כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    29/5/20 17:26:

  מהו בית המשפט שיורה על ביקור בבלוג שלי ?

    28/5/20 17:27:

  שולח כוכב הערכה והזמנה לבלוג שלי

   

  0

  העליון- לגבות חוב ארונה בן 30 שנה-חוב העולה על שווי החנות

  2 תגובות   יום חמישי, 28/5/20, 15:39
  ''''
  העירייה. נדחו הטענות נגד פעולותיה
  שווי החנות: 1.8 מיליון שקל; הארנונה: 2.5 מיליון שקל
  העליון: לגבות חוב ארנונה בן 30 שנה

  קלימי דיין-נג'טולה, בעליה של חנות בבת-ים, עזב את הארץ ב-1987 ומתחילת שנות ה-90 לא שילם את הארנונה עליה '' החוב העולה על משווי החנות ועל שווי הדירה שבבעלותו, שגם אותה עיקלה העירייה '' גרוסקופף: התוצאה קשה, אך דיין-נג'טולה יכול לבוא בטענות רק לעצמו

  ▪  ▪  ▪

  בעליה של חנות בבת-ים ישלם לעירייה חוב ארנונה בסך 2.5 מיליון שקל שהצטבר במשך קרוב ל-30 שנה - חוב העולה על שוויה של החנות. כך קובע (יום ד', 27.5.20) שופט בית המשפט העליון, עופר גרוסקופף.

  קלימי דיין-נג'טולה רכש בסנוף שנות ה-70 של המאה הקודמת חנות ברחוב בן-גוריון בבת-ים, ובשנת 1982 מכר שליש ממנה ליואל ברוכין. בשנת 1987 היגר דיין-נג'טולה לארה"ב, שם הוא מתגורר עד היום. בשנת 1991 החלה העירייה לשלוח לחנות הודעות לתשלום ארנונה, ומשלא נפרע החוב - היא ניסתה לנקוט הליכים נגד דיין-נג'טולה, אך נכשלה משום שלא הצליחה לאתר את כתובתו. בשנת 2005, בה תוקן החוק וניתנה לרשויות המקומיות האפשרות להשתמש בהליכי גבייה, חזרה העירייה ודרשה לפרוע את החוב. משלא נענתה, עיקלה רכוש שהיה בחנות ורשמה שעבוד עליה.

  הנסיונות לגבות את החוב נמשכו בשנים הבאות, ובינתיים מכר דיין-נג'טולה חלק מזכויותיו בחנות. בשנת 2012 חתמה העירייה על הסכם עם ברוכים, אשר שילם לה 250,000 שקל; חובו של דיין-נג'טולה הגיע אז ל-1.8 מיליון שקל. כאשר לא עלה בידי העירייה להגיע להסכם עם דיין-נג'טולה, היא פתחה בהליך למימוש דירה שבבעלותו בעיר ואשר עומדת ריקה.

  בשנת 2014 הגיש דיין-נג'טולה השגה על הארנונה, היא נדחתה כעבור שנתיים והוא עתר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד העירייה. באותה עת עמד חובו על 2.24 מיליון שקל. בינואר 2019 דחתה השופטת מיכל אגמון-גונן את עתירתו של דיין-נג'טולה, כאשר קבעה, כי הוא ידע על החוב וכי העתירה הוגשה בשיהוי ניכר.

  גרוסקופף דחה את ערעורו של דיין-נג'טולה על פסק דין זה. הוא מציין, כי בעת הדיון מסרה העירייה, כי שווי החנות עומד על 1.8 מיליון שקל, ושווי הדירה - על 2 מיליון שקל. בית המשפט העליון הציע לצדדים פשרה, אך דיין-נג'טולה דרש שלושה שינויים מהותיים ולאחר מכן ניתק את הקשר עם בית המשפט. הוא הודיע שעו"ד חיים פינץ שוב אינו מייצג אותו ומסר כתובת דוא"ל ומספר פקס - אך הודעות בית המשפט שנשלחו לשם נותרו ללא מענה.

  לדברי גרוסקופף, דיין-נג'טולה יכול לבוא בטענות רק כלפי עצמו והוא דוחה את טענותיו המשפטיות כלפי התנהלותה של העירייה. גרוסקופף אומר: "דומה כי המערער סבור, כי העובדה שהוא מתגורר בארצות הברית מאז שנת 1987 מקנה לו חסינות מפני תשלום חובות בגין נכסים המצויים בבעלותו בישראל, ולמצער תירוץ להשתהות בהסדרת ענייניו מול הרשויות. לא מיניה ולא מקצתיה. למערער חרות מלאה לשהות היכן שיבקש, אך את חובותיו בגין נכסיו עליו לשלם כדין, ללא קשר למקום מושבו.

  "עת עזב המערער את הארץ לא הפקיר את החנות, אלא עמד על זכותו להיוותר בעליה. ואולם לזכות הקניין מתלוות גם חובות, וביניהן החובה לשלם מיסי עירייה בגין הנכס. חובה זו איננה תלויה ביכולת השימוש בנכס וההנאה מן השירותים אותם מספקת העירייה, אלא חלה אף על מחזיק בנכס ריק. כשם שהמערער עמד על בעלותו בנכס, כך גם היה עליו לעמוד בחובותיו מכוח בעלות זו - והדברים ברורים וידועים".

  גרוסקופף מסכם: "אין ספק - התוצאה של דחיית הערעור אינה קלה מבחינתו של המערער. חוב הארנונה צמח עם השנים, וכיום, על-פי הנמסר לנו, הוא עשוי לעלות על שווי החנות, כך שהמערער עלול לאבד לא רק את הנכס בגינו מגיע המס, אלא גם את הדירה ששועבדה על-פי פקודת המיסים להבטחת החוב. זו בוודאי תוצאה קשה, ואולם המערער, אשר העדיף לטמון ראשו בחול, ולהתעלם מדרישותיה החוקיות של המשיבה לאורך שנים רבות, ואף לא השכיל לאחוז באחד מחבלי ההצלה שהושטנו לעברו, הוא הנושא במלוא האחריות לכך".

  דיין-נג'טולה חויב בהוצאות בסך 20,000 שקל. המשנה לנשיאה חנן מלצר והשופט יוסף אלרון הסכימו עם גרוסקופף. את העירייה ייצגה עו"ד מילי ויס-ורסנו.

  ''עע"מ 1090/19, קלימי דיין-נג'טולה נ' עיריית בת-ים / פס"דעיריית בת-ים רשאית לגבות חוב ארנונה בן 30, שהיקפו כבר עולה של שווי החנות בגינו הוטל החיוב

  תאריך: 27/05/2020 

   

  הפחתת מיסים וארנונה

   
   

  במקרים רבים ניתן להפחית את נטל המס. מחלקת הפחתת מיסים וארנונה בקלינגר תשמח לסייע לכם לעשות זאת 

  צור קשר

   

  עקב המיתון הקשה הפוקד אותנו, מתקשים רבים מבעלי עסקים לעמוד בתשלומי המסים השונים, ולצערנו, עסקים אלו נסגרים. המחוקק נתן את דעתו על כך בצורת מתן אפשרות להגשת בקשה מיוחדת להפחתה בנטל המס, או במקרים מיוחדים אף למחיקת התשלום ברשויות מסוימות, כגון עיריית תל אביב. ישנן ועדות שיש בסמכותן להפחית את גובה המסים וההיטלים "עקב" מצב חומרי.
  משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה במתן סיוע למתאימים בהכנת בקשה מסודרת, הגשתה וזירוזה בסבך המערכת הבירוקרטית.

  המשרד מסייע גם בעיכוב הליכי גבייה מנהלית (עיקולים) הננקטים על ידי הרשויות המקומיות גם כאמצעי לחץ על נישומים. למשרד נזקפות הפחתות משמעותיות ביותר, גם לגבי שנות מס קודמות והן לגבי שנות מס נוכחיות ועתידות. בנוסף, המשרד מטפל בהפחתת היטל השבחה, מס שבח, אגרות בנייה, טיפול וזירוז בקשות לפטורים זירוז שומות ואישורים להעברה בטאבו.

   תחומי טיפול נוספים בתחום הקלת נטל הארנונה
  • פטור מארנונה לנכס ריק
  • פטור מארנונה לנכס שאינו ראוי לשימוש
  • פטור בגין בנייה ושיפוצים
  • שינוי ייעוד הנכס
  • הקלות בארנונה לאוכלוסיות שונות:
   - אזרחים ותיקים
   - חיילים בשירות חובה
   - נפגעי פעולות איבה
   - משפחות שכולות
   - אסירי ציון
   - מקבלי אבטחת הכנסה
   - משפחות חד הוריות
   - עולים חדשים
   - מתנדבות בשירות לאומי
   - נכי רדיפות הנאצים
   - חסידי אומות העולם
   - הנחות בעסקים
   - נכי צה"ל
   - עיוורים

  תחומים נוספים

   

  • אישור העברה בטבו
  • הפחתת היטל השבחה
  • הפחתת אגרות בניה
  • הפחתת מס שבח
  • טיפול בביטול קנסות מנהליים של מס הכנסה
  • ליווי אדריכלי והנדסי בהשגות ועררים
  • הסדרים
  • הפחתת תשלומים למינהל מקרקעי ישראל
  • דיווח על עבודה הפטורה מהיתר על פי התקנות החדשות


   

    חדשות:

      פורסמו הוראות ביצוע מיסוי מקרקעין:

   

  ביום 18.12.2012 אישרה ועדת הכספים של הכנסת את הארכת תוקף הוראות שעה שתוקפן עמד לפוג ב-31 בדצמבר 2012 עד ליום 5.5.2013 , שלושה חודשים לאחר מועד אישור תוצאות הבחירות לכנסת ה-19, בהתאם להוראות סעיף 38 לחוק יסוד הכנסת.

  המשמעות היא כי לגבי עסקאות במקרקעין ימשיכו לחול השיעורים המפורטים להלן עד ליום כ"ה באייר, התשע"ג ( 5 במאי 2013):

  • · שיעורי מס רכישה (בסכומי 2012):

  מס רכישה על דירת מגורים יחידה –

  על חלק השווי שאינו עולה על 1,421,760 ₪ - 0%

  על החלק שבין 1,421,760 ₪ לבין 1,686,395 ₪ - 3.5%

  על חלק השווי העולה על 1,686,395 ₪ - 5%

  מס רכישה על דירת מגורים נוספת –  

  על חלק השווי שאינו עולה על 1,053,200 ₪ - 5%

  על חלק השווי שבין 1,053,200 ₪ לבין 3,159,600 ₪ - 6%

  על חלק השווי העולה על 3,159,600 ₪ - 7%

  • · פטור ממס שבח למוכר שתי "דירות מגורים מזכה"- המשך תחולת הוראת השעה המאפשרת למכור שתי דירות מגורים מזכות נוספות בפטור ממס שבח עד הסך של 2.2 מיליון ש"ח, בנוסף לפטור הקבוע בפרק חמישי 1 בחוק מיסוי מקרקעין.
  • · הקלה במס למוכר קרקע המיועדת לבניית דירות מגורים- המשך תשלום מס שבח בשיעור אחיד של 20% (לשיטת רשות המיסים - 25% ) על השבח הריאלי החייב, במכירת קרקע עליה ניתן לבנות 8 יח"ד לפחות ואשר יום רכישתה לפני ה- 7.11.01 ו- 80% מיחידות הדיור יושלמו בתוך 36 חודשים ממועד המכר.
  • עדכון סכום הפטור עפ"י סעיף 49ז' לחוק מיסוי מקרקעין 
  • מדרגות מס רכישה - עדכון סכומים (ינואר 2010) 
  • תיאום סכומים לפי סעיף 49 ה' לחוק מיסוי מקרקעין 

   

   

   
   
  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
   
  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   benklinger
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין