כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  העלבון הצורב

  0 תגובות   יום שני, 1/6/20, 08:43

  בובה על חוט

  ''

  קטע

  מאחר ונותר ללא מעש מלבד קריאת עיתון הבוקר במשרדו הריק מאדם, גנרל חאמזה המשועמם פתח את מגירת שולחנו ושלף ממנה את הנייד הישן של בארקה. הוא הדליק אותו ובדק דואר והופתע לחלוטין להיווכח במסר חדש שהגיע מלינה.

  תוך כדי קריאתו פניו האדימו והוא נרעש כולו בזעף גובר והולך עם כל מלה נוספת אשר קרא במסר זה. הוא מבוגר מבארקה בעשר שנים לפחות, וכל רמז שהתייחס ליכולותיו הגבריות של בארקה, הרתיח אותו והוציאו מכליו, וגל של זעף שטף את מוחו. הוא קילל אותה בצעקות רמות שהחרידו את מזכירו הנאמן, אשר ישב בחדר ההמתנה הסמוך למשרדו של הבוס. המזכיר הנאמן נמנע מלהקיש על דלת משרדו של הגנרל, כדי להתעניין בשלומו; מאחר וידע מניסיונו כי במקרה של סערת רוחות עזה שכזו, מוטב שימתין עד שתחלוף הסערה.

  חמש דקות תמימות חלפו עד שהגנרל נרגע מעט והחל לחזור לעשתונותיו. הוא הדליק סיגר בתקווה ששאיפת הארומה המשובחת תסייע לו להתרכז במחשבה, כיצד לטפל במסר המעליב הזה שהכלבה החוצפנית העזה לשלוח להם.

  ההחלטה האחרונה שלנו הנוגעת לפרויקט הזה, הייתה להפסיק את ההתכתבות איתה. הגנרל הזכיר לעצמו תוך עישון הסיגר, ואכן הודות לארומה העשירה הוא הוסיף להירגע בהדרגה ולהרהר בהיגיון. לקח להם זמן ניכר למחברי המסרים שלה, למקצוענים המתוחכמים של המוסד. אולם האם הם מאמינים באמת שהם ישכנעו באמצעותה את בארקה להפוך לסוכן כפול? היא הייתה יכולה לשכנע אותו בקלות רבה למעשה,לו הוא לא היה נתון לביקורת ההדוקה שלנו, והרי אשתו ושתי בנותיו הן בנות ערובה פוטנציאליות שלנו. האם הדוקטור ינטוש את אשתו ובנותיו עבור חסדיה של הפאם פאטאל הזו? גם אם היה רוצה אין הוא יכול והם הרי יודעים זאת היטב... אז מה הם מנסים להשיג אני לא מסוגל להבין? האם יש לזה קשר עם הביקור של חברי מפלגתו של בארקה בשבוע הבא? כן זה פתרון החידה ככל הנראה, הסחת דעתנו וכך הביקור של חברי מפלגתו של בארקה יזכה לפחות תשומת לב. נצטרך לטפל בכל אחד משלושת חברי המשלחת שנבחרו לבקרו כסוכן חשוד של ארגון הביון הציוני; בין אם מדובר במוסד או בשב"כ, וגם אם אחד מחברי המשלחת משרת בלא יודעין את הציונים

  נושא זה של הטיפול בחברי המשלחת יהיה הנושא המרכזי בדיון של יום המחרת, אולם אני צריך להשיב לכלבה החוצפנית הזו. אני אחבר נוסח מתאים ואשלח אותו הלילה, כאילו בארקה שלח אותו אליה. אני מניח שזה ברור להם, אבל את כללי המשחק הביזארי הזה כבר אי אפשר לשנות. מוטב שאקרא שוב את המסר האחרון שלה, או בעצם מוטב שלא אקרא ולא אצא מכליי פעם נוספת. הגנרל הזכיר לעצמו והניח את הסיגר הבוער על דופן המאפרה בכוח וכמעט הפך את המאפרה על פניה..

  "לינה היקרה אני אכן מאוד עסוק ואיני מתלונן כמובן. מצא מאוד חן בעיניי המחווה האדיב והמחמיא שלך. ביי עד לפעם הבאה."

  הוא קרא פעם נוספת את טיוטת המסר המיועד אשר כתב בפנקסו, ולאחר מכן נעל את הנייד הישן של בארקה יחד עם פנקסו במגירת שולחנו.

  הוא זימן את מזכירו להתייצב לפניו, וציווה עליו למסור לנהגו להיות מוכן להסיעו לביתו. תוך נסיעה הוא אמר לנהגו כי הוא רוצה לראות את דוקטור בארקה עוד היום בשעות אחר הצהרים המאוחרות.

  הגנרל סעד בביתו עם רעייתו וניהל עימה שיחה נעימה תוך כדי האכילה, הוא למעשה הקשיב בעיקר לסיפוריה של רעייתו על הידידות הפורחת בינה לבין רעייתו של הדוקטור בארקה; רעיית הדוקטור סיפרה לה על הקריירה של בעלה במדינה הציוניות, פרטים שעניינו במיוחד את הגנרל כמובן. פרטים אלה אשר סופרו מנקודת השקפה שונה, הרחיבו את ידיעותיו של הגנרל על אופיו של הדוקטור בארקה, ואף סיפקו מידע אודות חברי מפלגתו הבכירים באותה המידה. בשלב מוקדם זה הרקע והקריירה הקודמת של בארקה, היו עדיין גורמים בעלי חשיבות רבה בפרט לקראת הביקור המיועד בשבוע הבא של חברי מפלגתו הבכירים של הדוקטור. הגנרל הרהר בעודו מאזין בקשב רב, לאנקדוטות של רעייתו.

  לפיכך ארוחת הצהרים הנעימה התארכה מעל הזמן הרגיל, והגנרל נאלץ לקצר את שהותו אצל מאהבתו הצעירה.

  כאשר הגנרל נכנס למשרדו בחמש אחר הצהרים, הוא מצא את דוקטור בארקה ממתין לו.

  'הואיל לשבת דוקטור בארקה,' הגנרל הורה לו באדיבות, מיד לאחר שהוא עצמו התיישב סמוך לשולחן העבודה רחב הידיים שלו.

  'הבוקר הגיע מסר נוסף מהמפעילה לשעבר שלך, אשר נשלח מסביבות לונדון לפי חישוביהם של המומחים שלי. להערכתנו היא כנראה כבר חזרה לאוקספורד. ובכן דוקטור בארקה מוטב שתקרא תחילה את המסר האחרון שלה.' הגנרל ציין בכחכוח קל של גרונו, כאשר נזכר בתוכנו המעליב של המסר. אולם הוא רצה לדעת כיצד יושפע ממנו דוקטור בארקה, וכיצד הדוקטור יגיב לאחר קריאת הרמזים המתייחסים לגבריותו.

  להפתעתו בארקה השתעל קלות פעם בודדת אחת ובעדינות, ולא הגיב כפי שהגנרל ציפה שיגיב.

  'האם הוד מעלתך מצפה ממני להשיב לה?' בארקה שאל מרים ראשו מעל הנייד הדלוק.

  הוא עדיין שבוי בקסמיה והתייחסותו למסר שלה מעידה שהוא מקבל את הטיעון שלה, ללא הסימן הקל ביותר של עלבון וזעף. כמו כלב מוכה הכורע על ארבעותיו בדממה, מיד לאחר שהוכה על ידי בעליו.

  'כן אנחנו נשיב לה,' הגנרל השיב ושלף מתוך מגירת שולחנו את פנקסו שבו רשם את הנוסח אשר ערך בבוקר, והגיש את פנקסו הפתוח לבארקה.

  © חיים קדמן ספטמבר 2015 – כל הזכויות שמורות.

   

  The 18 thrillers and novels that I've already published, are available to read with Kindle Unlimited program in the U.S, U.K., Germany, Italy, Spain, France, Brazil, Mexico and Canada; and with the Kindle Owners’ Lending Library (KOLL) in the U.S, U.K., Germany, France, and Japan; or may purchase my ebooks for a ridiculous price.

  www.amazon.com/Haim-Kadman/e/B009Z7XL8C

  הקטע להלן הוא מתוך המותחן בובה על חוט, עלילתו עוסקת בראש מפלגה בנצרת הנמלט לאחת מנסיכויות המפרץ, בה הוא מוחזק כבן ערובה למעשה, ולאחר חקירה שבה הוא הוכיח שאין לחשוד בו כסוכן ציוני חלילה, הוא נחקר באדיבות על ידי ראש שירות הביטחון הפנימי של אבו דאבי.

  דרג את התוכן: