כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    12/5/20 20:05:

  איפה להתחיל...

   

  מאוד יפה ההתייצבות לצד הגבר הלבן, במיוחד אם הכותב, (או מפיץ המאמר) שייך לעם היהודים. שכן העם היהודי שייך כידוע למשפחת העמים השמים. (מכאן שנאת יהודים - אנטישמיות). לא רק זאת לאורך ההיסטוריה העם היהודי סבל במיוחד מנחת הזרוע של האדם האירופאי. לכן ההתחשבות ברגשותיהם של הגברים האירופאים נוגעת ללב.

   

  מודה שזו הפעם הראשונה ששמעתי על השנאת היוקדת לגברים לבנים, ועל האשמתם בכל תחלואי ההיסטוריה (אפשר לינק לסבר את האוזן?). כל מקרה יש תאוריה לא פחות נפוצה שנקראת עליונות הגזע הלבן על פיה הגבר הלבן הוא נזר הבריאה, ושאר הגזעים\ המינים הם נחותים. הימים הללו הם הרנסנס של עליונות הגזע הלבן - לכן הפוסט הזה מוזר שבעתיים.  

   

  לגבי הטענות הספציפיות:

  1. שלטון האדם האירופי אינו מתחיל בגילוי אמריקה אלא עם האימפרייה היוונית (אלכסנדר מוקדון) בערך כ-350 לפני הספירה. ואחריה כמובן האימפריה הרומית. במקרה היום הוא ל"ג בעומר בו מציינים את מרד בר כוכבא ברומאים. במהלך תקופת המרידות (מרד גדול בר כוכבא ועוד), הרגו הרומים כמיליון וחצי מיהודי ארץ ישראל (מתוך אוכלוסיה של שנים שלושה מיליון). הטקסטים היהודיים מלאים עדויות על האכזריות הרומית. אבל אולי העדות הטובה ביותר היא המשיח הנוצרי שנהרג בשיטת המתה פופולארית של הרומים - צליבה. (היו שיטות הרג אכזריות מזו). ישנם גם עדויות על הנשים והילדים שנמכרו לעבדות ולזנות.

   

  2. אין ספק שמרבית הגברים (והנשים) הלבנים היו מנוצלים בצורה מחפירה. נדמה לי שהקול שלהם אמור להצטרף נגד ההיסטוריה הנצלנית של המעמד השליט באירופה. 

   

  3. ביזה אונס ועבדות היה פרקטיקה ידועה בעולם העתיק. אם יש הבדל מרכזי אחד בין האירופאים לפרסים\ ערבים הוא ביכולת. הממלכות הפרסית והערבית השתרעו על שטח הרבה יותר מצומצם מזה של האירופאים (באפריקה הם הגיעו בעיקר לשטח מצפון לסהרה). גם יכולת הניוד שלהם הייתה בטלה בשישים לעומת היכולת האירופית. לכן ההשפעה שלהם על אפריקה (וכמובן על אמריקה והמזרח הרחוק) היא כעין ואפס לעומת ההשפעה של האירופאים.

   

  4. אם כל הכבוד לגינגס חאן - בתקופת האימפריה הרומית הרג המוני הייתה פרקטיקה מקובלת נגד עמים לא ממושמעים. גם הויקינגים ששלטו כמה מאות שנים לפני גינגס חאן היו ידועים בזריעת מוות חורבן ואימה.

   

  5. למאו מה טונג יש בהחלט רזומה מעורר אימה. מאוד קשה להעריך את מספר קרבנותיו, משום שהם מתבססים על הערכה סטיסטית, המספרים נעים בין 20 ל-45 מיליון. רובם הגדול תוצר של רעב שנוצר עקב מדיניותו הכושלת (הקפיצה הגדולה קדימה). אבל גם אם נאמץ את המספרים הגבוהים, למאו צה טונג יש עוד ממי ללמוד. ההרג של אינדיאנים באמריקה על ידי האדם הלבן גם כן קשה למדידה, ונשען על הערכות סטטיסטיות, אך ההערכה המקלה ביותר מדברת על מאל 100 מיליון איש!!! אם זה לא די צריך להסתכל על זה בהקשר הרחב. בזמנו של מאו היו בסין כ-700 מיליון איש. מאו היה אחראי למותם של כ-6 אחוז מבני עמו. לעומת זאת האירופאים אחראים למותם של 90 אחוז מהאינדיאנים באמריקה. פרופורציות.

   

  6. טענה כמו מחיקת התרבויות הגדולה בעולם נעשתה על ידי האסלם דורשת איזושהי הוכחה. האסלם בשיא כוחו שלט על צפון אפריקה בואכה ספרד, על אזור הבלקן באירופה, ומרכז אסיה. הנצרות הגיעה לשטח גדול לפחות פי ארבע, והמסיונריות הנוצרית לא הייתה פחותה בזמנו מזו המוסלמית.

   

  7. הדבר האכזרי ביותר הוא עניין סוביקטיבי. הרומים אהבו לשכלל את האכזריות כדי לזרוע אימה. אחת השיטות הייתה להושיב את הקרבן על עמוד מחודד עד שלאט לאט החוד יחדור לגוף. הנוצרים שיכללו את השיטה. בתקופת האינקוויזציה הם המציאו מכשירי עינויים שונים ומשונים. אחד הדברים האכזריים היה לקשור אדם למספר סוסים ולתת לסוסים לנוע בכיוונים מנוגדים עד שאיברי האדם היו נתלשים. אפשר להמשיך עוד ועוד בסיפורי אכזריות. בישראל נהוג לחשוב ששיא האכזריות היא מפעלים להשמדת בני אדם. באופן אישי אני מקבל את התזה הזאת.

   

  8. משחרר העבדים הידוע ביותר בהיסטוריה היהודית היה מלך פרסי בשם כורש. הביטוי "האדם הלבן הפסיק את העבדות" מעניין, שכן היו אנשים לבנים שצידדו בביטול העבדות, והיו שלחמו כדי להמשיכה. באופן פרדוקכסלי מתנגדי העבדות היו אלה שראו באנשים בני גזעים אחרים כבני אדם שווי ערך, בעוד מתנגדי העבדות ראו בבני גזעים אחרים כיצורים נחותים.

   

  9. בזמן הקולניאליזם מצב העולם היה טוב יותר? השאלה היא טוב למי? אין ספק שהמצב הפוליטי באפריקה אחרי תום עידן הקולניאליזם הוא לא מהמשובחים, אבל העניין הוא שמרבית האסונות הללו הן תוצר ישיר של הקולניאליזם ואפילו המשך שלו. דוגמה מובהקת היא ביאפרה. בריטניה ששלטה בניגריה החליטה שזו תהיה מדינה גדולה תחת שליטים מוסלמים (עימם היה להם קל יותר לעשות עסקים). הדבר הביא לקיפוח של שבטים אחרים, ובסופו של דבר למלחמת אחים בה מתו כמיליון איש ברעב. ההתערבות האירופאית, אנשי הקשר שהם טיפחו, סחר הנשק, האינטרסים בסחר יהלומים ועוד הפרו איזונים רבי שני שהיו ביבשת והובילו לתוצר הבעייתי שאתה מתאר. חוצמזה שיש הרבה אנשים בדרום אה"ב שמתגעגעים לתקופת העבדות ובטוחים שאז העולם היה יותר טוב.

   

  אפשר להמשיך אבל התעייפתי.

   

  תודה
  0

  על שנאת גברים לבנים, פוסט של ג'רי הראל

  2 תגובות   יום רביעי, 29/4/20, 14:18

  פוסט מבריק וחשוב שאני מביא פה באישור המחבר. למסגר ולשמור

   

  "שוב רבתי עם תומכים של תורת הגזע הנקראת שג''ל (שנאת גברים לבנים). בעוד שאדם מוסרי ונאור אמור לזכור שלטוב ולרוע אין מוצא, גזע, שיוך אתני, שפת אם, צבע עור או אזרחות, וגם לא מין או מגדר. השנאה הזו קובעת שההסטוריה האנושית חבה את כל החרא שקיים בה לקבוצה מסוימת שנקראת גברים לבנים ושכל גבר לבן הוא חבר בקבוצה הזאת ובכל דור ודור חיב אדם לראות את עצמו כאילו העולם היה דבש בלי איבר המין וצבע העור ימח''ש האלה.
  אבל ההסטוריה מסרבת להשתנות עבור בני תמותה:

   
  1. שלטון האדם האירופי על שאר העולם התחיל רק עם גילוי אמריקה, כלומר בערך 1/12 מתולדות הציביליזאציה האנושית.


  2. אין ספק שהוא תגמל את האליטה במדינות הקולוניאליות אבל רוב האוכלוסיה היתה איכרים צמיתים או פועלים מנוצלים.להזכיר: השמאל מתנגד להגיון של הנאו ליברליזם, לפיו אם מחזקים את העשירים זה מחלחל לעניים

  במאנצ'סטר בראשית המהפכה התעשיתית כ-חצי מהגברים היו קטועי ידים ורגלים מהתאונות במפעלים. במאה ה-17 עשירות ועשירים באנגליה רצחו את המשרתים והמשרתות שלהם בלי לתת את הדין. 


   3. עד היום רוב הגברים הלבנים הם שכירים הנתונים לגחמות הבוס בלי שום עמדת כוח.

   

  4. ערבים ופרסים סימנו את אפריקה כמקור לעבדים מאות שנים לפני אירופה, כרתו איברי רביה לעבדים ורצחו תינוקות שנולדו לשפחות מאונס וזה גורם המות השני הכי גדול בהסטוריה אחרי המונגולים.

   

  5. גורם המוות, החורבן והאונס הראשון בגודלו בהסטוריה היה ג'ינג'יס חאן.

   

  6. גורמי המות האלה נקבעו לפי מדידה בה הכפילו את מספר הקורבנות באותה פרופורציה של כמה מנתה האנושות אז לעומת היום לעומת זאת, במספר יבש, הרוצח הכי גדול בהסטוריה הוא מאו צה טונג.

   

  7. העותמאנים לקחו עשרות מליוני אנשים לעבדים וילדות כשפחות מין כשכבשו את הבלקן.


  8. מחיקת התרבויות הכי גדולה בהסטוריה היתה כיבושי האסלאם.

   

  9. הדבר הכי אכזרי בהסטוריה, דחיפת סכינים לנשים בהריון, בוצע ע''י היפנים בסין והמחתרת בסיירה לאון בראש חלק ממיליציות האונס באפריקה עמדו נשים, אחת הורשעה בהאג.

   

  10. האדם הלבן הוא זה שהבין את הפסול בעבדות ולחץ על שאר העולם לבטל אותה. שלושת המדינות האחרונות בעולם שהתירו עבדות היו ערביות: סעודיה, תימן ומאוריטניה. בריטניה הקימה את סיירה לאון כדי לעצור ספינות עבדים והצרפתים התחננו בפני הצ'יף של בנין שיבטל את העבדות בתוך עמו והוא ענה שהיא חלק בלתי נפרד מקיומם. שחורים בארה''ב כינו את אחיהם שנשארו באפריקה "הקופים שנשארו על העצים" וכשהקימו מדינת שיבה באפריקה, ליבריה, הפכו אותה למדינה היחידה באפריקה בה כמעט כל האוכלוסיה מוגדרת כעבדים נחותים.

   

  11. בזמן הקולוניאליזם מצב העולם השלישי היה טוב יותר ונחסכו ממנו חלאות כמו אידי אמין, מוגאבה, מאסיאס נגואמא ובוקאסא.

   

   12. עוד דוגמאות לזה ששיאי האכזריות בהסטוריה, חוץ מהנאצים, לא נקבעו בידי האדם הלבן: הקיסר היפני שכרת ברית עם היטלר, פול פוט בקמבודיה, המשטר בצפון קוריאה, דאע''ש. הטאליבאן, רצח העם בזמן מלחמת העצמאות של באנגלאדש, רצח העם בידי המשטר הסודאני, שיטת הקאסטות ההינדואית.


  13. מלך בלגיה אמנם רצח עשרה מליון איש בקונגו אבל הפארלאמנט החרים לו את השטח והנהיג סטאנדארטים הומאניים של יחס למקומיים

   

  14. עבדים שחורים היו לוקסוס של עשירים שהיו מיעוט באוכלוסית הדרום, שרובה כאמור היתה חקלאים ועובדי כפיים. נוהגים להציג עבדים שחורים כחלק בלתי נפרד מסגנון החים של גבר לבן בעבר אבל לסבא של סבא שלי בשטעטל בטוח לא היו.

   

  15. כמעט כל מה שהיה סגור בפני נשים, היה סגור בפני רוב הגברים כי לא נולדו לאצולה. ההסמכה הראשונה בהסטוריה של אשה כעורכת דין היתה באיטליה ב-1088. בית הספר הראשון ברומא לילדים שלא מהאצולה נוסד בידי אשה משכילה ועשירה ב-1923

   

  16. איפה גברים לא לבנים נאורים יותר במעמד האשה? כשבכפר חצי שעה נסיעה מהבית שלי רוצחים הורים את הבת על כבוד המשפחה? כשידידה אמריקאית שלי התלוננה על בעל מכה במשטרה הפלסטינית והקצין ענה לי שאם היא לא ציתנית, מגיע לה להישחט? כשבמאוריטאניה הורים שולחים את הבנות לחוות פיטום כי שם השמנות נחשבות היפות ושם דוחפים להן אוכל ומכריחים אותן לבלוע את הקיא של עצמן?כשבאפגאניסטן הורים רוצחים את הבת שלהם אם אין דם על הסדין למחרת החתונה?כשבפאקיסטן מועצת כפר אישרה אונס קבוצתי כדי להסדיר סכסוך נגד משפחת הקורבן ובסוף מרחו אותה בדבש כדי שהמוני דבורים יעקצו אותה? כשבהודו אפילו נשים לא מוסלמיות יוצאות בבורקה כדי שחבורות גברים לא יחסמו להן את הדרך, ידברו מטונף וישלחו ידים בזמן שסרטים וקליפים מעודדים להתנהג ככה? כשבמצרים סטודנטית באה לאוניברסיטה וחבורת גברים מקיפה אותה במעגל, משמיעה נהמות מיוחמות ושולחת ידים? כשישראלית שביקרה בארה''ב סבלה ברחוב בריונים שחסמו לה את הדרך ותפסו לה את היד וכולם היו אפרו-אמריקאים ?

   

  17. נשים בשלטון מעולם לא היו הומאניות ופאציפיסטיות יותר מגברים.מלכות בימי הבינים הכריזו מלחמות יותר ממלכים.כלת פרס נובל לשלום מבצעת שואה במיאנמאר. אינדירא גאנדהי השקיעה בפצצה גרעינית במקום במאות מליוני עניים ונרצחה כי שפכה דם בקודש הקודשים הסיקהי."

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר איש אברהם
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין