כותרות TheMarker >
  ';

  הפוסט של לוסט - מורה הנבוכים האולטימטיבי של אבודים

  כל מה שרציתם לדעת על העונה הרביעית - והחמישית! - של \"אבודים\" - ולא העזתם לשאול כי לא רציתם שיספיילרו לכם

  הפוסט של לוסט - פרק 409 - The Shape of Things to Come

  28 תגובות   יום שבת, 26/4/08, 01:37

  ******************************************************************************************************

  אזהרה: הפוסט שלהלן מכיל ספויילרים רציניים ביותר על הפרק שבו הוא עוסק. מי שעדיין לא ראה את הפרק, מומלץ שיילך לקרוא משהו אחר, ואחר-כך יחזור לכאן.

  ******************************************************************************************************

  חג פסח שני שמח לכולם!!! (זה קודם כל)

   

  כמו משה שצעד ארבעים שנה במדבר ובסופו של דבר לא נכנס אל הארץ המובטחת, גם אני חיכיתי בסבלנות חמישה שבועות תמימים לפרק הזה - רק בשביל לגלות שדווקא היום אתר ההורדות האהוב שלי קרס, ושאני נאלץ לחזור לשיטות הורדה מתוחכמות הרבה פחות ואיטיות הרבה יותר. מצד אחד - זה רק הגביר את רמת הציפייה-המהולה-בעצבים שלי. מצד שני - עכשיו אני מבין הרבה יותר טוב את המושג "ציפייה מתוקה". כי בסופו של דבר - הסבלנות משתלמת.

  ועוד איך משתלמת.

   

  יאללה, מתחילים!

   

  אייייייייייייייזה פרק!!! אחחחחח, איייייייייייייזה פרק!!!

  האמת היא שהפרק הזה של "אבודים" היה נראה לי לפעמים כמו פרק ממוצע של "24": קרב יריות, מלא גופות בשטח, המון המון ערבים, ואיש אחד שמצליח לתעתע בצורה וירטואוזית במושג הזמן. אבל הפעם לאיש הזה לא קוראים ג'ק באוור.

  קוראים לו בן ליינוס.

   

  ג'ק באוור. זה כמו ג'ק שפרד, רק עם הרבה יותר "bad-ass attitude"

   

  הפרק מתחיל כשאנחנו רואים את קייט רוחצת את עצמה. בינינו, פרק שמתחיל ככה - לא יכול להיראות רע. ג'ק, לעומת זאת, נראה מאוד רע. מה נסגר איתו ועם הבטן שלו? האם תפקיד המנהיגות שהוא לקח על עצמו מתחיל סוף סוף להראות את אותותיו בדמות אולקוס?... זה הציפייה לחילוץ, ג'ק?... הפחד מפני אנשי הספינה?... הפרפרים שקייט עדיין עושה לך בבטן כשהיא מחייכת אליך?... מה קורה איתך, בנאדם? ובינתיים, ברנרד ו-וינסנט מגלים גופה שנסחפה אל החוף, ששייכת ללא אחר מאשר לדוקטור הספינה. בפעם האחרונה שראינו אותו הוא נראה בסדר גמור, ועכשיו, הגרון שלו משוסף. יכול להיות שלמייקל, שם - על הספינה - נמאס שאיזה דוקטור נפוח מצווה עליו כל הזמן לקרצף קירות מלאי דם?...

   

  בינתיים, במחנה של לוק, החבר'ה יושבים ומשחקים ביניהם "ריסק", והארלי אומר ש"אוסטרליה היא המפתח לכל המשחק" (אני פשוט מת על הרמזים האלה שהם שותלים בסדרה...). ופתאום - צלצול טלפון. ועל הקו יש את אחת מההודעות האוטומטיות המעצבנות האלה ("שלום, מדברת מרגול! בואו לקנות במחסני חשמל, כי רק השבוע יש לנו יופי של מבצעים על טוסטרים ומייבשי כביסה. אם לא אני מברווזת לכם ת'צורה"), אלא שהפעם מדובר בקוד 14J. עד מהרה מתברר שהקוד הזה הוא בעצם אות מצוקה שמפעיל מי שנתפס על-ידי גורמים עוינים ונאלץ לפתוח עבורם את המחסום הבלתי נראה של ה-barracks - מה שאומר שהאנשים הרעים אוטוטו עומדים להגיע.

   

  פלאשפורוורד לעתיד, ואנחנו רואים את בן מתעורר במדבר סהרה, עם מעיל שמתאים יותר לקור הסיבירי, ועליו לוגו של תחנת דארמה בלתי מזוהה (עדיין?...). מייד מגיעים אליו שני לוחמים מקומיים, שמנסים לברר בערבית מי זה האשכנזי הזה שנפל עליהם באמצע המדבר מהשמיים. אגב, מסתבר שגם בן יודע מילה או שתיים בערבית. אבל בתור בוגר חיל המודיעין, לצפות מהשחקן (הנפלא כשלעצמו) מייקל אמרסון לדבר ערבית במבטא נורמלי, יהיה כמו לצפות ממשה מהישרדות להוציא משפט תקין בעברית מהפה שלו. בכל מקרה, בן לא ממש מתרשם משני הבדואים שמאיימים עליו עם רובה, ובעזרת חפץ קטן ומוזר (סכין קפיצית? מוט קריפטונייט?) הוא מחסל אותם די בקלות.

   

  "וואקף וואלה באטוחכ". איפה למדת את הערבית שלך, בן? מ"המסעדה הגדולה"?...

   

  בחזרה להווה שלנו, האבודים מתחילים להתחפר נגד המתקפה הצפויה, וסוייר הולך לחלץ את קלייר מהבית שלה. בן אומר ללוק שהוא חייב להיצמד אליו, ושואל אותו: "אתה רוצה לחיות? אני הסיכוי הטוב ביותר שלך." שוב מדהים אותי כל פעם מחדש הקשר בין שתי הדמויות האלה, וכל מה שהם עברו - ועוד יעברו - ביחד. רק לפני קצת יותר מעשרה פרקים בן ירה בג'ון, והנה עכשיו הוא אומר לו שרק בזכותו הוא יוכל להמשיך לחיות.

  בינתיים בחוץ מתחיל מסע קטל רצחני, כשהקורבנות הם, כמה צפוי, כל אותם אבודים אנונימיים שמעולם לא ידענו וכנראה לעולם לא נדע את שמם (להתראות, איש-נושא-בולי-עצים; היי שלום, אישה-בלונדינית-עם-בנדנה-כחולה). סוייר הידוע והאהוב שלנו, עם זאת, מצליח לחמוק מהכדורים ולהגיע לקלייר, שלמרות שהבית שלה למעשה נמחה מעל פני האדמה, היא איכשהו הצליחה להישאר בחיים עם כמה שריטות וסימני פיח. לבחורה הזאת יש מזל.

   

  בעתיד, בן עולה מחדש על הסוס ומגיע למלון בתוניס, שם הוא נרשם בשם "ד. מוריארטי". למי שלא יודע, פרופסור מוריארטי היה הנמסיס של שרלוק הולמס, שבסופו של דבר גם "זכה" להרוג אותו. לפני שהוא עולה לחדר, הוא מספיק לברר עם פקידת הקבלה מהו התאריך (21 לאוקטובר 2005, כמעט שנה וחודש מהתאריך שבו התרסקה טיסת אושיאניק 815 על האי), ורואה את סעיד בטלוויזיה, שמנסה להדוף את העיתונאים ששואלים אותו על רצח אישתו.

  אישתו!!!

  זו נאדיה המסכנה!!!

  זוכרים שתהיתי לפני כמה פוסטים למה לא הזכירו אותה בפרק של סעיד? אז זו התשובה... בוכה

   

  נאדיה וסעיד בימים מאושרים יותר

   

  בינתיים, לוק ובן ממשיכים להתמגן, ובן אומר ללוק שהם צריכים ללכת ביחד לבקר את ג'ייקוב, משום שהוא היחיד שיכול להציל אותם. "אבל איך?" שואל לוק, שכבר מזמן איבד את הדרך שלו אל הביקתה. "בעזרת הארלי, כמובן!" עונה לו בן. לא בטוח שהארלי בעצמו ישמח לשמוע את זה. סוייר מצליח לחזור עם קלייר אל תוך הבית, והנה נשמע צלצול פעמון הדלת. ומי האורח שהגיע? מיילס! עם ווקי טוקי ביד. הגיע הזמן למשא ומתן.

   

  קצת פחות משנה מעכשיו, בן מגיע לעיראק ובכך הוא שובר את השיא של קונדוליסה רייס במסעי דילוגים במדינות ערב. הוא מתמקם על גג בניין ומתחיל לצלם פרצופים בהלוויה של נור עבד ג'אזים, אללה ירחמה (גם לכם זה הזכיר את ההלוויות של החמאס? טוב שלא הראו את דגל ישראל נשרף לו ברקע). סעיד מזהה את בן די מהר ורץ לתפוס אותו, ובתגובה לשאלה איך בן הגיע לכאן לעזאזל, בן משקר ואומר שהוא עלה על האוניה של דזמונד ומשם תפס טרמפ עם מטוס. לעומת זאת, בן מספר לסעיד את האמת על מי שעמד מאחורי הרצח של אישתו הטרייה - צ'ארלס וידמור, הידוע לשימצה. סעיד - וגם אנחנו - לא מבינים מה הסיבה של וידמור להכניס את נאדיה לתוך מעגל הדמים ולרצוח אותה. אבל כנראה שעבור וידמור, במלחמה הכל כשר. כל הגבולות נפרצים, וגם חוקי המשחק משתנים. ואת זה גם בן הולך להבין מייד.

   

  על האי, בן מסרב לפתוח במשא ומתן עם הבריונים מהספינה, אבל ברגע שהוא שומע שהבת שלו מוחזקת בידיהם כבת ערובה, הוא לא משתהה אפילו רגע. ולמרות זאת, הוא עדיין מסרב לצאת מהבית ולמסור את עצמו לידי הרוצחים, ומאמין עד הרגע האחרון שהראש הגדול, החכם, המניפולטיבי והערמומי שלו יצליח להוציא אותו גם הפעם מהצרה הזאת. במאמצים האחרונים, בן מנסה לטעון שאלכס היא רק כלי משחק בשבילו, ושהיא לא חשובה לו בכלל.

  אבל על הבנזונה מהספינה הפסיכולוגיה ההפוכה הזאת לא עובדת.

  והוא יורה לאלכס בראש.

   

  אלכס. עוד לא הספקנו להתאושש מהמוות של אמא שלך, וגם אותך לקחו לנו?

   

  איזו סצינה קורעת לב. זה, אגב, אחד ההבדלים בין "אבודים" לבין "24" שהזכרתי מקודם. ב-"24", אף אחד לא האמין שמישהו יעז לחסל את הבת הצעירה של ג'ק באוור, לא משנה כמה פעמים היא נחטפה או כמעט נהרגה. וכאן - ב"אבודים"... שמישהו יגיד לי שהוא צפה את זה מראש.

  הו אלכס... נוחי על משכבך בשלום.

   

   

  בן מבין שוידמור שינה את החוקים, וממהר לחדר הסודי שנמצא בבית שלו, מאחורי הספריה. מסתבר שגם בחדר הסודי יש דלת עוד-יותר סודית, שעליה יש תחריטים משונים עתיקים למראה. ומה (או, מי) מסתתר מעבר לדלת?...

   

  אבל לפני זה, פלאשפורוורד קצרצר לעתיד. בן מוביל את האיש שרצח את נאדיה לסמטה מבודדת, ושם סעיד עושה לו מארב ומרוקן עליו מחסנית שלמה. תכל'ס, הגיע לו. אבל בשביל סעיד זה לא מספיק. הוא אחוז אמוק של נקמה, ורוצה לסגור את החשבון עם כל האנשים הרעים של וידמור. כמובן שאת בן זה משמח, כי עכשיו יש לו מחסל פרטי מוכשר ונאמן.

   

  ובחזרה לבית של בן, בן יוצא ממקום המסתור שלו מפויח ומלוכלך, ואומר לשאר האבודים שעכשיו הם צריכים לרוץ לג'ונגל, ולהתרחק כמה שיותר מאיפה שנמצאים אנשי הספינה.

  ואז...

  אז האדמה מתחילה לרעוד.

   

  "סמוקי", אהובתי. ליד הערך "פורס מאז'ור" במילון, צריכה להופיע התמונה שלך

   

  כמו הג'יני שצץ מהמנורה של אלאדין;

  כמו מכת בכורות שניטחה על ראשו של פרעה;

  כמו נועם שחוזר מאי המתים והולך לשבש לדן את כל המזימות;

  ככה הגיחה לה ה-כוכבת (בהא הידיעה) של הפרק, והוכיחה לכולם שיש על האי יצור מסתורי אחד שממש - אבל ממש - לא כדאי להתעסק איתו. וליצור הזה קוראים "מפלצת העשן" (או, כפי שהיא ידועה בשם החיבה שלה: "סמוקי").

  האם ההופעה הנוכחית של המפלצת היתה בעצם מחווה לסצינה הזאת, מהסרט האהוב עליי ביותר בכל הזמנים?... את זאת אין לדעת. מה שבטוח זה, שמעולם לא שמחתי יותר לראות את המפלצת מרעישה, מקרקשת, מפילה עצים, מרעידה בתים והורגת אנשים (רעים!!!). ללא ספק - הופעה שתיכנס לפנתיאון הסדרה.

   

  בינתיים, על החוף (טוב שהזכירו לנו שגם הם קיימים), דניאל מנסה ליצור קשר עם הספינה ולברר מה עלה בגורלו של הדוקטור בעזרת קוד מורס, ומשקר לג'ק שהכל בסדר, ושאוטוטו באים לחלץ אותם עם המסוק. אבל חבל לו לדניאל שגם ברנרד מבין קצת בטלגרף, ומתברר שמבחינת האנשים על הספינה, "הדוקטור בסדר ותעזבו אותנו באמא-שלכם". המממ... האם שוב יש לנו הוכחה שהזמן מתנהג אחרת על האי מאשר מחוץ לו? שלמעשה על האי הזמן מתקדם בקצב מהיר יותר, כך שהאנשים שנמצאים עליו חיים ב"עתיד" של האנשים שנמצאים מחוץ לאי?... מעניין....

   

  ובחזרה לג'ונגל - ג'ון, סוייר, קלייר, אהרון, הארלי, מיילס ובן מתאחדים מחדש, רק על מנת להתפצל שוב. סוייר מחליט שנמאס לו ושהוא רוצה לחזור אל קייט, אה - זאת אומרת - אל החוף, והוא לוקח איתו גם את שאר האנשים ה"שפויים" שנשארו ממחנה לוק. אבל לוק לא מסכים לוותר על הארלי, שכזכור הוא זה שאמור להוביל אותו אל הביקתה של ג'ייקוב. וכך, לאחר עימות מורט עצבים קצרצר בין סוייר לג'ון, סוייר מוותר על הארלי אבל מזהיר את ג'ון שדבר לא יאונה לתלתליו של הוגו.

   

  הארלי לא זוכר מתי בפעם האחרונה נלחמו עליו ככה. בטח לא בזמן הבית-ספר, כשחילקו את הילדים לקבוצות בכדורגל

   

  פלאשפורוורד אחרון לפרק. בן מגיע למלון באנגליה, ועולה לקומת הפנטהאוז, שם נם את שנתו לא אחר מאשר יריבו המושבע - צ'ארלס וידמור. ליד מיטתו תלויה לה התמונה המפורסמת של ה"בלק רוק", ועל השולחן מונח לו בקבוק ויסקי משובח מתוצרת "מקקאצ'ן" (שוב צ'ארלס ישתה אותו לבד כמו אגואיסט ולא יציע אפילו כוסית לבן). שימו לב לצילום המרשים של פני שתי הדמויות, נראה כאילו הן מחולקות לשחור ולבן, ממש יין ויאנג.

  בן אומר לצ'ארלס שהוא אומנם לא יכול להרוג אותו (מזכיר לכם את מייקל מהפרק שעבר שלא יכל למות?...), אבל שהוא הולך להחזיר לו עין תחת עין על הרצח של בתו אלכס, בכך שהוא יהרוג את הבת של צ'ארלס - פני... וידמור ההמום מתעשת ומטיח בבן שאת כל מה שהיה לו, בן גנב ממנו, ושהאי למעשה שייך לו ותמיד היה שלו (מעניין!.....).

  אבל את בן זה לא מעניין.

  והצייד מתחיל.

   

  פני. דזמונד!!! תצא כבר מהספינה המזורגגת הזאת ותשמור עליה!!!

   

   

  אוי איזה פרק.

   

  כמה טוב שחזרתם.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (28)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/5/08 09:50:

    

   צטט: שירה דאר 2008-05-01 08:50:30

    

   צטט: yacobzon 2008-04-30 10:57:51

    

   צטט: שירה דאר 2008-04-30 10:29:21

   וואו איזה פרק דרמתי ומלא התרחשויות. האמת, קצת יותר מדי דרמה לדעתי. הייתי בכיף מוותרת על הסצינה של קלייר ועל המיני דרמה שהתחוללה עם הארלי, לוק וסוייר (מה הקשר לאיומי אקדח עכשיו? בקש יפה...).

    

   ההוצאה להורג של אלכס היתה מספיק דרמתית (נקודת השבירה של בן? מכאן הוא רק יתדרדר?!?) ואם נוסיף לזה את מפלצת העשן ומפגש הפסגה בסוף הפרק אז באמת לא יכולנו לבקש יותר. 

    

   אגב, שמת לב איך מכינים את הדמות של סוייר למוות / מנהיגות עתידית?

   דרמה זה טוב!!! אני לא הייתי מוותר על שום דבר...

   אז איזה עתיד את היית רוצה לתת לסוייר? של הגיבור שמקריב את עצמו בצורה הירואית, או של מנהיג הניצולים שנשארו על האי אחרי שהאושיאניק סיקס עזבו אותו?...

    

   של הגיבור שניצל מהאי, עושה עלייה, חוזר בתשובה ועושה לי מלאן ילדים !

   ושמו בישראל יהיה ג'יימס חיים פורד-דאר, כמובן... לשון

     1/5/08 08:50:

    

   צטט: yacobzon 2008-04-30 10:57:51

    

   צטט: שירה דאר 2008-04-30 10:29:21

   וואו איזה פרק דרמתי ומלא התרחשויות. האמת, קצת יותר מדי דרמה לדעתי. הייתי בכיף מוותרת על הסצינה של קלייר ועל המיני דרמה שהתחוללה עם הארלי, לוק וסוייר (מה הקשר לאיומי אקדח עכשיו? בקש יפה...).

    

   ההוצאה להורג של אלכס היתה מספיק דרמתית (נקודת השבירה של בן? מכאן הוא רק יתדרדר?!?) ואם נוסיף לזה את מפלצת העשן ומפגש הפסגה בסוף הפרק אז באמת לא יכולנו לבקש יותר. 

    

   אגב, שמת לב איך מכינים את הדמות של סוייר למוות / מנהיגות עתידית?

   דרמה זה טוב!!! אני לא הייתי מוותר על שום דבר...

   אז איזה עתיד את היית רוצה לתת לסוייר? של הגיבור שמקריב את עצמו בצורה הירואית, או של מנהיג הניצולים שנשארו על האי אחרי שהאושיאניק סיקס עזבו אותו?...

    

   של הגיבור שניצל מהאי, עושה עלייה, חוזר בתשובה ועושה לי מלאן ילדים !

     30/4/08 15:50:

    

   צטט: טקסטואלית 2008-04-30 15:47:10

   ווה ווה ווי ווה איזה פרק!

   ואחלה פוסט! *

    

   אז בן עושה מסעות בזמן, מפעיל את סמוקי, מדבר ערבית (עלק, אבל לא משנה), מסתדר במזרח עם צעיף על הצוואר, מחסל 2 בדואים (שהם כנראה לא סתם בדואים, אחד מהם דיבר אנגלית טובה) באמצעות מכשיר קטן ממש כמו ג'ימס בונד או מקאייבר :-) כלומר, לא רק אומן המניפולציה והמיינד גיימז, אלא ממש נלחם ויורה ומנצח.

    

   פרק גדוש עלילה ועניין והמון רמזים שצריך לחשוב עליהם. ומה קרה לג'ק? הוא בהריון? LOL מישהו עשה לו משהו, נתן לו לשתות משהו? אניווי, התפקיד שלו די הצטמק והוא די בשוליים. כבר לא המנהיג.

   צוחקצוחקצוחקצוחקצוחקצוחקצוחקצוחק

    

   קרעת אותי... (בייחוד עם הצעיף על הצוואר)

    

   כן כן, בן הלפלפון הקטן הולך ומתגלה כטרמינייטור גדול...

   ובקשר לג'ק - אני לא הייתי דואג לו. הוא עוד ישוב וישתלט על הבלאגן. מגניב

     30/4/08 15:47:

   ווה ווה ווי ווה איזה פרק!

   ואחלה פוסט! *

    

   אז בן עושה מסעות בזמן, מפעיל את סמוקי, מדבר ערבית (עלק, אבל לא משנה), מסתדר במזרח עם צעיף על הצוואר, מחסל 2 בדואים (שהם כנראה לא סתם בדואים, אחד מהם דיבר אנגלית טובה) באמצעות מכשיר קטן ממש כמו ג'ימס בונד או מקאייבר :-) כלומר, לא רק אומן המניפולציה והמיינד גיימז, אלא ממש נלחם ויורה ומנצח.

    

   פרק גדוש עלילה ועניין והמון רמזים שצריך לחשוב עליהם. ומה קרה לג'ק? הוא בהריון? LOL מישהו עשה לו משהו, נתן לו לשתות משהו? אניווי, התפקיד שלו די הצטמק והוא די בשוליים. כבר לא המנהיג.

     30/4/08 10:57:

    

   צטט: שירה דאר 2008-04-30 10:29:21

   וואו איזה פרק דרמתי ומלא התרחשויות. האמת, קצת יותר מדי דרמה לדעתי. הייתי בכיף מוותרת על הסצינה של קלייר ועל המיני דרמה שהתחוללה עם הארלי, לוק וסוייר (מה הקשר לאיומי אקדח עכשיו? בקש יפה...).

    

   ההוצאה להורג של אלכס היתה מספיק דרמתית (נקודת השבירה של בן? מכאן הוא רק יתדרדר?!?) ואם נוסיף לזה את מפלצת העשן ומפגש הפסגה בסוף הפרק אז באמת לא יכולנו לבקש יותר. 

    

   אגב, שמת לב איך מכינים את הדמות של סוייר למוות / מנהיגות עתידית?

   דרמה זה טוב!!! אני לא הייתי מוותר על שום דבר...

   אז איזה עתיד את היית רוצה לתת לסוייר? של הגיבור שמקריב את עצמו בצורה הירואית, או של מנהיג הניצולים שנשארו על האי אחרי שהאושיאניק סיקס עזבו אותו?...

     30/4/08 10:29:

   וואו איזה פרק דרמתי ומלא התרחשויות. האמת, קצת יותר מדי דרמה לדעתי. הייתי בכיף מוותרת על הסצינה של קלייר ועל המיני דרמה שהתחוללה עם הארלי, לוק וסוייר (מה הקשר לאיומי אקדח עכשיו? בקש יפה...).

    

   ההוצאה להורג של אלכס היתה מספיק דרמתית (נקודת השבירה של בן? מכאן הוא רק יתדרדר?!?) ואם נוסיף לזה את מפלצת העשן ומפגש הפסגה בסוף הפרק אז באמת לא יכולנו לבקש יותר. 

    

   אגב, שמת לב איך מכינים את הדמות של סוייר למוות / מנהיגות עתידית?

     28/4/08 09:44:

    

   צטט: .ssassy 2008-04-28 07:25:41

   לא שוכחת איך באחד מפרקי העונה הראשונה רוסו ז"ל נשאלה (ע"י סעיד כמדומני)

   מהו אותו ענן שחור וענתה "זוהי מערכת אבטחה, וכמו כל מערכת אבטחה, תפקידה להגן על משהו"

    או משהו בסגנון..

   כרגיל, פוסט מדהים! מסכימה עם כל מילה !

   הפרק הזה היה שווה כל רגע והצדיק את ההמתנה הארוכה!!!!

   יפה מאוד!!! הזיכרון שלך לא מטעה אותך. וליתר דיוק, רוסו טענה שהתפקיד של המפלצת הוא "להגן על האי".

   תודה על המחמאה!!! צוחק

     28/4/08 07:25:

   לא שוכחת איך באחד מפרקי העונה הראשונה רוסו ז"ל נשאלה (ע"י סעיד כמדומני)

   מהו אותו ענן שחור וענתה "זוהי מערכת אבטחה, וכמו כל מערכת אבטחה, תפקידה להגן על משהו"

    או משהו בסגנון..

   כרגיל, פוסט מדהים! מסכימה עם כל מילה !

   הפרק הזה היה שווה כל רגע והצדיק את ההמתנה הארוכה!!!!

     27/4/08 13:37:

    

   צטט: JOY 2008-04-27 13:06:44

   הארלי הוא פשוט כלי-על במלוא מובן המילה!

   איך שהוא פשוט שבר את החלון והכניס את סוייר וקלייר....

   זה היה רגע מדהים לדעתי.

   וסוייר...

   משחק אותה באד-אס אבל בעצם אכפת לו.

   ואכפת לו עד כדי שהוא הופך לסוג של בן אלמוות,

   כדי להציל את הנערה במצוקה...

   ואיך שהוא מוכן לכתוש את כל מי שיפגע בהארלי...

   אחחחחח

   להתאהב בו פשוט.

   לבי נמס.

    

   ולענייננו..

    

   מה אנו למדים מפרק זה?

   שזו לא המלחמה הראשונה בין ווידמור ובנג'מין ליינוס,

   ובטח לא המלחמה האחרונה.

   יש חוקים למלחמות בינהם!

   ומה אתם יודעים... ווידמור שינה את החוקים,

   המלחמה הבאה כבר לא תהיה כמו קודמותיה...

   הקרב הבא יגע בפסים יותר אישיים...

   בן רודף הפעם אחרי פני.

   עין תחת עין שן תחת שן?

    

   ושמת לב לדמיון לבאטמן?

   בן אומר לסעיד בדיוק מה שבאטמן אומר לרובין.

   הרגשתי דה ז'ה וו עצבני...

   הנקמה רק תשבש לך את ההיגיון ותשתלט לך על החיים.

   וכמו באטמן,

   המטורף האמיתי בסיפור הוא בן,

   שבעצמו נתן לנקמה להשתלט על חייו....

    

   ו.... אינדיאנה ג'ונס??

   בחייאת...

   מה הקטע של גברים באשר הם עם הסרט הזה?!

    

   הארלי הוא מלך,

   סוייר הוא מלך,

   סדרה של מלכים - אין מה לומר... קורץ

    

   אגב בן וצ'ארלס - הסצינה בסוף דווקא הזכירה לי את הסצינה הראשונה בפרק של החבר'ה שיושבים ומשחקים ביניהם "ריסק": גם בן וצ'ארלס משחקים ביניהם על גורל האי, ומסתבר שהמלחמה שלהם חורגת גם מעבר לגבולותיו, אל כל העולם (וראינו את זה ברצח של נאדיה שקרה בכלל בארה"ב).

    

   Great minds think alike - גם אני נזכרתי בבאטמן וברצח של ההורים שלו שגרם לו להפוך למה שהוא...

    

   ואחרון חביב - איך אפשר שלא לאהוב את אינדיאנה ג'ונס?...

    

   (חולה על התגובות שלך. חולה עליהן.)

     27/4/08 13:06:

   הארלי הוא פשוט כלי-על במלוא מובן המילה!

   איך שהוא פשוט שבר את החלון והכניס את סוייר וקלייר....

   זה היה רגע מדהים לדעתי.

   וסוייר...

   משחק אותה באד-אס אבל בעצם אכפת לו.

   ואכפת לו עד כדי שהוא הופך לסוג של בן אלמוות,

   כדי להציל את הנערה במצוקה...

   ואיך שהוא מוכן לכתוש את כל מי שיפגע בהארלי...

   אחחחחח

   להתאהב בו פשוט.

   לבי נמס.

    

   ולענייננו..

    

   מה אנו למדים מפרק זה?

   שזו לא המלחמה הראשונה בין ווידמור ובנג'מין ליינוס,

   ובטח לא המלחמה האחרונה.

   יש חוקים למלחמות בינהם!

   ומה אתם יודעים... ווידמור שינה את החוקים,

   המלחמה הבאה כבר לא תהיה כמו קודמותיה...

   הקרב הבא יגע בפסים יותר אישיים...

   בן רודף הפעם אחרי פני.

   עין תחת עין שן תחת שן?

    

   ושמת לב לדמיון לבאטמן?

   בן אומר לסעיד בדיוק מה שבאטמן אומר לרובין.

   הרגשתי דה ז'ה וו עצבני...

   הנקמה רק תשבש לך את ההיגיון ותשתלט לך על החיים.

   וכמו באטמן,

   המטורף האמיתי בסיפור הוא בן,

   שבעצמו נתן לנקמה להשתלט על חייו....

    

   ו.... אינדיאנה ג'ונס??

   בחייאת...

   מה הקטע של גברים באשר הם עם הסרט הזה?!

    

     27/4/08 10:42:

    

   צטט: *galit* 2008-04-27 10:28:03

   בוקר טוב!

   אני רק שאלה - כמה פרקים נשארו?

    

   ואגב, כל התובנות שלך גורמות לי להצטער שאתה לא מתפזר לסדרות נוספות שאני צופה בהן...

   בוקר אור!

    

   נשארו עוד 2 פרקים "רגילים", ואת פרק הפינאלה, שיתפרש הפעם על פני 2 חלקים. זאת אומרת - בסה"כ 4 פרקים.

    

   ולגבי החלק השני של התגובה - אין מה לעשות, אני בנאדם ממוקד... (למרות שכבר עכשיו מתחילות להתעורר אצלי התהיות מה אני אעשה פה אחרי שהעונה תסתיים. אבל כשנגיע לגשר...)

     27/4/08 10:28:

   בוקר טוב!

   אני רק שאלה - כמה פרקים נשארו?

    

   ואגב, כל התובנות שלך גורמות לי להצטער שאתה לא מתפזר לסדרות נוספות שאני צופה בהן...

     27/4/08 10:09:

    

   צטט: erga.zed 2008-04-27 09:47:14

   ברוך הנמצא :)

    

   אני לא קשוחה, סתם מתעצבנת מבחורות מעצבנות דוגמאת קלייר, אלכס וברנרד :) 

   צוחקצוחקצוחקצוחקצוחקצוחקצוחקצוחק

   (ששש... שרוז לא תשמע)

     27/4/08 09:47:

   ברוך הנמצא :)

    

   אני לא קשוחה, סתם מתעצבנת מבחורות מעצבנות דוגמאת קלייר, אלכס וברנרד :) 

     27/4/08 09:45:

    

   צטט: erga.zed 2008-04-27 09:27:42

   אולי לא הפרק הכי מעניין בעונה אבל בגלל שחיכיתי 5 שבועות על מנת לראות אותו הגעתי עם המון ציפיות ותאווה לראות אותם נלחמים ברשע :)

   אני חייבת להגיד שהאכזבה הכי גדולה שלי מהפרק זה שקלייר לא באמת מתה... כבר כל כך שמחתי שהבית שלה התפוצץ... שמישהו יסביר לי איך היא יצאה עם שריטה אחת נחמדה וזהו? כמה נשמות יש לבחורה?!

   העשן השחור, התגעגעתי לברנש.... :)

   בקשר לאלכס, העיניים המתחננות והפגועות שלה די עלו לי על העצבים, מה גם שאם מכוונים אלייך אקדח בסוף הפרק הקודם  ובתחילת הפרק הזה סביר שתמותי איפשהו באמצע הפרק :)

   בכל מקרה, מחכה בקוצר רוח לראות מה הם יעשו שבוע הבא... שמחה שזה חזר (גם אם רק לכמה פרקים בודדים). 

   תשמעי, את בחורה קשוחה.... קורץ

   למה להרוג את קלייר?... נכון שהתפקיד שלה עד עכשיו היה די שולי, אבל בכל זאת... אמא צעירה נחמדה - לא חבל על אהרון שיגדל לבד? (בעצם, גם ככה הוא יגדל אצל קייט בעתיד...)

   ואלכס - ילדונת צעירה בת 16, רק עכשיו גילתה את אמא שלה מחדש, גם עליה חבל לי...

   אבל אולי אני סתם בחור סנטימנטלי... תמים

   בכל מקרה - ברור שכיף שהם חזרו!!! ו...

   ברוכה הבאה לפוסטים שלי!!! צוחק

     27/4/08 09:27:

   אולי לא הפרק הכי מעניין בעונה אבל בגלל שחיכיתי 5 שבועות על מנת לראות אותו הגעתי עם המון ציפיות ותאווה לראות אותם נלחמים ברשע :)

   אני חייבת להגיד שהאכזבה הכי גדולה שלי מהפרק זה שקלייר לא באמת מתה... כבר כל כך שמחתי שהבית שלה התפוצץ... שמישהו יסביר לי איך היא יצאה עם שריטה אחת נחמדה וזהו? כמה נשמות יש לבחורה?!

   העשן השחור, התגעגעתי לברנש.... :)

   בקשר לאלכס, העיניים המתחננות והפגועות שלה די עלו לי על העצבים, מה גם שאם מכוונים אלייך אקדח בסוף הפרק הקודם  ובתחילת הפרק הזה סביר שתמותי איפשהו באמצע הפרק :)

   בכל מקרה, מחכה בקוצר רוח לראות מה הם יעשו שבוע הבא... שמחה שזה חזר (גם אם רק לכמה פרקים בודדים). 

     27/4/08 00:45:

    

   צטט: *galit* 2008-04-27 00:26:34

    

   צטט: yacobzon 2008-04-26 23:45:40

    

   צטט: *galit* 2008-04-26 15:50:08

   איזה פרק מעולה!

   עכשיו סיימתי לראות אותו, בליווי צמוד של הפוסט שלך.

    

   איזה כיף, כמה זמן מסך של סוייר, ואיך רציתי להתחלף עם קלייר ושהוא ישאל אותי: "הכול בסדר, מתוקה?"

    

   וכמובן, גם הפוסט שלך מעולה כתמיד!

   ואני רציתי להיות קרקר כשקייט אמרה שזה תמיד גורם לה להרגיש טוב... קורץ

    

   את מעולה, יקירתי!!!

   אז בריצה לפוסט החדש שלי... קורץ

   אני כבר כל כך שם...

     27/4/08 00:26:

    

   צטט: yacobzon 2008-04-26 23:45:40

    

   צטט: *galit* 2008-04-26 15:50:08

   איזה פרק מעולה!

   עכשיו סיימתי לראות אותו, בליווי צמוד של הפוסט שלך.

    

   איזה כיף, כמה זמן מסך של סוייר, ואיך רציתי להתחלף עם קלייר ושהוא ישאל אותי: "הכול בסדר, מתוקה?"

    

   וכמובן, גם הפוסט שלך מעולה כתמיד!

   ואני רציתי להיות קרקר כשקייט אמרה שזה תמיד גורם לה להרגיש טוב... קורץ

    

   את מעולה, יקירתי!!!

   אז בריצה לפוסט החדש שלי... קורץ

     27/4/08 00:14:

    

   צטט: שניקי 2008-04-26 23:59:02

    

   ירון היקר!

    

   בחיים לא ראיתי את ה"לוסט" (כן, אמרו לי כבר שזה סוג של חור בהשכלה)

   אבל מזל שיש אותך-אני מתעדכנת יופי מהפוסטים שלך,

   תודה!

   (עכשיו יהיו לי חברים )

    

   :)

   שניקי היקרה!

    

   לקרוא תגובות כאלה יפות מאנשים שלא רואים את הסדרה ובכל זאת קוראים את הפוסטים שלי - תמיד עושה לי טוב בלב... צוחק

    

   תודה לך!!!

     26/4/08 23:59:

    

   ירון היקר!

    

   בחיים לא ראיתי את ה"לוסט" (כן, אמרו לי כבר שזה סוג של חור בהשכלה)

   אבל מזל שיש אותך-אני מתעדכנת יופי מהפוסטים שלך,

   תודה!

   (עכשיו יהיו לי חברים )

    

   :)

     26/4/08 23:45:

    

   צטט: *galit* 2008-04-26 15:50:08

   איזה פרק מעולה!

   עכשיו סיימתי לראות אותו, בליווי צמוד של הפוסט שלך.

    

   איזה כיף, כמה זמן מסך של סוייר, ואיך רציתי להתחלף עם קלייר ושהוא ישאל אותי: "הכול בסדר, מתוקה?"

    

   וכמובן, גם הפוסט שלך מעולה כתמיד!

   ואני רציתי להיות קרקר כשקייט אמרה שזה תמיד גורם לה להרגיש טוב... קורץ

    

   את מעולה, יקירתי!!!

     26/4/08 23:41:

    

   צטט: יוסי ישראל - deltot 2008-04-26 11:09:56

   לא יעזור לכם, זה הפרק הכי מרתק ועם הכי הרבה אקשן מתחילת העונה.

   זה נראה כאילו כל תחילת העונה נבנתה עבור הפרק הזה. פשוט פרק מדהים.

    

   לגבי סעיד, ממש נותנים לנו להבין שם שבן מבצע בו מניפולציה ובהחלט יתכן שהוא הרג את אישתו. אנו רואים שהוא מבצע בסעיד קצת מניפולציה הפוכה וסעיד נופל בקלות...

    

   לגבי בן, עזוב את זה שהוא לא יודע לדבר ערבית, הבחור מחסל אותם כמו איזה סוכן מוסד. זה משהו מטורף איך שהאשכנזי החננה הזה, למד להילחם.

    

   מדהים באמת שאלכס (הבת של בן) נהרגה בפרק. אבל באותה קלות נהרגו אמא שלה והחבר, גם זה היה מדהים ומעורר תרעומת.

    

   עוד דבר מוזר שהבנתי בפרק הזה (ואולי לחלקכם גם הוא מעורר תרעומת), שמתם לב לשינוי שחל בסוייר? הבחור שלא איכפת לו מאף אחד, עובד על כולם, הפך להיות למושיע ולמציל. הוא קץ להציל את קלייר תוך כדי קרב יריות, לאחר הפצצה, עוזר להארלי, נלחם בלוק, מאיים עליו שיהרוג אותו אם יפגע בתלתל משערותיו של הארלי. ממש סופרמן.

    

   דבר אחרון ומוזר לפרק, זה נראה שבן הזמין בעצמו את הענן השחור. איך הוא עשה את זה?

   מסכים לגמרי!!! פרק אדיר!!!

    

   בן בהחלט עשה מניפולציה רגשית על סעיד, אבל להרוג את אישתו הטרייה?... נראה לי שזה יותר מדיי אפילו בשביל בן.

   מה שכן - יכולות הלחימה שלו בהחלט ראויות לשבח. אבל, אחרי הכל, מה זה בשבילו להשתלט על שני בדואים במדבר, אחרי שהוא חיסל כמעט לבד את כל קהילת יוזמת דארמה על האי?...

   וגם מדהים איך משושלת רוסו לא נשאר אף זכר בתוך שני פרקים בלבד. חבל..... נקווה שהם יחזרו אלינו בפלאשבקים!!!

   ובקשר לסוייר - אני תמיד ידעתי שמתחת לחזות הקשוחה והמניאקית שלו מסתתר לו לב רך כמו ג'לי... תמים

   ובן אכן זימן את מפלצת העשן. איך הוא עשה את זה? טוב, צריך להשאיר משהו לשתי העונות הבאות, לא?

    

     26/4/08 23:36:

    

   צטט: קרין אלדאה 2008-04-26 10:10:25

   אתה יכול לגרום לאנשים לרצות לצפות אפילו במהיום למחר עם דוד ויצטום.

   אתה במקצוע הלא נכון......

    

    

   well that makes the both of us.

    

   חולה עלייך, נשמה. נשיקה

     26/4/08 23:35:

    

   צטט: שיניתי כינוי 2008-04-26 02:10:50

   אז כמו שכבר אמרתי לך, אני לא צופה בסדרה הזאת. התחלתי בעונה הראשונה ונשברתי כשהבנתי שזה מוביל לשום מקום.

   אבל כל הכבוד על ההתמדה! פששש...הרבה זמן לא ראיתי כזאת השקעה!

   ועוד על סדרה כ"כ משעממת...צוחק (אל תיקח באופן אישי- אני מניחה שלא אתה כתבת את התסריט?)

   הפתעה

    

   אני אמחל לך על העלבון הצורב רק בזכות הכוכב שהשארת!...

    

   (ותודה על המחמאה האישית... קורץ)

     26/4/08 15:50:

   איזה פרק מעולה!

   עכשיו סיימתי לראות אותו, בליווי צמוד של הפוסט שלך.

    

   איזה כיף, כמה זמן מסך של סוייר, ואיך רציתי להתחלף עם קלייר ושהוא ישאל אותי: "הכול בסדר, מתוקה?"

    

   וכמובן, גם הפוסט שלך מעולה כתמיד!

   לא יעזור לכם, זה הפרק הכי מרתק ועם הכי הרבה אקשן מתחילת העונה.

   זה נראה כאילו כל תחילת העונה נבנתה עבור הפרק הזה. פשוט פרק מדהים.

    

   לגבי סעיד, ממש נותנים לנו להבין שם שבן מבצע בו מניפולציה ובהחלט יתכן שהוא הרג את אישתו. אנו רואים שהוא מבצע בסעיד קצת מניפולציה הפוכה וסעיד נופל בקלות...

    

   לגבי בן, עזוב את זה שהוא לא יודע לדבר ערבית, הבחור מחסל אותם כמו איזה סוכן מוסד. זה משהו מטורף איך שהאשכנזי החננה הזה, למד להילחם.

    

   מדהים באמת שאלכס (הבת של בן) נהרגה בפרק. אבל באותה קלות נהרגו אמא שלה והחבר, גם זה היה מדהים ומעורר תרעומת.

    

   עוד דבר מוזר שהבנתי בפרק הזה (ואולי לחלקכם גם הוא מעורר תרעומת), שמתם לב לשינוי שחל בסוייר? הבחור שלא איכפת לו מאף אחד, עובד על כולם, הפך להיות למושיע ולמציל. הוא קץ להציל את קלייר תוך כדי קרב יריות, לאחר הפצצה, עוזר להארלי, נלחם בלוק, מאיים עליו שיהרוג אותו אם יפגע בתלתל משערותיו של הארלי. ממש סופרמן.

    

   דבר אחרון ומוזר לפרק, זה נראה שבן הזמין בעצמו את הענן השחור. איך הוא עשה את זה?

     26/4/08 10:10:

   אתה יכול לגרום לאנשים לרצות לצפות אפילו במהיום למחר עם דוד ויצטום.

   אתה במקצוע הלא נכון......

    

    

     26/4/08 02:10:

   אז כמו שכבר אמרתי לך, אני לא צופה בסדרה הזאת. התחלתי בעונה הראשונה ונשברתי כשהבנתי שזה מוביל לשום מקום.

   אבל כל הכבוד על ההתמדה! פששש...הרבה זמן לא ראיתי כזאת השקעה!

   ועוד על סדרה כ"כ משעממת...צוחק (אל תיקח באופן אישי- אני מניחה שלא אתה כתבת את התסריט?)

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   yacobzon
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין