כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XXI

  19 תגובות   יום שישי , 10/4/20, 13:41

  מחשבות ברצף


  שבועיים חלפו שבוע בא והנה שוב באתי לבלבל ת'מוח ולעשות קצת שמח.  השבוע נשאלה כמעט בכל בית שאלת השאלות של העם היהודי.  זו שאנחנו לא מתחמקים ממנה מאז שהיינו בגן מלכה בגיל שלוש:  הלא היא השאלה "מה נשתנה?"  הבעיה היא לא בשאלה, אותה כולנו מדקלמים בלי בעיה.  הבעיה היא בתשובה.  תכלס התשובה הפעם היא: כלום לא נשתנה.  לפני שבועיים כתבתי את הטור האחרון.  מאז חל גידול לא מפתיע במספר החולים והמתים (שימו לב, באופן מפתיע מספר המתים לא יירד אף פעם.  זה תמיד גידול ככה שאין פה איזו הפתעה), מאז יש מו"מ מגוחך להקמת גועליציה ושום דבר לא זז.  האמת, מאז ש#בניגנץ הוכיח שהוא טמבל, אין לי ממנו יותר ציפיות לשום דבר וגם אם יתברר בסוף שהוא לא טמבל, אלא סחטו אותו והוא נאלץ להיכנע, זה לא ישנה לי הרבה.  מה שברור זה שהוא לא מנהיג.  היו תקוות, היו ציפיות, הלכו לבלי שוב. 

   

  החדשה המרעישה האחרונה היתה שהטילו פה עוצר מוחלט לכמה שעות והנתינים הממושמעים אפילו לא צייצו.  חוץ הבן גס הרוח של המנהיג הדגול שלא עוצר בשום רמזור ומצייץ נגד כל מה שלא מתיישב עם אהדה עיוורת להוד מלכותו.  אה, כן, היה עוד קטע שאבי האומה הצטלם עם הבן הפחות דפוק סביב שולחן הסדר וקמה צעקה גדולה:  אוי אוי, תראו, איפה הדוגמה האישית, למה הוא כן ואנחנו לא ועוד כל מיני שטויות.  חברה, בזמן שאתם מתעסקים עם השטויות האלה המנהיג הדגול חוכך ידיים בהנאה גדולה, כי אף אחד לא שם יותר זין על המשפט, שלושה כתבי אישום, ניהול מדינה על סף הדיקטטורה ושר בריאות חולה בכל המובנים והמשמעויות.   השליט הכל יכול מבסוט עד עמקי נשמתו ומשחרר מידע על כך שהילד בעצם לא גר בבית ממול, זו דירה צמודה, לא בעצם הוא גר בשכירות בתל אביב ועוד כל מיני דברים שוליים כאלה לבלבול הקהל ולצהלות בלפור. תגידו, מה מענין אותי הדוגמה אישית של הטיפוס העלוב הזה, שבלאו הכי אני לא מצפה ממנו לכלום.  ומי שמצפה ממנו שירגיע את הציוצים של הבן היותר מעוות שלו, שימשיך לצפות.  אגב, שמתם לב ששר הבריאות ירד לנו מהמסך?  אני יודע, הבחור חולה קורונה והוא לא בדיוק פוטוגני בימים אלה ומכיוון שהוא בגיל שנחשב קבוצת סיכון אז הוא לא יכול להופיע בטלביזיה.  אבל לחשוב על לפנות את הכיסא ? זה לא וגם לא בעתיד.  הכיסא הזה נדבק לו לתחת וגם בממשלה הבאה, אם אי פעם תקום, הוא לא יוותר על הנכס הזה. 

   

  אהה, כן, אם כבר מחשבות ברצף, מה אתם אומרים על התקשורת בימים אלה, שעושה כל שביכולתה כדי לטשטש את הקהל עם סיפורי קורונה משמימים?  סליחה, אבל כתבת רקע על חולה מספר 1837 בדרום פתח תקווה או עוד ראיון עם רופא שחושב שיהיה טוב, אבל זה ייקח זמן,  לא ממש מעניינים אותי.  להגיד לכם משהו, גם כתבות על בני ברק לא מעניינות אותי.  מצדי שיחגגו שם כל היום וכל הלילה, כל עוד הם לא יוצאים מהגטו שלהם. ואם כבר עולה גברת רינה מצליח ואומרת כמה דברי טעם על התנהגות החרדים, אז מיד יש התנפלות עליה וקריאות אוטו-אנטישמית (לא מבין את המושג הזה, אבל נניח לזה רגע) וכל מיני בלהות כאלה.  חברה, היא צודקת 100% וצריך להגיד לחרדים בדיוק מי הם ומה הם.

  זהו.. סיימתי, נגמרו המחשבות לכרגע.  עוד ענין קטן אחד וגומרים:

   

  אנחנו בידיים טובות


  אתם בטח זוכרים שלפני כמה שבועות כתבתי כאן על ענין המטושים והפעלת המוסד כדי להביא לנו ציוד רפואי במבצע "מטוש לציון".  אז מסתבר שאנחנו באמת בידיים טובות.  המוסד מנהל את הרכש הרפואי  וכבר קיבל על זה כתבת רקע ממש ממש מפרגנת אצל אילנה דיין, כולל ראיונות של ר' המוסד ור' האגף הרלבנטי שהסבירו על היכולת שלהם להביא לנו את הציוד הנדרש.  בסמוך לזה התברר לנו שהמידע על נדבקים פוטנציאלים, מנותח על ידי מערכת מידע סודית ביותר ומשוכללת מאד שמופעלת על ידי השב"כ ובעזרת השב"כ מתקבלות החלטות מי נכנס לבידוד ומי מותר לו ללכת לסופר.  ככה שהמוסד והשב"כ למעשה דואגים לשלום הציבור בימים אלה.

   

  בקיצור – מה שלא סודי ביותר ולא מפעיל את לוחמינו המצויינים במאבק נגד המגיפה הזו לא שווה התייחסות או כתבה כי הרבה יותר סקסי לכתוב על מטושים שמביא המוסד, מסתם איזה פקיד במשרד הבריאות. 

  כל זה מובן וטוב ויפה, אבל כאן התברר שיש גוף מודיעין אחד מסכן ומקופח שלא קיבל ליקוקים ופירגונים בתקשורת.  אמ"ן, גוף המודיעין הגדול מכולם לא קיבל יחס ותשומת לב, עד שב-1 באפריל  (זה מקרי, לא בכוונה יצא כך) יצאה כתבה ב YNET עם הכותרת: "מלחמת הצללים של אמ"ן בקורונה: אוסף, חוקר ומפענח", וכותרת משנה - מאות חיילי חטיבת המחקר ו-8200 הקימו מערך מודיעיני שלם עבור מערכת הבריאות וכו' וכו' וכו'.  עכשיו אפשר סוף סוף להרגע. שלושת גופי המודיעין קיבלו קרדיטים וכולנו אסירי תודה לחברה הטובים שבמערך המודיעין. 

  ידוע הוא שהתחרות על קרדיטים בין שלושת גופי המודיעין עזה ואימתנית ולא יעלה על הדעת שאמרו שהמוסד סבבה בלי שיגידו גם שהשב"כ נפלא ואמ"ן נהדרים.   ראשי הארגונים, המקפידים קלה כחמורה שאף אחד מאנשיהם לא ידליף כלום לתקשורת (ובצדק רב) נהנים הנאה גדולה לרוץ לעיתונאי המחמד שלהם ולספר לעמישראל כמה שהארגון שלהם תרם למדינה והיה שותף במאבק.  פעם זה היה מאבק נגד הנגיף הלבנוני והאיראני, עכשיו זה הנגיף הסיני.

   

  כמעט הגיע הקיץ


  תכלס עוד לא הגיע קיץ ועדיין קריר מידי פעם, אבל אחד מסימני הקיץ כבר פה – עברתי מיינות אדומים בלבד לרוזה וללבנים.  זו בדיוק התקופה שאפשר כמתחשק לשתות הכל.  אדום, לבן ורוזה.  כל יום משהו אחר וזה סבבה.  הסגר הזה בבית מדרבן לפתוח בקבוקים, למרות שאין אורחים וכמות השותים לבקבוק קטנה יחסית. 

  בינתיים הצלחנו כבר לפתוח:

  בליל הסדר שתינו מגנום אדום – יקב אור הגנוז, בקבוק ריזרבה שקיבלנו מתנה.  אני אחסוך מכם את כל המלים המפוצצות סטייל יין מאוזן עם גוף טוב, עפיצות, ובוקה. עזבו את זה, רק אגיד שהיה סבבה ולא היתה בעיה להוריד את כל המגנום.  היו הרבה יותר מארבע כוסות.

  בין לבין שתינו רוזה של יקב אופיר – יקב פרטי קטן מאד, שהצלחתי לשים יד על תריסר בקבוקי רוזה ולא נראה לי שהם ישארו איתנו זמן רב.  נקודת ציון – היין עשוי מענבי סאנג'יובזה, סטייל טוסקנה כזה.  חביב ביותר.

  לבן – מי שמכיר את המקורות שלי יודע שאני חובב יינות גרמנים.  היה לי עוד ריזלינג של יקב מהמשובחים ביותר בחבל הריין, יקב רוברט וייל.   היינות שלהם בד"כ נפלאים וכך גם הפעם.  כשישחררו את כולנו מהמצור, מי שרוצה ליסוע לטיול בחבל הריין שיצור איתי קשר להמלצות יקבים. שווה.

   

  רק בריאות חברה, לחיים

   

  פסח: האם מותר לשתות מיץ ענבים בארבעת הכוסות - כיפה

  דרג את התוכן:

   תגובות (19)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/4/20 22:46:
   כטוב ליבנו ביין!!
     13/4/20 20:20:

   צטט: ~ ~ 2020-04-13 20:14:34

   האם אתה גולש גם בפייסבוק

   ממליצה לך על קבוצת חיפאים נחמדה

   הנה קישור לקבוצה

   https://www.facebook.com/groups/1455930968023215/

    

    

   תודה !  ממש נחמד

     13/4/20 20:14:

   האם אתה גולש גם בפייסבוק

   ממליצה לך על קבוצת חיפאים נחמדה

   הנה קישור לקבוצה

   https://www.facebook.com/groups/1455930968023215/

     13/4/20 19:40:

   צטט: ~ ~ 2020-04-12 11:55:42

   חג שמח עם יין ואפשר גם עם מים.

   העיקר שהלב שמח והבריאות טובה.

    

    

   האחרון שהפך מים ליין עלה לירושלים, נצלב והשאר היסטוריה.  

   בוחשת יקרה, שיהיה לך טוב וצ'מרי על עצמך.  נשתמע

     12/4/20 11:55:

   חג שמח עם יין ואפשר גם עם מים.

   העיקר שהלב שמח והבריאות טובה.

     11/4/20 19:01:

   ''

   יקירה, מכיוון שאנחנו מסכימים, אין צורך להאריך בדברים,

   רק תדאגי לך תמיד שיהיו שניים שלושה בקבוקי יין בבית, שתמיד תהיה לך 

   היכולת לעשות לעצמך קצת שמח 

   דפי רימון - פרופיל העסק: דרורית סן שטסל - שם המוצר: יין-ישמח-לבב-אנוש

    

   מאמצת בחום את עצתך !!! 

   כייף ברשת!, תמונות של סמיילים

     11/4/20 17:23:

   צטט: תכשיט 2020-04-11 16:54:18

   BIG LIKE.... חג שמח...

    

    

   BIG THANKS,  חג שמייח !

     11/4/20 17:22:

   צטט: bonbonyetta 2020-04-11 13:08:13

   *

    

   מה הקטע הזה של אנשים, שלך עם היין?

   אולי תוציא פוסט מיוחד לזה, למה ואיך אנשים שונים מגיעים לזה, להבנה בנושא, ואיך מתחילים לאהוב יין? להבדיל בין היצרנים, בטעמים השונים?

   כי אני למשל לא מבינה מה הקטע בכלל.

   אז תרים כפפה, ותכתוב פוסט רציני, מקיף, מסביר, עם תמונות מתאימות, שבסופו אולי אומר:

   "אוה, עכשיו אני קצת יותר מבינה את הנושא ואת האנשים האלה"

   מה אתה אומר?

    

   Different Types of Wine Glasses & its Uses | Red, White, Crystal Wine

    

    

   לגבי היין זו באמת תורה גדולה ולמעשה אינסופית, שלומדים אותה משך חיים שלמים. פוסט אחד לא יכול ללמד.  אני יודע שזה נשמע נורא מתנשא ולכן דווקא כן אכתוב פוסט שיהיה פתיח לנושא.  מבטיח לנסות לקרב אותך לנושא הזה.  אגב, אפילו התמונה שהעלית היא פרק מבית הספר ליין: התמונה מתייחסת לשאלה איזה כוס מתאימים לאיזה סוג יין.  אבל זה כבר למתקדמים.

     11/4/20 17:17:

   צטט: * חיוש * 2020-04-11 12:32:45

   יורם חברי היקר נשיקה

   כמו תמיד, אני אוהבת לקפוץ אליך לקפה

   ולקרוא את הטור השבועי שלך, מה גם שדיעותיי לא שונות משלך

   כבר מהבחירות הקודמות נתניהו עשה הכל לפירוק כחול לבן וסוף סוף הצליח לו

   http://cafe.themarker.com/image/3498467/

   אמרו יקימו ממשלת חירום למלחמה בנגיף - ומדברים על סיפוח ומי ישב ובאיזה תפקיד

   לא ראיתי שמישהו נילחם להיות שר הבריאות.  בסוף הכל פוליטיקה!

   לגבי היינות - אני מקנאה בך קינאה חיובית  כי לא דאגתי מבעוד מועד לאיזה 

   בקבוק עם כמה אחוזי אלכוהול כדי להשיק לחיים עם עצמי במראה וקצת לתפוס ראש טוב

   * כוכב אהבה ובריאות טובה יורם חברי לך ולכל יקיריך ולכל עם ישראל

    

   יקירה, מכיוון שאנחנו מסכימים, אין צורך להאריך בדברים, רק תדאגי לך תמיד שיהיו שניים שלושה בקבוקי יין בבית, שתמיד תהיה לך  היכולת לעשות לעצמך קצת שמח 

   דפי רימון - פרופיל העסק: דרורית סן שטסל - שם המוצר: יין-ישמח-לבב-אנוש

    

     11/4/20 16:54:
   BIG LIKE.... חג שמח...
     11/4/20 13:08:

   *

    

   מה הקטע הזה של אנשים, שלך עם היין?

   אולי תוציא פוסט מיוחד לזה, למה ואיך אנשים שונים מגיעים לזה, להבנה בנושא, ואיך מתחילים לאהוב יין? להבדיל בין היצרנים, בטעמים השונים?

   כי אני למשל לא מבינה מה הקטע בכלל.

   אז תרים כפפה, ותכתוב פוסט רציני, מקיף, מסביר, עם תמונות מתאימות, שבסופו אולי אומר:

   "אוה, עכשיו אני קצת יותר מבינה את הנושא ואת האנשים האלה"

   מה אתה אומר?

    

   Different Types of Wine Glasses & its Uses | Red, White, Crystal Wine

     11/4/20 12:35:

   צטט: שטוטית 2020-04-10 17:20:50

   יפה ונכון כתבת על הגופים הבטחוניים ופעולותיהם. רק בריאות שבת שלום.

   ושכחתי לציין שאני מצטרפת לתגובתה של שטוטית חברתינו היקרה

     11/4/20 12:32:

   יורם חברי היקר נשיקה

   כמו תמיד, אני אוהבת לקפוץ אליך לקפה

   ולקרוא את הטור השבועי שלך, מה גם שדיעותיי לא שונות משלך

   כבר מהבחירות הקודמות נתניהו עשה הכל לפירוק כחול לבן וסוף סוף הצליח לו

   http://cafe.themarker.com/image/3498467/

   אמרו יקימו ממשלת חירום למלחמה בנגיף - ומדברים על סיפוח ומי ישב ובאיזה תפקיד

   לא ראיתי שמישהו נילחם להיות שר הבריאות.  בסוף הכל פוליטיקה!

   לגבי היינות - אני מקנאה בך קינאה חיובית  כי לא דאגתי מבעוד מועד לאיזה 

   בקבוק עם כמה אחוזי אלכוהול כדי להשיק לחיים עם עצמי במראה וקצת לתפוס ראש טוב

   * כוכב אהבה ובריאות טובה יורם חברי לך ולכל יקיריך ולכל עם ישראל

         11/4/20 12:00:

   צטט: דוקטורלאה 2020-04-11 10:30:13

   קראתי את דבריך בעיון, צחקתי בקטעים המתאימים, ולא שכחתי לרגע כי אני שייכת לקבוצת הקשישים שגורלם כבר הוכרע.

    

    

   דוק' יקרה, אולי המחליטים בחלונות הגבוהים הכריעו גורלות, אבל בסוף זה האינדיבידואל שמחליט ועושה הכל לקיים חיים מספקים ו/או מועילים.  כל אחד איך שיכול ומה שיכול.  תסמכי על ההיגיון שלך, כי אין בשבילך מישהו יותר טוב מזה בסביבה.

     11/4/20 11:57:

   צטט: shimenben 2020-04-10 21:05:14

   היות ואני באותו רצף באמת נשאלת השאלה מה נסגר עם התקשורת? כתבתי עוד כמה שורות זועמות אחרי השורות האלה, ומחקתי אותן, כי רק אז זה היכה בי... בעצם הקורונה זו לא מחלה אלא רק סימבול שמסמל את הניוון, ומי שניסה להסתירו קודם עובד עכשיו יותר קשה כדי להעלימו. (אגב, לא מאמין למנהיג הדגול שהוא נדבק בקורונה, אבל אני כן מאמין שהוא לא מפסיק למנף אותה לכל דבר). אחלה פוסט באיזשהו שלב הייתי בטוח שאני קורא ספר של ג'ון לה קארה.

    

    

   קודם כל, חבל שמחקת את השורות הזועמות, כי  דווקא היה מתאים לי עכשיו קצת זעם.  והערה לגבי לה-קארה היא כנראה הקומפלימנט כי הגדול שקיבלתי פה. והיו כבר כמה.

     11/4/20 10:30:
   קראתי את דבריך בעיון, צחקתי בקטעים המתאימים, ולא שכחתי לרגע כי אני שייכת לקבוצת הקשישים שגורלם כבר הוכרע.
     10/4/20 21:05:
   היות ואני באותו רצף באמת נשאלת השאלה מה נסגר עם התקשורת? כתבתי עוד כמה שורות זועמות אחרי השורות האלה, ומחקתי אותן, כי רק אז זה היכה בי... בעצם הקורונה זו לא מחלה אלא רק סימבול שמסמל את הניוון, ומי שניסה להסתירו קודם עובד עכשיו יותר קשה כדי להעלימו. (אגב, לא מאמין למנהיג הדגול שהוא נדבק בקורונה, אבל אני כן מאמין שהוא לא מפסיק למנף אותה לכל דבר). אחלה פוסט באיזשהו שלב הייתי בטוח שאני קורא ספר של ג'ון לה קארה.
     10/4/20 17:31:

   צטט: שטוטית 2020-04-10 17:20:50

   יפה ונכון כתבת על הגופים הבטחוניים ופעולותיהם. רק בריאות שבת שלום.

    

    

   אני קצת מכיר את המצב...

     10/4/20 17:20:
   יפה ונכון כתבת על הגופים הבטחוניים ופעולותיהם. רק בריאות שבת שלום.

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין