כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  רוח וחומר

  בלוג זה יעסוק בתהליך של התעוררות, של הסכמה להגמיש את צורת החשיבה, לראות את עצמי בעיניים אחרות, להסכים להשתנות ולחוות את השינוי.

  אלברט איינשטיין אמר שאי אפשר לפתור בעיה, מאותו מצב תודעה שבו הבעיה קיימת. יש לצאת ולראות את המצב בעיניים אחרות, ממצב תודעה אחר, ואז לצלול פנימה שוב, ולשנות. כלומר, כדי להתקדם ולהתפתח, כדי לדעת מה הייעוד שלנו ולהסכים לחיות לפיו, עלינו לעבור מסע.
  וכבני אנוש קל לנו יותר לעבור את המסע הזה בליווי כלשהו - של אנשים אחרים, של ידע, או של אנרגיה.

  הנה קצת ליווי דרך אמנות הדיוק הפנימי, שיטה שנובעת ממני ומתוך מעגלי הנשים שלי. עוד, באתר: www.caster.co.il

  ברכות,
  לירון  אמנות הדיוק הפנימי על קצה המזלג

  3 תגובות   יום ראשון, 25/5/08, 22:40

  בעבר הייתי מאבדת את הקול באופן קבוע. זה היה קורה לי בדרך כלל אחרי מאמצים גדולים ובמקומות שבהם לא לקחתי פסק-זמן בזמן. השקדים היו מאותתים ראשונים ועם המשך ההתעלמות, נחלש הגוף כולו, עד אפיסת כוחות.בשנים האחרונות הבנתי את השיבוש, עליו סיפר לי גופי והתחלתי בשינוי.

  אחרי שנים של התבוננות ומחקר עצמאי לגבי מה טוב ונכון לי  אימצתי את ההליכה בדרך שלי. כיוונתי לצפון במצפן האישי שלמדתי להכיר בתוכי, החתמתי את עצמי על מחויבת לאמת הפנימית שלי, ולשליחות, שהיא הייעוד שלי.

  רווח לי, נפשית וגופנית.

  קולי חזר אלי.

  עכשיו אני משתמשת בו כדי להביא את מה שלמדתי, לעוד נשים שעושות צעדים בדרך שלהן. 

   

  נשים רבות היום חשות בהזדמנות האישית שלהן לשינוי. הן מקשיבות לגופן, הן מבינות את הסימנים ורוצות לשנות את דרך חייהן;  הן רוצות לחיות את חייהן מתוך הבנה של מהו הייעוד שלהן ומהי הדרך הטובה ביותר עבורן להגשים אותו.  

  כדי לעשות זאת עלינו לפנות לעבר, לזמן שבו היינו, כנשים יחידות וכקבוצה, תמימות וחזקות, עוצמתיות ומחוברות לכל. לזמן שבו שלטה התבונה הנשית, שכבר חוזרת לחיינו טיפין טיפין. לדוגמה אפשר לציין את הפעילות לשמירת איכות הסביבה והצלת כדור הארץ, הרפואה ההוליסטית והחינוך האלטרנטיבי הנותן כבוד לחלשים (ילדים). 

   

  השינוי האוניברסלי יגיע מתוך עבודה פרטנית של כל אדם וליתר דיוק, כל אשה ואשה. שכן בנשים גלומה התכונה האלוהית של אהבה וריפוי. דיוק פנימי הוא אחד הצעדים הראשונים בעבודה פרטנית זו ולכן, כשכל אשה תמצא את הדיוק הפנימי של עצמה ותחבור לעוד ועוד נשים כמותה, יבוא "השלום": האיזון שחסר היום ליקום, החמלה שתחזור לאופי האנושי. 

   

  אנשי האמת

  כאן החיבור לשיטה שיצרתי, אמנות הדיוק הפנימי.

  דיוק פנימי - להקשיב לעצמך, לשמוע מתוך הנשמה הייחודית שלך מה את רוצה להשיג ואיך הכי נכון ך לעשות את זה - הוא תהליך אישי.

  את התהליך הזה ניתן לחוות במקום נעים ומאפשר ובתוך זמן קצר ביותר, אם עושים אותו בישיבה במעגלי נשים: כשאישה משתתפת במעגל נשים, היא חווה משהו נדיר, שכמעט אינו מתקיים בחיי היומיום. זוהי "סביבת עבודה נקיה", מאפשרת, שניתן להסיר בה את המסכות, קליפות-ההגנה ואפילו טרדות ודאגות, המלווים אותנו במשך רוב היום. מתוך הנינוחות ותחושת ה"מצאתי את הבית הפנימי שלי", היא פתוחה להקשיב. היא מסוגלת להיות שם בשביל אחרות במלואה, וכן במלוא ההקשבה לעצמה.

  מתוך ההקשבה לעצמה ומתוך המראוה שמסבה לה כל אשה אחרת, יש בהירות גדולה מאד של דיוק וחוסר דיוק בחייה. היא מסוגלת לזהות בקלות את יכולותיה לצד המקומות שהיתה רוצה לשפר. היא רואה מי היא המקורית, כפי שבאה כנשמה לעולם. היא תראה, אולי בפעם הראשונה בחייה, את עצמה מבעד לעיניים חיוביות וללא כל התוויות שאימצה בדרך. היא תדע, גם אם ללא מילים בהתחלה, מהו הייעוד שלה. מהן מטרותיה ושאיפותיה ומהן המתנות שבהן היא התברכה. לכל אחת יש מתנות כאלה וטוב תעשה כל אחת, שתביא אותן למודעות שלה ושל הסביבה שלה. כולנו נרוויח. האשה הפרטית תגשים תסריט שמחכה בתוכה לזמן הנכון, החברה, תתקדם לקראת אנושות של שלום. עד כדי כך כל אחת וההגשמה שלה - חשובות.

   

  כשאישה יודעת את כל שדרוש לה לדעת, היא כבר קרובה לשינוי. קרובה בהרבה מאשר היא מאמינה. כל שהיא תבקש עכשיו, הוא תמיכה וחיזוק האמונה שלה בעצמה.

  אני מלמדת את תהליך הדיוק הפנימי דרך תחום מוכר: התקשורת הבינאישית. נוח לנו לבחון את ההתקדמות שלנו בתחום הזה, כיוון שאנחנו עסוקות בו. זהו גם מקום שקל לשנות בו צעד צעד, וכך לחזק את האמונה בהצלחת התהליך.  

  כל אחת מתנהגת שונה מול אנשים שונים בחייה. אדם יכול להיות ידידותי מאד מול אדם אחר, ותחרותי וקטנוני מול אדם אחר. במקרה שיפגוש את שני האנשים האלה הרחוב באותו רגע, הוא יחווה אי נוחות: איזה אדם הוא אמור להיות עכשיו?

  אי הנוחות הזו מוכרת לכולנו. אנחנו רגילים להשקיע חלק גדול מהאנרגיה שלנו בריצוי, העמדת-פנים ובכלל, משחק "לפי הכללים", כללים שגם אם לא אנחנו קבענו, אנו חייבים לשחק בהם. אחרת, אנחנו גורסים, לא יאהבו אותנו. 

  דיוק פנימי מחייב אותנו להיות "אנשי אמת". לנהוג בכולם מתוך מרכז רגשי שלם, שאינו מושפע מן החוץ, אלא מתחשב בו במידה הסבירה לנו. כך מתפנה לנו משאב אינסופי, שניתן לנצל אותו לתועלות שנבחר. 

  מעוף העיט – הכל בא בקלות

  עכשיו, משזיהינו את הדרך הייחודית שלנו, הנגזרת מנשמתינו הייחודית, אנחנו מכירות את עצמינו היטב וכך גם את אופן התנהלותינו בציבור, אנחנו נתמכות ומקבלות פידבק ממקום אוהב ומאמין ביכולותינו -  נותרת הפריצה. נשמע מאומץ, אך דווקא לא כך הוא.

  ההתקדמות בשיטת אמנות הדיוק הפנימי מביאה אותנו לראות בתוכינו את האוצר הבלום, מעין ספריה אדירה, שבכל פעם נגלית לנו בה עוד קומה. זה לא כרוך במאמץ, פרט לזניחת אמונות ישנות. כך גם פריצת הדרך, כל שעלינו לעשות הוא להאמין. להאמין בעצמינו. ויש כבר אחרות שעושות את זה לצידנו, עבורינו. יתר המשתתפות במעגל. 

   

  מעתה, כל שעלינו לעשות הוא להתמסר: מתוך השקט תיגלה לנו תנועה: נתיב דו מימדי, בעל נפח. יש בו אורך ורוחב, זמן וכיוון, שעון ומצפן. השעון, הוא לא שעון הזמן אליו אנחנו רגילים, אלא שעון פנימי, שאנחנו מכוונים לפי צרכינו.

  כשאנו חיים בדיוק פנימי אנחנו מאטים, במקומות בהם הורגלנו לחשוב שעלינו למהר. לפעולה הזו יש אפילו ביטוי מדויק: "לקחת את הזמן". למשל, לקחת פסקי זמן לעצמנו, לפני שהגוף מאותת דרך מחלה, אפיסת כוחות או התמוטטות נפשית. מצד שני, אנו מזרזים תהליכים שהתרגלנו לחשוב עליהם ככבדים וממושכים: עבודה, למשל, נתפסת בעיננו כמאמץ. השגים באים רק דרך עבודה קשה, אנחנו אומרות לעצמנו. אבל למעשה, הכל בא בקלות כשאנו עושות דברים מתוך דיוק.

  בהגות האינדיאנית מקדשים את דרך מעופו של מהעיט, העוף בעל מוטת הכנפיים הגדולה ביותר, המסתמך במעופו על תרמיקות יותר מאשר על שרירי הכנפיים שלו: מינימום מאמץ, מקסימום אפקט. 

   

  הכוחות הקיימים בכל אחת

  למי שגדל במערב, וחווה שנים של לימוד דרכי החשיבה המודרניות, קשה לעשות את השינוי לבד. במשך שנים הורגלנו ללכת בתלם, להתאים את עצמנו לתבניות חשיבה שהונחתו עלינו, לקבל פידבק חיובי רק אם אנו נוהגים כאנשים נורמטיביים; הפנמנו את הביקורת ואימצנו חוש שיפוט פנימי מחמיר. השהות במעגל נשים, בו המנחה היא גם משתתפת, מסוגל להתחיל לתקן את העיוותים בנועם וללא טלטלות – ועדיין, במהירות ובאופן בלתי-הפיך.

  המעגל משקם את המרכז הרגשי של כל אחת מהמשתתפות מתוך ראיית היש, מתוך העצמה של הכוחות הקיימים בכל אחת, מתוך תהליך של היזכרות בדברים שידענו פעם, אך איבדנו בדרך. 

  בהכרח, כשאשה מכירה את הנתיב שלה, פורצת ממנה יצירתיות – אמנות במיטבה. המתנות שלנו באות לידי ביטוי פלסטי או ערטילאי: לאחת מאיתנו היכולת להקשיב, לשניה – הכשרון לנסח במילים ולכתוב טקסטים, זו מעצימה וזו משרה שמחה בכל אשר היא הולכת. הקהילתיות מתחילה מתוך המעגל, קשרים נרקמים, נשים לומדות ומתפתחות, מתוך עצמן. וכפי שניסחה זאת מיקי, אחת המשתתפות במפגשי שיטת אמנות הדיוק הפנימי, "עכשיו אני יכולה להזיז הרים". 

   

  --

   

  לירון קסטר, ילידת 1972, מנחת מעגלי נשים בשיטת אמנות הדיוק הפנימי; עוסקת בכתיבה, פרסום, אימהות, זוגיות וחזרה לטבע.  www.caster.co.il 

  המחזור הקרוב של קורס אמנות הדיוק הפנימי ייפתח ב-15.6 ב-20:00 בסטודיו מקום קסום, רח' עמל 38 פרדס חנה,

  ב-13.7 20:00 יתחיל מחזור נוסף, בתל-אביב, בית להיוולד מחדש, יוסף קארו פינת מנחם בגין.

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   אכן מעגל נשים מדויק להפליא

   את אצלי ואני אצלך

   בו זמנית

   ומעצימות האחת את השניה

   ללא מילים

   הכל מהלב

   בדיוק מושלם

    

   דבי, כמה לא מפתיע שאת בתוך הלב שלי בדקות האלה שהוספתי עוד פוסט, בלתי מהוקצע לגמרי, כמו שאת מנחה אותי, בלי מילים

   והנה באותן דקות את כותבת לי תגובה כל-כך מעצימה

   ממש מעגל נשים

   בריאות ושמחה לך, תודה

   תמים

   לירון יקירה

   אהבתי את אומנות הדיוק שלך

   כבר בהתחלה........

   אכן במעגלי נשים העוצמות גבוהות לאין ערוך

   מגיעים למחוזות ולתעצומות

   אשר מלווים אותנו לשאר החיים

   ואמרה נכון האישה שבמעגלך

   ועשיו אפשר להזיז הרים!!!

   וגם לרחף במעוף העיט הנשר

   או כל בעל כנף אחר:)

   כוכב לך יקירתי

   לפוסט המדויק הזה

   ערב נעים

   שלך

   דבי

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל