כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XXV

  14 תגובות   יום שישי , 15/5/20, 18:40

  מהומה ב- 6-MI 

  (או איך סיכלו הבריטים את מינויו של דודי אמסלם לשגריר בלונדון)


  שבוע חולף שבוע בא והפעם יש לי עבורכם מידע רגיש היותר.  טופ סיקרט.  האמת, כל המהומה היא על לא מאומה, כי בינתיים התברר שדודי אמסלם לא ילחץ את היד של המלכה הבריטית, אבל בימים שלישי, רביעי וחמישי בשבוע החולף התחוללה בלונדון מהומת אלוהים בדסק הישראלי של שירות מודיעין החוץ המהולל של בריטניה

  ברובע ווקסהול בדרום מערב לונדון, בבנין גדול המזכיר מצודה, נמצאים המשרדים של שירות המודיעין, הידוע בכינוי 6-MI. יום שלישי האחרון בבוקר, 07:15, בעודו מתיישב לשולחנו עם כוס התה הראשונה שלו באותו יום, צ'רלס הנסקוט ר' הדסק הישראלי שבמחלקת המזרח התיכון, מבחין במייל בהול שהגיע מר' שלוחת המודיעין הבריטי שבשגרירות בתל-אביב.

   

  -טופ סיקרט-

  הנדון:  אמסלם-טריקס/ אפשרות שימונה לשגריר

  בפגישה שהיתה לי אתמול בערב עם אמס-טריקס, הוא עדכן אותי בדבר האפשרות שבמסגרת הרכבת הממשלה החדשה בישראל הוא ימונה לשגריר בלונדון.  למינוי כזה השלכות רבות ויתכן שנאבד פה מקור מידע משמעותי אנחנו נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות. נקיים פה הבוקר דיון בנושא ונעדכן לגבי השלכות אפשריות.

  בברכה, 

   

  הנסקוט מבין שיש לו ביד ידיעה בלעדית ומרעישה. זה עלול להתפתח לסקנדל. מדפיס את המייל ורץ כולו מבוהל לר' מחלקת המזה"ת רוברט קולינס שמשרדו בקצה המסדרון.  הוא מתפרץ לחדרו של המנהל, שגם הוא הגיע לפני דקות מספר וטרם קרא את כל העדכונים מהלילה:

  -          "מיסטר קולינס,  זה בהול"

  -           "מה קרה?"

  -          "מברק מהמטומטמים בתל אביב"

  -          "מה הם כבר עשו?"
  הנסקוט מניח את המייל המודפס על שולחנו של קולינס ואומר:

  -          "אתה זוכר שהם רצו לגייס את שר התקשורת שם כמודיע שלהם.  הבטיחו שייתן מידע פנימי מהשיחות שלו עם נתניהו וכל מה שקורה בליכוד.  עכשיו מסתבר שלא רק שהם הצליחו לגייס אותו כמודיע, אלא שהוא הפך כזה ביג שוט שמה, עכשיו מדברים על למנות אותו לשגריר כאן בלונדון"

  -          "תמיד אמרתי שהחברה בתל אביב עושים שטויות.  עכשיו הם בישלו דייסה שנצטרך לסכל.  לא יתכן שהטיפוס הזה יסתובב כאן בתור שגריר ויבוא לביקור אצל המלכה בסנדלים וחולצה פתוחה.  אנחנו צריכים למנוע את זה"

  -          "גם אני אמרתי שגיוס של אדם כזה מסוכן מידי, אבל תל אביב התעקשו, בסוף אישרנו  להם"

  -          "הנסקוט, תשמע, אנחנו לא ניתן לזה לקרות.  תגיד להם להקפיא את כל הפעילות מולו.  אנחנו נטפל בזה מכאן.  אני אפנה להנהלה ואבקש הנחיות.  תתקשר לג'ורג' בתל אביב ותגיד להם לנתק מגע מיידית.  שמעת?.  ידעתי שלא יצא שום דבר טוב מהמבצע הזה"

   

  הנסקוט יוצא מהחדר.  קולינס מתקשר מיידית ל-M, ר' השרות.  M נמצא לבד בחדרו.  הטלפון מצלצל.   

  -           "מצטער שאני נאלץ להפריע לך M"

  -          "כבר ראיתי"  עונה M בקול שקט אבל נשמע מאד מתוח. "תשמע קולינס, אני אטפל בזה עם בוריס.  ברור שאסור שזה יקרה.  אם הוא יגיע ללונדון והקשר שלנו אליו ייחשף מישהו מאיתנו יצטרך ללכת הביתה.  אני לא מתכוון שהבחור הזה יגיע לכאן ויפטפט עם הוד מעלתה על דייויד ביטן ומריה רגב.  אתה תדאג  להשתיק את השלוחה בתל אביב."

  -          "זה כבר טופל"

  -          "אוקי. תשאיר לי את השאר"

   

  M מנתק את השיחה ומבקש מהמזכירה שלו שתקשר אותו עם ראש הממשלה, בוריס ג'ונסון.  ג'ונסון נמצא בהבראה מהקורונה ומדאונינג 10 מודיעים ל-M שיתפנה לשיחות רק למחרת היום.  M מוזמן פגישה למחרת בערב.

  הכניסה לדאונינג 10 הינה מקום הומה תיירים, עיתונאים וסתם סקרנים, אבל לאנשים כמו M יש כניסה נפרדת למשרדו של ראש הממשלה.  ראש הממשלה כבר מעודכן בנתונים כש-M נכנס לחדר.

  -          "מה קרה לבחורים בתל אביב ?"  שואל ג'ונסון בנימה רצינית

  -          "טעות חמורה בשיקול דעת.  בינתיים עוד אין נזק משמעותי, אבל צריך לדאוג שלא יהיה כזה".

  -          "יש לך הצעות אופרטיביות?"

  -          M חושב רגע "צריך להוריד את ביבי מהמינוי הזה."  הוא מוסר לג'ונסון מעטפה ובה ניירת. "קיבלתי את הניירות האלה מהקולגות במודיעין הפנים.  הם היו חייבים לי טובה.  ההצעה שלי פשוטה.  במעטפה הזו תמצא הוכחות וקבלות לכל הפעילות של ביבי והמשפחה שלו בלונדון בעשרת הביקורים האחרונים שלו כאן.  הכל.  בתי מלון, מסעדות, שמפניה...  כביסות מלוכלכות, כביסות נקיות, ביקורים של הבן שלו במועדונים, חשפניות,  כל החבילה.   תסביר לביבי שישקול שוב את המינוי, אחרת הדיילי טלגרף..."

   

  למחרת, יום חמישי, ג'ונסון מתקשר לביבי לשיחת חברים שיגרתית.  בערב ביבי מודיע לאמסלם שהוא מתמנה לשר לענייני קישור בין הכנסת, תיאטרון הבימה וארגון מגדלי הבננות.

  המודיעין הבריטי היכה שוב.

   

  למה יענקלביץ' שרה ?

  זה ממש פשוט. היא שרה כי היא רוצה לשיר.  אם קרן פלס שרה, איה כורם שרה  ויהודית רביץ וירדנה ארזי שרות, אז גם יענקלביץ' רוצה לשיר.  אומרים שאפילו נשיאת העליון כבוד השופטת חיות יודעת לשיר.

   

   זה הכל.  ומי שחושב שזה בגלל פרשיות כאלה ואחרות וסיפורי מיטה ובגידות וכו' סתם חושב רע ומפזר רוע ושמועות כזב.  בדוק. אנשים מרושעים אתם.  ממש.

   

  ל"ג בעומר


  בתור פוטטו  ממוצע יש לי בעיה קשה עם החג הזה שכל תכליתו זה לשרוף פוטטוס במדורות.  השנה קצת נרגעו בגלל הקורונה, אבל אני בטוח שבשנה הבאה יחזרו מאות אלפי ישראלים רעבים לזרוק פוטטוס קשורות בחוט ברזל למדורות ויתחרו באיך להוציא את הפוטטוס מהמדורה בלי לשרוף את האצבעות.  תחרות ראויה למדי, אם לא לוקחים בחשבון את הפוטטוס המסכנים (אגב, פוטטו זה זכר או נקבה ?) שצריכים להזרק לגחלים הלוהטות בעודם בחיים.  אכזריות לשמה, כשלאגודת הפוטטסות אין איזה מיקי חיימוביץ' שתגן עלינו בכנסת מפני התאכזרות ההמונים.  עצוב.

   

  עכשיו מילה על החג עצמו.  לי אין  ספק שזהוה חג הכי דבילי שקיים בלוח העברי / יהודי.  חוגגים כישלון נוראי של מרד חסר כל סיכוי שבאופן מעשי סתם את הגולל על מרבית ההתיישבות היהודית בשטח שנקרא היום מדינת ישראל או ארץ הקודש או איך שאתם רוצים לקרא לרצועה הזו.  היהודים חטפו מכה נוראית, נרצחו ונטבחו באלפיהם ומרד אידיוטי שהיו לו כמה הצלחות בהתחלה הסתיים בהשמדה וגלות נוראית.  עכשיו מילא רוצים לשפצר היסטוריה ולחגוג משהו, אבל ככה?  זה כאילו שבעוד 1800 שנה בני בנינו יחגגו את נצחון העם היהודי על הנאצים.  טירוף.

   

  אה... ועוד נקודה קטנה.  'סתכלו בויקיפדיה בערך ל"ג בעומר.  ערך גדול ומקיף שאין בו ולו מילה אחת על כישלון המרד.  הסיפור ההיסטורי מרוח בחצי משפט ומושם בצד כשהדגש הוא על מנהגים, מדורות, חץ וקשת ומה עושים כשהחג יוצא בשבת.  זה מזכר לי סיפור, כנראה נכון, שנפתלי בנט קיבץ לפני כמה שנים כמה אנשי דת והנחה אותם לטפל בשורה של ערכים הקשורים במסורת ישראל בויקיפדיה, הכל לפי תפיסת העולם של הציונות הדתית המודרנית.  בקיצור – לחלוטין לא מדעי ומעוות טוטאלית, כדי שהילדים שילכו לערכי הויקיפדיה יקבלו תשובות מוטות לפי הלך הרוח של ראשי הישיבות והמתנחלים.    רק שתדעו.

   

  בשבוע הבא – ראיון בלעדי עם דיכטר:  "איך פיספסתי בגדול"
  מה COUCH POTATO

   

  A Hot Potato Cartoon Character Screaming While Burning With Hot ...

  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/5/20 19:03:
   ההפסד כולו של הבריטים !!
     30/5/20 13:17:

   יורם חברי היקר נשיקה

   תודה שהבאת לנו עוד טור שבועי פרי עטך

   הצלחת להוציא ממני חיוכים בקטע עם אמסלם

   ובינתיים עברנו גם את חג השבועות ועד ראש השנה קצת חופשה מחופשות החגים (-:

   * כוכב אהבה ושבת טובה


     27/5/20 22:49:
   גדול
     19/5/20 21:44:

   צטט: liat62 2020-05-19 21:43:12

   צטט: קלועת צמה 2020-05-18 16:07:09

   מה אומר, הכל מרגיש כאילו אנו במערכון אחד גדול, כשהצחוק על חשבוננו. לגבי ל"ג בעומר, יש גם ההבט הרוחני בדמות החג לכבוד שמעון בר יוחאי. תחום חשוב ומרתק, רק עדיף היה כמו השנה בלי כל המהומה. לא בטוחה שהוא היה שמח בזה.

   כתבת שבר יוחאי (אם אמנם איננו רק אגדה אורבנית),הוא, והחגיגות לכבודו הם "תחום חשוב ומרתק".

   אני יכולה להבין שאת המאמינים לסוגיהם זה מרתק, ומן הסתם זה גם חשוב להם, אבל לדעתי לתאר את העניין במילים הללו קצת גורע מחשיבות המונחים הללו.

   חשוב, למשל, זה חיסון או תרופה נגד קורונה.

   מרתק, למשל, זו העובדה שהמדינה בקריסה כלכלית נוראית, אנשים מתאבדים בגלל המצב, ועדיין יש לנו ממשלה של 36 שרים, רובם בתפקידים הזויים, על מזכירותיהם, לשכותיהם, סגניהם, ונהגיהם, בזמן שמעצמות גדולות ומדינות מתוקנות מסתפקות בחצי מכמות השרים, ואף פחות.

   אבל, לך תדע, אולי ימציאו לנו שר לענייני בר יוחאי.

   ז-ה באמת יהיה מרתק, אם כי קצת פחות חשוב.


     19/5/20 12:41:

   צטט: קלועת צמה 2020-05-18 16:07:09

   מה אומר, הכל מרגיש כאילו אנו במערכון אחד גדול, כשהצחוק על חשבוננו. לגבי ל"ג בעומר, יש גם ההבט הרוחני בדמות החג לכבוד שמעון בר יוחאי. תחום חשוב ומרתק, רק עדיף היה כמו השנה בלי כל המהומה. לא בטוחה שהוא היה שמח בזה.

    

   לג בעמר הוא חג מוזר.  חוגגים כישלון צבאי טוטאלי ואת הנחישות שקבוצת תלמידים ורבם הראו נוכח הזוועות.  טוב ויפה.  רשב"י הוא דמות חשובה, בהחלט - אבל גיבור לאומי עם חג ייחודי ? אני בספק גדול.  מה גם שרוב המידע עליו הוא ערבוב של מיתוסים וקביעות לא ברורות (חי במערה, ניזון שנים ארוכות מחרובים או מתמרים וכיוצ"ב.  לא נראה לי העסק הזה.  אבל לפחות עשית לי מענין. תודה

     19/5/20 12:06:

   צטט: דוקטורלאה 2020-05-17 18:14:49

   צעירה הייתי וגם זקנתי ואף פעם לא דברו בכבוד וברצינות על ממונים לתפקידים במשרד החוץ. תמיד היו הערות מסוגים שונים בקשר להופעה, לרמת ההשכלה, לאופן הדיבור ועוד ועוד.מתי יבינו שיש סדר בהחלטות מסוג זה, מי שנבחר הוא הנשלח.

    

   דוק' לאה, עבדתי שנים רבות בסמוך מאד לאנשי משרד החוץ, כולל שליחות משותפת בשגרירות גדולה.  הכרתי חבורה מאד מאד איכותית ובחלקה הגדול נחמדה ויעילה.  אין ספק שיש שם אנשים משכמם ומעלה. כמובן לא כולם, אבל חלקם הגדול.  גם מינויים פוליטיים יכולים להיות איכותיים ביותר (רק לדוגמה - פרופ' איתמר רבינוביץ שהיה מינוי פוליטי ויש עוד רבים כמוהו).  רק שישנם מינויים פוליטיים מגוחכים לחלוטין שמביישים את המדינה ואת  השליח.  את זה צריך להוקיע.

     19/5/20 12:02:

   צטט: liat62 2020-05-17 14:32:07

   כאשר אבדנו אבדנו...כשבנימין צ'אושסקו וש-רע אנטואנט שולטים בכיפה, לא נותר לי אלא לאחל להם ולכל מקורביהם החוגגים ע"ח הציבור, לאכול כל יום את מרק הביסקוויטים והגבינה של "הגברת" המתקרא בפיה עוגה, ולשאת בתוצאות על בסיס יומי. מקסימום, ימנו עוד שר לממשלה הרקובה המושחתת והמנופחת הזו, השר לענייני נייר טואלט ושקיות הקאה. מאחלת לכל המנוולים שמתפטמים ע"ח הציבור שיזדקקו לשירותו של שר כזה, וכמה שיותר!!

    

   לגמרי מסכים.  תקופה רעה עוברת על ארצנו.  זה לא הבטחון או הכלכלה. זה משהו הרבה יותר עמוק.  זה המוסר, הבינאישי ורקבון הציבורי. 

     18/5/20 16:07:
   מה אומר, הכל מרגיש כאילו אנו במערכון אחד גדול, כשהצחוק על חשבוננו. לגבי ל"ג בעומר, יש גם ההבט הרוחני בדמות החג לכבוד שמעון בר יוחאי. תחום חשוב ומרתק, רק עדיף היה כמו השנה בלי כל המהומה. לא בטוחה שהוא היה שמח בזה.
     17/5/20 18:14:
   צעירה הייתי וגם זקנתי ואף פעם לא דברו בכבוד וברצינות על ממונים לתפקידים במשרד החוץ. תמיד היו הערות מסוגים שונים בקשר להופעה, לרמת ההשכלה, לאופן הדיבור ועוד ועוד.מתי יבינו שיש סדר בהחלטות מסוג זה, מי שנבחר הוא הנשלח.
     17/5/20 14:32:
   כאשר אבדנו אבדנו...כשבנימין צ'אושסקו וש-רע אנטואנט שולטים בכיפה, לא נותר לי אלא לאחל להם ולכל מקורביהם החוגגים ע"ח הציבור, לאכול כל יום את מרק הביסקוויטים והגבינה של "הגברת" המתקרא בפיה עוגה, ולשאת בתוצאות על בסיס יומי. מקסימום, ימנו עוד שר לממשלה הרקובה המושחתת והמנופחת הזו, השר לענייני נייר טואלט ושקיות הקאה. מאחלת לכל המנוולים שמתפטמים ע"ח הציבור שיזדקקו לשירותו של שר כזה, וכמה שיותר!!
     16/5/20 11:10:

   צטט: שטוטית 2020-05-16 03:50:57

   מחסור בעגבניות ? ''הקמעונאים מעלים מחירים על גבם של המגדלים ...

    

   זה מה שאת עושה ב- 03:50 לפנות בוקר ?  העולם כולו פוטטו !

     16/5/20 11:09:

   צטט: shimenben 2020-05-15 20:52:01

   אילו היה מייצג אותנו בלונדון. כל הבדיחות שסיפרו על דוד לוי בזמנו, היו מחווירות לעומת הבדיחות העצובות שהיו נערמות בגלל הפרובנציאליות של ד' אמסלם. ועכשיו י' שרה בדרך לתפקיד. הסתכלתי בערך אצל ויקי- בידור טובS-:

    

    

   כבר ראיתי כמה בדיחות דוד לוי שעברו הסבה לאמסלם.  העולם לא משתנה. הפראיירים מתחלפים. 

     16/5/20 03:50:

   מחסור בעגבניות ? ''הקמעונאים מעלים מחירים על גבם של המגדלים ...

     15/5/20 20:52:
   אילו היה מייצג אותנו בלונדון. כל הבדיחות שסיפרו על דוד לוי בזמנו, היו מחווירות לעומת הבדיחות העצובות שהיו נערמות בגלל הפרובנציאליות של ד' אמסלם. ועכשיו י' שרה בדרך לתפקיד. הסתכלתי בערך אצל ויקי- בידור טובS-:

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין