כותרות TheMarker >
  ';

  אשליות ומה שמאחוריהן

  תמצאו פה המון דברים מגוונים ושונים...
  טריקים, סיפורים מעניינים, תיאוריות, חוויות ואני אשתדל למצוא את הסודות שמאחורי...

  קוסם. מה אפשר לצפות?

  אלוהים ואני...

  89 תגובות   יום שלישי, 18/3/08, 18:16

  יש משהו שעושה את אלוהים לדמות שמשפיעה על רוב האנשים שפגשתי, בין אם הם מאמינים או לא. המון שאלות מציפות את הנושא ודורשות תשובות עמוקות...

  אלוהים ואני

  דתות

  בהיותי קוסם ואמן חושים, אני יודע שדברים הם לא כפי שהם נראים. אני גם יודע שאין דבר שקורה מעצמו, וכבר מגיל צעיר מאוד מצאתי את עצמי מתחבט ומבלבט בשאלת האלוהים וקיומו.

  לאחרונה, אחרי שהצטלמתי לקליפ "אלוהים ואני" הקצרצר הזה, פתאום הקדשתי מעט זמן לשאלות שנותרו פתוחות בילדותי וגיליתי כמה דברים שבאמת הפליאו אותי ואולי גם יעוררו אתכם לחשיבה שונה על אלוהים.

  אלוהים בשבילי הוא ממש לא מה שהדת, כל דת שהיא, מנסה לגרום לי להאמין לגביו... רוב הדתות (המוכרות לי) עיוותו וסילפו את הרעיון האלוהי והוציאו לו שם רע.

  בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ ... ובסופו של דבר גם את האדם... ומאז ועד שיצליח מנסה האדם, שנברא בצלמו של אלוהים ובדמותו, לקחת את השליטה לידיו הוא...

  איש בשם משה אמר פעם לקבוצת עבדים שהוא שליח של האלוהים, בורא העולם. הוא עשה להם כמה טריקים והם הלכו אחריו ואחרי הניסים שלו וניסו לקיים את ההטפות שלו. בחלוף הדורות מדי כמה מאות שנים מנהיגים דתיים (כגון ישו, מוחמד ואחרים) עשו גם הם קסמים שונים בשם אלוהים, לימדו את קהל המאמינים מה אלוהים רוצה שהם יעשו ולא יעשו והזהירו שאם הם לא יבצעו את דבר אלוהים הוא יעניש אותם. מנהיגי הדת גם יזמו תרגילי גיבוש חזקים במיוחד, הם גרמו למלחמות שנועדו להוכיח לעצמם ולעמם שהאלוהים שלהם חזק יותר משל האחרים.

  מצחיק, לא?

  תארו לכם שהחברות קודאק ופוג'י יריבו ביניהן למי מהן שייכים הצבעים הכי יפים בעולם. מטופש, נכון? הצבעים לא שייכים לאף אחת מהן. הם היו קיימים הרבה לפני שהחברות נוצרו וימשיכו להתקיים הרבה אחרי שהחברות האלה יתפרקו.

  אלוהים לא שייך לאף דת. הוא היה קיים הרבה לפני וימשיך להתקיים הרבה אחרי שהדתות שטענו עליו בעלות ייעלמו.

  אלוהים לא שייך לאף אחד.

   

  רגע, אבל האם אלוהים בכלל קיים?

  תחשבו לרגע על העובדה שבעולמנו יש חוקים וכללים שגורמים לכל החלקים בו להתארגן לפי סט הכללים הזה. חומר לא יכול לחדור דרך חומר אחר, לכל אנריגה יש וקטור ועוצמה, הכוכבים נעים לפי מסלולים קבועים שנקבעו על ידי... מי?

  ניתן כמובן לטעון שכל זה נוצר כתוצאה מפיצוץ רב עוצמה שגרם לכל זה להתרחש, אבל איך נקבע מהו סף האנרגיה שיוביל למפץ הזה? מי קבע לאן יתפזרו החלקיקים?

  אם אתם מאמינים שכל זה נוצר כתוצאה מ"יד המקרה" הרי שאתם לא שונים כלל מאלה שמאמינים בפרק א' של בראשית כלשונו. דוסים של "מדע"!

  מצטער, אבל אני לא מאמין ש"יד המקרה" הביאה לקיומם של כל החוקים הללו.

  אני מאמין שמישהו או משהו יצר את הכלים והכללים האלה מתוך כוונה.

  ל"דבר" זה אני קורא - אלוהים.

   

  אז מי יצר את אלוהים?

  מהו החומר שממנו ברא אלוהים את האדם והעולם? החומר היחיד שהיה קיים...אלוהים בכבודו ובעצמו. ולכן אין דבר בעולם שאיננו אלוהים, אפילו אנחנו. ואולי זהו ההסבר לרעיון שהשכינה נמצאת בכל מקום...

  ומה היה קודם? מי יצר את אלוהים?

  בהתחשב בכך שאלוהים יצר גם את הזמן - עבר, הווה, עתיד... לפני העולם הזה לא היה "לפני כן". אלוהים הוא אינסופי ומתקיים רק עכשיו.

  כולנו ניזונים ממנו ומכוחותיו. כולנו חלק מיידי ובלתי נפרד מהמהות האלוהית.

  חשת פעם את הרצון להיות קרוב לאחר, להיות חלק מאותה הוויה, הצורך להבין, לדעת – למה אנחנו כל כך רוצים להבין את העולם? למה פיתחנו את המדעים השונים? אנחנו לא מחפשים רק ידע אלא את היכולת לשלוט טוב יותר בגורלנו. צורך לשלוט ביקום. הייתי אומר שאנחנו מנסים לחזור להיות מי שאנחנו באמת, בייסודנו – אלוהים.

   

  אכזבות

   האם אני ממציא פה דת חדשה? מנסח עקרונות של דת קיימת כלשהי? אין לי מושג. אני בסך הכל קוסם... שמנסה להבין מהו הטריק שמאחורי החזות העל-טבעית של אלוהים.

  כקוסם, לפעמים כשאני מנסה להעלים משהו ומישהו בקהל קולט שעשיתי משהו "לא כשר" הוא אומר: זה בשרוול שלך. אני מייד מנחם אותו ומסביר לקהל שהוא כנראה חשב שאני מכשף אמיתי וכאשר הוא ראה שאני לא, הוא התאכזב ורצה לגונן גם על הצופים האחרים מפני אמונת שווא.

  כך גם עם אלוהים. אנשים שהאמינו שתפילה היא כפתור שלחיצה עליו מספיקה בשביל להפעיל את כוחות הקסם של אלוהים התאכזבו והפסיקו להאמין, ואז הם מחפשים מה בכל זאת יעזור להם לשלוט בעולם... וכך האלילים שלהם הופכים להיות דארוין, איינשטיין, פרויד ועוד, כאשר המחשבה שבראשם היא: אם הם מסוגלים לבקע אטום, לפצח את הדנ"א, לשגר אסטרונאוטים לחלל - אז הם יכולים לקדם אותי מהר יותר לעמדה של שליט העולם, ולא צריך את אלוהים המאכזב שהגיע עם ספר הוראות מקולקל.

  אז נכון... הדתות אינן פתרון...אבל עדיין אל נא תשכחו שהכוחות החזקים באמת טרם פוענחו ועדיין אינם בשליטת האדם.

  למרות כל ידיעותינו על מרכיבי התא, איש עוד לא הצליח להחיות תא מת או לייצר יש מאין תא חי כפי שעשה זאת "אלוהים". למרות שאנו מבינים את מערכת השמש אף מדען אינו מסוגל להוציא את כדור הארץ ממסלולו ולהזיז אותו אפילו 5 ס"מ החוצה מהמקום שבו שם אותו "אלוהים" - וכאשר יצליחו אנשי המדע, ביום מן הימים, יהיה זה אך ורק בזכות אלוהים... כי אלוהים הוא הידע הגלום בכל דבר שקיים, בכל פרט הכי קטן של הבריאה.

  מצאתי שרוב האנשים שמפקפקים בקיומו של אלוהים מאמינים איכשהו שהוכחה פיזית היא דבר חשוב שצריך לסגוד לו. רעיון מבדר. פיזיקה בשירות האל.

   

  חיפוש האמת

  אני לא מאמין באלוהים – אני מודע לקיומי כחלק ממנו! אלוהים זה האמת. לא צריך להאמין במשהו כדי לדעת שהוא קיים. ממש כפי שאני מרגיש את הרצפה תחת כפות רגלי – זאת הקרבה שלי לאמת. יש אנשים שמחפשים את אלוהים בתוך משמעויות נסתרות ומנסים להבין את דרכיו בסמלים ובקודים. אני חושב שאפשר ללמוד את דרכי פעולתו בעיקר על ידי התבוננות בחיים עצמם...דבר שהמדע מנסה לעשות אבל, לצערנו, מתעלם מהדברים שאי אפשר למדוד. זאת טעות כי גם לפני שיכולנו למדוד אלקטרומגנטיות ואפילו לפני שידענו על קיום הכוח הזה הוא היה קיים והשפיע על חיינו. בעקבות הגילוי הזה אנו מסוגלים לשוחח בטלפון, לצפות בטלוויזיה ולחיות בסביבה מודרנית. זה לא בגלל שקיבלנו נתונים חדשים, והעולם לא השתנה פתאום....פשוט חשפנו אמת יותר בסיסית שהייתה מוסתרת בחוסר מודעות. ככל שמסירים את השקרים כך גדלה יכולתנו לפעול ולהשיג תוצאות. ככל שאנו מצליחים להסיר את הצעיפים שמסתירים לנו את האמת על סודותיו של העולם ושל קיומנו בו, כך אנו מתקרבים יותר אל הדבר האמיתי. אלוהים?

  אני אוהב ומכור לתחושת הגילוי שמתרחשת כאשר אני מתקרב לאמת... אין כמוה. (ביהדות קוראים לזה דבקות)

  אני חווה קרבה גדולה לאלוהים בניסיון לקרב אחרים אל האמת, לחוטים הדקים שמפעילים את העולם הזה וכל מה שיש בו. לחשוף את סודות האלוהים כדי לאפשר לנו להיות יותר ויותר מי שאנחנו באמת.

   

  אז מי זה אלוהים?

  לפני כמה חדשים הייתי בבית כנסת בשעה שקראו את פרשת ויצא... הסיפור על סולם יעקב...

  אז נכון. אני לא מאמין בתורה... אבל בכל זאת יש בספר הזה כמה דברים מקסימים ויפים שאני יודע להעריך ולהנות מהם:

  "ויצא יעקב מבאר שבע וילך חרנה. ויפגע במקום וילן שם כי בא השמש. וייקח מאבני המקום וישם מראשותיו וישכב במקום ההוא. ויחלום והנה סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה והנה מלאכי אלוהים עולים ויורדים בו. והנה יהוה ניצב עליו ויאמר ...

  ...וייקץ יעקב משנתו ויאמר אכן יש יהוה במקום הזה ואנכי לא ידעתי "

  ומהו סולם יעקב? מהם מלאכים?...שליחיו של אלוהים. וכולנו הרי שליחים של אלוהים. לא משנה אם האדם שמולך הוא גנב, רוצח, רב, כומר, תליין, נאצי, אינקוויזיטור, או כופר... הוא עדיין שליח של אלוהים שנמצא שם כדי להוכיח את האלוהות שבו – הוא עושה את הדבר שהוא מחשיב לטוב ביותר והנכון ביותר שאפשר, בכל רגע נתון, ובכך מנסה להגשים את האלוהות שלו עצמו. כך שלא משנה היכן הוא בסולם, לא משנה מה הוא מנסה לעשות, ולא משנה לאן פניו...הוא עדיין שליחו של האל. וכאשר יעקב מתעורר הוא אומר...נכון, יש אלוהים במקום הזה ואני לא ידעתי... ההכרה בכך שכולם הם שליחיו של האל נוחתת עליו.

   

  אלוהים בכל אחד מאיתנו

  אני משתדל לראות את אלוהים באדם שנמצא מולי... אלוהים נמצא בו לא פחות מאשר הוא בי. לראות את אלוהים באחר זאת משימה קשה מאוד לפעמים, במיוחד כאשר האדם עושה משהו שנראה לי מטופש או מרושע... אבל כאשר אני מביא את עצמי לראות את אלוהים בו, אני מקבל את הסבלנות, הרצון, הערנות והכוחות שאני צריך כדי להוביל את המצב למקום טוב בקלות. כאשר אני מחפש את אלוהים באדם האחר אני יכול גם לראות מהם המניעים שגורמים לו להיות מי שהוא ובמקרה הצורך, לשנות את המצב.

  ומה על שאלות של צדק, ארגון, מוסר, התנהגות נכונה, אתיקה, וטוהר? כל אלה קשורות קשר הדוק עם אלוהים... מפני שאדם אינו יכול להרגיש מחובר לאלוהים כאשר הוא עסוק בלעשות לאחרים דברים שהוא לא היה רוצה שיעשו לו – כי אז הוא מונע מעצמו את החוויה של יחסים, עם העולם ועם אחרים. וכך הוא מתנתק מאלוהים.

  האנרגיה האלוהית זורמת דרכי... אבל כשאני נוהג בטיפשות, ברוע, בעיוורון או בחוסר צדק אני מגלה שהזרימה נעצרת, נתקעת ותוקעת אותי במקומות לא טובים. בגלל זה אני חייב לשמור על יחסים הגונים עם אנשים, חברים, משפחה, אפילו עם בעלי חיים והדברים החומריים סביבי. רק כך זה יכול באמת להגיע למשהו שלם.

  יש כאלה שמחפשים דברים שונים בחיים – אהבה, כסף, יחסים, פרסום, כבוד, סקס... אלוהים נמצא גם בכל אלה... אבל בסופו של דבר מה שאני רוצה זה להיות שלם מי שאני באמת וזה אומר – לאפשר לעצמי להיות האלוהים שבי. לאפשר לאלוהות לזרום דרכי באופן מושלם... ואין תחושה טובה יותר מזה.

  אלוהים זה לא "הוא". אלוהים זה אתה ואני, ויחד אנחנו יוצרים את המקום שבו אנחנו חיים... - במעשים שלנו, בחוסר המעשה שלנו, ובדוגמה שאנחנו משמשים לאחרים.

  ובכך, יותר מכל, מתבטאת אלוהותנו... בערך שאנו מביאים לידי ביטוי בעולם.

  הקסם שלנו...

   

  אורי.

   

  זהו הקליפ שבו דיברתי בצורה מגומגמת על "אלוהים ואני" באמצעות קסם

   

  כפי שתראו בקליפ... זבולון הביא אותי להתראיין לפרוייקט ממש רגע לפני ואמרתי באותו רגע מעט מאוד. כשנגמר והלכתי לביתי ישבתי וכתבתי את כל הדברים שלא אמרתי...דברים חשובים... שנותנים לי להרגיש קרוב יותר למהותי האלוהית.

   

  © כל הזכויות שמורות לאורי אשכנזי

  ===============================================================

  הערה: פתחתי קבוצה בפייסבוק לאלה שמאמינים באלוהים ללא תלות בדת כלשהי. מוזמנים להצטרף, להוסיף קישורים, דיונים, שאלות ועוד.

   

  © כל הזכויות שמורות לאורי אשכנזי - קוסם ואמן חושים

  דרג את התוכן:

   תגובות (89)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/10/10 22:53:
   שמח שכך!
     4/10/10 20:00:
   מעניין ביותר
     26/9/10 12:39:

   תודה!
   התרשמתי מאוד ממה שכבר כתבת אבל אשמח לקרוא מיהו אלוהים בעיניך. וכמובן, אתה מוזמן להצטרף לקבוצה בפייסבוק.

     26/9/10 12:26:
   יפה מאוד וממש מעניין.
   גם אני תופס את אלוהים בצורה שונה,
   מאיך שהדתות תופסות אותו, שונה ביותר.
     14/9/10 00:05:

   צטט: הפוסע בין עולמות 2010-09-13 23:23:31

   אורי היקר
   פשוט נפלא.

   מרתקת צורת ההתבוננות שלך וההבנה שלך את אלוהים והבריאה כולה.
   אכן מאוד דומה למה שאני כותב...
   תבורך באור ואהבה
   בני

    

   תודה בני.

   שמח על חברותנו וכי התחברת למאמר.

   אמן ואמן!

   שנה נפלאה לכולנו...

   אורי היקר
   פשוט נפלא.

   מרתקת צורת ההתבוננות שלך וההבנה שלך את אלוהים והבריאה כולה.
   אכן מאוד דומה למה שאני כותב...
   תבורך באור ואהבה
   בני
     5/9/10 19:57:

   צטט: פבקה קציר 2010-02-28 21:41:03

   אורי יקר

   אין ספק שאתה בחור מרתק חיוך

   אני בדיוק כותבת מאמר על הבורא... נראה לי שאנחנו מדברים על אותה גברת, בשינוי אדרת קל.

    

   נמשיך את השיחה מהשבוע שעבר ונראה איך הם מסתדרים יחד.

    

   אשמח לקרוא את המאמר שלך.

   וכמובן להמשיך בשיחה!

     5/9/10 19:56:

   צטט: עדנה ויסלר 2009-02-22 17:27:38

   סליחה, יש עוד כמה קסמים ששכחתי שאני יודעת לעשות.

   אני יודעת ללחוץ עם עכבר על המילה 'מומלץ' , תוך שניה מופיע '+1'

   לחיצה נוספת ומופיעה המילה 'תודה' ומיד אחריה כוכב.

   כמו כן אני יודעת ללחוץ על שלט-נוחות ממרחק 100 מטר, או אולי פחות,

   ולנעול את האוטו (מרחוק)! אני יודעת למלא פי מים ולהוריד את הזבל

   ועוד כמה דברים שמופיעים כאן, אבל זה קטן עלי.

    

   חיוך שמח שאת מוצאת יותר ויותר את האלוהים שבך.

    

     28/2/10 21:41:

   אורי יקר

   אין ספק שאתה בחור מרתק חיוך

   אני בדיוק כותבת מאמר על הבורא... נראה לי שאנחנו מדברים על אותה גברת, בשינוי אדרת קל.

    

   נמשיך את השיחה מהשבוע שעבר ונראה איך הם מסתדרים יחד.

     22/2/09 17:27:

   סליחה, יש עוד כמה קסמים ששכחתי שאני יודעת לעשות.

   אני יודעת ללחוץ עם עכבר על המילה 'מומלץ' , תוך שניה מופיע '+1'

   לחיצה נוספת ומופיעה המילה 'תודה' ומיד אחריה כוכב.

   כמו כן אני יודעת ללחוץ על שלט-נוחות ממרחק 100 מטר, או אולי פחות,

   ולנעול את האוטו (מרחוק)! אני יודעת למלא פי מים ולהוריד את הזבל

   ועוד כמה דברים שמופיעים כאן, אבל זה קטן עלי.

     22/2/09 00:44:

   צטט: עדנה ויסלר 2009-02-21 23:30:57

   מאוד מעורר מכשפה מחשבה וכתבת נהדר!

   אני מאוד מאמינה באלוהים: אלוהים מוהר, אלוהים רכטר, אלוהים סשה(ארגוב),

   אלוהים הבת שלי, אלוהים ב'2(שזאת הכיתה שלי), אלוהים דמרקר,

   אלוהים זה שאני מאוהבת בו, במקרה שאני מאוהבת בו,

   אלוהים סנדרסון, זה שאני מאמינה בו ועוד הרבה אלוהים.

   ולפעמים קורים לי נסים, למשל, התלמידים שלי, הכיתה שקיבלתי (יש לנו רומן רציני), כשהם לומדים, מרוכזים ועובדים בשקט מופלא, אני מרגישה כמו קוסמת.

   ובדיוק כשרציתי להוסיף את התגובה הרוחנית הזאת, המחשב (מכשף?) התנתק לי,

   מה שמוכיח שבטוח שידו של אלוהים היתה בדבר.

   ואף על פי כן - נוע תנוע!

    וואו! הרבה אלוהימים יש לך!

   והכי חשוב זה לגלות שבעצם האלוהים הכי חשוב נמצא בך. ובגלילאו.

   ו... סנדרסון. בהחלט. אלוהי הננסנס. 

    

     21/2/09 23:30:

   מאוד מעורר מכשפה מחשבה וכתבת נהדר!

   אני מאוד מאמינה באלוהים: אלוהים מוהר, אלוהים רכטר, אלוהים סשה(ארגוב),

   אלוהים הבת שלי, אלוהים ב'2(שזאת הכיתה שלי), אלוהים דמרקר,

   אלוהים זה שאני מאוהבת בו, במקרה שאני מאוהבת בו,

   אלוהים סנדרסון, זה שאני מאמינה בו ועוד הרבה אלוהים.

   ולפעמים קורים לי נסים, למשל, התלמידים שלי, הכיתה שקיבלתי (יש לנו רומן רציני), כשהם לומדים, מרוכזים ועובדים בשקט מופלא, אני מרגישה כמו קוסמת.

   ובדיוק כשרציתי להוסיף את התגובה הרוחנית הזאת, המחשב (מכשף?) התנתק לי,

   מה שמוכיח שבטוח שידו של אלוהים היתה בדבר.

   ואף על פי כן - נוע תנוע!

     27/12/08 13:02:

   צטט: alona123 2008-12-26 01:42:34

   אהבתי מאוד את מה שכתבת....*!

   מסכימה איתך בגדול,

   יש לי את התובנות שלי בנושא לא אוכל לפרוש כאן את כולן, אך יהיה מעניין לפטפט איתך פעם על הנושא....

   אומר רק שאלוהים בעיני זה הכל - כולל הכל, כל היקום וגם מה שמעבר.....

   גם אני לא ממש מתחברת לדת אבל בעינין ההתייחסות שלך למה שכתוב בתורה יש לי הסתייגות: אתה מתייחס אל הכתוב כפשט, כשלמעשה רב הנסתר על הגלוי בתורה ובכדי להבין את הנסתר זה כבר חוכמת הקבלה, יצא לי ללמוד קבלה תקופה מסוימת וזה דווקא מסתדר מצוין עם דעתי וגם עם דעתך לפי מה שכתבת כאן.

   תודה, אלונה. אשמח לשמוע את דעותייך, כמובן.

   אני בטוח שיש המון שאינני יודע ויש הרבה דרכים לפרש את מה שיש. זאת הפרשנות שקפצה לי באותו יום. זה אולי הפשט, אבל עדיין "עשה לי שכל".

   וזה מצויין לבטא הסתייגויות. אחת מדרכיו הנפלאות של אלוהים להביא אותנו להתקרב זה אל זה ואליו.

   יום נפלא! חיוך

     26/12/08 19:48:

   צטט: רוזמונד 2008-12-26 01:13:21

   אלוהים איזה פוסט!

   .

   אורי, רציתי להזהירך, שתלך רק בדרך הישר ותשים לב היטב לכל מעשיך, כי אתה קוסם, ואולי יום אחד כשתסתובב תגלה שאתה נביא ומאחוריך צועד עם...

   .

   לדעתי, המדע לא מתעלם ממה שאינו מדיד, אלא מנסה למדוד תופעות בלתי מדידות.

   .

   אני חושבת שאלוהים נמצא במיסתורין ובמקום בו אין יכולת הבנה.

   זה בהחלט יכול להסביר את ריבוי הדתות, ואת הפרשנויות השונות, וכל

   המלחמות שקמו מתוך אי ההבנה של מה זה אלוהים,

   וגם כל המוני השליחים שלו שכן מבינים.

   .

   אני מסכימה שהסיפור על חלום יעקב מאוד מעניין, ובאמת שאין לי מושג למה הוא התכוון כשאמר שזהו מקום האלוהים.

   לא ניסיתי לישון על אבנים למראשותי, כי אז אולי הייתי מבינה.

   אולי בכלל התכוון לסולם ערכים ולא לסולם של מלאכים, אבל, שוב, זה נורא מעניין.

   .

   אה, עוד משהו. הטריק של הכרטיס אשראי ממש מדליק. האם יש לו קשר למשבר האשראי?

   מיכל 

    

   אופס... מסוכן להיות נביא. זה מביא אנשים שרוצים לצלוב אותך קריצה

   המדע מנסה למדוד תופעות בלתי מדידות? לא בטוח. המדע מודד סימפטומים ומתייחס אליהם בדרך כלל בטעות כאל הגורמים... ושם הבעיה.

   יכול להיות שאלוהים נמצא במיסתורין ובחוסר ההבנה, אבל קודם כל בהבנה שיש דברים שאיננו מבינים הכל. אני גם חושב שמלחמות באות כתוצאה מאלה שחושבים שהם מבינים יותר טוב מאחרים ואינם מאפשרים פתיחות לאפשרויות האחרות. תמצאי את זה באינקויזיציה, בנאציזם, במסעי הצלב, באיסלאם הפונדמנטליסטי... לא חסרות דוגמאות לעדריות הזאת. אנשים מנסים להוכיח את "אלוהותם" ביכולתם לגרום לאחרים להתעורר למשהו שמעולם לא עורר אותם עצמם.

   סולם ערכים? כן. גם זאת אפשרות. נסחי את זה כפוסט. זה יהיה מעניין.

   תודה על הביקור, אהבתי! חיוך

     26/12/08 19:31:

   צטט: אורית ע. 2008-12-25 22:15:18


   הנה הגעתי סוף סוף לקרוא בשקט.

   היה מענייןמאוד לקרוא את הגיגיך על האלוהים.

   אהבתי מאוד כמה רעיונות שיכולתי להתחבר אליהם:

    

   ובתרגום חופשי שלי-

    

   אלוהים לא שייך לאף אחד,

   הוא שייך לעצמו ולכולנו כי הוא בכולנו....

    

   גם הפיסיקה בשירות אלוהים - היה מצחיק :-),

   אבל כשחושבים על זה, בעצם הכל בשירות כולם לא?

   כי כמו שאמרת, כוחות הטבע פועלים על חיינו גם כשאינינו מודעים להם,

   וגם לגבי תורות מדעיות שכבר הוכחו או התקבלו או כאלו שעדיין לא...

    

   גם כשאתה רואה אחר שעושה משהו רע ומטופש יש לך היכולת לזכור שאלוהים גם בו... - איזו יכולת הכלה מדהימה יש לך.

    

   האם בחיי היוםיום, כאשר אתה עובד , נפגש עם חברים, מוריד את הזבל, ועושה כל דבר שהוא בשיגרה - האם אתה מודע לאלוהות שבך? לרצון שלך להיות כמה שיותר שלם וקרוב לאמת כדי להרגיש את אותה זרימה אלוהית?

    

   מעניין אורי,

   תודה :-).

    

    

   תודה.

   אהבתי את השאלות שלך.

   לפעמים צריך ליצור שקט כדי להכיל. אבל כשמסכימים לזה שאלוהים נמצא גם ברעש, בלכלוך, בבעיות... הכל נהיה פשוט יותר לקבלה.

   הלוואי שיכולתי להתייחס לכל דבר ככה. זה היה עושה אותי שמח ונלהב יותר.

   יש תחומים בחיי שבהם זה קל יותר ואחרים שבהם זה קשה. וגיליתי שכאשר זה קשה, זה תמיד תלוי בי ובהחלטות שעשיתי שגרמו לי להמעיט את כוחי באותו תחום.

   שבת שלום חיוך

    

     26/12/08 01:42:

   אהבתי מאוד את מה שכתבת....*!

   מסכימה איתך בגדול,

   יש לי את התובנות שלי בנושא לא אוכל לפרוש כאן את כולן, אך יהיה מעניין לפטפט איתך פעם על הנושא....

   אומר רק שאלוהים בעיני זה הכל - כולל הכל, כל היקום וגם מה שמעבר.....

   גם אני לא ממש מתחברת לדת אבל בעינין ההתייחסות שלך למה שכתוב בתורה יש לי הסתייגות: אתה מתייחס אל הכתוב כפשט, כשלמעשה רב הנסתר על הגלוי בתורה ובכדי להבין את הנסתר זה כבר חוכמת הקבלה, יצא לי ללמוד קבלה תקופה מסוימת וזה דווקא מסתדר מצוין עם דעתי וגם עם דעתך לפי מה שכתבת כאן.

     26/12/08 01:13:

   אלוהים איזה פוסט!

   .

   אורי, רציתי להזהירך, שתלך רק בדרך הישר ותשים לב היטב לכל מעשיך, כי אתה קוסם, ואולי יום אחד כשתסתובב תגלה שאתה נביא ומאחוריך צועד עם...

   .

   לדעתי, המדע לא מתעלם ממה שאינו מדיד, אלא מנסה למדוד תופעות בלתי מדידות.

   .

   אני חושבת שאלוהים נמצא במיסתורין ובמקום בו אין יכולת הבנה.

   זה בהחלט יכול להסביר את ריבוי הדתות, ואת הפרשנויות השונות, וכל

   המלחמות שקמו מתוך אי ההבנה של מה זה אלוהים,

   וגם כל המוני השליחים שלו שכן מבינים.

   .

   אני מסכימה שהסיפור על חלום יעקב מאוד מעניין, ובאמת שאין לי מושג למה הוא התכוון כשאמר שזהו מקום האלוהים.

   לא ניסיתי לישון על אבנים למראשותי, כי אז אולי הייתי מבינה.

   אולי בכלל התכוון לסולם ערכים ולא לסולם של מלאכים, אבל, שוב, זה נורא מעניין.

   .

   אה, עוד משהו. הטריק של הכרטיס אשראי ממש מדליק. האם יש לו קשר למשבר האשראי?

   מיכל 

     25/12/08 22:15:


   הנה הגעתי סוף סוף לקרוא בשקט.

   היה מענייןמאוד לקרוא את הגיגיך על האלוהים.

   אהבתי מאוד כמה רעיונות שיכולתי להתחבר אליהם:

    

   ובתרגום חופשי שלי-

    

   אלוהים לא שייך לאף אחד,

   הוא שייך לעצמו ולכולנו כי הוא בכולנו....

    

   גם הפיסיקה בשירות אלוהים - היה מצחיק :-),

   אבל כשחושבים על זה, בעצם הכל בשירות כולם לא?

   כי כמו שאמרת, כוחות הטבע פועלים על חיינו גם כשאינינו מודעים להם,

   וגם לגבי תורות מדעיות שכבר הוכחו או התקבלו או כאלו שעדיין לא...

    

   גם כשאתה רואה אחר שעושה משהו רע ומטופש יש לך היכולת לזכור שאלוהים גם בו... - איזו יכולת הכלה מדהימה יש לך.

    

   האם בחיי היוםיום, כאשר אתה עובד , נפגש עם חברים, מוריד את הזבל, ועושה כל דבר שהוא בשיגרה - האם אתה מודע לאלוהות שבך? לרצון שלך להיות כמה שיותר שלם וקרוב לאמת כדי להרגיש את אותה זרימה אלוהית?

    

   מעניין אורי,

   תודה :-).

    

    

     8/10/08 12:42:

   צטט: לאה לבבית 2008-10-08 10:59:31


   ......"אבל בסופו של דבר מה שאני רוצה זה להיות שלם מי שאני באמת וזה אומר – לאפשר לעצמי להיות האלוהים שבי. לאפשר לאלוהות לזרום דרכי באופן מושלם... ואין תחושה טובה יותר מזה.

   אלוהים זה לא "הוא". אלוהים זה אתה ואני, ויחד אנחנו יוצרים את המקום שבו אנחנו חיים... - במעשים שלנו, בחוסר המעשה שלנו, ובדוגמה שאנחנו משמשים לאחרים.

   ובכך, יותר מכל, מתבטאת אלוהותנו... בערך שאנו מביאים לידי ביטוי בעולם.

   הקסם שלנו... "

    

    למרות הפוסט הארוך - קראתי אותו עד הסוף ..וכן את כל התגובות

   נראה שכולנו מסכימים ומתחברים.

    

   "אבל בסופו של דבר מה שאני רוצה זה להיות שלם מי שאני באמת"

    

   תודה לך קוסם יקר שביטאת את תמצית האלוהות

    וואו! תודה לך על הפירגון.

   התפוח לא  נפל רחוק מהעץ... מסתבר.

   גמר חתימה טובה לך. (משיחות איתו אני כבר יודע שזה כך... אבל לא אמרתי כלום. ששש)

    

     8/10/08 11:01:


   כיכבתי

   שיאירו דבריך

     8/10/08 10:59:

   ......"אבל בסופו של דבר מה שאני רוצה זה להיות שלם מי שאני באמת וזה אומר – לאפשר לעצמי להיות האלוהים שבי. לאפשר לאלוהות לזרום דרכי באופן מושלם... ואין תחושה טובה יותר מזה.

   אלוהים זה לא "הוא". אלוהים זה אתה ואני, ויחד אנחנו יוצרים את המקום שבו אנחנו חיים... - במעשים שלנו, בחוסר המעשה שלנו, ובדוגמה שאנחנו משמשים לאחרים.

   ובכך, יותר מכל, מתבטאת אלוהותנו... בערך שאנו מביאים לידי ביטוי בעולם.

   הקסם שלנו... "

    

    למרות הפוסט הארוך - קראתי אותו עד הסוף ..וכן את כל התגובות

   נראה שכולנו מסכימים ומתחברים.

    

   "אבל בסופו של דבר מה שאני רוצה זה להיות שלם מי שאני באמת"

    

   תודה לך קוסם יקר שביטאת את תמצית האלוהות

     5/10/08 09:24:

   צטט: lemira 2008-10-04 22:14:46

   לא מתעסקת עם אלוהים . והעיקר לא לפחד כלל...

   גדול עלי.  אז הגודל כן קובע?

    

   אפשר לקבל את הכרטיס? תתפסי אותו, הוא מעופף לידך.

   מירה

     5/10/08 09:14:

   צטט: לי* 2008-10-04 19:13:10

   דרך קסומה מצאת לך להיות השליח שלו:)

   אהבתי וכיכבתי

    גם את, מסתבר.

   תודה.

    

     5/10/08 09:14:

   צטט: אורי כרמל 2008-10-02 13:33:43

   very interesting perspective, even for a complete agnostic...

   *

   ori

    תודה. אני משתדל תמיד לבחון דברים באופן עצמאי... 

   שמח שאהבת.

    

     5/10/08 02:14:

   צטט: ש.ס.ק 2008-10-02 12:56:31


   *

    רגוע

    

     4/10/08 22:14:

   לא מתעסקת עם אלוהים .

   גדול עלי.

    

   אפשר לקבל את הכרטיס?

   מירה

     4/10/08 19:13:

   דרך קסומה מצאת לך להיות השליח שלו:)

   אהבתי וכיכבתי

     2/10/08 13:33:

   very interesting perspective, even for a complete agnostic...

   *

   ori

     2/10/08 12:56:

   *
     26/9/08 10:57:

   בתשובה לשאלתך: הוא יכול. וגרוע מכך, הוא עשה את זה אינספור פעמים.

   ויש המאמינים שכל חוסר יכולת שיש לנו היא תוצאה ישירה של זה.

   יש הרבה סיפורים על אנשים שברגע שהם הפסיקו להאמין שהם לא יכולים הם הצליחו הרבה יותר ממה שאפשר היה להאמין.

   ואהבתי את ההפרדה בין העושה למעשה.

     26/9/08 09:06:


   "אני משתדל לראות את אלוהים באדם שנמצא מולי... אלוהים נמצא בו לא פחות מאשר הוא בי. לראות את אלוהים באחר זאת משימה קשה מאוד לפעמים, במיוחד כאשר האדם עושה משהו שנראה לי מטופש או מרושע... אבל כאשר אני מביא את עצמי לראות את אלוהים בו, אני מקבל את הסבלנות, הרצון, הערנות והכוחות שאני צריך כדי להוביל את המצב למקום טוב בקלות. כאשר אני מחפש את אלוהים באדם האחר אני יכול גם לראות מהם המניעים שגורמים לו להיות מי שהוא ובמקרה הצורך, לשנות את המצב. "

   זה מה שנקרא להפריד בין האדם למעשה

   רק על ידי ההפרדה אפשר לראות את האלוהי בכל אחד

   כי המעשה אולי רע אבל לא האדם בבסיסו

   והדוגמא שאפשר לאמץ כלפי אחרים היא כדוגמת הילדים שלנו

   כשילד עושה מעשה טיפשי אנחנו לא אומרים לו אתה טיפש

   אנחנו אומרים לו המעשה שעשית טיפשי

   כך אפשר לנהוג כלפי אחרים בהפרדה בין האדם מעשה

   כך אפשר להכיל ולאהוב כל אדם ללא שייכות למעשיו

   רק מתוך הבנה שכולנו אחד וכולנו חלקיו של השלם

   למרות שהשלם גדול מס"כ כל חלקיו וזו האלוהות

   ... נמסטה....

   קראתי עוד והזכרת לי את השאלה המצחיקה שתמיד אנחנו שואלים כשמדברים על אלוהים וכוחו

   האם אלוהים הוא כל יכול עד כדי כך שיוכל ליצור סלע כזה ענק שאפילו הוא לא יוכל להזיזו?

     17/9/08 20:27:

   צטט: תמר קפואנו 2008-09-17 09:43:43


   איזה יופי של פרגון לאלוהים

   מגיע לו... קריצה

    ויאמר אלוהים: אם אין אני ... אופס... יצרתי עולם.

   אין, אין, אין משהו אחר. 

    

     17/9/08 09:43:


   איזה יופי של פרגון לאלוהים

   מגיע לו... קריצה

     8/9/08 10:06:

   צטט: קול הרוח 2008-09-08 04:49:48

   *

    תודה. שמח שאהבת. האשרת והעשרת אותי.

    

     8/9/08 04:49:
   *
     6/9/08 16:20:

   צטט: אוצרת נשימה 2008-09-06 14:38:48

   אלוהים שלי

   האור, האומץ, הרוח, הכוח,

   היושר, הכנות, הטוהר והתבונה,

   לבחון באמונה את הדרך אל האושר,

   ברגעים אלה אני שלמה עם מהות החיים..

    אאאאאאאאאאאאמן! רגוע

    

     6/9/08 14:38:

   אלוהים שלי

   האור, האומץ, הרוח, הכוח,

   היושר, הכנות, הטוהר והתבונה,

   לבחון באמונה את הדרך אל האושר,

   ברגעים אלה אני שלמה עם מהות החיים..

     5/9/08 15:46:

   צטט: הקוסמת מארץ גוץ 2008-09-05 12:17:53

   זאת בדיוק הבעיה שאני נתקלת בה בכל פעםשמנסה להיצמד לטקסטים דתיים, מתחברת להגדרת האלוהים שלך, אך כשצריכה לקרוא את הכתובים בלשון הוא..זה מתחיל להסתבך, תמיד חושבת כמה קל היה אם בשפה העיברית אפשר היה לומר IT זה נראה לי יותר מתקרב לה' מאשר "הוא".

   יש עוד בעיות עם טקסטים דתיים. במיוחד אלה שמקטינים אותך לעומת "הוא".

   את אלוהים. במיוחד כשאת קוסמת. במיוחד כשאת עוזרת לאנשים למצוא את האלוהים שבהם.

   לא?

    

   זאת בדיוק הבעיה שאני נתקלת בה בכל פעםשמנסה להיצמד לטקסטים דתיים, מתחברת להגדרת האלוהים שלך, אך כשצריכה לקרוא את הכתובים בלשון הוא..זה מתחיל להסתבך, תמיד חושבת כמה קל היה אם בשפה העיברית אפשר היה לומר IT זה נראה לי יותר מתקרב לה' מאשר "הוא".
     2/9/08 22:09:

   צטט: זוגות זוגות (טנטרה) 2008-09-02 20:37:22

   קראת לי, אז באתי,

   קראתי

   ו...אהבתי

   מאד!

   קראתי ונתקלתי שוב ושוב בטנטרה (תמוה, לא?)

   גם שם אנחנו מדברים על זה שאנחנו חלק מהמארג הקוסמי,

   מתרגלים כל הזמן את הנמסטה - להכיר ולראות את האלוהי שבי

   ומשם לראות ולהוקיר את האלוהי שבך,

   מחפשים ומוצאים את האלוהי בכל אחד ואחת

   וגם בכל דבר ובכל סיטואציה.

   החיים כל כך הרבה יותר יפים ככה...

   זוכר שדיברנו פעם על להשאיר את ערוצי הפליאה פתוחים?

   אז זה מה שהטנטרה לימדה ומלמדת אותי כל הזמן

   ובסופו של דבר, במידה מסויימת, ככה תירגמתי לי חלקים נרחבים מהפוסט הנפלא הזה שלך.

   הקסם, הפלא, האלוהי, בכאן ובעכשיו

   תודה!

    תודה מיה,

   אני כנראה צריך ללמוד עוד על טנטרה.

   חיבוקיםנשיקה ותודה שבאת שוב.

    

     2/9/08 20:37:

   קראת לי, אז באתי,

   קראתי

   ו...אהבתי

   מאד!

   קראתי ונתקלתי שוב ושוב בטנטרה (תמוה, לא?)

   גם שם אנחנו מדברים על זה שאנחנו חלק מהמארג הקוסמי,

   מתרגלים כל הזמן את הנמסטה - להכיר ולראות את האלוהי שבי

   ומשם לראות ולהוקיר את האלוהי שבך,

   מחפשים ומוצאים את האלוהי בכל אחד ואחת

   וגם בכל דבר ובכל סיטואציה.

   החיים כל כך הרבה יותר יפים ככה...

   זוכר שדיברנו פעם על להשאיר את ערוצי הפליאה פתוחים?

   אז זה מה שהטנטרה לימדה ומלמדת אותי כל הזמן

   ובסופו של דבר, במידה מסויימת, ככה תירגמתי לי חלקים נרחבים מהפוסט הנפלא הזה שלך.

   הקסם, הפלא, האלוהי, בכאן ובעכשיו

   תודה!

     27/8/08 10:48:

   צטט: אורי כרמל 2008-08-27 00:48:04

   דווקא יצא מעניין :)

   *

   אורי 

    הדווקא הזה... צץ ומופיע לפעמים, במקומות הכי לא צפויים.

   תודה :)

   גמני

    

     27/8/08 10:46:

   צטט: מולי . 2008-08-26 23:14:00

   10*

    

    תודה לך. שמח מאוד שאהבת.

    

     27/8/08 00:48:

   דווקא יצא מעניין :)

   *

   אורי 

     26/8/08 23:14:

   10*

    

     16/8/08 15:17:

   צטט: דורין 123 2008-08-12 12:46:59

   חבל שאי אפשר לככב תגובות,

   כל כך יפה כתבת,

   כל כך אמיתי ונכון,

   זו אהבה בשבילי - אלוהות, וזו אלוהות בשבילי - אהבה!!!!!!!

   צטט: אורי אשכנזי 2008-04-28 23:24:05

    

   צטט: osher15 2008-04-16 20:33:17

   אורי היקר

   אלוהים בשבילי הוא ישות עילאית

   שמלווה אותי כל חיי,

   ותמיד אאמין בו,

   בשבילך הוא כל אחד מאיתנו,

   בשביל אחר הוא האהבה.

   וכל אחד באמונתו יחיה.

   אהבתי את הפוסט כי הוא אמיתי

   כוכב לאמת שלך.

   זהבה

    

   אהבתי שיש בך האהבה לאמת.

    

    

    אהבה. אלוהות. אמת. מילים נרדפות?

   אולי צריך לפתח את המילה יהבה  - מין שילוב של אהבה ויהוה...

    

     16/8/08 15:06:

   צטט: רואה באור 2008-08-12 12:24:02


   "לאפשר לעצמי להיות האלוהים שבי"

   אין מילים לתאר הרגשת אלוהות

   יש מילים לומר לך

   שהרגשתי אלוהות בדבריך

   ואת חום הלב

    

   אף פעם לא אהבתי קסמים,עכשיו אוהבת,באמתשנגלתה בם ונהיו אלוהיים...

   ישר כוחך!

    איזו תגובה מדהימה ומרגשת. מרגיש את האלוהות שבך ומודה לך. וגם על הכוכב.

   האמת... האמת היא הפתח!  והתבוננות  היא המפתח.

    

     12/8/08 17:46:

   חזרתי לככב
     12/8/08 12:46:

   חבל שאי אפשר לככב תגובות,

   כל כך יפה כתבת,

   כל כך אמיתי ונכון,

   זו אהבה בשבילי - אלוהות, וזו אלוהות בשבילי - אהבה!!!!!!!

   צטט: אורי אשכנזי 2008-04-28 23:24:05

    

   צטט: osher15 2008-04-16 20:33:17

   אורי היקר

   אלוהים בשבילי הוא ישות עילאית

   שמלווה אותי כל חיי,

   ותמיד אאמין בו,

   בשבילך הוא כל אחד מאיתנו,

   בשביל אחר הוא האהבה.

   וכל אחד באמונתו יחיה.

   אהבתי את הפוסט כי הוא אמיתי

   כוכב לאמת שלך.

   זהבה

    

    אהבתי שיש בך האהבה לאמת.

    

    

     12/8/08 12:24:


   "לאפשר לעצמי להיות האלוהים שבי"

   אין מילים לתאר הרגשת אלוהות

   יש מילים לומר לך

   שהרגשתי אלוהות בדבריך

   ואת חום הלב

    

   אף פעם לא אהבתי קסמים,עכשיו אוהבת,באמתשנגלתה בם ונהיו אלוהיים...

   ישר כוחך!

     4/8/08 20:37:

   צטט: צביקס 2008-07-27 15:27:56


   יפה כתבת

    

   נראה לי שיעניין אותך הקישור הבא

   http://malki.tripod.com/Yetzira.htm

    

   *

   תודה לך. מאוד מאיר עיניים. מתברר שאתמול גם שמעתי הרצאה בנושא...

   יכול להיות שאלו הם החוטים הבלתי נראים שמזיזים את היקום...

   איך נדע? יש מבחן. ואפילו פשוט.

   האם תוכל להשתמש בידע הזה כדי לשנות את תנאי הקיום שלך? של אחרים? 

    

    

     27/7/08 15:27:


   יפה כתבת

    

   נראה לי שיעניין אותך הקישור הבא

   http://malki.tripod.com/Yetzira.htm

    

   *

     1/7/08 10:35:

   צטט: brazil s tring 2008-06-30 21:52:35


   זוית מעניינת...

   ושאינה לוקה בתעתועים..קריצה

   לפחות מהנקודה האתאיסטית שלי..

    הממ... מעניין שאנחנו מחפשים זוית שאינה "לוקה בתעתועים"... בעוד שאנו יודעים ומבינים שאין שום דבר שאנו, כבני אדם, מסוגלים לראות כפי שהוא באמת.

    

     30/6/08 21:54:
   אחזור להאירה בכוכב קיץ לילי..
     30/6/08 21:52:


   זוית מעניינת...  

   ושאינה  לוקה בתעתועים..קריצה

   לפחות מהנקודה האתאיסטית שלי..

     23/6/08 23:02:

    

   צטט: iri20 2008-06-21 17:09:13

    

   אהבתי את מה שכתבת.

   לראות את אלוהים באדם אחר, זה נקרא חמלה.

   הדתות עיוותו לגמרי את מושג האלוהים,

   כל דת לקחה פטרונות עליו, ובשמו השיגה שליטה

   על ההדיוטות.

   אלוהים הוא חבר טוב שלי,

   והכי קרובים אליו,

   בטבע,

   באהבה,

   כשטובים אל עצמינו ואל ברואיו

   אחזור לככב.

    עם חברים של אלוהים אני לא מתווכח!תמים

   תודה על הכוכב והתגובה המקסימה. 

     21/6/08 17:09:

    

   אהבתי את מה שכתבת.

   לראות את אלוהים באדם אחר, זה נקרא חמלה.

   הדתות עיוותו לגמרי את מושג האלוהים,

   כל דת לקחה פטרונות עליו, ובשמו השיגה שליטה

   על ההדיוטות.

   אלוהים הוא חבר טוב שלי,

   והכי קרובים אליו,

   בטבע,

   באהבה,

   כשטובים אל עצמינו ואל ברואיו

   אחזור לככב.

     16/6/08 20:56:

    

   צטט: da2008 2008-06-16 17:46:27

    

   צטט: da2008 2008-06-16 16:55:20

   ענק ...

   ירוק כשישובו....

   דנה. והדבקתי * 10

    

    תודה. והדבקתי לך נשיקה

     16/6/08 20:55:

    

   צטט: סיגלית דויד 2008-06-11 22:54:34

   אלוהים!!!! אם אגיב לכל מה שכתבת זה כבר יהיה פוסט ארוך בפני עצמו!!!!

   אז רק אוסיף ואומר שאני מסכימה עם הרבה ממה שכתבת,

   ואתה כל הזמן טורח להגיד שאתה לא מאמין באלוהים אבל מדברך

   אתה דוקא כן! כי כל מה שכתבת זה בעצם אמונה באלוהים!

   אנחנו כבר מזמן הבנו שזה לא סבא טוב שיושב בשמים ומפעיל עלינו "קסמים"

   ושבשורה התחתונה...כולנו ריקמה אנושית אחת גדולה וכל מה שאנחנו עושים

   לטוב ולרע משפיעה לא רק עלינו אלא גם על הסובב אותנו כך שכולנו

   בעצם ערבים זה לזה וככל שנשכיל להבין זאת ונדע לקחת אחריות כל ייטב לכולנו,

   אמן!

    

   אני חושבת שככל שנרפה מהאגו שלנו, נרפה גם מהצורך לאחוז בשליטה

   ורק משם נוכל להתרחב אל האלוהות שבתוכנו ומחוצה לנו בהרמוניה זורמת...

    

   תודה על הפוסט הנפלא והמושקע

   ובמעשה של קסם הרשנה לי לשלוף עבורך את ה-* ה-8

   וכנראה לא סתם, הספרה 8 מסמלת את סמל האינסוף...

   מקרי אומ לא מקרי...רק אלהים יודע.....

    

    תודה על תגובתך והכיכוב האינסופי...קורץ

   להרפות מהאגו? אפשרי? וכי יש דבר שאדם אינו עושה למען עצמו, גם כשהוא עושה למען היקום, משפחתו, אנשים אחרים, בעלי חיים, אלוהים? שאלה חשובה... אבל שייכת לפוסט אחר שייכתב בהמשך.

    

     16/6/08 17:46:

    

   צטט: da2008 2008-06-16 16:55:20

   ענק ...

   ירוק כשישובו....

   דנה.  והדבקתי  * 10

    

     16/6/08 16:55:

   ענק ...

   ירוק כשישובו....

   דנה. 

     16/6/08 15:32:

    

   צטט: הסלב 2008-06-16 15:11:51

   הומניסט

   כנראה... אני הומניסט גאה. הפתעה ולא ידעתי.

     16/6/08 15:11:
   הומניסט
     11/6/08 22:54:

   אלוהים!!!! אם אגיב לכל מה שכתבת זה כבר יהיה פוסט ארוך בפני עצמו!!!!

   אז רק אוסיף ואומר שאני מסכימה עם הרבה ממה שכתבת,

   ואתה כל הזמן טורח להגיד שאתה לא מאמין באלוהים אבל מדברך

   אתה דוקא כן!  כי כל מה שכתבת זה בעצם אמונה באלוהים!

   אנחנו כבר מזמן הבנו שזה לא סבא טוב שיושב בשמים ומפעיל עלינו "קסמים"

   ושבשורה התחתונה...כולנו ריקמה אנושית אחת גדולה וכל מה שאנחנו עושים

   לטוב ולרע משפיעה לא רק עלינו אלא גם על הסובב אותנו כך שכולנו

   בעצם ערבים זה לזה וככל שנשכיל להבין זאת ונדע לקחת אחריות כל ייטב לכולנו,

   אמן! 

    

   אני חושבת שככל שנרפה מהאגו שלנו, נרפה גם מהצורך לאחוז בשליטה

   ורק משם נוכל להתרחב אל האלוהות שבתוכנו ומחוצה לנו בהרמוניה זורמת...

    

   תודה על הפוסט הנפלא והמושקע

   ובמעשה של קסם הרשנה לי לשלוף  עבורך את ה-* ה-8

   וכנראה לא סתם, הספרה 8 מסמלת את סמל האינסוף...

   מקרי אומ לא מקרי...רק אלהים יודע..... 

    

     11/6/08 21:51:

    

   צטט: sekeles 2008-06-07 13:34:07

   תודה - ניסוח פשוט ומבריק - עונג שבת.

    מגניב עונג מתמיד!

    

     11/6/08 21:49:

    

   צטט: אוסינג 2008-06-07 11:12:11

   מכיוון שיחסי לאלוהים עבר גלגולים רבים מאתיאזם (כפירה מוחלטת) לדאיזם (האל ברא ועזב) ומצא לבסוף חניה באגנוסטיזם (יתכן שקיים ויתכן שלא), אני מוצאת את פרשנותך נעימה וחביבה מכולם. ומכיוון שאני חסידת החביב והנעים, ויש לי שני כוכבים שקפה דה מארקר העמיד לרשותי (לא ברור לי בזכות מה) אלך ללמוד איך מככבים ואעניק לך את הכוכב הראשון שהענקתי אי פעם. נראה לי שדיון על אלוהים + 'קסם' נפלא כל כך עם כרטיס אשראי ראוי לגודל המעמד (:

    איזו תגובה מקסימה. תודה רבה לך.
    מחייך

     7/6/08 13:34:
   תודה - ניסוח פשוט ומבריק - עונג שבת.
     7/6/08 11:12:

   מכיוון שיחסי לאלוהים עבר גלגולים רבים מאתיאזם (כפירה מוחלטת) לדאיזם (האל ברא ועזב) ומצא לבסוף חניה באגנוסטיזם (יתכן שקיים ויתכן שלא), אני מוצאת את פרשנותך נעימה וחביבה מכולם. ומכיוון שאני חסידת החביב והנעים, ויש לי שני כוכבים שקפה דה מארקר העמיד לרשותי (לא ברור לי בזכות מה) אלך ללמוד איך מככבים ואעניק לך את הכוכב הראשון שהענקתי אי פעם. נראה לי שדיון על אלוהים + 'קסם' נפלא כל כך עם כרטיס אשראי ראוי לגודל המעמד (:

     8/5/08 21:30:

   אפשר ללמוד את זה... וזה כיף!

   תודה על תגובתך.  

     8/5/08 11:09:

   כתבת מקסים

   כל כך נכון..

   במיוחד התחברתי לקטע

   וכולנו הרי שליחים של אלוהים. לא משנה אם האדם שמולך הוא גנב, רוצח, רב, כומר, תליין, נאצי, אינקוויזיטור, או כופר... הוא עדיין שליח של אלוהים שנמצא שם כדי להוכיח את האלוהות שבו – הוא עושה את הדבר שהוא מחשיב לטוב ביותר והנכון ביותר שאפשר.

   אני כמוך, מחזיקה באמונה שאנחנו חלק מאלוהים וכל אדם שנקרא בפנינו נשלח אלינו כי זימנו אותו מעמקי נשמתנו והוא הגיע כדי למלא תפקיד בחיינו. וכשתפקידו יסתיים הוא ימשיך הלאה.

    

   ולגבי הכתבה שצולמה.. עשית לי חשק ללכת ללמוד קוסמות

   וואו.. זה מרתק

     28/4/08 23:27:

    

   צטט: ממש ממש 2008-04-26 09:49:33

   דברים חשובים

   יפים

   ראויים להיקרא על ידי כולם.

   תפיסה נכונה של האלהים

   ואיך נוכחותו שזורה בחיינו , בסביבתינו...

    אני מתמוגג מהפירגון שלך. מחייך

     28/4/08 23:26:

    

   צטט: קסם... 2008-04-16 23:23:20

   אהבתי את שכתבת

   בהחלט מעמיק חשיבה

   *

    * תודה.  שימחת אותי

     28/4/08 23:24:

    

   צטט: osher15 2008-04-16 20:33:17

   אורי היקר

   אלוהים בשבילי הוא ישות עילאית

   שמלווה אותי כל חיי,

   ותמיד אאמין בו,

   בשבילך הוא כל אחד מאיתנו,

   בשביל אחר הוא האהבה.

   וכל אחד באמונתו יחיה.

   אהבתי את הפוסט כי הוא אמיתי

   כוכב לאמת שלך.

   זהבה

    

    אהבתי שיש בך האהבה לאמת.

     28/4/08 23:21:

    

   צטט: דוכסית1 2008-04-16 19:07:23

   הוא קוסם הוא קוסם... מקסים!!

    מחייך

     26/4/08 09:49:

   דברים חשובים

   יפים

   ראויים להיקרא על ידי כולם.

   תפיסה נכונה של האלהים

   ואיך נוכחותו שזורה בחיינו , בסביבתינו...

     16/4/08 23:23:

   אהבתי את שכתבת

   בהחלט מעמיק חשיבה

   *

     16/4/08 20:33:

   אורי היקר

   אלוהים בשבילי הוא ישות עילאית

   שמלווה אותי כל חיי,

   ותמיד אאמין בו,

   בשבילך הוא כל אחד מאיתנו,

   בשביל אחר הוא האהבה.

   וכל אחד באמונתו יחיה.

   אהבתי את הפוסט כי הוא אמיתי

   כוכב לאמת שלך.

   זהבה

    

     16/4/08 19:07:
   הוא קוסם הוא קוסם... מקסים!!

    

   צטט: במבי. 2008-04-04 11:44:47

   זה לא קורה הרבה אבל מסכימה איתך....

   כתבת בהיר ויפה

   כיכבתי...

    תודה מחייך

    

     4/4/08 11:44:

   זה לא קורה הרבה אבל מסכימה איתך....

   כתבת בהיר ויפה

   כיכבתי...

    תודה. אהבתך, האישה, הילדים כולם באמת הם ביטויים של האלוהות.  אהבה היא אחד מהכוחות החזקים ביקום. אבל מאחר וקשה להגדיר אותה...או לנסח את חוקיה...אני רק יכול לשער ולקוות שאתה צודק נבוך

   אהבה שולטת! 

    

   צטט: א.ב. של אהבה 2008-03-30 03:36:47

   הי אורי, כתבת מאוד יפה

   אני בכלל מאמין שאלוהים זאת האהבה. ולכן, הבחורה שאותה אני אוהב היא אלוהים עבורי. וכן, גם הילדים שלי. ואין בזאת שום כפירה ב"אלוהות" כפי השיהדות מפרשת אותה, פשוט מבט אחר על הקסם האין-סופי הזה שנקרא אהבה.

    

     30/3/08 03:36:

   הי אורי, כתבת מאוד יפה

    

   אני בכלל מאמין שאלוהים זאת האהבה. ולכן, הבחורה שאותה אני אוהב היא אלוהים עבורי. וכן, גם הילדים שלי. ואין בזאת שום כפירה ב"אלוהות" כפי השיהדות מפרשת אותה, פשוט מבט אחר על הקסם האין-סופי הזה שנקרא אהבה.

    

   היי אניאור, יש לי פילוסופיה מאוד עמוקה בקשר לסיבות שאוסרות עלי או מתירות לי להסביר את השיטות. באופן כללי, כאשר מישהו רואה את הקסם הוא חווה משהו מיוחד. אם אסביר את זה אקלקל לו את החוויה. לעומת זאת, אם האדם רוצה ללמוד לעשות את זה לאחרים, אני רק יכול לעודד אותו, כי אני יודע שהוא יהיה מסוגל לגרום הרבה יותר אושר בעולם.

   אז ללמוד את הקסם, זה רק בשיעור פרטי.

   האמת היא שאת כבר יודעת את זה, אבל כתבתי, כי השאלה בוודאי תצוץ שוב ממישהו אחר ורציתי להיות מכוסה.מחייך

    

   וסנדרה... תודה. אני שמח שאהבת. 

     20/3/08 01:38:

   *

   מקסים!

   תודה.

     19/3/08 19:53:
   מתי מתחילים?

   שיעורים פרטיים ניתנים בשמחה.

   אולי בהמשך אני גם אלמד פה כמה דברים שאפשר לעשות כדי להגניב לאנשים את המוח... 

     19/3/08 00:11:

   כן, כי את כל השאר אני כבר מכירה

   חתום

   צטט: ת תח תחמ תחמן מיומן 2008-03-18 23:20:35

   היי, תודה על תגובתך ושמחתי שדעותנו משתלבות.

   יש קסמים עם אשראי שיכולים להיות יעילים יותר.

   בטוחה שאת רוצה ללמוד את זה?כסף

    

   היי, תודה על תגובתך ושמחתי שדעותנו משתלבות.

   יש קסמים עם אשראי שיכולים להיות יעילים יותר.

   בטוחה שאת רוצה ללמוד את זה?כסף

     18/3/08 18:32:

   מרשים בהחלט!

   מסכימה לגמרי עם התפיסה האלוהית שלך

    אגב, אתה יכול ללמד אותי את הקסם עם האשראי?

   נראה לי שיהיה לי שימוש בו...בקסם קורץ