כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כדאי להקשיב גם לזה

  0 תגובות   יום שבת, 18/4/20, 23:20

  דברים חשובים על קורונה, שסביר להניח, שעדיין לא שמעתם עליהם

  ''

   

  בתוכניתו של יצחק נוי, ברשת ב', "שבת עולמית", שבשעה טובה חזר לשדר, הביא מאמר על הקורונה, מאחד מהעיתונים המדעיים החשובים בעולם. במאמר נקבע שנגיף הקורונה, כמו נגיפים רבים לפניו, פרצו בגלל צריכת הבשר על ידי בני האדם. צריכה זאת, שטיפסה בצורה מאוד חדה, מאז הסינים הפכו בעצמם, לצרכני בשר גדולים, הביאה לריבוי חוות גידול חיות לבשר. חוות אלו, מחזיקות את החיות בתנאים סניטריים מחפירים. כבר דובר רבות על כך, שהאילוץ להלעיט חיות אלו באנטיביוטיקה, הנחוצה לגידולן, פוגע קשה ביעילות האנטיביוטיקה שאנו צורכים. אבל, בנוסף, חוות גידול אלו, גורמות לווירוסים רבים מספור, להתרבות בין החיות האומללות. כך הולכים וצצים עוד ועוד וירוסים, דוגמת הקורונה, שהורגות בני אדם. כך היה עם שפעת החזירים, כך היה עם שפעת העופות ועוד מגפות רבות, שפרצו בעולם, ונבעו מחיות מאכל אלו, המאכלסות חוות ענקיות.

  כפתרון, מציע העיתון, לעבור לצריכת תחליפי הבשר, שהולכים ומשתפרים בטעמם, והם מהוות תחליף ראוי להמוני צרכני הבשר. גם מבחינת הספקת הפרוטאינים החיוניים כל כך.

  מדהים עוד יותר לגלות, שאזהרות ברורות בדבר סכנת המגפה האיומה, כבר נשמעו מפי מומחים רבים. אלו התריעו על כך שחוות גידול החיות למאכל, הן פצצה מתקתקת של ממש.

   

  על הקשר בין השמנת יתר למחלת הקורונה, מתוך תוכנית הבוקר, ברשת ב', "קלמן-ליברמן", בתאריך 5.4.

  https://soundcloud.com/ervin-16/wav-6

   

  בדיקת הדם שתשחרר אותנו.

  בסין, דרום קוריאה, טאיוון ויפן זה כבר עניין שבשגרה: בדיקות הדם, המכונות: "סרולוגיות", מאפשרות למדוד את רמת הנוגדנים שנוצרה בגוף, בתגובה לנגיף הקורונה. הבדיקה הזו, שרמת הדיוק שלה עשויה להגיע גם ליותר מ-95%, מאפשרת לדעת מי פיתח נוגדנים מסוג IgG, כלומר – מחוסן בפני הקורונה, ויכול לצאת מהבידוד אל המרחבים הפתוחים.

   משרד הבריאות סרב לאשר את הבדיקות הללו בישראל, בטענה שהן "אינן מדויקות". אבל כאמור ברחבי העולם, הבדיקה הזו, שמתבצעת באופן שגרתי בכל קופות החולים לאיתור נוגדנים למגוון וירוסים אחרים, היא זו שתאפשר להפחית את הסגר הכללי הנרחב, תאפשר לשקם את הכלכלה ולחזור בהדרגתיות לחיי שגרה מסוימים, בצל הקורונה.

  בהדסה כבר בוצעו בדיקות כאלו, בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

   

  הדרך לחיסון מהיר

  ברגע הראשון של נשמע רע: פרופסור ישראלי, שחי בניו-ג'רסי, מציע לערוך ניסוי לפיתוח חיסון, על ידי הדבקת מטופלים בקורונה. אבל אם מקשיבים טוב, נראה שדווקא העניין מאוד ריאלי. בייחוד לאור המצב הגרוע בארה"ב, שם עומדים חולים רבים להישאר בלי טיפול ראוי. הפרופסור מציע לתושבי אזורים בסיכון אלו, אחרי ההדבקה, דווקא טיפול מצוין.

  החשבון פשוט: רוב הצעירים הבריאים (יותר מ-95 אחוז), עוברים את מחלת הקורונה בלי סיבוכים דרמטיים ובעצם הסגר שנכפה על העולם, נובע יותר מדאגה לקשישים. אבל דווקא צעירים אלו, יכולים לפתור את הסגר ובכך להציל את כלכלת העולם.

  הנה קטע על שיטה פורצת דרך, לפתח במהירות חיסון לקורונה. הקטע ששודר: בתוכנית הבוקר, ברשת ב', "קלמן-ליברמן", בתאריך 6.4 מהשעה 0900.

  https://soundcloud.com/ervin-16/zpan7gevlam8

   

  פרופ' איתן פרידמן, פרופסור באוניברסיטת ת"א, רפואה פנימית וגנטיקה וביוכימיה. מנהל היחידה האונקוגנטית בבית החולים שיב"א, תל השומר.

  בסרטון שלו שהופץ ברשתות, הוא קובע שסיכוי ההדבקה ממשטחים הם (ואני מצטט): עצם הימצאות הוירוס על משטחים, לא אומרת שמי שאפילו מלקק את המשטח, עדיין יידבק במחלה. מה שחשוב זה מה כמות הוירוס שאנו שואפים. גם אם יש מעט וירוס ואנו נוגעים בו, הסיכוי שנחלה במחלה קשה, הוא עדיין קטן.

  בהדסה כבר בוצעו בדיקות כאלו, בניגוד להנחיות משרד הבריאות.


   

  בשורות מעניינות ביותר בתקשורת ברומניה, מפיו של פרופסור

  Hendrik Streeck מהמכון הוירולוגי לחקר מחלות מידבקות, באוניברסיטה בבון, גרמניה. הפרופסור עשה מחקר במכון לחקר וירוס  COVID19 בהיינסברג (עיר בת רבע מיליון תושבים), בקרב 46 חולים מתוך 1400 מקרי הקורונה בעיר.

  הוא מצא שהעברת הוירוס דרך מגע ומשטחים היא זעירה עד בלתי אפשרית. כדי שזה יקרה, טוען הפרופסור, מישהו צריך להשתעל בכף היד, לנגוע בחפץ מסוים ואז מישהו אחר, צריך באופן מידי, אחריו, לגעת באותו חפץ ולשים את היד על פניו.

  המסקנה שהאפשרות היחידה שהוירוס יעבור מאדם לאדם, הוא באמצעות מגע ישיר בין חולה לאדם בריא. כך טוען גם הוירולוג Christian Droste מברלין.

  https://tinyurl.com/w8jxxdm

   

  שימו לב בעיקר לדבריו על הדבקה ממשטחים. לפי דבריו הסיכויים לכך נמוכים. הוא לא הראשון שמצביע על כך, אבל משרד הבריאות מעדיף לא להבליט עובדה זאת, בגלל הסיכוי הקלוש, שעדיין נותרת, להידבק. אבל פה מדובר, כאמור בסיכוי קלוש. דומני שיותר אנשים יסבלו ממחלות בעקבות החרדה מהאפשרות הזאת, מאשר מההדבקה עצמה.

  ''

   

  ''

  פיתוח ישראלי: מסכות עם תוספת נחושת שקוטלות את נגיפי הקורונה. כבר נמכרו כמה מיליונים לסינים והחברה מחכה לאישור משרד הבריאות למכירתם בארץ.

   

  ''

   

  בפורים הזה, שנחשב לגורם חשוב בהתפרצות הקורונה, הייתי בדיוק בבני ברק ועברתי את הרחוב הראשי: רבי עקיבא. הייתי על קטנוע ובערך באמצע הרחוב, אני רואה התקהלות ענקית באמצע הכביש. חשבתי שהיה תאונה. אבל מסתבר שצעירים חרדים, פרצו לכביש, עצרו את התנועה והתחילו לפתוח דלתות של מכוניות ולדפוק על החלונות ואפילו לקפוץ על מכסה המנוע. ממש מחזה אבסורדי. שוטרים אמנם התקרבו למקום, אבל לא השתלטו על ההתפרעות. אחר כך, נאמר לי שזה מנהג המקום. זה מצוות ה-עדלאידע – שהצעירים העמידו פנים של שיכורים, עד שלא ידעו להבחין במעשיהם. כלומר עשו את עצמם לא אחראים למעשיהם, בחסת מצוות התורה...

  איך זה נגמר, כולם יודעים...

   

  הרגיזה אותי גם מחאת המפגינים בכיכר הבימה, שגילו חוסר אחריות, בהתקהלות המונית והיוו דוגמא גרועה לישראלים, שמחויבים איש לרעהו, לשמור על בידוד. זאת לא רק למען הבריאות, אלא גם למען הכלכלה, שמנסה עכשיו לצאת מהבוץ, על ידי פתיחת הסגר, והדרך היחידה לכך, היא הקפדה יתרה על הכללים.

   

  ברגע האחרון

  מצאתי תרופה לקורונה. (האמת שזה קרה די מקרה, כמו עם עניין הויאגרה, ניסיתי למצוא תרופה לבעיות הזקפה שלי), אני לא יודע עכשיו, אם לתת אותה חופשי ולהציל את כל המדינה, או לבקש כסף ולהקריב את כל התימנים...


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל

   בולוג
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארווין קליין: מדוע קראתי לבלוג שלי בולוג