כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  לקראת מרי של מעמד העוסקים העצמאים

  0 תגובות   יום שלישי, 7/4/20, 22:12

  כל מה שאני חושב על יחס המדינה למגדר הכלכלי החשוב ביותר במדינת ישראל.

                                              - לקרוא ולמחות -

   

  אני עצמאי 45 שנה, לא קבלתי מבטוח לאומי והמדינה כסף בעת מלחמה, מיתון השבתת המשק, רק החזקים נהנו כי הם מאוחדים, העצמאים לא שרפו צמיגים ולא חסמו צמתים וגם לא ניתקו את החשמל לאחרים כדי לקבל כסף , הם פשוט ארזו בשקט את המטלטלין והתקוות שלהם והיגרו לארצות אחרות שמכבדות את העצמאי כי הוא הדלק והחמצן של הכלכלה.

   

  מאתנו רצו רק את המיסים, שנשרת במילואים וניתן את קולנו בהצבעה פעם ב 4 שנים, מעבר לכך כל העצמאים לא נחשבים, בלי הבדל דת ,מגדר, עדה ומין ושיוך פוליטי, כולם באותו מעמד של מנוצל ע"י השלטון שגם בוזז את הכספים ששילמנו לבטוח לאומי ומהווים עודפי גביה ואותם המדינה מפקיעה מדי שנה ומשאירה את המוסד לבטוח לאומיו בגירעון אקטוארי כדי שאנחנו נממן זאת בעתיד במיסים שנשלם.

   

  זהו גזל שנעשה לכל הצבור משלמי מס ונמשך דורות ע"י כל ממשלה וגם הנוכחית. כל החלטה אישית או קולקטיבית לא להשלים עם כך הינה לגיטימית, אם לא נעשה מהפך היום, הוא לא יקרה אף פעם.

   

  אם לא תהיה חקיקה מתקנת בדחיפות המקנה לעצמאי מעמד שווה לשכיר בכל התחומים וכולל סיוע בשעת משבר כמו עכשו, אני צופה שבר דמוגרפי משמעותי שינבע מהגירה של עשרות אלפי עצמאים  כשהמצב יתייצב אל מדינות מסבירות פנים למעמדם ועמלם ולא חסרות כאלה, כפי שארע בשנים בהם שביתות פראיות השתוללו למען הטבת תנאיהם של שכירים על ידי הרס עסקים ומפעלים שאיבדו את לחמם לטובת הנהגה פוליטית חסרת אחריות ורסן..

  המצב הנוכחי לא יעבור ללא תגובה של מי שגילו שהם נבגדים על ידי הממסד אותו הם מממנים כל חייהם.

   

  https://www.facebook.com/groups/231569131328090/?multi_permalinks=243152433503093&notif_id=1586277793678243&notif_t=feedback_reaction_generic

  .

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין