כותרות TheMarker >
  ';

  חי צומח דומם , מדבר .

  \"הכאב הזה קבוע\", ו \"התשוקה לכל כיוון אותי הורסת\" ,יהיו הפנסים לאורם אכתוב .

  פריסת האנטנות של הדור החמישי - סקירה

  0 תגובות   יום שני, 30/3/20, 21:53

   

  לאור שאלות רבות שהתעורר בנושא הדור החמישי (G5), אחלוק ממה שאני יודע:


  א. יש כיום באזז עצום על דור 5, אבל צריך להבין שהדור החמישי הוא רק חלק ממכלול ענק שנקרא "האינטרנט של הדברים" (IOT), כפי שניתן לקרוא בקישורים שאצרף. לחשוש מדור 5, זה כמו לחשוש מצמיג של רכב שדורס אותנו (חשש מוצדק), אלא שהבעיה היא הרכב עצמו.

   

  ב. בעולם פורסים את הדור החמישי. בישראל עוד לא, אבל היות והשלטון המרכזי לא מנהל את הנושא, ישנן רשויות (עירייות או מועצות) ש(כנראה) בעידוד ובדחיפה של חברות שמוכרות טכנולוגיה ("זה יחסוך לכם המון כסף!", למשל) פורסות תשתיות מ-2 סוגים:

   

  1. כאלה שיכולות להוות בעתיד חלק מדור 5, כמו למשל תאורת לד שיש לה התקנים שיכולים להוות חלק מהIOT, ויתכן שכיום הם כבר מחוברים (רק) לרשת עצמאית, ובעתיד תתחבר לרשתות נוספות, כמו: מונים חכמים (מים, גז, חשמל), מצלמות אבטחה אלחוטיות, רמזורים, ועוד.
  2. אנטנות העושות שימוש בגלים מילימטריים, (שאמורים לתקשר רק בין אנטנות - מנקודה לנקודה, ואנחנו מקווים שלא יהיו פיספוסים וזליגות אל בני אדם או מבנים). גלים מילימטריים נמצאים בשימוש כיום בירושלים, אור יהודה, ובעוד כמה מקומות.

   

  אין כיום שידורי סלולר בדור החמישי, (אבל בהמשך אסביר מה הולך ליפול עלינו) ומצבם הכלכלי של החברות הסלולריות לא מאפשר השקעה גדולה בתשתיות למעבר לדור החמישי, אבל משרדי הממשלה (שגם הם נדחפים בעוצמה ע"י הגופים האינטרסנטיים) אוהבים את רעיון הדור החמישי. גם המשרד לשוויון חברתי וגם משרד התקשורת (וגם יאיר לפיד)).

   

  כאן, אומר מילה על הגופים הכלכליים: מדובר בכוחות עם משאבים בלתי מוגבלים ובלתי ניתנים לדמיון (זמן, כסף, מיטב המוחות, אנשי מקצוע, השפעה על התקשורת, על המחקר, על האקדמיה ועל הכל). גם גופים רגולטוריים נגועים מהשפעות אלו. ארגון הבריאות העולמי למשל, יש בו גורמים שעבדו בעבר עם תעשיית הסלולר, זו רק דוגמה. אפילו בישראל – משרד החינוך כותב ש"הצורך בהתאמת מערכת החינוך לשינויים בעידן המידע" שדוחף את פרוייקט התקשוב בבתי הספר, מתבסס בעצם על מחקר שמימנו החברות: אינטל סיסקו ומייקרוסופט! כך שמדובר בתמנון רב זרועות ורב עוצמה. היכולת להתגונן מפני תמנון שכזה הוא א. להטיל ספק בכל מידע (ולבדוק אותו בעצמינו). ב. ללמוד ולקרוא וללמוד.

   

  צריך גם להבין, שגם היום, כשיש רק (!) דור 3 ו4, המצב כבר די חמור מההיבט הקרינתי (ולא רק). אנשים שמחזיקים בבית סלולרים ומחשבים ניידים מחוברי וויי-פיי, טלפונים אלחוטיים, מדפסות אלחוטיות, ועוד ועוד, חשופים לרמת קרינה שהיא לפחות פי 100 מרמה שגורמת לשינויים ביולוגיים בחשיפה ממושכת. יש כמובן אנשים שחושבים: "אני והילדים משתמשים בסלולרים ומחזיקים וויי-פיי בבית, ולא קורה לנו כלום...", אלא שהנזקים מצטברים לאורך שנים, והם כלל מערכתיים.

  לדוגמה: ברגע שאנחנו פותחים סלולרי – אחרי כמה דקות כמות הרדיקלים החופשיים בגוף מתחילה לעלות. הגוף משתמש באנטי אוקסידנטים שלו (ויטמין C, E, A, וכדו') לניטרול הרדיקלים החופשיים, ומערכת החיסון שנותרת עם מעט חיילים - נפגעת.

   

  ג. הסכנה הגדולה שמאיימת עלינו ממש בתקופה זו, היא בכך ששר התקשורת דודי אמסלם מקדם בדחיפות ובצורה של מחטף את פתיחת תחום הגלים המילימטריים (שהם חלק מהתדרים של הדור החמישי - G5) - לשימוש מיידי כדי לשפר את תעבורת התקשורת בימי משבר הקורונה (ויש במסמכים שלו שימוש במונחים של "צורך חיוני", ו"שעת חירום"). וניתן לקרוא על כך בקישור https://www.tazkirim.gov.il/s/tzkirim…


  במלים פשוטות, הכוונה היא לתת היתר להציב כל 50 מטר או בכל פינת רחוב אנטנה שמשדרת בעוצמה של 10 וואט (שזה בערך כחצי מהעוצמה של אנטנה סלולרית רגילה שמשדרת ב 20 וואט), בתדרים מילימטריים בתחום ה 60 ג'יגה הרץ.
  הדבר מצריך את אישור הכנסת, וניתן לקבוע בביטחון שהיא אכן תאשר. מדובר באנטנות שישדרו לנקודות קליטה שיוצבו מחוץ לבתים (ומשם השידור יעבור לפנים הבית).

   

     אם אנטנות אלו ישדרו בצורת אלומה ממוקדת קבועה (ראו להלן) - חומרת הסכנה עדיין לא ברורה אבל כנראה מוגבלת, אבל אם האנטנות ישדרו בזווית אופקית של 90 מעלות - רמת החשיפה הסביבתית של כל מי שהולך ברחוב צפויה לעלות. (יתכן ומישהו יקבל תבונה, ויוריד את הספק השידור ל1 וואט, אם כי אנשים הרגישים לקרינה יסבלו גם ב0.1 וואט, שזה הספק השידור של ראוטר ביתי, למשל, אבל ברור שעוצמת השידורים תגדל עם השנים).

   

     אפשרי גם, כי בנוסף לשידור בצורה של אלומות צרות אל הבתים שלהן כל אנטנה נותנת שירות (אנטנה אמורה לתת שירות לקבוצה של כמה בתים - 8 לערך, ממרחק של 200-400 מטר), תתבצע גם סריקה קבועה של השטח (בזווית של 90 מעלות) ויתכן שאפילו כמה פעמים בשנייה, תוך שהיא ממתינה למישהו שיקרא לה (סלולרי או צרכן אחר). כשהצרכן קורא לה - האלומה מתבייתת עליו ונשארת מחוברת אליו. במצב זה הקרינה תשודר לכל תא השטח, לפחות חלק מהזמן. במדי הקרינה הנפוצים כיום - אין לנו דרך למדוד את הגלים המילימטריים, ולא נוכל לדעת אם אדם ההולך ברחוב או החלונות שלנו נסרקים ומוקרנים על ידי מערכת השידור. (קרינה מסוג זה לא תחדור את קירות הבתים, אבל יתכן שתחדור מבעד לחלונות).

   

     אותם נקודות קליטה שיהיו על הבתים או על החלונות (כפי שניתן לראות דוגמה בשיקאגו, בסרטון הזה https://abc7chicago.com/technology/verizon-launches-wireless-5g-home-internet-service-in-chicago-area/5643538/) - יעבירו את השידור לראוטר אלחוטי שישדר וויי-פיי בתוך הבית, או לחילופין, ישדר בטכנולוגיית Wigig (ראו בויקיפדיה) בתוך הבית גלים מילימטריים ב60 ג'יגה הרץ (!).

   

     לגבי השפעות של גלים מילימטריים - אין כמעט מחקרים, למעט המחקר של פרופ’ פול בן ישי על השפעת קרינת רדיו בתדרים סביב 90GHz (גלים מילימטרים) על בלוטות הזעה בעור:

   

  https://youtu.be/QvPg1AyQ43I 

   

   אבל זה לא מפריע למקבלי החלטות להשתמש בהם. בזמן שכל ייצור של קרם ידיים מצריך הגדרה של "באישור משרד הבריאות", כאן הכל בסדר, בסגנון: "מכסימום - אם נראה שהתחלואה והתמותה יגברו - נראה כבר מה ניתן לעשות...".


  סיכום 2 החששות העיקריים  במחטף החקיקתי הנ"ל הן:

  1. תיתכן סריקה תמידית של מרחב המגורים והחיים ע"י גלי רדיו.

  2. מתן פטור לשימוש בגלים מילימטריים יפתח אפשרויות למיגוון שימושים והתקנים, שיגבירו את הקרינה בסביבת האדם. (אנחנו מכירים את תקדים האנטנות מסוג "מיתקן גישה אלחוטי", שהותרו לשימוש בעבר הרחוק כדי לפתור בעיה טכנית נקודתית, וכיום - בחסות פטור זה - מתנוססות בכל ערי ישראל). 

   

   

  . אני מציע, לכל מי שיש לו קשר עם גורמי השפעה, לתת יד וכתף לעצור את זה. כיום, עדיין רוב הבתים בישראל אינם חשופים לאנטנות (וקיים הבדל גדול בין קרינה מאנטנות לקרינה מסלולרי), אבל במקרה שהמחטף של שר התקשורת יצלח -  זה יכול להשתנות לכדי סכנה בריאותית חמורה לטווח רחוק.

   

  הדור החמישי בכל עוצמתו - כפי הנראה יגיע לכאן מתישהו. לשמחתנו, מתעוררת בכל העולם התנגדות די גדולה, וחשוב לתמוך גם כאן במאבק. אני לא בטוח שתיאוריות הקונספירציה הכרוכות בו נכונות, ואני גם לא בטוח שלא. בכל מקרה, אם הדור החמישי יגיע לכן - מצב הקרינה יהיה חמור יותר.

   

  חשוב גם שנדע ונרשום לפנינו, כי מי שמביא עלינו את הדור החמישי ואת ה(IOT) זה אנחנו - המשתמשים!! (לדוגמה: ככל שתגבר הדרישה – כך ייפרסו יותר אנטנות).

   

     מי שקרא והגיע עד לכאן - שם לב שהשתמשתי הרבה  במונחים כגון: "יתכן", ו"כנראה", היות ויש הרבה אי וודאות בנוגע לדור החמישי, והדבר גם שונה ממדינה למדינה. רק דבר אחד וודאי, שהחשיפה לקרינה - תלך ותגבר.

   

  העליתי בתמונה ציטוט מדברי פרופ' זמיר שליט"א, שהוא מיקרוביולוג, ועוסק במפגעי קרינה עשרות שנים, ואולי האישיות הכי בכירה בארץ בנושא. תוכלי לקרוא עליו כאן: http://www.zamirshalita.com/, וכאן http://www.zamirshalita.com/zamir-shalita-PhD, וכאן http://www.gen-mus.co.il/person/?id=24427.

  מראי מקום:

  1. מאמר שלי (שהוא מבוסס על המאמר בסעיף הבא): הדור החמישי (G5) – הסיכונים הבריאותיים הבלתי מוכרים
  http://readrad.blogspot.com/2019/11/g-5-5-g_16.html?m=0

  2. מהו הדור החמישי בסלולר? והאם יתכן שהוא רק חלק מבעיה גדולה ומסוכנת הרבה יותר?
  http://norad4uh.blogspot.com/2018/10/blog-post_11.html

  3. תאורת לד
  http://readrad.blogspot.com/…/%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%A…

  4. איך מתמודדים עם קרינה
  https://www.norad4u.co.il/guidesh/4-steps-program-h/

  5. הבלוג שלי "קורא בקרינה"
  http://readrad.blogspot.com/

  6. סרטון מעולה של נשיא מיקרוסופט בקנדה לשעבר על סיכוני דור 5
  https://www.youtube.com/watch?v=oC5wUwze8dM

   

  תיקונים או הערות על הנאמר יתקבלו בברכה.
  שבוע טוב לכולם/ן

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   too many ideaes
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין