כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    25/3/20 17:23:

  ... לגבי הקורונה, מראש לא מדובר בנגיף שיכול להשמיד את האנושות - כפי שציינת אחוז התמותה מההידבקות הוא 4 אחוז. האחוז קטן פלאים כאשר מדובר בגילאים צעירים (מתחת לחמישים). לא חושב שמישהו העלה את התסריט של איום קיומי. אם כל אזרחי ישראל ידבקו (תסריט דמיוני) ו-4 אחוז מתוכם ימותו מדובר על כ-32 אלף קרבנות. לדעתי התסריט הגרוע ביותר (שגם הוא נראה כרגע דמיוני) הוא שעשירית מאזרחי המדינה ידבקו (דבר שלא קרה עדיין בשום
  מקום עד כה), ואז מדובר על שלושת אלפים ומאתיים קרבנות. זה כמובן מחיר מאוד כבד וכואב אבל זה לא אפוקליפסיה.

  עדיין הנגיף הזה מסוכן פי 40 מנגיף השפעת (שבה אחוז התמותה הוא אחד מאלף). יתר על כן בשל ההידבקות המהירה יש חשש שמערכת הרפואה לא תצליח להתמודד אתו (עיין ערך איטליה), ומכאן החששות.

  לגבי הסיכון מהכפר הגלובלי (עקב הנגיף). הרשה לי לחלוק עליך. מצד אחד ה"כפר הגלובלי" מאפשר הפצה מהירה של הנגיף. מצד שני... כל הוראות הבטיחות שאנו מצייתים להם ושמונעות התפרצות המונית נובעות מהעובדה שאנו כפר גלובלי. שלקחים שהופקו במקום אחד מועברים למקום שני. גם מידע רפואי על טיפולים שעוזרים להתמודד עם המחלה מופץ בזכות הגלובליזציה. שווה להיזכר במגפות טרום העידן הגלובלי - כמו השפעת הספרדית ב-1918 שקטלה כ-500 מיליון איש. יש כמובן את עניין החיסון. מבלי להידרש לשאלה מי יהיה הצוות שיגלה אותו (והאם יהיה שיתוף פעולה לצורך הגילוי), יש את העניין שכל עוד מסתובבים אנשים לא מחוסנים יש דאגה שהנגיף יעבור שינוי ויגיע אלינו שוב, בגרסה משופרת. בזכות מאמצים גלובליים של חיסון אוכלוסיות גדולות ברחבי העולם, מחלות כמו שחפת ואבעבועות שחורות כבר אינן איתנו. ההנחה היא שתוך כשנה ימצא חיסון גם לנגיף הזה (כפי שלפני 6 שנים נמצא חיסון לאבולה).

   

  לגבי שאר הטענות על "הכפר הגלובלי"... קצרה היריעה, אבל זה מזכיר את המשפט לכתוב נח בשבע שגיאות.

  מלחמה

  1 תגובות   יום שלישי, 24/3/20, 16:30

   

                             

  ''

   שלבי התפתחות המחלה [צילום מסך, ערוץ 12]

                                                       -          -          -

   

   

  העולם היום הוא כפר גלובלי אחד גדול, משבר הקורונה הוכיח את הדבר המדהים הזה. אין קנדה קוסטה ריקה אינדונזיה וגרמניה, כולנו בשעת מעשה כפר אחד גדול, אם תרצה קהילה אחת ולא רק בגלל מנגנון ההדבקה שנודד בקלות ממדינה למדינה. המסחר היום הוא בינלאומי, אין מדינה שסוחרת עם עצמה. שוק המניות פתוח בפני כל העולם, שוק הנדלן פתוח בפני כל העולם. אזרח צרפתי יכול היום לקנות מתחם מסוים באוקראינה כהשקעת נדלן כדאית ולסחור בה כאוות נפשו. אפילו ארה"ב המעצמה הגדולה לא יכולה להסתפק במסחר עם עצמה גם לא יכולה לספק את חומרי הגלם לעצמה, בהייטק בחומרי דלק השונים, בענף התיירות שחלק ניכר מהמסחר המקומי תלוי בו.

  בנינו איפוא עולם מודרני טכנולוגי ממונע ולזכותנו ייאמר כי איגדנו בו את כל העולם בברית קיומית אחת. כך נולד ענף התעופה שקירב את כל העולם וכך נולדה רשת האינטרנט על הרשתות החברתיות שלה שהסירה את המטר האחרון המפריד בין תושבי העולם. זו למעשה העוצמה האנושית שלנו וזה מקור גאוותנו ואולם זו גם נקודת החולשה שלנו, ובנקודת החולשה הזאת הבחינו שני אויבים: האויב הראשון בא מתוכנו בן אנוש בצלמנו כדמותנו, אך הוא אויבינו כי מבוקשו הוא לכפות את רצונו על כל העולם ולנצל את נקודת החולשה של המרת העולם לכפר גלובלי אחד, זאת כאשר רצונו זה בא לידי ביטוי ברעיון נתון או אינטרס מסוים.

  על-מנת להמחיש את הניצול הציני לחולשת 'הכפר הגלובלי' וכפיית 'הרעיון' ו'האינטרס' עליו, אביא להלן דוגמה על כל אחד נתחיל ברעיון: האסלאם הוא דת כמוהו כיהדות הנצרות הבודהיזם ואתאיזם, אבל האסלאם גם הנצרות טומנות בחובן רעיון. די להזכיר את מסעות הצלב כדי להמחיש את מוטיב הכפייה כרעיון שנרצחו בשמו מיליוני בני אדם. הרעיון הוא לנצּר את העולם כי הנצרות טובה לאנושות ועל כל תושבי הארץ להתקבץ תחת דגל הנצרות ולהאמין בה. למזלנו מסעות הצלב נתחמו בין המאה ה-11 והמאה ה-13 והעולם לא נחרב בשם הרעיון הזה כי לא היתה בידם את האפשרות להחריבו. אין ספק כי סוף העולם היה קרב אילו פצצה אטומית היתה בהישג ידם.

  גם לדת האסלאם נצמד הרעיון להיטיב עם העולם ולאסלם אותו ובמקביל להרוג את כל הכופרים שאינם סרים למרות האסלאם. אולם ובניגוד לנצרות, הרעיון האסלאמי לא דעך מעודו והוא מלווה את האנושות מהמאה השביעית – עת יציאת האסלאם לעולם ועד עצם היום. הטרור האסלאמי הפועל ברחבי העולם אינו מבדיל בין איש לאשה ובין ילד לזקן, כולם מותרים לרציחה כי כולם כופרים הן בפריס, הן ברומה, במוסקבה בת"א או במנהטן, כולם נידונים למיתה כי כולם כופרים. ארגון אל-קאעידה שפוצץ את התאומים בשם הרעיון 'הנאצל' שלו- לא היה יכול להביאו אל הפועל אילולא החולשה האנושית הנגזרת מהתאגדות הכפר הגלובלי. הוא הדבר לארגון האלים דאעש שמבוקשו הוא לכפות את 'רעיונו' על כל העולם ולנצל את נקודת החולשה הנגזרת מהתלכדות הכפר הגלובלי.

  הדוגמאות לעיל באו להמחשת השימוש הציני בחולשת 'הכפר האנושי' וניצולו לכפיית 'הרעיון'. אעבור להלן אל כפיית 'האינטרס' תוך כדי ניצול הכפר הגלובלי ועולה בידי הדוגמה המאפיינת של תעשיית הסמים והפצתם ברחבי הכפר. הקרטל הקולומביאני או המקסיקני למשל אינם מפיצים את סמיהם, תרתי משמע, בקולומביה או מקסיקו כי אם בארה"ב וקנדה... זו הדוגמה המאפיינת של הניצול הציני להתקדמות האנושית ולחולשה הנגזמת ישירות מקרקעית הכפר הגלובלי של האדם המודרני.

  ואולם צרות האדם המודרני לא הסתיימו באינטרסנטים והמטורפים, גם וירוס פראי הבחין בפרצה הגלובלית ודהר לעברה בשביל לחדור דרכה ולנצל את החולשה האנושית הטמונה במודל הגלובלי. וירוס הקורונה מועבר מאדם לאדם באמצעות טיפות המפוזרות בשיעול ועיטוש עד למרחק של כשני מטרים.

  המאבק בוירוס הקורונה הוצג על-ידי מנהיגי העולם כמלחמה ובצדק. אולם קיים הבדל עקרוני בין מלחמה רגילה בין שני צבאות למלחמה כוללת בין האנושות לוירוס המסוכן. במלחמה בין 2 צבאות אין צורך בחיסול צבא האויב עד אחרון חייליו בשביל להשיג הכרעה, ולמעשה הניצחון מושג על-ידי הכנעת האויב, דהיינו כאשר האויב מכריז על כניעתו כדי לא לאבד את כל חייליו לשווא. לא כן הניצחון במלחמת האנושות בוירוס הקורונה; כאן הניצחון מושג רק עם חיסול אחרון הוירוסים מבלי להשאיר ולו וירוס אחד, ולו נדבק אחד, זאת כי גם נדבק אחד יכול לחזור ולהדביק את כל האנושות דרך מודל הכפר הגלובלי; אלו החדשות הרעות.

  ואלה מורי ורבותי החדשות הטובות: הניצחון במלחמה הזאת מובטח לאנושות, אין בידי הקורונה את האפשרות הטכנית להכריע את האנושות משתי סיבות עיקריות: 96% מהאנושות יתמודד עם הוירוס ויתגבר עליו כאשר הרוב המכריע מהנדבקים, 86% מתוכם יהדפו בקלות את המחלה ויחושו רק תסמינים קלים, מחציתם כמעט ולא ירגיש שום תסמין; אם לדייק 30% מכלל הנדבקים לא ידעו כי הוירוס ביקר אצלם ונהדף.

  חשוב לציין ולהדגיש כי המספרים הנקובים אינם מורים על אחוזי האוכלוסיה הכללית כי אם על אחוזי הנדבקים בלבד. 86% מהנדבקים יהדפו את המחלה – לא מהאוכלוסיה, כי לא כל האוכלוסייה תידבק בנגיף. 30% מכלל הנדבקים לא יחושו בוירוס- לא מכלל האוכלוסייה. נותרו 14% מכלל הנדבקים ש-10% מתוכם יפתחו מחלה ורוב הסיכויים שיחלימו ממנה, בעוד 4% מהנדבקים יבואו לכלל סיכון ויזדקקו לטיפול נשימתי כי הוירוס תוקף את הריאות. זה המקום לציין כי בתוך קבוצת 4 האחוזים כלולים קבוצות סיכון למיניהם לרבות בני 80 ומעלה ובעלי מחלות כרוניות שיכולים להיות בכל הגילאים בראשם מחלות ריאות ונשימתיות, וכן הסיכוי למות מהנגיף בא מתוך קבוצות הסיכון המהוות 4% מכלל הנדבקים.

  במילים אחרות מדובר בנגיף ככל הנגיפים ומחלה ככל המחלות, מי מסוכנת יותר ומי פחות, וככל מחלה קבוצות הסיכון באוכלוסיה הם המועמדים העיקריים להיפגע מהמחלה ולמות ממנה.

  סיכומו של דבר: הבהלה הכלל עולמית מובנת כי מדובר בנגיף חדש טרי מהקופסה, אך הבהלה לא תימשך לנצח נצחים והעולם לא יעצור מלכת גם לא לשנה בודדת אחת; לא יכול להרשות לעצמו את הפריבילגיה הזו. אני מעריך כי בכל רחבי העולם תוך חודשיים שלושה הסגר יתחיל בהדרגתיות לפרוק עול ולהשתחרר עד שתחזור התנועה האנושית לקדמותה ולהתאושש- כולל איגוד מכוני העיסוי בתל אביב. בינתיים, קבוצת הסיכון בת ארבעת האחוזים תמשיך להיות בהסגר עד שמכון המחקר הביולוגי בנס-ציונה ישחרר לאחר כבוד את התרופה ו/או את החיסון; חסר להם שלא.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין