כותרות TheMarker >
  ';

  ינשופה לשעבר

  מחשבות שחשבתי בלילה והחזיקו מעמד עד הבוקר..
  הפוסטים הטובים הם לא בהכרח האחרונים, תרגישו חופשי לדפדף ולהגיב גם אחורה..

  סדר והמשמעות שלו בחיינו

  58 תגובות   יום שני, 21/4/08, 12:50

   

  כמה זמן לקח לכם להבין במה אתם טובים? מדהים לפעמים איך החיים לוקחים אותנו למקומות.. אחרי המון עבודות ותואר בפסיכולוגיה ובביולוגיה באוניברסיטת תל אביב גיליתי שאני הכי טובה במה שעשיתי תמיד. ארגון וסדר.

  כבר קרה לכם שגיליתם שבכלל בלי לתכנן הכנתם את עצמכם לדבר הנכון? זה מה שקרה לי.

   

  אז מה בעצם אני עושה? בואו נדבר לרגע בדוגמאות, הכי קל.

  כמעט בכל בית שאני מכירה, הבית יוצר לעצמו פינות מחסן..כולנו מכירים את החדר ההוא שפעם היה חדר אורחים והיום כשהאורחים באים סוגרים את הדלת, נכון?

  המומחיות שלי היא לפתור את הפלונטרים האלה. למשל, רובנו ממשיכים לקפל את הבגדים בארון כמו שאמא קיפלה בבית. אבל מה אם הארון שלנו בנוי אחרת? לפעמים צריך לעמוד רגע מהצד ולמקסם את השימוש במה שיש לנו. מה עושים עם ניירת? קלסרים הם שימושיים, אבל יש שיטות תיוק רבות ולכל אחד מתאימה שיטה אחרת.

   

  למעשה מהות הדבר היא ההתמודדות הלא אמצעית עם החפצים שלנו. החפצים שלנו מקיפים אותנו יום יום ושעה שעה. מרבית הזמן אנחנו לא טורחים להעיף בהם מבט שני, בוודאי שלא להקדיש להם מחשבה של ממש. די הגיוני, עלינו להתרכז בחיים שלנו. אלא מה? ההתייחסות למרחב בו אנחנו חיים ולחפצים שהוא מכיל- אם זה בבית, במשרד, בסדנא או בכל מקום אחר בו אנחנו מבלים זמן רב- מאפשרת לנו להשיג כמה דברים חשובים. ראשית אנחנו יודעים מה יש לנו. נשמע טריוויאלי להפליא, אבל כמה פעמים חיפשתם משהו ומצאתם כל מיני דברים אחרים שלא זכרתם שיש ברשותכם? הידיעה הזאת של מה יש לנו ממקדת אותנו ומאפשרת לנו להחליט בתבונה. דבר נוסף שנותנת לנו התייחסות זו לפריטים שלנו היא היכולת לשלוט בסביבה בה אנחנו חיים. כבני אדם יש לנו מעט מאוד שליטה על הסובב אותנו אך החלטה מודעת לגבי החפצים המקיפים אותנו מעניקה את היכולת ליצור סביבה שתתאים לחיים שאנו שואפים לחיות. כשאנחנו יודעים מה יש לנו קורה עוד דבר מעניין. אנחנו לומדים על עצמנו. כשלוקחים פסק זמן ומתייחסים לחפצים שצברנו עד היום אנחנו יכולים לפעמים לגלות דברים שלא ידענו על עצמנו. איך זה קורה? "ספירת מלאי" שכזאת מראה לנו אילו דברים בחרנו לשמור. בדרך כלל נמצא שיש מן "קו מנחה" לסוג הפריטים שאנו נוטים לצבור. כל אחד מאיתנו נותן משמעות לפריטים אחרים ופעמים רבות נגלה שלמרות שאנחנו מנסים לשנות הבט מסוים של חיינו החפצים שבחרנו לשמור מראים שעוד רבה הדרך..

   

  אז עכשיו אנחנו יודעים מה יש לנו. מצוין. מה הלאה?

  זה הזמן להחלטות. הזמן להתאים את החפצים שברשותנו לחיי היום יום, לצרכים שלנו, לרצונות שלנו, לאדם שאנו רוצים לגדול להיות. זה הרגע בו ממיינים. מה מכלל הדברים שמקיפים אותנו אכן נחוצים לנו, באיזה סיטואציות. המיון מצריך אותנו להבחין ולהחליט מה אנחנו צריכים, מתי אנחנו צריכים, כמה אנחנו צריכים והיכן.

  ההחלטות האלו לא תמיד פשוטות וכאן אני נכנסת לתמונה. התפקיד שלי במהלך המיון הוא למקד. בעזרת שאלת השאלות הנכונות אני מייעלת את תהליך הברירה כך שכל חפץ נבחן באופן מודע על מנת שנוותר עם הדברים שנחוצים לנו באמת, עם הזכרונות שמניעים אותנו ולא מגבילים אותנו, עם מה שיתרום לסביבתנו להיות תומכת ומתאימה עבורנו באופן אישי. להומור יש חלק חשוב בתקשורת שלי עם האנשים שהזמינו אותי לביתם או משרדם, חשוב לא פחות לבא עם כוונה טובה: להעיר על בגד שהוא לא מתאים, זה בעצם לומר לאדם שמגיע לו משהו טוב יותר, מחמיא יותר, הולם.

  תוך כדי תהליך המיון אני גם לומדת על החיים, הרצונות והשאיפות של האדם שמולי, מה שמאפשר לי מאוחר יותר לסדר את הסביבה שלו בצורה אופטימלית שתאפשר לו להנות  מסביבה מאורגנת, יעילה ונעימה שתמלא את כל הצרכים השונים שלו. אחד הדברים החשובים ביותר בעבודה שלי הוא ההבנה שאנחנו שונים זה מזה. עבור כל אחד מאתנו יש דרך אופטימלית אחרת לסדר את המרחב. חלק ניכר מתפקידי הוא למצוא את השיטה המתאימה ביותר עבור האדם הספציפי שמולי.

   

  חפצים הם תמיד יותר מסתם חפצים. אולי בדומה להפרעת אכילה שבה האוכל הוא הרבה מעבר לסתם אוכל, האוכל עשוי לשמש כדבר המעניק תחושת בטחון, או פיצוי, או נחמה, כך גם החפצים שלנו מייצגים פעמים רבות רגשות, בין אם אנו מודעים להם או לא. החפצים שלנו יכולים להיות מעמסה או מנוף לשינוי חיובי. החלק המדהים באמת במה שאני עושה הוא שזה משנה לאנשים את החיים. ההתמודדות הזאת עם החפצים שלנו מאפשרת לנו לבחון את חיינו עד כה ולבחור במה ואיך להתמקד. הסדר החדש משפיע עלינו גם ברמה היומיומית וגם בהחלטות חיים גדולות יותר.

  ככל שלמדתי יותר ונחשפתי אל תיאורית הפנג שווי גיליתי שיש קוים משיקים רבים בין סדר פונקציונלי ונעים לבין הרעיונות אליהם שואף הפנג שווי, הרצון לאזן את האנרגיות שלנו ושל המרחב בו אנו חיים.

  אזורים של עומס ובלאגן משפיעים על מצב הרוח בבית. כמה פעמים בזבזת שעתיים בלחפש משהו שאתם יודעים שיש בבית? נכון  שזה מרגיז?

  תורת הפנג שווי מתייחסת גם לנגישות. אם יש ברשותנו חפץ מסוים אך כדי להגיע אליו אנחנו צריכים להזיז שני כסאות ולפנות מחצית מהפריטים על המדף, אנחנו מזיקים לעצמנו. לפי פנג שווי, פינות אפלות פוגעות באנרגיה של הבית. אם ננסה לתרגם את זה לשפה של יום יום, זה מזכיר משהו שכולנו מכירים. הדברים שדחוסים מתחת למיטה, או בארון במחסן. אולי הם לא עוברים במחשבתנו כל היום, אבל אנחנו יודעים שהם שם. במקרה הזה - רחוק מהעין אינו באמת רחוק מהלב.. וכשמפנים תשומת לב למקומות האלה ופותרים אותם, קשה להתעלם מתחושת ההישג (חוץ מזה, לא יותר קל לנקות מתחת למיטה אם אין שם ערמות חפצים שכוחות אל?)

  לא מעט פעמים, אנשים שהכרתי ולמדו מה אני עושה שואלים אותי בחיוך: "תגידי, והבית שלך? מסודר?" ואני עונה תמיד את אותה התשובה. בית לא צריך להיות מוזיאון. בבית חיים, וטוב שכך. המטרה היא לאפשר חיים כאלה בנוחות. מה זה אומר? גם אצלי לפעמים לא רואים רצפה (ש.. לא לגלות...), אבל כל החכמה היא שהבית מאורגן היטב בבסיס ולכן אם הכל הפוך ואורחים מגיעים בהפתעה, תוך רבע שעה הכל מסודר למשעי. ולא, לא דחפנו הכל מהר למגירות.. כשלכל דבר מוגדר המקום שלו וכל החפצים שקשורים לנושא מסוים מקובצים במקום אחד. החיים הרבה יותר פשוטים...

   

  מאז ומעולם סידרתי. המון שנים בהתנדבות אצל חברים, כל פעם שמישהו עבר דירה או היה צריך להכניס לספייס שלו עוד פונקציה וחסר לו מקום, נקראתי למשימה. בינתיים הלכתי לאוניברסיטה, תואר ראשון בביולוגיה ופסיכולוגיה, התואר בפסיכולוגיה נותן לי כלים שמשמשים בעבודה שלי באופן יום יומי. לאחר הלימודים הבנתי שאין לי רצון לעסוק בתחום באופן ישיר וחיפשתי דברים אחרים. בסופו של דבר הבנתי שלסדר הוא היעוד שלי. כדי להתחיל מהבסיס עבדתי כשכירה בחברה אחרת. עם הזמן החלטתי לקחתי את כל הידע שצברתי לבד, את הנסיון ואת המטען האקדמי ולהתחיל לעשות בעצמי את מה שאני יודעת הכי טוב. לסדר. בחכמה.

   

   

   

  הכל הפוך? 

  ליאור מסדרת

   

  054-5997422

  www.liorroy.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (58)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/4/08 21:55:

    

   צטט: עט להשכיר-ניצה צמרת 2008-04-26 04:29:41

   מאז ומעולם הצטערתי שאין לי כוכב נוסף לתת, כמו שמאז ומעולם את מסדרת. אבל אני אשוב כשיהיו לי כמה כוכבים מסודרים בערמה ירוקה.

   ממש בסדר בעיניי לחיות בסדר, כמו שאולי התכוונת שכל אחד יש את  הסדר שלו.

   אני חושבת שבחירת המקצוע במקרה שלך מעידה על חזון אישי, לו יהי העולם הזה מסודר קצת יותר... וכן, יקירתי, יש לך אומץ ויכולת להגשים.

   תודה

    

   נשארה לי מילה אחת להגיד אחרי הסיכום המעולה שלך:

   אאמן!

    

   תודה יקירה שלי :-)

   (ואני מבטיחה לבא להציץ יותר, אני פשוט לא מספיקה להגיע למחשב כמעט...)

     27/4/08 21:54:

    

   צטט: barak hachamov 2008-04-24 23:40:13

   רעיון יזמי ענק!

   כל כך פשוט

   כל כך נחוץ

   כל כך מסודר

    

   :-)

   אחזור לככב 

   ברקוס,

   גילוי נאות: לא המצאתי את זה.

   מה שכן, נולדתי לזה :-)

    

   תודה :-)

   * שבוע טוב לך מתוקה

   ממני

   מאז ומעולם הצטערתי שאין לי כוכב נוסף לתת, כמו שמאז ומעולם את מסדרת. אבל אני אשוב כשיהיו לי כמה כוכבים מסודרים בערמה ירוקה.

   ממש בסדר בעיניי לחיות בסדר, כמו שאולי התכוונת שכל אחד יש את  הסדר שלו.

   אני חושבת שבחירת המקצוע במקרה שלך מעידה על חזון אישי, לו יהי העולם הזה מסודר קצת יותר... וכן, יקירתי, יש לך אומץ ויכולת להגשים.

   תודה

     24/4/08 23:40:

   רעיון יזמי ענק!

   כל כך פשוט

   כל כך נחוץ

   כל כך מסודר

    

   :-)

   אחזור לככב 

     23/4/08 17:00:

    

   צטט: איתן. 2008-04-23 15:17:27

   שמעתי ברדיו , וחייכתי לעצמי ככה בזווית של הפה ..

   ראיון לא רע (למרות שיעל קצת עצבנה , לא?) ואחלה רעיון .

   חג שמח !!

    

    

   הי! איזה כיף שמישהו שמע!!

   אין לי מושג איך נשמעתי...

    

   תודה,

   וחג שמח בחזרה :-)

     23/4/08 16:58:

    

   צטט: זווית ראיה 2008-04-23 01:41:57

   נראה לי שדווקא יכול להיות קשור לפסיכולוגיה...

   הרי גם בחיים עצמם של כל אחד ואחת מאיתנו יש באלאגן לא קטן.

   אנחנו תפוסים בהרבה סנטימנטים למקומות ואנשים שלא ממש מתחברים לחיים שהיינו רוצים שיהיו לנו.

   אנחנו מתנהלים איכשהו ולא ממש מסדרים את הרצונות, את השאיפות, את סדרי העדיפויות, את הזמן, את היחסים, את הקשרים, את המחשבות, את החיים...

   שווה אולי לנסות לחשוב רחב יותר - מסידור החומר לסידור הנפש, הרוח והנשמה...

    

    

   אמרת את זה מאוד נכון.

   ואפילו לא צריך לנסות לחשוב רחב יותר - זה קורה מעצמו וזה כל היופי.

   תהליך כזה די מכריח אותך להסתכל על הדברים באמת

   ולהבין כמה משקל יש להם בחיים שלנו,

   ואיך זה משפיע על החיים באופן הרבה יותר רחב מהמשמעות שהיינו מצפים שתהיה לחפצים.

     23/4/08 15:17:

   שמעתי ברדיו , וחייכתי לעצמי ככה בזווית של הפה ..

   ראיון לא רע (למרות שיעל קצת עצבנה , לא?) ואחלה רעיון .

   חג שמח !!

    

     23/4/08 07:29:

    

   צטט: ליאור רועי 2008-04-22 23:48:21

    

   צטט: לאון 2008-04-22 10:28:14

   טיפים זנ דבר אחד, עכשיו צריך באמת לעשות את זה

   יש לך טלפון של עוזרת ?

    

   יקירי,

   פספסת את כל הענין, אני מסדרת באמת.

   ושלא כמו העוזרת - לא צריך לשבור את הראש איפה כל דבר, כי זה הכי הגיוני בעולם.

   שלא לדבר על זה שאח"כ הרבה הרבה יותר קל לנקות.

    

    אני הבנתי שאת מסדרת, דיברתי על עצמי :)

     23/4/08 01:41:

   נראה לי שדווקא יכול להיות קשור לפסיכולוגיה...

   הרי גם בחיים עצמם של כל אחד ואחת מאיתנו יש באלאגן לא קטן.

   אנחנו תפוסים בהרבה סנטימנטים למקומות ואנשים שלא ממש מתחברים לחיים שהיינו רוצים שיהיו לנו.

   אנחנו מתנהלים איכשהו ולא ממש מסדרים את הרצונות, את השאיפות, את סדרי העדיפויות, את הזמן, את היחסים, את הקשרים, את המחשבות, את החיים...

   שווה אולי לנסות לחשוב רחב יותר - מסידור החומר לסידור הנפש, הרוח והנשמה...

    

    

     23/4/08 00:24:

    

   צטט: יפעת פלד 2008-04-23 00:20:56

   מה לגבי תיקיות במחשב ומיילים?

    

    

   דחוף עזרה! :)

   את יודעת שאת לא הראשונה שמבקשת ממני?

   גם את זה אפשר לסדר, אפילו קצת יותר קל מחפצים אמיתיים.

   אם אני עוזרת לך עם זה, זה אומר שאת מטיסה אותי אלייך?מגניב

     23/4/08 00:20:

   מה לגבי תיקיות במחשב ומיילים?

    

    

   דחוף עזרה! :)

     22/4/08 23:49:

    

   צטט: roy.koren 2008-04-22 16:32:30

   הליל סדר מוציא מאיתנו דברים...שלא נדע

    

    זה הפוסט שלי בנידון: http://cafe.themarker.com/view.php?t=395634

    

   חוצמזה, מסכים איתך לחלוטין בנוגע לנקודה שבית זה לא מוזיאון

   וכ"שאפשר לאכול מהרצפה" מאבדים את החום שבית צריך לתת.

    

    

   אין ספק, חוויה קשה..

   מצד שני, אפשר לחיות עם ערב אחד כזה בשנה.

   ענין של שלוש ארבע שעות

   וחוזרים לשגרה :-)

     22/4/08 23:48:

    

   צטט: לאון 2008-04-22 10:28:14

   טיפים זנ דבר אחד, עכשיו צריך באמת לעשות את זה

   יש לך טלפון של עוזרת ?

    

   יקירי,

   פספסת את כל הענין, אני מסדרת באמת.

   ושלא כמו העוזרת - לא צריך לשבור את הראש איפה כל דבר, כי זה הכי הגיוני בעולם.

   שלא לדבר על זה שאח"כ הרבה הרבה יותר קל לנקות.

    

     22/4/08 23:46:

    

   צטט: dafna's 2008-04-22 10:34:25

   ליאורי, לא נעלמתי ואני עדין כאן לשרותך....

   וכוכב על זה שאת עושה מה שאני צריכה לשוןשיעשו לי כי אני מסתבר חדלתי מלהגיד מחר אסדר....

   ה פ ת ע ה

   תצליחי מותק!

   בובונת,

   המון המון תודה,

   הרגע שלחתי לך מייל (לכי תציצי)

    

   נשיקות

     22/4/08 23:46:

    

   צטט: phoebe 2008-04-22 02:42:30

   מלכה בלתי מעורערת!

   בשנה האחרונה, בכל פעם שאני נכנסת למטבח שלי - אני חושבת עלייך ועיני מתכסות בדוק נוסטלגיה.


   -אבל נראה לי שאצטרך לקרוא לך שוב בקרוב, יש לי כאן גורמים מפריעים-

    

   אוווו, עכשיו גם אני דומעת :-)

   שתי פולניות שאנחנו....

    

   יהיה בסדר, לא דואגת.

     22/4/08 23:45:

    

   צטט: levana feldman 2008-04-21 23:40:51

   ליאור

   ענקית.

   תענוג לחיות בבית מסודר ופונקציונאלי.

   עושה סדר גם במחשבות ובחיים בכלל.

   לדעתי צריך לדעת להיפרד מחפצים שאין להם ערך...

   תודה ובהצלחה יקרה.

   לבנוש,

   את יכולה להסביר לי איך אנחנו עוד לא שתינו את הקפה ההוא?

   כבר תיכף שוב קיץ...

   ולשחרר חפצים מיותרים זה תענוג גדול,

   סוג של נקיון לנפש.

    

   תודה מותק :-)

     22/4/08 23:43:

    

   צטט: mania-nim 2008-04-21 23:11:34

   תגידי מותק...

   את יכולה לעשות לי סדר פסח? (-:

   בקושי התמודדתי עם ליל הסדר שלי...

   את רוצה שאני אטפל בשלך?

    

   נשיקה

     22/4/08 23:42:

    

   צטט: כפירונית 2008-04-21 23:12:22

   כתבת מקסים ואני בטוחה שאת כלה בזה, חכם ומחכים.

   אבל הפתעת אותי ביציאה פולנית קטנה פה:

   "ולכן אם הכל הפוך ואורחים מגיעים בהפתעה, תוך רבע שעה הכל מסודר למשעי. ולא, לא דחפנו הכל מהר למגירות.."

   כשקראתי את המשפט חשבתי שזה ייגמר "אם אורחים מגיעים בהפתעה, תוך רבע שעה אפשר להעמיד ארוחת ערב מהממת לשנים-עשר איש כי יודעים איפה כל דבר נמצא" או משהו כזה.

   ומה יקרה אם אורחים יגיעו לבית לא מסודר?

   מנסיוני, אם יש עוד אורחים כאלו שצריך לסדר בשבילם, הם תמיד מודיעים מראש. אלו שמגיעים בלי התראה מכירים את הבית שלנו כמו שהוא.

   על הסדר שלי קראת?

   חג שמח!

   רוניתי,

   you can run but you can't hide....

   כמה רחוק שלא אברח תמיד אשאר הבת של אמא שלי הפולניה.... :-)

   וגם לי יש חברים שכבר ראו הכל, אבל לא כולם צריכים לסבול,

   ויותר מזה- הכי כיף לארח בבית מסודר ומתוקתק - גם חברים טובים.

     22/4/08 23:40:

    

   צטט: רני שהם 2008-04-21 22:30:35

   פוסט מאיר עינייםהפתעה

   על פי מה שכתבת, את יכולה לא רק לסדר בתים.יש לך כישורים לנהל תפעול בחברות...

   תודה :-)

    

   ובענין תפעול חברות... ואללה, אין לי מושג איך לענות על זה.

   לא מכירה ארגונים גדולים מספיק טוב...

     22/4/08 16:32:

   הליל סדר מוציא מאיתנו דברים...שלא נדע

    

    זה הפוסט שלי בנידון: http://cafe.themarker.com/view.php?t=395634

    

   חוצמזה, מסכים איתך לחלוטין בנוגע לנקודה שבית זה לא מוזיאון

   וכ"שאפשר לאכול מהרצפה" מאבדים את החום שבית צריך לתת.

    

    

     22/4/08 10:34:

   ליאורי, לא נעלמתי ואני עדין כאן לשרותך....

   וכוכב על זה שאת עושה מה שאני צריכה לשוןשיעשו לי כי אני מסתבר חדלתי מלהגיד מחר אסדר....

   ה פ ת ע ה

   תצליחי מותק!

     22/4/08 10:28:

   טיפים זנ דבר אחד, עכשיו צריך באמת לעשות את זה

   יש לך טלפון של עוזרת ?

    

     22/4/08 02:42:

   מלכה בלתי מעורערת!

   בשנה האחרונה, בכל פעם שאני נכנסת למטבח שלי - אני חושבת עלייך ועיני מתכסות בדוק נוסטלגיה.


   -אבל נראה לי שאצטרך לקרוא לך שוב בקרוב, יש לי כאן גורמים מפריעים-

     21/4/08 23:40:

   ליאור

   ענקית.

   תענוג לחיות בבית מסודר ופונקציונאלי.

   עושה סדר גם במחשבות ובחיים בכלל.

   לדעתי צריך לדעת להיפרד מחפצים שאין להם ערך...

   תודה ובהצלחה יקרה.

     21/4/08 23:16:

   ולמה באתר שלך אין יותר תמונות של לפני ואחרי?

   זה כל ההבדל!!

   (מרונית שפינתה ארון בגדים, ארון נעליים, ארון תיקים וחומרי ניקוי, בוידעם, מרפסת שלמה, מזנון סלון ומזווה, והכל ביומיים וחצי של החלטה!!)

   איזה אושר. הקלה אפילו.

     21/4/08 23:12:

   כתבת מקסים ואני בטוחה שאת כלה בזה, חכם ומחכים.

   אבל הפתעת אותי ביציאה פולנית קטנה פה:

   "ולכן אם הכל הפוך ואורחים מגיעים בהפתעה, תוך רבע שעה הכל מסודר למשעי. ולא, לא דחפנו הכל מהר למגירות.."

   כשקראתי את המשפט חשבתי שזה ייגמר "אם אורחים מגיעים בהפתעה, תוך רבע שעה אפשר להעמיד ארוחת ערב מהממת לשנים-עשר איש כי יודעים איפה כל דבר נמצא" או משהו כזה.

   ומה יקרה אם אורחים יגיעו לבית לא מסודר?

   מנסיוני, אם יש עוד אורחים כאלו שצריך לסדר בשבילם, הם תמיד מודיעים מראש. אלו שמגיעים בלי התראה מכירים את הבית שלנו כמו שהוא.

   על הסדר שלי קראת?

   חג שמח!

     21/4/08 23:11:

   תגידי מותק...

   את יכולה לעשות לי סדר פסח? (-:

     21/4/08 22:30:

   פוסט מאיר עינייםהפתעה

   על פי מה שכתבת, את יכולה לא רק לסדר בתים.יש לך כישורים לנהל תפעול בחברות...

     21/4/08 22:09:

    

   צטט: ורד פ.א 2008-04-21 22:07:15

   קיבלתי בוקס בבטן כאשר קראתי על החדר - מחסן עליו כתבת

   מכירה את החדר הזה מקרוב

   לא סובלת אותו... כל פעם שאני עוברת לידו/נכנסת אליו אני מתביישת ומתעצבנת ומבטיחה לעצמי הבטחות...

    

   את יכולה להעביר קורסים בנושא? נראה לי שיהיה ביקוש...

    

   הי ורד,

   אנחנו מאוד טובות בלהלקות את עצמנו והחדר הזה הוא שוט של ממש.

   כשתחליטי שלא מגיע לך להמשיך לחטוף, תתקשרי אלי.

   מבטיחה שנפתח את הפלונטר :-)

     21/4/08 22:07:

   קיבלתי בוקס בבטן כאשר קראתי על החדר - מחסן עליו כתבת

   מכירה את החדר הזה מקרוב

   לא סובלת אותו... כל פעם שאני עוברת לידו/נכנסת אליו אני מתביישת ומתעצבנת ומבטיחה לעצמי הבטחות...

    

   את יכולה להעביר קורסים בנושא? נראה לי שיהיה ביקוש...

    

     21/4/08 21:19:

    

   צטט: טקס וילר האורגינל 2008-04-21 21:05:29

   לא

   אמרנו

   קצר...

   (אבל האתר הרבה יותר טוב מותק. 'צטער שלא היה לי כל כך זמן עד עכשיו להתעסק עם זה אבל יש שיפור רב מאוד)

   LOL!!

    

   שכחת שאני לא ממושמעת?

   חוץ מזה שזה לא האתר עצמו, זה פוסט!

   יותר מזה - לגיטימי שבחירת העורך יהיה פוסט "עם בשר", לא?

   ותודה :-)

   לא

   אמרנו

   קצר...

   (אבל האתר הרבה יותר טוב מותק. 'צטער שלא היה לי כל כך זמן עד עכשיו להתעסק עם זה אבל יש שיפור רב מאוד)

     21/4/08 20:25:

    

   צטט: ליאור רועי 2008-04-21 20:16:41

    

   צטט: little78 2008-04-21 18:04:37

   פעם הבאה שאני עוברת דירה...

   מגניב

   נרשם לאלתר.

   אני מקווה שלפחות הפעם חלק מספירת המלאי מצא את דרכו אל מחוץ לבית....?

   :-)

   ברוווווווווווור :)

     21/4/08 20:18:

    

   צטט: ettgar1 2008-04-21 20:16:17

    

   מעוררת הערצה. באמת, ובלי טיפת ציניות. הלוואי על כולנו (ועל כולי בפרט...).

   מה שהכי כיף בענין הזה הוא שזה לא בשמיים.

   בחיי.

    

   תודה :-)

     21/4/08 20:17:

    

   צטט: שמר. 2008-04-21 19:24:25

   יאללה בלאגן!!!

   לך על זה :-)

     21/4/08 20:16:

    

   צטט: little78 2008-04-21 18:04:37

   פעם הבאה שאני עוברת דירה...

   מגניב

   נרשם לאלתר.

   אני מקווה שלפחות הפעם חלק מספירת המלאי מצא את דרכו אל מחוץ לבית....?

   :-)

     21/4/08 20:16:

    

   מעוררת הערצה. באמת, ובלי טיפת ציניות. הלוואי על כולנו (ועל כולי בפרט...).

     21/4/08 20:15:

    

   צטט: בת יוסף 2008-04-21 17:53:06

   שיהיה בהצלחה.

   קראתי גם במעריב.

   עושה רושם שאת מסודרת! :)

    

   אני משתדלת :-)

    

   תודה רבה.

     21/4/08 20:14:

    

   צטט: *lil* 2008-04-21 17:19:00

   היי ליאור,

   אנשים כמותך מופיעים לי בחלומות ומושיעים אותי.

   מכורה ל-life's laundry ב-BBC Prime ולסוגיהן.

   חלשה מאוד בתחום בחיי הפרטיים.

   זה נפלא שעשית את הסיבוב ושאת עוסקת במה שאת טובה בו ומסב לך עונג:)

   ליל, למה בחלומות?

   עכשיו את יודעת איפה אני.

   התקדמנו, כבר לא צריך לקנא באנגלים :-)

     21/4/08 20:13:

    

   צטט: olive oyl 2008-04-21 17:12:16

   תותחית!

    

   (כי כל מילה אחרת מיותרת)

   גם את בסדר

   נשיקה

     21/4/08 20:13:

    

   צטט: solix73 2008-04-21 15:26:16

   הי , אני רוצה להופיע בדף הבית של הארץ (בקר לסר אצלי הכל בשקיות ניילון שקופות)

   כל מה שנותר לך לעשות הוא למצוא את החג שמתאים למקצוע שלך....

   עם כ"כ הרבה חגים, בטח יש אחד כזה קורץ

     21/4/08 20:07:

    

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2008-04-21 14:38:08

   ליאור

   אני לא במגרש הזה אבל...

    

   זה החלום "בחלומות" של הג'ינג'ית שלי

    

   חג חירות שמח.קורץ

    

   חחחחח....

   הרגת אותי עם המכה האחת עשרה.....

   חג שמח שיהיה :-)

     21/4/08 20:05:

    

   צטט: ליאת z 2008-04-21 13:57:28

    

   לחיי ההצלחה יקירתי (ועל זה עוד נרים כוסית)

   ההצלחה הרי לא נמדדת בכפולות עמודים בייב...

   אבל הכוסית תורם גם תורם :-)

     21/4/08 20:04:

    

   צטט: אחת שיודעת1 2008-04-21 13:46:51

   ראיתי וראיתי היום במעריב.

    

   :-)

   איזה כיף לי שראית!!

   תודה.

     21/4/08 20:03:

    

   צטט: עולילית 2008-04-21 13:35:36

   רואים את הסדר בכתיבה המאורגנת שלך. אין צורך לחפש מתי משפט מסתיים והאחר- מתחיל. פשוט תענוג.

   אצלי, לעומת זאת, סדר יחסי בכתיבה, אבל שולחן העבודה שלי והתיק משמשים  מכלי אגירה של ניירת ותיקים ועבודות שאני פוחדת לזרוק...עוד מהתואר הראשון באוניברסיטה לפני  שנים.

   תודה לך,

   בקי

   שתדעי לך שסדר בכתיבה זו מחמאה ממש גדולה. תודה :-)

    

   ובקי, יאללה,

   לקבל החלטה אמיצה ולהתמודד עם הניירת הזאת.

   אני מבטיחה שתרגישי איזה גוש בן הרבה שנים יורד לך מהכתפיים...

   אם את לא מצליחה לבד, דברי איתי

   ונייעץ לך איך לתקוף את זה.

     21/4/08 20:01:

    

   צטט: אוסטרליה 2008-04-21 12:58:51

   זה שאת אשפית בלסדר ראיתי ונדהמתי שאפו לך

   אבל למשל אצלי שאין מצב רוח אז ככה החדר נראה

   אני חושבת שזה גם עניין של פדנטיות ולי אין את זה

   כל פעם שאני מסדרת אני לא יודעת איך עוד הפעם קצת בלאגן

   אני באמת מקנאה באילו שהכל מסודר פיקס אצלהם

   ואת עושה עבודה חבלז ליאורי כל הכבוד לך אפילו שזה הפרנסה שלך

   אני רואה בעבודתך מן מסירות נפש לאנשים שיש אצלהם ממש בלאגן לא נורמלי

   ואת בעצם עושה אותם מאושרים אחר כך לפי דעתי זה לא רק סתם לסדר זה הרבה

   יותר מזה. כל הכבוד לך ליאורי

   את כזאת בובה... :-)

   וזה באמת כיף.

   תכלס, העבודה הכי מגניבה בעולם -

   אני באה לאנשים הביתה, מסדרת ומארגנת,

   ובסוף מחבקים אותי ומנשקים אותי..

   יותר מזה?

     21/4/08 19:24:
   יאללה בלאגן!!!
     21/4/08 18:04:

   פעם הבאה שאני עוברת דירה...

   מגניב

     21/4/08 17:53:

   שיהיה בהצלחה.

   קראתי גם במעריב.

   עושה רושם שאת מסודרת! :)

    

     21/4/08 17:19:

   היי ליאור,

   אנשים כמותך מופיעים לי בחלומות ומושיעים אותי.

   מכורה ל-life's laundry ב-BBC Prime ולסוגיהן.

   חלשה מאוד בתחום בחיי הפרטיים.

   זה נפלא שעשית את הסיבוב ושאת עוסקת במה שאת טובה בו ומסב לך עונג:)

     21/4/08 17:12:

   תותחית!

    

   (כי כל מילה אחרת מיותרת)

     21/4/08 15:26:
   הי , אני רוצה להופיע בדף הבית של הארץ (בקר לסר אצלי הכל בשקיות ניילון שקופות)
     21/4/08 14:38:

   ליאור

   אני לא במגרש הזה אבל...

    

   זה החלום "בחלומות" של הג'ינג'ית שלי

    

   חג חירות שמח.קורץ

     21/4/08 13:57:

    

   לחיי ההצלחה יקירתי (ועל זה עוד נרים כוסית)

     21/4/08 13:46:

   ראיתי וראיתי היום במעריב.

    

     21/4/08 13:35:

   רואים את הסדר בכתיבה המאורגנת שלך. אין צורך לחפש מתי משפט מסתיים והאחר- מתחיל. פשוט תענוג.

   אצלי, לעומת זאת, סדר יחסי בכתיבה, אבל שולחן העבודה שלי והתיק משמשים  מכלי אגירה של ניירת ותיקים ועבודות שאני פוחדת לזרוק...עוד מהתואר הראשון באוניברסיטה לפני  שנים.

   תודה לך,

   בקי

     21/4/08 12:58:

   זה שאת אשפית בלסדר ראיתי ונדהמתי שאפו לך

   אבל למשל אצלי שאין מצב רוח אז ככה החדר נראה

   אני חושבת שזה גם עניין של פדנטיות ולי אין את זה

   כל פעם שאני מסדרת אני לא יודעת איך עוד הפעם קצת בלאגן

   אני באמת מקנאה באילו שהכל מסודר פיקס אצלהם

   ואת עושה עבודה חבלז ליאורי כל הכבוד לך אפילו שזה הפרנסה שלך

   אני רואה בעבודתך מן מסירות נפש לאנשים שיש אצלהם ממש בלאגן לא נורמלי

   ואת בעצם עושה אותם מאושרים אחר כך לפי דעתי זה לא רק סתם לסדר זה הרבה

   יותר מזה. כל הכבוד לך ליאורי

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   ליאור רועי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין