כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שיווק ופיתוח משאבים

  הוויכוח על אחריותה וחובותיה של המדינה לאזרחיה ימשיך כנראה עוד יובלות ולא ייגמר לעולם.
  אנשי המגזר השלישי, עמותות הסיוע וארגוני הרווחה, נטלו אחריות ודואגים למחסורם של חלשי החברה שהופקרו לגורלם.
  כל זה לא היה יכול להתקיים ללא אלפי אזרחים שמתנדבים, פועלים ומסייעים.
  תפקידו של מנהל השיווק ופיתוח משאבים הוא להביא כספים רבים על מנת לאפשר להקל ולו במעט על מחסורים של אנשים שידם אינה משגת.
  השם מנהל שיווק ופיתוח משאבים בעצם מחליף את התואר גייס כספים המיתולוגי. אך כמו השם גם התפקיד חייבב להשתנו גם בגלל השינויים המהירים הפוקדים את חינו מידי יום וגם בגלל שעמותות צומחות כפטריות אחרי הגשם וצריך להיות יצירתי, חדשני ושונה ולעטוף את אותו נושא שאולי לא מאד "סקסי" כל פעם בעטיפה אחרת ובעיקר להתמודד עם תואר "המשנורר הלאומי".
  לתפקיד נדרש שיתוף פעולה מצד הבורד ובתקווה שגלריית האנשים תהייה מכירי המשק והכלכלה, אך מה עושים כשיש מקומות שאין את זה?

  אחרוג ממנהגי 2 - להשיב מנה אחת אפיים

  4 תגובות   יום שבת, 5/4/08, 03:49
  סימנים שונים מעידים על כך שפיגוע הנקם של החזבאללה על חיסולו של עמאד מוע'נייה הולך וקרב.
  התגובה הישראלית לפיגוע כזה חייבת להיות תקיפה ונחרצת ולכלול גם את סוריה שנותנת חסות לארגון החזבאללה ומסייעת לו להתעצם מבחינה צבאית.
  הניסיון מעיד על כך שסוריה והחזבאללה מבינים רק את שפת הכוח, צה"ל מוכן היום
  מכל הבחינות להעביר את המסר הדרוש

  מן היום הראשון לחיסולו של רב המחבלים עמאד מוע'נייה היה ברור שארגון החזבאללה לא יעבור לסדר היום על ההתנקשות בחייו של האיש מספר שתיים בארגון וינסה לנקום את מותו. העובדה שהוא חוסל בדמשק והעובדה הנוספת שעל פי מקורות זרים ישראל השמידה בחודש ספטמבר שעבר את הכור הגרעיני שבנתה צפון קוריאה עבור סוריה בדיר א-זור מצרפות גם את סוריה למחנה השואף לנקום בישראל.

  הסימנים הבאים מסוריה אינם מעודדים, ההערכה של גורמי מודיעין מערביים היא כי סוריה ביקשה מארגון החזבאללה להמתין עד לסיום וועידת הפסגה הערבית בדמשק ורק אחר כך לצאת למסע הנקמה בישראל.

  וועידת הפסגה הערבית הסתיימה ולארגון החזבאללה יש עכשיו את האור הירוק הסורי לבצע את תכנוניו הטרוריסטיים נגד מטרות יהודיות וישראליות.
  גורמי המודיעין בישראל מגדירים את הפרסומים בעיתון "אלקודס אלערבי" על צעדי כוננות בסוריה במילה "קשקוש" אבל אי אפשר להתעלם מהצעדים שישראל נוקטת בפועל והמעידים כי היא מגלה ערנות ורגישות רבה לנעשה בגבול הצפון.
  שר הביטחון אהוד ברק סייר השבוע בגבול הצפון ואף ביטל את נסיעתו בשבוע הבא לגרמניה, הוא גם הזהיר פומבית את הסורים כי ישראל תגיב על כל פעולת נקם של החזבאללה.

  האביב הגיע, ראשי הצבא בכל מדינה תמיד ראו בתקופה הזו של השנה את האפשרות לבצע מהלכים צבאיים מבלי חשש שמזג האוויר ישבש אותם.
  בודאי שגם בצבא הסורי חוששים מכך שישראל תגיב צבאית על פיגוע הנקם מצידו של החזבאללה ותתקוף את סוריה.

  אי אפשר לשלול את האפשרות הזו. במלחמת לבנון השנייה נמנעה ישראל מלתקוף את סוריה אבל קשה להתעלם מהסיוע המסיבי שמגישה סוריה לחזבאללה, היא מסייעת לו בהברחת משלוחי טילים מאיראן ללבנון והיא עצמה מארחת בדמשק את מנהיגות החמאס והג'האד האסלאמי. לכן, סביר להניח כי בכל עימות צבאי נוסף בצפון תהייה גם סוריה מעורבת, גם הסורים מבינים זאת ונערכים לכך.

  לסורים יש יכולת טילית ורקטית גדולה מאוד, לכן סביר להניח שישראל תשאף להנחית עליה מכת מנע ולהשמיד במהלך מפתיע כמה שיותר טילים. ישראל לא תשלים עם מתקפה של מאות טילים מסוריה ומלבנון על אזרחיה בצפון הארץ ולכן היא תיזום מתקפה אווירית כדי לשתק את הסורים.
  גורמי ביטחון בישראל טוענים שלצה"ל יש את היכולת הצבאית לפגוע קשות בתשתית הצבאית והכלכלית של סוריה ולשתק אותה בזמן מהיר יחסית.

  האינטרס הישראלי איננו להסלים כרגע את המצב הביטחוני בצפון, ישראל מנהלת מגעים עם סוריה על חידוש המשא ומתן עימה באמצעות תורכיה וכדי להרגיע את המתיחות הנוכחית הועברו גם מסרים מדאיגים לסורים באמצעות ארצות הברית. מה שנדרש בדחיפות הוא להפסיק את הפטפטת של גורמים בכירים ישראלים באמצעי התקשורת, דיבורים מיותרים עלולים ליצור רגישויות ומתיחויות ולהסלים את האווירה שלא לצורך.

  צעדיה של ישראל בצפון מאז מלחמת לבנון השנייה בלבלו את מומחי המודיעין הסורי. הם לא ציפו לכך שישראל תפתח במלחמה בעקבות חטיפת שני חיילי צה"ל ובודאי שלא העריכו כי היא תתקוף את הכור הגרעיני בדיר א-זור ותחסל בתוך כמה חודשים את עמאד מוע'נייה בלב דמשק. מבחינתם ישראל "השתגעה" והיא מסוגלת לפתוח במתקפה על סוריה בעקבות פיגוע נקם של החזבאלללה. מהבחינה הזו ישראל השיבה לעצמה מעט מכוח ההרתעה שהיה לה בשנים עברו.

  גורמי המודיעין של ישראל מאתרים מהלכים חריגים בצבא הסורי אפשר שהסורים נערכים לקראת תגובה ישראלית מה שמעיד על כך שיש להם מידע מוקדם שהחזבאללה עומד בקרוב לבצע פעולת נקם. המידע המוקדם הזה הופך גם אותם לשותפים לפשע.

  ישראל צריכה להיערך לתגובה על פיגוע נקם מצד החזבאללה. בכל מקרה התגובה נגד החזבאללה תהיה בלבנון גם אם החזבאללה יתקוף מטרות ישראליות או יהודיות בחוץ לארץ.
  התגובה הישראלית חייבת להיות קשה ולכלול גם מטרות בתוך סוריה עצמה הנותנת חסות לחזבאללה ומסיעת לו להתעצם. ייתכן שהתגובה הישראלית תביא להסלמה נרחבת יותר, אין לנו ברירה.
  חוסר תגובה ישראלי יביא לשחיקה מחודשת בכוח ההרתעה של ישראל והחזבאללה יראה בכך סימן של חולשה ויבצע פיגועי נקמה נוספים. ישראל צריכה להזהיר פומבית את סוריה כי גם היא תשלם מחיר על פיגוע נקם של החזבאללה שכן עמאד מוע'נייה פעל משטחה ובחסותה כדי לשגר פיגועי טרור לרחבי העולם.

  הניסיון שלנו עם החזבאללה מעיד על כך שהארגון הזה מבין רק את שפת הכוח. תאוריית "קורי העכביש" של חסן נצראללה התנפצה ביום שבו חוסל עמאד מוע'נייה והיא יודע זאת. הוא עדיין מפנטז בנאומיו הפומביים על השמדתה הקרובה של ישראל, לכן חייבים ללמד אותו ואת ארגונו לקח כדי לשים קץ ליהירותו ושחצנותו המתנשאת. המרשם לטיפול בנצראללה ופיגועיו הוא פשוט, כוח כנגד כוח.
  לכן אם עדיין אין למערכת הביטחון הישראלית תוכנית מגירה לתגובה על פיגוע של החזבאללה עליה להכין אותה במהירות שכן הזמן אוזל וככל הנראה נאלץ להשתמש בה בקרוב.

  וקצת על הכותב
  יוני בן מנחם המומחה לענייני ערבים
  מילא שורה של תפקידים עיתונאיים ובהם כתב לענייני שטחים בערוץ הראשון וב"קול ישראל". בספטמבר 1993 היה שליח רשות השידור לתוניסיה והכתב הישראלי הראשון שראיין את יאסר ערפאת לפני החתימה על הסכמי אוסלו.
  בתקופה זו ערך והפיק כ-15 סרטים תעודיים על נושאים פוליטיים בחברה הפלסטינית ועל גישתה כלפי ישראל. כל הסרטים הוקרנו בטלוויזיה הישראלית.
  יוני בן-מנחם שימש גם ככתב ופרשן מדיני של "קול ישראל" במשך 8 שנים וסיקר, בין היתר, את המגעים המדיניים של ישראל עם הפלסטינים ועם סוריה (הסכם ואי, שיחות קמפ דייוויד, שיחות שפרדסטאון ועוד).

  בשנת 2003 זכה בן-מנחם במכרז לתפקיד מנהל "קול ישראל".

   

  בן-מנחם הוא חבר נשיאות ועדת העורכים של אמצעי התקשורת בישראל, מגשר מוסמך על ידי משרד המשפטים ועמית מחקר במכון הבן-לאומי למדיניות נגד טרור בהרצליה.

   

  תמיד מעניין לקרוא אותו.

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/4/08 11:23:

    

   צטט: מגן דהרי 2008-04-05 08:13:48

   רשומה מאלפת וחכמה

   ואפילו עולה בקנה אחד

   עם מחשבותיי והדיעות שאני

   מציג בדרכיי מסעי...

   הייתי שמח אם רשימה כזאת

   ודיעות כאלה, יעובדו גם לעשייה

   ולביצוע ...ולא ישארו אלה מילים

   במסגרת מאמר בלבד...

   יבורך הכותב

   ותבורך החברה החכמה שלי

   בהחלט איתך שיבורך הכותב.

    

   איש חכם עם הרבה ניסיון.

    

   לגבי להפוך מילים לעשייה כנראה לא לו ולא לי הפתרונות.

    

   לך נראה לי הרבה יותר.

    

   תודה על הכוכב והתגובה.

    

     5/4/08 11:22:

    

   צטט: flicker 2008-04-05 04:23:25

   נכון מאד מעניין .

    

   תודה סיג

   היי פליקר

    

   תודה ששבת לבקר במעוני.

    

   בכיף

    

    

     5/4/08 08:13:

   רשומה מאלפת וחכמה

   ואפילו עולה בקנה אחד

   עם מחשבותיי והדיעות שאני

   מציג בדרכיי מסעי...

   הייתי שמח אם רשימה כזאת

   ודיעות כאלה, יעובדו גם לעשייה

   ולביצוע ...ולא ישארו אלה מילים

   במסגרת מאמר בלבד...

   יבורך הכותב

   ותבורך החברה החכמה שלי

     5/4/08 04:23:

   נכון מאד מעניין .

    

   תודה סיג

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   סיג
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין