כותרות TheMarker >
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XX

  19 תגובות   יום שישי , 27/3/20, 13:21

   

  הסנדק


  שבוע הולך ושבוע בא והנה כולנו ניצבים בפרק חדש של סדרת המופת של פרנסיס פורד קופולה: הסנדק.  רק שהפעם קופולה נשאר בארה"ב כי הסנדק שלנו כל כך נפלא שהוא לא צריך בימאי או תסריטאי שיכתבו ויביימו.  הסנדק שלנו כל כך מוכשר, שהוא עושה את הכל לבד.  לא יודע אם שמתם לב לזה, אבל כולנו חיים בסרט אמריקאי על איטלקים בתחילת המאה העשרים.  חליפות יוקרה, כובעי בורסלינו, יועצי סתר, שמן זית שמחליק הכל בגרון, שופטים קנויים וחיסולים ממוקדים.  חסרה רק הלזניה, אבל אני די בטוח שזה יגיע מתישהו.  הכי חשוב – לא לשכוח את הקאנולי באוטו.

  המקום, בית קטן עם גינה ברחוב בלפור, ירושלים, האירוע: חתונה של העוזרת המדינית של הסנדק שחוגגים הפעם בצמצום בגלל איזה וירוס לא ברור שהגיע לארץ מאיטליה, האורחים נמצאים בחוץ, חוגגים את האירוע, ובחדר העבודה בתוך הבית הסנדק מקבל אורחים. אחרי האופה והקברן,  מגיע דון בני. "העסקים רעים" אומר דון בני.  "דון יאיר ודון בוגי....כבר לא בצד שלנו, אני רוצה להכנס איתך לשותפות"  דון ביבי מחכה כמה שניות.  מסמן ליועצים לצאת מהחדר ומשאיר רק את הבן הקטן, יאיר איתו   "למה הלכת למשטרה? למה לא באת אליי קודם?  אני מבין. מצאת את גן העדן שלך בכחוללבן, חיית טוב בכחוללבן . המשטרה הגנה עליך ויכלת ללכת לבתי משפט. לא היית צריך חבר כמוני, אבל עכשיו אתה בא אליי ואומר 'דון ביבי תעשה עבורי צדק', ואתה לא מבקש את זה בכבוד. אתה לא מציע את חברותך. אתה אפילו לא חושב לקרוא לי 'סנדק'. למעשה, אתה בא אל ביתי ביום חתונת העוזרת המדינית שלי ומבקש ממני לרצוח עבור כסף." דון ביבי מפסיק לרגע, נושם עמוק וממשיך בקולו הצרוד והשקט. "אם היית בא אליי כחבר, החיות שפגעו בך היו סובלים באותו רגע. ואם אדם ישר כמוך היה רוכש אויבים, הם היו הופכים להיות גם האויבים שלי, ואז הם היו פוחדים ממך. יום אחד, וייתכן שהוא אף פעם לא יבוא, אני אבקש ממך שתעשה לי טובה. עד אז, קבל את הצדק הזה כמתנה ביום החתונה של העוזרת המדינית".


  דון בני יוצא מהחדר.  נכנס הבן דוד, היועץ הקרוב, שימרון.
  שימרון:  "מה סגרתם?"
  דון ביבי:   " עכשיו דון בני ימכור לנו את המפלגה, חלק מהקזינו והמלון כך שהכל יהיה בשליטתנו... אני אציע לו הצעה שלא יוכל לסרב לה."
  יאיר:  "הוא חלש.  ראינו את זה. עכשיו הזמן לחסל אותו"
  דון ביבי:  "לעולם אל תגיד בקול את מה שאתה חושב"
  שימרון:" אנחנו יכולים לפעול בשקט"
  דון ביבי:  ".אני לא רוצה שום חקירות, אני לא רוצה שום מעשי נקם. שימרון, אני רוצה שתארגן פגישה של ראשי כל המשפחות. המלחמה הזו חייבת להיפסק עכשיו."
  שימרון:  אתה רוצה שאני אפעל מול האחרים?"
  דון ביבי:  "חבל על המאמץ.  דון גבי בצד שלנו.  הוא לא יפריע.  רק תפקח עין על שני הסרבנים, לפיד ויעלון.  הם יכולים להזיק.  אבל זה נזק שאנחנו עכשיו לא נלך בגללו למלחמה נוספת.  תן להם לברבר, רק תפקח שהפעילות שלהם לא צוברת תאוצה מעבר לרמה הנוכחית.

  שימרון יוצא מהחדר ודון ביבי פונה לבנו יאיר בנזיפה: " לעולם אל תשנא את אויבך, זה פוגע בכושר השיפוט שלך"  ואחרי כמה שניות הוא ממשיך " ולעולם אל תגיד למישהו מחוץ למשפחה מה הדעות שלך!"

  דון בני חוזר למשרד שלו.  פוגש את דון גבי ומכנס עוד כמה יועצים קרובים.
  גבי:  "מה אפשר לצפות עכשיו מדון ביבי ?"
  דון בני מתיישב בכורסה: "גבי, קיבלת את הביטחון.  אתה יכול לסגור את החשבון עם אהוד ברק.
  חוץ מזה, דון ביבי מחזיק בכל השופטים והפוליטיקאים בארץ והוא חייב להתחלק בהם... הוא חייב לתת לנו לשתות מים מהבאר. ברור שהוא יכול לדרוש תשלום על שירות כזה, אחרי הכל, אנחנו לא קומוניסטים." 


  כעבור כמה חודשים.  במשרד של דון ביבי יושבים הדון, היועץ שימרון, הבנים יאיר ואבנר וראשי המחלקות: אדלשטיין (המכונה הרוסי) ביטן (המוציא לפועל) ואמסלם (האגרוף).
  דון ביבי: "אני מזדקן.  אנחנו צריכים לשמור על הנכסים שלנו ולדאוג שהדונים הצעירים לא ישתלטו לנו עליהם.  צריך מישהו שיבצע את המשימה"

  אבנר:  "תנו לי את המשימה.  הם לא יעלו על דעתם שאני אעשה משהו. "
  יאיר בלעג: "אתה צוחק?  אתה אף פעם לא רצית להיות בעסקי המשפחה."
  אבנר:  " איפה כתוב שאי אפשר להרוג מתחרה? אני מדבר על אחד שמעורב בעסקים. אני מדבר על מתחרה לא אמין ומושחת, זה יכול להיות סיפור נהדר! יש לנו עיתונאים, נכון שימרון? הם עשויים לאהוב סיפור כזה.  תדאגו שהסיפור יגיע לשלדון, אני שייך למשפחה בדיוק כמו כל אחד פה.  רק שאני לא הייתי בכותרות. עכשיו אני יכול לעזור"
  יאיר משנה את הטון,  פונה לביטן ואמסלם: "תשמעו, אני רוצה שמישהו טוב – ואני מתכוון מאוד טוב ישתיל את האקדח. אני לא רוצה שאחי יצא מהשירותים רק עם הזין שלו ביידים, הבנתם?"

  קאט.

   


  סקס, שקרים ושר הבריאות


  במסגרת השטויות שאני כותב פה מידי פעם, כתבתי לפני שבועיים פסקה בשם ליצמניהו ובה טענתי שזו פחות או יותר הפעם הראשונה שהצמד ליצמן ונתניהו נראים כאילו הם פועלים ממלכתית דואגים לציבור כולו ולא רק לסקטור שלהם וכו' וכו'.

   אז אכן כתבתי שטויות ואני מתנצל בפני הקוראים מכל הלב.  הצמד הזה, שניהם ביחד וכל אחד לחוד מעולם לא הפסיק ולעולם לא יפסיק לחשוב סקטוריאלית ואך ורק סקטוריאלית.

  והגענו למצב שמי שאחראי פה על הבריאות של כולנו, מבטיח לנו שבעצם כל הסגר הזה וכל הקריסה הכלכלית שתבוא בעיקבותיו, זה רק עד פסח, כי לפני פסח יגיע משיח צדקנו וכמו שנאמר ב"מי שביירך" "הקדוש ברוך הוא ישמרנו מכל צרה וצוקה, מכל נגע ומחלה וישלח ברכה והצלחה בכל מעשה ידינו"  אז זהו, לא צריך סגר, לא מפחדים מהקורונה.  שר הבריאות מלמל שהמשיח יגיע לפני פסח ואפשר להרגע,

  העיקר שהמקווה לנשים ישאר פתוח וכך תוכלנה בנות ישראל הכשרות להכין עצמן לקראת בועליהן היקרים שמחכים מיוחמים בימים קשים אלה ומתים מפחד שיסגרו את המקווה. 

  כן, מקווה סגור זה אומר שאין סקס, אפילו לא עם האישה החוקית.  אוי אבוי.  צרה גדולה נפלה על ראשינו.  הציונים המשומדים, במסגרת המאבק שלהם נגד היהדות ונגד תורת ישראל סבא, באים עכשיו וגוזרים עלינו גזירה רעה נוספת. ואחרי שסגרו לנו את מועדוני החשפנות ואפילו לזונות כבר אי אפשר ללכת בימים אלה, הם רוצים לסגור לנו את המקוואות ואז אפילו נשותינו יהיו מחוץ לתחום ?  אנחנו לא נעמוד בזה...   תציל אותנו  טאאטטאאא  ! 

   

  עכשיו אני מבין את הלחץ בשכונות החרדיות בירושלים ובויבריק... זה ברור.  אתם יכולים לתאר לעצמכם עשרות, אולי מאות אלפי אברכים טהורים ורכי נפש יושבים משועממים בבית, בלי נטפליקס, בלי פורנו, ואפילו לזיין הם לא יכולים ?  זו טרגדיה, גזירה קשה יותר מפרעה והמן הרשע ביחד.  שלא לדבר על אלפי החברה המסכנים מהקהילה החרדית הגאה שחבויים עמוק עמוק בארונות החרדיים שלהם שעכשיו לא יוכלו אפילו לפנטז על מה שהם רואים במקווה... אוי ואבוי.

  אז כן ליצמן, ליבי ליבי איתך ועל האחריות שאתה נושא למול כל הציבור המיוחם וחסר הפורקן הזה, שכל מה שנשאר להם בחיים זה ללמוד תוירה לבד בבית, עם עשרה ילדים שמקפצים להם על הראש ואישה עצבנית שלא יכולה ללכת למקווה. 


  להגיד לכם משהו ?  אולי זה סימן ראשון לבואו של משיח ?

   

   

  Darkest Hour

  במסגרת שיטוטי הנטפליקס מצאתי השבוע זמן (היה קשה, אבל בכ"ז פיניתי) לראות סרט,שאני לא יודע אם לקרא לו סרט מופת, אבל הוא בודאי קרוב מאד להגדרה.  הסרט Darkest Hour,  או בעברית "שעה אפלה"  מתאר את בריטניה וצ'רצ'יל (האמיתי, לא המזויף מבלפור) בשעת משבר מהקשות שהיו לאנגליה/בריטניה אי פעם.  הסרט מתאר את תחילת תקופתו של צ'רצ'יל כראש ממשלה. אדם לא צעיר, הגיע לתפקיד בניגוד לרצון של מי שצריכים לגבות אותו, ניכר שהוא לא חזק או בריא.  עצבני וגס רוח, מגמגם טיפה, מפוחד מאד ולחלוטין לא יודע לאן המסע הזה לוקח אותו, את בריטניה ואת העולם כולו.  כולם נגדו, בעיקר חברי מפלגתו, גם המלך לא נראה כנותן גיבוי בתחילת הדרך והוא הזקן עומד איתן מול כולם ולא נכנע ללחצים הקשים המופעלים עליו מבית להכנע להצעות של היטלר, שמגיעות באמצעות השליח מוסוליני להסכם שלום עם היטלר, שהוא בפועל הסכם כניעה לרודן הנאצי.

  טוב, כולנו יודעים איך האירוע ההיסטורי נגמר.  עדיין הסרט מותח, מאד מרגש, מלמד אותנו פרק בפוליטיקה, יחסי כוחות והתנהלות בשעת משבר.  ספויילר אחד קטן – בשום שלב בסרט צ'רצ'יל לא מוציא ממחטה מהכיס ומלמד את הקהל איך מקנחים את האף ואיך רוחצים ידיים.

   

  ----

   

  משפט אחרון לשבוע המטורף הזה:  בפוליטיקה אין דבר כזה אין דבר כזה...

   

  תשמרו על הבריאות

  מה- Couch Potato

   

  התמונה מוקדשת לחברה של ליצמן

  be a sexy couch potato: YOLENI'S FROM 3-17-20 TILL 3-30 -2020 ...

  דרג את התוכן:

   תגובות (19)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/4/20 13:05:

   צטט: שטוטית 2020-04-04 00:30:48

   קצת ארוך. ליצמניהו, הסנדק וצ'רצ'יל האלמותי. לא יצאתי מעודדת מהפוסט הזה בכל אופן לא מהסנדק וחבריו ובטח לא מליצמניהו. שבת שלום :)

    

    

   כרגע אין הרבה דברים מעודדים, חוצמזה שאנחנו בבית בסבבה.  הסנדק הוא גם סרט מאד ארוךחיוך אבל את צודקת.  יקוצר בפעם הבאה

     4/4/20 13:03:

   צטט: א ח א ב 2020-04-03 17:28:40

   חבורת הזבל בשיא עוצמתה!

    

    

   ולא נראה  שזה משתפר

     4/4/20 00:30:
   קצת ארוך. ליצמניהו, הסנדק וצ'רצ'יל האלמותי. לא יצאתי מעודדת מהפוסט הזה בכל אופן לא מהסנדק וחבריו ובטח לא מליצמניהו. שבת שלום :)
     3/4/20 17:28:
   חבורת הזבל בשיא עוצמתה!
     30/3/20 20:06:

   צטט: sari10 2020-03-30 18:20:15

   לא יודעת אם לצחוק או לבכות.........חיוך.........בוכה

    

    

   תקשיבי יקירה, אצלי בבלוג תשתדלי לצחוק.  במקומות אחרים תעשי מה שבא לך צוחק

     30/3/20 18:20:

   לא יודעת אם לצחוק או לבכות.........חיוך.........בוכה

     30/3/20 17:16:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2020-03-30 12:06:40

    

   כנסת ישראל לדורותיה הינה זירת פשע בדלת ללא כתובת..

   גנץ..? ביזיון למוסד הרמטכלות.

    

    

   מסכים עם כל מילה

    

   כנסת ישראל לדורותיה הינה זירת פשע בדלת ללא כתובת..

   גנץ..? ביזיון למוסד הרמטכלות.

     28/3/20 18:30:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2020-03-28 18:25:34

   צטט: דוקטורלאה 2020-03-27 22:10:05

   קראתי (ונהניתי) פעמיים, אולי יותר, לא ספרתי...כתבת קטע נהדר, מי שלא מבין זאת, אולי רפרף ולא קרא. נותר לכולנו רק לקוות לימים טובים יותר... ובינתיים לקרוא ולהתפעל!

    

    

   תודה דוק' לאה, אין כמוך!

    

     28/3/20 18:27:

   צטט: תכשיט 2020-03-28 17:46:42

   אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק..:)) שבוע טוב..

    

    

   לפחות אצלי בבלוג אני מנסה שקצת יצחיק.  יש מספיק כותבים שגורמים לנו להתעצב ולהתעצבן.חיוך

     28/3/20 18:25:

   צטט: דוקטורלאה 2020-03-27 22:10:05

   קראתי (ונהניתי) פעמיים, אולי יותר, לא ספרתי...כתבת קטע נהדר, מי שלא מבין זאת, אולי רפרף ולא קרא. נותר לכולנו רק לקוות לימים טובים יותר... ובינתיים לקרוא ולהתפעל!

    

    

   תודה דוק' לאה, אין כמוך!

   Thanks Thank You GIF by GIPHY Studios Originals - Find & Share ></p></div></div></div><div class=

     28/3/20 18:23:

   צטט: * חיוש * 2020-03-27 21:55:13

   יורם חברי היקר נשיקה

   תודה שהבאת לנו את הטור השבועי שלך

   בעניין הקורונה אני מודאגת מקצב ההדבקה בקרב החרדים

   שעדיין לא מקיימים את תנאי הסגר

   ולבסוף הם אלו שיתפסו בהמונים את המיטות בבתי החולים ומכשירי ההנשמה

   ולגבי ההצטרפות  של גנץ תחת ביבי

   ללא מילים

   למה קניית לייקים יכולה לפגוע בעמוד הפייסבוק שלכם?! - Social Link

   תוצאת תמונה עבור תמונות של גנץ

   * כוכב אהבה ובריאות טובה אמיגו

   שבת טובה

    

   נראה לי יקירתי, שהחרדים הופכים להיות הבעיה מספר אחת ששל המדינה.  זה לא חדש לי, אבל אני חושב שלא לאט עולה מספר האנשים שחושבים כך..  בעיה סבוכה מאד.

     28/3/20 18:20:

   צטט: shimenben 2020-03-27 21:19:29

   • הקבלה מאד יפה עם הסנדק רק חסרים הצלילים האלמותיים של נינו רוטהבכל פסקה. אם זה לא היה כ"כ מציאותי אולי זה היה*** לדבק הזה אין שום מסיר, הוא נדבק, ולא מרפה. לא אחד השבועות המוצלחים ביותר גם מה שהיה נראה ישר ושפוי בסוף התעקם.

    

   האמן לי ידידי, שבזמן שכתבתי את זה שמעתי דרך הספוטיפי את הפסקול של הסרט.  אחרת לא הייתי מצליח לכתוב את זה !

     28/3/20 18:19:

   צטט: ~ ~ 2020-03-27 19:23:17

   נקווה לבשורות טובות

   בתחום הבריאות

   בתחום המדינה

   ובתחום הכלכלה.

   הכל יכול להשתנות אחרי שהמגפה תצא מחיינו.

   ביבי ילך למשפט - אולי יאלץ לפרוש בעסקת טיעון -
   גנץ יקבל את ראשות הממשלה - מי יודע....
   נחכה ונראה איך יתפתחו עניינים - מה שמבאס שלא הצלחנו להיפטר מביבי ומנספחיו המרעישים.

    

   לגמרי איתך עם התקווה לבשורות טובות. בינתיים בפוליטיקה זה לא נראה ככה, אבל כמו שאמרת, נחכה ונראה

     28/3/20 17:46:
   אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק..:)) שבוע טוב..
     27/3/20 22:10:
   קראתי (ונהניתי) פעמיים, אולי יותר, לא ספרתי...כתבת קטע נהדר, מי שלא מבין זאת, אולי רפרף ולא קרא. נותר לכולנו רק לקוות לימים טובים יותר... ובינתיים לקרוא ולהתפעל!
     27/3/20 21:55:

   יורם חברי היקר נשיקה

   תודה שהבאת לנו את הטור השבועי שלך

   בעניין הקורונה אני מודאגת מקצב ההדבקה בקרב החרדים

   שעדיין לא מקיימים את תנאי הסגר

   ולבסוף הם אלו שיתפסו בהמונים את המיטות בבתי החולים ומכשירי ההנשמה

   ולגבי ההצטרפות  של גנץ תחת ביבי

   ללא מילים

   למה קניית לייקים יכולה לפגוע בעמוד הפייסבוק שלכם?! - Social Link

   תוצאת תמונה עבור תמונות של גנץ

   * כוכב אהבה ובריאות טובה אמיגו

   שבת טובה

     27/3/20 21:19:
   • הקבלה מאד יפה עם הסנדק רק חסרים הצלילים האלמותיים של נינו רוטהבכל פסקה. אם זה לא היה כ"כ מציאותי אולי זה היה*** לדבק הזה אין שום מסיר, הוא נדבק, ולא מרפה. לא אחד השבועות המוצלחים ביותר גם מה שהיה נראה ישר ושפוי בסוף התעקם.

     27/3/20 19:23:

   נקווה לבשורות טובות

   בתחום הבריאות

   בתחום המדינה

   ובתחום הכלכלה.

   הכל יכול להשתנות אחרי שהמגפה תצא מחיינו.

   ביבי ילך למשפט - אולי יאלץ לפרוש בעסקת טיעון -
   גנץ יקבל את ראשות הממשלה - מי יודע....
   נחכה ונראה איך יתפתחו עניינים - מה שמבאס שלא הצלחנו להיפטר מביבי ומנספחיו המרעישים.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין