כותרות TheMarker >
  ';

  Velvet Underground

  במעמקי הביצה, הברנז'ה ותעשיית התקשורת. כל מה שצריך לדעת על המנגנונים שמפעילים את גלגלי הדפוס וקורי הרשת

  ארכיון

  0

  מה זה האור הזה בשמיים?

  38 תגובות   יום רביעי, 19/3/08, 07:09
   

  ריקי כהן בפוסט אורח
  איך עושים כסף מאינטרנט, פרסומות אישיות, טוב או רע? מה בין הרשת לעולם האמיתי, ובין הזהות המקוונת לאחרת - הכל על כנס התקשורת של מי"ל

   

  רק אחרי שהגעתי לאולם הכנסים של הסיטי טאוור, תפסתי מקום בשולחן ליד גדי שמשון ויהונתן קלינגר, מציצה בתוכנייה שחולקה לנו בתוך פולדר ענק, קלטתי: הסתבר שהייתי האשה היחידה ששובצה לדבר בפאנלים בכנס התקשורת השנתי של המי"ל. ארבעה נושאים לדיון עמדו במרכז הכנס, ארבעה פאנלים של אנשי מקצוע מתחום התקשורת, ואשה אחת שיש לה תפקיד, לא בכיר מדי, שובצה בתוכם.

   

  מנכ"ל המי"ל אגב, שמחליטה על הלו"ז היא פנינה שנהב, לשעבר מבכירי בזק. אשה שמכירה ודאי את תקרת הזכוכית. אה, ומנחת הכנס הייתה קרן מרציאנו, כתבת ערוץ 2. רציתי לפתוח בעובדה הזו, בדיון שהתקיים על "רשתות חברתיות והשלכות על המרקם התרבותי בישראל", בו דיברתי לצד גדי שמשון, ליאור קודנר (עורך הקפה) וינון לנדברג, מנכ"ל אידיאולוג'יק. תכננתי להעיר על כך באופן חינני ומעט אירוני, מבלי להישמע טרחנית ומבלי להוסיף את ההתנצלות המחליאה "אבל אני לא פמיניסטית". אבל לא הצלחתי כי לקח זמן עד שמרציאנו הגיעה אלי בדיון, וכשהגיעה - ויתרתי. אולי זה הצורך להיות ילדה טובה. עכשיו, זה לא שאני כזו חשובה, וגדי הוא ללא ספק כוכב שתופס פוקוס בבמה, אבל כשיצאתי מהכנס ניגש אלי ידיד עבר, משפטן, ושאל אותי למה לדעתי בחלק הראשון של הדיון המנחה כמעט התעלמה ממני. הוא לקח את זה קשה ממני.

   

  לא נפגעתי, כי הייתה זו פתיחה משובחת של גדי, שלגלג באופן שנון על הדינוזוארים שמתייחסים לאינטרנט כאל "מה זה האור הזה בשמיים שם?", כשהוא חובט בפאנל שבו דיברו מודי פרידמן מערוץ 10, אילן ישועה מנכ"ל וואלה!, קובי מרנקו מנכ"ל לוגיה, יונה ויזנטל -YES, אבי בר, מנכ"ל ערוץ הספורט, אודי מירון מענני תקשורת ומשפטן ממשרד יגאל ארנון. הפאנל הקודם עסק בשאלה הנדושה "אינטרנט, איך עושים מזה כסף".
  היה זה דיון של גברים שיודעים מה מעמדם בתחום, את מידת כוחם ושליטתם במדיה, והקפידו לשלב בין מענה ענייני להקנטות הדדיות, ירידות קטנות וסרקאסטיות על חשבון המתחרים, ולעתים גם תחושה של 'זה לא מספיק מעניין לאדם כמוני'".

   

  הנה כמה ציטוטי מפתח:

  "אני קם בבוקר כמנכ"ל ערוץ 10 ולא חושב מה עשתה נענע10 אתמול, זה לא מעסיק אותי". מודי פרידמן.

   

  "ONE עושים עבודה לא רעה בכלל".

  אבי בר, מנכ"ל ערוץ הספורט.

   

  "מאה אלף צופים ראו באינטרנט בערוץ חמש את המשחק של שראפובה. במונחי טלוויזיה של יום ראשון בצהריים, זה נתונים מדהימים". כנ"ל.

   

  "חבר'ה, אין לי מושג לאן זה הולך, אבל אני יודע שאני צריך להיות שם".

  אודי מירון, מנכ"ל ענני תקשורת, שהשיקה את אחד האתרים המעניינים שעלו לרשת בתקופה האחרונה, MTV ישראל.

   

  "וואלה מרוויחה יפה מאוד ומייצרת מזומנים שהרבה היו שמחים להרוויח, אני מאושר מחשבון הבנק שלי".
  אילן ישועה, מנכ"ל וואלה!

  "האינטרנט הוא טרנד צרכני מאוד חזק. זמן מדיה שאנשים מבלים באינטרנט הוא שליש מזמן המדיה הכולל. בת כמה הטלוויזיה? 80. בן כמה האינטרנט? עשר", מוסיף ישועה וגדי צועק מהקהל, האינטרנט לא בן עשר!

  הוא יודע, שמשון. ב1996 הוא כבר ערך את וואלה! או שזה היה 1997, שזו השנה שגם אני התחלתי לנהל פורומים ב-IOL. שנינו, גם בעבודה המשותפת בנענע, ראינו איך האתרים והכלים האלו מתפתחים, ולכן דיון בנושא "רשתות חברתיות", נלקח במינון הראוי של "זהירות, באזזז!".

   

  יפה אמר גדי שרשתות חברתיות זה בסך הכל אותם פורומים וצ'טים וביביאסים מפותחים יותר, עשירים יותר, וכן, המוניים יותר. החלק הראשון של הדיון התייחס ל"איך עושים כסף מרשתות חברתיות אם בכלל", כשהסקפטיות של מרציאנו הזכירה כמה המדיה הישנה עדיין מתייחסת לאינטרנט באופן שגוי, "תראו לי את שורת הרווח, חברים".
  גם בדיון עם הפאנל הקודם, היא סנטה שוב ושוב בחוסר הרווחיות של הטלוויזיה והאינטרנט ואפילו זלזלה ברווחיות של וואלה! לא רק היא, גם אחרים התייחסו לרווח של החברה בביטול מסוים, מה שמביא אותך למסקנה עצובה, שעולם האקזיטים, הדה מרקר, הבורסה הופך את כולם לחזירים, פשוט חזירים. הם מצפים מהאינטרנט הזה להביא מכה שתדהים את כולם, מיליונים, מאות מיליונים, כי אם לא, למה זה טוב? הנה תראו את הסלולאריות, הזכירה מרציאנו, את הרווח שוואלה עושה בשנה הם עושים בשבוע. קצת אחר כך עברו לדבר על היום שבו חברות התוכן יגבו כספים מהגולש. יש! זו המסקנה הברורה מאליה. לא?

   

  על מה עוד דיברו בפאנל רשתות חברתיות והמרקם התרבותי בישראל חוץ מכסף? לנדברג התפאר איך הוא דוחף פרסום בפוסטים שלו בקפה, והדה מרקר לא גובים ממנו כסף, אבל הקניט את ליאור על החבר החדש "שאול פרחיו ובניו", חלק מקמפיין של דפי זהב, ששילמו לקפה על החבר הזה.

   

  כשדיברנו על פרסום מפולח לפי נתונים שהגולש הכניס, טענתי שהגולשים סובלניים יותר להופעת פרסומות אישיות לפי התכנים שלהם, כמו בג'ימייל ובפייסבוק, כי הם יודעים שזו  מערכת יחסים של קח ותן. אתה מקבל פלטפורמה חינם, מקום לשחק בו, לבנות את הזהות המקוונת שלך, לתקשר עם אחרים, תן משהו בתמורה, כן, גם על חשבון מינורי של פרטיות. קודנר אמר שגם בקפה בודקים את האפשרויות האלו ועוד לא החליטו. מבחינתי, אין בעיה שיקראו את התגיות שלי וימכרו לי דיסקים של ניק קייב, ספרים של אליס מונרו ונטליה גינצבורג, או מעבד מזון חדש.

   

  קודנר התייחס לשימוש של פייסבוק בעדכון מה החברים שלך קנו, ממנו הם ירדו אחרי יומיים בעקבות מחאות ואמר שזה בעייתי לדעת מפייסבוק שהחברה שלך קנתה אמצעי מניעה, אבל שהוא עצמו מקבל שם פרסומות לטבעות נישואין, בגלל שהסטטוס שלו הוא "במערכת יחסים". גם לנדברג ביקש שהאתרים יתחילו לשלוח לו פרסומות על הפורד מונדיאו החדש ולא של תחתוניות.

   

  כרגיל, היה חלק בדיון שעסק בהבדל בין האינטרנט ל'חיים האמיתיים'. אותו דיון שחוזר מאז שאני באינטרנט. דיברתי על הרשת החברתית שאותה אני מנהלת בתפקידי החדש ב-NRG - שוקס, וסיפרתי שלמרות מה שחושבים על בני הנוער, אין שם גילויי גזענות כלפי יוצאי אתיופיה, רוסיה ואחרים, ומה שקובע זו הזהות המקוונת שלך ומה אתה עושה איתה שם. הוספתי שרבים מהם רואים את הזירה הזו כמקום שדווקא בו אפשר להביא לידי ביטוי את הזהות שלך כפי שאין בשום מקום אחר, יש שיאמרו, להמציא את עצמך מחדש. עמיתיי קצת חלקו עלי, אבל רק משום שלא ניתנה לי ההזדמנות להשלים עד הסוף.

   

  גם גדי וגם קודנר ולנדברג חושבים שהרשתות משקפות לגמרי את מי שאתה בחיים, ואין דבר כזה החיים האמיתיים מול הרשת. זה נכון, אבל, אסור לשכוח שלא לכולם יש בימת ביטוי כמו שלנו ביום יום. בשוקס אני מגלה כל יום נערים ונערות צעירים שמעזים לחשוף את הכישרון שלהם, ציור, וידיאו, כתיבה, ולקבל תגובות בהמונים. כמי שכתבה שירה למגירה כל שנות הנעורים שלה, זה דמיוני כמעט.

   

  ולסיום, לידיעת פנינה שנהב וכל השאר: הנה עוד נשים שמשמשות בתפקידי מפתח בתחום האינטרנט - אותן אפשר להזמין לפאנלים הבאים:

  בעלת הבית הזה כמובן (שמוזמנת תדיר ואין תלונות).

  בירנית גורן, עורכת NRG - נדמה לי שהיא העורכת הראשית הראשונה ממין נקבה באתרי תוכן, אני צודקת?

  רותי רודנר, סמנכ"ל נענע10,

  ובעצם... מי עוד? האם זה באמת עולם של גברים?

  ריקי כהן

  rikycoh@gmail.com

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (38)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/3/08 08:41:

    

   צטט: עמיר 2008-03-19 12:38:56

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 11:41:27

   2.

   לי לא מפריעות הפרסומות המפולחות. בג'ימייל הוא קורא את המיילים שלך ומציע לך מוצרים. ככה זה.

    

   כן , אני יודע ש"ככה זה" , אבל me don't like . זה שהוא מתוחכם ומפולח לא הופך אותו לנעים יותר.

   זה שהוא מתוחכם ומפולח הופך אותו לנעים פחות, ומפחיד יותר.

   לי הרבה יותר קל לסבול סתם שלט חוצות שפונה לכולם (לא שזה טוב, כן? אלה גם אלה מהווים שטיפת מוח). פרסומת מפולחת שמכוונת אלי אישית גורמת לי הרגשה חזקה שמישהו עוקב אחרי, ממפה את ההרגלים וההעדפות שלי, ובקיצור, הרגשת האח הגדול

   .

     20/3/08 08:17:

    

   צטט: velvet 2008-03-19 18:56:25

    

   צטט: publisher2007 2008-03-19 11:18:14

   הייתי ממליץ שגודל האותיות, כפי שהוא מופיע בתגובה שלי כאן (גודל 14), יהפוך לסטנדרט מקובל על כל כותבי ועורכי הבלוגים. מעשה פעוט שכזה יעיד על התחשבות מצידך באנשים רבים שראייתם חלשה. על פי הסטטיסטקות כל מי שעובר את גיל 40 ראייתו נחלשת, במידה כזו או אחרת.

   הבחירה להשתמש באותיות גדולות אינה מחייבת אותך בשום הוצאה נוספת, כגון דפי נייר נוספים וכו'. לכן אין שום סיבה שלא להשתדל מעט, למען קצרי הראייה שבתוכנו.

   ועוד טיפ קטן, חלוקה של טקסט ארוך לפסקאות קצרות, כפי שאכן מתבצע באופן נכון בבלוג הזה, מקלה מאוד על הקורא וגם מסייעת לך לגבש טוב יותר את תוכן הפוסט שלך.

   שיהיה בהצלחה לכולנו!

   מגניב 

   (מוגש כחומר למחשבה ע"י שמואל מאירי - עורך בלוגים)

   יש גדלים סטנדרטיים. ראה כמה בולטת האות שאתה מציע.

   זה גדול מדי, מצטערת.

   אבל כל אדם יכול להתאים לעצמו את גודל הטקסט במסך שלו. וזו הדרך:

   View

   רד עם המבט למטה –
   תגלה
   text size

   בחר בזה שנראה לך.

   ובא לציון.

    

   מדובר בקמפיין רציני שרץ בקפה.

   אצלך, אצל נועה ואצל יוסי השריד אותה הודעה בדיוק.

   לא בדקתי אצל אחרים, אבל כנראה שאין מנוס מלהכריז שמדובר בתופעה.

    

    

    

     20/3/08 01:25:

    

   גם לי הרשתות החברתיות והבלוגים נראים כמו ההמשך הטבעי של הפורומים והצ'טים וממש לא המצאה מחדש של הגלגל.

   כל הקשר בין העיתונות הכתובה והממוסדת לתוכן האינטרנטי מעניין
   והמעבר כיום הוא דו-סיטרי.

    

   חוץ מזה - נהנתי לקרוא, ממש פוסט לדוגמה למה שהייתי מצפה לקרוא בבלוג: חוויות וזווית ראיה אישית הגיגים ומחשבות.

     19/3/08 19:37:
   בועז, שששש. שלא יגלו שאתה אחי. נשיקה
     19/3/08 18:58:

    

   צטט: yigal laviv 2008-03-19 15:57:01

   מי זו ריקי כהן? את כותבת לכמה עשרות מקורבים או לקהל הרחב שלא יודע כל מה שאת יודעת.בעולם המערבי לא קיים מצב בו בתקשורת מתארח אורח ולא מצויין מיהו ומה עיסוקו

   בפסקה השלישית מהסוף כותבת ריקי:

   "דיברתי על הרשת החברתית שאותה אני מנהלת בתפקידי החדש ב-NRG - שוקס..."

   אבל בסדר, אוסיף קישור לכרטיסה.

     19/3/08 18:56:

    

   צטט: publisher2007 2008-03-19 11:18:14

   הייתי ממליץ שגודל האותיות, כפי שהוא מופיע בתגובה שלי כאן (גודל 14), יהפוך לסטנדרט מקובל על כל כותבי ועורכי הבלוגים. מעשה פעוט שכזה יעיד על התחשבות מצידך באנשים רבים שראייתם חלשה. על פי הסטטיסטקות כל מי שעובר את גיל 40 ראייתו נחלשת, במידה כזו או אחרת.

   הבחירה להשתמש באותיות גדולות אינה מחייבת אותך בשום הוצאה נוספת, כגון דפי נייר נוספים וכו'. לכן אין שום סיבה שלא להשתדל מעט, למען קצרי הראייה שבתוכנו.

   ועוד טיפ קטן, חלוקה של טקסט ארוך לפסקאות קצרות, כפי שאכן מתבצע באופן נכון בבלוג הזה, מקלה מאוד על הקורא וגם מסייעת לך לגבש טוב יותר את תוכן הפוסט שלך.

   שיהיה בהצלחה לכולנו!

   מגניב 

   (מוגש כחומר למחשבה ע"י שמואל מאירי - עורך בלוגים)

   יש גדלים סטנדרטיים. ראה כמה בולטת האות שאתה מציע.

   זה גדול מדי, מצטערת.

   אבל כל אדם יכול להתאים לעצמו את גודל הטקסט במסך שלו. וזו הדרך:

   View

   רד עם המבט למטה –
   תגלה
   text size

   בחר בזה שנראה לך.

   ובא לציון.

     19/3/08 18:45:

    

    

   צטט: yigal laviv 2008-03-19 15:57:01

   מי זו ריקי כהן?

    

    

   לשאול "מי זו ריקי כהן" זה כמו לשאול "מה זה גוגל".

    

   אבל במקרה נודע לי, ומטוב לב אני מגלה

    

   http://www.notes.co.il/riky/about.asp

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?u=11410 

    

    

     19/3/08 18:35:

    

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 09:55:58

   ועוד משהו: גדי שמשון פשוט מלך.

    

   בהחלט.

    

    

   וגם לארי ניבן, שהרצה בכנס המדע הבדיוני בבר אילן (וירצה מחר גם במכון ויצמן).

     19/3/08 17:02:

   האמנם לא הבנת את הציניות כלפי התנצלויות מסוג זה?

   צטט: shulamit 2008-03-19 16:46:18

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 09:55:58

   מצטערת על אורך הפוסט. נכתב בארבע בבוקר היום.

   ועוד משהו: גדי שמשון פשוט מלך.

   ועוד: נהניתי לשמוע את ליאור קודנר, שהגיע מהעיתונות הכתובה לעולם הזה לפני כמה חודשים וכבר מבין אותו כהלכה.

    

    

   שלום ריק

    

   האמנם אינך פמיניסטית?

    כל טוב

   שולמית

    

     19/3/08 17:01:

    

   צטט: yigal laviv 2008-03-19 15:57:01

   מי זו ריקי כהן? את כותבת לכמה עשרות מקורבים או לקהל הרחב שלא יודע כל מה שאת יודעת.בעולם המערבי לא קיים מצב בו בתקשורת מתארח אורח ולא מצויין מיהו ומה עיסוקו

   בעולם הזה, אתה לוחץ על התמונה שלי ומגלה כמעט כל מה שצריך לדעת עלי.

     19/3/08 16:46:

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 09:55:58

   מצטערת על אורך הפוסט. נכתב בארבע בבוקר היום.

   ועוד משהו: גדי שמשון פשוט מלך.

   ועוד: נהניתי לשמוע את ליאור קודנר, שהגיע מהעיתונות הכתובה לעולם הזה לפני כמה חודשים וכבר מבין אותו כהלכה.

    

    

   שלום ריק

    

   האמנם אינך פמיניסטית?

    כל טוב

   שולמית

     19/3/08 16:44:

    

   צטט: אן 2008-03-19 07:25:15

    

   נשים ואינטרנט הוא אחד הדברים המרכזים שיש לחקור אותם בעיקר בגלל ההקשר בין תפישת השיח הנשי כ"רשת חברתית" והקשר לרשתות חברתיות בעולם האינטרט.

    

   אני מצרף מספר מאמרים בזמנך החופשי לקרוא בנושא:

    

   מחקר על אינטרנט ואישיות

    

   מחקר על התמכרות לאינטרנט

    

   מחקר על  מיניות ברשת: על יחסים ואינטימיות באינטרנט

    

    

    ,תודה

   כל טוב

   שולמית

     19/3/08 15:57:
   מי זו ריקי כהן? את כותבת לכמה עשרות מקורבים או לקהל הרחב שלא יודע כל מה שאת יודעת.בעולם המערבי לא קיים מצב בו בתקשורת מתארח אורח ולא מצויין מיהו ומה עיסוקו
     19/3/08 14:44:

    

   צטט: סלים השלישי 2008-03-19 12:55:37

   מה זה המי"ל?

   המרכז הישראלי לריהוט?

   המרכז הישראלי לניהול, הייתי צריכה לכתוב.

     19/3/08 14:44:

   wow

   תודה רבה יפית.נבוך

     19/3/08 14:10:

   ההבדל הגדול הוא שאנחנו צריכות להלחם. תגידו מה שתרצו - קידמה, פמיניזם אנחנו עדיין לא שם. אבל,  הסתייגות קלה, עדיין ישנן נשים שעושות את זה, שוברות את תיקרת הזכוכית, או מסך המחשב ופורצות במלא הדרן. את ריקי אחת מהן, כך שיש עוד תקווה.

    

     19/3/08 12:55:

   מה זה המי"ל?

   המרכז הישראלי לריהוט?

     19/3/08 12:46:

   תודה.

   וגם אני תמהתי על המילה הזו, טרנד. את צודקת לגמרי לגבי ההשוואה.

   צטט: irisnaor 2008-03-19 11:50:43

   פוסט מרתק. יש פיתוי להגיד משהו על ה - "Boys Club" שאת מתארת בתחילת הפוסט, אך מה יש להגיד שעוד לא נאמר? הכל נכון.
   הכי משעשע אותי זה שמתייחסים לאינטרנט כאל "טרנד". השוואה למהפכה התעשייתית היתה הרבה יותר מדוייקת.

    

     19/3/08 12:38:

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 11:41:27

   2.

   לי לא מפריעות הפרסומות המפולחות. בג'ימייל הוא קורא את המיילים שלך ומציע לך מוצרים. ככה זה.

    

   כן , אני יודע ש"ככה זה" , אבל me don't like . זה שהוא מתוחכם ומפולח לא הופך אותו לנעים יותר.

     19/3/08 11:50:
   פוסט מרתק. יש פיתוי להגיד משהו על ה - "Boys Club" שאת מתארת בתחילת הפוסט, אך מה יש להגיד שעוד לא נאמר? הכל נכון.
   הכי משעשע אותי זה שמתייחסים לאינטרנט כאל "טרנד". השוואה למהפכה התעשייתית היתה הרבה יותר מדוייקת.
     19/3/08 11:41:

    

    לא התכוונתי לכך שלא אדבר על הנושא יותר. אבל נדמה לי, כמו שגדי אמר בדיון, שזה כמו שדיברו פעם על האם שיחה טלפונית אמיתית כמו פגישה.

   קרן ייצגה את הגישה של 'אוי כמה  נורא, אנשים כבר לא יוצאים החוצה'. ואני רציתי לומר, זה בדיוק מה שרציתי כל הזמן לפני שזה נוצר. ואני עדיין יוצאת ופוגשת אנשים, תאמינו או לא.

   \2.

   לי לא מפריעות הפרסומות המפולחות. בג'ימייל הוא קורא את המיילים שלך ומציע לך מוצרים. ככה זה.

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 11:12:00

   תודה.

   אני חושבת שפשוט נכחתי ועניתי ביותר מידי דיונים כאלו, על ההבדלים בין.

    

   צטט: עמיר 2008-03-19 10:48:34

    

   קודם כל , פוסט מצויין . ודווקא לא ארוך מדי (בלי קשר לשעה בה נכתב) .

    

   גם אותי מפתיע שהיית הנואמת היחידה בפאנל . אני מבטיח לך שבכנסים אוניברסיטאיים או כינוסי היי-טק למיניהם, המצב מאוזן הרבה יותר. מוזר שדווקא במדיום הזה שאמור להיות דמוקרטי הרבה יותר (וגם חדש יותר!) זה קורה. אבל אולי זה סתם לא מייצג .

    

   בנוגע לפרסום באינטרנט - אין לי טיפת סימפטיה למי שמנסה לשלוח יד לכיסי, ולא משנה אם זה בעיתון , בדף ה - HTML או בשלטי החוצות באיילון . עצם העובדה שזה "מפולח", "אישי"  או "ממוקד" לא הופכת את זה לנעים יותר . אולי אפילו ההיפך הוא הנכון ? אם ארצה לקנות ספר של אליס מונרו או נטליה גינזבורג, כבר אדע איך לעשות זאת בלי עזרתם האדיבה של אנשי פייסבוק .

    

   דבר שלישי ואחרון  - אני דווקא מחבב את הדיונים על ההבדלים בין ה"עולם האמיתי" לעולם המקוון . נכון שאפשר להיגרר בהם לקלישאות , אבל את זה אפשר להגיד לגבי כל דבר, לא ?

    

   ריקי, כיכבתי בפרוקסי דרך דבורית (תתחשבנו אח"כ) .

    

    

    

     19/3/08 11:27:

   מה, אין לכם רעיונות לעוד נשים שמועסקות בתפקידים בכירים בעולם האינטרנט?

    

     19/3/08 11:18:
     

   הייתי ממליץ שגודל האותיות, כפי שהוא מופיע בתגובה שלי כאן (גודל 14), יהפוך לסטנדרט מקובל על כל כותבי ועורכי הבלוגים. מעשה פעוט שכזה יעיד על התחשבות מצידך באנשים רבים שראייתם חלשה. על פי הסטטיסטקות כל מי שעובר את גיל 40 ראייתו נחלשת, במידה כזו או אחרת.

   .

   הבחירה להשתמש באותיות גדולות אינה מחייבת אותך בשום הוצאה נוספת, כגון דפי נייר נוספים וכו'. לכן אין שום סיבה שלא להשתדל מעט, למען קצרי הראייה שבתוכנו.

   .

   ועוד טיפ קטן, חלוקה של טקסט ארוך לפסקאות קצרות, כפי שאכן מתבצע באופן נכון בבלוג הזה, מקלה מאוד על הקורא וגם מסייעת לך לגבש טוב יותר את תוכן הפוסט שלך.

   .

   שיהיה בהצלחה לכולנו!

   .

   מגניב

   .

   (מוגש כחומר למחשבה ע"י שמואל מאירי - עורך בלוגים)

     19/3/08 11:15:

   אבל נרדמתי בתשע. שווה

   צטט: duduaz 2008-03-19 10:19:43

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 09:55:58

   מצטערת על אורך הפוסט. נכתב בארבע בבוקר היום.

   4 בבוקר? לכתוב??

   אתם שם באינטרנט....

   לשון

    

     19/3/08 11:12:

   תודה.

   אני חושבת שפשוט נכחתי ועניתי ביותר מידי דיונים כאלו, על ההבדלים בין.

    

   צטט: עמיר 2008-03-19 10:48:34

    

   קודם כל , פוסט מצויין . ודווקא לא ארוך מדי (בלי קשר לשעה בה נכתב) .

    

   גם אותי מפתיע שהיית הנואמת היחידה בפאנל . אני מבטיח לך שבכנסים אוניברסיטאיים או כינוסי היי-טק למיניהם, המצב מאוזן הרבה יותר. מוזר שדווקא במדיום הזה שאמור להיות דמוקרטי הרבה יותר (וגם חדש יותר!) זה קורה. אבל אולי זה סתם לא מייצג .

    

   בנוגע לפרסום באינטרנט - אין לי טיפת סימפטיה למי שמנסה לשלוח יד לכיסי, ולא משנה אם זה בעיתון , בדף ה - HTML או בשלטי החוצות באיילון . עצם העובדה שזה "מפולח", "אישי"  או "ממוקד" לא הופכת את זה לנעים יותר . אולי אפילו ההיפך הוא הנכון ? אם ארצה לקנות ספר של אליס מונרו או נטליה גינזבורג, כבר אדע איך לעשות זאת בלי עזרתם האדיבה של אנשי פייסבוק .

    

   דבר שלישי ואחרון  - אני דווקא מחבב את הדיונים על ההבדלים בין ה"עולם האמיתי" לעולם המקוון . נכון שאפשר להיגרר בהם לקלישאות , אבל את זה אפשר להגיד לגבי כל דבר, לא ?

    

   ריקי, כיכבתי בפרוקסי דרך דבורית (תתחשבנו אח"כ) .

    

    

     19/3/08 10:48:

    

   קודם כל , פוסט מצויין . ודווקא לא ארוך מדי (בלי קשר לשעה בה נכתב) .

    

   גם אותי מפתיע שהיית הנואמת היחידה בפאנל . אני מבטיח לך שבכנסים אוניברסיטאיים או כינוסי היי-טק למיניהם, המצב מאוזן הרבה יותר. מוזר שדווקא במדיום הזה שאמור להיות דמוקרטי הרבה יותר (וגם חדש יותר!) זה קורה. אבל אולי זה סתם לא מייצג .

    

   בנוגע לפרסום באינטרנט - אין לי טיפת סימפטיה למי שמנסה לשלוח יד לכיסי, ולא משנה אם זה בעיתון , בדף ה - HTML או בשלטי החוצות באיילון . עצם העובדה שזה "מפולח", "אישי"  או "ממוקד" לא הופכת את זה לנעים יותר . אולי אפילו ההיפך הוא הנכון ? אם ארצה לקנות ספר של אליס מונרו או נטליה גינזבורג, כבר אדע איך לעשות זאת בלי עזרתם האדיבה של אנשי פייסבוק .

    

   דבר שלישי ואחרון  - אני דווקא מחבב את הדיונים על ההבדלים בין ה"עולם האמיתי" לעולם המקוון . נכון שאפשר להיגרר בהם לקלישאות , אבל את זה אפשר להגיד לגבי כל דבר, לא ?

    

   ריקי, כיכבתי בפרוקסי דרך דבורית (תתחשבנו אח"כ) .

    

     19/3/08 10:35:
   פוסט נהדר.
     19/3/08 10:19:

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 09:55:58

   מצטערת על אורך הפוסט. נכתב בארבע בבוקר היום.

   4 בבוקר? לכתוב??

   אתם שם באינטרנט....

   לשון

     19/3/08 10:19:

    

   צטט: rikyc 2008-03-19 09:55:58

   מצטערת על אורך הפוסט. נכתב בארבע בבוקר היום.

   אתם שם

     19/3/08 10:17:

   פוסט מעולה.

    

     19/3/08 09:55:

   מצטערת על אורך הפוסט. נכתב בארבע בבוקר היום.

   ועוד משהו: גדי שמשון פשוט מלך.

   ועוד: נהניתי לשמוע את ליאור קודנר, שהגיע מהעיתונות הכתובה לעולם הזה לפני כמה חודשים וכבר מבין אותו כהלכה.

     19/3/08 09:03:

   לא יודעת.. אותי באופן אישי קצת משעממת הספירה הזו של כמה זכרים למול נקבות יש בפאנל. לא מתייחסת לזה כאל מדד.

   אם נפסיק להתעסק במדידות נוכל להתעמק בביצועים.

   ושוב דינוזארים שצריך לחבוט בהם? לא למדנו כלום מכנס העיתונות באילת?

     19/3/08 09:01:

   "שעולם האקזיטים, הדה מרקר, הבורסה הופך את כולם לחזירים,"

    

   נכון עד בלי די!

     19/3/08 08:39:

    

   צטט: דרומי 2008-03-19 08:26:39

    

   מישהו צריך לספר להם שהיום הזה עבר לפני כמה שנים.

   אם ערוץ טלוויזיה ינסה לגבות ממני תשלום עבור צפייה, אני מייד אמשיך ליוטיוב.

    

   הממממ לא רוצה להיות זה שמביא את הבשורה האיומה אבל לוקחים גם לוקחים.

   כל  מיני ערוץ 5+, 5+לייב,גולד וכנראה הבא יהייה דימונד או משהו (ברור שבדרך 5 הרגיל נוקה מחלק גדול מהתכנים).

   ע"ע כל ערוצי הסרטים שנוקו מסרטים ששווים משהו לטובת ערוצי הפרימיום...

    

   וזה לפני שהזכרתי שה"חינם" אצלו זה כ  2400  ש"ח  לשנה עבור חבילה בסיסית שתרצה או לא -תקבל (וכמובן מרוקנת מתוכן לאט אבל בטוח).

    

     19/3/08 08:34:

   "ONE עושים עבודה לא רעה בכלל".

   ובאשקלון אתמול בדקו את ההזעקות?

   בסיטי טאוור לא נשמע באותה עת אזעקת "צבע צהוב צבע צהוב" ?

    

     19/3/08 08:26:

   קצת אחר כך עברו לדבר על היום שבו חברות התוכן יגבו כספים מהגולש.

    

   מישהו צריך לספר להם שהיום הזה עבר לפני כמה שנים.

   אם ערוץ טלוויזיה ינסה לגבות ממני תשלום עבור צפייה, אני מייד אמשיך ליוטיוב.

     19/3/08 07:25:

    

   נשים ואינטרנט הוא אחד הדברים המרכזים שיש לחקור אותם בעיקר בגלל ההקשר בין תפישת השיח הנשי כ"רשת חברתית" והקשר לרשתות חברתיות בעולם האינטרט.

    

   אני מצרף מספר מאמרים בזמנך החופשי לקרוא בנושא:

    

   מחקר על אינטרנט ואישיות

    

   מחקר על התמכרות לאינטרנט

    

   מחקר על  מיניות ברשת: על יחסים ואינטימיות באינטרנט

    

    

     19/3/08 07:20:

   תודה גם לריקי

   וגם לך V שמביאה את הדברים.

    

    

   (אחזור, כשיעברו ה-24).