כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חי צומח דומם , מדבר .

  \"הכאב הזה קבוע\", ו \"התשוקה לכל כיוון אותי הורסת\" ,יהיו הפנסים לאורם אכתוב .

  תשובה לסרטון על הG5 שהפיק "הצינור".

  0 תגובות   יום שלישי, 2/6/20, 23:30

   

  אני הולך לבזבז כעת שעה על מנת להסביר מה ראינו בסרט על הG5  של תכנית "הצינור" (*)

  למה "לבזבז"? כי מי שמאמין שתוספת הקרינה שתבוא עם הדור החמישי תזיק לנו – לא צריך את ההסברים שלי. ומי שמאמין שהכל בסדר – כנראה לא ישתכנע. אבל אני בכל זאת אעשה זאת היות ואולי אצליח לגרום לכמה קוראים להטיל ספק במסר המלגלג – וזה כבר שווה.


  להלן אסביר את הכשלים והפגמים העיקריים של הסרטון:


  א. מי שצופה בסרט במבט "מרוחק", מזהה שהוא ערוך בצורה תזזיתית, כולל מוסיקה להעצמה, המסיחה את הדעת. משפטים רבים מובאים בצורה חלקית, בלי הקדמה ובלי סיכומים. קשה להבין מה מודדים ובאיזה רמות מתחולל נזק. אם הייתי צריך לתת ציון לתלמיד שהיה מגיש לי עבודת גמר כזו – הייתי נותן לו ציון בין 4 ל5. בנושא חשוב שכזה - ראוי להביא מומחים, אסמכתאות וכו' ובצורה בהירה וברורה, היות ויש אפשרות שמי שהציץ בסרטון ולא מכיר את הנושא – עלול לעצב את השקפתו בהתאם לרוח יוצריו, וזה פשוט לא אחראי.


  ב. הסרטון כורך יחדיו 13 נושאים שונים: דור 5, מוני מים, רגישות לקרינה, קורונה, שבבים, תאורת לד, לוחמה אלקטרונית באמצעות גלים, תופעת הממוקדים (שעליה שוחחה עינבל אור), עיר חכמה, אנטנות סלולריות בסמיכות לגני ילדים, סדר עולמי חדש (ביל גייטס), נזקי קרינה וקונספירציה. זה נשמע לא רציני. אם הייתי מכין סלט מ13 רכיבים – פשוט לא היה לו טעם. הסלט הזה מזכיר לי קטע מהתכנית "זהו  זה", שבו המורה אומרת לכיתה: נשארו לי 4 דקות לסוף השנה, ובהם אני אלמד אתכם את כל המקצועות שהיינו צריכים ללמוד במשך השנה (מתימטיקה, תנ"ך, גיאוגרפיה, וכו') https://youtu.be/vTECJk3eXyM?t=657.

   

  ג. אלכס (הבחור שמודד את הקרינה) המופיע בסרט אומר, שכל מדי הקרינה שבהם משתמשים המצולמים בכתבה – הם משחק ילדים. למעשה, הוא טועה. מדי קרינה מצויינים אלו אמנם לא מכילים נתח תדרים, אולם מדובר במדים מהירים שמודדים אלפי פעמים בשנייה, מה שלא ניתן לומר על המדים שבהם משתמש משרד להגנת הסביבה, למשל.

   

  ד. הכתב שואל את אלכס: האם ה'פיקים' האלו בגרף של מדידת הטלפון הסלולרי המוצגים  בתצוגת מד הקרינה – האם הם מזיקים? והוא עונה מיד בפשטות ובפסקנות: לא. כדאי להביא לידיעתו, כי קרינת רדיו בתדרי סלולר ידועה מזה כמה עשורים כמזיקה לבריאות גם ברמות שאינן גורמות לחימום https://www.norad4u.co.il/studies-h/emf-studies-list/

   

  ה. אני חושב שטענת יוצרי הסרט, כי תאורת הלד שנבדקה לא משתמשת בתדרים של דור 5 אכן נכונה. אין בארץ שידורים של דור 5, למעט גלים מילימטריים במספר לא מבוטל של רשויות מקומיות ( ושר התקשורת היוצא מר דודי אמסלם יכול עד מחר להגיד שזה לא דור 5). מבלי להידרש לסיפור המורכב של תאורת לד (שאם היא פועלת  בלילה בתאורה לבנה, עם תדרי אור כחול – היא מזיקה, ומוטב שהרשויות יעדיפו תאורה צהובה חמה,  בטמפרטורה של  2,600- 3,000 קלווין, שכך גם  מומלץ ע"י המהנדס לירון זקס, ראש תחום בניה ירוקה – אגף איכות הבניה , מכון התקנים). מכל  מקום – הסצנה הזו שבה  מצולמים אנשי עירייה ומצלמים מדידה בזמן שהם מדליקים את התאורה – זה לא הוכחה לכלום. ולמה? א. הם מודדים את התאורה, ולפי הבנתי - הטענה נסבה על רשת הפיקוד של מערך התאורה. ב. הטריק הזה שניתן להנמיך קרינה בשעת המדידה – עתיק מאוד. ויעיד על זה פרופ' זמיר שליט"א, שחווה את זה  בזמן מדידות קרינה מאנטנות סלולריות לפני שנים רבות מאוד.  למרות זאת, אני סבור שאין כאן שידורים בדור 5. יתכן ויש שידור וויי-פיי (ואגב, זה בכלל לא מובן מאליו שמותר לרשות מקומית להקרין את התושבים באמצעות וויי-פיי). יתכן בהחלט שהכובעים (על גבי מנורות הלד) משמשים גם כתשתית  לתדרי הדור החמישי בעתיד.

   

  ו. להראות אמא חרדה בוכה בהפגנה כאמצעי להגדיל רייטינג לא הולך יחד עם רוח של מחקר ומדע אובייקטיביים.

   

  ז. נתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת היוצא אומר כך: אותם שמתלוננים על הדור החמישי - בשבילם -  הדור הרביעי היה להם בסדר, אז מה הם נזכרו כעת להתלונן? לצערי, הדור הרביעי לא היה לנו כלל וכלל בסדר. מתי שמעת אותנו אומרים את זה? הדור הרביעי (ולא רק הוא) גרם לאלפי אזרחים תמימים להיות רגישים לקרינה, וגרם להיווצרות צברים סרטניים ברדיוס של כמה מאות מטרים מסביב לאנטנות סלולריות https://www.norad4u.co.il/studies-h/emf-studies-list/cellular-towers-health-cancer/.

   

  ח. ועוד ממשיך נתי כהן: התקן הישראלי הוא עשירית מהתקן האירופאי שהוא המחמיר ביותר.  להערכתי, נתי כהן שעמד עד לאחרונה בראש משרד התקשורת (ושהשר החדש יועז הנדל ביקש ממנו לעשות חפיפה למחליפו) - או שהוא מיתמם, או שאינו מכיר את העובדות. התקן האירופאי הגבוה מאוד (!)  נולד והגיע לעולם ע"י הארגון ICNIRP במטרה  לשרת את תעשיית הסלולר תוך ניגוד אינטרסים (מילה מכובסת לשוחד ושלמונים), ולא עוד, אלא כותבי התקן עצמם אומרים שהוא בכלל תקן תרמי, כלומר, כזה שמגן מפני השפעות חימום, ולא מפני השפעות בריאותיות https://www.norad4u.co.il/emr-measurement-h/emf-standards-h/.

   

  ט. ממשיך נתי כהן ואומר: אנחנו רוצים כמה שיותר לצמצם ולהקטין את סכנות הקרינה. אם הייתם רוצים – הייתם מוציאים למשל את הוויי-פיי מכיתות בתלמידים בבתי הספר, שגם המשרד להגנת הסביבה וגם משרד הבריאות חושבים שהוא מיותר ומזיק, וזו רק דוגמה.

   

  '. אבישי כץ נציג עיריית אור יהודה מופיע בסיום הסרטון ולועג לאופי ובלילת המושגים  (ואכן, בלילת המושגים היא לא רצינית, וזאת -  בגלל הצורה שבה יצרו את הסרטון). ובלי קשר לסרטון, עיריית אור יהודה שואפת בכל מאודה להיות עיר חכמה, אך להערכתי, היא עושה את זה מבלי להכיר את הסכנות הכרוכות בכך http://readrad.blogspot.com/2019/11/g-5-5-g_16.html?m=0. נוסיף ונאמר, כי מכל הרישומים הרבים של הפרוטוקולים מישיבות שערכה עיריית אור יהודה, קיימת רק רשומה אחת (!) של ועדת איכות הסביבה, ואין בה שום איזכור על נזקי קרינה https://www.oryehuda.muni.il/uploads/n/1560429554.5508.pdf. הצרימה הכי בוטה -  מופיעה בסיום הסרטון, כאשר בה מר אבישי כץ מסכם את חוות דעתו, כשאוזניית בלוטוס נעוצה לו באוזן ומשדרת לו קרינה (די חזקה) למוח.

   

  (*) הסרטון של הצינור: https://www.facebook.com/hazinor/videos/260663988512738/

   

  מה הסיפור של דור 5, ראו כאן   https://vimeo.com/419333057?fbclid=IwAR3QWrWsdEG7R3q5xqsvvL2las8KIbCfNnhD_Tm8MZuhQw9p95xEffedq1I

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   too many ideaes
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין