כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  הכל מתחיל ומסתיים בנתניהו

  0 תגובות   יום שלישי, 5/5/20, 16:14

  La imagen puede contener: 6 personas, incluido Raia Yaron-Carmieli

  ברית בילטרלית: תנו לי שקט תעשייתי ואשתיק עבורכם דמויות פנאטיות

                                                  -               -               -                                                           

   

  אתמול, נשמע כמעט לפני עשור, העלאתי פוסט עליו הינחתי כי יש בסיס איתן להניח כי בעבר הלא רחוק נתניהו כרת ברית בלתי כתובה עם בג"ץ: תנו לי שקט תעשייתי ואשתיק עבורכם דמויות פנאטיות שהולכות לא עלינו עם האמת שלהם, מותחות ביקורת ציבורית על העליון ופועלות לשינוי הסטטוס קוו עימו כגון פרידמן, נאמן, רמון, או ח"כים שביקשו יותר מפעם לחוקק את ההתגברות והושתקו. נתניהו, נאמן לבריתו, דומם את כולם אם בהעלמת עין או בהנהון. ברית זו החזיקה מעמד עד שהעליון החליט להפרה ולזרוק את נתניהו לגוב האריות כאשר האחרון מוכה תדהמה וממאן למראה עיניו. אותו תהליך, ציינתי, עבר נתניהו עם 'האיש שלו' מנדלבליט שאף בגד בו והפר את הברית הבלתי כתובה עימו.

   

  וכאילו הרמתי להנחתה, אנשים בעלי דעה תקפו אותי על שהעזתי לגעת בנתניהו וכוונותיו. לטענתם התיאוריה הזו נופלת כשרואים שבכל שנות שלטון הימין לא היה לנתניהו שקט תעשייתי ולו לרגע.

   

  בדיוק ההפך, עונה להם בפוסט של היום. התיאוריה של ברית בילטרלית מתחזקת אם מבחינים בשגשוג הכלכלי והמדיני של ישראל בעשור האחרון של שלטון נתניהו. אני חושב שאילו רק רצה העליון להפיל את נתניהו בכל שלב מכהונתו – הוא היה נופל ועוד איך נופל. היום אנחנו רואים את הנוסחה הזאת איך היא מתקיימת לנגד עינינו, בג"ץ רוצה בג"ץ מקבל ללא קשר וחצי קשר לחוק ולמשפט. את זאת יכל בג"ץ לעולל לנתניהו גם לפני 4 שנים, 8 שנים או 10, תמיד היה תבשיל על האש מוכן ומזומן לפקודתם רק היו צריכים לבחוש. היום אנחנו יודעים שהעליון מושל גם בכמות האוויר הנכנס לריאות כל אחד מאיתנו כולל לריאות נתניהו וריאות השלטון.

  שיהיה ברי וברור, אינני בא להאשים חלילה את נתניהו בבגידה על כי כרת ברית עם השטן, זאת כי אני בטוח כי הוא עשה את זאת משיקולים ענייניים טהורים לטובת ישראל ולרווחתה, והנה אנחנו רואים שהשיקול שלו היה נכון דווקא וקיבל כפי שתיכנן שקט תעשייתי מלא בשביל לקחת את ישראל קדימה, לשגשג ולעמוד איתן 8 שנים ארוכות מול ממשל עויין מובהק של אובמה. אתם חושבים הג'ינג'י שעומד היום על דוכן העליון ושופך את הארס שלו על ביבי והימין לא היה קיים לפני 4 ו-8 ו-10 שנים? לא רצה אז להפיל את נתניהו? כן רצה והרבה רצו אבל הפלת נתניהו היתה תלויה בעליון לא בג'ינג'י לא בעדאלה ולא בסיעות השמאל הרדיקלי, הפלת נתניהו והימין היתה ועודנה תלויה ברצון העליון והתיזמון שלו.

  היום אני יודע שהעליון הונה את נתניהו והוליך אותו שולל. אומנם הוא קיים את ההסכם ההדדי עימו ונתן לו שקט תעשייתי (משמעות השקט אליבא דעליון: הענקת היכולת להמשיך להתקיים, לנשום, למשול) אבל במקביל השתמש בנתניהו לחזק את מעמדו ולא חסרות דוגמאות, מבין הידועות- השליטה ביד רמה ובתמיכת נתניהו בוועדת מינוי השופטים, חוק ההתגברות שנדחה על-ידי נתניהו פעם אחר פעם.. נתניהו מנה פעם בראיון אישי את כל הצעות החוק להגבלת כוח העליון שהדף אותן ממש בגופו על-פני השנים אחת לאחת. הוא קיים את חלקו בברית הבלתי כתובה וגם העליון נתן לו להמשיך לשלוט.

  נתניהו חשב שההסכם הבילטרלי עם העליון יחזיק מעמד כל עוד ושני הצדדים זקוקים ותלויים אחד בשני, אך לא הבין כי העליון משתמש בו בשביל לבסס את מעמדו ולשלוט בכל מערכת הממסד המשפטי בארץ לא רק בראשיה, גם באחרון הבכירים של הפרקליטות או של משרד היועמ"ש ולעניות דעתי גם בפרקליטות הצבאית. זאת הייתה מטרתו ולקח לו עשר שנים להשלימה. תכונת השלמת המשימה המשפטית של העליון עברה מתחת לרדאר של נתניהו וכאשר ממש הושלמה השיל העליון את נתניהו מעליו ככלי חד פעמי שאין בו יותר צורך ונתניהו הוכה תדהמה. הוא הבין שכל תקופת השקט התעשייתי היה עסוק העליון ברישות וביסוס מעמדו ופשוט השתמש בו בעורמה. האסימון כמו שאומרים נפל לו אך מאוחר היה להכין התקפת מנע כלשהי נגד התמנון העוצמתי בעל כוח אינסופי. ברגע ההוא הבין נתניהו כי העליון הכין לו מארב שאין ממנו מנוס וצלל כאבן לתוכו.

  היום מנהל הימין ונתניהו קרב אבוד על זכות קיומם הפיזי. הם מנהלים קרב משפטי לכאורה אך ללא כלים משפטיים בסיסיים. נשיאת העליון פנתה לנציג נתניהו בתיק כשירותו למועמדות ראשות הממשלה ושאלה: "האם אדוני חושב כי שאלת כשירות נתניהו היא שאלה משפטית או לא שאלה משפטית?" נציג נתניהו ענה בכנות: "גברתי, לא מלוא כל הארץ משפט. סוגיית כשירות נתניהו היא לא סוגייה שפיטה כי יש חוק ברור בנידון שמייתר את תכונת השפיטות בסוגייה". הנשיאה נזפה בו על תשובתו: "חבל שאתה לוקח את הסוגייה למחוז פופוליסטי". דו-שיח החרשים הזה מראה כי גם הכלים המשפטיים הבסיסיים נעדרים כבר מזירת הקרב ולכן הקרב של הימין ושל נתניהו אבוד מראש. גם קולות הבוחרים בהמוניהם לא יעזרו בקרב הזה כי מי שמונה אותם נמצא בשליטה אבסולוטית של העליון ומתאים את סיכום התוצאות למידותיו המדויקות. נוכחנו בזאת יותר מפעם וגם שם ניהל הימין קרב אבוד מראש.

  לסיכום, נתניהו כרת ברית עם השטן לטובת המדינה והפסיד כי עם השטן לא כורתים ברית.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין