כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אחריות חברתית - איכות חיים - למען הדור הבא !

  ♥ פעילות למען צדק חברתי ♥ איכות חיים ◄ אחריות חברתית ◄ ערבות הדדית ◄ טוהר המידות ◄שיתופי פעולה למען הדור הבא ♥ חברה + סביבה + בריאות = קיימות = הישרדות ♥ הבה נלכד את השורות ונקח את גורלנו בידינו ►

  0

  מהפכה חברתית מתפרצת

  13 תגובות   יום שבת, 28/6/08, 16:35

  עודכן בתאריך 2/01/09

  מהפכה חברתית מתפרצת
  למען הדור הבא = הישרדות
  למען הדורות הבאים
  = קיימות.

    

  לדעתי, המהפכה כבר כאן, בשערנו. היא מתבצעת בצעדים קטנים, המאופיינים על ידי שינויים במודעות הציבור שתשפיע בין היתר על גורמי ההון ועל גורמי השלטון. כדי להצליח צריך להשפיע על מקבלי ההחלטות במדינה, ע"י שילוב מרכיבים רבים (חינוך, תקשורת, חקיקה, אכיפה ועוד). עלינו (המגזר השלישי) להגיע לתודעת הציבור תוך שימוש במנהיגות כריזמתית, דוגמת הפעילות המופלאה והמבורכת של מגן דהרי. יחד עם זאת צריך לנהל את המאבק החברתי, למען צדק חברתי, בצורה מושכלת ולא בשליפה מהמותן.

   

  הגבתי בבלוג של מגן דהרי, בעקבות הערתו של יוסי בן טוב בנושא האגו, שנמחקה לאחר הבהרה ביניהם. הייתי ממליץ לכל המעוניין לפתח את נושא האגו, המניע ארגונים שונים, לבקר בדיון אחר, איך מוציאים ארגונים מהאגו?


  http://cafe.themarker.com/topic/464881/


  ציטוטים:

  - ציטוט-

  "מה שתוקע את הארגון, שוחק את האנשים ומחבל בהצלחה שלנו זה האגו."

   

  "מאבקי כוח. סכסוכים אישיים קטנוניים. חוסר נכונות לקבל ביקורת. משחקי שליטה וכפייה. אנשים שדואגים לתדמית העצמית ולמעמד שלהם יותר מכל. פוליטיקה פנימית מלוכלכת. טינה אישית על דברים שקרו לפני שנים. אגו, אגו, ועוד אגו, ועוד אגו."

   

   

  עבדכם הנאמן היה בין השואלים:

  • "איך נביא את הארגון שלנו לראות שהאגו הוא בעייה שצריך להתמודד איתה?"
  • "איך נביא את האנשים לרצות לעשות משהו בעניין?"  לדעתי, רק אם וכאשר יהיו לנו תשובות לשאלות הללו נוכל לגרום לשינוי תודעתי חברתי במדינה שלנו, למען הישרדות של חברה טובה יותר = איכות חיים.

  -סוף ציטוט -


  וכמובן צריך לזכור את אמרת המפתח כפי שכתב מגן:

   

  "צריך רק לדעת להשתמש בהם (בכוחות שלנו) בתבונה, ולשמור על בלאנס נכון"!

  _________________________________________________________

  להלן ציטוט מלא מהבלוג של מגן דהרי


  צטט: מגן דהרי 2008-06-28 16:14:13

  קבלת שבת שלישית,
  שעריי שמיים נפתחים, מנהיגים אטומים,
  מהפכה חברתית מתפרצת, ושעריי מימסד נפרצים


  בכביש המהיר לירושלים שעת אחה"צ של יום שישי, בדרך לקבלת שבת שלישית, הרגשתי כאילו האופנוע כבד יותר מהרגיל.

   

  "מה קרה? " אמרתי לו " לא התרגלת כבר לסחוב מגבר, מחשב מיקרופון ואידיאלים?" שאלתי אותו, "אתה מכביד עליי" נאנח האופנוע,"עד שהסכמתי לשתוק על הציוד שאתה מעמיס עליי, עכשיו הוספת לי את כובד המכתב לראש הממשלה!"

  מה אתה יוצא למלחמה ? למרות שהזהירו אותך, איימו עליך, הפחידו אותך, ניסו להשפיל אותך ולהקטין אותך, עשו לך תרגילים כדיי שתהפוך לגימיק חולף, נכון יצאת מהכול מחוזק, האמונה שבך הפכה כל ניסיון לגמד אותך לתוצאה הפוכה, אבל הפעם אתה מסתכן ובגדול, אתה יוצא נגד ראש ממשלה, אתה? מי אתה? האופנוען בדרכים? טרובדור? שכותב מילים ומנגינות?
  ומהו הנשק שלך? אופנוע ישן שעומד להתפרק? אידיאלים? הצחקת אותי! מה המשאבים שלך? מי תומך בך?
  המיתרים של הגיטרה?"
  המשכתי לרכב בדומייה, מהרהר ותוהה אוליי יש צדק בדבריו, אבל אלה מיתריי הלב שבי, זה גדול ממני,
  וזה עומד להתפקע, לכן יצאתי לדרכים
  "לעצור את הדימום הלאומי" ואי אפשר לצאת למלחמה מבלי לדעת שבכל סיכויי להצלחה יש סיכון של כישלון, האופנוע שמע את הרהוריי ורצה לענות לי, אבל למזלי הגענו למתחם האוהל, שם בחוץ נכנסתי אל תוך ערמת עגלות נכים, כיביתי את המנוע של האופנוע, שישתוק!!! והתחלתי לשיר בקול רם " שלום עליכם מלאכיי השלום מלאכיי עליון...." כל הקהל התחיל לשיר, וקדושה מהולה באהבה החלה מתפשטת בכל המתחם , ידעתי שהאמונה שבי חזקה מכל שיקול הגיוני,
  ( מוח-גוף- נשמה = מגן! עכשיו צריך רק לדעת להשתמש בהם בתבונה, ולשמור על בלאנס נכון בינהם, לזה התכוון המשורר באומרו " זכות הבחירה,הכל מונח לפיתחך גם הטוב וגם הרע האם תהיה מסוגל להבחין בינהם, ולבחור בדרך הנכונה?"
  מהפכה חברתית מתפרצת
  מפות לבנות כולם מסבים אל שולחן השבת שעל הכביש כמו משפחה גדולה אבל העיניים מדברות
  מהפכה חברתית מתפרצת
  מסביב לשולחן לפני שהתחלתי לקדש הקראתי להם את המכתב הנוסף לראש הממשלה ...מחיאות כפיים סוערות, לא תארתי לעצמי שעוד הערב, יקיימו חבריי הנכים את שכתבתי במכתב ויחריפו את המאבק.
  זכות גדולה היא לי לקדש על שולחן השבת הזה, שוב פעם דמעות של מלאכים נוזלות לכוס היין המבורכת טיפות נוסכות נחמה ותיקווה לכל הלוחמים החולמים
  מהפכה חברתית מתפרצת
  לאחר הקידוש שיחות עידוד מוזיקה טובה, אני כמעט לא שר הערב, השבוע העמוס התיש אותי, לכן אני יותר מנחה מעודד ומעביר את המקרופון לדורון, לעו"ד יוני דוידוביץ שמלווה את המאבק, ליוחאי שמחזק ומעודד, לשמחה שמפרגנת לציון, ולצליק שבתמונה, שהביא עוגות ושמפנייה, ועושה את ברכת הגומל המיוחדת שלו, באוהל ההזדהות עם מצוקת הנכים, צליק אפילו קפץ על רגל אחת כדיי להראות שהוא בריא, כבר אמרתי לכם, נשמה של בן 16!
  מהפכה חברתית מתפרצת
  דן המונשם מעודד את החברים, הבנתם את זה? דן שזקוק לצינור הנשמה ומצבר, וחייב כל כמה שעות לחזור הבייתה להטעין את עצמו, דן שמסכן את עצמו בקור הירושלמי כי אין לו מנגנון חיסוני כמו לאדם בריא, דן המופלא מגיע באופן קבוע לתרום את נוכחותו למאבק, ודן מעודד את חבריו, כשדן דיבר הבטתי באופנוע שלי, ושאלתי אותו " האם אתה מבין ?"
  תוכלו לראות את דן בכתבה בחדשות וואלה שיצאה היום
  מהפכה חברתית מתפרצת
  גילי המיוחדת מהקפה דה מרקר עם אושר שיושב על כיסא גלגלים, גילי עם לב ענק ונתינה ללא גבול! כל התמונות באדיבותה של גילי.
  ..מהפכה חברתית מתפרצת
  ...אורי מימין ומלי משמאל ליד האופנוע והמגבר שעליו, מקשיבים למוזיקה ומפזמים את השירים, אמא סימה מאשקלון באה לחזק את המאבק, האופנוע התחיל להזדקף בגאווה על כך שהוא גורם הנאה למלי ואורי ולכל העגלות שהתקבצו מסביב למוזיקה, הבטתי בו במבט שניסה להזכיר לו את דבריו בדרך לכאן.
  לאט לאט שמתי לב, שתוך כדיי השירים והאווירה הנעימה, נעלמים לי נכים מהקהל, הסתבר שאכן מספר נכים החליטו להחריף את המאבק והחליטו לפרוץ אל תוך משרדיי משרד הרווחה
  מהפכה חברתית מתפרצת
  מאיר וציון מול המחסום לאחר מספר שניות המחסום היה פתוח
  מהפכה חברתית מתפרצת
  יוחאי גם במאבק עם חיוך ניצחי על הפנים, מעליו איציק בבקא ,
  ההמולה בשיאה שוטרים מוזרמים למקום, אני ניגש לאופנוע, ומתחיל לקשור את הציוד, מארגן את עצמי לתזוזה, מוציא את המכתב שכתבתי לראש הממשלה, ואשר הקראתי להם בתחילת הערב, וקורא אותו לעצמי ולאופנוע,
  "שלום לך אדוני ראש הממשלה
  פעם נוספת אני כותב לך, ובעצם זו הפעם השלישית , שחבריי הנכים ואני, מגיעים לעשות קבלת שבת באוהל המחאה כאן בירושלים, הרעיון של קבלת השבת עלה בי כדיי להציג ולהראות, את הפן האנושי של ציבור הנכים, את החום והאהבה שבאנשים האלה, להדגיש את מצוקתם, אבל לא בדרך צעקנית ומתלהמת אלא בדרך מאופקת ומכובדת!
  האם אני צודק? האם זו הדרך? או שהם צריכים לצאת לרחובות כפי שעשו היום, או לשרוף צמיגים ולאיים במעשים קיצוניים כפי שהם מתכננים בשבוע הבא. האם רק כך משיגים דברים במדינה ?
  איתי מגיעים אנשים מקסימים בעליי מודעות חברתית ובעליי לב גדול וחם. ומה עם הלב שלך אדוני ראש הממשלה? אנחנו שוב פעם מזמינים אותך לעזוב את ביתך החם והמוגן ולבוא אלינו לאוהל המחאה,
  תרשה לי לספר לך אדוני ראש הממשלה, שהמחאה החברתית שאני גאה להוביל, חוצה גבולות אנשים ומפלגות, ואוליי ישמע לך מוזר, שלמעלה משלוש מאות עשרים אלף איש קוראים את האופנוען בדרכים,
  זה לא אני ואין לי מנגנון של אנשיי תקשורת אנשיי תדמית ויחצנים כפי שיש לך, אלא אלה המצוקות והשאיפות של העם לשנות את המצב ולברוא מציאות טובה יותר שמתנקזות אליי למאבק שלי בדרכים, אתה מבין אדוני ראש הממשלה, המצוקות שבמדינה מעצימות את כמות האנשים שמצטרפים אליי. אתה בעצם מעצים אותי!
  שהריי לא נבחרתי לשום מפלגה ולא התיימרתי להוביל ולעבוד אצל אף אחד כפי שאתה הצהרת בנאום מפורסם שלך " אני עובד אצלכם " תגיד לי ככה מתנהג עובד? רומס את המעסיקים שלו?
  אתה זה שאמרת בנאום אחר לאחר המלחמה " אני נשאר לתקן את הליקויים" תגיד לי מה תיקנת? ואיך זה שבמקום לתקן יותר ויותר ליקויים ,קילקולים, אזלות יד, חוסר מנהיגות ורפיסות מדממת את החברה הישראלית למוות.
  אדוני ראש הממשלה, לא אעבור איתך על כל החשבון שיש לי איתך ויש לי! אתה הוא המנהיג שלי ואתה הכתובת האחראית על מה שקורה במדינה, את העיניינים שיש לי איתך צברתי במפגשים שלי בדרכים עם העם, משדרות מוכת הקסאמים ועד משפחות החיילים החטופים, ממצוקת חסריי היכולת, ועד היאוש של המעמד הבינוני שמנסה לעבוד בכבוד ומגלה שבדרך הישר הוא לא גומר את החודש, לכן אני לא מדבר איתך עכשיו על מדיניות הקומבינות שמאלצת את העם להיות עבריין בשביל להביא אוכל הבייתה, לא מדבר איתך עכשיו על חוסר הביטחון האישי של האזרחים, זה חשבון אחר ושיחה אחרת. אני מתמקד במכתב זה בעיניין מצוקת הנכים, אתה מבין אדוני ראש הממשלה שמשהו דפוק במערכת אם הנכים פנו בבקשת עזרה לאופנוען בדרכים? אתה מבין שבעצם המערכת הממסדית האטומה לא התייחסה למצוקת הנכים שנאלצו לבקש עזרה להגברת המודעות ממני, ואני באתי רק ליום אחד ביום שלישי לפניי שלושה שבועות, ונשאבתי למאבק הצודק הזה שיכול היה להימנע, אפילו השרים הממונים מצדיקים את מאבקם, אבל זה בדיוק כפי שאתם מצדיקים את תביעתם של ניצוליי השואה, ובקומבינה מעכבים את הכספים וסופרים כל יום כמה אומללים נוספים שמתים.
  לכן אני פונה אל האדם שבך....אהוד בוא לאוהל המחאה של חבריי הנכים
  תאמין לי אתה תעשה טוב להם והרבה יותר טוב לעצמך, בוא דבר איתם, תקשיב למצוקתם
  חבק אותם, תבטיח לעזור להם, בזה אני מבטיח לך שתיקנה את ליבם וגם את עולמך,
  אני מחכה לך!
  אתם זוכרים שאני מאמין שמילים בוראות מציאות, זה מתחיל במחשבה שהופכת לדיבור, דיבור שהופך למילים, מילים הופכות למשפטים משכנעים, וכל זה הופך למעשה.
  השאלה שלי אתכם חבריי, אם אקרא לכולכם ולכולם, לבוא לערב אחד, לעצרת מחאה, חברתית כללית על כל האבסורד שמדמם אותנו למוות, ולבקש מראש הממשלה, להתפטר!!!, להעמיד מייד, חרום חלופית,
  לקבוע זמן לבחירות, עם סטנדרטים ערכיים ומוסריים שיחייבו את כל המתמודדים ועל כך ארחיב בעתיד.
  האם תצטרפו אלי ? האם תפעלו איתי ותדאגו שזו תהיה עצרת ענקית, האם כל מי מכם, שמכיר ארגונים חברתיים , תנועות נוער, גופים, ועדיי עובדים, וכלל עם ישראל, יעשה את כל יכולתו לרתום את כולם למשימה,
  כי אם תשובתכם תהיה חיובית, אני קובע תאריך. ועובד על תנועת מחאה שבאה וצומחת מהעם, נקייה מאינטרסים פוליטיים, והעצרת שנעשה תהייה מפגן כוח ויריית פתיחה של כוח העם שהחליט להצטרף לקריאתי ו.. " לעצור את הדימום הלאומי" ב-"דם" (דרך מאבקים)
  מחכה לתשובתכם !
  ברצוני להודות לכל החברים שבאו הצטרפו ותמכו פרטים בקישור קומונת רוכביי הפרלמנט
  ובנוסף מזכיר לכם את צוותא ת"א, מעתיק לכם פרטים מהרשומה הקודמת
  ב5/8/08 אני מופיע בצוותא תל אביב בסיפורים ושירים מהדרכים לכבוד הוא לי להופיע במוסד מכובד זה, שפתח את דלתותיו בפניי ברצון באהבה, ואני אפילו נרגש, וחש שזוהי אבן דרך ונקודת ציון אישית שלי שבאה מכל ההתעצמות החברתית שלנו!

  חשוב לי, אם אפשר, שתיקנו כרטיסים מראש תחזקו את הדרך ותעצימו אותה ואפילו תגרמו למופע להיות מכור מראש ! זאת הדרך שלכם לחזק את המסע !

  אם זה יקרה, כל הזרקורים יופנו אל המסע החברתי הזה !

  האם אני חולם? האם אני מציאותי? זה תלוי בכל אחד מכם שירכוש כרטיסים מראש.

  זאת קופת צוותא 03/6950156/7

  ניפגש בדרכים, בכיכרות, במצוקות
  ובצוותא תל אביב
  מחכה לכם
  מגן 054/3055033
  האופנוען בדרכים

  - סוף ציטוט -


  עדכון מהשטח: השר הרצוג עמד בכבוד בהתחייבותו. האם גם הנכים ידעו לעמוד בהתחייבותם?


  יישר כח למגן חיוך
  ___________________________________________________


  הפוסט הקודם: משנים פרופיל

  הפוסט הבא: עקרונות חילופי שבויים

  דרג את התוכן:

   תגובות (13)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/5/12 10:29:

    

   המהפכה החברתית המתפרצת, שאת פעמיה חזינו לפני ארבע שנים ויותר הולכת ומתחזקת.

   ביולי 2011 הקמנו אוהלים;
   בספטמבר 2011 עברנו למעגלי שיח;
   בסתיו-חורף 2012 התחלנו בפעילויות שטח מעשיות
   וכעת במאי 2012 אנחנו מתאגנים למאבק ארוך טווח שסופו מי ישורנו.

    

    

     16/7/08 19:43:


   דורון יקר

   אהבתי את הרשומה שלך

   אהבתי את התגובות למרות שלא מסכים עם כולן

   יוצא לי להיתקל   בכך בהרבה מקרים באירגונים, בהתארגנויות עם מטרות טובות, שמאבקיי אגו מונעים מהם להמריא,

   לצערי בעם שלנו ,כול אחד מנהיג, כול אחד יודע ומבין בכול דבר,כול אחד לא רק שרוצה להביע את דעתו אלא במקרים רבים גם כופה את דעתו על האחר, אבל אותו אחד לא יצא מפתח ביתו לעשות מעשה למען החברה,מלבד מעשים נקודתיים להשקיט את מצפונו וביתר הזמן יעדיף להישאר בסלון ביתו מול טלביזייה משעממת, לשימחתי אני וגש בדרכים הרבה אנשים מדהימים, אידיאולוגים משכילים שהחליטו לעשות מעשה, ומה שמאחד אותנו זאת אהבה גדולה לבני האדם,לעם ולמדינה

   היום יום עצוב, יום בו החזירו את גופות החיילים שלנו, אבל זה גם יום של גאווה על העם שלנו שלא ויתר ותמך במישפחות לאורך כול הדרך, ועתה נשאר לעשות את הכול ולהחזיר את גלעד הבייתה,

   לאחר מכן מקווה להצליח לארגן כוח גדול נצטרך לעבוד על חתך רוחבי, שיביא שינוי מנטלי וערכי בחברה הישראלית,

   גם בנושא חינוך, חברה, מנהיגות, וביטחון, ...לבנות תשתית אחרת, מערכת הסכמות אחרת, יש כאלה שקוראים לזה חוקה, צריך לבדוק אוליי הבשילה השעה, אבל בטוח שבמיידי צריך לנקות את השדה שם למעלה כדיי לאפשר לדברים חדשים לצמוח שם....

   בעיניין בן טוב: לא יושרו ההדורים אלא העיניינים הסתדרו ברגע שהנחנו לאהבה להוביל ולקבוא ביננו ......

   אין לי ספק ששום מהפכה לא תצא מהקפה, אלא בקפה הזה מבחינתי  יש חברים פירגון ואהבה,

   אני מסכים איתך שרק הפגנות ועצרות לא יבצעו מהפכה חברתית, אבל היא כלי של החלש כנגד הממסד השמן והחזק, , נכון שזה בלבד לא מספיק אבל ביחד עם זה צריכה להיות  תוכנית ביצוע, התארגנויות, איסוף כוח, כתיבת חזון, ושיכנוע רבים בצדקת הדרך....

   וזה לא קל אבל אפשרי

   אהבתי את הפירגון

   ומאחל לך

   בהצלחה

     11/7/08 16:53:

   צטט: נפרטיטי המלכה 2008-07-10 15:51:07

   דורון היקר...

   כמה משאבים צריך כדי להזיז משהו..

   כמה זמן יקח עד שמשהו יזוז?

   האם בדורנו אנו נזכה לראות שינוי?

   נכון, אם לא נתחיל היום מה יהיה בעתיד?!

   אנימצדיעה לך, למגן דהרי ולכל יפי הנפש אשר מחפשים דרך להביא לשינוי לו אנו זקוקים ביותר.

   מחזקת את ידייך ,מעריצה  ומעריכה את פועלך. כוכב במלאי הבא שלי.

   רפאלה  

    

   רפאלה תודה חיוך 

    

    ש. כמה משאבים?
   ת. אם נרצה מספיק חזק יגיעו גם משאבים.

    

   ש. כמה זמן יקח?
   ת. גם כעת דברים משתנים לטובה, אם כי לא בקצב שהיינו רוצים.

    

   ש. האם נזכה בדורנו?
   ת. לעולם לא נגיע לאידאל, אבל תמיד צריך לשאוף אליו.

     

   תודה על מילות העידוד.

   אם נצליח לרתום את הפוליטיקאים, כך שיהיה להם כדאי, הם יעשו את מה שאנחנו היינו רוצים שיעשו.

    

   פוליטיקאים הושפעו בעבר ע"י אנשי אומנות והגות. 
   את מוזמנת לסייע ע"י רתימת כשרונך המופלא בציור חיוך

     10/7/08 15:51:

   דורון היקר...

   כמה משאבים צריך כדי להזיז משהו..

   כמה זמן יקח עד שמשהו יזוז?

   האם בדורנו אנו נזכה לראות שינוי?

   נכון, אם לא נתחיל היום מה יהיה בעתיד?!

   אני מצדיעה לך, למגן דהרי ולכל יפי הנפש אשר מחפשים דרך להביא לשינוי לו אנו זקוקים ביותר.

   מחזקת את ידייך ,מעריצה  ומעריכה את פועלך. כוכב במלאי הבא שלי.

   רפאלה


    

     30/6/08 01:56:

   צטט: קנולר 2008-06-29 19:14:46

   כמה טוב שיש אנשים בלי אגו. והם הגיבורים האמיתיים שלנו.

    

   יהודית,

    

   תודה על תגובתך חיוך 

    

   כמה טוב שיש אנשים שיודעים למצוא את האיזון הנכון (בין האגו, המניע אותם, לבין הצורך החברתי).

   איזהו גיבור? - הכובש את יצרו.

    

     30/6/08 01:51:

   צטט: ציון כהן. 2008-06-29 16:53:19

   מימוש עצמי למען הכלל

   www.sderot2as.co.il/ask.ppt

    

   תסתכלו מה עשה החמאס ואיך כבש את עזה

   איך ש"ס המקורית הצליחה כמטאור

   ואיך צה"ל נלחם בחירוק שיניים ועבודה סזיפית נגד התארגנות החמאס,,

   ואתם כולכם יש בידכם

   רק לעשות ולעשות ולארגן ולהתארגן לת ולתרום ולהתארגן

   לא יכול להיות שיהא מיקור חוץ

   לא יכול להיות שפנסית חובה תהא רק לעשירים

   לא יכול להיות שכל העובדים במשרדי הממשלה וחברות ממשלתיות יהיו ראשונים בסולם השכר

   20%  נהנים ו 80 אחוז נאנקים

   כאשר אנו מקבלים כספים מארה"ב ותרומות מיהדות התפוצות וגם מלבינים כספים של יהודים שסרחו בכל העולם

   וכאשר זה יגמר,, אז מה  יקרה?

    

    

   ציון,

   כתבת, "לא ייתכן" - אבל עובדה שזה קורה.
   לכן אציע לתקן, "לא ראוי".

    

   מדינת ישראל עברה לכאורה שינוי מחברה פסאודו-סוציאליסטית לחברה פסאודו-ליברלית, קפיטליסטית. כתבתי פסאודו, משום שמעולם לא הייתה המדינה שלנו סוציאליסטית וגם איננה ליברלית במלא מובן המילה.

   בשנים הראשונות למדינה, שבהן הכלכלה נחשבה כביכול כלכלה סוציאליסטית לא הצליחה המדינה להבטיח רווחה, בשל העדר תכנון הולם המביא בחשבון את טובת הכלל. תמיד נהנו המקורבים לצלחת. וכיום המצב לא השתנה מהבחינה הנ"ל. שכן כאשר מנסים לממש כלכלה של שוק חופשי מסתבר כי ההון רוכז בידי מעטים, המקורבים לצלחת, שיש להם השפעת יתר על גורמי השלטון. כפועל יוצא הפערים בחברה הולכים וגדלים, כאשר החלשים סובלים מאיכות חיים ירודה ויכולתם להיטיב מצבם הולכת ופוחתת עם חלוף השנים.

    

   זה בידינו לשנות!

    

   רק אם נתאחד נצליח!

    

     29/6/08 19:14:
   כמה טוב שיש אנשים בלי אגו. והם הגיבורים האמיתיים שלנו.
     29/6/08 16:53:

   מימוש עצמי למען הכלל

   www.sderot2as.co.il/ask.ppt

    

   תסתכלו מה עשה החמאס ואיך כבש את עזה

   איך ש"ס המקורית הצליחה כמטאור

   ואיך צה"ל נלחם בחירוק שיניים ועבודה סזיפית נגד התארגנות החמאס,,

   ואתם כולכם יש בידכם

   רק לעשות ולעשות ולארגן ולהתארגן לת ולתרום ולהתארגן

   לא יכול להיות שיהא מיקור חוץ

   לא יכול להיות שפנסית חובה תהא רק לעשירים

   לא יכול להיות שכל העובדים במשרדי הממשלה וחברות ממשלתיות יהיו ראשונים בסולם השכר

   20%  נהנים ו 80 אחוז נאנקים

   כאשר אנו מקבלים כספים מארה"ב ותרומות מיהדות התפוצות וגם מלבינים כספים של יהודים שסרחו בכל העולם

   וכאשר זה יגמר,, אז מה  יקרה?

    

     28/6/08 23:08:

    

   ציטוט חלקי: neri 2008-06-28 22:24:37

    

   לקראת הבחירות אני מעריך שיעלו קמפיינים רבים אך בעיות כמו אלו הן כרוניות ודורשות עבודה של כל הפלגים הפוליטיים.

    

   בהחלט, כאשר הקמפיינים עולים יש צורך באיחוד של כל הכוחות ואחרי כן לשמור על הגחלת, לדאוג שההבטחות יקויימו עד תום. כמאמר השיר "אני ואתה נשנה את העולם" כי הכדור (גם) בידנו.

    

   דורון יקר,

    

   בהמשך לתגובתו של חברי נרי, אוסיף שמעורבות חברתית מתחילה בראש ובראשונה בהטמעת מודעות והסברה.

   לבעלי המגבלה הצובעים על הכנסת יש זכות ולגיטיציה לעשות כן ולתבוע את זכויותיהן, אך לפני כן, יש לחקור את הסיבות שהניעו אותם להגיע לשם. גם בישראל "המודעת" של 2008, אני נתקל בלא מעט מעסיקים שחוששים (עקב דעות קדומות) להעסיק אנשים בעלי מוגבולויות שונות.

    

   אני למזלי עצמאי אך במהלך הרצאותיי ובמסגרת המגע שלי עם לא מעט נכים, אני רואה את האומללות והעוולות שנגרמת עקב חוסר מודעות אישית. התוצאה : יותר ויותר נכים מגיעים לחוסר ברירה והם דורשים כסף מהמדינה בעוד שברוב המקרים, המדינה גורמת להם לחוש קורבן במקום להשקיע במשאבים כגון הסברה והטמעת מודעות חברתית (ועסקית) להכשרת ולהעסקת אנשים בעלי מוגבלויות.

    

   אני זכיתי להפוך נכות לאיכות ואני מאמין שיש ביכולתי לסחוף לא מעט אחריי, ובכך להרחיב את שליחותי. באם הנך מכיר במות, כנסים, אירועים, ושאר פעילויות ציבוריות ששם אוכל להנחיל את המסר שלי - אשמח לשתף פעולה.

    

   שבוע טוב. 

     28/6/08 22:24:

   אין ספק שצריך לחבר מערכות ולתאם פעילות.

    

   חשוב גם לפתח אחריות רחבה לגבי מה שאנחנו עושים ולא פעם כמו במקרה של בעלי מוגבלויות פיזיות תשומת הלב האזרחית חשובה לא פחות ממימון מקופת האוצר.

    

   מעבר לאחריות לעורר תשומת לב, צריך לפתח את המשאבים והמוסדות שיתמכו בשינוי.

   לקראת הבחירות אני מעריך שיעלו קמפיינים רבים אך בעיות כמו אלו הן כרוניות ודורשות עבודה של כל הפלגים הפוליטיים.

    

     28/6/08 22:10:

   נרי,

    

   תודה על תגובתך.

    

   אכן, הקשר בין האגו ויכולת של התארגנות מורכב.

    

   אנשים לעתים נשכבים על הגדר כביכול למען ציבור כזה או אחר. אין לי ספק כי המניעים האמוציונלים שלהם הם לא אלטרואיסטים לחלוטין, אבל ברור שהם משקפים את הרצון הכן שלהם לתקן עוולות לשכבות מוחלשות ובעשותם כן יש להם רשות מוסרית לפעול בשם החברה כולה למען תיקון. אני גם מסכים עם דעתך כי מאבקים מסוג זה עלולים לעתים להיות לרועץ ולהוביל דווקא לתוצאות הפוכות. שכן השינוי לא יושג דרך פעילות "הפגנתית" אלא בעבודה פרלמנטרית. לדעתי שביל הזהב הוא לשלב פעולות הפגנתיות בצורה מושכלת עם שדלנות = "יצירת הלובינג" בקרב מקבלי ההחלטות.

    

   אייל סבג הינו חבר שלי בקפה. טרם הספקנו להתוודע, מעבר להחלפת הודעות נימוסין, אך אני סמוך ובטוח כי עוד נכונו לנו ימים של שיתוף פעולה.

    

     28/6/08 17:04:

   הנה אני מייבא את תגובתי שלי מהפוסט ההוא

    

   צטט: neri 2008-06-28 16:55:01

    

    דורון,

    

   הקשר בין האגו ויכולת של ההתארגנות להביא תוצאות ללא ספק מורכב. מצד אחד אנשים לוקחים מלחמות על עצמם, פורצים גדרות ושורפים משרדי ממשלה בשם ציבור מוחלש כזה או אחר. בכל הפעמים המניעים האמוציונלים משקפים את הרצון של כולנו לתקן עוולות לנכים, זקנים, ניצולי שואה, חולי סרטן, מפוני עזה, חינוך והזנת ילדים, הכאת זקנים, שיחרור חטופים .... עוולות הקיימות בחברה והסביבה בה אנו חיים.

    

   הראש כפי שהעיר/ה כאן משהו לא יציב ונדמה שאם נזעזע אותו הוא יהפוך להיות טוב יותר.

    

   אך הבעיה היא מערכתית, האנרגיות האלה שחשובות עבור שיפור וביסוס תנאי חייהם של אנשים עם מוגבלות פיזית עלולות להיות אלו שיובילו לקיצוץ בחינוך, ומה אז? האם אנחנו יכולים להעדיף נכים על ילדים? איך מחשבים את זה?

    

    מימי ואדי סאליב, דרך הפנטרים השחורים ודורות רבים של אקטיביסטים נראה שאופן זה של פעולה מוגבל, אבל אי אפשר גם לוותר עליו. אנחנו צריכים להשלים אותו במעשים מערכתיים ובניית תודעה משותפת לכל - אזרחים, מוגבלים, בעלי עסקים, פעילים פוליטית ובעלי משרות מפקיד עריה ועד ראש ממשלה.

    

   שינוי כזה לא מושג דרך פעילות "הפגנתית" הוא מושג על ידי בניית מהלכים חדשים ודגשים חדשים בתרבות הישראלית, ונראה שהבשלות לכך מתחילה לנבוט בקירבנו.

    

   אני חושב שמודעות למצוקתם של אנשים עם מוגבלויות גדולה וראוי לקדם פעילות של אדם כמו אייל סבג (חבר בקפה)  כדי לחזק את ההבנה ביכולת שלנו כבני אדם לפתח את עצמנו ואת הסביבה שלנו בלי לשרוף את משרד האוצר.

    

   פרופיל

   דורון טל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון