כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  סלחנות לאלימות וסגידה לכוחנות זה IN

  33 תגובות   יום ראשון, 3/5/20, 19:09

  ''

   

   

   

  סלחנות לאלימות וסגידה לכוחנות זה IN

   

   

  מה, לא שמתם לב שסלחנות לאלימות וסגידה לכוחנות כבר כאן והפכה לסטיגמה חברתית ? שגם הרשות השופטת מוצאת הקלות בעונשיהם של עברייני אלימות, במיוחד כשהם מביעים חרטה או חוזרים בתשובה?
  וכמה פעמים הקורבנות עצמם שלא עשו רעה לאיש ולא עברו על החוק מוצאים עצמם נרדפים כשהרשויות שומרות על זכויות הנאשמים ושלהם מופקרות?
  איך אפשר להבין שהיה רצון בכלל לתת לזמר שהואשם בעבירות שיפה להן השתיקה להדליק משואה בעצמאות? 
  שאלימות זוכה ליחס סלחני כשהאדם מפורסם וידוען? (
  שנשיא מדינה מואשם בעבירות כוחנות מינית, אונס, ממשיך לכהן ומסרב להודות באשמה כנאחז בקרנות המזבח?
  איך לפרש שנשים מתלוננות על אלימות ובסוף נרצחות ואין מושיע?
  ואיך אפשר להבין שסוחר נשים מקבל עונש מגוחך שבודאי אינו מרתיע ושם לצחוק את מערכת המשפט? איך קרה שבית המשפט רואה בקיום משפט פלילי לסוחרי נשים בזבוז זמן?

  לגבי חסרי הישע מכולם, השקופים, בעלי החיים, כולם התרגלו לנורמה ולפרקטיקות האלימות שנוהגים בהם מה גם שלמרבה הצער זה חוקי. מאד מתאים לתאגידי וסוחרי הבשר שטוענים שהפעילים מגזימים ועושים שימוש במסחטת רגשות...

  איך אפשר שמתנדבים ועמותות נאלצות לחשוף אי סדרים ועבירות על חוק צער בע"ח במשחטות, במקום הרשויות עצמן, שאינן עושות דבר, שגם אחרי החשיפות הללו לא נעשה דבר משפטית? איך זה?

  החברה הפכה אלימה, נוהגת בסלחנות לנוהגים באלימות, רואים זאת מבחינת מה שמקובל בה. התכנים המוצגים, המקרים המדווחים בחדשות, והסלחנות המחליאה לאלימות והסגידה לכוחנות. 
  אף אחד לא מתעסק יותר מדי עם חסרי ישע או עם "ההזויים, הקיצוניים" שהם היחידים שאכפת להם מהם. 

  ושיהיה ברור : אלימות זו לא רק פגיעה פיסית, יש כל מיני סוגי אלימות: פיסית, נפשית, רוחנית, כספית וגם טכנולוגית כמו שמסופר בכתבתה של אושרית גן-אל בגלובס

  רשויות החוק עצמן שמות לפעילים ולעמותות למען בעלי חיים מקלות בגלגלים, במקום לשבח שהרי הם עושים במקומם את העבודה. הם מואשמים ונעצרים על הפרות סדר או בתירוצים אחרים, העיקר שלא יפריעו לעבריינים האמיתיים נגדם באמת קשה מאד לאכוף את החוק שכן הם בעלי ממון וכח ציבורי רב.

  ליצמן כשר הבריאות נהג כרצונו ודעתו האישיים ללא קשר לתפקידו ואישי ציבור עברו על ההוראות בעצמם בספקם דוגמא מבישה לציבור. על מספר אחד שלנו (עדיין, מה לעשות) שומעים כל יום על מעללים חדשים, וכל צורת ההתנהגותו שלו ושל בני ביתו אינה ראויה וכוחנית.

  בעלי תפקידים ציבוריים יצטרכו לבצע צעדים שיהיו להם מאד לא נעימים מבחינות פוליטיות ואחרות, אם יצטרכו לאכוף את החוק במקרים מסוימים, על אישי ציבור וגורמים בעלי השפעה חזקים אחרים, אז מעלימים עין, והאמת שנוח מאד ככה.

  אולי הסלחנות לאלימות והסגידה לכוחנות, היא לכן בכלל חולשה, נובעת ממורך רוח, עצלות, או נורמות מילוי תפקיד ציבורי לקויות ומבישות?  אז נגררים כזה....

  כך מגיעים למצב שזה הופך לנורמה חברתית, של הנהגה שלא רק לא נותנת דוגמא אלא לוקה בסלחנות היכן שלא צריך, שממלאת תפקידה בצורת כסת"ח למראית עיין בלבד, וכך כולם מתרגלים שהמצב כך, ולכן גם לא טורחים לעשות שום דבר, וגם למחות כבר שוכחים. 

  כי כמה כבר אפשר למחות? ולמי למחות? מי יקשיב בכלל? אוזניהם ועיניהם של בעלי התפקידים והפוליטיקאים כבר נמצאים רחוק מכאן, בג'וב הבא שלהם, בקדנציה הבאה. 

  כך אף אחד אינו נותן את הדין על הפאשלות שלו עצמו, ומתנער מאחריות ורוחץ בנקיון כפיהם, וזה לפעמים מדהים לראות עד כמה ממונים ואישי ציבור אינם לוקחים אחריות.

  וכיון שכך והכוחנות והאלימות לא חייבת להיות רק פיסית, לכן אף אחד לא מעריך את האזרחים העם !  כי הוא שותק, ובולע כל מה שמאכילים אותו ! בולע, ומצביע שוב ושוב אותו דבר. 
  כי גם הוא כבר מעריך כנראה "כוח", והפך לכזה בעצמו מבחינה מסוימת.
  מתי נראה את זה כדי למחות ולהפסיק את זה?

  כדאי אולי להתחיל "בקטנה", ביום יום, בדברים "לא חשובים", בזה שלא עוברים בשתיקה או מסובבים מבט כשרואים מישהו בועט בחתול רחוב מורעב, ולא מתעלמים מהתנהגות כוחנית והטרדות כלפי נשים, שדורשים טיפול ראוי בתלונות על אלימות כלפי חסרי ישע באשר הם, לא נכנעים, ולא נותנים לרשויות להתעלם מעבירות על החוק בשל תירוצים שונים כמו "חוסר עניין לציבור", בצורה מבישה כפי שלפעמים קורה. 

  ככה מתחיל תיקון, בקטנה, בחצר הקטנה האישית שלך, וגם בכביש בנהיגה שלך, במשפחתך, ובהחלט גם במי שאתה מתייחס אליו וקורא לו "אוכל" כשהוא בעל חיים חי, נושם, וסובל כמוך.
  ההתיחסות הרי לבשר עצמו אם חושבים על זה היא כוחנית, ומנתח זאת מצוין  אלון הדר ב"הפוליטיקה של האוכל".

  "בשר הוא הביטוי האולטימטיבי לכוח ולשליטה", מסביר אביאלי את האובססיה סביב האדום האדום הזה. "אתה לוקח סכין ושוחט את בעל החיים. לוקח את החיים שלו ומכניס אותו לגוף שלך. בנוסף, יש הנחה אצל בני האדם שאם אתה אוכל בשר, אתה מפנים את הכוח שלו. אלו אמונות שיש להן גם בסיס תזונתי, אבל מדובר בעיקר בעניין חברתי."

   

  והכל מתחיל בקטנה, בשינוי של כל אחד לגבי עצמו. אמנם יש דברים שלמרבה הצער חוקיים, ויש הרבה תירוצים מדוע ממשיכים לנהוג ולעשות כך וכך, וזה בדיוק העניין - כך מבלי לשים לב מתרגלים להשקפה ודרך חיים כוחנית, מתחילים להתייחס כך גם ליצורים חיים אחרים נחותים ממך, לדעתך, וחסרי הגנה, שאינם יכולים להגן על עצמם.

   

  האדם גם מתייחס בצורה כוחנית נצלנית ומבישה גם לסביבה, ומנצל, מזהם, והורס אותה עד חורמה. זו לא כוחנות? האם האינטרסים הכלכליים המסחריים אינם משמשים תירוצים עבורנו לעשות זאת? ולראייה, גם את אלה עשינו כך שיהיו חוקיים לגמרי. 

  פעם היה חוקי ומקובל להכות את האשה, היום כבר לא, למרות שיש בעית אכיפה. 

   

  אני מקווה שבעתיד התנהגות כוחנית שאינה ראויה בכל שטחי החיים, אצל כולם ללא יוצא מהכלל, לכולם : גדולים קטנים מכל גזע וסוג, תהא לא חוקית, גם כזו שכיום נראית לנו מקובלת.  


  זה שהתרגלנו ככה, שזה האינטרס שלנו, ונוח לנו, אינו אומר שזה ראוי או צריך או בסדר שזה נמשך וקיים.

   

   

   

   

   

   

  ''

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (32)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/5/20 20:46:

   צטט: * חיוש * 2020-05-08 11:34:31

   סמדר יקירתי נשיקה

   כל כך נכון מה שכתבת, כל סוג של אלימות ( גם מילולית) היא בלתי נסבלת

   ואף אחד לא היה מוכן להיות בצד של הקורבן ולספוג אלימות,  גם בעלי החיים שלא

   יכולים להתקומם על מציאות פוגענית כלפיהם.

   עצוב שליבם של אנשים במרחק הזמן מתקשח או שהדברים עוברים דרכם ונותנים

   יד בפועל או בעקיפין או אפילו בשתיקה למקרה אלימות.

   יש משפט כזה " המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים"

   תודה ששיתפת אותנו מהרהורי לבך 

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים את לבך הגדול

   יקירה  שבת טובה בבריאות איתנה 


   תודה חיוש, המשפט שלך שהוספת אכן קלע בול לצערי

   OCÉANOS DE PLÁSTICO - El plástico es un material que la Tierra no puede digerir

    

     10/5/20 01:44:
   התנהגות החברה זה תולדה של חינוך שמקבלים מגיל קטן, התקשורת והמדיה מזינים אותנו בתכנים אלימים לאורך כל חיינו, בונים בנו גישה אלימה לחיים, האדם לא יכול להתנהג אחרת ממה שהוא רואה סביבו, לכן זה לא פלא שמהראש עד הזנב החברה שלנו כזאת, רק חינוך דרך אמצעי התקשורת ובכלל יכול אולי במשהו להציל אותנו מהידרדרות...
     9/5/20 21:24:

   צטט: ***ורד*** 2020-05-07 11:03:51

   זו תוצאה של אזרחים רדומים , המתעניינים בעיקר בנופשים בחו"ל בטיסות מוזלות . של צעירים שנוסעים לטיולים בעולם . שלאנשים שמבקשים נופש כדי לברוח מכל מה שמתרחש כאן .במקום לפעול ולהתארגן ולהתנגד למתרחש . גם הכתיבה הזו ברשתות היא ללא תועלת רבה . וקשה להאמין שתשנה דבר מה . יש לך גישה ישירה לאתר הכנסת עם כתובות מייל של כל חברי הכנסת . את יכולה לפנות לחברי כנסת שהנושאים האלה מדברים אליהם כדי שיחוקקו חוקים שימנעו את המצבים האלה .

   Cindy's Awesomesauce Blog | Awesomesauce tastes yummy! ;D

   שמחה שקראת אותי והשארת עקבות ורד.

   אני פעילה שנים רבות, יודעת מה אני עושה ולמה, ויודעת מה עוזר ומה פחות כך שאני מודה על הכוונה הטובה ובטוחה שיש בך, אך עצות עבורי מה לעשות אין צורך. את כמובן יכולה להתחיל לפעול ואת זה לעשות לפי דעתך שלך.

   מה שאני מנסה לעשות כאן זה מעבר לזה, ומקווה שקצת קצת אעיר אחרים, אגרום אצלהם לאסימון ליפול, ושכל אלה יצטרפו בצורה זו או אחרת לפעילות, יכתבו לחברי הכנסת או יפעלו בצורה בה יבחרו, אז אדע שהשגתי קצת מהמטרה שלי.

   להשיא עצות לאחרים כיצד לפעול הכוונה טובה - אבל זה מה שבאמת ללא תועלת.

   תודה

    

     9/5/20 21:17:

   צטט: עמנב 2020-05-06 16:27:04

   תודה על השיתוף, סמדר. נקווה שמחאות כמו שלך, יפלו בסופו של דבר על אוזניים קשובות, של כאלה שביכולתם לשנות. כל טוב, עמוס.

    

   Ecological Events

   אין לי אשליות לא מעניין אותם דבר שם למעלה כמו סביבה, אזרחים, בריאות תושבים, בעלי חיים בטח לא, מעניין אותם הם עצמם, הכל אצלהם פוליטיקה, וכמובן הג'וב הבא שלהם בתום הקדנציה.

   מה שכן אולי רבים אחרים יפול אצלם האסימון ויצאו מהאדישות ואי המודעות שלהם לגבי דברים ויצטרפו למאבק, אם זה בעד הסביבה - שזה בעדנו אנו, זה אותו דבר, או למען עזרה לבעלי חיים.

   אין ספק, לאורך כל ההסטוריה השינויים האמיתיים באים ועולים מלמטה. כשזה חזק מספיק זה משתנה.

   תודה גם לך עמנב

   רק בריאות

     9/5/20 11:41:

   צטט: שלויימה 2020-05-06 03:20:53

   צטט: bonbonyetta 2020-05-05 19:09:19

   צטט: שלויימה 2020-05-04 06:10:07

   היה זה פרופסור ישעיהו ליבוביץ שהתנבא עוד לפני 40 שנה על ההתבהמות של החברה הישראלית ........

   skreech!

   שלויימה יקר

   אתה מתפרץ לדלת פתוחה, ומנצל אותה להכניס פוליטיקה במקום שבעל המקום, אני, נמנעת מלעשות זאת.

   בחלק מהדברים אני מסכימה אתך בחלק לא, אבל אנא אני מבקשת להימנע מלעשות זאת להבא.

    

    

   מבטיח לא לערב פוליטיקה- עד כמה שאפשר.

    

    

   מבטיח מבטיח ושוב דנת בפוליטיקה.

   אני את שלי עשיתי, ראה הוזהרת, 

   i am coming to get you

   Just Hang In There, Because I'm Coming To Get You. Jack Reac GIF ...

    

     8/5/20 18:59:

   צטט: דוקטורלאה 2020-05-05 11:34:32

   המאבק כנגד החלשים הוא אופייני לתקופה כשלנו היום. האדם הממוצע, גבר או אשה, אינו מסוגל להילחם בחזקים, בבעלי תפקידים מרכזיים במדינה. הוא מבקש לעצמו להיפרע מחסרי האונים. אלה העומדים בתחתית המערכת הכלכלית, אלה שהם זרים ולא אזרחי המדינה, אלה שהן נשים ולעיתים גם ילדים בגיל הרך, שכוחם הפיסי נחות, באופן יחסי, ואלה גם בעלי החיים הנמצאים בסביבה המיידית, או בקרבת מקום. בימים החולפים עתה החלשים מהווים אתגר זמין לחזקים. מרגיז? נכון. אבל זו תופעה מוכרת בימים מהסוג שאנו חיים בהם היום.

   40 Funny Animals Pictures & Memes – Funnyfoto - Page 2

   והיא הולכת ומתגברת כיון שאנו מקבלים את הדברים, רגילים אליהם, ומשלימים אתם במקום להיאבק בהם.

     8/5/20 11:34:

   סמדר יקירתי נשיקה

   כל כך נכון מה שכתבת, כל סוג של אלימות ( גם מילולית) היא בלתי נסבלת

   ואף אחד לא היה מוכן להיות בצד של הקורבן ולספוג אלימות,  גם בעלי החיים שלא

   יכולים להתקומם על מציאות פוגענית כלפיהם.

   עצוב שליבם של אנשים במרחק הזמן מתקשח או שהדברים עוברים דרכם ונותנים

   יד בפועל או בעקיפין או אפילו בשתיקה למקרה אלימות.

   יש משפט כזה " המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים"

   תודה ששיתפת אותנו מהרהורי לבך 

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים את לבך הגדול

   יקירה  שבת טובה בבריאות איתנה 


    

    

     8/5/20 09:20:

   צטט: רונית אברהם 2020-05-05 11:31:25

   צודקת. אלימות היא מחלה קשה. והטיפול בה חייב להיות בכל תחומי החיים - חינוך, אכיפה וגם ענישה. לעניות דעתי מי שאלים כנגד בעלי חיים יעשה זאת גם כלפי בני אדם.

   ▷ @squidthegriff - Squid the Griff - SQUID FACT: Mum's nickname ...

   כן, אבל הם שם למעלה עסוקים בדברים כנראה "חשובים" יותר וזה פחות מעניין אותם, בדיוק כמו שהאזרחים והמדינה עושה רושם שלא מעניינים אותם.

     7/5/20 19:56:

   צטט: ~ ~ 2020-05-05 10:48:51

   מסכימה עם דברייך

   תופעת הסלחנות לאלימות מקוממת ומשחיתה.

    

   Художник-иллюстратор Dainius Sukys - affinity4you — ЖЖ

   אכן, תודה. הקטע שהאלימות כל כך נכנסת לחיים שלפעמים אינה מתבטאת רק באלימות פיסית, גם מילולית, נפשית, כספית, הרבה דברים....אפשר להיות אלימים גם כשאתה מדבר בשקט גמור.

   אני זוכרת פעם נכנסתי לטכסי והיה בינינו ויכוח קצר על ההתחלה ונחרדתי מרמת האלימות העצורה באיש הזה וכבר לא יכולתי לרדת כי התחלנו לנסוע ופחדתי אפילו לומר לו לעצור שרוצה לרדת. היה בסדר בסוף כי החלטתי פשוט לא להתווכח אתו, אבל זה היה מאד מורגש.

    

     7/5/20 19:52:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2020-05-04 20:53:37

    

   מי ייתן ודברייך יגיעו אל האוזניים הנכונות.
   נכונה זעקתך.

   08300512s by nastya.ozozo

   האוזניים הנכונות הם כל אלה שמיסיבים מבט שלא לראות, שאדישים, שלא אכפת להם רק מעצמם, גדולים כקטנים, רק מלמטה יבוא השינוי, תמיד זה כך.

    

     7/5/20 13:35:

   צטט: debie30 2020-05-04 18:54:31

   לצערנו, רבים מהבחירים והנבחרים לוקים בדוגמא שהם נותנים וכך נורמות ההתנהגות מתנהלות. פעם בעידן התמימות שרנו "אני ואתה נשנה את העולם..."

   18 People Who Took The Art Of Laziness To A Whole New Level - This pet owner who didn't want to install a new gate to keep their dog from escaping.

   אם קצת פחות אגוצנטרי ואנוכי  האדם היה,

   ומסתכל ומתחשב גם בשקוף, החלש, והאחר,

   היתה דרך אחרת, נוספת, שטרם הכיר לו נפתחת,

   לו ולעולם שמול עיננו הולך ונמוג וכלה.

    

     7/5/20 11:03:
   זו תוצאה של אזרחים רדומים , המתעניינים בעיקר בנופשים בחו"ל בטיסות מוזלות . של צעירים שנוסעים לטיולים בעולם . שלאנשים שמבקשים נופש כדי לברוח מכל מה שמתרחש כאן .במקום לפעול ולהתארגן ולהתנגד למתרחש . גם הכתיבה הזו ברשתות היא ללא תועלת רבה . וקשה להאמין שתשנה דבר מה . יש לך גישה ישירה לאתר הכנסת עם כתובות מייל של כל חברי הכנסת . את יכולה לפנות לחברי כנסת שהנושאים האלה מדברים אליהם כדי שיחוקקו חוקים שימנעו את המצבים האלה .
     7/5/20 07:58:

   צטט: sari10 2020-05-04 16:42:12

   הכל אמת. כל הדוגמאות שהבאת, מכל הרמות, מכל הצורות.
   אני לא חושבת שיהיה מישהו שלא יסכים איתך כאן.
   זה עצוב וקשה לשמוע ולראות...
   אכן, כל אחד מאיתנו צריך ראשית
   להשתדל ב ד' אמותיו, בסביבה הקרובה,
   במה שאנחנו יכולים להשפיע.
   לי יש תחושה שזה כמו מחט בערמת שחת... מעט מידי.
   אבל זה עדיף על לא כלום.

   ואגב, אנחנו גם צריכים לשמור על הבריאות הנפשית שלנו.
   אני ממדרת לעצמי כמה ומה לקרוא, לצפות ולשמוע.
   צריך איזון עם הדברים החיוביים שממלאים אותי בטוב.

   נוריות של אהבה - לה ולי פרחים | משלוחי פרחים בחיפה | מתנות בחיפה

   כן, צריך למלא את החיים גם בדברים טובים עם אהבה ואויר נקי ויפה

   לנשימה, ולא לשכוח את הדברים הטובים האלה שנותנים לנו טעם לחיים.

   אצלי הם בהחלט קיימים, בהחלט, נמצאים עמוק בלב. אולי באמת

   יום אחד נדבר גם עליהם.

   רק בריאות חברה, רק בריאות

   (שימי כאן בשבילי תמונה שלו, זה כבר יעשה לי חיוך בלב)

     6/5/20 19:19:

   צטט: Eroit 2020-05-04 14:26:34

   להיות עברין, זה כבר לא אות קלון; אולי להפך לצערי;

   9 "No Kisses" Cat Illustrations That Are Adorable As Much As They Are True - I Can Has Cheezburger?

   אתה יודע שיש סוג מסוים של מעמד של כבוד גם בין עבריינים. אלה ששודדים למשל מקשישים בתחתית הסולם לרוב גם מסוממים, אבל אלה ששודדים וגוזלים ללא אבידות בנפש מאלה שיש להם ממון רב נחשבים העילית.

    

     6/5/20 19:16:

   צטט: מאשהליימט 2020-05-04 14:17:36

   כן, אבל זה לא חדש. תמיד הייתה סגידה לדמות העבריין, הפורע חוק, זה שעושה מה בראש שלו. נדמה שהאנושות מתבגרת, אבל התבגרות היא תהליך. שניים קדימה אחד אחורה. אנושות בוגרת תגלה אפס סבלנות וסובלנות לעבריינים, בייחוד אלה שעוברים על דיני נפשות ופוגעים, להנאתם ולצרכיהם, מבלי להתחשב כלל, בבני אדם, בעלי חיים, עצים.

   Bug Art B023 Black Garden Cat greetings card

   מאשה, והתהליך הזה כל כך איטי שעושה הרושם שעד שהוא קצת יתקדם כולנו נתפגר.

   אולי את יכולה לומר לי גם מתי זה יקרה?  מתי האנושות תתבגר?

     6/5/20 19:14:

   צטט: barir 2020-05-04 08:12:53

   לצערי, כבר הרבה זמן הסלחנות לאלימות הפכה לנורמה חברתית, בכל מעגלי חיינו.

   fiep westendorp - Google Search

   כן, הימים חולפים, כולם עסוקים טרודים בשלהם ומעלימים עין, ויום אחד מתעוררים ולא מבינים איך זה קרה.

     6/5/20 16:27:
   תודה על השיתוף, סמדר. נקווה שמחאות כמו שלך, יפלו בסופו של דבר על אוזניים קשובות, של כאלה שביכולתם לשנות. כל טוב, עמוס.
     6/5/20 08:00:

   צטט: שלויימה 2020-05-06 03:20:53

   צטט: bonbonyetta 2020-05-05 19:09:19

   צטט: שלויימה 2020-05-04 06:10:07

   היה זה פרופסור ישעיהו ליבוביץ שהתנבא עוד לפני 40 שנה על ההתבהמות של החברה הישראלית ........

   skreech!

   שלויימה יקר

   אתה מתפרץ לדלת פתוחה, ומנצל אותה להכניס פוליטיקה במקום שבעל המקום, אני, נמנעת מלעשות זאת.

   בחלק מהדברים אני מסכימה אתך בחלק לא, אבל אנא אני מבקשת להימנע מלעשות זאת להבא.

    

    

    

    

   מבטיח לא לערב פוליטיקה- עד כמה שאפשר.

    

    מצד שני הדברים קשורים

   אנחנו רואים היום את מערכת הבריאות האמרקאית בשיא עליבותה

   אותו קונגרס שסירס את התכניות של הנשיא הקודם לגבי מערכת בריאות מקיפה באר'הב

   ואותה בחירה של העם האמריקאי לבחור בטראמפ שביטל עוד יותר את מעט מההישגים של אובמה

    הגיעו עכשיו למבחן

   לא, טראמפ לא אשם בקורונה, אבל ההזנחה של מערכת הבריאות שם בהחלט היה תחת השרביט שלו  והוא עשה הכל בשביל למחוק כל בדל של הישג ל obama care 

    

   אז הבחירות שהעם עושה משתקפים

   העם בחר מדיניות של התעמרות ואכזריות כלפי הפלסטינאים או "ערבים" 

    

   מי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא אם הוא מתעורר עם פרעושים 

   איך אפשר בלי פוליטיקה ? 

    

   ----------- 

    

   שלויימה הבטחת ואתה עושה זאת שוב, בבקשה מספיק.

   Angry clipart angry lady, Angry angry lady Transparent FREE for ...

     6/5/20 03:20:

   צטט: bonbonyetta 2020-05-05 19:09:19

   צטט: שלויימה 2020-05-04 06:10:07

   היה זה פרופסור ישעיהו ליבוביץ שהתנבא עוד לפני 40 שנה על ההתבהמות של החברה הישראלית ........

   skreech!

   שלויימה יקר

   אתה מתפרץ לדלת פתוחה, ומנצל אותה להכניס פוליטיקה במקום שבעל המקום, אני, נמנעת מלעשות זאת.

   בחלק מהדברים אני מסכימה אתך בחלק לא, אבל אנא אני מבקשת להימנע מלעשות זאת להבא.

    

    

    

    

   מבטיח לא לערב פוליטיקה- עד כמה שאפשר.

    

    מצד שני הדברים קשורים

   אנחנו רואים היום את מערכת הבריאות האמרקאית בשיא עליבותה

   אותו קונגרס שסירס את התכניות של הנשיא הקודם לגבי מערכת בריאות מקיפה באר'הב

   ואותה בחירה של העם האמריקאי לבחור בטראמפ שביטל עוד יותר את מעט מההישגים של אובמה

    הגיעו עכשיו למבחן

   לא, טראמפ לא אשם בקורונה, אבל ההזנחה של מערכת הבריאות שם בהחלט היה תחת השרביט שלו  והוא עשה הכל בשביל למחוק כל בדל של הישג ל obama care 

    

   אז הבחירות שהעם עושה משתקפים

   העם בחר מדיניות של התעמרות ואכזריות כלפי הפלסטינאים או "ערבים" 

    

   מי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא אם הוא מתעורר עם פרעושים 

   איך אפשר בלי פוליטיקה ? 

     5/5/20 19:09:

   צטט: שלויימה 2020-05-04 06:10:07

   היה זה פרופסור ישעיהו ליבוביץ שהתנבא עוד לפני 40 שנה על ההתבהמות של החברה הישראלית ........

   skreech!

   שלויימה יקר

   אתה מתפרץ לדלת פתוחה, ומנצל אותה להכניס פוליטיקה במקום שבעל המקום, אני, נמנעת מלעשות זאת.

   בחלק מהדברים אני מסכימה אתך בחלק לא, אבל אנא אני מבקשת להימנע מלעשות זאת להבא.

     5/5/20 11:34:
   המאבק כנגד החלשים הוא אופייני לתקופה כשלנו היום. האדם הממוצע, גבר או אשה, אינו מסוגל להילחם בחזקים, בבעלי תפקידים מרכזיים במדינה. הוא מבקש לעצמו להיפרע מחסרי האונים. אלה העומדים בתחתית המערכת הכלכלית, אלה שהם זרים ולא אזרחי המדינה, אלה שהן נשים ולעיתים גם ילדים בגיל הרך, שכוחם הפיסי נחות, באופן יחסי, ואלה גם בעלי החיים הנמצאים בסביבה המיידית, או בקרבת מקום. בימים החולפים עתה החלשים מהווים אתגר זמין לחזקים. מרגיז? נכון. אבל זו תופעה מוכרת בימים מהסוג שאנו חיים בהם היום.
     5/5/20 11:31:
   צודקת. אלימות היא מחלה קשה. והטיפול בה חייב להיות בכל תחומי החיים - חינוך, אכיפה וגם ענישה. לעניות דעתי מי שאלים כנגד בעלי חיים יעשה זאת גם כלפי בני אדם.
     5/5/20 11:24:

   צטט: שטוטית 2020-05-04 05:22:42

   האלימות רק גואה ורצח נשים כמע מעשה יום ביומו.

    

   Happy Dog Smiling / 笑得很开心 — Steemit

   תודה לשטוטית תודה,

   משמח שלהגיב היתה ראשונה.

   האלימות אכן מחלה,

   שחולים אינם מודעים לה,

   חולים בה גם הנהגת המדינה,

   אלימות היא גם פיסית,

   וגם מילולית ונפשית,

   ודמם של חסרי הישע הותר,

   האכיפה בזבל,

   כמו הפוליטיקאים והממשלה.

   צומי לשטוטית שולחת,

   מקווה שאותה משמחת

    

     5/5/20 10:48:

   מסכימה עם דברייך

   תופעת הסלחנות לאלימות מקוממת ומשחיתה.

    

   מי ייתן ודברייך יגיעו אל האוזניים הנכונות.
   נכונה זעקתך.

     4/5/20 18:54:
   לצערנו, רבים מהבחירים והנבחרים לוקים בדוגמא שהם נותנים וכך נורמות ההתנהגות מתנהלות. פעם בעידן התמימות שרנו "אני ואתה נשנה את העולם..."
     4/5/20 16:42:

   הכל אמת. כל הדוגמאות שהבאת, מכל הרמות, מכל הצורות.
   אני לא חושבת שיהיה מישהו שלא יסכים איתך כאן.
   זה עצוב וקשה לשמוע ולראות...
   אכן, כל אחד מאיתנו צריך ראשית
   להשתדל ב ד' אמותיו, בסביבה הקרובה,
   במה שאנחנו יכולים להשפיע.
   לי יש תחושה שזה כמו מחט בערמת שחת... מעט מידי.
   אבל זה עדיף על לא כלום.

   ואגב, אנחנו גם צריכים לשמור על הבריאות הנפשית שלנו.
   אני ממדרת לעצמי כמה ומה לקרוא, לצפות ולשמוע.
   צריך איזון עם הדברים החיוביים שממלאים אותי בטוב.

     4/5/20 14:26:
   להיות עברין, זה כבר לא אות קלון; אולי להפך לצערי;
     4/5/20 14:17:
   כן, אבל זה לא חדש. תמיד הייתה סגידה לדמות העבריין, הפורע חוק, זה שעושה מה בראש שלו. נדמה שהאנושות מתבגרת, אבל התבגרות היא תהליך. שניים קדימה אחד אחורה. אנושות בוגרת תגלה אפס סבלנות וסובלנות לעבריינים, בייחוד אלה שעוברים על דיני נפשות ופוגעים, להנאתם ולצרכיהם, מבלי להתחשב כלל, בבני אדם, בעלי חיים, עצים.
     4/5/20 08:12:
   לצערי, כבר הרבה זמן הסלחנות לאלימות הפכה לנורמה חברתית, בכל מעגלי חיינו.
     4/5/20 06:10:
   היה זה פרופסור ישעיהו ליבוביץ שהתנבא עוד לפני 40 שנה על ההתבהמות של החברה הישראלית כל עוד זה נעשה מעבר להרי החושך ( בשטחים "המוחזקים") התושבים לא ראו ולא שמעו אבל מי הלך לשם בשירות הצבאי ? כל ילדון בן 18 אותם ילדים מביאים איתם הביתה את הנורמות שהם ראו בשנים המעצבות שלהם מי שאמר " הכיבוש משחית" - התכוון לכך ועכשיו אותה שחיתות מתפרצת אבל זה מה שביקשתם מהנער ששלחתם לחברון ורמאללה לעשות - והוא עשה ולמד וחזר עם התובנות שהוא קיבל שם. אם להתעלל במחסום - באישה מבוגרת שמתחננת ללכת לבית החולים עם בנה הגוסס- זה היה מצחיק ומשעשע . למה יתנהג או יחשוב אחרת כשהוא כבר בעל משפחה ? עוד בגמרא היה כתוב " אם בארזים נפלה שלהבת - מה יגידו אזובי הקיר"? מי עוד זוכר את רבין שהתפטר על חשבון הדולרים של אשתו ? מהם הנורמות המקובלות היום שאנו היינו מצפים לראות אצל "נבחרי העם" ? באמת ? אלו "הנבחרים"???? בכל ישראל לא נמצא מישהו בעל יושרה ? שבחרתם באוסף של אנשים שאתם יודעים שאינם נקיים ? מי בחר באנשים הללו? איך זה שאני מבחוץ - ועזבתי את ישראל לפני 30 שנה - רואה את זה , ואתם לא? למה אתם מצפים? חטפו לכם את המדינה? הלכתם להצביע ואתם בחרתם אתם בחרתם את " הנבחרים" פני הדור כפני הכלב . שום דבר ממה שאני כותב פה לא חדש לכם זו היתה הבחירה שלכם גם הכיבוש
     4/5/20 05:22:
   האלימות רק גואה ורצח נשים כמע מעשה יום ביומו.

   ארכיון