כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארכיון

  חדש בקפה

  בבלוג זה יפורסמו הודעות מערכת בכל הקשור לאתר. (שינויים, פרוייקטים, וכד') לא הודעות תמיכה !
  • • • בכל הנוגע לבעיות בשימוש באתר, תקלות, פניות (לא תלונות!) , קיימת קהילת "התמיכה ל- Cafe", בה ניתן לקרוא מדריכים לשימוש באתר ועידכונים לגבי תקלות. בקהילה ניתן גם להעלות תגובות ודיונים. • • • למי שעדיין לא הצטרף לקהילת התמיכה, בסרגל החום, ליחצו על לשונית: עוד > צריכים עזרה? • • • תודה.

  מתקפה על האתר

  83 תגובות   יום שלישי, 22/4/08, 17:54

  בימים האחרונים אנו עדים למתקפה על האתר, שמתבטאת בין היתר בהרצת פוסטים ודיונים. אנו מצטערים על אי-הנוחות ומקווים לעצור את המתקפה בתוך זמן קצר

  ....

  מאז סוף השבוע נמצא האתר תחת מתקפה מסיווית, שמתבטאת בפתיחת כרטיסים פיקטיוויים והרצת פוסטים ודיונים. כתוצאה מכך הופיעו ברשימת הפוסטים הנצפים והדיונים הנצפים תכנים שכוללים השמצות וגידופים.

  התקלה התגלתה בסוף השבוע והכרטיסים הפיקטיוויים נמחקו, אך ביומיים האחרונים החלו מתקפות חדשות על האתר, שכוללות שתילת תגובות בפוסטים שונים באמצעות יוזרים פיקטיוויים או הרצת פוסטים.

  נכון לשעה זו מופעלים נגד האתר כמה מנגנונים אוטומטיים להרצת פוסטים ודיונים. כתובות ה-IP שמהן מתבצעות ההתקפות הועברו לגורמים הרלוונטיים. בנוסף לכך, מאז סוף השבוע אנחנו מפעילים מנגנון ממוחשב נגד פעילות זו ופועלים לטיפול כולל בבעייה.

   

  כמו שתוכלו לראות, בין התכנים "המקודמים" על ידי מנגנונים אלה נמצאים גם פוסטים שפורסמו בבלוג האישי שלי - חלקם הגיעו כבר לכמה עשרות אלפי צפיות פיקטיוויות.

   

  אנחנו מצטערים על אי-הנוחות שנגרמת לגולשים ומקווים לעצור את המתקפה בהקדם.

   

   

  גלישה נעימה וחג שמח,

  ליאור קודנר

  http://liorkodner.cafe.themarker.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (75)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/5/08 14:51:
    

   חוק זכויות יוצרים החדש

   מאת עו"ד חיים רביה

   ביום שני, 19.11.2007, התקבל בקריאה שניה ושלישית בכנסת חוק זכות יוצרים התשס"ח-2007, אחרי דיונים שארכו שנים. זוהי מהפכה בדיני הקניין הרוחני בישראל: בתוך שישה חודשים מפרסומו של החוק ברשומות (הווה אומר, במחצית 2008) יבוטל חוק זכויות יוצרים הנוכחי שהוא בן כמעט מאה שנים. החוק הקיים, ששורשיו באנגליה של 1911, נוהג בישראל מאז בשנת 1924 באמצעות דבר המלך במועצתו. עם השנים תוקן מדי פעם ועשה את עבודתו נאמנה. לראיה, הוא השכיל להגן עם השנים על רדיו, טלוויזיה, תוכנות מחשב ואינטרנט, שאיש לא העלה בדמיונו כשנחקק.

   לא נוכל לסקור כאן את כל השינויים שמציג החוק החדש. על קצה המזלג, אלה כמה מהבולטים שבהם:

    

   זכויות חדשות

   לראשונה בישראל מכיר החוק במפורש בשתי זכויות יוצרים חדשות – (א) הזכות הכללית ליצור יצירה נגזרת, שהיא יצירה המבוססת על יצירה קודמת (לדוגמה: המחזת ספר); (ב) העמדה לרשות הציבור שהיא "עשיית פעולה ביצירה כך שלאנשים מקרב הציבור תהיה גישה אליה ממקום ובמועד לפי בחירתם". לדוגמה, הצבת היצירה באינטרנט.

    

   העתקה זמנית

   העתקת יצירה דורשת יצירת עותק מוחשי שלה. העתקה כוללת איחסון של היצירה באמצעי אלקטרוני או באמצעי טכנולוגי אחר וכן העתקה ארעית של היצירה. העתקה ארעית כזו יכולה לכלול, לדוגמה, טעינת תוכנה לזכרון לגישה אקראית (RAM) של מחשב. החוק מבהיר עם זאת, שאם מטרת ההעתקה היא לאפשר שימוש אחר כדין ביצירה ואין לעותק ערך כלכלי משמעותי משל עצמו, ההעתקה הזמנית מותרת. כך, לדוגמה, טעינת תוכנה לזיכרון לגישה אקראית לצורך שימוש בה או תיקונה בידי מי שמורשה לכך, לא ייחשבו אסורים.

    

   שימוש הוגן

   הורחב התחום המותר ל"שימוש הוגן" ביצירה, שבהתקיימו לא ייחשב להפרת זכויות יוצרים בה. אם בעבר היתה רשימת השימושים המותרים סגורה – מעתה ואילך זוהי רשימה פתוחה. במלים אחרות, אין מגבלה מראש מה ייחשב לשימוש הוגן. כבעבר כוללת רשימת השימושים לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה ודיווח עיתונאי. אליהם צורפו הבאת מובאות והוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך (במלים אחרות: העתקת חלק מיצירה על-ידי מוסד חינוכי יכול שתחשב, בהתקיים נסיבות נוספות, לשימוש הוגן באותה יצירה). כעת מובהר כי הרשימה מובאת על דרך הדוגמה ובידי בתי המשפט נתונה האפשרות לקבוע שימושים הוגנים נוספים.

    

   תוכנת מחשב

   נוסף לחוק סעיף חדש הקובע מה מותר לבצע בתוכנת מחשב. זהו סעיף מפורט במיוחד ואלה עיקריו – מותר להעתיק תוכנה לצרכי גיבוי; לשם תחזוקה של עותק מורשה של התוכנה או לצורך מתן שירות למי שמחזיק עותק מורשה של תוכנה (לדוגמה: טכנאי מחשב רשאי להעתיק תוכנה לתקליטור כדי לתת באמצעותו שירות למי שרכש רישיון שימוש כדין באותה תוכנה); מותר להעתיק תוכנה גם כדי ליצור יצירה נגזרת ממנה לשם תיקון שגיאות בה, כדי לבצע בדיקת אבטחת המידע בתוכנה וכדי להשיג מידע הדרוש כדי להתאים את פעולת התוכנה לפעולתן של תוכנות ומערכות אחרות.

    

   פיצויים בלא הוכחת נזק

   לבטח אחד השינויים המשמעותיים בחוק. החוק הקיים קובע כי הפיצויים לא יפחתו מ- 10,000 ₪ ולא יעלו על 20,000 ₪ לכל זכות שהופרה. התוצאה היתה העדר שיקול דעת לבית המשפט שהתבטא, לדוגמה, בפסיקת 10,000 ₪ בגין העלאתה של תמונה לאתר אינטרנט למשך 20 דקות, גם לאחר שהוכח לבית המשפט שלו היה הצלם תובע את נזקו האמיתי, היה הפיצוי מתמצה ב- 400 ₪ בלבד. החוק החדש מטשטש את האבחנה בין פיצוי בלא הוכחת נזק לפיצוי רגיל: ראשית, אין סכום מינימום לפיצוי וסכום התקרה בגין כל הפרה הועלה ל- 100,000 ₪; שנית, נקבע מה רשאי בית המשפט לשקול בקובעו את הפיצוי – היקף ההפרה, משכה, חומרתה, הנזק הממשי שנגרם לתובע להערכת בית המשפט, הרווח שצמח לנתבע ומאפייני פעילותו של הנתבע. כל אלה שיקולים מובהקים בעת אומדנו של נזק ממשי...

    

   הזכות המוסרית

   זוהי זכות היוצר ל'קרדיט' על היצירה בהיקף ובמידה הראויים בנסיבות העניין וכן זכותו שלא ייעשה ביצירה סילוף, שינוי או פעולה פוגענית אם הם עלולים לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר. נקבע במפורש כי הזכות אינה חלה בתוכנת מחשב, מכאן שחברות טכנולוגיה יכולות לשנות את התוכנות שהן מפתחות מבלי לחשוש שעובד יצירתי יטען כי נפגעה זכותו המוסרית. זכות זו, קובע החוק, היא אישית ואינה ניתנת להעברה אף אם הועברה זכות היוצרים ביצירה. בנוסף, אם שונתה היצירה או סולפה ובית המשפט מצא שהפעולה היתה סבירה בנסיבות העניין, לא ייחשב הדבר להפרה של הזכות האמורה.

    

   הבעלות ביצירה מוזמנת

   בעוד שהעיתונות הקדישה לעניין זה כתבות רבות, תוצאת מאבקם של היוצרים היא שהחוק משמר בעיקרו של דבר את הדין הנוכחי: הבעלים הראשון של זכות היוצרים ביצירה מוזמנת הוא היוצר, אלא אם כן הוסכם אחרת עם המזמין במפורש או במשתמע.

    

   העברת זכות יוצרים ומתן רישיון

   הענקת רישיון לשימוש בזכות יוצרים, או העברת הזכות לאחר, היתה חסרת תוקף עד כה, אלא אם נעשתה בכתב ובחתימת בעל הזכות. החוק החדש ביטל את הצורך בחתימה וקבע שמסמך בכתב הכרחי רק כאשר החוזה מעביר זכות יוצרים או מעניק 'רישיון 'ייחודי' (זהו רישיון המעניק זכות לעשות את אחת הפעולות המסורות באופן בלעדי לבעל הזכות, כדוגמת העתקה או ביצוע פומבי ובה בעת מגביל את בעל הזכות מלעשות, או מלתת רישיונות דומים לאחרים).

    

   מי רשאי לתבוע בשל הפרת זכות יוצרים

   עד כה, רק בעל זכות יוצרים רשאי היה להגיש תביעה. לכן, אם לדוגמה חברה שהיא בעלת רישיון ייחודי לשדר בישראל משדר טלוויזיה מסוים רוצה היתה לתבוע מי ששידר את המשדר בניגוד לזכותה – לא היתה יכולה לעשות כן בכוחות עצמה. מעתה קובע החוק שגם בעל רישיון ייחודי רשאי להגיש תביעה כאמור.

    

   ביצוע פומבי במוסד חינוך

   נקבע שמותר לבצע יצירה בפומבי במהלך פעילותו החינוכית של מוסד חינוך, בתנאים שנקבעו בחוק. פירוש הדבר שהשמעת שיר, לדוגמה, בטקס בבית-ספר, שוב אינה מחויבת בקבלת היתר מבעל זכויות היוצרים.

    

   פרסומים רשמיים

   בוטלו זכויות היוצרים בחוקים, בתקנות, בדברי הכנסת ובפסקי דין של בתי משפט או של כל רשות שלטונית המפעילה סמכות שפיטה לפי דין.

    

   יצירות שהמדינה הזמינה

   בניגוד לאמור מעלה, ביצירה שנוצרה או הוזמנה על-ידי המדינה, המדינה היא בעלת זכויות היוצרים. ספקי שירותים למדינה ולרשויותיה צריכים לשים לב לסעיף זה. אף שהוא משקף את המצב הקיים בחוק משנת 1911, בכל זאת חלפו 96 שנים מאז שהוא נוצר ואפשר היה לקוות לגישה אחרת. עם זה, תקופת זכות היוצרים ביצירה שהמדינה היא בעליה היא מקוצרת – 50 שנה ממועד יצירתה (ולא 70 שנה ממות היוצר).

    

   צילומים

   תקופת ההגנה על צילומים עמדה עד כה על 50 שנה מיום "עשיית הנגטיבה" (זו לשונו של החוק הקיים). מעתה היא תושווה לתקופת ההגנה על יצירות אחרות – 70 שנה ממות היוצר.
    
   22 בנובמבר 2007

    

    

   המובא לעיל אינו מתייחס לסוגיות בעייתיות נוספות הקיימות באתר הקפה, אם תרצה שלח לי לפרטי ואשלח לך את החדשות האחרונות בסוגיות הנידונות .

     14/5/08 01:00:

   למיטב ידיעתי, חוק זכויות יוצרים אינו מתייחס כלל לגניבה ספרותית (פלגיאט). הפיצוי בגובה 100,000 ש"ח הקבוע בחוק ללא צורך בהוכחת נזק נובע מעצם השימוש ביצירה של אחרים, גם אם היא מובאת בשמם וללא כל התחזות או גניבה. כמובן שגניבה ספרותית כוללת בתוכה גם עבירה על חוק זה מעצם מהותה.

    

   החוק הזה מופר בקפה בצורה סיטונאית, גם אם רוב ההפרות הן על-ידי הצבעה לאתרים בהם הופר כבר החוק קודם לכן (כגון יוטיוב או איימים). לטעמי האישי ובלי קשר לחוק יש בכל-זאת הבדל מהותי בין ציטוט יצירה בשם אומרה לבין גניבתה.

    

   בהחלט נכונה העובדה שיש כאן הפרות הרבה יותר מהותיות בכל התחומים שהזכרת - עבירות מסיביות על חוק העונשין (גניבה ספרותית נופלת להערכתי בתחום זה), על חוק לשון הרע, על חוק הגנת הפרטיות ועוד.

    

   מנהלי האתר מהלכים על חבל דק מאוד. עיתון הארץ (מי שבעליו עומדים מאחורי דה-מרקר) והצלם חתן פרס ישראל אלכס ליבק שילמו לפני כמה שנים עשרות אלפי שקלים כפיצוי לאדם שתצלומו פורסם בניגוד לרצונו, וזאת על אף פרשנות מקלה מאוד של בית המשפט (התביעה בגין חוק לשון הרע נדחתה עקב טענה של אמת בפירסום ועניין ציבורי, ונותרה רק התביעה בגין חוק הגנת הפרטיות). לפי כמות הפרות החוק כאן באתר, אני מתפלא שהם מרשים לעצמם להיות כל-כך ליברליים ולא לפעול כנגד מפרי החוק.

    

   כללי השימוש בקפה מנוסחים בצורה מוזרה למדיי. ראשית, הם פוטרים את הקפה מכל אחריות לתכנים, דבר שהוא במקרים מסויימים מנוגד לחוק ולפסיקה. שנית, הם מאפשרים לקפה למחוק תכנים של משתמשים אך אין בהם שום איזכור לכך שהנהלת הקפה רשאית לחסום את המשתמש עצמו או למנוע ממנו לפעול באתר; היעדר אפשרות כזו פותח דווקא פתח לתביעה כנגד האתר אם יעזו לחסום משתמש.

    

   כמה פניות ישירות שלי להנהלת האתר נענו בכך שהאתר מתנהל על-פי ייעוץ משפטי צמוד. אני יכול רק לומר שאני לא מקנא בליאור ובשאר עובדי האתר על הצורך שלהם להתמודד עם כל מה שקורה כאן.

     14/5/08 00:10:

    

   אופססס ידידי, דברייך מבוססים על לוגיקה צרופה, החוק מבוסס על יותר מכך.

    

   חוק "זכויות יוצרים" מגדיר גניבה אחרת מהגדרתך שלך מה עוד שלאורכו שובצו סעיפים שונים (המגדירים מקרה זה או אחר ועונשו).

   מבלי לגרוע מחשיבות הנושא (זכויות יוצרים), בקפה מתרחשים דברים קשים יותר החוצים את הקווים האדומים של החוק לדוגמא: פגיעה בזכות לפרטיות (חוק "הגנת הפרטיות"),רמיסה של חוק "לשון-הרע" עד כדי ביצוע (מוכח) של עבירות פליליות בתחום האלימות (גם אלימות מילולית נחשבת לאלימות) ועוד. בשל היעדר ההשכלה או הידע המשפטי הדרוש, מתקשים חברי מערכת הקפה להתייחס לסוגיות מורכבות (ראה תלונתי כמה תגובות למעלה) ולא מבינים שבהיעדר תגובה מצידם מאפשרים לתוקף או לעבריין לבצע את עבירותיו מבלי לעשות כלום על מנת למנוע ממנו להמשיך ובמקרים קיצוניים אף להגיש תלונה במשטרה.

   חברי המערכת אינם מודעים לאפשרות (שכבר נקבע לה תקדים) שבית המשפט יראה במפעילי האתר (כולל מערכת הקפה) ובעליו אחראים ישירים ובשל כך נושאים באחריות יחסית...

    

   חומר למחשבה...

    

   כל טוב לכולם ושאלוהים ישמור אותנו מחולירות...קורץ

    

    

    

    

   צטט: ooops 2008-05-13 17:40:26

    

   צטט: whiteangel 2008-05-13 16:29:38

   אגב, עם זה אתם הולכים לעשות משהו?

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=430707

    

    

    

    

   חייבים לעשות משהו כדי להפסיק את נושא גניבת התכנים. משהו דרסטי שיפורסם באופן בולט וקבוע וירתיע את הגנבים.

    

   במקרה הזה יש לכאורה חילוקי דעות שאינם ניתנים להוכחה. א' אומרת ש-ב' העתיקה ממנה, ב' טוענת ש-א' העתיקה ממנה. כיוון שאחד הטקסטים מופיע בתיאור הבלוג ולא בפוסט ספציפי, וכיוון שבתיאור הבלוג אין תאריך, לא ניתן לכאורה להוכיח מי צודק - אבל בכל-זאת יש הוכחה חד-משמעית.

    

   יש בקפה דבר שנקרא "ארכיון". אפשר לראות איך הבלוג נראה בכל אחד מן החודשים הקודמים.

    

   הפוסט של א' הוא מאמצע חודש אפריל. הארכיון של ב' מתחיל רק בחודש מאי. לא היה ל-ב' שום דבר בקפה באפריל. לא יכול להיות ש-א' קראה את מה ש-ב' עדיין לא כתבה.

    

   לפי החוק, א' זכאית לתבוע מ-ב' פיצויים בגובה של עד 100,000 שקל גם בלי להוכיח שנגרם לה כל נזק, רק מתוך עצם ההעתקה.

    

   הקפה שורץ אינסוף עבירות על חוק זכויות יוצרים, אבל יש הבדל מהותי בין לצטט שיר בשם אומרו (גם אם זו עבירה על החוק) ובין להעתיק ולומר "זה שלי".

    

   ליאור, תעשו משהו כדי לפרסם ולהודיע חד-משמעית לגנבים שהם צפויים לתביעה, אולי זה ירתיע אותם.

    

    

    

     13/5/08 17:40:

    

   צטט: whiteangel 2008-05-13 16:29:38

   אגב, עם זה אתם הולכים לעשות משהו?

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=430707

    

    

    

    

   חייבים לעשות משהו כדי להפסיק את נושא גניבת התכנים. משהו דרסטי שיפורסם באופן בולט וקבוע וירתיע את הגנבים.

    

   במקרה הזה יש לכאורה חילוקי דעות שאינם ניתנים להוכחה. א' אומרת ש-ב' העתיקה ממנה, ב' טוענת ש-א' העתיקה ממנה. כיוון שאחד הטקסטים מופיע בתיאור הבלוג ולא בפוסט ספציפי, וכיוון שבתיאור הבלוג אין תאריך, לא ניתן לכאורה להוכיח מי צודק - אבל בכל-זאת יש הוכחה חד-משמעית.

    

   יש בקפה דבר שנקרא "ארכיון". אפשר לראות איך הבלוג נראה בכל אחד מן החודשים הקודמים.

    

   הפוסט של א' הוא מאמצע חודש אפריל. הארכיון של ב' מתחיל רק בחודש מאי. לא היה ל-ב' שום דבר בקפה באפריל. לא יכול להיות ש-א' קראה את מה ש-ב' עדיין לא כתבה.

    

   לפי החוק, א' זכאית לתבוע מ-ב' פיצויים בגובה של עד 100,000 שקל גם בלי להוכיח שנגרם לה כל נזק, רק מתוך עצם ההעתקה.

    

   הקפה שורץ אינסוף עבירות על חוק זכויות יוצרים, אבל יש הבדל מהותי בין לצטט שיר בשם אומרו (גם אם זו עבירה על החוק) ובין להעתיק ולומר "זה שלי".

    

   ליאור, תעשו משהו כדי לפרסם ולהודיע חד-משמעית לגנבים שהם צפויים לתביעה, אולי זה ירתיע אותם.

    

    

     13/5/08 16:29:

   אגב, עם זה אתם הולכים לעשות משהו?

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=430707

    

    

    

     13/5/08 16:17:

    

    

   לאחר סדרה קצרה של הודעות למערכת לא קיבלתי כל תגובה (חבל, מעכיר את האווירה ב"קפה"). גם פניות לליאור השיבו פניי ריקים בתואנה מוזרה שההודעות שלי הגיעו ריקות מתוכן (למרות שעותק ששלחתי אלי ביחד עם ליאור העורך הראשי כן הופיע בתיבת ההודעות היוצאות וזה בבחינת אישור על קבלה). אני מאוד רוצה להאמין שהמדובר בתקלה טכנית של האתר במיוחד לאור העובדה שנשלחו 5 הודעות!!! כולן הגיעו ריקות?!?!?? נניח...

    בתגובתו האחרונה הופניתי ע"י ליאור העורך לעמוד הראשי שם מופי מספר טלפון לתמיכה. ראשית לא מצאתי שום מספר. דבר נוסף, מדוע לא לצרף לינק שיוביל אותי ישירות? מדוע לעשות את התקשורת עם המערכת מסורבלת ארוכה ולא יעילה?? אתה אדם עסוק? גם אני!!! ההבדל ביננו שאתה בקפה מקבל שכר, קצת תודעת שרות חינם לא תזיק לאף אחד.

   אינני מתייחס לארועים במישור אישי, כבר די ברורה לי התנהלות המערכת ,בעיקר לנוכח התלונות הרבות של החברים בקפה ודי להציץ בדיונים השונים בבלוג הנוכחי של המערכת ובלוגים ודיונים אחרים.

   אני מקווה שהודעה זאת תביא לדברים שאמורים היו להתרחש לפני כשבוע לקרות מהר יותר, טיפול בתלונות שהגשתי.

   תודה 

    

   יום טוב ויעיל לכולם.

    

    

    

   הנה ההודעות כפי שנשלחו למערכת ולליאור קודנר (השמות של נושאי התלונה נמחקו ויימסרו בפרטי של המערכת או אחר)

    

    

    

    

    

    

   נושא: כמה מיילים צריכים להישלח כדי שתתייחסו ברצינות הראויה?????

   ציטוט: גלוי

   שלום,

   לאחר 8 הודעות אני שולח אודעה אחרונה זאת, תרצו לטפל טוב, לא תרצו? אפעל באמצעים העומדים לרשותי במסגרת החוק.

    

    

    

    

    

   RE:פנייתך למערכת (נא אשר קבלה, תודה) #3

   מאת:

   אני מבין שהנושא רגיש עד כי אתה חושש לקחת אחריות, שיבושם לך, לימדת אותי משהו עלייך"

   אני אלייך לא אפנה בשום עניין!!!

   בהצלחה בתפקידך בהווה ובעתיד

    

    

   ציטוט: lior kodner

   כאמור, אני מקבל ממך הודעה ריקה - אתה מוזמן לפנות לתמיכה של הקפה יש מספר בדף הראשי.

    

   ציטוט: גלוי

   אינני מבין מדוע אני שולח לך הודעה כפי שאני עושה עם חברים נוספים בקפה ורק ההודעות אלייך מראות לי אישור ש"ההודעה נשלחה בהצלחה" ואז אתה מגיב שקיבלת הודעה ריקה.

   מתלבט

   הנה שוב:


    

    

   ציטוט: גלוי

   ליאור שלום,

   אני מביא בפנייך העתק מהודעה ששלחתי למערכת הקפה. אני מתנצל במקרה של כפילות ואשמח לקבל את התייחסותך המהירה.

   תודה

   שם-און ניר

    

    

    

    

   תלונה על חברת הקפה XXX XX-XX

   מאת:
   אל:

   שלום,

   לאחר מספר חודשים של הנאה באתר דה-מרקר, אני מוצא עצמי נבוך משהו עת אני שולח לכם הודעה זאת.

   מטרת ההודעה היא במטרה לבקש את עזרתכם/התערבותכם במובא להלן:

   בנסיבות שאפרט על פי בקשתכם היכרתי גולשת באתר דה-מרקר. לאחר כיכוב שלה בכרטיסי הרגשתי מאוד בנוח להגיב לפוסטים שלה ופעמיים הגיבה לתגובותיי בפוסטים שלה באמרה ש"חבל שאי אפשר לככב תגובות". די ברור לכל בר-דעת כי על פי התנהגותה המפרגנת הרי שמדובר באדם שהגיב בחיוב לנוכחותי בבלוג שלה כפי שהתבטא בתגובתה.

   כתוצאה מחשיפה של תכתובת פרטית ביננו ("אאוטינג") בבלוג שלה , נפגעה פרטיותי ובחרתי לנתק את יחסיי הוירטואליים איתה.

   על מנת לשמור על פרטיותי פתחתי כרטיס חדש "שם-און ניר" ובבלוג החדש יצרתי סדרה של פוסטים שחלקם יכולים להתפרש או אכן מרמזים אליה. למרות התכתובת שהחליפה עם חבריה לקפה ולחיים ובה חשפה פרטים מתוכנן של שיחות או תכתובת פרטית ביננו, לא פגעתי בה וגם לא ניסיתי.

   היום קיבלתי ממנה הודעה בפרטי שלי ובו איום שאינו משתמע לשני פנים. כאיש חוק וסדר, אני מבקש מחברי המערכת של הקפה לצפות ולקרוא את הפוסטים שלי, אני אשמח מאוד לקבל את התייחסותכם ומבטיח לפעול בהתאם. המרחב הוירטואלי של דה-מרקר איפשר לי להנות שעות רבות מקריאה של פוסטים וכתיבה כאחד. מעצם היות הקפה מקום חברתי, אין אני מוצא כל טעם בלפתח יחסי איבה עם מישהוא/היא מהחברים. במילים אחרות, ייתכן ויש למישהוא/היא השגות לגבי התכנים שלי, אך מכאן ועד לאיומים הדרך רחוקה מאוד.

   אני מאוד מקווה שדבריי ייפלו על אזניים קשובות ואם יימצא כי דבריי אכן פוגעים, אני אגיב בהתאם. באותה נשימה אני מבקש לשמור גם על פרטיותי, לאף גורם אין זכות לעשות "אאוטינג" לשיחות פרטיות (פגיעה בחוק הפרטיות).

   תודה רבה על הסבלנות וסובלנות

   שם-און ניר

    
   (ראוי לציין שמאז תגובתה של בעלת הכרטיס "XXX XX-XX" טרח בן זוגה לחיים ולקפה "XXXXXX" לשלוח לי שתי הודעות ובהן איומים לפגיעה בי-זאת בנוסף לאיומים בטלפון שהוקלטו- אך זה כבר לא קשור ל"קפה"). היות וקצרה ידי מלטפל בעניין כפי שמאפשר החוק בישראל, אני פונה אל מערכת הקפה במטרה ליצור תיעוד של תלונותיי. מאחר ואני יודע כי אתר ה"קפה" נתון למגבלות טכניות ומשפטיות מסויימות אני מבקש ליידע אתכם, במקרה של תלונות נוספות מגורמים אחרים תוכלו אתם להבין את המתבקש ולפעול בהתאם עד כדי חסימת הכרטיס.

   המדובר בבעלי כרטיסים "תמימים" לכאורה, אך מאחוריהם עומדים אנשים כוחניים מאוד המתפארים בהיותם בעלי רקע של "עולם-תחתון". אם תציץ ותראה את כתובת האיי פי שלי תדע שאני חי במקום שבו לפחד אין מקום, אך בהחלט אני מודאג היות ויש לי בני משפחה והחשש הוא בעיקר מפגיעה אפשרית בהם ובאורח חייהם הרגיל.

   ליאור, אין אני אדם קנטרן מטבעי אך אני מוצא שיש מקום להתייחסות מהירה ותגובה חמורה של המערכת של הקפה.

   אשמח לשתף פעולה בעניין זה כמו גם בעניינים אחרים.

    

   תודה על התערבותך המהירה ויום טוב

    

   נועם שם-און (שם אמיתי)

    

     11/5/08 14:54:
   מה שקורה למשל עוד, זה שיש לי כוכבים ואני לא יכולה לככב איתם, האם ידועה הבעיה?
     11/5/08 10:03:

   זה רק סימן שהאתר מצליח וקנאה שוררת

   מכוונים שונים

   בהצלחה בטיפול

     30/4/08 06:22:

   יש לי בקשה קטנה ליאור שאני כותבת לך תענה לי OK

   זה תפקידך מן הסתם.

     30/4/08 03:57:

   מאסיבי!!!

   פיקטיבי!!!

    

    

   עיברית!!! 

     30/4/08 00:11:

    

   צטט: דוסית 2008-04-27 15:08:58

   אוי אוי

   בחיי שמעניין פה לאללה :)

    

   חכו רגע מביאה גרעינים..

   חופשי..  :)

    

   לי יש פיסטוק חלבי נעשה החלפות?

     29/4/08 13:42:

   ללא ספק הפוסט בעל התגובות ההזויות ביותר שקראתי פה

    

   וחפרתי הרבה....

     29/4/08 12:09:

   וכמובן שגם לך וכל האנשים המדהימים כאן חוץ מיוסי שעזרתם לטוב לנצח, מגיע קרדיט ענק, הרשימה ארוכה, תודה לכם שלא נתתם לנו להקרב בבור של הגועל של עצמינו,

   ליזי

    

     29/4/08 11:59:

   היי ליאורי,

   זאת ליזי, ראשית אני לא מיוזר פיקטיבי, אני מיוזר של חבר מאוד טוב שרוצה להיות פעיל, אז לא לנעול אותו, דבר שני, ניגמרו המשחקים, הטוב ניצח אותנו, הטוב שבנו (בי בהדר בירונים ביוסי...) לא נתן לזה להמשך, כולנו מחקנו הכל, רק הפוסט הזה נשאר,

   התמחק???

   ואני גם אשמח אם הנעילה שלי תשתחרר אבל זה כבר לשיקולך, אני מאימינה בך המון ואני יודעת שהטוב בך גם חייב לנצח, הוא תמיד מנצח,

   אוהבים אותך ומכבדים המון , אני מבקשת בשם כולנו סליחה ואנחנו מבטיחים וערבים זה לזה שזה שלא יקרה שוב.

   ליזי

     27/4/08 22:46:

    

   צטט: hadarok 2008-04-27 13:19:24

    אני במקומך הייתי מתמצאת טוב בחומר לפני שהייתי שולחת תגובה פזיזה.

   הוצאת דיבה זה ממש לא גנון.

   זה פשע חמור.

   הכתמת שם אדם ברבים זה פשע חמור.

   האחראים על תוכן האתר, בהחלט אחראים לנפות חומרים כאלה.

   ואם לא יעשו כך, אני, על פי חוק, רשאית לתבוע אותם בגין הוצאת דיבה.

   אם מחר אפרסם בעיתון שאת מכוערת, טיפשה, אובססיבית, רמאית, קנאית, זייפנית ועוד, את פשוט תשבי ותשתקי? קשה לי להאמין.

   ולגבי רמת השעמום שלי, את לא באמת יודעת.... 

   צטט: שישיפוש 2008-04-27 13:03:06

    

   צטט: hadarok 2008-04-25 22:26:51

   יופי, ליאור, משעשע כאן....

   אתה "מונע" מתקפות על האתר, "מוחק" יוזרים פיקטיבים, אבל כשאני וירון מירלמן מתלוננים בלי סוף שהבחורה הזאת - ליזי ברקוביצי (כן, זאת שמשתעשעת איתך בתגובות למעלה) - מטרידה אותנו, מפיצה עלינו שקרים, מוציאה דיבה, מכפישה את שמנו ברבים - אתה לא עושה דבר בנוגע לזה.

   אני בטוחה ש*** כבר מזמן היה מעיף אותה מהאתר הזה.

   בתקופת אדם שוב גם "התמונות הנצפות" לא היו מלאות בפורנו.

   מה בדיוק התפקיד שלך כאן?

   תדע שגם גברת ליזי ברקוביצי וגם הנהלת האתר יתבעו על ידי וע"י ירון בגין הוצאת דיבה.

   מי שמעוניין בפרטים נוספים, שיעיין בפוסטים האחרונים שלי, יש שם ציטוטים של ההשמצות מפיה של ליזי ברקוביצי.

   אם העורך הקודם של קפה דה מרקר חוזר, אני בעצמי כתובת IP תוקפנית.

    

   הדרוק יקירתי, בטוח שתפקיד העורך הוא לא לשמש גננת ולמשוך באוזן ילדות שובבות. וגם לא למצוא חיים לאנשים משועממים...

    

    הדר- כשכתבתי  ילדות משועממות  לא התכוונתי אלייך, אלא לכל המטרידים והמציקים למיניהם.

     27/4/08 15:08:

   אוי אוי

   בחיי שמעניין פה לאללה :)

    

   חכו רגע מביאה גרעינים..

     27/4/08 14:40:

    

   ביקשת האפנה=ביקשת שאפנה. 

     27/4/08 13:50:

   חוק לשון הרע קובע כי לשון הרע הוא, בין השאר, "להשפיל אדם בידי הבריות", כל עוד הדברים הגיעו "לשני בני אדם או יותר". זו עבירה פלילית שדינה מאסר שנה אחת, וכן עוולה אזרחית שניתן לתבוע פיצוי בגינה. האחריות חלה לא רק על הכותב אלא גם על המפרסם (במקרה זה - האתר), כל עוד הוא יודע או חייב היה לדעת שהפירסום מכיל לשון הרע.

    

   אין לי כמובן דרך לשפוט האם מה שנאמר כאן זה לשון הרע (פירסום של דבר אמת שיש בו עניין לציבור איננו בבחינת לשון הרע), אך אם כן - הרי שהימנעות האתר מדרישה למחוק את הכתוב הופכת אותו חשוף לתביעה.

    

   זה במפורש לא משחק ילדים.

     27/4/08 13:19:

    אני במקומך הייתי מתמצאת טוב בחומר לפני שהייתי שולחת תגובה פזיזה.

   הוצאת דיבה זה ממש לא גנון.

   זה פשע חמור.

   הכתמת שם אדם ברבים זה פשע חמור.

   האחראים על תוכן האתר, בהחלט אחראים לנפות חומרים כאלה.

   ואם לא יעשו כך, אני, על פי חוק, רשאית לתבוע אותם בגין הוצאת דיבה.

   אם מחר אפרסם בעיתון שאת מכוערת, טיפשה, אובססיבית, רמאית, קנאית, זייפנית ועוד, את פשוט תשבי ותשתקי? קשה לי להאמין.

   ולגבי רמת השעמום שלי, את לא באמת יודעת.... 

   צטט: שישיפוש 2008-04-27 13:03:06

    

   צטט: hadarok 2008-04-25 22:26:51

   יופי, ליאור, משעשע כאן....

   אתה "מונע" מתקפות על האתר, "מוחק" יוזרים פיקטיבים, אבל כשאני וירון מירלמן מתלוננים בלי סוף שהבחורה הזאת - ליזי ברקוביצי (כן, זאת שמשתעשעת איתך בתגובות למעלה) - מטרידה אותנו, מפיצה עלינו שקרים, מוציאה דיבה, מכפישה את שמנו ברבים - אתה לא עושה דבר בנוגע לזה.

   אני בטוחה ש*** כבר מזמן היה מעיף אותה מהאתר הזה.

   בתקופת אדם שוב גם "התמונות הנצפות" לא היו מלאות בפורנו.

   מה בדיוק התפקיד שלך כאן?

   תדע שגם גברת ליזי ברקוביצי וגם הנהלת האתר יתבעו על ידי וע"י ירון בגין הוצאת דיבה.

   מי שמעוניין בפרטים נוספים, שיעיין בפוסטים האחרונים שלי, יש שם ציטוטים של ההשמצות מפיה של ליזי ברקוביצי.

   אם העורך הקודם של קפה דה מרקר חוזר, אני בעצמי כתובת IP תוקפנית.

    

   הדרוק יקירתי, בטוח שתפקיד העורך הוא לא לשמש גננת ולמשוך באוזן ילדות שובבות. וגם לא למצוא חיים לאנשים משועממים...

    

     27/4/08 13:03:

    

   צטט: hadarok 2008-04-25 22:26:51

   יופי, ליאור, משעשע כאן....

   אתה "מונע" מתקפות על האתר, "מוחק" יוזרים פיקטיבים, אבל כשאני וירון מירלמן מתלוננים בלי סוף שהבחורה הזאת - ליזי ברקוביצי (כן, זאת שמשתעשעת איתך בתגובות למעלה) - מטרידה אותנו, מפיצה עלינו שקרים, מוציאה דיבה, מכפישה את שמנו ברבים - אתה לא עושה דבר בנוגע לזה.

   אני בטוחה ש*** כבר מזמן היה מעיף אותה מהאתר הזה.

   בתקופת אדם שוב גם "התמונות הנצפות" לא היו מלאות בפורנו.

   מה בדיוק התפקיד שלך כאן?

   תדע שגם גברת ליזי ברקוביצי וגם הנהלת האתר יתבעו על ידי וע"י ירון בגין הוצאת דיבה.

   מי שמעוניין בפרטים נוספים, שיעיין בפוסטים האחרונים שלי, יש שם ציטוטים של ההשמצות מפיה של ליזי ברקוביצי.

   אם העורך הקודם של קפה דה מרקר חוזר, אני בעצמי כתובת IP תוקפנית.

    

   הדרוק יקירתי,     בטוח שתפקיד העורך הוא לא לשמש גננת ולמשוך באוזן ילדות שובבות.  וגם לא  למצוא חיים לאנשים  משועממים... 

     26/4/08 19:25:

   דרך אגב, אתם משתמשים בפתרונות מעקב אחרי הרגלי הגלישה שלנו מלפחות 3 חברות שונות, אם אתם לא יכולים לבחור פתרון אחד שמתאים לכם סבבה אבל מדובר בשרתים מרוחקים וכל פתרון כזה מוסיף עוד 5 שניות לטעינה של כל דף, זה כל כך חובבני ולא רציני...

     26/4/08 19:23:

   עוד "מתקפה" שנראה לי שיש על האתר היא העובדה שלוקח לבלוגים שעה להעלות כי הדפדפן תקוע ומחכה לאיזושהיא תגובה מ - search.microsoft.com

   .

    

     26/4/08 09:52:

    

   ואני מציעה לגב' ליזי ברקוביצי לא לענות לי בכלל.

    

   כל שטות שתכתבי תשמש נגדך בבית משפט.

    

   הפניה שלי כאן היא למר. ליאור קודנר.

    

     26/4/08 09:49:

    

   לגבי אותה "פרשייה" שהיא מזכירה בלי סוף - אין ולא היה לי כל קשר אליה.

   לגבי "יוזרים פיקטיביים" שהיא מזכירה בלי סוף - אין ולא היה לי אף יוזר פיקטיבי.

    

   מותק, כשאת יוצאת בהאשמות, תביאי ראיות.

   אני ללא רבב. מוכנה להבדק בפוליגרף.

    

   צטט: ירונצ'יק 2008-04-26 02:40:39

   אגב, אותה "פרשייה" שאת מזכירה היא לא כזו דרמטית ... :)

   בזמנו, כדי לקדם את נושא תאונות הדרכים, כוכבו פוסטים שכתבתי מכמה יוזרים.

    

   מערכת קידום הפוסטים עבדה כך, אז המערכת "תוחמנה" כדי לקדם את הנושא ולא

   את אף אחד באופן אישי. התוצאה היתה מרשימה, התגייסו הרבה אנשים שנחשפו לנושא

   דרך הקידום הזה ואם אדם אחד ניצל מתאונת דרכים בגין הכיכוב הפיקטיבי הזה, אני שמח.

    

   בסופו של עניין פותח מודל עזר עירוני בעזרת חברים יקרים כאן בקפה, שלולא קידום הנושא

   שלא נקרא מספיק, לא היו נחשפים אליו מלכתחילה.

    

   הכל בסדר ולא נגרם כל נזק. לא לבלבל את המח בבקשה.

    

    

     26/4/08 03:03:

   ודבר אחרון:

    

   1. את מציגה את עצמך כגלגול של מלכת שבא.

   2. את טוענת לכוחות על טבעיים וליכולת להזיז דגים (?) בכח המחשבה.

   3. את כותבת שאני גלגול של שלמה המלך ושיש בינינו סוג של קשר כלשהו.

   4. את כתבת מפורשות שהדר לא בריאה בנפשה.

   5. את כותבת שאת כאן בשליחות כלשהי.

   6. את מלכלכת על ירון פלדברג, עלי ועל הדר ללא הפסקה.

    

   אולי תמשיכי בשליחות ותניחי לנו לנפשנו?

   תזיזי לך דגים, תחפשי את שלמי הסנדלר, משהו ... העיקר שתעזבי אותנו כבר.

   נמאס. אף אחד מאיתנו לא מכיר אותך, לא רוצה להכיר אותך, לא רצה להכיר אותך וזהו.

    

   חלאס. כמה בן אדם יכול לחפור?

    

    

     26/4/08 02:40:

   אגב, אותה "פרשייה" שאת מזכירה היא לא כזו דרמטית ... :)

   בזמנו, כדי לקדם את נושא תאונות הדרכים, כוכבו פוסטים שכתבתי מכמה יוזרים.

    

   מערכת קידום הפוסטים עבדה כך, אז המערכת "תוחמנה" כדי לקדם את הנושא ולא

   את אף אחד באופן אישי. התוצאה היתה מרשימה, התגייסו הרבה אנשים שנחשפו לנושא

   דרך הקידום הזה ואם אדם אחד ניצל מתאונת דרכים בגין הכיכוב הפיקטיבי הזה, אני שמח.

    

   בסופו של עניין פותח מודל עזר עירוני בעזרת חברים יקרים כאן בקפה, שלולא קידום הנושא

   שלא נקרא מספיק, לא היו נחשפים אליו מלכתחילה.

    

   הכל בסדר ולא נגרם כל נזק. לא לבלבל את המח בבקשה.

    

     26/4/08 02:36:

   גברת ליזי, תפסיקי להאשים אנשים בפלילים בפומבי ותפסיקי להשמיץ.

   לחצי מהקפה יש יוזרים פיקטיביים וזה עדיין לא הופך זאת לפלילי.

   אף אחד שאני מכיר לא פרץ לשרתי הקפה והיחיד שמשמיץ 

   כאן, מציג אנשים כסוטים, עבריינים וכו' זו את.

   יאללה, הבנו. דפדפי הלאה.

    

     26/4/08 02:17:

   השקעתם הרבה כסף שנוכל להינות מאיכות גלישה, וגם עכשיו יש פרסומות , הלקוחות שלכם ספגו נזק

   ליזי

     26/4/08 02:06:

   ליאור, תשעה אותם לפני שהם ימשיכו בנזקים לכל הקפה שוב, לא יתכן שהם יעשו עבירות פלילות כמו יוזרים מזופיים ויתקיפו את השרתים ויזיקו סתם ככה כי משעמם להם בחיים. בהצלחה, אתם אנשים טובים לא מגיע לכם גולשים שלא יודעים להעריך את זה.

   ליזי

     25/4/08 22:26:

    

   יופי, ליאור, משעשע כאן....

    

   אתה "מונע" מתקפות על האתר, "מוחק" יוזרים פיקטיבים, אבל כשאני וירון מירלמן מתלוננים בלי סוף שהבחורה הזאת - ליזי ברקוביצי (כן, זאת שמשתעשעת איתך בתגובות למעלה) - מטרידה אותנו, מפיצה עלינו שקרים, מוציאה דיבה, מכפישה את שמנו ברבים - אתה לא עושה דבר בנוגע לזה.

    

   אני בטוחה שאדם שוב כבר מזמן היה מעיף אותה מהאתר הזה.

    

   בתקופת אדם שוב גם "התמונות הנצפות" לא היו מלאות בפורנו.

    

   מה בדיוק התפקיד שלך כאן?

    

   תדע שגם גברת ליזי ברקוביצי וגם הנהלת האתר יתבעו על ידי וע"י ירון בגין הוצאת דיבה.

    

   מי שמעוניין בפרטים נוספים, שיעיין בפוסטים האחרונים שלי, יש שם ציטוטים של ההשמצות מפיה של ליזי ברקוביצי. 

     25/4/08 19:53:

   ג'קי יקר,

   אל דאגה, הפרוטוקלים שלי שובבים, אני מרייצה ביטים כמו משוגעת,

   לנסות לפרוץ אחרי אבטחה שלי זה כמו שהקיוטי רודף אחרי ביט ביט :)

   הוא בבור, נופל מצוקים נידרס, וביט ביט לא נוגעים בו,

   חג חירות שמח,

   ליזי

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2008-04-24 22:12:24

   ידידתי היקרה.

   זה מתחיל להשמע כאילו אנחנו בבור של 8200 .

   חג חירות שמח.

   צטט: www.kavud.info 2008-04-24 21:09:10

   מצטערת שיצא פעמיים (תמחוק אחד),

   אם אתה רוצים תעושה מלאה של SSL 1080 ביט, אני צריכה חצי מפתח,

   שלחו לי את CRT אל :

   liza.bufi.flash@gmail.com

    

   כמובן שזה חינם, אני יודעת מה זה התקף חרדה שמישהו מתקיף לך את השרתים, אני גם יודעת מה זה לפרוץ בבכי שמישהו פורץ לשרתים שלך, ומה זה לרצות ללכת לבית של הבן אדם למחוק אותו שהוא מוחק לך לא פחות מהדף אינדקס....

   ליזי

    

    

     24/4/08 22:12:

   ידידתי היקרה.

   זה מתחיל להשמע כאילו אנחנו בבור של 8200 .

   חג חירות שמח.

   צטט: www.kavud.info 2008-04-24 21:09:10

   מצטערת שיצא פעמיים (תמחוק אחד),

   אם אתה רוצים תעושה מלאה של SSL 1080 ביט, אני צריכה חצי מפתח,

   שלחו לי את CRT אל :

   liza.bufi.flash@gmail.com

    

   כמובן שזה חינם, אני יודעת מה זה התקף חרדה שמישהו מתקיף לך את השרתים, אני גם יודעת מה זה לפרוץ בבכי שמישהו פורץ לשרתים שלך, ומה זה לרצות ללכת לבית של הבן אדם למחוק אותו שהוא מוחק לך לא פחות מהדף אינדקס....

   ליזי

    

     24/4/08 21:09:

   מצטערת שיצא פעמיים (תמחוק אחד),

   אם אתה רוצים תעושה מלאה של SSL 1080 ביט, אני צריכה חצי מפתח,

   שלחו לי את CRT אל :

   liza.bufi.flash@gmail.com

    

   כמובן שזה חינם, אני יודעת מה זה התקף חרדה שמישהו מתקיף לך את השרתים, אני גם יודעת מה זה לפרוץ בבכי שמישהו פורץ לשרתים שלך, ומה זה לרצות ללכת לבית של הבן אדם למחוק אותו שהוא מוחק לך לא פחות מהדף אינדקס....

   ליזי

     24/4/08 11:27:

   קודם כל אני שולחת לכם עוד הסוף שבוע אלוגריטם שהוא מעין מיני פרוטוקול SLL,

   משהו כמו מה שנתתי  לYNET בזמנו כדי לנטרל חברות שחוסמות את המייל האדום, רק הפוך משהו טוב, קוד שלי. ואני גם אכין קוד PHP ארבע עמודים קטנים שיגבילו עד שלוש יוזרים לאיי פי  כמו שיש בעצומה למען פליטי השואה, ואם תעברו לדומיין משלכם ולא סאב דומיין - אז אין מנוס מHTTPS

   ולהגביל את הגנריקה, מה זה בני אדם בני מאה חברים כאן ???

   ודבר שני מכיוון שלא מדובר בגורמים שמעוניינים לגרום נזק לאתר, אלא סתם ליצנים , אומץ לא חסר להם להתקיף את הכרטיס של העורך עצמו. וואו. אין צורך להשעות אותם, רק למחוק את היוזרים המזוייפים

   אני ויוסי בן טוב נערוב לשור מועד הראשי, שזאת פעם שנייה לפחות שהוא עושה בקפה בלאגנים שמזיקים לקפה עצמו.

   בקשר לשאר החברים שלו שהוא עצמו יערוב להם אחרת גם אני לא יערוב לו לעולם.

   ליזי

   צטט: lior kodner 2008-04-23 18:47:40

    

   צטט: שושי פולטין 2008-04-23 17:55:59

   מתי יוסר "ערפל הקרב"?!

   האם יש התקדמות,

   אני יושבת כאן וכוססת ציפרניים...

    

   מאחר ואנחנו לא רוצים לתת רעיונות לאף גורם אחר שרוצה לפגוע באתר,

   בינתיים לא נחשוף עוד פרטים. כרגע העניין בשליטה - אך אנחנו ממשיכים

   לעקוב. 

    

     24/4/08 11:25:

   קודם כל אני שולחת לכם עוד הסוף שבוע אלוגריטם שהוא מעין מיני פרוטוקול SLL,

   משהו כמו מה שנתתי  לYNET בזמנו כדי לנטרל חברות שחוסמות את המייל האדום, רק הפוך משהו טוב, קוד שלי. ואני גם אכין קוד PHP ארבע עמודים קטנים שיגבילו עד שלוש יוזרים לאיי פי  כמו שיש בעצומה למען פליטי השואה, ואם תעברו לדומיין משלכם ולא סאב דומיין - אז אין מנוס מHTTPS

   ולהגביל את הגנריקה, מה זה בני אדם בני מאה חברים כאן ???

   ודבר שני מכיוון שלא מדובר בגורמים שמעוניינים לגרום נזק לאתר, אלא סתם ליצנים , אומץ לא חסר להם להתקיף את הכרטיס של העורך עצמו. וואו. אין צורך להשעות אותם, רק למחוק את היוזרים המזוייפים

   אני ויוסי בן טוב נערוב לשור מועד הראשי, שזאת פעם שנייה לפחות שהוא עושה בקפה בלאגנים שמזיקים לקפה עצמו.

   בקשר לשאר החברים שלו שהוא עצמו יערוב להם אחרת גם אני לא יערוב לו לעולם.

   ליזי

   צטט: lior kodner 2008-04-23 18:47:40

    

   צטט: שושי פולטין 2008-04-23 17:55:59

   מתי יוסר "ערפל הקרב"?!

   האם יש התקדמות,

   אני יושבת כאן וכוססת ציפרניים...

    

   מאחר ואנחנו לא רוצים לתת רעיונות לאף גורם אחר שרוצה לפגוע באתר,

   בינתיים לא נחשוף עוד פרטים. כרגע העניין בשליטה - אך אנחנו ממשיכים

   לעקוב. 

    

     24/4/08 11:19:

   קודם כל אני שולחת לכם עוד הסוף שבוע אלוגריטם שהוא מעין מיני פרוטוקול SLL,

   משהו כמו מה שנתתי  לYNET בזמנו כדי לנטרל חברות שחוסמות את המייל האדום, רק הפוך משהו טוב, קוד שלי. ואני גם אכין קוד PHP ארבע עמודים קטנים שיגבילו עד שלוש יוזרים למחשב כמו שיש בעצומה למען פליטי השואה,PXHEU

   ודבר שני מכיוון

   צטט: lior kodner 2008-04-23 18:47:40

    

   צטט: שושי פולטין 2008-04-23 17:55:59

   מתי יוסר "ערפל הקרב"?!

   האם יש התקדמות,

   אני יושבת כאן וכוססת ציפרניים...

    

   מאחר ואנחנו לא רוצים לתת רעיונות לאף גורם אחר שרוצה לפגוע באתר,

   בינתיים לא נחשוף עוד פרטים. כרגע העניין בשליטה - אך אנחנו ממשיכים

   לעקוב. 

    

     23/4/08 22:27:

    

   צטט: באה מהנשמה 2008-04-23 22:19:03

    

   תודה על תשובתך... בנוסף לזה.

   צריך לטפל  בתופעת החוסמים שלא ניתן לחסום אותם חזרה

   והם נכנסים למי שחסמו ועושים שם ככל העולה על רוחם..אדומים,קללות וכו'.

   ראיתי פה מקרים ממש מגעילים..וזו בעיה לא פחות חמורה..

    

   אני ממש לא מבין למה הבעייה הזו - שכל כך הרבה אנשים מתלוננים עליה כל כך הרבה זמן - עדיין לא טופלה. אמנם לא קראתי את הקידוד של האתר, אבל אני מוכן להתערב שאפשר לפתור אותה בלא יותר מאשר חצי שעת עבודה (ואולי בחמש דקות עבודה). כרגע השיטה היא לפנות למנהלי האתר ולבקש שהם יבצעו חסימה בשמך - והזמן שהם מבזבזים על זה גדול פי כמה מהזמן שלוקח אפילו לתוכניתן מתחיל לתקן דבר כל-כך טריוויאלי. לא מבין, לא מבין, לא מבין.

     23/4/08 22:19:

    

   צטט: ooops 2008-04-23 20:14:34

    

   צטט: באה מהנשמה 2008-04-23 19:59:45

   היי

   השאלה איך יודעים שזה פקטיבי

   הכרטיסים נפתחים רק ע"י אישור של האדם

   דרך המייל..יש שמות,יש אפילו תמונות...

   סתם סקרנות...

   תמונות - לא בדיוק. האתר מפרסם מדיניות מסויימת לגבי תמונות ולא כופה אותה, ואפילו אילו היה כופה - המדיניות מאפשרת לפתוח כרטיס ללא תמונה.

    

   ולגבי המייל - מה פשוט יותר מלפתוח מייל בכל מקום, ג'ימייל, וואלה, איפה שבא לך.

    

   אין שום בעייה להיות אנונימי או פיקטיבי.

   תודה על תשובתך... בנוסף לזה.

   צריך לטפל  בתופעת החוסמים שלא ניתן לחסום אותם חזרה

   והם נכנסים למי שחסמו ועושים שם ככל העולה על רוחם..אדומים,קללות וכו'.

   ראיתי פה מקרים ממש מגעילים..וזו בעיה לא פחות חמורה..

     23/4/08 22:15:

    

   צטט: ooops 2008-04-23 19:33:24

    

   צטט: clip 2008-04-23 19:19:09

   אומרים שדג מסריח מהראש

   ובומרנג תמיד חוזר.     וכמו שהעולם עגול

   מי שנמצא למעלה תמיד מגיע למטה

   סביר להניח שאם הנהלת האתר היתה נוהגת  בהגינות

   ללא  פוליטיקה צנזורה התערבות  ושאר ירקות ..

   לא היתה מגיעה  התקפה שכזו

   ככה זה שמתגרים  בוירלים חזקים

   משהו כאן פעם אמר

    "שהשמש שוקעת אנשים קטנים עושים צל גדול"

   בהצלחה לכם !!!

    

   אין בהכרח קשר בין ההתנהלות של אתר אינטרנט לבין התקפות על האתר. ברוב המקרים (ולפחות בהתקפות שאני ראיתי כאן), פשוט נעשה שימוש בפלטפורמה זמינה - שלא היתה מוגנת מספיק מכל מיני סיבות - על-מנת לקדם אינטרסים אישיים שאין בינם לבין התנהלות האתר ולא כלום.

    

   בלי קשר לזה, תפקידה של הנהלת האתר למנוע פירסום של חומר פוגעני - גם אם פורסם "סתם" ללא שימוש בטכניקה של התקפה. אין מקום באתר כזה לפגיעה כלשהי של אדם אחד באדם אחר, לא משנה מה הסיבה.

   אני דיי מסכים עם מה שאתה אומר

   ומכיוון  שאני הושעיתי מכאן בגלל קונספירציה  של  מנהלי האתר

   נחשפתי לכמה דברים שאכן לא ראויים שיהו  במנהל תקין .

   אני מניח שאם היית מכיר את הפרטים   היית מסכים עם מה שרשמתי

   אני מקווה שדבריי כאן לא  יביאו את הנהלת האתר 

   לחזור שוב על טעויותיהם  או להעלים את תגובתי .

    

     23/4/08 20:14:

    

   צטט: באה מהנשמה 2008-04-23 19:59:45

   היי

   השאלה איך יודעים שזה פקטיבי

   הכרטיסים נפתחים רק ע"י אישור של האדם

   דרך המייל..יש שמות,יש אפילו תמונות...

   סתם סקרנות...

   תמונות - לא בדיוק. האתר מפרסם מדיניות מסויימת לגבי תמונות ולא כופה אותה, ואפילו אילו היה כופה - המדיניות מאפשרת לפתוח כרטיס ללא תמונה.

    

   ולגבי המייל - מה פשוט יותר מלפתוח מייל בכל מקום, ג'ימייל, וואלה, איפה שבא לך.

    

   אין שום בעייה להיות אנונימי או פיקטיבי.

     23/4/08 19:59:

   היי

   השאלה איך יודעים שזה פקטיבי

   הכרטיסים נפתחים רק ע"י אישור של האדם

   דרך המייל..יש שמות,יש אפילו תמונות...

   סתם סקרנות...

     23/4/08 19:33:

    

   צטט: clip 2008-04-23 19:19:09

   אומרים שדג מסריח מהראש

   ובומרנג תמיד חוזר.     וכמו שהעולם עגול

   מי שנמצא למעלה תמיד מגיע למטה

   סביר להניח שאם הנהלת האתר היתה נוהגת  בהגינות

   ללא  פוליטיקה צנזורה התערבות  ושאר ירקות ..

   לא היתה מגיעה  התקפה שכזו

   ככה זה שמתגרים  בוירלים חזקים

   משהו כאן פעם אמר

    "שהשמש שוקעת אנשים קטנים עושים צל גדול"

   בהצלחה לכם !!!

    

   אין בהכרח קשר בין ההתנהלות של אתר אינטרנט לבין התקפות על האתר. ברוב המקרים (ולפחות בהתקפות שאני ראיתי כאן), פשוט נעשה שימוש בפלטפורמה זמינה - שלא היתה מוגנת מספיק מכל מיני סיבות - על-מנת לקדם אינטרסים אישיים שאין בינם לבין התנהלות האתר ולא כלום.

    

   בלי קשר לזה, תפקידה של הנהלת האתר למנוע פירסום של חומר פוגעני - גם אם פורסם "סתם" ללא שימוש בטכניקה של התקפה. אין מקום באתר כזה לפגיעה כלשהי של אדם אחד באדם אחר, לא משנה מה הסיבה.

     23/4/08 19:19:

   אומרים שדג מסריח מהראש

   ובומרנג תמיד חוזר.     וכמו שהעולם עגול

   מי שנמצא למעלה תמיד מגיע למטה

   סביר להניח שאם הנהלת האתר היתה נוהגת  בהגינות

   ללא  פוליטיקה צנזורה התערבות  ושאר ירקות ..

   לא היתה מגיעה  התקפה שכזו

   ככה זה שמתגרים  בוירלים חזקים

   משהו כאן פעם אמר

    "שהשמש שוקעת אנשים קטנים עושים צל גדול"

   בהצלחה לכם !!!

     23/4/08 18:47:

    

   צטט: שושי פולטין 2008-04-23 17:55:59

   מתי יוסר "ערפל הקרב"?!

   האם יש התקדמות,

   אני יושבת כאן וכוססת ציפרניים...

    

   מאחר ואנחנו לא רוצים לתת רעיונות לאף גורם אחר שרוצה לפגוע באתר,

   בינתיים לא נחשוף עוד פרטים. כרגע העניין בשליטה - אך אנחנו ממשיכים

   לעקוב. 

     23/4/08 18:40:

   אהבתי את המהירות שבה סגרתם את היוזר המזוייףמחייך

   מגניבים אתם, אני הרגע עברתי במישרדים של דקס לראות אייך אתם מסתדרים,

   (לא היה אף אחד)

   מסתבר שטוב מאוד, מעולה !

   ליזי

   צטט: lior kodner 2008-04-23 15:49:23

    

   צטט: www.kavud.info 2008-04-23 15:29:57

    

   זה אחד השמות של היוזר המתקיף:

   ..................

    

   ליאור תן לי גישה, תגיד לי איפה המישרדים, אני תופרת לך אותם אחד אחד מול העניים :)

   ליזי

    

   אהבתי מחייך

    

     23/4/08 17:55:

   מתי יוסר "ערפל הקרב"?!

   האם יש התקדמות,

   אני יושבת כאן וכוססת ציפרניים...

     23/4/08 17:15:

   כל הכבוד על החשיפה.

   באמת מצעד הספרים היה מאוד מוזר. בהמשך, רבים וטובים (לא מוכרנים למיניהם) עזבו או הודיעו על עזיבת הקפה, ובין לבין - המפגעים הטכנולוגיים. האמת - חבל מאוד.

   וקצת משוב רפלקטיבי -  יש כאן קבוצות תמיכה מעולות; חלק מאיתנו בנה בקפה מעין סדנת כתיבה; בנוסף, נמצאים כאן אנשים בעלי שיעור קומה כאדמיאל קוסמן, יוסי שריד, איתי אנגל, שולמית אפפל, ד"ר גזית ואחרים.

   אגב, המבנה הטכני של הקפה מיוחד וטוב מאוד. מניסיוני בהדרכת מורים באמצעות אינטרנט בנושאי שיח, קיימות כאן אפשרויות הפעלה מצוינות.

   בהצלחה.

    

    

     23/4/08 15:49:

    

   צטט: www.kavud.info 2008-04-23 15:29:57

    

   זה אחד השמות של היוזר המתקיף:

   ..................

    

   ליאור תן לי גישה, תגיד לי איפה המישרדים, אני תופרת לך אותם אחד אחד מול העניים :)

   ליזי

    

   אהבתי מחייך

     23/4/08 15:29:

    

   זה אחד השמות של היוזר המתקיף:

   ..................

    

   ליאור תן לי גישה, תגיד לי איפה המישרדים, אני תופרת לך אותם אחד אחד מול העניים :)

   ליזי

     23/4/08 15:11:

   אשכרה ישבת וקראת את התכנים של מה שאנשים כותבים?!

   שאפו בנאדם, אני אומר.

    

   נ.ב- סחטיין על גלריית התמונות הפופולאריות. סממן לאיכות גבוהה של תכנים באתר ללא ספק!

     23/4/08 14:47:

   אני אדם אחראי, יודעת מה אני עושה, גם ששמתי לאיזה כמה ימים קישור אצלי בסלאש דוט אורג קישור לירון והדר, ואצלי יש שם 250 אלף כניסות כל יום, דבר ראשון דאגתי לשרתים של הקפה, תיגברתי אותם שלא יהיו בעיות מכמות הכניסות.

   מוזר לי לחשוב שאיזה אדם יתקוף את הקפה למטרות הריסת שרתים וכל מיני שטויות כאלה,

   בדטה לא משחקים- דטה זה עיניין ריגשי , מידע של אנשים, אם נימחקו לכם דברים, אני גם יודעת לשחזר, אני ממש טובה בזה - מעולה, גם אם נישרף פיזית או נרטב המחשב אני אוציא ממנו כל מה שהיה בו איי פעם,

   ליזי

     23/4/08 14:37:

   וואלה, לשם מה זה ? ילדים ????

   ואני חשבתי שהמלחמה שלי ושל מירלמן והדר זה רציני, מסתבר שיש אנשים ממש דפוקים כאן,

   טפל בהם, ואם אתה צריך עזרה, באמת מכל הלב, דבר איתי אני מ"פ לשעבר בל"א (לוחמה אלקטרונית).

   ואני אוהבת את האתר הזה.

   ליזי

     23/4/08 10:59:

   חח

   גדול!

   צטט: אן 2008-04-22 18:20:00

    

   מה ? ממש התקפה? עם פיצוצים ? עם פצועים ?

    

   תיכנסו בהם, תפציצו מהאוויר ואפילו תכבשו את כל הרצועה .

    

    

    

   אני שואל כי אף אחד עדיין לא תקף אותי, אולי הם חושבים שאני או"ם

    

     23/4/08 09:51:

   מחקת את הלכלוך.

   ותשקוט הארץ 30 שנה..

     23/4/08 09:19:

    

   צטט: הלנה מטרויה 2008-04-23 07:53:41

   לא יודעת על מה אתה מדבר..

   אולי אתה יכול לשלוח לי קישורים למתקפה?

   אני אוהבת ללמוד ולהפנים דברים חדשים...

   : )

   קבל ביטול -

   מצאתי את אחד הפרעושים בעצמי:

   http://cafe.themarker.com/index.php?t=11&c=150624

    בתאבון..

     23/4/08 08:07:

   אתכם במאבקכם הצודק

     23/4/08 08:02:

   המלחמה על השטחים השולטים.

    באתר cafe.themarker.com

   אתה לא כאן, אתה לא קיים!

    

   צוות דה-מארקר לאחר פעילות לילה לאיתור IP
   חג חירות שמח.
     23/4/08 07:53:

   לא יודעת על מה אתה מדבר..

   אולי אתה יכול לשלוח לי קישורים למתקפה?

   אני אוהבת ללמוד ולהפנים דברים חדשים...

   : )

     22/4/08 23:40:

   ,Go get them Lior

    

   כאן

     22/4/08 22:36:

   האמת, התעצבנתי על מצעד הספרים, כי עבדתי קשה לענות על השאלות (הצלחתי לענות על 4 מתוך 10, תוך די הרבה זמן), ורק בסוף החידון אפשר היה לראות את התוצאות, ופתאום אני רואה אותו שם לאורך כל הרשימה עם 8-9 שניות... ואח"כ בדקתי שוב והיו עוד 2-3 שמות כאלה, התחלפו ביניהם כאמור.

     22/4/08 21:12:

    

   צטט: ooops 2008-04-22 21:08:09

    

   צטט: תומיש 2008-04-22 21:03:41

    

   צטט: ooops 2008-04-22 20:53:43

   סתם כאנקדוטה:

    

    

   תגיד,

   אתה אמיתי אתה?

    

   אפשר לצאת בסלוגנים?

   אני אמיתי הכי!

    

   הסבירי נמקי ופרטי?

    

   עזוב,

   רוח שטות נחה עליי לרגע.

   כבר חלפה.

    

   מתנצלת.

     22/4/08 21:08:

    

   צטט: תומיש 2008-04-22 21:03:41

    

   צטט: ooops 2008-04-22 20:53:43

   סתם כאנקדוטה:

    

    

   תגיד,

   אתה אמיתי אתה?

    

   אפשר לצאת בסלוגנים?

   אני אמיתי הכי!

    

   הסבירי נמקי ופרטי?

     22/4/08 21:03:

    

   צטט: ooops 2008-04-22 20:53:43

   סתם כאנקדוטה:

    

    

   תגיד,

   אתה אמיתי אתה?

    

   אפשר לצאת בסלוגנים?

   אני אמיתי הכי!

     22/4/08 21:03:

    

   צטט: שישיפוש 2008-04-22 20:38:54

   נמשיך לעקוב  בדריכות.

    

   בהחלט!

    

    

     22/4/08 20:53:

   סתם כאנקדוטה:

    

   מצעד הספרים הלאומי - הסנונית הראשונה לפירסום בקפה - נתון (או היה נתון) גם הוא למתקפה דומה,אם כי מסיבות אחרות.

    

   יש להם חידון של 10 שאלות מתחלפות, לחלוטין לא טריוויאליות, בנושא ספרות ישראלית, כשההגדרה (הבעייתית) היא שהזוכה הוא מי שיענה על השאלות בזמן הקצר ביותר.

    

   הצצה בדף התוצאות הראתה שיש 2-3 אנשים - שהתחלפו בינם לבין עצמם כל הזמן - שמילאו את כל הדף, אותם שמות שוב ושוב, עם זמני תגובה של 8-9 שניות לפיתרון מלא של כל החידון. אין שום דרך לעשות את זה ידנית, רק באופן ממוכן על-ידי תיכנות של גישה אוטומטית לדפי החידון.

    

   אני מדבר בזמן עבר, כי נכון לרגע זה אין גישה לחידון - אינני יודע אם משום שהוא פשוט הסתיים או שהחליטו לעצור אותו בעקבות הנ"ל.

     22/4/08 20:38:

   נמשיך לעקוב  בדריכות.

     22/4/08 20:19:

    

   צטט: gil kerbs 2008-04-22 19:57:39

   בהצלחה ... לא פשוט...

    

   תודה לכולם על התמיכה 

     22/4/08 20:18:

    

   צטט: אן 2008-04-22 19:21:17

    

   ליאור כנראה שאתה לוחם קרבי במיוחד, הרגע נכנסתי לראות מי הנצפים ביותר ומי בראש העמוד? ליאור.

    

   האם זה במקרה ?

    

   אתה רואה. אני שמח להיות בחזית 

     22/4/08 19:57:
   בהצלחה ... לא פשוט...
     22/4/08 19:28:

   זה מבוא ל WEB 3.0.

   בהצלחה. 

     22/4/08 19:21:

    

   ליאור כנראה שאתה לוחם קרבי במיוחד, הרגע נכנסתי לראות מי הנצפים ביותר ומי בראש העמוד?  ליאור.

    

   האם זה במקרה ?

     22/4/08 18:45:

   יפה שעליתם על זה וישר כח.

    

   אגב כרטיסים פיקטיביים, זו מחלה ידועה, לא רק כאן :-)

     22/4/08 18:22:

   ליאור,

   שמתי לב שיש נודניקים עוד יותר גדולים ממני...

   אני עושה את זה ב"קטן" והנודניק הזה באמת בגדול!

   אגב, הייתכן שקשיי הגלישה בגלל זה?

   עדיין מתקשה להעביר תגובות,

   למרות שמחקתי כל מיני סממנים של עיצוב וכו'.

    

     22/4/08 18:22:

    

   צטט: אן 2008-04-22 18:20:00

    

   מה ? ממש התקפה? עם פיצוצים ? עם פצועים ?

    

   תיכנסו בהם, תפציצו מהאוויר ואפילו תכבשו את כל הרצועה .

    

    

    

   אני שואל כי אף אחד עדיין לא תקף אותי, אולי הם חושבים שאני או"ם

    

   תודה על ההצעה. נשקול חתום

     22/4/08 18:20:

    

   מה ? ממש התקפה? עם פיצוצים ? עם פצועים ?

    

   תיכנסו בהם, תפציצו מהאוויר ואפילו תכבשו את כל הרצועה .

    

    

    

   אני שואל כי אף אחד עדיין לא תקף אותי, אולי הם חושבים שאני או"ם

   פרופיל

   cafe-team
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין