כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האתר שלי brieut.goop.co.il

  ארכיון

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    16/3/20 09:57:

  שולח כוכב הערכה והזמנה שלא נענית לבקר בבלוג שלי

  0

  חוסר בסיסיות כגורם למחלות ולמוות.

  1 תגובות   יום ראשון, 15/3/20, 16:32

  אני נשאל רבות בנושא של בסיסיות וחומציות בגוף, ובהשפעת התזונה בנושא. לרבים קשה להבין את הנושא הזה. בגלל חשיבותו, אכתוב על כך, תוך שאני "גונב" גם מספרו של ד"ר הרברט שלטון.


  תנאי חיוני לחיים הוא דם בסיסי. מצב של דם חומצי מוביל למוות. גם דם ניטראלי מביא למוות מהיר.  היחס הנורמאלי של בסיס – חומצה הינו בערך  80%  בסיסיות  ו – 20% חומציות. שמירה על מצב זה נעשה באמצעות מלחי באפר, בהם הגוף משתמש כדי לנטרל חומצה. מדובר במינרלים בסיסיים שהגוף משתמש בתרכובות שלהם לנטרל חומצה. וכך הסידן, המגנזיום, הנתרן והאשלגן הם מגיני החיים בכך שבעת הצורך הגוף מנטרל באמצעותם עודף בחומציות.


  האורגניזם אינו סובל חומציות חופשית בתאיו השונים, ולכל חומצה הוא ממהר לצרף בסיסיות כדי להופכה לבלתי מזיקה. תאי הגוף אינם יכולים להשמר ולהתפתח בסביבה חומצית. יוצא דופן מבחינה זאת הוא מצב בו מתבצע בקיבה עיכול ראשוני של חלבון בנוכחות חומצה.


  כל חומצה מתחברת בגוף לבסיס כדי להופכה לבלתי מזיקה. הגוף משתמש בכל מקורות החומרים הבסיסיים שלו כדי לשמור על בסיסיותו, כי רק במצב זה התאים יתקיימו. מקורותיו אלו נאגרים בו, וחלקם הם פשוט חלק מאיברים חשובים. חומרים בסיסיים אלה מסופקים לו באמצעות התזונה שלנו. אך ישנם מזונות המגיבים בסיסית בגוף האנושי, וישנם כאלה שיגיבו בו חומצתית. מאד חשוב האיזון הנכון בין המזונות החומציים והבסיסיים בתפריט, שזה אומר שרובם צריכים להיות כאלה שמגיבים בסיסית. ואם זה לא קורה, ואנו מרבים באכילת מזונות המגיבים חומצתית, הגוף נאלץ לשחרר מהרזרבות שלו מינרלים בסיסיים חיוניים, שזה אומר התרוקנות איברים ממינרלים חשובים שמרכיבים אותם.

    סידן למשל, נמצא בכמות גדולה בשלד ובשיניים. הוא מינרל בסיסי שהגוף מרבה להשתמש בו כדי לנטרל מזונות וחומרים אחרים (כמו תרופות למשל) בעלי תגובה חומצתית שאנו מחדירים לגופנו. אם התזונה תכיל יתר על המידה פריטי מזון בעלי אופי חומצתי, הרי השלד והשיניים יאבדו סידן ויחלשו או ינזקו ( כפי שאכן קורה במציאות לרוב המוחלט של בני האדם). אבל יפגעו גם שרירים ואיברים נוספים.


  מכאן שכאשר אוכלים יתר על המידה מזונות ומשקאות בעלי תגובה חומצתית, או צורכים תרופות שונות, אנו מביאים את הגוף לתת תזונה ולמחלות שונות. כאמור, הגוף תמיד יעשה ככל יכולתו כדי לשמור על הרכב דם נכון – ולא רק בנושא בסיס – חומצה - , גם אם זה גורם לפגיעה באיברים חשובים.


  נושא המאמר – חומצה – בסיס – הוא אחד הדברים שמלמד אותנו מהם המזונות המתאימים לאדם. שהרי אנו צריכים לצרוך בעיקר מזונות המגיבים בסיסית בתום תהליך עיכולם והטמעתם בגוף, ולצמצם בצריכת מזונות המגיבים חומצתית בתום התהליך הזה. וגם אלה שמגיבים חומצתית, צריכים להיות ברמה של חומציות נמוכה.


  המזונות היחידים שמגיבים בסיסית הם הפירות ( למעט סוגים מסויימים של שזיפים), הירקות, וחלב אם שמיועד לתינוק.

  המזונות שמגיבים חומצתית הם כל סוגי בשר בעלי חיים, כולל אלה מהים, ביצים, מוצרי חלב – כלומר, כל המזונות מהחי – דגנים, קטניות ( למעט קטניות מונבטות ), מזונות תעשיתיים שונים שאיבדו את מצבם הטבעי באמצעות תהליכים הרסניים, ורשימה זו היא מה שגורם לאדם לתת תזונה ומחלות, בעיקר המזונות מהחי. מעבר לחומציותם הגבוהה, המזונות מהחי כמעט ואינם מתעכלים במערכת העיכול האנושית בשל החלבונים המיוחדים שלהם. הם נרקבים בה.

  גם אגוזים וזרעים מסוימים מגיבים ברובם בחומציות נמוכה, שמאד מתאימה לאורגניזם האנושי, והם קלים לעיכול לאדם. זוכרים שכתבתי על 20% חומציות בגוף האדם?  אז האגוזים והזרעים הם בקטגוריה הזאת.


  כאמור, תרופות שונות מגיבות חומצתית, והן רעלים. בוודאי שהן גוזלות חומרים בסיסיים חשובים מהגוף.

  צריכת חומץ היא הרסנית בנקודה זאת. חומצה אסטית בכמות גדולה עלולה לגרום להרעלה, והיא מסוכנת יותר מהאלכוהול הרעיל, בין השאר בגלל ההרס שגורמת לכדוריות לבנות בדם, והיא גם גורמת לאנמיה (חוסר דם). לתרופות מסויימות ישנה השפעה דומה.

  תה ירוק, וגם סוגי צמחי תה שונים אחרים, קפה, קקאו, קולה, שוקולד, סוכרים תעשיתיים, הם מאד חומצתיים, ועקב כך גוזלים מגופנו מינרלים חשובים.

  צריכה מופרזת או בלעדית של שומן היא בעיתית. חומצות שומן שמתפרקות ע"י פירוק שומן במעיים מתקשות להיספג, והגוף מנסה לנטרלם באמצעות חומרים בסיסיים הנמצאים במרה ובמזון הנאכל. ניתן לראות בצואה את החיבור הזה של חומצות השומן העודפות עם המינרלים שנגזלו ( סידן, אשלגן ועוד). שומן מהצומח המצוי באגוזים ואבוקדו למשל, הוא שומן שמאוזן הייטב במזון, נמצא בכמויות הנכונות, ובאכילה סבירה בצירופי מזון נכונים יביא תועלת לגוף האנושי.


  דגנים, כמו אורז, כוסמת וכד', מגיבים חומצתית, ולכן חשוב לאוכלם ביחד עם הרבה ירק חי המגיב בסיסית, והוא גם מעודד פעולת מעיים טובה המאזנת את השפעתם המאיטה של הדגנים על מערכת העיכול.


  אכילת מזונות מהחי, הפרזה בצריכת עמילנים ושומנים ואכילת מזונות בצירופי מזון גרועים, גורמת לתסיסה ורקבון במערכת העיכול. תהליך זה גורם להיווצרותן של חומצות שונות, ואת החומצות האלה הגוף חייב לנטרל במהירות כדי למנוע נזקים. גם בתהליך זה הגוף מאבד המון חומרים בסיסיים שמקורם באיברים חשובים. ואגב, בנקודה זו אדגיש שהוא לא תמיד מצליח לנטרל במהירות חומצות אלה, וכך נוצרים שיבושים בפעולת מערכת העיכול, וכן מחלות ודלקות בה.


  לחצים נפשיים, חרדות ופסיכולוגיה שלילית המביאה למתח נפשי, גורמים לייצור פסולת חומצתית מחילוף החומרים לקוי כתוצאה מאלה, וגם לזאת הגוף חייב לספק מהרזרבות שלו חומרים בסיסיים כדי לנטרלם.


  אנו רואים בברור שהתזונה ברחבי העולם המודרני אינה יכולה לספק לגוף את צרכיו לבסיסיות. המזונות המקובלים, ברובם אינם עומדים במשימה הזאת, הם אינם ראויים למאכל אדם, אינם בריאים לו, ומביאים למחסורים תזונתיים ולמחלות. להפרת המאזן הנכון ישנן השלכות בריאותיות קשות.


  מחסור קבוע בחומרים בסיסיים יבוא לידי ביטוי בחומציות בשתן. עליה בחומציות השתן אומרת לנו שהאדם צורך מזונות מהחי מאכלי ומשקאות פסולת, וזה אומר שהוא במצב של אי בריאות. מחסורים חריפים בחומרים בסיסיים בוודאי שגורמים לפגיעה בעצמות ובשיניים, אבל גם לתופעות לא נעימות, כמו, הפרעות בשינה, ירידה במצב הרוח, עצבנות כללית, אובדן תיאבון, כאבי ראש, צרבת, חולשה כללית, הצטננות, ליקויים בהתפתחות אצל צעירים, ונטיה לחלות במחלות קלות וקשות, וזה בא לידי ביטוי משמעותי יותר אצל נשים הרות.


  החרפת תהליך החמצת הגוף מביא לזיקנה מוקדמת, למחלות קשות ולמוות. המזון בנקודה זו הוא בעל חשיבות עליונה, לטוב ולרע. דיאטות צמחוניות נכונות ומאוזנות הן תמיד דרך מונעת לבעיה, וגם דרך הריפוי. אך יש לבצען נכון ובהכוונת מומחה בתחום. לדיאטה צמחונית שאינה נכונה, אין יתרון על כל תזונה גרועה אחרת.


  תזונה שמבוססת על מזון אורגני (לו ישנה בסיסיות גבוהה יותר) הכוללת שפע של פרי וירק חיים וטריים תספק לגוף בסיסיות גבוהה. כל תזונה שאינה עומדת בתנאי הזה, היא תזונה שמחמיצה את המערכת הגופנית, והיא גורמת למחסורים תזונתיים ולחולי. מלבד אגוזים וזרעים, להם תגובה חומצתית קלה ומתאימה לגוף האנושי, כל יתר המזונות החומצתיים מכילים פסולת שחונקת את תאי הגוף, וגורמת לתאים חדשים המחליפים את הישנים להיות באיכות ירודה או פגומים, וכך נוצרות המחלות.

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   hal767
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   מתנות

   • מתנות