כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XXVI

  17 תגובות   יום שישי , 22/5/20, 10:41

  הטוב, הרע וחסרה שאלה


  שבוע חולף שבוע בא והאירוע התקשורתי המרכזי השבוע היה לעניות דעתי הראיון של אילנה דיין עם בני גנץ.  לא מי יודע מה ראיון גדול, אבל בתקופה הזו שהתקשורת היא ברווז פגוע וצולע – גם זה משהו.  פעם ראשונה שמי שאמור להיות ראש ממשלה בעוד שנה וחצי מתייצב בפני עיתונאית, שחושבת שמייצגת ציבור כלשהו ומתייחס לתהליך החבירה לנתניהו ולהרכבת הממשלה.  אני חייב לציין שהוא, לפחות בעיני ענה ביושר או לפחות אמר את מה שהוא באמת חושב. 

  אני לא אחזור על כל ההשמצות נגדו ונגד המהלך שנקט בו.  אני שותף לדעה הזו ולהשמצות האלה ומכיוון שכולם כבר כתבו את זה בכל פורום אפשרי – אני אחסוך מכם את זה. מה כן? אני רוצה להתייחס לשלושה דברים בראיון הזה שלדעתי ראויים לציון.  נתחיל בחיובי.  כן היה גם משהו חיובי.  אני מסכים עם גנץ שהמדינה ראויה לממשלה מתפקדת ואחרי שנה וחצי של חוסר תפקוד וזה קריטי.  עכשיו לא לקפוץ עלי ולהסביר לי שזה לא עדיף או כן עדיף, חכו – נגיע לזה.  אני בכל זאת חושב שעדיף שיש תקציב ומשרדי ממשלה עם שרים מתפקדים ושר משפטים אחר מהשפוט הנלעג של ביבי.  צריך להודות שלא הכל שלילי במהלך הזה.  (אגב – אני לא מקבל את הטעון שבנתונים הקיימים זה עדיף על בחירות רביעיות, אבל יש פה נקודה חיובית).

   

  עכשיו נעבור לשלילי.  היה הרבה, אבל היתה נקודת שפל אחת שאחריה גנץ איבד כל קרדביליות בעיני.  וזה בהתהפכות הלשונית:  "זה לא היה עיקרון, את אמירה עקרונית שהיתה נכונה לשעתה, ובכל זאת מדינת ישראל נמצאת בסיטואציה שלא היתה קיימת בה קודם"    זו להטוטנות לשונית שאולי אפרים קישון  ידע ללהטט יותר טוב ולהגיד דבר והיפוכו במשפט אחד.  גנץ הנכבד – לפני חודשיים אמרת שלא תשב איתו אז עכשיו אתה מנמק את ההתהפכות ב"אמירה עקרונית שהיתה נכונה ?"   שוב, אני משתדל לא להיות פה גס רוח ואני ממש עוצר את עצמי מלהשתמש בשורש ב.ג.ד,  אבל כמי שהצביע  עבורך אני צריך תשובה הרבה הרבה יותר טובה מזו.  עם החרטה הזו אני הולך הביתה מרומה וחבול.  אז אתה יכול לשכוח ממני. 

   

  מכאן נגיע לציון שלילי חזק שקיבלה אילנה דיין הכאילו עיתונאית נחרצת ותוקפנית.  אם את כזו חודרנית בשאלות שלך, איפה השאלות על מוסר?  על איך נסביר את המהלך לדורות הצעירים שרואים את השקרים ולא מאמינים למראה עינייהם ?  איך אחרי המהלך המסריח הזה ייבנה שוב אימון בין הציבור לפוליטיקאים ?  למה היא לא שאלה אותו – אם מעבר לענין הטכני והפרשנות המשפטית  שמאפשרת את זה, איך הוא יושב עם נתניהו שנאשם באישומים חמורים ומסביר את ההתנהלות הזו למשפחתו ? למה ההסתכלות היא כל כך קצרת טווח והאם הוא באמת חושב שבעתיד עוד יאמינו לו עם  כל הזיגזוגים האלה ?  הרי בעוד מקסימום מקסימום שלוש שנים תהיינה עוד בחירות ואז מה ?  מי יצביע בשבילו ?  איזה מועמד יוכל להנהיג שוב אלטרנטיבה שילטונית אחרי אבדן האימון הזה ?  ועוד ועוד כאלה שאלות שלא נשאלו, מאיזו סיבה שלא תהיה

   

  לי ברור שהשלילי עולה על החיובי.  שכך אחד יעשה לעצמו את החשבון שלו.

   

  מכנסיים


  עכשיו אני הולך לחטוף מכל מיני כיוונים כי מסתבר שמכנסיים זה דבר רגיש.  במיוחד בקיץ.

  כשהלכתי לביה"ס אי שם בעולם העתיק, לא היתה שאלה של מכנסיים ואורך המכנס כי ברומא העתיקה לבשנו  כולנו טוגות ולא היתה שאלה מה אורך הטוגה.  אח"כ כשעשינו ספורט ונסענו עם המשלחת לאולימפיה ביוון התחרינו כשאנחנו ערומים לחלוטין.  היה כיף ואף אחד לא חשב שזה לא צנוע.  זה פשוט היה נכון ככה.  אגב, באולימפיה התחרינו רק הבנים.  מהבנות חסכו את זה.

   

  עברו כמה אלפי שנים והיום יש משבר תרבותי שלם סביב המכנסיים, בעיקר לבנות.  כן קצר, לא קצר, מעל לברך, הרבה מעל הברך, ככה מעל לברך, אחרת מעל לברך ועוד שאלות הגות ופילוסופיה  כאלה ואחרות.

  ואז נכנסים פה בנוסף לכל שני אלמנטים שממש לא צריכים להכנס לסוגיה הזו וברור שכולם מתעצבנים:  האלמנט הדתי – צניעות זה משהו שהדתיים מקדמים, או דוחפים ואם יש משהו שהחילונים לא מוכנים בשום אופן שיקרה, זה שהדת תדחוף איזה אלמנט התנהגותי.  זה לא!

   

  אבל יש פה אלמנט נוסף – הפמיניסטיות שאומרות – אנחנו נלך כמה קצר שאנחנו רוצות – אבל אתם הזכרים תסתכלו לכיוון אחר ותחשבו מצידנו על כדורגל, רק לא על הרגליים שלנו כי אנחנו מציגות אותן לראווה אבל בשום אופן שלא יתפרש שיש בזה משהו סקסי (פוי) או משהו שאמור לגרום למישהו משהו.

   

  אז ככה – גם אם אני מסתכן בשיטסטורם פמיניסטי אגיד את דעתי:  שכל אחת תלך איך שבא לה.  באמת.  גם בביה"ס.  אם לא עושים מזה ענין, אז אין ענין ולא צריך לפחד מאיזה סקסיזם נוראי.  מה גם שזו בדיוק התקופה שבנים ובנות, נו איך נגיד – צריכים טיפה להכיר אחד תשני ולא לפחד מהמכנס הקצר.  נראה לי בשנים האחרונות שאנחנו בעיצומה של מהפכה פוריטנית שכל דבר שרק טיפה חורג מקודים נוקשים זוכה לטיפול אולטרא שמרני שבעיני מיותר לחלוטין.  גדלתי בסבנטיז (לא באמת ברומא העתיקה)  היתה באויר אוירת מתירונות ועדיין אני לא זוכר מסיבות חשק נוראיות, אירועים חריגים בגלל שמישהי הלכה עם מכנס קצר וחשש נוראי מפני ה"דבר הזה".   דבר אחד בטוח – למרות המתירנות לכאורה, היו הרבה פחות סמים ושתיה, אבל זה נושא אחר.

   

  זה לא רק החום בארץ.  החברה הישראלית גדלה על חופש וחרות, גם בענייני לבוש.   אנחנו אולי לא יודעים מי יודע מה להתלבש לפי קוד אופנה קשוח, אבל למדנו להתנהל בקודים החופשיים שלנו גם בלי טוגות או חליפות שלושה חלקים.  זה הנורמות פה ואפשר לחיות עם זה. 

  ועוד נקודה – תמיד יהיה הציבור הגדול שיתלבש באופן צנוע וסביר ותמיד יהיו הבודדים והבודדות שירצו להחצין ויבקשו תשומת לב כזו או אחרת.  צריך להכיל את זה ולא לעשות מזה רעש גדול.  כמה שנעשה פחות רעש, ככה הכל יירגע והענין בסוגיה יקטן.  הוכחה:  רק התחילה המהומה השבוע בנושא – כבר יש מחאות ושביתות ואינסוף צילומים של בנות במכנסונים.  אז מה יצא מזה ?

  ומילה אחרונה למורה שהשאירה תלמידה בחולצה ותחתונים.  עונש אחד אני מאחל לך – שיאלצו אותך ללמד שיעור אחד לבושה בדיוק כמו אותה ילדה.  שתרגישי מה עשית.

   

  גאונים ודפוקים לחלוטין


  חוזר להמלצות טלוויזיה.  הפעם לא רק סדרות נטפליקס.  באיחור אלגנטי של כשבע שנים ראיתי השבוע את הסרט ג'ובס עם אשטון קוצ'ר.  מה אני אגיד לכם,  הבחור, ג'ובס, היה דפוק לגמרי.  הכרתי כמובן את הסיפור שלו אבל לראות את זה בשעתיים סרט, איך הבנאדם, גאון ככל שיהיה מתנהל עם ומול אנשים, במיוחד למול השותף שבנה אותו, ווזניאק, מראה פעם נוספת שמצליחנים הם אולי בעלי יכולת גבוהה, אבל חלקם לפחות חרא של אנשים.  הסרט טוב.  לא איזה יצירת מופת, אבל נותן את הסיפור בקפסולה סבירה.  ג'ובס האדם לעומת זאת, איבד עוד יותר את ההערכה שהיתה לי לאיש ולפרודוקטים שלו, שחוץ מאיי-פוד למוזיקה, מעולם לא התחברתי אליהם יותר מידי.  המוצרים שלו מיועדים לאגואיסטים.  יקרים בהגזמה ולא מתממשקים לכלום. אין ספק שהיה גאון. אבל לא ממש בכיוון שלי.

   

  ואם כבר מדברים על גאון ודפוק, "הריקוד האחרון" בנטפליקס מביא את הסיפור של האגדה מייקל ג'ורדן.  כאן שוב אפשר להגיד שהאיש גאון אבל בלתי נסבל חברתית.  הסדרה קצבית, חושפת, מתארת את ג'ורדן והאגדה שסביבו מהמון זויות (פיפן, רודמן, ג'קסון, פקסון, הוראס גרנט ועוד ועוד) ועשויה מעולה.  להפיק ולערוך סדרת דוקו מותחת על משחקי כדורסל כשהתוצאות ידועות מראש זה עשיה מעולה.

   

  דבר נוסף שאפשר להגיד על ג'ורדן.  הוא היה כדורסלן ומנהיג.  אפשר להבין או לא להבין את הסגנון, אבל הוא היה מנהיג מבטן ומלידה.  רוב המנהיגים מפתחים את זה. אצלו זה היה מהשנה הראשונה.  מדהים.  פחות מדהים היה היחס שלו לחברים שבלעדיהם הוא לא היה מגיע לאן שהגיע.  

   

  דבר אחד משותף לגו'רדן ולג'ובס.  שניהם דרשו מהסביבה הרבה מעבר לסביר, אבל לא דרשו דברים שהם עצמם לא יישמו.  זה הסוד להצלחה. אפשר לא לאהוב את זה, אבל זו בהחלט נקודה למחשבה.

   

  שיהיה שבוע קריר

  מה-COUCH POTATO

   

   

   

  Men's Yes, I Am Just A Potato Underwear Cotton Boxer Briefs ...

  דרג את התוכן:

   תגובות (17)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/5/20 16:19:

   צטט: קנולר 2020-05-25 10:58:59

   בזמני הייתה תלבושת אחידה עם חצאיות והכל היה בסדר. יותר מאוחר באופנת המיני האופנה כללה (לפחות בלונדון) גרביים לבנות אטומות ומגפיים. כך שהכלל הוא מידדיות. וחינוך לטעם טוב. אני בטוחה שחצאיות אינן מחממות יותר ממכנסונים. מכנסונים שהם באורך סביר הם בסדר אבל אלה שחושפים את קצה הטוסיק באמת שאינם מתאימים לבית הספר. אין אמרתי הכל עניין של מידתיות.

    

    

   כמובן שמידתיות זה הטוב ביותר.  אבל המידתיות שלי היא לא בהכרח מקובלת על האחר.  בקיצור - אין פתרון מושלם, אבל מידתיות זו הגישה הנכונה

     25/5/20 16:18:

   צטט: דוקטורלאה 2020-05-24 12:24:33

   ישנם נושאים אקטואליים חשובים, הם קובעים את אופי המדינה ודרכי התנהגותה בהווה ובעתיד. אבל מה שקשור לכלל הציבור, אלה נושאים חשובים פחות אך מעסיקים יותר את המחשבה האנושית. למשל, מה עם לבישת מכנסיים בבתי ספר לא-דתיים? לכאורה העניין פשוט וברור אבל מסתבר שאין זה כך. יעסקו בנושא זה באופן שאינו מתקבל על הדעת, אבל העניין נוגע לכל בת המעוניינת בכך...ולבת יש כמובן הורים, גם להם יש דעה בנושא....

    

    

   כאן אני מעדיף את הגישה הליברלית, גם אם יש לה מחירים מסויימים

     25/5/20 10:58:

   בזמני הייתה תלבושת אחידה עם חצאיות והכל היה בסדר. יותר מאוחר באופנת המיני האופנה כללה (לפחות בלונדון) גרביים לבנות אטומות ומגפיים. כך שהכלל הוא מידדיות. וחינוך לטעם טוב. אני בטוחה שחצאיות אינן מחממות יותר ממכנסונים. מכנסונים שהם באורך סביר הם בסדר אבל אלה שחושפים את קצה הטוסיק באמת שאינם מתאימים לבית הספר. אין אמרתי הכל עניין של מידתיות.

     24/5/20 12:24:
   ישנם נושאים אקטואליים חשובים, הם קובעים את אופי המדינה ודרכי התנהגותה בהווה ובעתיד. אבל מה שקשור לכלל הציבור, אלה נושאים חשובים פחות אך מעסיקים יותר את המחשבה האנושית. למשל, מה עם לבישת מכנסיים בבתי ספר לא-דתיים? לכאורה העניין פשוט וברור אבל מסתבר שאין זה כך. יעסקו בנושא זה באופן שאינו מתקבל על הדעת, אבל העניין נוגע לכל בת המעוניינת בכך...ולבת יש כמובן הורים, גם להם יש דעה בנושא....
     23/5/20 15:13:

   צטט: * חיוש * 2020-05-23 11:24:32

   יורם חברי היקר נשיקה

   בקשר לגנץ אני חושבת כמוך, מסקרן אותי לדעת איך הדברים היו ניראים

   אם גנץ לא היה מצטרף לממשלת ביבי ובוחר למתוח עוד קצת את החבל בקשר להקמת הממשלה...

   אולי אילנה דיין ערכה ראיון פרווה כדי לא למצוא את עצמה מול מרואיין הססן ומגמגם

   אהבתי את רעיון העונש לאותה מורה

   כמה חבל שלא התנצלה וגם אם הייתה עושה זאת כבר מאוחר מידיי 

   * כוכב אהבה ושמחתי לקפוץ לבקר אותך ולקרוא את הטור השבועי שלך

   שבת טובה ובריאות איתנה


   תמיד אוהב כשאת באה וקוראת את ההגיגים שלי.  אני משוכנע שאם היה מנצל אחרת את הזמן שעמד לרשותו, גנץ היה מקבל תנאים שונים לגמרי.  מאוחר מידי

     23/5/20 15:11:

   צטט: shimenben 2020-05-22 21:46:41

   צפיתי בראיון. יש מקום לכל השאלות ששאלת ולא נשאלו ע"י אילנה דיין. הוא שינן לא מעט פעמים "בעת הזאת, טובת המדינה" כמוטיב חוזר. מה שמפחיד היא רמת הניתוק שהוא נשבה בקסמה. האם עדיפה היתה כאן מערכת בחירות רביעית או אחדות מנותקת, אין כאן שאלה. 


   סוד ההצלחה של הללו, לאו דווקא סודם של גאונים גם סתם אנשים אגוצנטרים (מן הסתם לא מחייב שהם גאונים)

    

    

   חסרו הרבה שאלות בראיון ההוא.  נראה לי שאילנה דיין רצתה להשאר ממלכתית ולא לשרוף כמה גשרים.   לגבי האגו-צנטרים, בהחלט.

     23/5/20 15:10:

   צטט: יסינראל 2020-05-22 15:21:29

   "דבר אחד משותף לגו'רדן ולג'ובס. שניהם דרשו מהסביבה הרבה מעבר לסביר [...]" - החלק הזה של המשפט שלך נכון לגבי הנדון בחלק הראשון של הרשומה שלך.

    

   באמת שלא לגמרי הבנתי את התגובה, אבל לפחות ניסיתי להבין.

     23/5/20 15:09:

   צטט: עמנב 2020-05-22 14:46:08

   יורם, תמיד מעניין לקרוא מה שאתה כותב. אגב תחרויות הספורט בערום באולימפיה - זה לא פס לחלוטין מן העוךם. בערוץ "Discovery"יש סדרה בשם "Naked & Afraid"' שבה מתמודדים בהישרדות - בערום מלא, גברים ונשים. ראיתי פרק ראשון עם בחור שהושאר ערום במקום כלשהו באפריקה והיה יכול להשאיר ברשותו 5 פריטים בלבד. הוא בחר במה שיסייע להישרדותו, לא בבגדים. ממליץ. שבת שלום, עמוס.

    

    

   נשמע מעניין, הסדרה הזו.  אגב, עירום זה הרבה דברים מלבד אירוטי. לא צריך לפחד מזה

     23/5/20 15:07:

   צטט: ~ ~ 2020-05-22 14:18:06

   פעם, מזמן מזמן כולם לבשו שמלות - בנים ובנות.
   (גלביות במדינות ערב, חצאיות בסקוטלנד וכנראה בעוד מקומות בעולם זה הבגד שלבשו גברים ונשים -
   מתחת לשמלה היו גם מכנסיים).

    

    

   Fantasia Oktoberfest Costume Women Dirndl Maid Dress Germany ...

    

   הכל מכוסה,  אבל סקסי  עד הסוף

     23/5/20 15:03:

    

    

     23/5/20 15:01:

   צטט: ~ ~ 2020-05-22 14:18:06

   פעם, מזמן מזמן כולם לבשו שמלות - בנים ובנות.
   (גלביות במדינות ערב, חצאיות בסקוטלנד וכנראה בעוד מקומות בעולם זה הבגד שלבשו גברים ונשים -
   מתחת לשמלה היו גם מכנסיים).

   Pin ></p> <p>ככה גם אני רוצה!</p></div></div></div><div class=

     23/5/20 11:24:

   יורם חברי היקר נשיקה

   בקשר לגנץ אני חושבת כמוך, מסקרן אותי לדעת איך הדברים היו ניראים

   אם גנץ לא היה מצטרף לממשלת ביבי ובוחר למתוח עוד קצת את החבל בקשר להקמת הממשלה...

   אולי אילנה דיין ערכה ראיון פרווה כדי לא למצוא את עצמה מול מרואיין הססן ומגמגם

   אהבתי את רעיון העונש לאותה מורה

   כמה חבל שלא התנצלה וגם אם הייתה עושה זאת כבר מאוחר מידיי 

   * כוכב אהבה ושמחתי לקפוץ לבקר אותך ולקרוא את הטור השבועי שלך

   שבת טובה ובריאות איתנה     22/5/20 21:46:

   צפיתי בראיון. יש מקום לכל השאלות ששאלת ולא נשאלו ע"י אילנה דיין. הוא שינן לא מעט פעמים "בעת הזאת, טובת המדינה" כמוטיב חוזר. מה שמפחיד היא רמת הניתוק שהוא נשבה בקסמה. האם עדיפה היתה כאן מערכת בחירות רביעית או אחדות מנותקת, אין כאן שאלה. 


   סוד ההצלחה של הללו, לאו דווקא סודם של גאונים גם סתם אנשים אגוצנטרים (מן הסתם לא מחייב שהם גאונים)

     22/5/20 18:33:

   *

   אהבתי את הקטע שכתבת על המכנסיים הקצרים ואיך שסיימת אותו.

     22/5/20 15:21:
   "דבר אחד משותף לגו'רדן ולג'ובס. שניהם דרשו מהסביבה הרבה מעבר לסביר [...]" - החלק הזה של המשפט שלך נכון לגבי הנדון בחלק הראשון של הרשומה שלך.
     22/5/20 14:46:
   יורם, תמיד מעניין לקרוא מה שאתה כותב. אגב תחרויות הספורט בערום באולימפיה - זה לא פס לחלוטין מן העוךם. בערוץ "Discovery"יש סדרה בשם "Naked & Afraid"' שבה מתמודדים בהישרדות - בערום מלא, גברים ונשים. ראיתי פרק ראשון עם בחור שהושאר ערום במקום כלשהו באפריקה והיה יכול להשאיר ברשותו 5 פריטים בלבד. הוא בחר במה שיסייע להישרדותו, לא בבגדים. ממליץ. שבת שלום, עמוס.
     22/5/20 14:18:

   פעם, מזמן מזמן כולם לבשו שמלות - בנים ובנות.
   (גלביות במדינות ערב, חצאיות בסקוטלנד וכנראה בעוד מקומות בעולם זה הבגד שלבשו גברים ונשים -
   מתחת לשמלה היו גם מכנסיים).

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין