כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מוצרי חימום לחורף

  אילו מוצרי חימום הם המתאימים לכם בחורף זה 2017?
  סקירה של מוצרי החימום הטובים בישראל.
  תנור חימום ספירלה,פטריית חימום לעסק? ,קמין עצים או חשמלי.

  שבויים של תדמית

  0 תגובות   יום חמישי, 2/7/20, 15:58

  שבויים של תדמית

  ר' זושא היה רגיל לומר : אם ישאלו אותי בשמים לאחר פטירתי , למה לא הייתי אלימלך (אחיו) אדע מה להשיב . אבל אם ישאלו אותי למה לא הייתי זושא — יסתתמו טענותי (לא יהיה לי מה להשיב)

  בעמותת התקשרות מחברים קצוות בבית אנו עובדים עם זוגות שאחד מבני הזוג חזר בתשובה, אחת התלונות אחד הקשיים איתם הם מתמודיים זה נושא החזות הדתית 

  הגיע אלי זוג סטודנטים שרק נישאו לפני כשנה ,אורי (שם בדוי) חזר בתשובה היה לו מאוד חשוב להראות דתי ולהידמות לקהילה בה הוא לומד ומתחזק
  אשתו הכילה את השינוי שלו בצורה יפה אך הוא התבייש ללכת כאדם דתי לאזורי בילוי כאדם דתי , אורי בנה תדמית אשר העמידה אותו בפער מול המציאות האמיתית שלו והיא מרגישה את הפער ומתלוננת על כך שאורי כבר לא מבלה איתה

   

  ''


  כולנו נגועים באיך אנחנו ניראים?

   


  אנו מסגלים לעצמנו תדמית מסוימת ואנו מתנהלים לפי הדמות החדשה שנוצרה והסביבה הקרובה שלנו נאלצת לשלם את המחיר.

  אנו הופכים להיות שבויים של התדמית שהיא בעצם דמיונית ומתחילים לעבוד ולתחזק אותה ,ואנו חיים בקונפליקט בין מה שההיתי בעבר למה שאני היום והפער הזה גורם לנו ולסביבתנו לסבל.


  ישבתי עם שחקן מפורסם שכיום בגיל מבוגר ,כבר לא נדרש לבמות המשחק, ומצא את עצמו ללא פרנסה, וכעת שוקל לעבוד כגנן ,הבעיה שכולם מכירים אותו, והוא חושש לצאת לעבוד,  איך יסתכלו על השחקן המפורסם שעובד בגינה ?!

  כעת הוא יושב בבית מתוסכל מחוסר פרנסה ולא מצליח להשתחרר מהדמות שאותה הוא שיחק כל החיים, כמה קשה להשתחרר מתדמית ,אם כל אחד יתבונן בעצמו יגלה שבעצם אנו עבדים של תדמיות, מה יחשבו השכנים ,הקהילה איך ניראה בעבודה, איזה רכב יש לי, לבוש וכו' ,אנו מסגלים לעצמנו תדמית מכל מה שאנחנו לא.


  ככל שאנו רחוקים מעצמנו אנו מפצים זאת בתדמית שיקרית שצריך לתחזק אותה והופכים לעבדים שלה עד כדי כך ששמים את התבנית לפני המשפחה, האשה, העבודה וכו'

  כמה פעמים מצאתי את עצמך לובש בגדים שחור לבן כשאשתך רוצה לראותך עם גינס?

  כמה פעמים התלבשת כמו הרבנית מבני ברק ללא כל שיק נשי ובעלך כמעט נחנק מרוב צדקנות?

  אז איך משתחררים מאותה תדמית שיקרית שפוגעת בנו ?, כמה מאמץ צריך בשביל לתחזק דמות שיקרית ?

  עצם ההתבוננות וזיהוי של התדמית אצלנו כבר עשינו חצי עבודה, ההבנה היא שהתדמית היא בדיוק החלקים שאנחנו לא מקבלים בתוכנו 


  איך נוכל לזהות אותה?

  בדרך כלל נאתר את התדמית בפעולה במקומות החלשים שאנו לא מסוגלים בעצמנו לעשות את העבודה ,ודורשים מהבן זוג מהילדים שגם ישרתו עבורנו את התדמית השיקרית, אם יש לנו מזל ומדובר על אשה חזקה אז היא לא תהיה מוכנה לשתף פעולה .

  בסמינרים שאנו מקימים בין הרבנים והמרצים ,אני מזמין אומנים להופיע ,באחד הסמינרים הזמנתי שחקן בעל תשובה בתחילת הדרך להופיע ולהתארח אצלנו בסופ"ש ביחד עם אישתו, מאחר ואשתו הולכת עם מכנסיים נשאלתי אם יש צורך שהיא תבוא בחצאית? עניתי לו ששחקן אחד כבר יש בבית תבואו איך שאתם, האמת שהמשפט הזה פעל עליו בצורה חזקה ובעיקר עליה.

  גם אורי מאוד חושש מהתדמית שהוא משתמש בה כהגנה על מה שהוא לא.

  מיכל רוצה ללתת לו יד בהפסקות באוניברסיטה ,לצאת לבלות איתו ועוד ועוד, אך עכשיו הוא מסתתר מאחורי תדמית של בעל תשובה .

  נכון שיש גדרי צניעות עליהם לא נוכל לעבור, אך בוא תראה מה מתאפשר בכל זאת, ומה אתה לא מאפשר לעצמך בגלל חוסר היכולות שלך האם זה תואם? בדרך כלל לא!


  ככל שניתקדם בהסרת התדמית השיקרית, באותה מידה נחוש את ההתקרבות שלנו אל הקב"ה, ודבר נוסף בן הזוג,המשפחה והסביבה הקרובה שלנו  יוכלים להכיל את השינוי שלנו ,אפילו של החזרה בתשובה,בן הזוג התחתן איתנו ומוכן לקבל גם שינוי קיצוני כמו חזרה בתשובה אך בן הזוג לא מוכן לקבל את את הזיופים שלנו והמרחק שלנו מעצמנו .

  כששיקפתי לאורי את התבנית שהוא אוחז בה מיד נפתח לזוג אפשרויות חדשות, היתה התבהרות של המצב, מיכל הכילה את הכנות והאמת של בעלה, אפילו שלכאורה הוא חשף את חולשתו, היא ראתה שהפחד והחשש יושב על חוסר הערכה עצמית וחוסר בטחון שבכלל לא קשור לדת , היא הבינה שחוסר היכולת שלו לתת לה יד או לרקוד איתה קשור לחזרה בתשובה רק בדרך עקיפה, ובוודאי אין שם דחיה כלפיה אלה חוסר יכולת של בעלה.


  אורי הבחין שהקושי של אישתו לא קשור להתנגדות שלה לדת אלה  היא מרגישה דחייה בכל פעם שהוא מסרב לה .

  בסופו של תהליך אמיץ של אורי ומיכל שהיו מוכנים לחשוף את עצמם, לאחר שהורידו אפילו במעט את התדמיות שהיו שבויים בתוכם ,נחשפו הצרכים האמיתיים שלהם, שהסתתרו מאחורי תדמית מזויפת ואז יחסית בקלות הם מצאו פתרון יצירתי לחיים משותפים


  רבי מנחם מנדל מקוצק אומר

  אם אני זה אני בגלל שאתה זה אתה

  ואתה זה אתה בגלל שאני זה אני

  אז אני לא אני, ואתה לא אתה.

  אבל אם אני זה אני בגלל שאני זה אני,

  ואתה זה אתה בגלל שאתה זה אתה-

  אז אני זה אני ואתה זה אתה.
  אנשים אוהבים לחפש את האזור האפור, הביניים, ה"בערך". אוהבים לרקוד על כל החתונות, ולהיות "גם וגם. הכי נוח להיות באמצע, זה הרי לא מחייב.

  אבל בא חג הפורים ואומרים שאין "בין ארור המן לברוך מרדכי". אין אמצע. יש או שחור או לבן. או שמקבלים עול מלכות שמים או שלא מקבלים עול מלכות שמים.

  הדבר דומה לחייל שישאלו אותו: לאיזה צבא אתה שייך? והוא יענה: אני שייך חצי לצבא המצרי, וחצי לצבא הישראלי. כמובן שזה בלתי אפשרי 

  וכפי שנאמר בפרשת והיה אם שמוע "וסרתם ועבדתם", ומסביר הבעש"ט שמיד כאשר "סרתם" מה' – מיד "ועבדתם אלוקים אחרים". אין באמצע מצב ביניים.


  בהפטרה של פרשת כי תשא אנו קוראים את הסיפור המפורסם על אליהו הנביא שעמד בהר הכרמל וזעק "עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים, אם הבעל הוא האלוקים, לכו אחריו; ואם ה' הוא האלוקים, לכו אחריו". אליהו הנביא לקח סיכון בכך שאמר להם "אם הבעל הוא האלוקים, לכו אחריו", שהרי יתכן שיהיו יהודים שיחליטו ללכת אחרי הבעל. אבל אליהו אומר: מצב כזה עוד יותר טוב מאשר מישהו שפוסח על שני הסעיפים. כאשר מישהו הוא "גם וגם", לעולם הוא לא יחזור בתשובה, כי לא ירגיש שיש משהו לא בסדר. אם אתה מאמין במשהו, לך איתו עד הסוף.


  וזה מה שאומר חג הפורים: עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי. אין אמצע. או כאן או כאן.

  נכון, לפעמים קשה לקבל את כל התורה והמצוות, ואדם מעדיף להתחיל בצעד אחר צעד. זו גם הדרך הנכונה ביותר לטווח הארוך. אבל אין הכוונה שמדובר בחצי קבלת עול מלכות שמים. מדובר במאה אחוז קבלת עול מלכות שמים, אלא שהיישום יקח זמן.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   דניקוגן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין