כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    26/5/20 22:21:

  צטט: תנועת כמוך 2020-05-26 12:42:00

  שולח כוכב הערכה והזמנה לטעום מהקפה שלי

  ____________________________________ 

   

  לכבוד לי ידידי, אבקר בהחלט תודה.

   

  אלברט

   

    26/5/20 12:42:

  שולח כוכב הערכה והזמנה לטעום מהקפה שלי 

   

  הצעה לא מגונה

  2 תגובות   יום ראשון, 24/5/20, 21:07

  ויקיפדיה: סוב-יודיצה (מלטינית: sub judice, בדיון) הוא מונח המתאר תיק שנמצא בדיון בבית המשפט, בטרם קבעו השופטים את פסק הדין. על פי עיקרון הסוב-יודיצה, אסור לכלי תקשורת לחוות דעה או לדווח על הליך משפטי תלוי ועומד לפני שנפסק הדין. הרציונל שבבסיס העיקרון נועד להבטיח את הזכות להליך הוגן, ויסודו בחשש שבבואו לדון בתיק, עשויה דעת השופט ליטות בעקבות הפרסום בתקשורת, ובכך ייפגע שיקול דעתו המקצועי.


  עד כאן ויקיפדיה. אין חולק שהחוק הכה לגיטימי זה אינו מכובד בפועל, נהפוך, ערוצי החצר של השמאל, (12,13, 11) זה מזמן הפסיקו לדווח ועברו להיות חלק אינטגרלי ממחנה השמאל ואמירת המילה המאוד ברורה שלו. ביסמוט סגל חסון ואחרים הם עלה תאנה למונח הנייטרליות  שאבד עליו הכלח מזמן והלכה למעשה הם עוזרים לערוצי החצר לעשות מהעבודה צחוק. 


  מצד שני גם לערוץ 20 נטייה פוליטית ברורה ולמעשה נתניהו דחף להקמתו שיהווה כמעין איזון לערוצים האחרים, אך המגרש עליו אמור לשחק ערוץ 20 את משחק האיזון דומה למשחק של החבר'ה בשכונה נגד ברצלונה, מסיבה פשוטה: התקציב. לאחד יש 10 ש.ח. בקופה ולשני מיליון, כן אלה הם המספרים ובמגרש התקשורת המספרים מדברים. הפער בין תקציב (11 + 12 + 13) כולם ביחד וכל אחד לחוד אינו מתקרב ולו בעשירית האחוז לתקציב 20.


  התקשורת איפוא היא לא תקשורת, היא שחקן פוליטי. אזרחי המדינה אינם מקבלים תקשורת מוטה או בלתי ראויה, הם מקבלים שחקן פוליטי בפועל בעל תקציב עצום מימדים עם עזרים טכניים שנקראים 'ערוץ טלויזיה' אך הוא לא. 
  מאידך לערוצי הטלויזיה תכנים מעניינים ומושקעים ברמה בינלאומית כולל מהדורות החדשות שאף הן מושקעות עם הפקות על מקצועיות. אתה לא יכול לצפות מאף אחד לוותר על התכנים שלהם כל אחד וטעמו, ספורט, האח הגדול, הישרדות, המרוץ למיליון... 


  אשר על כן להלן ההצעה שלי, הצעה פשוטה ומקורית: שכל עיתונאי הימין שאפשר לספור אותם על יד אחת יעצרו באחת את תפקיד עלה התאנה שלהם ויפסיקו להשתתף במשחק המזויף; במילה אחת יתפטרו. קל להגיד תוותר על הפרנסה אך לעניות דעתי אפשר למצוא להם מקור פרנסה חלופי באותו הענף יען המדובר באנשים אחדים, מעטים, הם לא יותר מחמישה עיתונאים. שיפסיקו לשחק במגרש של תקשורת מזוייפת בעליל, שיפסיקו לתרום לעצם הזיוף. שיגידו את אימרתם בפירוש: רציתם ערוץ חצר שמאלני? לכו על זה, ישירות בלי משחקי כאילו. בלי זיוף מונחי התקשורת החופשית וגניבת דעת הצופים. 


  זה החלק הראשון של הצעתי. החלק השני והחשוב פשוט וישיר: שכל הפוליטיקאים של הימין ידירו את רגלם מערוצי החצר ויפסיקו באחת להתראיין בהם אף לא בתור פרשנים. בינתיים ערוץ 20 הבלתי מקצועי יכול להכיל את המסרים שלהם. כולם באחת, כל הגוש, כל הימין. החלטה קשה שיכולה להיות קלה אם תתקבל פה אחד על- ידי גוש הימין במלואו. 


  בזאת נוריד מהמגרש הפוליטי את אחד השחקנים הבזויים ביותר, בד בבד נמשיך להנות מתכני אותם הערוצים שיעשירו אותנו בתוכניות טובות ומקצועיות. לא בשמיים היא חברים, יפה אלגנטית וקולעת.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין