כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  plus ultra

  פלוס אולטרה? מאין צמח השם

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  הפיגול והמכסה

  0 תגובות   יום חמישי, 28/5/20, 19:09

  1. תוספתא
  צודקת יולי נובק, כותבת המאמר המצורף. אכן, חולים טרמינליים. אולם המחלה אינה רק מחלה של "השמאל" (בישראל קיים שמאל ציוני, דהיינו לאומי, דהיינו מעוות ורקוב עד היסוד), כמשתמע מדברי הכותבת. זו מחלה סיסטמית, כזו התוקפת את כל הגוף. ובניגוד למה שכל הישראלים היהודים חושבים, ראשיתה אינה ב-48', אף לא ב-67', ראשיתה מאז באה לעולם הציונות בגירסתה הקולוניאלית, דהיינו הכובשת, שאף היא התפתחה בשלבים. בתחילה הייתה עליית האיכרים הידועה כעליה הראשונה. אמנם לקולוניאליזם בצורתו זו לא הייתה מדינת אם, אך הברון רוטשילד מילא את תפקיד מדינת האם. העליות הבאות היו כולן עליות שדגל הכיבוש חרוט על דגלן, ואין הבדל לעניין זה בין הציונות ה"סוציאליסטית" (הלאומנית והשובניסטית שבינה ובין סוציאליזם של ממש אין מן המשותף, מלבד היומרה שלה לאפותיאוזה של הפועל והעבודה), לציונות הרוויזיוניסטית - שתיהן ביססו את הפילוסופיה שלהן על כיבוש בעל שלושה שורשים: כיבוש הטריטוריה, כיבוש העבודה וכיבוש השפה. ההשתלטות הכוחנית של הציונות על כל תחומי החיים של הילידים הפלסטיניים, התבססה בחשבון אחרון על התעצמות צבאית ועל שימוש בכוח צבאי. השואה, לצורך העניין, ועד כמה שהדבר ישמע צורם לאזניים ציוניות, שיחקה לידיה של התנועה הציונית והאסון שהביאה שיתק את אומות העולם והביא ליצירת מדינה גמדית ליהודים ובנפרד לפלסטינים תוך חלוקת הטריטוריה. ושוב שיחק הגורל לטובת הציונות. מדינות ערב, בהשפעת הבריטים, טעו ופתחו במלחמה שמדינת ישראל ניצלה על מנת לכבוש שטחים נוספים שהיו כלולים בהסכם החלוקה בשטח המדינה הפלסטינית וגירשה לבלי שוב מאות אלפים מתושביהן.
  מסכת הגירושים במלחמת 48' נעלמה מתודעת הישראלים מפני שההיסטוריה הציונית מספרת על מדינה בחיתוליה שהותקפה ביום הכרזתה, אך מתעלמת מכך שמדינות ערב הן שפתחו במלחמה ולא התושבים הפלסטינים המקומיים, ושזו הייתה ההזדמנות הגדולה לה ציפו מנהיגי הישוב, על מנת למחוק את הסכם החלוקה בטוענת "הם התחילו." למרות שהם התחילו, הרי שאין שום חובה להשאיר את מאות האלפים שגורשו מכאן כפליטים במדינות ערב, ולא להגיע להסדר עם תום אותה מלחמה, כי הרי תוצאות המלחמה והפשעים שבוצעו בה נגד הפלסטינים אינם חייבים להשמר לנצח. וכך הגיעה המחלה לשלב הביניים שלה. מדינה שקמה על חורבות חייהם של הפלסטינים שהפכו להיות מאז ועד היום פליטים עקורים. מדינת ישראל הלכה והתעצמה צבאית ומדינית, תוך ניצול השמדת היהודים בשואה ויצירת רגשי אשמה לכל עמי אירופה על אותה השמדה וניצולה לפוליטיקה של יחסי חוץ. כוחה הצבאי התבסס מאז על ארסנל גרעיני שפותח ונרכש במירמה מתחת לאפן של מדינות העולם, שבשל רגשי האשמה שלהן העלימו עין ופטרו את המדינה מחתימה על אמנות בינלאומיות המגבילות את ייצורו. וכך צמחה לה מפלצת עטירת פצצות גרעיניות המסוגלת להחריב חצי עולם. כיבושי 67' היו מלווים בגירושים נוספים של פלסטינים, ומפעל ההתנחלות בשטחי הגדה ועזה נפתח בסיוען של כל ממשלות ישראל מאז ועד עתה. מפעל ההתנחלות הזה יצא לדרך עם הקושאן של אלוהים בכיס, הקורבנות השואתית בתודעה והקלצ'ניקוב ביד, והוא הלך והתעצם עד שהפך מפלצת ובלע את כל משאבי המדינה הממשיים והרוחניים. ואולם, כאמור ובכוונת מכוון, נקרא מפעל זה בלבד "כיבוש" ולא כל מה שקדם לו מאז עמד הרצל על מרפסת מלון שלושת המלכים בבאזל. המדינה הקפיטליסטית שהתפתחה כאן ביתר שאת אחרי המלחמה המיותרת של 73' (כל המלחמות היו מיותרות, כמובן), שולטת היום באמצעות הנרטיב הציוני באמצעות מצב החירום המתמיד שהשליטה בתודעתם של נתיניה (קשה לכנותם אזרחיה, אף שלהלכה הם כאלה), שמטלתם העיקרית היא שימור מרחב המחייה של השטחים הכבושים (שכשלעצמם הם מיזם כלכלי אדיר) מאז ומעולם, מניעת שובם של הפלסטינים המגורשים, ורמיסה אגב כך של חייהם וקניינם. הכיבוש הציוני אם כן, הוא מערכת שורשים שמקורם כולם באב-קדמון אחד. מדינת ישראל היא לעולם תוצר של כיבוש קדום שהחריב את חייהם של מאות אלפי פלסטינים במספר שלבים, והפך אותם לעקורים עולמית ולפליטים חסרי אחיזה בעולם, החיים בשטחים בהם קיים אפרטהייד ושלטון צבאי מצמית. בתחומי מדינת ישראל אזרחי המדינה הפלסטינים הם אזרחים נחותים הסובלים מחוסר שיוויון מהותי החקוק בספר החוקים. על פשעים אלה הציונות ומדינת ישראל לא שילמו מעולם. פשעים אלה יש לציין, לא קיים בתודעת נשאיה של הציונות הכובשת, ואותו יש להחדיר לתודעתם.

  https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.8863011

   

  2.דוקטור who?
  קו ישר מחבר בין תביעת נשיא המדינה ריבלין, מלפני מספר שנים, לפיה חייב כל יהודי לראות עצמו כאילו יצא מאושוויץ, לבין אבישי בן חיים (ערוץ 13) שרואה עצמו נרדף אישית על ידי מערכת אכיפת החוק וכאילו עומד למשפט יחד עם נתניהו. הקו המחבר הזה הוא השבטיות והאחווה היהודית המדומיינת החייבת להתעורר בכל אחד מאיתנו כל אימת שיהודים עומדים לנוכח "ממלכת הרשע." ולא חשוב אם מדובר בנאצים או בשופטים ישראלים אותם מציירים כרשעים צמאי דם. ואבישי בן חיים?? הוא הלך והיטפש למרות שהוכתר בתואר דוקטור, תואר שלעיתים באופן פרדוקסלי מדגיש את הטיפשות והאווילות של מי שנושא אותו לשווא.

   

  3.חובת ויזה

  רוגל אלפר, עיתון הארץ:
  "הלוואי. הלוואי שהעולם יוריד לישראל את הראש. הלוואי שיבהיר לה שאין לה שום זכויות אלוהיות בגדה המערבית, ושהעולם אינו מכיר בתקפות הקושאן שאלוהים־שלא־קיים העניק לה שם כביכול, כי במשפט הבינלאומי ובזירה הדיפלומטית לאלוהים של עם ישראל יש משקל בדיוק כמו לאלוהים של איראן ושל דאעש: פרסונה נון־גראטה. הלוואי שהעולם יוציא את האוויר מבלון שיגעון הגדלות של הציונות הדתית, ויכבה את אש המשיחיות שבוערת בה ובהתנחלויותיה הארורות. הלוואי שהעולם יבהיר לישראל, שהיא איננה מעצמה עולמית שיכולה "לקבוע עובדות בשטח" ככל העולה על רוחה. פתאום, יש קצת תקווה."
  כבר הצעתי פה, ואני מציע שנית לחייב ישראלים להצטייד בויזה בכל נסיעותיהם לארצות העולם המערבי ולהקשות על כניסתם כאילו היו מצורעים ונושאי מגפות. לנושאי משרה רשמיים, כלל לא לאפשר את הכניסה. כי הציבור הישראלי, זה היוצא לטייל ו"לנוח" כאשר בשמו נעשים פשעים נגד האנושות, הוא האשם העיקרי בהתנהלות הנפשעת של ארצו מפני שהוא בוחר חזור ובחור את מנהיגיו שדוגלים במדיניות הפשיעה הזו, והוא ממן אותה מכספי המיסים שלו מבלי להתנגד ומבלי למחות על העוול הנורא הנעשה בשמו, עוול שהחל, כאמור, את הקריירה שלו מאז עמד הרצל על מרפסת מלון שלושת המלכים בבאזל, והכריז אם תרצו.

   

  4. לה-פמיליה

  הצילום של ישיבת הממשלה במסדרונות בית המשפט כשכל השרים והנספחים רעולי הפנים ניצבים מאחורי ראש לה-פמיליה העומד בראשם, הוא מדהים מכל בחינה. אבל השפל החמור מתמצה בעיני בשר החינוך, גנרל ועבריין בזכות עצמו, הניצב בחזית הצילום ומפאר אותו כמתריס באזני בני הנוער שעבריינות איננה אבן נגף לקריירה, היא אפילו מנוף בעזרתו ניתן להגיע לשיאה של השררה. 
  למה הדבר דומה? להתייצבות הרב הראשי בראש הפגנה התומכת בחילול שבת בפרהסיה, אכילת חזיר ובעילת נידות.

   

  5. הפיגול והמכסה
  ״ועידת יהדות, ישראל והעולם״ (בסדר הזה), אורגנה על ידי עיתון הארץ, קרן רודרמן, הסוכנות היהודית והאוניברסיטה העברית והתקיימה דיגיטלית אתמול. ניסיתי למצוא ברשימת משתתפיה שפורסמה בקול הקורא בעיתון מי מייצג את ״ישראל״, כלומר אותי? אולי גדי טאוב, או עומר ינקלביץ, או חני ליפשיץ מנהלת בית חב״ד קטמנדו, או הרב בני לאו? בכלל יש כאן ריבוי של רבנים ורבניות. או אולי מיכאל ספרד שמצא דרכו אל הפיגול הזה של עיתון הארץ ושות׳ , בבחינת הדובדבן שבפיגול. יש ערבים במדינה הזו, היכן הם מוצאים את מקומם בין נשיא המדינה, בוז׳י הרצוג, ברנרד אנרי-לוי, כמה פרופסורים מהאוניברסיטה , גדי טאוב ומיכאל ספרד? הם כמובן לא מוצאים מפני שהם אינם נספרים, הם אף פעם לא נספרו, ובעידן חוק הלאום הם מצאו מקום לא בתחתית החבית אלא כבר מתחת לחבית. כן, ואחת ממטרות ועידת הפיגולים הזו היא ״כיצד באה לידי ביטוי המחויבות של מדינת ישראל בעת המגפה כלפי יהודי העולם?״ איזו מחויבות יש לאזרחי המדינה כלפי יהודי העולם???השאלה כוללת גם את ערביי המדינה, איזו מחויבות יש להם כלפי יהודי העולם, כלומר אדוני הארץ? לי יש אפס מחויבות וגם להם כמובן. והשאלה הזו צומחת מתוך ההוויה המושחתת של מדינת ישראל ״כמדינת העם היהודי״, הוויה שנדרש מזמן להכריתה מן העולם. כאזרח ישראלי אין לי כל מחויבות כלפי דיוויד פרידמן, או ברנר אנרי לוי, שיישבו במדינתם ויניחו לנו בשקט. המגפה הנוכחית אינה יכולה להיות סיבה לדאגה ליהודי העולם באשר הם, זו תביעה מושחתת מאזרחי המדינה הזו שבקושי נושאת את עול הקיום של עצמה. הדאגה לרווחתם צריכה לבוא מארצות ישובם. ריבוי המשתתפים בועידת הכלום הזו מוכיח שאין פיגול שאין לו מכסה.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   plus ultra
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין