כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/ בני ישראל ממתינים למרים/ ציירה: אהובה קליין (c)

  31 תגובות   יום חמישי, 4/6/20, 22:24

  Biblical paintings by Ahuva Klein- The people of Israel waiting       

  for Miriam

   

  "וַתִּסָּגֵר מִרְיָם מִחוּץ לַמַּחֲנֶה, שִׁבְעַת יָמִים; וְהָעָם לֹא נָסַע, עַד-הֵאָסֵף מִרְיָם."

   [במדבר י"ב, ט"ו]

   

   

  ''

   

   ציורי תנ"ך/ עם ישראל ממתין למרים  במדבר/ ציירה: אהובה  קליין (c)

   

   

  מרים וכבודה


   שיר מאת: אהובה קליין ©

   

  מרים אחות משה ואהרון

  משמים נשלח עליה חרון

  צדיקה, בשוגג חטאה בלשון

  חלתה בצרעת כך פתאום.

   

  חויבה להיענש במהרה

  בה מדקדקים כחוט השערה

  שבעה ימים מחוץ למחנה

  תשב בדד חסרת מענה.

   

  משה גדול הנביאים

  נלחם כאחד הכפירים

  תפילה קצרה נשא בפיו

  למען ה'  עמה ייטיב.

   

  כל העם יחדיו בוכים

  מצטרפים לבכי המלאכים

  ממתינים  לאשת החסדים

  הערכה וכבוד לה גומלים.


   הערה: השיר בהשראת פרשת: בהעלותך [חומש במדבר]

  הרעיון מאחורי היצירה והשיר:

  פרשת בהעלותך - מידה כנגד מידה  כיצד?

  מאת: אהובה קליין.

   

  מיצירותיי הנוספות לפרשה זו:

   

   

  ''    

   

  ציורי תנ"ך/ המנורה במשכן/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  ''    

   


  ציורי תנ"ך/ הכוהנים תוקעים בחצוצרות/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ בני ישראל חונים במדבר/ ציירה: אהובה קליין (c)    


   

  ''

   

  ציורי תנ"ך/ עמוד הענן במדבר/ ציירה: אהובה קליין (c)    

   

   

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ המתאוננים/ ציירה: אהובה קליין (c)   

   

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ המתאוננים/עונשם ותפילת משה.(c)   

   

  ''    

   

   ציורי-  תנ"ך/ איסוף השלו במדבר/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ בני ישראל אוספים את המן   במדבר/ ציירה: אהובה קליין(c)   

  ''    

   

  ציורי תנ"ך/ הסמיכה על ראש הלוויים- לשם הקדשתם  לעבודת הקודש/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

  ''    

   

  ציורי תנ"ך/ הלוויים בנשיאת כלי הקודש/ ציירה: אהובה קליין (c)

  העלאת תמונות    

   

  ציורי תנ"ך/ עונשה של  מרים/ ציירה: אהובה קליין (c)    

   

  [יושבת בעודה מצורעת- מחוץ למחנה]

   

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ יתרו מסרב להצעת משה-  להישאר בארץ/ציירה: אהובה קליין(c) [שמן על בד]

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ פסח שני במדבר/ ציירה: אהובה קליין (c)    

   

  פרשה זו הרומזת בשמה   -  "בְּהַעֲלֹתְךָ"- היא הציפיה מאלוקים-  כלפי  כל יהודי שישאף לעלות ולהתעלות בסולם הרוחני וממילא תשרה עליו הברכה בכל ההיבטים.

  אך  למרות  ציפייה זו, אנו מבחינים בשתי ירידות - מעידות  בפרשה, אחת: של המתאוננים והשנייה: חטאה של מרים הצדיקה בדיבור לא רצוי שעליו נענשה, וכך התורה מתארת את  חטאה של מרים והתוצאות:

  "וַתְּדַבֵּר מִרְיָם וְאַהֲרֹן בְּמֹשֶׁה, עַל- אֹדוֹת הָאִשָּׁה הַכֻּשִׁית אֲשֶׁר לָקָח:  כִּי אִשָּׁה כֻשִׁית, לָקָח.  וַיֹּאמְרוּ, הֲרַק אַךְ-בְּמֹשֶׁה דִּבֶּר יְהוָה--הֲלֹא, גַּם-בָּנוּ דִבֵּר; וַיִּשְׁמַע, יְהוָה.  וְהָאִישׁ מֹשֶׁה, עָנָו מְאֹד--מִכֹּל, הָאָדָם, אֲשֶׁר, עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה. וַיֹּאמֶר יְהוָה פִּתְאֹם, אֶל-מֹשֶׁה וְאֶל-אַהֲרֹן וְאֶל-מִרְיָם, צְאוּ שְׁלָשְׁתְּכֶם, אֶל-אֹהֶל מוֹעֵד; וַיֵּצְאוּ, שְׁלָשְׁתָּם.   וַיֵּרֶד יְהוָה בְּעַמּוּד עָנָן, וַיַּעֲמֹד פֶּתַח הָאֹהֶל; וַיִּקְרָא אַהֲרֹן וּמִרְיָם, וַיֵּצְאוּ שְׁנֵיהֶם.  וַיֹּאמֶר, שִׁמְעוּ-נָא דְבָרָי; אִם-יִהְיֶה, נְבִיאֲכֶם--יְהוָה בַּמַּרְאָה אֵלָיו אֶתְוַדָּע, בַּחֲלוֹם אֲדַבֶּר-בּוֹ.  לֹא-כֵן, עַבְדִּי מֹשֶׁה:  בְּכָל-בֵּיתִי, נֶאֱמָן הוּא.  פֶּה אֶל-פֶּה אֲדַבֶּר-בּוֹ, וּמַרְאֶה וְלֹא בְחִידֹת, וּתְמֻנַת יְהוָה, יַבִּיט; וּמַדּוּעַ לֹא יְרֵאתֶם, לְדַבֵּר בְּעַבְדִּי בְמֹשֶׁה.?  וַיִּחַר- אַף יְהוָה בָּם, וַיֵּלַךְ.  וְהֶעָנָן, סָר מֵעַל הָאֹהֶל, וְהִנֵּה מִרְיָם, מְצֹרַעַת כַּשָּׁלֶג; וַיִּפֶן אַהֲרֹן אֶל-מִרְיָם, וְהִנֵּה מְצֹרָעַת.  וַיֹּאמֶר אַהֲרֹן, אֶל-מֹשֶׁה:  בִּי אֲדֹנִי--אַל-נָא תָשֵׁת עָלֵינוּ חַטָּאת, אֲשֶׁר נוֹאַלְנוּ וַאֲשֶׁר חָטָאנוּ.  אַל-נָא תְהִי, כַּמֵּת, אֲשֶׁר בְּצֵאתוֹ מֵרֶחֶם אִמּוֹ, וַיֵּאָכֵל חֲצִי בְשָׂרוֹ.  וַיִּצְעַק מֹשֶׁה, אֶל-יְהוָה לֵאמֹר:  אֵל, נָא רְפָא נָא לָהּ"  [במדבר  י"ב, א- י"ד ]

  בהמשך כתוב: "וַתִּסָּגֵר מִרְיָם מִחוּץ לַמַּחֲנֶה, שִׁבְעַת יָמִים; וְהָעָם לֹא נָסַע, עַד-הֵאָסֵף מִרְיָם". [ שם, י"ב, ט"ו]

  השאלות הן:

  א] במה חטאה מרים וכיצד?

  ב] מהי  תגובת ה', העונש ותפילת משה?

  ג] מדוע זכתה מרים לכבוד כה רם- מאת העם?

   

  התשובות


  חטאה של מרים.


  נאמר: "וַתְּדַבֵּר מִרְיָם וְאַהֲרֹן בְּמֹשֶׁה, עַל- אֹדוֹת הָאִשָּׁה הַכֻּשִׁית אֲשֶׁר לָקָח:  כִּי- אִשָּׁה כֻשִׁית, לָקָח". 

  האגדה מספרת:

  "וילכו הזקנים ויבואו אל אהליהם ויספרו לנשותיהם לאמור: ה' בחר בנו להיות זקני העם! ותשמענה נשותיהם את הדבר הזה ותעלינה נרות ויאירו את המחנה., ויהי בעת ההיא ותאמר מרים אל צפורה: הגידי נא, אם ידעת מה ראו הנשים כי העלו את הנרות האלה? ותען ציפורה את מרים לאמור: שמעו הנשים כי היו בעליהן זקני העם ותשמחנה ויהי להן היום הזה לחג. ותאמר מרים: אשריהן כי ראו את בעליהן הולכים הלוך וגדל. ותאמר ציפורה: אוי להן בגדולת בעליהן! ותשאל מרים את צפורה לאמור: מדוע   ככה אמרת? ותען צפורה ותאמר: ידוע תדעי כי מיום גידל ה' את משה אחיך, נפרד מעלי ויחדל לדעתי! ותשמע מרים את הדבר הזה ותלך ותבוא אל אהרון ותגד לו את כל דברי צפורה. ותדבר מרים ואהרון לאמור: הרק אך במשה דיבר ה' הלא גם בנו  דיבר, ובכל זאת לא רם לבבנו ולא חדלנו מהיות כמשפט כל בני ישראל! וישמע משה את דברי אחותו ואחיו ויתאפק ולא ענה אותם דבר, לא הוכיחם, כי היה משה עניו מאד מכל אדם אשר על פני האדמה". כך האגדה מתארת את חטאה של מרים - שחטאה בלשונה. שהדגישה שהיא ואהרון גם מנהיגים ולא רק משה והם בניגוד למשה לא הגיעו  לגאווה!

  גדולת משה הייתה. שהוא התאפק ולא ענה למרים על  דבריה.

  רש"י מסביר: כי עצם המילה: "ותדבר"- מרמז לנו על לשון קשה והוא מבסס את דבריו על ספרי - המביא דוגמאות לכך  ממקורות אחרים במקרא, כגון : "דיבר האיש אדוני הארץ אתנו קשות"[בראשית מ"ב, ל]   או: "וידבר העם באלוקים ובמשה" [להלן כ"א, ה]

  כוונת מרים הייתה להגיד : כי משה גירש את אשתו - ציפורה ומאין ידעה את הדבר ? רבי נתן אומר: כי מרים הייתה ליד  ציפורה כאשר נאמר למשה שאלדד ומידד מתנבאים במחנה וכאשר שמעה זאת  ציפורה אמרה:  אוי לנשותיהם של אלו אם הם נזקקים לנבואה -הרי הם חיים בנפרד מנשותיהם ממש באופן שמשה פרש ממני.

  כאשר שמעה זאת מרים - היא סיפרה זאת לאהרון וכאן לומדים קל וחומר: למרות שמרים לא התכוונה לגנות את משה נענשה, קל וחומר לאדם שמדבר בגנות זולתו.

  על פי ספרי: שניהם גם אהרון וגם מרים דברו על משה, אלא מרים הראשונה שפתחה בדבר והיא לא הייתה רגילה לדבר אתו, אלא מפני צורך השעה, כאשר ראתה מרים שציפורה- אשת משה אינה מקשטת עצמה  בתכשיטים, שאלה אותה: מדוע אינה מתקשטת בתכשיטיה, ענתה  לה: שמשה פרש ממנה, וכך מרים סיפרה זאת לאהרון ושניהם דיברו על משה. ומכאן לומדים קל וחומר: מה מרים שלא התכוונה לדבר בגנות משה, אלא לשבח- שהוא מנהיג כה מסור לעמו עד כי התרחק מאשתו.  ועל כך נענשה, מכאן לומדים אנו: ברור שאדם המתכוון לדבר על חברו גנאי ולא לשבח ,בוודאי שנענש.

  הנקודה השנייה שחטאו מרים ואהרון בלשון הרע: לפי שאמרו  שדיבור ה' עם אדם אינו סיבה שיתרחק מאשתו. הרי גם ה' דיבר  איתם והם לא פרשו מחיי המשפחה שלהם.

  על פי  ספורנו: כאן הם מנסים לומר ,כביכול, כי הקב"ה אינו מבחין ברמת הנביאים שלפניו.

  לכן אחר כך ה' בתגובתו אומר: כי משה שונה משאר הנביאים ברמתו ועל ידי דיבור ישיר עם  הקב"ה.

  הכינוי לציפורה: "האישה הכושית" – על פי רש"י - התכוונה מרים להגיד: כי הכול מודים ביופייה של ציפורה כשם שמודים בצבע עורו של הכושי.

  על פי ספרי: ומדוע נאמר: פעמיים :"אישה כושית"? כי יש לך אישה שהיא יפה חיצונית אך לא כן במעשיה, ויש אישה שבמעשיה היא יפה, אך לא בחיצוניותה. כמו שנאמר: "נזם זהב באף חזיר אישה יפה וסרת טעם"[משלי י"א, כ"ב] וזו יפה גם במראיה וגם במעשיה !

  תגובת ה', העונש ותפילת משה?

   אלוקים מדגיש: כי משה הוא מעל כל הנביאים:

  "לֹא-כֵן, עַבְדִּי מֹשֶׁה:  בְּכָל-בֵּיתִי, נֶאֱמָן הוּא.  פֶּה אֶל-פֶּה אֲדַבֶּר-בּוֹ, וּמַרְאֶה וְלֹא בְחִידֹת, וּתְמֻנַת יְהוָה, יַבִּיט; וּמַדּוּעַ לֹא יְרֵאתֶם, לְדַבֵּר ְּבעַבְדִּי בְמֹשֶׁה"?

  רש"ר [רבי שמשון רפאל הירש] מסביר:  משה שונה בדרגתו משאר הנביאים, הוא בדרגה גבוהה יותר  מנביא ,הוא עובד את ה' באופן  קבוע והוא מרומם ,הכול גלוי לפני משה – בעוד שממשלת ה' אינה גלויה לשאר בני אדם-  מנגד היא גלויה למשה וכל זה באופן ישיר – ללא תיווך.

  ואין דבר נסתר מעיניו!

   מרים נענשה בצרעת, כפי שהכתוב מציין:  "וַיִּחַר-אַף יְהוָה בָּם, וַיֵּלַךְ.  וְהֶעָנָן, סָר מֵעַל הָאֹהֶל, וְהִנֵּה מִרְיָם, מְצֹרַעַת כַּשָּׁלֶג; וַיִּפֶן אַהֲרֹן אֶל-מִרְיָם, וְהִנֵּה מְצֹרָעַת". 

  תפילת משה  על מרים, הייתה קצרה  מאד: "  אֵל, נָא רְפָא נָא לָהּ"

  על כך מספרת האגדה: כאשר עם ישראל הקשיב לתפילתו  הקצרה של משה על מרים אחותו, הם הסיקו מכך : כי עם ישראל יקרים לו יותר מאשר אחותו, כי כאשר היו מידי פעם נתונים בצרה, משה היה מרבה בתפילה ובתחנונים למענם ואילו על אחותו – תפילתו הייתה- קצרה- מילים ספורות וקצרות.

   מרים זוכה לכבוד רב- מהעם.

  הכתוב מציין בפרשתנו: "וְהָעָם לֹא נָסַע, עַד-הֵאָסֵף מִרְיָם".

  בעוד מרים הייתה מסוגרת מחוץ למחנה במשך שבעה ימים-  כשהיא מצורעת –זכתה לכבוד גדול מצד העם.

  האגדה מספרת: באותו זמן שמרים הייתה מצורעת ובעונשה נאלצה להיסגר מחוץ למחנה. אמר אלוקים: זכור אזכור למרים , עת עמדה על שפת היאור ושמרה על משה הקטן בתיבה – צפתה בו מרחוק כדי להגן עליו ,לכן כעת שמרים נענשה , ציווה ה' את העם להתעכב במשך שבעה ימים עד להחלמת  מרים, משום כך לא מש הארון והמשכן והכוהנים והלוויים וכל  ישראל ושבעת ענני הכבוד ממקומם עד שנרפאה  מרים.

  רבינו בחיי מבהיר: כך דרשו  רבותינו ז"ל, במסכת סוטה נאמר: "במידה שאדם מודד בה, מודדין לו"

  מדדו לה מידה כנגד מידה, היא המתינה למשה שעה אחת בזמן שהיה מוסתר ביאור לכן נתעכבו בני ישראל והמתינו לה שבעה ימים  ומביא על כך דוגמאות של מידה כנגד מידה בתנ"ך- הן לרע והן לטוב:

  א]  שמשון בעקבות– שנתן את עיניו בדלילה הפלישתית ,התוצאה הייתה שבסוף - היא  גילתה לפלישתים את מקור כוחו והם ניקרו לו את עיניו בטרם נפטר.

  ב] אבשלום היה מתגאה בשערו, לפיכך ניתלה בשערותיו בעץ האלה.

  ג] יוסף זכה  בעצמות אביו, לפי שנאמר: "וַיַּעַל יוֹסֵף, לִקְבֹּר אֶת-אָבִיו; וַיַּעֲלוּ אִתּוֹ כָּל-עַבְדֵי פַרְעֹה, זִקְנֵי בֵיתוֹ, וְכֹל, זִקְנֵי אֶרֶץ-מִצְרָיִם". [בראשית נ', ז]

  ובשל גדולתו של יוסף שנהג כבוד באביו

  הוא זכה שמשה  עסק בעצמות יוסף, לפי שנאמר: "ַיִּקַּח מֹשֶׁה אֶת-עַצְמוֹת יוֹסֵף, עִמּוֹ"

  משה כנגד זה -  בשל גדולתו , זכה שיקבר בעזרת השכינה, שנאמר: "וַיִּקְבֹּר אֹתוֹ בַגַּיא בְּאֶרֶץ מוֹאָב" [ דברים ל"ד, ו']

  לסיכום, לאור האמור לעיל, ניתן ללמוד  מהכבוד  לו זכתה מרים, בכך שעם ישראל המתינו לה  בעודה בסגר במשך שבעה ימים –כי זה המופת של השגחה הפרטית בשכר ובעונש ומנתיבות הצדק והמשפט של בורא עולם - שנוהג עם בני אדם: מידה כנגד מידה- לטוב, או לרע , יהי רצון שנרבה במעשים טובים ואלוקים ישמח את עם ישראל- כדברי דוד המלך:

  "כִּי שִׂמַּחְתַּנִי יְהוָה בְּפָעֳלֶךָ;    בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אֲרַנֵּן".

   

   ההפטרה השבת הזאת:

   

   [מתוך ספר זכריה, ב- ד]

   הנה כמה קטעים מתוך הפטרה זו:

   

   רָנִּי וְשִׂמְחִי, בַּת-צִיּוֹן--כִּי הִנְנִי-בָא וְשָׁכַנְתִּי בְתוֹכֵךְ, נְאֻם-יְהוָה.  טו וְנִלְווּ גוֹיִם רַבִּים אֶל-יְהוָה בַּיּוֹם הַהוּא, וְהָיוּ לִי לְעָם; וְשָׁכַנְתִּי בְתוֹכֵךְ--וְיָדַעַתְּ, כִּי-יְהוָה צְבָאוֹת שְׁלָחַנִי אֵלָיִךְ.  טז וְנָחַל יְהוָה אֶת-יְהוּדָה חֶלְקוֹ, עַל אַדְמַת הַקֹּדֶשׁ; וּבָחַר עוֹד, בִּירוּשָׁלִָם.  יז הַס כָּל-בָּשָׂר, מִפְּנֵי יְהוָה--כִּי נֵעוֹר, מִמְּעוֹן קָדְשׁוֹ   

   

  העלאת תמונות    

   

  ציורי תנ"ך/ "רוני ושמחי בת ציון"/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  "וַיָּשָׁב, הַמַּלְאָךְ הַדֹּבֵר בִּי; וַיְעִירֵנִי, כְּאִישׁ אֲשֶׁר-יֵעוֹר מִשְּׁנָתוֹ.   וַיֹּאמֶר אֵלַי, מָה אַתָּה רֹאֶה; ויאמר (וָאֹמַר) רָאִיתִי וְהִנֵּה מְנוֹרַת זָהָב כֻּלָּהּ וְגֻלָּהּ עַל-רֹאשָׁהּ, וְשִׁבְעָה נֵרֹתֶיהָ עָלֶיהָ--שִׁבְעָה וְשִׁבְעָה מוּצָקוֹת, לַנֵּרוֹת אֲשֶׁר עַל-רֹאשָׁהּ.  וּשְׁנַיִם זֵיתִים, עָלֶיהָ:  אֶחָד מִימִין הַגֻּלָּה, וְאֶחָד עַל-שְׂמֹאלָהּ.   וָאַעַן, וָאֹמַר, אֶל-הַמַּלְאָךְ הַדֹּבֵר בִּי, לֵאמֹר:  מָה-אֵלֶּה, אֲדֹנִי.   וַיַּעַן הַמַּלְאָךְ הַדֹּבֵר בִּי, וַיֹּאמֶר אֵלַי, הֲלוֹא יָדַעְתָּ, מָה-הֵמָּה אֵלֶּה; וָאֹמַר, לֹא אֲדֹנִי.  וַיַּעַן וַיֹּאמֶר אֵלַי, לֵאמֹר, זֶה דְּבַר-יְהוָה, אֶל-זְרֻבָּבֶל לֵאמֹר:  לֹא בְחַיִל, וְלֹא בְכֹחַ--כִּי אִם-בְּרוּחִי, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת.  מִי-אַתָּה הַר-הַגָּדוֹל לִפְנֵי זְרֻבָּבֶל, לְמִישֹׁר; וְהוֹצִיא, אֶת-הָאֶבֶן הָרֹאשָׁה--תְּשֻׁאוֹת, חֵן חֵן לָהּ". 

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ חזון סמל המדינה בעיני זכריה הנביא/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   עם ישראל היקר.

   

   יהי רצון ונתאחד כולנו - כאיש אחד בלב אחד ונתרחק מכל המחלוקות, ומכל הרכילויות, כי יש לנו  די אויבים מבחוץ - נישא עיננו לבורא עולם ,נרבה בתפילה כדי שיסיר  מעלינו ומהעולם את המגפה הנוראה הזו.

  שבת שלום ומבורך ובשורות טובות!

   

  בברכה

   אהובה


  דרג את התוכן:

   תגובות (31)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/6/20 07:42:

   צטט: kimchid 2020-06-08 10:38:49

   תודה, מעניין . שבוע טוב
    דניאל היקר.

    תודה לתגובתך היפה.
    בברכה
    וכל טוב.

    אהובה

    

     11/6/20 07:41:

   צטט: תנועת כמוך 2020-06-07 17:25:17

   שולח כוכב תודה על שהשכלתני

    דוד היקר.


    תודה לכוכב ולמילים.

    ברוך תהיה.

    

    בברכה

    אהובה

    

     11/6/20 07:39:

   צטט: עט סופר 2020-06-07 11:49:44

   יפה וממצה ...בכל מכל....וכל המוסיף גורע...ישר כח.
    עט סופר היקר.

    תודה לדבריך הנהדרים.
    תבורך בכל הברכות והישועות.

    בברכה
    אהובה

    

     10/6/20 23:39:

   צטט: barir 2020-06-07 07:55:58

   שבוע טוב ומיטיב, אהובה היקרה! מי יתן שנדע לכבד אחד את השניה. תודה על יצירותיך המקסימות.
   מרסיה היקרה.
   נשיקה
    תודה לתגובתך היפה

   ברוכה תהיי תמיד ותלכי מחיל אל חיל

    בברכה

   אהובה

     10/6/20 23:30:

   צטט: תכשיט 2020-06-06 19:11:58

   פוסט נפלא כמו תמיד... שבוע מבורך לך...

    

    תכשיט היקרה.

   נשיקה

    תודה למילותייך הטובות.

    בשורות טובות.

    בברכה

    אהובה

     8/6/20 23:51:

   צטט: דו-קוטבי 2020-06-06 13:03:41

   טקסט כתוב לעילא ולעילא, יצירות נפלאות שציירת אהובה יקרה. שבת שלום!
    דו קוטבי היקר.

    תודה עבור המילים  הטובות.
    ברוך תהיה תמיד.
    המשך שבוע טוב ובשורות טובות.

   בברכה
    אהובה
     8/6/20 23:49:

   צטט: באבא יאגה 2020-06-05 19:12:09

   יפה לה למרים להיות לסמל הבדד, ובכל זאת להשאר שייכת. תודה על המלים והצבעים
    יקירה.
   נשיקה
    תודה על  תגובתך היפה.
    המשך שבוע טוב ובשורות טובות.

   בברכה
    אהובה
     8/6/20 23:47:

   צטט: sari10 2020-06-05 18:43:14

   שבת טובה ובשורות טובות יקירה.
   תמונות משובבות נפש
   והסברים מעמיקים.
   תודה 

    

   נשיקה

   שרי היקרה.

   נשיקה

    תודה לתגובתך היפה- המשך שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה

     8/6/20 10:38:
   תודה, מעניין . שבוע טוב
     8/6/20 09:05:

   צטט: עדיה פילו 2020-06-05 13:44:38

   תענוג לדעת, תודה אהובה, מעניין שגם אני השבוע הרגשתי חלשה מדי הילחם בעולם ופרשתי הצידה. יתכן ויש למועדים של דברים אותם כוחות לנשים ? בכלל מעניין עולם הנשים והתפקיד שלנו בניהול שלו. מה שיפה כאן זה בעצם מי שמתמסר לשרת אם האל , מתרחק בעצם מלקיים קשר בדעת את האשה. יתכן והחטא של מרים לא היה במאבק בין הכוחות , למרות שהבורא כעס על זה. כי הוא אהב את משה מאד ולא היה מוכן לותר עליו. החטא שלה הי לדעתי תיכמון כדי להוציא ממרים אינפורמציה אינטימית על חיי משה, זה דבר לא מכובד בכלל, יוצר תחרות וסיכסוך בין כל הכוחות המעורבים. היא גיסה את כל הנשים ללא ידיעתם לתיחמון שלה , לחוסר קבלה שלה את האחר. בסוף העם חיכה שמרים תחלים מהרוח הרעה שלה ששרפה בה את עצמה. מעניין שיש כאן גם מחלה שנוצרת בגוף האדם שהוא זומם ויוצר רע , מעניין לחקור את זה גם . תודה על החוכמה ועל האחדות שנוצרת בעם להמשיך לנוע ביחד , על קבלת השונה , וביכלל תפקיד מנהיגים ותפקיד הנשים לא לסכסך ולהפריד ,
    עדיה היקרה.
   נשיקה
    תודה לתגובתך המעניינת והמעמיקה- בה את משתפת את מחשבותייך לגבי המקרה של מרים, מאד אהבתי את מה שכתבת. ברוכה תהיי תמיד בכל הישועות ותלכי מחיל אל חיל. את צודקת גם בכך שמה שמתרחש בעולם קשור גם לפרשת השבוע וכך הדבר מתנהל בכל שבוע ושבוע.
    כעת אנחנו מתקרבים לפרשת "שלח" ושם יש דברים מאד מעניינים ומאד מזכירים לנו את מה שמתרחש כעת בארצנו הקטנטונת.
    כל טוב  ובשורות טובות.
    בברכה
    אהובה
     8/6/20 08:58:

   צטט: שטוטית 2020-06-05 11:13:29

   תודה תודה אהובה יקרהנשיקה

   שאת מביאה לנו כל שבוע

   את פרשת השבוע

   קישוט בצק סוכר דגם: שבת שלום - קישוטי עוגה בצק סוכר

   שטוטית היקרה.

   נשיקה

    תודה, מקרב  לב- לתגובתך היפה

   ותודה מיוחדת על כרטיס הברכה היפהפה לכבוד השבת הקדושה.

    ברוכה תהיי תמיד.

    ותלכי מחיל אל חיל.


    בברכה

    אהובה

     8/6/20 08:56:

   צטט: הקשתית 2020-06-05 09:52:04

   ציורייך מדהימים ומרתקים בליווי סיפורי התנך וההיסטוריה של עמנו אהובה,שאפו ♥
    הקשתית היקרה.
   נשיקה
    תודה, מקרב לב- למילותייך הטובות. ברוכה תהיי תמיד:
    בכול, מכול, כול.

    בברכה
    אהובה
     7/6/20 17:25:

   שולח כוכב תודה על שהשכלתני

     7/6/20 11:49:
   יפה וממצה ...בכל מכל....וכל המוסיף גורע...ישר כח.
     7/6/20 07:55:
   שבוע טוב ומיטיב, אהובה היקרה! מי יתן שנדע לכבד אחד את השניה. תודה על יצירותיך המקסימות.
     6/6/20 21:13:

   צטט: ~ ~ 2020-06-05 08:35:17

   ציורים יפים
   שבת שלום אהובה.

    יקירה.

   נשיקה

    תודה רבה למילותייך הטובות.

    שבוע טוב  ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה     6/6/20 21:11:

   צטט: בדולח. 2020-06-05 07:10:14

   "בהעלותך"  כדי להתאחד כסיומת מילותיך, צריך להתעלות מקטנוניות המידות, ולנסוק מעלה, כך מגיעים לאחדות.

    

   בדולח היקר.


    תודה לתגובתך היפה.

    דברי חכמים בנחת נשמעים.

    שבוע טוב

    ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה

     6/6/20 21:09:

   צטט: * חיוש * 2020-06-04 23:14:12

   אהובה האהובה נשיקה

   התמוגגתי להתבונן בציורייך הנפלאים, לקרוא את שירך ואת ההסברים והאגדה

   ברוח הפרשה,

   היה מעניין לקרוא את הקטע המסביר את המידה כנגד מידה

   לצערנו בימינו אנשים מדברים סרה באחרים וידם קלה על המקלדת 

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת גם לך יקירתי ולכל אהובייך

    

   *חיוש* היקרה

   נשיקה

   תודה, מקרב לב לתגובתך הנהדרת- כדרכך בקודש.

   את תמיד משמחת אותי ומרגשת אותי מחדש על התייחסותך המעמיקה  - ליצירות ולטקסט הכתוב.

    תבורכי יחד עם כל יקירייך בברכות  - רבות כמים הישר מהשמיים.

    שבוע טוב  ובשורות טובות.

   באהבה רבה וחיבוקים.

    אהובה


     6/6/20 19:11:
   פוסט נפלא כמו תמיד... שבוע מבורך לך...
     6/6/20 13:03:
   טקסט כתוב לעילא ולעילא, יצירות נפלאות שציירת אהובה יקרה. שבת שלום!
     5/6/20 19:12:
   יפה לה למרים להיות לסמל הבדד, ובכל זאת להשאר שייכת. תודה על המלים והצבעים
     5/6/20 18:43:

   שבת טובה ובשורות טובות יקירה.
   תמונות משובבות נפש
   והסברים מעמיקים.
   תודה נשיקה

     5/6/20 13:51:
   תראי גם מדובר על בידוד שהוא מנת חלקינו , והפגיעה בכושים שזה ממש מאירועי השבוע ... יש כאן הקבלה למה שקורה עכשיו. ממש.
     5/6/20 13:44:
   תענוג לדעת, תודה אהובה, מעניין שגם אני השבוע הרגשתי חלשה מדי הילחם בעולם ופרשתי הצידה. יתכן ויש למועדים של דברים אותם כוחות לנשים ? בכלל מעניין עולם הנשים והתפקיד שלנו בניהול שלו. מה שיפה כאן זה בעצם מי שמתמסר לשרת אם האל , מתרחק בעצם מלקיים קשר בדעת את האשה. יתכן והחטא של מרים לא היה במאבק בין הכוחות , למרות שהבורא כעס על זה. כי הוא אהב את משה מאד ולא היה מוכן לותר עליו. החטא שלה הי לדעתי תיכמון כדי להוציא ממרים אינפורמציה אינטימית על חיי משה, זה דבר לא מכובד בכלל, יוצר תחרות וסיכסוך בין כל הכוחות המעורבים. היא גיסה את כל הנשים ללא ידיעתם לתיחמון שלה , לחוסר קבלה שלה את האחר. בסוף העם חיכה שמרים תחלים מהרוח הרעה שלה ששרפה בה את עצמה. מעניין שיש כאן גם מחלה שנוצרת בגוף האדם שהוא זומם ויוצר רע , מעניין לחקור את זה גם . תודה על החוכמה ועל האחדות שנוצרת בעם להמשיך לנוע ביחד , על קבלת השונה , וביכלל תפקיד מנהיגים ותפקיד הנשים לא לסכסך ולהפריד ,
     5/6/20 11:13:

   תודה תודה אהובה יקרהנשיקה

   שאת מביאה לנו כל שבוע

   את פרשת השבוע

   קישוט בצק סוכר דגם: שבת שלום - קישוטי עוגה בצק סוכר


     5/6/20 09:52:
   ציורייך מדהימים ומרתקים בליווי סיפורי התנך וההיסטוריה של עמנו אהובה,שאפו ♥
     5/6/20 08:35:

   ציורים יפים
   שבת שלום אהובה.     5/6/20 07:10:

   "בהעלותך"  כדי להתאחד כסיומת מילותיך, צריך להתעלות מקטנוניות המידות, ולנסוק מעלה, כך מגיעים לאחדות.

     4/6/20 23:14:

   אהובה האהובה נשיקה

   התמוגגתי להתבונן בציורייך הנפלאים, לקרוא את שירך ואת ההסברים והאגדה

   ברוח הפרשה,

   היה מעניין לקרוא את הקטע המסביר את המידה כנגד מידה

   לצערנו בימינו אנשים מדברים סרה באחרים וידם קלה על המקלדת 

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת גם לך יקירתי ולכל אהובייך


     4/6/20 22:42:

   פתאום הופיע לי הכל אני מיד אקרא ואגיב

     4/6/20 22:40:

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג להתבונן בציורך היפה, ממש כמו צילום

   והפרשה הזו עצובה.

   חסרו לי שירך וההסבר ברוח הפרשה

   בכל מקרה אבקר שוב מחר, אולי זה רק אצלי

   שבת טובה ומבורכת יקירה לך ולכל אהובייך

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים


    

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין