כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    20/5/20 15:28:

  צטט: שטוטית 2020-05-20 00:08:38

  מייאש, נכון כתבת!

   

  אכן מייאש.. ותודה!

    20/5/20 00:08:
  מייאש, נכון כתבת!

  האמת של מנדלבליט

  2 תגובות   יום שלישי, 19/5/20, 23:23

   

                      
  ''
                      שלושת המוסקטרים
                                          -            -            -

               
                                                     
  נשמעת לאחרונה טענה חדשה דרך מקורביו של מנדלבליט שאומרת כי כל הפעולות המעוררות חשד שנעשו מצד מנדלבליט בפרשת הרפז נועדו לשמור על שורות הצבא שאימון הציבור בו לא יתערער. והאמת זו טענה חזקה ושפויה, תאר לך אם שמו הטוב של הרמטכ"ל ייפגע כתוצאה מחקירה בלתי מאומתת העומדת על כרעי תרנגולת, ויסתבר בסופו של יום שהחשד שבגינו נחקר הרמטכ"ל מצוץ מהאצבע ואין ממש בדברים.. עצם חקירה כזו תפגע לא רק בתדמית הרמטכ"ל כי אם גם תדמית הצבא תיפגע אנושות והנזק שיגרם לאימון הציבור בצבא ומפקדיו יהיה כמעין מים שנשפכו...

  אדוני היועמ"ש אביחי מנדלבליט, נא אל תזרה חול בעינינו. הטענה שלך אמנם כבדת משקל כאשר עומד בפניך מקרה מעורפל ובלתי ברור בעליל או אז יש לנקוט משנה זהירות אם להסתכן ולהביא רמטכ"ל מכהן לחקירה או לא. אולם המקרה שלפנינו שונה לחלוטין. המסמך המזויף שאשכנזי הרמטכ"ל המכהן בפועל שמר במגירתו שלושה חודשים תמימים אומר דרשני. השאלה המיידית הטבעית שבתור פצ"ר היית צריך לשאול את עצמך ואת אשכנזי: למה שמרת את המסמך במגירה שלושה חודשים? אם תשובת אשכנזי תניח את דעתך הרי יש מקום לנקוט משנה זהירות ולא להסתכן בשליחת אשכנזי לחקירה מיידית מבלי לבדוק ולבחון את הקייס.

  אבל אתה ידעת כי מדובר במסמך קשה שמטרתו אינה תמימה. מטרת המסמך הייתה לכל הדעות אחת משתיים: להוריד מרשימת המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל את גנץ או את גלנט. בשני המקרים המדובר בקשירת קשר לביצוע פשע מהקשים ביותר בתולדות המדינה: לכפות במרמה את שם הרמטכ"ל על הצבא! זה יכול להיות חפרפרת, מרגל, בוגד.. מי ירצה להונות את הצבא ולכפות עליו שם מסוים? לא מדובר אך בריב בין שני מועמדים, המדובר במסמך מסודר עם מלאכת מחשבת שנוצר בשביל להביא תוצאות, שמאחוריו עומד זייפן. זה מסמך קשה ואת המסמך הזה החליט הרמטכ"ל להסתיר במגירתו שלושה חודשים, הכיצד! לא שאלת את עצמך את השאלה הזאת? לא תהית?

  לא. לא תהית ולא שאלת כי מי שיודע לא שואל ולא תוהה. ידעת מהו המסמך, מהי מטרתו ומי עומד מאחוריו. אשכנזי פטרונו של גנץ עמד מאחורי המסמך אחרת אין שום סיבה להסתירו במגירה 3 חודשים ולהודיע עליו רק כאשר יצאו הדברים משליטה ונחשף בתקשורת.

  אתה אביחי מנדלבליט קשרת קשר לביצוע עבירה של סחטנות, של בגידה במולדת, בגידה בתפקידך כפצ"ר ובגידה בשבועתך לצה"ל. הבעיה האמיתית שאתה והעבריינים שקשרת קשר איתם ולמענם- הצלחתם במזימה; הורדתם את גלנט מרשימת המועמדים והבאתם את גנץ במקומו. זה אותו גנץ שיועד מראש לשרשרת הפיקוד על המדינה ונמצא כרגע בעמדת ראש הממשלה החלופי. ברכותי הצלחתם.
  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין