כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  מנויי הכבלים משלמים ולממונה על פניות הציבור יש זמן

  4 תגובות   יום שלישי, 15/5/07, 04:13
  כמה זמו לוקח לממונה על פניות הציבור לגבש תשובה . לפני כמה ימים קיבלתי מכתב ממירב שטרוסברג, הממונה על פניות הציבור במועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין המאשר קבלת מכתבי. המכתב הגיע בתגובה על מכתבי אליה מ 7 לינואר2007,  בנושא חיוב הצרכנים לשלם לחברת הכבלים "הוט" באמצעות כרטיס אשראי, בניגוד לחוזה האחיד שאושר על ידי מועצת הכבלים.

  מיותר לציין כי עברו כבר יותר מ 4 חודשים והממונה על פניות הציבור במועצת הכבלים טרם  גיבשה תגובה לנושאים שבמכתבי, למרות שהנושא נראה על פניו מאוד ברור ומהווה פגיעה בצרכנים, וככל שעובר הזמן, יותר ויותר צרכנים נפגעים ובמיוחד סטודנטים וצעירים, שחלקם אינו משתמש בכרטיסי אשראי.

  השיטה שבה ממונים על פניות הציבור במשרדים ממשלתיים ורשויות ציבוריות נוטים לקולה כשמדובר במונופולים וגופים חזקים במשק, ראוי שתזכה לביקורת נוקבת מצד מבקר המדינה. מן הראוי שממונים על גופים  שתפקידם לטפל בתלונות הציבור ישאו באחריות, כאשר תלונות של אזרחים אינן מטופלות בזמן סביר. גם שר התקשורת ומשרדו מחויבים לטפל בנושא בתוקף אחריותם למינוי חברי המועצה לכבלים ושידורי לווין והסדרת פעילות הכבלים והלווין, כמו גם הממונה על ההגבלים העסקיים וועדת הכלכלה של הכנסת.  

   להלן מכתבי מתאריך 7.1.2007  ותשובתה של מרים שטרוסברג מה 7.5.2007 :

  שלום מירב, בהמשך לשיחתנו הטלפונית אנא התיחסותך לנושא:"הוט": עמלה של 199 שקל על הוראת קבע בבנק.

  מזל טוב ל "הוט" על איחוד כל חברות הכבלים לחברה אחת ומינוי איזיה צ'צ'יק ליו"ר החברה הממוזגת. אך בעוד הכבלים חוגגים אנחנו מגלים תחמונים חדשים. 

  לפני כמה שבועות כתבנו  :הוט מתחמנת אותנו בגביה של 0.72 שקל לשלוחה שניה. אחרי 3 שנים גיליתי בחשבון הכבלים "הוט" חיוב של 0.72 שקל לחודש במחיר מבצע , כפי שכתוב בחשבון עבור שלוחה שניה. הסכום המגוחך הזה נראה לי כניסיון להתחיל לחייב עבור שלוחה שניה מבלי להעיר את הציבור ולגרום למחאה. בקרוב כמובן  הסכום יעלה.

  היום, עברו רק 40 יום ו ה 0.72 שקל, כבר הפכו  ל 10.76 שקלים לחודש. המדד ירד, הריבית ירדה, הכיצד? 

  תחמון נוסף ולא פחות מדאיג הוא הדרישה של "הוט" לחייב לקוחות לשלם באמצעות חברות כרטיסי  האשראי ולא באמצעות הוראת קבע, למרות שהחוזה האחיד של הוט (סעיף 16.2), שאושר ע"י מועצת הכבלים מאפשר תשלום בהוראת קבע או בכרטיס אשראי.

  סטודנטית שניסתה להתחבר ל"הוט" סורבה בגלל רצונה לשלם בהוראת קבע, כשאביה התקשר והקים קול צעקה ,נמסר לו כי הבת תחוייב בעמלה של 199 שקלים ,שתנתן במזומן לטכנאי המתקין, וכל זאת, לפי טענת הוט, בגין המאמץ הדרוש מ"הוט" להעביר את הוראת הקבע בבנק. ראוי לציין כי חברת "הוט " מחויבת בחוזה האחיד שלה לגבות את תשלומיהה באמצעות החשבון בהוראת קבע או כרטיס אשראי בלבד, ולאזרח יש תקופה לעיין בחשבון ולערער עליו.

  תחקיר  ערוץ 10 על הוט" ומה שכתבנו  על: " דרך היסורים של הנתקות מהוט" מראים בבירור את הקשיים שמערימה "הוט" על הינתקות משירותיהה, ומצדיקים את אלו הבוחרים לשלם בהוראת קבע. הוראת קבע  ניתן להפסיק על ידי הצרכן בעוד חיוב בכרטיס אשראי נעשה עלידי הספק.

  ראוי להוסיף כי הטכנאי שבא להתקין ולא קיבל את ה 199 שקלים, קיבל מהממונים עליו הוראה לעזוב את בית הלקוח, למרות שהחוזה שהביא להחתמה איפשר תשלום בהוראת קבע ולא כלל מלה על תשלום של 199 שקלים.

   אני קורא לשר התקשורת , למועצת הכבלים ולחברי הכנסת ,להעמיד את "הוט" על מקומה ולחייב אותה לשמור על הכללים שהוסכמו עמה במסגרת הרישיון. הניסיון לדחוק אזרחים לשימוש בכרטיסי אשראי בלבד ראוי להיבדק על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים. מהנושא  נודף  ריח של הסדר כובל. ומעל לכל תפסיקו לתחמן. איזיה צ'צ'יק ,יש לך משימה חשובה.

   בברכה  רפי גליק 

    January 07, 2007 11:21 AM
  To: Merav Strosberg
  Subject:
  הוט  :  התשובה -Original Message-
  From: Merav Strosberg [mailto:
  strosbergm@moc.gov.il
  ]
  Sent:
  Monday, May 07, 2007 12:40 PM

  To:
  Rafi Glick

  מר גליק שלום, הנושא עדיין בבדיקה שלנו, לכשיסתיים הבירור אשוב ואודיעך.

   בכבוד רב,מירב שטרוסברג אלקבץ מנהלת תחום פניות הציבור המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין  

  דרג את התוכן: