כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מחפשים עצה יעילה לחיים?? אולי תמצאו כאן...

  בבלוג יש כתבות מעניינות על איך לשפר את החיים שלנו, איך לעשות דברים נכון יותר, טוב יותר, יעיל יותר. אני אוסיף בעיקר את אלה שקשורים יותר אליי, ואולי גם דברים נוספים שמעניינים...
  תהנו!

  ראוי לציין שאלה לא כתבות שנכתבו על ידי!

  7 דרכים להתיידד תוך דקה עם כל אדם

  4 תגובות   יום שבת, 21/6/08, 23:40

  האם אפשר להתחבב על אנשים תוך דקה? מסתבר שאפשר, ובהרבה פחות. למעשה, כיום דקה היא הרבה זמן להעביר בלי שיגבשו עליך דעה נחרצת. לרוב האנשים אין מספיק ריכוז וסבלנות כדי לחכות כל כך הרבה זמן עד שיקטלגו את סובביהם. ואתם יכולים לשלוט בדקה הזו.

  לא בטוח שאחרי קריאת הכתבה תצליחו לגרום לכל פקח אקראי לחייך ולקרוע לגזרים את דו"ח החנייה. אבל אם אתם רוצים לנסות לגרום לו לעשות זאת, אז זו הדרך.

   

   .1חשבו חיובי

  גישה אופטימיות היא שחקן חיזוק לכל מפגש ראשון. אם תסגלו אותה, היא לבדה תעשה את העבודה בשבילכם. אנחנו לא מדברים על שלווה קוסמית, ולא נתחיל לספר לכם שהשלום מתחיל בתוככם. למעשה, הוא די מתחיל בחוץ.

  קל לייצר מצב רוח טוב רגע לפני פגישה עם אנשים חדשים: קפצו באוויר, בקטנה, ונסו לחוש דכדוך. הצלחתם? חצי דקה של הטקס האווילי הזה יכולה לבדה להפוך אתכם מחסרי סבלנות ומבואסים לאנשים קלילים וקורנים, לחצי שעה לפחות. עוד דרך להיכנס במהירות למצב רוח חברותי, היא לעצום עיניים, לנשום עמוק, ולהיזכר בפרוטרוט במקום ובזמן שבהם הרגשתם ממש טוב. היזכרו בפרטים, בקולות ובריחות. זה עובד.

  יש גם דרך יסודית יותר ללמוד לחשוב באופן חיובי, והיא, פשוט ללמוד לחשוב באופן חיובי: נסו לנסח את כל המחשבות שלכם, תמיד, במשפטים על דרך החיוב, שמתארים מה אתם רוצים שיקרה. לא נמאס לכם מהעבודה שלכם, אלא אתם רוצים קידום, או לעזוב. המסיבה הזו לא מעצבנת אתכם, אלא אתם רוצים שישמיעו סטיבי וונדר.

  לדעת תמיד מה אתם רוצים הוא אחד מהיסודות העמוקים ביותר של הכריזמה. פרט לכך שזה יכניס לכם הרבה סדר בחיים, זה יוסיף לכם נופך אטרקטיבי.

   

    .2לכו על העיניים

  בפגישתכם הראשונה עם אדם, הסתכלו בעיניו. נשמע בנאלי? אתם תמיד מסתכלים בעיניים? אז מה צבע העיניים של בן הדוד שלכם? של גדי ויונית?


  הסתכלו בעיניים, על אמת. התאמנו מול המראה בלהזריק לעיניים שלכם חיים ועוצמה. גרמו להן לנצנץ מעט. חייכו איתן, על ידי הבלטת קמטי החיוך שבצדיהן. לא נעיצת מבט מפחידה; כן מבט חי ומלא אור, עין בעין. קוראים לזה "סטאר קוואליטי", וזה יבדיל אתכם משאר ה"היי, היי" שיהיו באותו יום למכר החדש שלכם.

   

    .3היפתחו

   

  חייכו ראשונים. כוונו את גופכם כך שתהיו בדיוק מול המכר החדש. אל תסתירו את הלב שלכם, לא עם היד ולא עם ז'קט סגור. הפנו את חוטמי הנעליים שלכם כלפי חוץ. בלחיצת היד הראשונה השתמשו בכל כף היד שלכם, ולחצו את ידו של העומד מולכים לחיצה יציבה או שתיים.

  נסו גם ללחוץ ידיים בלי ידיים: נהגו בדיוק כפי שאתם נוהגים בעת לחיצת יד, כולל החיוך הרחב יותר, שבריר הקידה וסימון האישור בעיניים – רק בלי להושיט את היד. ברכת השלום השקטה הזו משדרת עוצמה וקרבה חזקה יותר מזו של טקס שקשוק הידיים האוטומטי

   

    .4התנהגו מייד כחברים ותיקים

  מהרגע הראשון, שדרו לאדם השני שאתם נהנים מחברתו, וחשים אליו קרבה והבנה מיוחדת, לא מילולית. הצליבו מבט לכיוונו כשמשהו משעשע קורה או נאמר, כאילו אתם חולקים אתו את הבדיחה. קלטו מהר את שמו, והשתמשו בו בטבעיות. ופשוט היו חמימים, אל תנסו להראות לו מי אתם – התנהגו כאילו הוא כבר יודע. כפי שחברים טובים מרגישים נוח זה ליד זה. אנשים שמרגישים נוח זה ליד זה הופכים לחברים, וזה עובד מהרגע הראשון.

   

    .5דובבו

   

  שיחה קולחת היא זו שבה אתם מקשיבים והזולת מדבר. נצלו את הזדמנות הראשונה ליצור שיחה קולחת. שאלו שאלות פתוחות - לא מהסוג שהתשובה להן היא "כן" או "לא", אלא מהסוג שגורם לאדם לספר על עצמו: איך, איזה, כמה זמן, למה. כשהוא עונה, חפשו בדבריו פרטים אישיים, שמוזכרים כבדרך אגב, ושאלו עליהם.

  הקשיבו עם העיניים, עם הגבות ועם כל הגוף. הסתכלו מדי פעם בכפות הידיים שלכם. מומחי שפת גוף אומרים שפעולה כזו נותנת תחושה של חשיבה מעמיקה והשתתפות.

  אל תחכו לתורכם לדבר. הפכו אותו לאטרקציה שלכם - הוא גם יהנה יותר, וגם ירגיש שהוא לומד להכיר אתכם: אתם האנשים הנחמדים שמתעניינים בו

   

    .6 התאימו את עצמכם לאדם השני

  כבר כתבנו על נוירוני המראה וההתאמה לאוצר המילים. שני הדברים האלו חשובים, ויש דרך לעשות אותם מהדקה הראשונה.

  ריצ'רד באנדלר, אבי תורת ה-NLP, שמלמדת כיצד לנתח אישיות לפי התחביר הלשוני של האדם, וכיצד לשלוט על התנהגותו באמצעות ניסוחים לשוניים, חילק את בני האדם לשלוש קבוצות. החלוקה נקבעה לפי האופן שבו הם קולטים את העולם: אנשים ממוקדי ראייה, אנשים ממוקדי שמיעה, ואנשים ממוקדי תנועה. לדבריו, אנשים ממוקדי-ראייה מושפעים בעיקר ממראות ויזואליים (הפתעה), וחושבים בעיקר באופן ויזואלי. הם מדברים במונחים של "אני רואה ש" ו"תן לי להראות לך" “אנחנו רואים עין בעין” ו”אתה יכול לשפוך על זה קצת אור?”. הם נוטים להיות יותר שכלתניים ונמרצים, ולדבר מהר יותר. אנשים ממוקדי-תנועה הם טיפוסים יותר רגישים ואינטואיטיבים, ומדברים יותר לאט וברוגע, ובמילים כמו "אני מרגיש ש" “תן לי להסביר לך" "העניינים זזים" "אני מזועזע". אנשים ממוקדי שמיעה נמצאים איפשהו באמצע מבחינת קצב הדיבור, ומשתמשים במילים כמו "אני שומע ממך ש" “תן לי לספר לך" “יש הרמוניה" ו"אין לי מילים".

  החלוקה הזו אמנם גסה וקהה ועולה ממנה ניחוח לא נעים של אסטרולוגיה, אבל עומד מאחוריה מחקר פסיכולוגי. היא עשוייה להיות טובה מספיק כדי לעזור לכם לזהות מהר יותר את סגנון הדיבור והקצב של הטיפוס שמולכם. נסו לגלות אם הוא מהמתבוננים או המקשיבים. נסו להתאים את אוצר המילים שלכם לשלו ואת קצב הנשימה שלכם לקצב נשימתו. אם אתם מזהים את עצמכם בקבוצה אחת ואותו באחרת - תוכלו גם להתחבר יותר להבדלים שלכם ושלו בגישה לדברים.

   

  . 7התבלטו במילים הקטנות

  כדי להציג את האופי והייחוד שלכם מהר ובלי להסתכן בדיבורים מעייפים, שמרו על שני כללים: האחד הוא לומר רק מה שאתם באמת חושבים. להחמיא, אבל רק אם זה בכנות. להסכים רק כאשר אתם מסכימים, וכשדעתם אחרת – לומר אותה, בלי לתקוף ובלי להתבייש.

  הכלל השני הוא להשתמש תמיד במילים מעטות, לא מתחכמות, ושאומרות דברים שמיוחדים לכם, ולא לאף אדם אחר.

  חולצה יפה", למשל, זו מחמאה יבשושית ותפלה. “הכחול הזה נראה עליך טוב" היא מחמאה כיפית, מועילה, ושמלמדת משהו על זה שנתן אותה.

  הממ, תה עם ריח מעניין" היא התגובה הנפוצה ביותר של אנשים שמריחים תה שוסונג סיני. “הממ... שוסונג סיני?" היא התגובה השנייה הכי נפוצה. “תה בריח נקניק!” היא תגובה שמראה את השנינות של אומרה, בלי שהיה צריך להתאמץ. התה הזה באמת מריח כמו נקניק.

  וכשאחרי דקה בן שיחתכם שואל אתכם אם לא נפגשתם כבר פעם, העמידו פנים שאתם מנסים להיזכר. אבל בפנים, דעו שפשוט עשיתם עבודה טובה.


  כתבה זו נכתבה ע"י אסף אביר.

  מי שמעוניין בכתבות נוספות, יכול למצוא אותן באתר www.lifehacker.co.il...

  שיהיה בהצלחה בחיים:)

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/9/08 12:52:

   מצויין!

   אני מזמינה אותך לקבל את הטיפים שלי לעמידה מול קהל.

   יש לי פוסט על כך.

   תרמת לי ואשמח לתרום לך אם אוכל.

   אהבתי וכיכבתי.

    

   שי

     21/6/08 23:55:

   כוכב על ההשקעה

   אבל הדבר הכי חשוב

   תהיו אתם באמת - שפת הגוף שלכם זועקת יותר מכל מילה שתאמרו - מכל קשר עין שתצרו.

    

   ואם כבר - תאהבו את עצמכם או אז הדרך מובטחת שיאהבו אתכם:-)

     21/6/08 23:50:
   מצויין.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   eyalse
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין