כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אלוהים ואני

  החוויות שלי עם אלוהים יום אחרי יום

  אם אני יכולה-כל אחד יכול!

  1 תגובות   יום שבת, 4/4/20, 08:13

  קראתי באחד מבלוגי האוכל, על מישהי שהכינה מקרונים [ מקרון נחשבת לעוגייה קצת קשה לביצוע ]  והמסקנה שלה הייתה שאם היא יכולה, כל אחד יכול. הביטוי הצחיק אותי מאוד, מפני שגם אני חושבת כך: אם אני יכולה להתהלך עם אלוהים, כל אחד יכול.

  כבר הדגשתי הרבה פעמים,  שלא קיבלתי כל הכשרה "רוחנית – דתית – קבליסטית – פילוסופית", משום גורם שחושב את עצמו מוסמך ללמד על אלוהים: לא למדתי תנ"ך באוניברסיטה, לא עברתי בין ידיו של רב זה או אחר, לא עברתי קורסים, סדנאות, הדרכות, מכל סוג.  הידע שלי על אלוהים בא מחוויות חיות, אישיות, עם אלוהים עצמו. לכן אני יכולה לומר בפה מלא: אם אני יכולה להכיר את אלוהים – כל אחד יכול!

  ולמה הדבר? מפני שאלוהים מתגלה לכל אדם שמבקש. לא ידעתי מי הוא אלוהים, מה הוא רוצה, או איך להיות עימו בקשר. אבל מאוד רציתי זאת, בכל נפשי:  ה ו א זה שקרב אותי אליו, ולימד אותי כל דבר שאני יודעת היום. ה ו א זה שפתח את עיני לראות את עולמו.  ה ו א זה שנתן לי משמעות לחיים, ומילא ליבי באהבתו.  כל התנועה באה ממנו, בלי מאמצים מצידי: לא למדתי, לא עשיתי מצוות והלכות, לא ניסיתי להשתפר בתור בן אדם, לא ניסיתי להיות רוחנית, כלום! הכל ניתן לי בחינם, בחסד, במתנה, בלי תנאי. אז אם אני יכולה – כל אחד יכול!

  הדבר היחיד שאומר לזכותי בחיפוש אחר אלוהים, זה שמאוד, מאוד רציתי אותו. אני זוכרת שהייתי פונה לאלוהים ואומרת לו שאני לא מבקשת כלום בחיים: לא קריירה, לא פרנסה, לא זוגיות, לא הנאות, לא ידע, אני רוצה רק שהוא יכנס לחיי, וינווט לי אותם. אלוהים הקשיב, ונענה לי: הוא הביא עימו יותר אוצרות ממה שביקשתי. עד היום אני אומרת למי שרק רוצה לשמוע, שזאת העיסקה הכי המשתלמת בחיי: החיים שלי מלאים תוכן, משמעות, אמת, אהבה, כיוון, והכל בזכות אלוהים ובכוחו.

  אין לי שום דבר מיוחד בהשוואה לכל בני האדם, שיצדיק את הקשר של אלוהים עימי דווקא:  אני לא משושלת של מקובלים, לא כהן, לוי, נביא, רנטגן,  אין לי שום כישרון רוחניק זה או אחר: אני אדם פשוט, חוטא כמו כולם. זכיתי להכיר את אלוהים כי הוא איפשר לי זאת. אם הוא עשה זאת בשבילי, מדוע שלא יעשה זאת לכל אחד אחר?

  אולי אני צריכה לומר שאם אלוהים עשה לי נס, הוא יכול לעשות זאת גם לאחרים.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   luisaamouyal
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פרופיל

   luisaamouyal
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין