כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מחפשים עצה יעילה לחיים?? אולי תמצאו כאן...

  בבלוג יש כתבות מעניינות על איך לשפר את החיים שלנו, איך לעשות דברים נכון יותר, טוב יותר, יעיל יותר. אני אוסיף בעיקר את אלה שקשורים יותר אליי, ואולי גם דברים נוספים שמעניינים...
  תהנו!

  ראוי לציין שאלה לא כתבות שנכתבו על ידי!

  5 דרכים לפתח ביטחון עצמי (מתוך לייף האקר)

  1 תגובות   יום שבת, 21/6/08, 21:54

  איך לבנות לעצמך קווי אופי מרשימים, לעודד את הכריזמה ולדעת להאשים את הגורם האמיתי לבעיות הבנו שהסוד הוא להאמין בעצמנו ולדעת מה אנחנו שווים, להראות את זה, וללכת על המטרה עד הסוף. אבל ברגע האמת גילינו שזה לא כל כך פשוט, ושוב פישלנו. מסתבר שאי אפשר לזייף ביטחון עצמי, וכדי להצליח גם גם צריך יותר מזה. אם השטויות בפסקה למעלה עברו אי פעם בראשכם, הגעתם לכתבה הנכונה. לא צריך הרבה יותר מביטחון עצמי כדי להצליח. ביטחון עצמי הוא אחת התכונות המועילות ביותר בחברה האנושית. חוסר ביטחון עצמי מונע את הצלחתם של אנשים עתירי כשרונות, ועודף ביטחון מביא הצלחה ושגשוג לאנשים משוללי כישרונות. חשבו על רוחמה אברהם. אפשר לפתח ביטחון עצמי. אפשר גם לזייף אותו. המתכון המומלץ הוא שילוב בריא של שניהם.

   

  1. הבינו למה אין לכם את זה

   

  בגלל אמא ואבא. בין שאר הזוועות שחוללו, הוריכם הם אלה שהיו שם בינקותכם, כשהוצאתם לפועל את היוזמות הראשונות שלכם אי פעם. היוזמות היו לרוב טפשיות, וכללו בליעת חפצים, שתיית סבון כלים וציור על קיר המסדרון. התגובה של הוריכם היתה ביקורת חריפה. ואם זכו לחינוך הולם בילדותם, יתכן שהמשיכו ומתחו ביקורת גם על דברים שעשיתם בשנים מאוחרות יותר. וביקורת היא דבר שגורם לנו לרצות לא לעשות, ולא לנסות, ולהרגיש פחות שווים. ביקורת שמגיעה מההורים בילדות הופכת לקול פנימי שמציע לנו לוותר, כי אנחנו לבטח לא טובים מספיק. ואם אנחנו כן מצליחים, הקול הפנימי גורם לנו להרגיש כאילו רימינו מישהו. זהו המקור הנפוץ ביותר לבעיות של חוסר ביטחון. להורים שלכם כבר אין איך לתקן את זה, וספק אם לכם יש. החדשות הטובות הן שזה לא משנה.

   

  2.החליטו מי אתם

   

  "ביטחון עצמי" נשמע כמו שם לתכונת אופי שצריך לגדל ולטפח, כדי שיום אחד היא תשפיע על ההתנהגות שלנו. אולם אפשר לבחור בדרך הקיצור – וישר לשנות את ההתנהגות שלנו. ביטחון עצמי, ככל תכונת אופי, מתגלה ברגעים שבהם אנחנו בוחרים מה לעשות – להתקשר או לא להתקשר לבחורה בפעם השניה באותה שעה, לגלות או לא לגלות סוד, או האם לעשות את מה שמצפים מאתנו או את מה שאנחנו רצינו. אם בנקודות ההחלטה ננהג כפי שהיו נוהגים אנשים חזקי אופי, נהפוך לדבר הכי קרוב שיש לאנשים כאלה. התחילו בכתיבת רשימת העקרונות שלכם. מה זאת אומרת? מחבר ספרי ההצלחה בריאן טרייסי ממליץ לעצום עיניים ולדמיין את ההספד שלכם, שלבטח יגיע בעתו. מה אומרים עליכם, שם בדימיון? מה אתם רוצים שיאמרו עליכם? מה אתם רוצים שיכתבו עליכם בעיתון? אלו מתכונותיכם אתם רוצים שיהפכו לאגדה? האם תרצו להיזכר – וגם להיות ידועים בחייכם – כמי שתמיד אומרים אמת? גם כשהיא לא נעימה? וגם כשהיא לא נעימה לכם? האם תרצו להיזכר כאנשים שלא יודעים פחד מהו? כאנשים שלא נותנים את מילתם בקלות, כי כשהם נותנים אותה הם יעמדו בה תמיד ובכל מחיר? האם המשפחה אצלכם קודמת לכל? האם תקריבו למענה הכל? ערכים שכאלה נשמעים כמו דבר קצת קיצוני, וזה מצויין. לאחר שערכתם רשימה של 5-10 ערכים אישיים, סדרו אותם לפי עדיפויות. מהו הערך העליון שלכם? מה בא קודם – אהובתכם, או ההחלטה לא לאכזב חברים? לאחר שסיימתם לסדר את הרשימה, אתם יכולים לברך את עצמכם. מהיום לא תפעלו עוד לפי מה שלוחצים עליכם לעשות, מצפים מכם לעשות, או שנדמה לכם שכדאי לכם לעשות כדי לא להסתבך. מהיום, אתם מודרכים על ידי רשימת הערכים שלכם. אתם פועלים לפי דרכו של האדם המרשים שהחלטתם להיות. כוונו כל תגובה שלכם וכל החלטה לפי דרישת רשימת הערכים. עשו זאת בכל הכוח ובכל מחיר. דחו את טענותיו, דרישותיו והפחדותיו של הקול הפנימי שלכם, ופעלו תמיד באופן עקבי לאופי הערכי, היציב והלא מתקפל שלכם. כי לגמרי במקרה, כך נראים ומתנהגים אנשים שבטוחים בעצמם.

   

  3. צחקו

   

  כשאתה צוחק, אומר השלט בחדר כלאו של או-דה-סו, גיבור הפילם-נואר הקוריאני "שבעה צעדים", העולם צוחק אתך. כשאתה בוכה, אתה בוכה לבד. כפי שהתנהגות וביצוע בחירות של אנשים בעלי ביטחון עצמי יהפוך אתכם לכאלה, הפגנת שמחה וגישה חיובית תהפוך אתכם לאנשים קצת יותר שמחים וחיוביים. ואנשים שמחים וחיוביים נראים גם כאנשים שבטוחים בעצמם, ונהנים מהכריזמה של הביטחון העצמי. נסו להתייחס ברוגע ובאופטימיות גם לתאונת דרכים. חייכו ונשמו ברוגע בדרך לראיון העבודה, ובדרך לכלא הצבאי. זה לא קל, ולא תמיד אפשרי. אבל כשזה קורה, זה משפיע. גישה שלוקחת את זה בקלות תגרום לאנשים ליהנות יותר בחברתכם, ותלחיץ את אויביכם. היא תסדוק את הקרח בראיונות עבודה, ותעודד מכרים וידידים לשפוך לפניכם את לבם. ומה משפר את הביטחון העצמי יותר מאשר לראות את זולתכם מתוודה על מצוקותיו?

   

  4. נצלו את עודף המודעות העצמית

   

  אתם יכולים להתעלם מהקול הפנימי שלכם, כמו בעצה שנכתבה קצת יותר למעלה, ואתם יכולים להשתלט עליו. אחרי הכל, את הטקסט הביקורתי והמסרס של הקול הפנימי שלכם כתבו אבא, הגננת ודמויות ביקורתיות אחרות מחייכם. למה שלא תשכתבו? ספנסר ג'ונסון, מחבר "מי הזיז את הגבינה שלי?" וסדרת ספרי "מנהל ברגע", מציע בספריו שיטה פשוטה לחשיבה חיובית. היא פשוטה, כי הוא מסביר מה עליכם לחשוב. כשאתם עושים משהו כהלכה, עצרו ושבחו את עצמכם על הדבר שעשיתם. זה חשוב. הרי בדרך כלל, אנחנו עוצרים ונוזפים בעצמנו כשאנחנו עושים משהו שלא כהלכה. נזיפות כאלה אחראיות לדפיקה הקטנה בכנף של אופיינו, לאותה בעיית הערכה עצמית. חזרה עליהן ועל נזיפות חדשות תמשיך להזיק לנו. אנחנו זקוקים לחומר המתקן והבונה – למילים טובות. אמרו לעצמכם מילים טובות. כשאתם מרוצים ממצב העניינים, נתחו אותו לרגע וזהו את הפעולה הנכונה שעשיתם – בדיוק כפי שבימים כתיקונם הייתם מנתחים את מצב הביש ומחפשים את הטעות. נסו לחזור על הפעולה הנכונה, ולהשתמש בה יותר, כדי להפיק את התוצאות החיוביות יותר. נסו גם למצוא את הדברים הטובים והראויים לשבח אצל זולתכם – ואמרו לו מילים טובות כאשר הן במקומן. ראו את הטוב בזמן אמת, ואת הדורש תיקון יותר מאוחר, לאחר מעשה. כך נוהגים אנשים ללא בעיות של ביטחון עצמי.

   

  5. השרו ביטחון על גופכם

   

  הכוונה איננה, חס ושלום, שתפסיקו להתבייש בגוף שלכם. עם זה אין הרבה מה לעשות. הכוונה היא שכמו שחיוך, אפילו מאולץ, משפיע מעט על ההרגשה, וכמו שנשימה עמוקה ורגועה משפיעה על ההרגשה, כך גם מה שאתם אוכלים משפיע לכם על ההרגשה. ושלושת הדברים הללו פועלים לפי אותו העיקרון. מכירים את התחושה שלפני מבחן או אירוע חשוב, שבו עליכם להיות בשיאכם? איך אתם מכינים את גופכם לאירוע כזה? רוב האנשים אוכלים שוקולד. השוקולד מזרים סוכר למערכת הדם שלהם וממריץ את האדרנלין. הם מגיעים אל ההתמודדות חדים ודרוכים, אבל לא רגועים, וגם לא בטוחים בעצמם. מכירים את התחושה שאחרי ארוחה טובה ומאוזנת? איך אתם נראים אחרי ארוחה כזו? מחייכים? רגועים? סבלנים קצת יותר מהרגיל ומתעניינים פחות בסביבתכם ויותר באיפה אפשר למצוא נרגילה לשעתיים הקרובות? שתים מהתחושות שלכם הן שלווה וביטחון, מה שהופך את השעות שאחרי ארוחה טובה לזמן טוב להתמודדות עם אתגרים שבהם הביטחון העצמי שלכם חשוב. אם תאכלו טוב ונכון לאורך זמן, תשנו טוב ונכון לאורך זמן, תנשמו נכון ותשמרו על גופכם במצב סביר, יהיה לכם יותר ביטחון עצמי. הוא פשוט יזרום לכם בדם.

   

  כתבה זו נכתבה ע"י אסף אביר.

  מי שמעוניין בכתבות נוספות, יכול למצוא אותן באתר www.lifehacker.co.il...

  שיהיה בהצלחה בחיים:)

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/6/08 22:04:

   כל הכבוד, במיוחד ההחלק האחרון, השרו ביטחון על גופכם.

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   eyalse
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין