כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  המשיח שלי הוא לא המשיח שלך

  60 תגובות   יום שני, 30/3/20, 23:54

   

  ''

   

   

  המשיח שלי הוא לא המשיח שלך

   

   

  מי מאתנו לא מכיר את הפליירים שצמחו תחת כל עץ רענן "רוצים משיח" ו "משיח עכשיו" של המגזר הידוע, ובימים לא קלים אלה, כשאני חוזה במו עיניים ולא מאמינה בהתנהגותם של אלה, סומר שערי. זו שעה של סכנת נפשות לכולנו גדולים וקטנים ואני לא מאמינה למקרא מעשיהם ותוהה ומגבשת הכרה - שהמשיח שלהם הוא ממש לא המשיח שלי כנראה.

  במקום להיות מאוחדים בסכנה הזו, שהרי זה תלוי בפירוש בשיתוף פעולה של כולנו, וכולנו זה גם הם, בני אדם ככולם, במקום להראות כבוד להוראות ומלאן הם נוהגים בדיוק ההיפך.
  בדיוק כאלה המצבים בהם נדבקים בוירוס אחד מהשני, אך הם כנראה סבורים ש"זה שלמעלה" מגן עליהם או משהו, כי אחרת אינני מבינה התנהגותם במקרים בהמשך:
  התנהגות לא מובנה ויהירה של מגזר שאינו טורח לשמור מרחק מעוברים ושבים ברחוב כאילו זה אינו נוגע אליו. נוכחתי לדעת בזה בעצמי, כשאני היא זו שתמיד זזה למרחק המומלץ ואך רבים שבאים מולי אינם טורחים כלל להרים מבט או לסטות מדרכם חלילה.

  לא נראית מוסרי ו/או הגיוני שהרשות אוכפת החוק נוהגת איפה ואיפה בנושא, בניגוד לכל הגיון.


  דבריו המבישים של ליצמן בנושא מוסיפים חטא על פשע בהיותו שר הבריאות, מתמיהים וגורמים להרגיש שלמגזר הזה כנראה משיח שלהם, והוא שונה לגמרי מהמשיח שלי.

  "אנחנו מתפללים ומקווים שהמשיח יבוא עד פסח, זמן גאולתנו. אני בטוח שמשיח יבוא ויוציא אותנו כפי שהשם הוציא אותנו ממצרים. בזמן לא רב כשאנחנו יוצאים לחירות ומשיח כן יבוא ויגאל אותנו מכל הצרות שבעולם".

  את הדברים האלה אמר שר הבריאות של מדינת ישראל

  הפתרון שלליצמן לקורונה: המשיח


  אפילו בתורה כתוב כי :

  "הנה מלכך יבוא לך, צדיק ונושע הוא, עני ורוכב על חמור" (זכריה ט,ט).  
  "גִּילִי מְאֹד בַּת צִיּוֹן, הָרִיעִי בַּת יְרוּשָׁלִיַם, הִנֵּה מַלְכֵּךְ יָבוֹא לָךְ, צַדִּיק וְנוֹשָׁע הוּא, עָנִי וְרֹכֵב עַל חֲמוֹר, וְעַל עַיִר בֶּן אֲתֹנוֹת".
  אז איפה הצניעות ? הדאגה לזולת? ההתנהגות הזו בודאי שאינה מראה זאת.

  המשיח שלי יגיע כשהאדם ילמד להתייחס בענווה, צניעות, והתחשבות לכל היצורים החיים עלי אדמות, לסביבה עצמה, בדיוק כפי שכתוב בתורה כי היא ניתנה לו לעובדה לא לנצלה עד חורמה ולהרעילה;

  המשיח שלי יגיע כשיפסיק האדם להתחשב רק בעצמו, לחשוב תמיד שהוא צודק והאינטרסים והרצונות והגחמות שלו דוחות את האינטרסים והרצונות של כולם;

  המשיח שלי לא ירכב על חמור שחור שכן לא ירצה לעבור על מצוות צער בעלי חיים, הוא יובילו או ילך אחריו, כי במשיח שלי יש  חמלה להערכה לחיים באשר הם, ואינו מחשיב עצמו למעלה מאף אחד מהם;

  המשיח שלי יגיע - כשכולם ללא יוצא מהכלל ינהגו בצניעות וענווה, לא יחשבו שהם טובים מאחרים, והקדוש ברוך הוא שומר עליהם, והם חסינים מרע, שכן גם בקבלה כתוב ,אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו.

  תהיו טובים, רחומים, תחשבו גם על האחר, תמיד, גם ובמיוחד בימים כאלה: 
  על חסרי הבית, נוער במצוקה, סביבה, עצים צמאים למים, פרחי בר, בעלי חיים עזובים, חיות משק, בעלי חיים במעבדות.... כן כן גם הם. 

  האינטרס של האדם אינו קודם לכל רק כי הוא החליט ככה, כמה שיותר מהר נבין את זה ייטב לנו, אז יבוא המשיח - המשיח שלי.

  נגיף הקורונה: "האדם שולח יד לתוך הטבע - וחוטף"

  "הווירוסים הם לא חדשים. מה שחדש הוא העובדה שאנחנו נחשפים אליהם", אומרים חוקרים ישראלים על התפשטות הקורונה, שהגיע מבעלי חיים. והעתיד אינו ורוד: "אנחנו לא בסיבוב האחרון, זה הולך ונהיה יותר קיצוני. בני אדם צריכים למצוא את מקומם היותר צנוע בתור בעלי הבית"


   

   

  משיח משיח, משיח עכשיו !


  ''

   

   

   

  ''

   

   

   

   

   

  אהבתי :   

   

   

  ''

    7/4/20 16:01:
  המשיח שלי יגיע כשיפסיק האדם להתחשב רק בעצמו - עם זה אני מסכימה וזו אחרית הימים של הנביאים - חג שמח


   

  ''

    5/4/20 01:11:
  לגבי משיחח ואמונות טפלות, עוד יבואו ימים ונווכח מה חשוב באמת. אולי הנגיף הוא המשיח שנשלח לשנות את העולם ליותר אקולוגי. השם בחר שהנגיף יבוא מחיה כדי לרמוז לנו משהו..


   

  ''

    2/4/20 13:31:
  איש באמונתו יחיה. אך אמונה של אחד אסור שתהיה על חשבון חברו.

   

   


  ותודה על השיר

  ''

    31/3/20 14:17:

  אז...יש פה שני נושאים: גלובלי, ומקומי.  אז כמו שאומרים - "Think globallyact locally"      

  אני דווקא רואה את הבעיה החרדית (בהכללה. יש חריגים לכלל. עוד לא נתקלתי בחריגים האלה וגם לא פגשתי במישהו שנתקל בחריגים האלה, אבל אני בטוח שהם ישנם) המקומית כקללה שברכה בצידה, ואנמק: מצד אחד - אכן זו קבוצת אוכלוסין בעלת גודל לא מבוטל, שמשחקת לידי הגרועים שבאנטישמיים לאורך ההיסטוריה, שטענו שהיהודים מפיצים מחלות. אז תמיד הכחשנו את הטענה הזו מכל וכל, ועכשיו אותם גרועים שבאנטישמיים יכולים לזקוף קומה ופשוט להצביע על הנתונים הסטטיסטיים היבשים של משרד הבריאות המנוהל ע"י חסידות גור. עוד מאותו צד, אותה קבוצת אוכלוסין טפילית ומתריסה (וזה אשכרה לחרבן מול הדלת של השכן ולבקש ממנו נייר טואלט, ועוד בימים אלה) שמפיצה את המחלה המידבקת הזו בתוך עצמה, תופסת משאבים רפואיים חשובים על חשבון קבוצות אוכלוסין שאינן טפיליות ומתריסות, כגון רוב האוכלוסיה וכמובן שזה יעלה בחיי אדם, אין צל של ספק בנדון. 

  עד כאן ה downside, אבל יש גם upside מצד שני.

  ה upside שהוא גם הצד השני בא בשני מישורים: האחד הוא הדארוויניזם בהתגלמותו (וכולנו יודעים עד כמה דארווין אהוב בקרב אותה קבוצת אוכלוסין) והמישור השני הוא במישור ההתפכחות שאולי תבוא לאותה קבוצת אוכלוסין.

  מדוע דארוויניזם? כי מי שלא מתאים את עצמו למציאות משתנה, סופו שיאכל אותה עד העצם, או במושגים של ימינו, יחלה וימות בשיעורים גדולים מאלה שבקרב מי שכן מתאים עצמו למציאות המשתנה. המתאים עצמו הוא החזק והוא ישרוד, זה פשוט. 

  כידוע בני אדם מחזיקים באמונות שונות משום שהם רוצים להאמין בהן. הם רוצים מאוד לקבל תשובות פשוטות ומידיות, שיענו על תהיותיהם ומצוקותיהם, וזו הסיבה הפשוטה מדוע דארווין לא היה מקבל את מפתח שער העיר בני ברק. העצלות המחשבתית שהדת מכתיבה היא שהובילה את העדר החרדי לציות העיוור במנהיגיו, ובמקרה הנוכחי מנהיגיו הוליכו את העדר הזה לאבדון. מנהיגי העדר ציוו על העדר לנהוג במנוגד להנחיות המבוססות על רפואה באופן אנטי סוציאלי, מטופש, מתריס וטפילי, בטענה שההוא שם למעלה ידאג שלא יפגעו. כמובן שזה התפוצץ להם בפרצוף. רסיסים ניתזו גם עלינו אבל הם שחטפו את הבומבה. מי יודע - אולי דווקא זה ינער את אותה קבוצת אוכלוסין, או את חלקה, כדי להביט למציאות בפרצוף ולהבין שהגיע העת לחשוב בצורה עצמאית במקום ללכת באופן עיוור אחרי בעלי אינטרסים.

  הנושא השני הוא כמובן הנושא הגלובלי: יש מי שיאמר שהקורונה היא אמא אדמה שמגיבה (יש שיאמרו סוגרת חשבון) עם האדם על כך שהתערב לה באיזון. התיאוריות וההסברים רבים כחול על שפת הים, לך תדע מה נכון ומה הבל הבלים - אבל ההיגיון הבריא והעובדה שמאז שאנחנו בהסגר קורונה הכל סביב שקט ונקי יותר מדבר בעד עצמו. דונובן עשה מזה שיר נפלא. שווה לעקוב אחר המילים.  דרג את התוכן:

   תגובות (59)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/4/20 22:51:

   היום ציינו יום זכרון לקרבנות השואה 

   הטעם המר של הפוסט הזה בו ביקרתי לפני ימים מספר לא עבר ....

   הוריי ז"ל היו ניצולי שואה 

   כל אחד מהם שרד יחידי מבני משפחתו שנרצחו רק בשל היותם יהודים .

   כואב לי מאד לעבור ולקרוא את מקהלת התגובות רוויות השנאה שפה ...

   מה הפלא שלגוים הייתה שנאה שכזאת ...

    

      

   http://cafe.themarker.com/video/3500883/
    

     17/4/20 15:19:

   וזאת לאזן במעט את המובא בפוסט ולתגובות

    

   https://youtu.be/R0_cFqhmNwI

     17/4/20 13:26:

   אין ספק שלכותבת הנכבדה הייתה דעה קדומה עוד בטרם הגיעה הנה המגיפה ...
   המתיימרת להיות אוהבת בעלי חיים , הרי אף החרדים בגדר זאת כלולים ...
   היה את/ה בסדר , הכל יהיה יהיה בסדר .
   חג שמח !!!
   אמר רבי עקיביא :
   כל התורה על רגל אחת - ואהבת לריעך כמוך

     11/4/20 08:24:
   חכ שמח
     10/4/20 10:15:

   צטט: באבא יאגה 2020-04-07 16:01:49

   המשיח שלי יגיע כשיפסיק האדם להתחשב רק בעצמו - עם זה אני מסכימה וזו אחרית הימים של הנביאים - חג שמח

    

   Harry the Donkey - Home | Facebook

   בערך מה שאמרתי קצת שונה, המשיח שלי - הוא משיח אחר, לא כמו של המגזר הזה, לא כמו המובן המקובל. המשיח שלי לא ירכב על החמור לנצלו ולגרום לו מועקה, המשיח שלי ילך לצידו.

     10/4/20 10:06:

   צטט: Eroit 2020-04-05 01:11:31

   לגבי משיחח ואמונות טפלות, עוד יבואו ימים ונווכח מה חשוב באמת. אולי הנגיף הוא המשיח שנשלח לשנות את העולם ליותר אקולוגי. השם בחר שהנגיף יבוא מחיה כדי לרמוז לנו משהו..

    

   집사 숙제 방해하는 때껄룩

   והלוואי והאדם ילמד מכל זה משהו, הלוואי - תודה לתגובה מאלפת.

     10/4/20 10:03:

   צטט: levana feldman 2020-04-04 19:06:13

    

   מקומם אותי שהחרדים לא רואים את עצמם כחלק מהמדינה. 

   מופתע      רגל בפה      צעקה       הסנני       מזעיף את הפה

    

   זה לא רק זה, זה נכון לגבי החובות שלהם - בזה אינם רואים עצמם חלק מהמדינה, אבל באשר ל"זכויות" שלהם כשהם צריכים לקבל קצבאות, כסף, בזה הם לא מוותרים, רואים עצמם כחלק ודואגים יפה מאד להגדיל חלקם באלה עוד ועוד, בהחלט גם על חשבון אחרים, ובמיוחד על חשבונם.

     10/4/20 09:40:

   צטט: רונית אברהם 2020-04-02 14:41:22

   צודקת. יהודים מתנהגים במדינת ישראל כאילו הם עדיין בגלות. הסרטון עם שני הילדים שובה לב. מתפללת לימים טובים יותר.

   Ilustração de aquarela camaleão para impressão. - Download Vetores ...

   אמן אמן ואמן, גם אני - לכולנו, ההולכים על שתיים, על ארבע ועפים בשמיים, לכל מי שחיים בו.

     10/4/20 09:15:

   צטט: נעם דימנט 2020-04-02 13:31:40

   איש באמונתו יחיה. אך אמונה של אחד אסור שתהיה על חשבון חברו.

   Anythingology: My Owl

   כדרכך אתה נותן ביטוי לדברים בצורה מצוינת, תודה.

   מצרפת לפוסט עצמו ברשותך, עם קרדיט כמובן

     10/4/20 09:11:

   צטט: קלועת צמה 2020-04-02 10:49:52

   אמונה היא דבר מחזק, ואני בעד עד שזה נוגע לאחרים, כמו במקרה הזה של הוירוס, שאינו עושה הבחנות. לא חייבים לאבד אמונה (במשיח וכד') ובמקביל כן חייבים להישמע להוראות כדי להימנע מפגיעה באחרים. באשר לצניעות של האדם כלפי הטבע, אני הכי מסכימה. ולוואי והתובנה הזו לא תתאדה כשהכל יחלוף.

   list of endangered birds | Chickadees, Juncos, and Jays Oh My!

   בדיוק, מאד מקווה שקצת צניעות תילמד מזה לגבי כל המגזרים באשר הם, לגבי האדם בכלל בשל היותו אדם, הגיע הזמן שיכבד את מי שהוא ולא יבייש.

   ולגבי אמונה, איש באמונתו יחיה, אלא שהאמונה של מגזר ספציפי זה גורמת נזק רב ומוות לאחרים.

   אחרים צריך לכבד ובהחלט את כל מה שהיושב במרומים ברא וזה כמובן אומר את הסביבה הטבע ובעלי החיים, ולא לרומסם ולפגוע ולהתעלל בהם.

     10/4/20 09:07:

   צטט: עמנב 2020-04-02 01:35:50

   יפה כתבת, סמדר. מעניין אם המשיח יציל גם את ליצמן ממסקנות ועדת החקירה שתחשוף ברבים את מחדליו במעשה, ולא רק בדיבור. כל טוב וחג פסח שמח, עמוס.

   Cute Baby Rabbit GIFs | Tenor

   תודה עמנב, אני דווקא מקווה שאף אחד לא יציל את ליצמן ממעשיו ומחדליו, מקווה שהוא ישלם את מלוא המחיר, כי אנשים שילמו בסבל ובחיים בשל המחדלים שלו ועדיין משלמים.

   הרבה בריאות איש

     10/4/20 09:00:

   צטט: debie30 2020-04-01 20:31:39

   חושבת שנאמר כאן הכל. כל אחד באמונתו כל עוד הוא מכבד את הזולת ואת החוק, לצערנו נתקלנו באי-כבוד לחוק ולזולת וזה מאוד מצער ומתסיס.

    

   Don't be scared, I've got you. Maybe bring another happy couple to ...

   דבי, לא רק שיש כאן כפייה דתית, הם גורמים נזק בריאותי חמור לכלל האוכלוסיה, נזק שעולה בחיי אדם, ואמור להיות יחס של כבוד לערך החיים באשר הם.

     9/4/20 18:34:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2020-04-01 19:52:12

   בימים האחרונים נאמר כל כך הרבה על החרדים, שקשה למצא משהו חדש לומר. אני גם לא אחדש אם אגיד שחולשה של החברה הישראלית והתבטללות בפני מה שלכאורה הוא דת הביאה לכניעה הגדולה מול הכת המאד בעייתית ואלימה. מה הפתרון? בגדול זה צריך להיות שילוב של מקל וגזר (עד היום חולקו רק גזרים וכשלא חוללקו הם הפכו אלימים). איך ייראה כזה פתרון ? צריך לחשוב קצת לפני ששאני כותב את זה

   ''

   הפתרון לדעתי שינוי שיטת הממשל, החלפה של מי שמאפשר לאחד כמו ליצמן להיות שר בריאות דווקא בימים כגון אלה במיוחד, ואי השלמה והפסקה של צורת ממשל שמאפשרת כפייה דתית. נכון שזה לא פשוט בכלל יהיה לעשייה אבל אולי זה הפתרון, אלא אם כן יציע מישהו משהו יותר טוב.

     9/4/20 18:31:

   צטט: liat62 2020-04-01 19:38:14

   האמת, החרא-דים, ההתנהלות השילטונית האווילית והכושלת של הימין במדינה הזו, שמתעדף אותם על פני כל מגזר אחר, ההתנשאות המבחילה שלהם על שאר העולם שאינו כמוהם (העם הנבחר לכאורה, ובמקרה שלהם, העם הנב-חרא), בבוני בדת והימין ההמוניים הגסים והמשתלחים בכל מי שאינו כמוהם, כל אלה מעוררים בי חשק לסור אל הכנסייה הקרובה למקום מגורי, ולבקש מהכומר שיתיז עלי קצת מים קדושים כדי להתרענן מהסיוט הזה, ולהחליף דת על הדרך. נ.ב - מניחה שיש גם חרדים נורמטיביים שאינם חרא-דים, אבל הרוב המוחץ של אלה החיים על חשבון משלם המיסים, לא מתגייסים, ומשתינים על כולנו בקשת בעידוד ממשלת נתניהו מאפילים על החלק השפוי במגזר הזה.

   ''

   אני חושבת וחשה אותו דבר, וכאן בעניין זה הם הגדילו לעשות וליצמן בראשם. כאן החברה כולה משלמת בבריאות ובחיים על ההדתה שהם כופים עליה ועל צורת פעולתו של ליצמן ששר בריאות בודאי שלא היה צריך להיות

     9/4/20 18:28:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2020-04-01 15:02:04

   ערך אמיתי לחיים לא בא ממותרות עושר קניות וכו'. עכשיו ובעקיפין אנו פוגשים באמיתות המילים. הקורונה המשתוללת לקחה מקהל רב את אלוהיו וללא הבדל דת גזע או מין.. כמובן וביחד התערערו כל שלל המותרות הרדיפה והפיתוי.
   ההתמכרות לעולם החומר נסדקה..

   אנו וסביבתנו ובכל רגע נתון נמצאים בנקודת שבירה. מהלכים על חבל דק אשר סופו עדיין לא ברור……... לכן אולי ובשוליים זה גם הזמן להתכנסות פנימה כדי לראות עד כמה אנחנו גם קטנים ושבירים.. במקביל יש לנו מדע נפלא, לכן אני יושב רגל על רגל וממתין. האינטליגנציה המדעית מייצרת לנו תקווה אמינה..

   אגב. יבוא של מטוסים מלאים אברכים נגועים בקורונה וללא פיקוח, זה ליצמן הדפוק, זה אסון. כששמעתי את זה הזדעזעתי.

   “@blujayrain: DUCKS..........FUNNY! ” Gulp. !!!!!

   ליצמן הזה מפיק אסונות לרוב בעניין הוירוס, וזה לא הדבר היחידי שהוא עולל, הוירוס ממשיך להשתולל הודות לו ולחבר מירעיו ולדברים נוספים נוראים שהוא אישר. בלתי ייאמן 

     9/4/20 18:23:

   צטט: א ח א ב 2020-04-01 12:29:52

   לא צריך להתרגז. מרבית החרדים אנשים טובים חכמים ושומרי חוק.

   כמו כל חברה אורתודוכסית קשה להם להסתגל לשינויים.

   פעם היו איסורים על מחשב ואינטרנט. היום יש בכל בית חרדי.

   אין ספק שההנהגה שלהם כושלת פעם אחר פעם בקריאת המצב ובאמירה ברורה להישמע להוראות משרד הבריאות.

   מקוואות נשים שעדיין פתוחים ? מיד ובדיעבד היה צריך לסגור אותם!!

   Duckling | Flickr - Photo Sharing!

   אמרת בעצמך, מרביתם. ובמיוחד בגל הנוכחי של הוירוס מספיק מיעוט מהם שמדביקים את כל השאר, את חבריהם מאותו מגזר ואת החברה כולה.

   להתרגז בודאי שיש מה, אלא שצריך לעשות צעדים אופרטיביים ולאכוף התקנות והחוק עליהם מה שלא נעשה למרבה האסון, ויש מי שמשלמים על כך בחייהם.

     9/4/20 18:19:

   צטט: * חיוש * 2020-04-01 11:36:45

   סמדר יקרה לינשיקה

   תודה ששיתפת אותנו מהרהורי הנפש שלך.

   עמוק בלבי מאוד כעסתי על אותו זרם חרדי שלא נשמעים להוראות

   ועל הרב ליצמן- הם יכולים להאמין בביאת המשיח ובו בזמן שימלאו אחרי ההוראות.

   לו היה לי איזה ערוץ דיבור איתם הייתי מטיחה בפניהם:

   על שכל הזמן הם מאשימים את החילוניים בכל מפגע שהוא 

   והנה המגיפה לא פסחה מעליהם למרות לימוד התורה האינטנסיבי והמשך ההתקהלות.

   להיפך - המחלה התפרצה אצלם ביתר שאת והם אלו שיתפסו את רוב

   המיטות בבתי החולים ומכשירי ההנשמה......

   שיפשפשו עמוק עמוק במעשיהם!: 

   הדרת נשים, זה שהם לא מחשיבים את השירות בצה"ל,

   קוראים לאנשי המשטרה נאצים, ואין בהם שמץ מהמצוות

   " ואהבת לרעך כמוך" ו"נשמרתם לנפשותיכם"

   * כוכב אהבה והמון חיבוקים אוהבים

   שמרי על עצמך יקירה ועל כל בעלי הארבע תחת חסותך

   בריאות טובה

   duck

   תודה חיוש, בימים אלה במיוחד ובכלל העיקר הבריאות, וראוי לשמור על שלך ועל של הכלל, והנה כיום אנו רואים כמה זו ערבות הדדית ואחת תלויה בשניה

    

     8/4/20 19:07:

   צטט: sari10 2020-04-01 11:33:43

   סמדר...

   איך שהרוחות מתלהטות כאן...

   קראתי את הפוסט וגם את התגובות.

    

   התגובה הראשונית והספונטנית שלי

   עוד לפני שקראתי את הפוסט שלך,

   הייתה בדיוק בסגנון של הפוסט שלך.

    

   אבל אכן שמעתי כי מיעוט מתוך המגזר החרדי נוהג 

   בחוסר אחריות מקוממת. וישנה גם בעיית צפיפות המגורים שלהם.


   לא יודעת אם זה מיעוט או לא,

   אבל זה באמת מכעיס ברמות.

   אולי בגלל שהם רבים כל כך... אז המיעוט שלהם יוצא יותר מידיי אנשים.

    

   בגלל /שהנגיף הזה מתפשט בצורה כה מהירה ומסוכנת,

   המיעוט שלהם מסוכן לכולנו מאוד.

    

   היו גם חילוניים שנהגו בחוסר אחריות.

   הלכו לים ולפארקים ...

   אבל זה כבר הסתיים.

    

   מה שפרסמת כאן על החרדים שהגיעו בטיסה מניו יורק 

   ולא נבדקו, ולא נשלחו לבידוד? מקומם.

    

   יש כאן בעיה שהפוליטיקה מתערבת במשוואה

   של התנהלות המשטרה והחוק מולם.

   ליצמן שר הבריאות למשל?.... כבר אמרנו?

    

   כוכב בתום 24.

    

   What?! It's possible to practice patience?! "Impatient? Why and How to Practice Patience" by Toni Bernhard, J.D.

   הבאתי רק אחת מהדוגמאות הקשות של אי אכיפה ראויה על החרדים. כולנו משלמים את המחיר על זה.

   חוסר האכיפה בשל הרכב הקואליציה חייב להתשתנות, אסור לאף אחד מאתנו להשלים עם זה.

   אם היתה אכיפה ראויה, ללא איפה ואיפה לא היתה התלהמות, לא היה בה צורך. אנשים כועסים על כל

   מי שנוהגים שלא כראוי בנושא ולא פלא.


     8/4/20 19:01:

   צטט: דוקטורלאה 2020-04-01 11:27:26

   הפעילות של החרדים בבני ברק חייבת בטיפול הנהוג בכל הפרה של הוראות השלטון, המחייבות את כל אזרחי המדינה. דבר זה לא יקרה בגלל הרכב הממשלה, הכולל גם חרדים. קשה לקבל זאת, חייבים להבין זאת.

   THE BEST IN THE WEST AND THE EAST !!

   והגיע מזמן מזמן העת לשנות זאת, אסור להשלים עם זה. אנו כולנו כעת משלמים את המחיר

     8/4/20 18:59:

   צטט: מאשהליימט 2020-04-01 10:56:11

   אכן ימי המשיח מתפרשים באופן שונה בקרב אנשים שונים. לפי "חזון הצמחונות והשלום" יגור זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ. ונפשו של אדם תיגעל מאכילת בעלי חיים כמו שהיא נגעלת מאכילת בשר אדם. אצל מרביתם המוחלטת של החרדים יש שמירה קפדנית על ההוראות של משרד הבריאות. כמו בכל מקום ובכל חברה, יש בשוליים מורדים חסרי בושה וחצופים שאינם מבינים את ערך החיים והבריאות ומזלזלים ברווחת הזולת.

   ros

   ולא רק מזלזלים בזולת גם מחשיבים עצמם מורמים מעם ובשל כך אינם רואים צורך בכלל להתחשב באחר, מבחינתם רק הם קיימים, וזו הבעיה, במיוחד בימי קורונה.האמת, שברובם יש משהו מהיהירות הזו שזה שלמעלה שומר עליהם, לכן פעמים רבות אני רואה אותם הולכים מולי ברחוב, לא חובשים מסיכות ולא כפפות וגם לא טורחים בשמירת מרחק ראוי,

     7/4/20 20:27:

   צטט: ~ ~ 2020-04-01 10:22:07

   בסופו של דבר המטרה של כולם שהמגפה תיעלם מחיינו

   שנחזור לשגרה ושנהיה בריאים.

   הבעיה שיש מגזרים בחברה שחיים בצפיפות רבה ושכמעט לא מחוברים לכלי התקשורת

   אין להם מושג מה קורה בעולם מחוץ למגזר שלהם - צריך מישהו משלהם שמדבר בשפה שלהם

   כדי שיפנימו את גודל הבעיה שמשפיעה לא רק עליהם אלא על החברה כולה
   ושישנו חלק מהמנהגים שלהם לתקופה מסויימת.

   אם ימשיכו להידבק ולהדביק צריך להוציא אותם מבתיהם ולסגור אותם במקום אחר - היום הציעו במלוניות כלשהן.

    

   אוהבת את השיר של שלום חנוך - משיח.

   A curious monkey, bali | Animals beautiful, Funny animals, Animals ...

   תודה. ראית? יש מי שאינו מבין מה הקשר בין הדברים....בעיני זה כל כך מתקשר שאני אפילו לא יודעת איך להסביר במילים מה הקשר לנושא....אולי שמשיח הוא לכל אחד משהו אחר, שמשיח הוא לא מה שחשבתם....

   שצריך לחשוב מחוץ לקופסא...

     7/4/20 16:01:
   המשיח שלי יגיע כשיפסיק האדם להתחשב רק בעצמו - עם זה אני מסכימה וזו אחרית הימים של הנביאים - חג שמח
     7/4/20 10:43:

   צטט: שלויימה 2020-04-01 00:52:37

   אותי מפתיע שאת עדיין מצפה ואיזה " משיח" - לאיזה גיבור באגדות הילדים שתמיד מופיע ברגע האחרון על סוס ודוהר למול השקיעה עם הגיבורה השברירית והמסכנה . אנחנו לעצמנו ואולי זה הקושי העיקרי בלהיות חיולני או " לא מאמין" הידיעה שלא מגיע הגיבור עם הסוס ( או החמור) וכל פתרון מקומי או במימד גלובלי צריך לבוא מאיתנו לא משיח ולא חיסון . נצטרך להתרגל לחיים אחרים האנושות תמיד יצאה ממשברים מלחמת העולם הראשונה והשניה, השפעת הספרדתית . זיקה, סארס, אבולה, מלריה חלק מהמחלות נעלמו חלק חוזר עם תחכום - נגיף כמו כל בעל חיים אחר- עקרונות האבולוציה חלים גם על הנגיפים אם הם לא ישתכללו ויהיו קצת יותר מתוחכמים - הם לא ישרדו ולגבי המשיח - שוב איזו המצאה לתועלת המין האנושי הצמיחה הרבנות ב 2000 השנים האחרונות? - רבנות כמושג כללי - זה יכול להיות תקף לגבי האימאם במסגד או הנזיר במנזר או הכומר בכנסייה המין האנושי הגיע לירח גם בלי תפילת הדרך והמזוזה בחללית המיקרו במטבח והטלפון האלחוטי או אפילו האינטרנט - והאתר דרכו את ואני מתקשרים במה עולם התורה תרם משהו לרווחה של המין האנושי ב 2000 השנים האחרונות? ולמה רבי - נציג של מפלגה מתבדלת ומסתגרת צריך להיות אחראי על מערכת בריאות שאין לו שום שמץ קלוש איך עובד אולטרא סאונד או מה זה "נגיף" אחראי על משהו שהוא מדעי ביסודו ? זה החלק שאני לא מבין. המשיח זה רק דוגמא לחוסר הקורולציה בין התפקיד - שר הבריאות- לבין האדם שמאמין שהפתרון יבוא על חמור

   20,000+ Free Rose Flower & Rose Images - Pixabay

    

   נראה לך שאני מצפה? זו לא הנקודה ולא הבנת אולי מפני שלא הסברתי טוב מספיק.

   המשיח הוא רצון תקווה יותר מאמונה באגדה, יותר השקפת עולם, ואלה אצלי שונים מאשר אצלהם...אני חילונית לחתולין, אך מאמינה ועושה מצוות הרבה יותר מאשר חלקם הגדול כי אני עושה זאת לא מתוך הרגל וצווי מתוך אמונה שלמה בלעשות טוב 

     7/4/20 10:38:

   צטט: אסתיה 2020-03-31 20:58:42

   צטט: אסתיה 2020-03-31 20:55:26

   צטט: בדולח. 2020-03-31 03:17:11

   צטט: אסתיה 2020-03-31 00:00:04

   אפשר להגיד שהחברה החרדית היא חברה של מתאבדים פוטנציאלים שמצאו דרך איך להתאבד בלי שיאבדו את זכותם להיכנס לשערי גן עדן, כאילו הבורא לא יודע שהם עושים את זה בכוונה תחילה. פיקוח נפש דוחה שבת אז וודאי שהוא דוחה מניין, מיוחד כאשר בניגוד לנצרות אנחנו מצווים להיות בקשר יחיד מול הבורא, ללכת לפי הסמל של יצחק אבינו שלא היו לו 10 בנים או 12 בנים למניין אבל מסופר לנו שהוא יצא לשדה להתפלל. תפילה מלב, של היחיד אל הבורא ערכה גדול יותר מאשר למלמל ולבלוע מילים ולהקשיב למדברים בענייני דיומא בבית הכנסת בזמן התפילה.

   כדאי שלפני כתיבת תגובתך, תלנדי את הענין לאשורו. הנה כתבת שליצחק היו 10 בנים או 12 בנים, כמדומני לפי זכרוני מכיתה ג' בבית הספר היסודי, היו לו 2 בנים בלבד יעקב ועשו. ולגבי היציאה לשוח בשדה, מאין לך שיצא לבד, אולי היו איתו אנשים נוספים? 

    

    

   כדאי שתלמד לקרוא.

   עכשיו, אני מבינה כי לקויי למידה נמצאים בבעיה עצומה יותר בתקופת ההסגר אבל זו לא הבעיה האמיתית אצלך.

   אתה פשוט מדלג על המילים שתמנענה ממך לכתוב תגובה חביבה או שתמנענה מממך להגיב.

   בנוגע ללקות ולשינוי ושיפור ההרגשה האישית שלך עם עצמך,

   אני מציעה לך לקרוא את הפוסט שלי מאתמול ומהיום ולתרגל את מה שעשוי לעזור לך.

   בהצלחה.

    

   Публикации пользователя (стр. 1002) → lol24_9 → LOL24.ee — самый ...

    

   חבל אסתיה על האויר שאת מוציאה, הוא בא לומר מה שהוא רצה לומר שהיה לו מוכן מראש, בספק בכלל אם הוא ממש קרא את הדברים.


     5/4/20 01:11:
   לגבי משיחח ואמונות טפלות, עוד יבואו ימים ונווכח מה חשוב באמת. אולי הנגיף הוא המשיח שנשלח לשנות את העולם ליותר אקולוגי. השם בחר שהנגיף יבוא מחיה כדי לרמוז לנו משהו..
     4/4/20 19:06:

    

   מקומם אותי שהחרדים לא רואים את עצמם כחלק מהמדינה. 

     4/4/20 18:12:

   צטט: baldari 2020-03-31 16:13:46

   אני חושב אחרת. המגיפה הזאת תכליתה להגיף , שכל אחד יהיה בגפו,יעסוק בשלו . באופן ממוקד יותר ,יבדיל ויבדל מה שייך לו ומה לא. מתוך ההבדלה והייחודיות יחשף המחבר. כל הברברת מסביב ,ההתעסקות באחר ,היא פוליטיקה שמרחיקה. בתכלס שום דבר לא השתנה , עד 100 מ מהבית הפנימי. הטלטלה עוברת רק על מי שיש אצלו פער גדול בין הפנים לחוץ. למעשה הקורונה היא חלק מהריפוי, ריפוי דורש זמן סבלנות .התרכזות בפנים, במה שלך ומה לא.

   ''

   תודה לתגובתך, דווקא בשל כך שאינך חושב כמוני.

   הבעיות מתחילות כשיש קבוצה של אנשים שלא אכפת להם מהכלל, שעושים בדיוק כפי שאתה מבין, אלא שמעשיהם משפיעים על הכלל ומעשיהם הם אלה שמגבירים את קצב התפשטות הוירוס בשל אי השמירה על הכללים של משרד הבריאות, כללי הזהירות.

     4/4/20 18:06:

   צטט: רז הושידושי 2020-03-31 15:00:23

   משיח הכוונה - שהראש מתחיל לעבוד ומבין שהחיים הם של כולם.

   זה נקרא אצל חרדינו (הלא אהבלים) - נשמת כל חי.

   בימינו יש קורונה, שהטיפול היחיד בה עד כה, זה להתחשב באחר.

   מה עושים חרדינו ?

   שמים זין, מתקהלים, מדביקים, מפיצים את המחלה

   ולא אכפת להם שדם יהיה על הידיים שלהם כי הדביקו מישהו שמת מזה.

   ולמה ?

   כי הרב אמר.

   יעני, כי איש בשר ודם אמר.

   חרדינו הם עובדי אלילים מחורבנים שצריכים להיות בהסגר מוחלט - אין יוצא ואין בא !

   ''

   כן אבל לצערי ולצערך הם מתמצאים יותר במפה הפוליטית מאשר כולנו שולטים בממשלה

   ומחזיקים אותה ב....

     3/4/20 09:06:

   צטט: עו"ד ועוד 2020-03-31 14:17:53

   אז...יש פה שני נושאים: גלובלי, ומקומי.  אז כמו שאומרים - "Think globallyact locally"    

   אני דווקא רואה את הבעיה החרדית (בהכללה. יש חריגים לכלל. עוד לא נתקלתי בחריגים האלה וגם לא פגשתי במישהו שנתקל בחריגים האלה, אבל אני בטוח שהם ישנם) המקומית כקללה שברכה בצידה, ואנמק: מצד אחד - אכן זו קבוצת אוכלוסין בעלת גודל לא מבוטל, שמשחקת לידי הגרועים שבאנטישמיים לאורך ההיסטוריה, שטענו שהיהודים מפיצים מחלות. אז תמיד הכחשנו את הטענה הזו מכל וכל, ועכשיו אותם גרועים שבאנטישמיים יכולים לזקוף קומה ופשוט להצביע על הנתונים הסטטיסטיים היבשים של משרד הבריאות המנוהל ע"י חסידות גור. עוד מאותו צד, אותה קבוצת אוכלוסין טפילית ומתריסה (וזה אשכרה לחרבן מול הדלת של השכן ולבקש ממנו נייר טואלט, ועוד בימים אלה) שמפיצה את המחלה המידבקת הזו בתוך עצמה, תופסת משאבים רפואיים חשובים על חשבון קבוצות אוכלוסין שאינן טפיליות ומתריסות, כגון רוב האוכלוסיה וכמובן שזה יעלה בחיי אדם, אין צל של ספק בנדון. 

   עד כאן ה downside, אבל יש גם upside מצד שני.

   ה upside שהוא גם הצד השני בא בשני מישורים: האחד הוא הדארוויניזם בהתגלמותו (וכולנו יודעים עד כמה דארווין אהוב בקרב אותה קבוצת אוכלוסין) והמישור השני הוא במישור ההתפכחות שאולי תבוא לאותה קבוצת אוכלוסין.

   מדוע דארוויניזם? כי מי שלא מתאים את עצמו למציאות משתנה, סופו שיאכל אותה עד העצם, או במושגים של ימינו, יחלה וימות בשיעורים גדולים מאלה שבקרב מי שכן מתאים עצמו למציאות המשתנה. המתאים עצמו הוא החזק והוא ישרוד, זה פשוט. 

   כידוע בני אדם מחזיקים באמונות שונות משום שהם רוצים להאמין בהן. הם רוצים מאוד לקבל תשובות פשוטות ומידיות, שיענו על תהיותיהם ומצוקותיהם, וזו הסיבה הפשוטה מדוע דארווין לא היה מקבל את מפתח שער העיר בני ברק. העצלות המחשבתית שהדת מכתיבה היא שהובילה את העדר החרדי לציות העיוור במנהיגיו, ובמקרה הנוכחי מנהיגיו הוליכו את העדר הזה לאבדון. מנהיגי העדר ציוו על העדר לנהוג במנוגד להנחיות המבוססות על רפואה באופן אנטי סוציאלי, מטופש, מתריס וטפילי, בטענה שההוא שם למעלה ידאג שלא יפגעו. כמובן שזה התפוצץ להם בפרצוף. רסיסים ניתזו גם עלינו אבל הם שחטפו את הבומבה. מי יודע - אולי דווקא זה ינער את אותה קבוצת אוכלוסין, או את חלקה, כדי להביט למציאות בפרצוף ולהבין שהגיע העת לחשוב בצורה עצמאית במקום ללכת באופן עיוור אחרי בעלי אינטרסים.

    

   הנושא השני הוא כמובן הנושא הגלובלי: יש מי שיאמר שהקורונה היא אמא אדמה שמגיבה (יש שיאמרו סוגרת חשבון) עם האדם על כך שהתערב לה באיזון. התיאוריות וההסברים רבים כחול על שפת הים, לך תדע מה נכון ומה הבל הבלים - אבל ההיגיון הבריא והעובדה שמאז שאנחנו בהסגר קורונה הכל סביב שקט ונקי יותר מדבר בעד עצמו. דונובן עשה מזה שיר נפלא. שווה לעקוב אחר המילים.

   ''

   שאפו שאפו ותודה עו"ד ועו"ד על תגובה מקיפה בכמה מישורים מאלפת שגם חידשה לי משהו.

   תודה רבה

   אהבתי במיוחד את המשפט הזה עליו לא חשבתי וקודם ולמדתי ממך, לחשוב מחוץ לקופסא. לא שאני מאמינה שזה יקרה, אבל תמיד ניתן לקוות. כבר היו דברים מאולם. הלוואי, והלוואי עלינו בריאות ולעבור תקופה זו בשלום בקרוב. אמן
   "מי יודע - אולי דווקא זה ינער את אותה קבוצת אוכלוסין, או את חלקה, כדי להביט למציאות בפרצוף ולהבין שהגיע העת לחשוב בצורה עצמאית במקום ללכת באופן עיוור אחרי בעלי אינטרסים."

     

    

     2/4/20 18:57:

   צטט: דורון אנ_פל 2020-03-31 13:33:22

   החברה הדתית הינה חברה שטופת מח. שטיפת מח שקשורה במניעים פוליטיים ובצע כסף מצד מנהיגייהם. רוצה להאמין שלפני 100 שנה, זה לא מה שהיה. הדת היא אותה דת, אבל חלק מהמאמינים הלכו כיברת דרך ארוכה בכיוון מסוכן. מי אשם? אנחנו אשמים, שאפשרנו להם. שנתנו למנהיגיהם את הכח ולהם את הדרך הקלה. אני לא מוצא ביהדות את הצורך של מאות אלפי בני אדם לשמש כ"כהנים" מודרנים, ביחוד כאשר הם אינם "כהנים" לטובת הציבור, אלא מסתייגים ובזים למי שלא כמוהם. לצערי, אין לי שום רעיון איך אפשר לשנות את זה. לפעמים כשטועים בגדול, באה מפולת גדולה ואסון.

    

   TOP 10 Heartwarming Photos Of Children With Their Pets

    

   והלוואי וגם אתה וגם אני דורון טועים.

     2/4/20 14:41:
   צודקת. יהודים מתנהגים במדינת ישראל כאילו הם עדיין בגלות. הסרטון עם שני הילדים שובה לב. מתפללת לימים טובים יותר.
     2/4/20 13:31:
   איש באמונתו יחיה. אך אמונה של אחד אסור שתהיה על חשבון חברו.
     2/4/20 10:49:
   אמונה היא דבר מחזק, ואני בעד עד שזה נוגע לאחרים, כמו במקרה הזה של הוירוס, שאינו עושה הבחנות. לא חייבים לאבד אמונה (במשיח וכד') ובמקביל כן חייבים להישמע להוראות כדי להימנע מפגיעה באחרים. באשר לצניעות של האדם כלפי הטבע, אני הכי מסכימה. ולוואי והתובנה הזו לא תתאדה כשהכל יחלוף.
     2/4/20 09:40:

   צטט: אסתיה 2020-03-31 00:00:04

   אפשר להגיד שהחברה החרדית היא חברה של מתאבדים פוטנציאלים שמצאו דרך איך להתאבד בלי שיאבדו את זכותם להיכנס לשערי גן עדן, כאילו הבורא לא יודע שהם עושים את זה בכוונה תחילה. פיקוח נפש דוחה שבת אז וודאי שהוא דוחה מניין, מיוחד כאשר בניגוד לנצרות אנחנו מצווים להיות בקשר יחיד מול הבורא, ללכת לפי הסמל של יצחק אבינו שלא היו לו 10 בנים או 12 בנים למניין אבל מסופר לנו שהוא יצא לשדה להתפלל. תפילה מלב, של היחיד אל הבורא ערכה גדול יותר מאשר למלמל ולבלוע מילים ולהקשיב למדברים בענייני דיומא בבית הכנסת בזמן התפילה.

   ICQ – ויקיפדיה

   בדיוק, תודה אסתיה.

   גם אני כמובן מאמינה בכנות ועומק הכוונה הרבה יותר מאשר מנהג שעושים דרך קבע ברוטינה רק כי רגילים כבר.

     2/4/20 01:35:
   יפה כתבת, סמדר. מעניין אם המשיח יציל גם את ליצמן ממסקנות ועדת החקירה שתחשוף ברבים את מחדליו במעשה, ולא רק בדיבור. כל טוב וחג פסח שמח, עמוס.
     1/4/20 20:31:
   חושבת שנאמר כאן הכל. כל אחד באמונתו כל עוד הוא מכבד את הזולת ואת החוק, לצערנו נתקלנו באי-כבוד לחוק ולזולת וזה מאוד מצער ומתסיס.
     1/4/20 19:52:
   בימים האחרונים נאמר כל כך הרבה על החרדים, שקשה למצא משהו חדש לומר. אני גם לא אחדש אם אגיד שחולשה של החברה הישראלית והתבטללות בפני מה שלכאורה הוא דת הביאה לכניעה הגדולה מול הכת המאד בעייתית ואלימה. מה הפתרון? בגדול זה צריך להיות שילוב של מקל וגזר (עד היום חולקו רק גזרים וכשלא חוללקו הם הפכו אלימים). איך ייראה כזה פתרון ? צריך לחשוב קצת לפני ששאני כותב את זה
     1/4/20 19:38:
   האמת, החרא-דים, ההתנהלות השילטונית האווילית והכושלת של הימין במדינה הזו, שמתעדף אותם על פני כל מגזר אחר, ההתנשאות המבחילה שלהם על שאר העולם שאינו כמוהם (העם הנבחר לכאורה, ובמקרה שלהם, העם הנב-חרא), בבוני בדת והימין ההמוניים הגסים והמשתלחים בכל מי שאינו כמוהם, כל אלה מעוררים בי חשק לסור אל הכנסייה הקרובה למקום מגורי, ולבקש מהכומר שיתיז עלי קצת מים קדושים כדי להתרענן מהסיוט הזה, ולהחליף דת על הדרך. נ.ב - מניחה שיש גם חרדים נורמטיביים שאינם חרא-דים, אבל הרוב המוחץ של אלה החיים על חשבון משלם המיסים, לא מתגייסים, ומשתינים על כולנו בקשת בעידוד ממשלת נתניהו מאפילים על החלק השפוי במגזר הזה.

   ערך אמיתי לחיים לא בא ממותרות עושר קניות וכו'. עכשיו ובעקיפין אנו פוגשים באמיתות המילים. הקורונה המשתוללת לקחה מקהל רב את אלוהיו וללא הבדל דת גזע או מין.. כמובן וביחד התערערו כל שלל המותרות הרדיפה והפיתוי.
   ההתמכרות לעולם החומר נסדקה..

   אנו וסביבתנו ובכל רגע נתון נמצאים בנקודת שבירה. מהלכים על חבל דק אשר סופו עדיין לא ברור……... לכן אולי ובשוליים זה גם הזמן להתכנסות פנימה כדי לראות עד כמה אנחנו גם קטנים ושבירים.. במקביל יש לנו מדע נפלא, לכן אני יושב רגל על רגל וממתין. האינטליגנציה המדעית מייצרת לנו תקווה אמינה..

   אגב. יבוא של מטוסים מלאים אברכים נגועים בקורונה וללא פיקוח, זה ליצמן הדפוק, זה אסון. כששמעתי את זה הזדעזעתי.

     1/4/20 12:29:

   לא צריך להתרגז. מרבית החרדים אנשים טובים חכמים ושומרי חוק.

   כמו כל חברה אורתודוכסית קשה להם להסתגל לשינויים.

   פעם היו איסורים על מחשב ואינטרנט. היום יש בכל בית חרדי.

   אין ספק שההנהגה שלהם כושלת פעם אחר פעם בקריאת המצב ובאמירה ברורה להישמע להוראות משרד הבריאות.

   מקוואות נשים שעדיין פתוחים ? מיד ובדיעבד היה צריך לסגור אותם!!

     1/4/20 11:41:

   שכחתי לציין:

   שתמוה מאוד בעיניי שישראלים הגיעו לשדה התעופה ואף אחד לא דאג 

   שיכנסו מיד לבידוד-       מקומם! מחדל רציני ומצער !

     1/4/20 11:36:

   סמדר יקרה לינשיקה

   תודה ששיתפת אותנו מהרהורי הנפש שלך.

   עמוק בלבי מאוד כעסתי על אותו זרם חרדי שלא נשמעים להוראות

   ועל הרב ליצמן- הם יכולים להאמין בביאת המשיח ובו בזמן שימלאו אחרי ההוראות.

   לו היה לי איזה ערוץ דיבור איתם הייתי מטיחה בפניהם:

   על שכל הזמן הם מאשימים את החילוניים בכל מפגע שהוא 

   והנה המגיפה לא פסחה מעליהם למרות לימוד התורה האינטנסיבי והמשך ההתקהלות.

   להיפך - המחלה התפרצה אצלם ביתר שאת והם אלו שיתפסו את רוב

   המיטות בבתי החולים ומכשירי ההנשמה......

   שיפשפשו עמוק עמוק במעשיהם!: 

   הדרת נשים, זה שהם לא מחשיבים את השירות בצה"ל,

   קוראים לאנשי המשטרה נאצים, ואין בהם שמץ מהמצוות

   " ואהבת לרעך כמוך" ו"נשמרתם לנפשותיכם"

   * כוכב אהבה והמון חיבוקים אוהבים

   שמרי על עצמך יקירה ועל כל בעלי הארבע תחת חסותך

   בריאות טובה

     1/4/20 11:33:

   סמדר...

   איך שהרוחות מתלהטות כאן...

   קראתי את הפוסט וגם את התגובות.

    

   התגובה הראשונית והספונטנית שלי

   עוד לפני שקראתי את הפוסט שלך,

   הייתה בדיוק בסגנון של הפוסט שלך.

    

   אבל אכן שמעתי כי מיעוט מתוך המגזר החרדי נוהג 

   בחוסר אחריות מקוממת. וישנה גם בעיית צפיפות המגורים שלהם.


   לא יודעת אם זה מיעוט או לא,

   אבל זה באמת מכעיס ברמות.

   אולי בגלל שהם רבים כל כך... אז המיעוט שלהם יוצא יותר מידיי אנשים.

    

   בגלל /שהנגיף הזה מתפשט בצורה כה מהירה ומסוכנת,

   המיעוט שלהם מסוכן לכולנו מאוד.

    

   היו גם חילוניים שנהגו בחוסר אחריות.

   הלכו לים ולפארקים ...

   אבל זה כבר הסתיים.

    

   מה שפרסמת כאן על החרדים שהגיעו בטיסה מניו יורק 

   ולא נבדקו, ולא נשלחו לבידוד? מקומם.

    

   יש כאן בעיה שהפוליטיקה מתערבת במשוואה

   של התנהלות המשטרה והחוק מולם.

   ליצמן שר הבריאות למשל?.... כבר אמרנו?

    

   כוכב בתום 24.

     1/4/20 11:27:

   הפעילות של החרדים בבני ברק חייבת בטיפול הנהוג בכל הפרה של הוראות השלטון, המחייבות את כל אזרחי המדינה. דבר זה לא יקרה בגלל הרכב הממשלה, הכולל גם חרדים. קשה לקבל זאת, חייבים להבין זאת.

     1/4/20 10:56:
   אכן ימי המשיח מתפרשים באופן שונה בקרב אנשים שונים. לפי "חזון הצמחונות והשלום" יגור זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ. ונפשו של אדם תיגעל מאכילת בעלי חיים כמו שהיא נגעלת מאכילת בשר אדם. אצל מרביתם המוחלטת של החרדים יש שמירה קפדנית על ההוראות של משרד הבריאות. כמו בכל מקום ובכל חברה, יש בשוליים מורדים חסרי בושה וחצופים שאינם מבינים את ערך החיים והבריאות ומזלזלים ברווחת הזולת.
     1/4/20 10:22:

   בסופו של דבר המטרה של כולם שהמגפה תיעלם מחיינו

   שנחזור לשגרה ושנהיה בריאים.

   הבעיה שיש מגזרים בחברה שחיים בצפיפות רבה ושכמעט לא מחוברים לכלי התקשורת

   אין להם מושג מה קורה בעולם מחוץ למגזר שלהם - צריך מישהו משלהם שמדבר בשפה שלהם

   כדי שיפנימו את גודל הבעיה שמשפיעה לא רק עליהם אלא על החברה כולה
   ושישנו חלק מהמנהגים שלהם לתקופה מסויימת.

   אם ימשיכו להידבק ולהדביק צריך להוציא אותם מבתיהם ולסגור אותם במקום אחר - היום הציעו במלוניות כלשהן.

    

   אוהבת את השיר של שלום חנוך - משיח.

     1/4/20 00:52:
   אותי מפתיע שאת עדיין מצפה ואיזה " משיח" - לאיזה גיבור באגדות הילדים שתמיד מופיע ברגע האחרון על סוס ודוהר למול השקיעה עם הגיבורה השברירית והמסכנה . אנחנו לעצמנו ואולי זה הקושי העיקרי בלהיות חיולני או " לא מאמין" הידיעה שלא מגיע הגיבור עם הסוס ( או החמור) וכל פתרון מקומי או במימד גלובלי צריך לבוא מאיתנו לא משיח ולא חיסון . נצטרך להתרגל לחיים אחרים האנושות תמיד יצאה ממשברים מלחמת העולם הראשונה והשניה, השפעת הספרדתית . זיקה, סארס, אבולה, מלריה חלק מהמחלות נעלמו חלק חוזר עם תחכום - נגיף כמו כל בעל חיים אחר- עקרונות האבולוציה חלים גם על הנגיפים אם הם לא ישתכללו ויהיו קצת יותר מתוחכמים - הם לא ישרדו ולגבי המשיח - שוב איזו המצאה לתועלת המין האנושי הצמיחה הרבנות ב 2000 השנים האחרונות? - רבנות כמושג כללי - זה יכול להיות תקף לגבי האימאם במסגד או הנזיר במנזר או הכומר בכנסייה המין האנושי הגיע לירח גם בלי תפילת הדרך והמזוזה בחללית המיקרו במטבח והטלפון האלחוטי או אפילו האינטרנט - והאתר דרכו את ואני מתקשרים במה עולם התורה תרם משהו לרווחה של המין האנושי ב 2000 השנים האחרונות? ולמה רבי - נציג של מפלגה מתבדלת ומסתגרת צריך להיות אחראי על מערכת בריאות שאין לו שום שמץ קלוש איך עובד אולטרא סאונד או מה זה "נגיף" אחראי על משהו שהוא מדעי ביסודו ? זה החלק שאני לא מבין. המשיח זה רק דוגמא לחוסר הקורולציה בין התפקיד - שר הבריאות- לבין האדם שמאמין שהפתרון יבוא על חמור
     31/3/20 20:58:

   צטט: אסתיה 2020-03-31 20:55:26

   צטט: בדולח. 2020-03-31 03:17:11

   צטט: אסתיה 2020-03-31 00:00:04

   אפשר להגיד שהחברה החרדית היא חברה של מתאבדים פוטנציאלים שמצאו דרך איך להתאבד בלי שיאבדו את זכותם להיכנס לשערי גן עדן, כאילו הבורא לא יודע שהם עושים את זה בכוונה תחילה. פיקוח נפש דוחה שבת אז וודאי שהוא דוחה מניין, מיוחד כאשר בניגוד לנצרות אנחנו מצווים להיות בקשר יחיד מול הבורא, ללכת לפי הסמל של יצחק אבינו שלא היו לו 10 בנים או 12 בנים למניין אבל מסופר לנו שהוא יצא לשדה להתפלל. תפילה מלב, של היחיד אל הבורא ערכה גדול יותר מאשר למלמל ולבלוע מילים ולהקשיב למדברים בענייני דיומא בבית הכנסת בזמן התפילה.

   כדאי שלפני כתיבת תגובתך, תלנדי את הענין לאשורו. הנה כתבת שליצחק היו 10 בנים או 12 בנים, כמדומני לפי זכרוני מכיתה ג' בבית הספר היסודי, היו לו 2 בנים בלבד יעקב ועשו. ולגבי היציאה לשוח בשדה, מאין לך שיצא לבד, אולי היו איתו אנשים נוספים? 

    

    

   כדאי שתלמד לקרוא.

   עכשיו, אני מבינה כי לקויי למידה נמצאים בבעיה עצומה יותר בתקופת ההסגר אבל זו לא הבעיה האמיתית אצלך.

   אתה פשוט מדלג על המילים שתמנענה ממך לכתוב תגובה חביבה או שתמנענה מממך להגיב.

   בנוגע ללקות ולשינוי ושיפור ההרגשה האישית שלך עם עצמך,

   אני מציעה לך לקרוא את הפוסט שלי מאתמול ומהיום ולתרגל את מה שעשוי לעזור לך.

   בהצלחה.

     31/3/20 20:55:

   צטט: בדולח. 2020-03-31 03:17:11

   צטט: אסתיה 2020-03-31 00:00:04

   אפשר להגיד שהחברה החרדית היא חברה של מתאבדים פוטנציאלים שמצאו דרך איך להתאבד בלי שיאבדו את זכותם להיכנס לשערי גן עדן, כאילו הבורא לא יודע שהם עושים את זה בכוונה תחילה. פיקוח נפש דוחה שבת אז וודאי שהוא דוחה מניין, מיוחד כאשר בניגוד לנצרות אנחנו מצווים להיות בקשר יחיד מול הבורא, ללכת לפי הסמל של יצחק אבינו שלא היו לו 10 בנים או 12 בנים למניין אבל מסופר לנו שהוא יצא לשדה להתפלל. תפילה מלב, של היחיד אל הבורא ערכה גדול יותר מאשר למלמל ולבלוע מילים ולהקשיב למדברים בענייני דיומא בבית הכנסת בזמן התפילה.

   כדאי שלפני כתיבת תגובתך, תלנדי את הענין לאשורו. הנה כתבת שליצחק היו 10 בנים או 12 בנים, כמדומני לפי זכרוני מכיתה ג' בבית הספר היסודי, היו לו 2 בנים בלבד יעקב ועשו. ולגבי היציאה לשוח בשדה, מאין לך שיצא לבד, אולי היו איתו אנשים נוספים? 

    

     31/3/20 20:12:

   ''

     31/3/20 16:13:
   אני חושב אחרת. המגיפה הזאת תכליתה להגיף , שכל אחד יהיה בגפו,יעסוק בשלו . באופן ממוקד יותר ,יבדיל ויבדל מה שייך לו ומה לא. מתוך ההבדלה והייחודיות יחשף המחבר. כל הברברת מסביב ,ההתעסקות באחר ,היא פוליטיקה שמרחיקה. בתכלס שום דבר לא השתנה , עד 100 מ מהבית הפנימי. הטלטלה עוברת רק על מי שיש אצלו פער גדול בין הפנים לחוץ. למעשה הקורונה היא חלק מהריפוי, ריפוי דורש זמן סבלנות .התרכזות בפנים, במה שלך ומה לא.
     31/3/20 15:00:

   משיח הכוונה - שהראש מתחיל לעבוד ומבין שהחיים הם של כולם.

   זה נקרא אצל חרדינו (הלא אהבלים) - נשמת כל חי.

    

   בימינו יש קורונה, שהטיפול היחיד בה עד כה, זה להתחשב באחר.

   מה עושים חרדינו ?

   שמים זין, מתקהלים, מדביקים, מפיצים את המחלה

   ולא אכפת להם שדם יהיה על הידיים שלהם כי הדביקו מישהו שמת מזה.

   ולמה ?

   כי הרב אמר.

   יעני, כי איש בשר ודם אמר.

    

   חרדינו הם עובדי אלילים מחורבנים שצריכים להיות בהסגר מוחלט - אין יוצא ואין בא !

     31/3/20 14:17:

   אז...יש פה שני נושאים: גלובלי, ומקומי.  אז כמו שאומרים - "Think globallyact locally"   

   אני דווקא רואה את הבעיה החרדית (בהכללה. יש חריגים לכלל. עוד לא נתקלתי בחריגים האלה וגם לא פגשתי במישהו שנתקל בחריגים האלה, אבל אני בטוח שהם ישנם) המקומית כקללה שברכה בצידה, ואנמק: מצד אחד - אכן זו קבוצת אוכלוסין בעלת גודל לא מבוטל, שמשחקת לידי הגרועים שבאנטישמיים לאורך ההיסטוריה, שטענו שהיהודים מפיצים מחלות. אז תמיד הכחשנו את הטענה הזו מכל וכל, ועכשיו אותם גרועים שבאנטישמיים יכולים לזקוף קומה ופשוט להצביע על הנתונים הסטטיסטיים היבשים של משרד הבריאות המנוהל ע"י חסידות גור. עוד מאותו צד, אותה קבוצת אוכלוסין טפילית ומתריסה (וזה אשכרה לחרבן מול הדלת של השכן ולבקש ממנו נייר טואלט, ועוד בימים אלה) שמפיצה את המחלה המידבקת הזו בתוך עצמה, תופסת משאבים רפואיים חשובים על חשבון קבוצות אוכלוסין שאינן טפיליות ומתריסות, כגון רוב האוכלוסיה וכמובן שזה יעלה בחיי אדם, אין צל של ספק בנדון. 

   עד כאן ה downside, אבל יש גם upside מצד שני.

   ה upside שהוא גם הצד השני בא בשני מישורים: האחד הוא הדארוויניזם בהתגלמותו (וכולנו יודעים עד כמה דארווין אהוב בקרב אותה קבוצת אוכלוסין) והמישור השני הוא במישור ההתפכחות שאולי תבוא לאותה קבוצת אוכלוסין.

   מדוע דארוויניזם? כי מי שלא מתאים את עצמו למציאות משתנה, סופו שיאכל אותה עד העצם, או במושגים של ימינו, יחלה וימות בשיעורים גדולים מאלה שבקרב מי שכן מתאים עצמו למציאות המשתנה. המתאים עצמו הוא החזק והוא ישרוד, זה פשוט. 

   כידוע בני אדם מחזיקים באמונות שונות משום שהם רוצים להאמין בהן. הם רוצים מאוד לקבל תשובות פשוטות ומידיות, שיענו על תהיותיהם ומצוקותיהם, וזו הסיבה הפשוטה מדוע דארווין לא היה מקבל את מפתח שער העיר בני ברק. העצלות המחשבתית שהדת מכתיבה היא שהובילה את העדר החרדי לציות העיוור במנהיגיו, ובמקרה הנוכחי מנהיגיו הוליכו את העדר הזה לאבדון. מנהיגי העדר ציוו על העדר לנהוג במנוגד להנחיות המבוססות על רפואה באופן אנטי סוציאלי, מטופש, מתריס וטפילי, בטענה שההוא שם למעלה ידאג שלא יפגעו. כמובן שזה התפוצץ להם בפרצוף. רסיסים ניתזו גם עלינו אבל הם שחטפו את הבומבה. מי יודע - אולי דווקא זה ינער את אותה קבוצת אוכלוסין, או את חלקה, כדי להביט למציאות בפרצוף ולהבין שהגיע העת לחשוב בצורה עצמאית במקום ללכת באופן עיוור אחרי בעלי אינטרסים.

    

   הנושא השני הוא כמובן הנושא הגלובלי: יש מי שיאמר שהקורונה היא אמא אדמה שמגיבה (יש שיאמרו סוגרת חשבון) עם האדם על כך שהתערב לה באיזון. התיאוריות וההסברים רבים כחול על שפת הים, לך תדע מה נכון ומה הבל הבלים - אבל ההיגיון הבריא והעובדה שמאז שאנחנו בהסגר קורונה הכל סביב שקט ונקי יותר מדבר בעד עצמו. דונובן עשה מזה שיר נפלא. שווה לעקוב אחר המילים.

   ''

     31/3/20 14:14:

   צטט: בדולח. 2020-03-31 03:17:11

    

   מעדיפה לא לענות אישית אלא לעניין לבדולח לכל שלושת ההודעות ביחד, ופעם אחת בלבד, כיון שאין בדעתי לרדת אתו כלל לדיון.  

   הנה, רצ"ב - ולא אני היא זאת שאומרת או מכלילה, בבקשה

   נתתי גם היפר לינקים לכתבות ודיווחים מדוע הגעתי להרגשה כזו כפי שהגעתי, אבל כנראה שהכותב לא טרח להסתכל בהן, ספק אם קרא בכלל, ובא עם תגובות מוכנות מראש, וחבל.


   ישראל נדחפת לסגר מלא — בגלל החרדים

   תחזית המתים מהמגפה נמצאת בירידה, ונעה בין 4,000 ל–10,000 ■ המספר היה יכול לרדת יותר לולא חוסר המשמעת בערים החרדיות ■ מתבקש היה להטיל עוצר על הערים החרדיות, אבל נתניהו עלול להעדיף הטלת סגר מלא על כלל אוכלוסיית ישראל — מסיבות פוליטיות


     31/3/20 13:33:
   החברה הדתית הינה חברה שטופת מח. שטיפת מח שקשורה במניעים פוליטיים ובצע כסף מצד מנהיגייהם. רוצה להאמין שלפני 100 שנה, זה לא מה שהיה. הדת היא אותה דת, אבל חלק מהמאמינים הלכו כיברת דרך ארוכה בכיוון מסוכן. מי אשם? אנחנו אשמים, שאפשרנו להם. שנתנו למנהיגיהם את הכח ולהם את הדרך הקלה. אני לא מוצא ביהדות את הצורך של מאות אלפי בני אדם לשמש כ"כהנים" מודרנים, ביחוד כאשר הם אינם "כהנים" לטובת הציבור, אלא מסתייגים ובזים למי שלא כמוהם. לצערי, אין לי שום רעיון איך אפשר לשנות את זה. לפעמים כשטועים בגדול, באה מפולת גדולה ואסון.
     31/3/20 03:17:

   צטט: אסתיה 2020-03-31 00:00:04

   אפשר להגיד שהחברה החרדית היא חברה של מתאבדים פוטנציאלים שמצאו דרך איך להתאבד בלי שיאבדו את זכותם להיכנס לשערי גן עדן, כאילו הבורא לא יודע שהם עושים את זה בכוונה תחילה. פיקוח נפש דוחה שבת אז וודאי שהוא דוחה מניין, מיוחד כאשר בניגוד לנצרות אנחנו מצווים להיות בקשר יחיד מול הבורא, ללכת לפי הסמל של יצחק אבינו שלא היו לו 10 בנים או 12 בנים למניין אבל מסופר לנו שהוא יצא לשדה להתפלל. תפילה מלב, של היחיד אל הבורא ערכה גדול יותר מאשר למלמל ולבלוע מילים ולהקשיב למדברים בענייני דיומא בבית הכנסת בזמן התפילה.

   כדאי שלפני כתיבת תגובתך, תלנדי את הענין לאשורו. הנה כתבת שליצחק היו 10 בנים או 12 בנים, כמדומני לפי זכרוני מכיתה ג' בבית הספר היסודי, היו לו 2 בנים בלבד יעקב ועשו. ולגבי היציאה לשוח בשדה, מאין לך שיצא לבד, אולי היו איתו אנשים נוספים? 

     31/3/20 03:12:

   דרך אגב השיר שצירפת "מחכים למשיח", מדבר על אותם אנשים שהשקיעו כספם בבורסה שנפלה בשעורים גבוהים בעת כתיבת השיר.

   כך שאין התאמה בין מהות השיר, לבין מילותיך כאן. אלא אם כן, המשיח שלך זה הכסף, אז באמת השיר מתאים.

     31/3/20 03:09:

   אותי מעניין מהו המשיח שלך?

   ועוד מעניין אותי, כאחת שמטיפה לאהוב חיות, מצאת דרך להטיל רפש בחברה שלמה, למעט אחוז קטן של מעשה טיפשים. אשאלך, האם סהנהגון מצידך, איפה היושר האישי שלך, וכי בני אדם פחותים מבעלי חיים?

   חבל חבל שגל ההסתה השוטף דווקא בימים אלה, נתן לאנשים דרור בשטנה.

     31/3/20 00:00:
   אפשר להגיד שהחברה החרדית היא חברה של מתאבדים פוטנציאלים שמצאו דרך איך להתאבד בלי שיאבדו את זכותם להיכנס לשערי גן עדן, כאילו הבורא לא יודע שהם עושים את זה בכוונה תחילה. פיקוח נפש דוחה שבת אז וודאי שהוא דוחה מניין, מיוחד כאשר בניגוד לנצרות אנחנו מצווים להיות בקשר יחיד מול הבורא, ללכת לפי הסמל של יצחק אבינו שלא היו לו 10 בנים או 12 בנים למניין אבל מסופר לנו שהוא יצא לשדה להתפלל. תפילה מלב, של היחיד אל הבורא ערכה גדול יותר מאשר למלמל ולבלוע מילים ולהקשיב למדברים בענייני דיומא בבית הכנסת בזמן התפילה.

   ארכיון