כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  משגיח כשרות

  בלוג שעוסק בדברים שמעניינים אותי ומעסיקים אותי, שזה אומר חילונים וחרדים, ישראליות, כנסת, זכויות אדם ודמוקרטיה (איור: עמוס בידרמן, הארץ)

  0

  נא להכיר - תקנה 119. כתם בספר החוקים

  42 תגובות   יום חמישי, 3/7/08, 17:13

  אין כל צורך בחוק חדש שיאפשר להרוס או להחרים בתים. למדינת ישראל יש חוק כזה והוא מאפשר להרוס כל בית של כל מי שהיה מעורב בעבירת אלימות או אפילו תמך בה. לא מאמינים? תקראו

   

   

   

  מה הבסיס החוקי שלפיו הרסה ישראל במשך עשרות שנים מאות בתים של מחבלים ורק באינתיפאדה האחרונה - 270 בתים כאלה? זאת, כאשר בג"צ מאשר את ההריסות עשרות פעמים, גם אם מגביל אותן לאגפים מסויימים של הבית. לא היה פשוט לברר את התשובה. לא יאמן כמה מהר שכחו כאן שעד לפני שלוש שנים הרסו פה בתים על בסיס קבוע. אולי אפשר לקרוא לזה הדחקה. את התשובה סיפקו בסופו של דבר עו"ד לאה צמל ומקור משפטי נוסף: תקנה 119 לתקנות לשעת חרום. זוהי תקנה מנדטורית משנת 1945 שאני מצטט כאן מאתר ארגון "בצלם":


  תקנה 119 לתקנות הגנה לשעת חירום

  1. מפקד צבאי רשאי להורות בצו שישמטו לטובת ממשלת פלשתינה (א"י) כל בית מבנה או קרקע, שיש לו טעם לחשוד בהם שמהם נורה נשק אש כל- שהוא שלא כחוק או שמהם נזרקו, פוצצו, התפוצצו או נורו באופן אחר פצצה, רימון יד או חפץ נפיץ או מבעיר כלשהם שלא כחוק, או כל בית, מבנה או קרקע השוכנים בכל שטח, עיר, כפר, שכונה או רחוב, שבהם נוכח לדעת כי תושביהם, או מקצת מתושביהם, עברו, או ניסו לעבור, או חיזקו את ידי העוברים, או היו שותפים שלאחר מעשה לעוברים עבירה על התקנות האלה, עבירה שבה כרוכות אלימות או הטלת אימה או עבירה שעליה נדונים בבית- משפט צבאי; ומשמטו בית או מבנה או קרקע כלשהן כנ"ל רשאי המפקד הצבאי להחריב את הבית או את המבנה או כל דבר שבתוך או על הבית, המבנה או הקרקע. מקום שכל בית, מבנה או קרקע שמטו לפי צו מאת המפקד הצבאי כאמור לעיל, רשאי הנציב העליון בכל זמן, בצו, למחול על השמט כולה או מקצתה ואז תקומנה שנית, כדי מידת אותה מחילה, הבעלות על הבית, המבנה או הקרקע וכל טובות-הנאה או זכויות-שימוש, בבית, במבנה או בקרקע או עליהם, לקניין בני-האדם שהיו זכאים בהם אילולא ניתן צו השמט .

  2. חברים לחילות הממשלה או לחיל המשטרה, הפועלים בהרשאתו של המפקד הצבאי, רשאים לתפוס ולהחזיק, ללא פיצויים, כל רכוש בכל שטח, עיר, כפר, שכונה או רחוב כאלה נזכרים בתקנת-משנה (1), לאחר שיפנו משם, ללא פיצויים, את המחזיקים הקודמים, אם ישנם כאלה.

   

   

  ובתרגום לעיברית: המפקד הצבאי (היום נושא בתפקיד אלוף פיקוד העורף) רשאי להחרים ולהרוס כל בית שנורתה ממנו אש או נזרק חפץ בוער או שאחד מתושביו היה שותף לעבירת אלימות או תמך בעבירה כזו. אין צורך אם כן בחוק שיאפשר להרוס בתים. יש חוק והוא מעניק לצה"ל שיקול דעת כמעט בילתי מוגבל. 60 שנה עבור מאז סיום המנדט ועדיין לא מחקנו את התקנה הזאת המאפשרת להרוס בעצם הכל מספק החוקים שלנו. לפעמים נהוג בכנסת לומר על חוקים שמתקבלים שהם מטילים כתם על ספר החוקים הישראלי. השאלה היא האם אפשר בכלל להכתים ספר חוקים שבו יש תקנה כזו?

  דרג את התוכן:

   תגובות (42)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/7/08 11:47:

   ואגב, אין אותו דין לרוצחים יהודים ורוצחים ערבים. כי אם עוד לא הבנתם ביננו לבין הערבים יש מלחמה ומחלוקת בקשר לעתיד המדינה והאדמה הזאת שאנו חיים בה. אם לא הבנתם, אנחנו במצב מלחמה.

    

   אבל קשה להבין שאנחנו במלחמה אמיתית, קיומית ויומיומית אם גרים בת"א ולא עושים מילואים מידי פעם.

   אגב, זה שאין פיגועים כבר כמה שנים במרכז זה הרבה בזכות הגדר והחיילים שעובדים יום ולילה. כן, גם אני בגיל 35 כמעט שומר בלילה בדיוק כמו שעשיתי בגיל 18 ואני שומר ברצינות ולא ישן. וכן התנאים חרא, ישנים בחדר מלא בבוץ על מיטות ברזל ישנות ושבורות, האוכל לא משהו ואומרים תודה שיש בכלל, לא ישנים הרבה והיציאות על הפנים כי הסד"כ מאד נמוךך ואח"כ כשבאים לת"א שמאלנים קוראים לך פאשיסט. לפעמים אני מתפלא איך המדינה הזאת בכלל מחזיקה מעמד.

     8/7/08 11:40:

   כתבתי כאן תגובה וכנראה שהיא היתה קיצונית מידי אז היא נמחקה...

    

   השמאל הפך את עורו, מכיוון פוליטי נאור ופלורליסטי שמקשיב ושומע דעות של שני הצדדים, מה שמתקרא השמאל בישראל הפך לימין, קיצוני, פונדמטליסטי ולא מקשיב לצד השני. בדיוק כמו השמאל באירופה. שמאל שמלא בשנאה. זה לא השמאל שאני הייית חבר בו.

    

   אני הייתי פעם שמאל, מרצ, עד שהבנתי שהשמאל כבר לא מייצג אותי. אני מחפש את ההומניות, אבל ההומניות של השמאל נתונה רק לאנשי שלומו. השמאל מפלה בין דם לדם. דם מתנחלים מותר ואילו פלסטינים הם קורבנות.

    

   תקשיבו לעצמכם ותבינו איך השמאל מתכווץ ולמה. כי הוא יורה בעצמו ובמה שהוא אמור לייצג. אני הייתי מרצ, עכשיו אין לי למי להצביע. כש "שמאלנים" מצדיקים רצח של מתנחלים, כי "מה הם חפשו שם בשטחים?", אבל מוחה נגד הרג של "פלסטינאים", שיש להם זכות להיות איפה שהם רוצים. פה בנקודה הזאת, ה"שמאל" אבד את הצידוק המוסרי שלו והפך בעיני לתנועה פאשיסטית לכל דבר. תנועה שמפלה בין דם לדם ומצדיקה רצח.

    

   שיהיה לכם בכיף עם הפאשיזם הנאור שלכם. אני בטוח שגם את התגובה הזאת תמחקו, בשם הדמוקרטיה והפוליטקלי קורקט, עוד משהו שה"שמאל" אימץ והוא בעצם צביעות. לומר את אותם הדברים אבל במילים מכובסות...

    

   על החתום, לוחם חי"ר במילואים ששומר עליכם כבר 16 שנה. אבל מה אכפת לכם, כשאתם מפגינים נגדי בגדר בשבילכם אני רוצח ופאשיסט. SO BE IT.

     6/7/08 08:45:

   צטט: shahar ilan 2008-07-05 23:22:11

   nתפוצצת. כל העולם המערבי מוצף במהגרים מאפריקה. את ההשלכות של זה אי אפשר בכלל לשער.

    

    אפריקה מהגרת - בינתיים הדבר היחידי שמתפוצץ שם זה טרור איסלאמי.

    החמאס מודיע בראש חוצות שאין להם בעיה לנצח את ישראל כי הישראלים אוהבים חיים והם החמאס אוהבים מוות.

   את מה שקורה במסגדים באירופה גם כן קשה לתרץ רק במצב של כיבוש. גם רשויות החוק האירופאיות עושות עוול לצעירים מוסלמים שמעוניינים לנהל אורח חיים קצת יותר פתוח: להתלבש אחרת, לצאת עם בחורים לא מוסלמים. במקום להגן עליהם מצדיקים את  המשפחה שמדכאת או רוצחת את הבנות ואומרים שזה המנהג בחברה שלהם.

   אנחנו בתוך תיסבוכת ענקית ויש בה צדדים כלכליים, חברתיים דתיים וטריטוריאלים.

    

   שוב זה לא מצדיק את תת התנאים שבהם חיים הפלשתינאים 

    

     6/7/08 06:19:

   בין אולמרט, שרי קדימה (ופרידמן במיוחד), הח"כים שלה, מפלגות הימין והדתיים - יש לי תחושה שהמגמה הכללית היא הכתמת ספר החוקים.
     6/7/08 05:48:

   אם תקנה 119 היא הבסיס החוקי שלפיו מאשרים הריסת בתים,גם היא לא נכונה.

    

   בתקנה מדובר על מצב שבו מתבצעת פגיעה מתוך הבית או שהאנשים אשר קשורים למפגע בתוך הבית,ולכן צריך להרוס אותו.במצב הקיים אין להם לגיטימציה להרוס את הבית,אלא אם כן הבית שימש במקום ביצוע טרור.

    

   הכוונה היא שאם הבית שימש בפועל כאמצעי לביצוע טרור,ולא אם מי שגר בו ביצע פעולה חבלנית.

   כך לדוגמא,אם הבית היה מקום מפגש,מקום מסתור נשק מעבדת נפץ או עמדת צלפים-רק במקרה הזה ניתן להרוס.

   אך עם הטרוריסט התגורר בבית אין שום סיבה להרוס את הבית.זה לא רק פירוש מרחיק לכת לחוק-זה לבצע חוק אחר לגמרי.

   אני לא מבין איך לא עלו על זה עד עכשיו כל מיני ארגונים למיניהם.

     5/7/08 23:48:

   צטט: shahar ilan 2008-07-05 20:30:50

   צטט: פולני 2008-07-05 19:58:55

   הריסת בתים במזרח ירושלים לא תייצר שום הרתאה ושום כלום. גם ככה הורסים שם עשרות בתים בשנה בגלל בניה לא חוקית.

   רק מה, יש כאן מילכוד 22...

   מצד אחד להשיג אישור בנייה זה דבר קרוב לבלטי אפשרי.

   מצד שני האוכלוסיה ממשיכה לגדול ואין ברירה אלא לבנות ללא אישור.

   תוסיפו לזה את העובדה שלערביי מזרח י-ם אין אזרחות אלא תושבות, כלומר ניתן לגרש אותם בקלות לצד השני של הגדר שעוברת להם באמצע השכונה.

   יוצא מזה שלמרות כל הבעיות ערביי מזרח י-ם הם משלמי המיסים הטובים ביותר בעיר.

    

   צריך לראות כדי להאמין

   מה שמדהים זה שאחר כך אנחנו מתגאים בזה שאנחנו הומניים.

   הישראלי הממוצע משוכנע שהחיים שלו זה החיים של כולם, והוא לא יודע שבמזרח ירושלים מתנהל שלטון אחר לגמרי של מג"ב, השב"כ, אגף הפיקוח על הבניה ומנהל האוכלוסין, שהופך את חיי התושבים לגיהנום בעודם בחיים.

    

    לא רציתי להגיד את המילה הזאת קודם כדי לא לעורר פרובוקציות אבל כשהייתי שם לאחרונה בהחלט חשבתי אפרטהייד.

    

     5/7/08 23:22:

   צטט: גילה_ט 2008-07-05 22:52:41

   ברצינות...אני לא מבינה מה מרתיע ומה לא וגם לא בטוחה שתנאי חיים קשים הם שמוציאים אנשים וגורמים להם להתאבד או לדרוס. אם ככה כל אפריקה הייתה צריכה להתפוצף לנו בפרצוף

   מתפוצצת. כל העולם המערבי מוצף במהגרים מאפריקה. את ההשלכות של זה אי אפשר בכלל לשער.

    

     5/7/08 22:52:

   צטט: shahar ilan 2008-07-05 17:23:59

   האונס נראה לי בילתי רלבנטי לחלוטין.

   לגבי הסמים, השאלה היא איזה  והאם בשנים האחרונות הוא היה נקי. זה די ברור ששום רכב כבד לא אמור להיות בידים של משיהו שצורך סמים בקביעות. ולמרות שאני די סובלני לצריכת מריחואנה ואלכוהול, אם יש תלות - צריך להרחיק אותם מעבודת נהיגה והפעלת ציוד מכני כבד. איכשהו נראה לי שיש כללים לדברים האלה ואם האיש היה מכור, החברה תדרש לתת הסברים.

    

    אונס בדרך כלל לא כל כך מראה שליטה עצמית שצריך בשביל כלי מכני כבד....או אולי הוא מוכיח עודף שליטה וגם זה לא רצוי

   אז אולי אפשר להרוס גם את הבית של בעלי החברה חיוך

    

   ברצינות...אני לא מבינה מה מרתיע ומה לא וגם לא בטוחה שתנאי חיים קשים הם שמוציאים אנשים וגורמים להם להתאבד או לדרוס. אם ככה כל אפריקה הייתה צריכה להתפוצף לנו בפרצוף

   מאיזו אפליה סבלו מטיסי המטוסים במיגדלי התאומים? או כמה וכמה מחבלים מתאבדים שבאו "ממשפחות טובות?" לי נראה שזה יותר קשור לשטיפת מח דתית.

   יחד עם זאת אין לאף אחד את הזכות לגרום לכך שהפלשתינאים יחיו בתת תנאים.

    

   בקיצור מצב מסובך!

    

     5/7/08 20:30:

   צטט: פולני 2008-07-05 19:58:55

   הריסת בתים במזרח ירושלים לא תייצר שום הרתאה ושום כלום. גם ככה הורסים שם עשרות בתים בשנה בגלל בניה לא חוקית.

   רק מה, יש כאן מילכוד 22...

   מצד אחד להשיג אישור בנייה זה דבר קרוב לבלטי אפשרי. 

   מצד שני האוכלוסיה ממשיכה לגדול ואין ברירה אלא לבנות ללא אישור.

   תוסיפו לזה את העובדה שלערביי מזרח י-ם אין אזרחות אלא תושבות, כלומר ניתן לגרש אותם בקלות לצד השני של הגדר שעוברת להם באמצע השכונה.

   יוצא מזה שלמרות כל הבעיות ערביי מזרח י-ם הם משלמי המיסים הטובים ביותר בעיר.

    

   צריך לראות כדי להאמין 

   מה שמדהים זה שאחר כך אנחנו מתגאים בזה שאנחנו הומניים.

   הישראלי הממוצע משוכנע שהחיים שלו זה החיים של כולם, והוא לא יודע שבמזרח ירושלים מתנהל שלטון אחר לגמרי של מג"ב, השב"כ, אגף הפיקוח על הבניה ומנהל האוכלוסין, שהופך את חיי התושבים לגיהנום בעודם בחיים.

    

     5/7/08 20:28:

   צטט: ג'יבריש 2008-07-05 19:54:14

    

   וזה מתחיל עם הצדקות נורא מרשימות של "הרתעה" וזה יגמר באפליה מוחלטת ללא הצידוק של אוכלוסייה שלמה. צריך לזכור אנו כחברה נבחנים בייחסנו למיעוטים בשעות הקשות ולא בזמן שלום , ואכן אנחנו חווים תקופות קשות. לצערי ההנהגה הנוכחית והיעדרה של אידיאולוגיה מכוננת ומכוונת מוליכות אותנו ייגון שאולה.

   א. הריסת בתים היא לא חידוש. היא היתה הנורמה עד לפני שלוש שנים.

   ב. הבה נודה על האמת יחסית דברים אחרים שאנחנו עושים לפלשתינאים (יישור של שכונות שלמות מסיבות ביטחון), ההריסה הזאת ממש לא מתבלטת.

    

    

     5/7/08 19:58:

   הריסת בתים במזרח ירושלים לא תייצר שום הרתאה ושום כלום. גם ככה הורסים שם עשרות בתים בשנה בגלל בניה לא חוקית.

   רק מה, יש כאן מילכוד 22...

   מצד אחד להשיג אישור בנייה זה דבר קרוב לבלטי אפשרי. 

   מצד שני האוכלוסיה ממשיכה לגדול ואין ברירה אלא לבנות ללא אישור.

   תוסיפו לזה את העובדה שלערביי מזרח י-ם אין אזרחות אלא תושבות, כלומר ניתן לגרש אותם בקלות לצד השני של הגדר שעוברת להם באמצע השכונה.

   יוצא מזה שלמרות כל הבעיות ערביי מזרח י-ם הם משלמי המיסים הטובים ביותר בעיר.

    

   צריך לראות כדי להאמין 

     5/7/08 19:54:


   הריסת הבית נתפשית כאקט אפשרי אך ורק מכיוון שהמבצע הינו ישראלי מוסלמי, אם מחר, נניח, יהודי ישראלי יבצע רצח של שלושה מוסלמים לא משנה מה היא הסיבה האם נוכל להרוס את ביתו ולהוציא  את ילדיו ואישתו לרחוב?

   אם התשובה היא כן הרי שאין איפה ואיפה והחוק אינו מפלה בין אזרחי המדינה. אבל בואו לא ניתמם התשובה היא כמובן לא , כלומר החוק מתקיים באופן חד צדדי כלפי אזרחים ממוצא יהודי בלבד, כלומר ,בנוסף לחוקי הדת המפלים וחוקי הקרקעות אנו גם מתחילים להפעיל ענישה סלקטיבית בתחומי הקו היירוק, וזה מתחיל עם הצדקות נורא מרשימות של "הרתעה" וזה יגמר באפליה מוחלטת ללא הצידוק של אוכלוסייה שלמה. צריך לזכור אנו כחברה נבחנים בייחסנו למיעוטים בשעות הקשות ולא בזמן שלום , ואכן אנחנו חווים תקופות קשות. לצערי ההנהגה הנוכחית והיעדרה של אידיאולוגיה מכוננת ומכוונת מוליכות אותנו ייגון שאולה.

     5/7/08 18:59:

   צטט: ג'יבריש 2008-07-05 17:35:47


   אם מטרת ההריסה היא תאבת נקם אז העניין מובן, מדינת ישראל מתנהגת כמו ארגון מאפיה שאין לו חוק ומשפט ואזרחיו החפים מפשע נתונים להחלטות שרירותיות אד הוק. הבעיה מתחילה כאשר מנסים להסביר שהעניין הוא "ליצור הרתעה", כאילו מדובר בקול הגיוני ולוגי. שהרי מחבל המפוצץ עצמו או נוהג מסומם על טרקטור הוא בהכרח אדם לוגי, כמובן שעשרותת ההתקפות באמצעות כל סוגי הנשק האפשריים לאורך תקופות זמן ארוכות לא יצרו הרתעה אבל הריסת הבית והענשת בני המשפחה שמי יודע אם בכלל היו בקשר עם המחבל.

    

   איבדנו את חוש המידה וההגיון, אין עוד משמעות למילה אזרח ישראלי או לזכיות אדם בסיסיות הפכנו לתמונת מראה של אויבינו הגדולים ביותר ואנו מתדרדרים איתם יחד ללא יכולת לבלום. נורנו רק יהדות מול איסלם איסלם מול יהדות במערבולת הישר אל בור הניקוז.

   מצד אחד אתה צודק. מצד שני הנקם הוא ללא ספק חלק מהענישה וההרתעה. לא נוליך את הנקם, כאשר מדובר במחבלים מתאבדים שמותם אינו עבורם עונש?

   התשובה היא כמובן שבמוקדם או במאחור תבוא פעולת התגמול הצבאית בזמן ובמקום שיראו לנו ובה יהרגו כנראה הרבה יותר אנשים ויהרסו בתים ויהרסו חיים, אבל זו תהיה פעולה צבאית - אז כביכול זה יהיה בסדר. האם זה טוב יותר מהריסת הבית?

   אין לי תשובות. רק מעלה את השאלות.

     5/7/08 17:35:


   אם מטרת ההריסה היא תאבת נקם אז העניין מובן, מדינת ישראל מתנהגת כמו ארגון מאפיה שאין לו חוק ומשפט ואזרחיו החפים מפשע נתונים להחלטות שרירותיות אד הוק. הבעיה מתחילה כאשר מנסים להסביר שהעניין הוא "ליצור הרתעה", כאילו מדובר בקול הגיוני ולוגי. שהרי מחבל המפוצץ עצמו או נוהג מסומם על טרקטור הוא בהכרח אדם לוגי, כמובן שעשרותת ההתקפות באמצעות כל סוגי הנשק האפשריים לאורך תקופות זמן ארוכות לא יצרו הרתעה אבל הריסת הבית והענשת בני המשפחה שמי יודע אם בכלל היו בקשר עם המחבל.

    

   איבדנו את חוש המידה וההגיון, אין עוד משמעות למילה אזרח ישראלי או לזכיות אדם בסיסיות הפכנו לתמונת מראה של אויבינו הגדולים ביותר ואנו מתדרדרים איתם יחד ללא יכולת לבלום. נורנו רק יהדות מול איסלם איסלם מול יהדות במערבולת הישר אל בור הניקוז.

     5/7/08 17:27:

   צטט: lazybones 2008-07-05 13:40:51

   לפי דעתי כדאי לבנות להם עוד הרחבה לבית. למה להרוס? לא חבל? הרי זה לא ירתיע וזה רק יגרום להם לשנוא אותנו יותר. לא שאני טוען שהם שונאים אותנו, הם אוהבים אותנו ולפי דעתי הכל היה תאונה ובכלל מבויים. ובכלל היה איבוד שפיות זמני ובכלל הוא לא כשיר לעמוד למשפט. אני מציע לתת להם לבנות עוד הרחבה לבית ואולי כמה נשים יהודיות במתנה לבני המשפחה. זה בטוח ירגיע אותם והם יפסיקו לשנוא אותנו.

   הרעיון שהמשפחה לא רלבנטית עובד בשני הכיוונים ולכן נאלץ לדחות גם את הצעותיך המקוריות להעניק למשפחה פרסים לרוב.

     5/7/08 17:23:

   צטט: גילה_ט 2008-07-05 13:21:02

   הייתי מאד שמחה גם אם מישהו יתייחס לאחריות החברה שהעסיקה את הדורס.

     לרוצח הזה יש רקורד מופלא של אונס, עישון סמים ומה לא. איך חברה לעבודות עפר נותנת לאדם כזה שופל ליד?

   לא נראה לכם שגם לחברה יש כאן חלק בענין?

    

   מה דעתכם?

   האונס נראה לי בילתי רלבנטי לחלוטין.

   לגבי הסמים, השאלה היא איזה  והאם בשנים האחרונות הוא היה נקי. זה די ברור ששום רכב כבד לא אמור להיות בידים של משיהו שצורך סמים בקביעות. ולמרות שאני די סובלני לצריכת מריחואנה ואלכוהול, אם יש תלות - צריך להרחיק אותם מעבודת נהיגה והפעלת ציוד מכני כבד. איכשהו נראה לי שיש כללים לדברים האלה ואם האיש היה מכור, החברה תדרש לתת הסברים.

    

     5/7/08 17:19:

   צטט: רועיפלד 2008-07-05 10:25:40

    

   זה נראה לי בלוג מנומס וענייני, אז אני אתאמץ לו להגיד מה אני חושב שאופן כללי על הטענות האלה, אלא רק לעניין

    


   תודה לך. הבלוג המנומס והענייני מעריך את גישתך עד מאד.
     5/7/08 13:40:

   לפי דעתי כדאי לבנות להם עוד הרחבה לבית. למה להרוס? לא חבל? הרי זה לא ירתיע וזה רק יגרום להם לשנוא אותנו יותר. לא שאני טוען שהם שונאים אותנו, הם אוהבים אותנו ולפי דעתי הכל היה תאונה ובכלל מבויים. ובכלל היה איבוד שפיות זמני ובכלל הוא לא כשיר לעמוד למשפט. אני מציע לתת להם לבנות עוד הרחבה לבית ואולי כמה נשים יהודיות במתנה לבני המשפחה. זה בטוח ירגיע אותם והם יפסיקו לשנוא אותנו.

     5/7/08 13:21:
   הייתי מאד שמחה גם אם מישהו יתייחס לאחריות החברה שהעסיקה את הדורס.

     לרוצח הזה יש רקורד מופלא של אונס, עישון סמים ומה לא. איך חברה לעבודות עפר נותנת לאדם כזה שופל ליד?

   לא נראה לכם שגם לחברה יש כאן חלק בענין?

    

   מה דעתכם?

     5/7/08 11:29:

   צטט: רועיפלד 2008-07-05 10:25:40

    

    

    שפע אדמות??? שמעת אולי על זה שעזה זה המקום הכי צפוף בעולם???

    

   זה מיתוס, יש הרבה מקומות הרבה יותר צפופים בעולם: מנהטן, הונג קונג ותל אביב.

    

   העוני אכן גדול שם

    

   אני לא מתווכחת עם הטיעונים שלך.

     5/7/08 10:25:
    

   זה נראה לי בלוג מנומס וענייני, אז אני אתאמץ לו להגיד מה אני חושב שאופן כללי על הטענות האלה, אלא רק לעניין

    

   צטט: היא הנותנת. אני -לא! 2008-07-05 00:27:19


   אולי הגיע הזמן שיתחילו לשקם את עצמם ולא יתבכיינו: "אכלו לי, שתו לי"???

    

   הנה, יש להם שפע אדמה פנוייה בעזה ולא ראיתי שהם מקימים שם מפעלים בעזרת התרומות הנדיבות

    

   אלא פעלים לייצור גראד!

    

    שפע אדמות??? שמעת אולי על זה שעזה זה המקום הכי צפוף בעולם??? "שפע התרומות הנדיבות" מסתכמות כולן בערך ביום אחד של תמ"ג ישראלי.

    

   נותנים להם פרנסה בבניית הרכבת-הקלה והם מנצלים זאת לפיגוע ברברי!

    

    נותנים להם פרנסה? אנחנו מונעים פרנסה מ 99% מהפלסטינאים, וגם לאלה שבונים את הרכבת הקלה ודומיה אנחנו לא בדיוק עושים טובה. אולי הם נותנים לנו רכבת קלה לא פחות משאנחנו נותנים להם פרנסה (ולא נדבר על תנאי ההעסקה).

    

   אולי שיתחילו גם נשותיהם לצאת לעבודה, כמו שהחרדים התחילו להפנים שכדאי?

    

    מה בדיוק הטעם שהנשים יצאו לעבודה, כשכבר הגברים סובלים ממעל 50% אבטלה בסגרים ומחסומים בגדה ומצורים על עזה?

    

   ומי שרע לו - מוזמן לעבור לירדן, שם ירגיש בבית.

    

    

    

    

    

   כמה כיף לסדר את הטיעונים בחיים בלי שום קשר למציאות
     5/7/08 09:26:

    

   צטט: היא הנותנת. אני -לא! 2008-07-05 00:27:19


   אולי הגיע הזמן שיתחילו לשקם את עצמם ולא יתבכיינו: "אכלו לי, שתו לי"???

    

   הנה, יש להם שפע אדמה פנוייה בעזה ולא ראיתי שהם מקימים שם מפעלים בעזרת התרומות הנדיבות

    

   אלא פעלים לייצור גראד!

    

   נותנים להם פרנסה בבניית הרכבת-הקלה והם מנצלים זאת לפיגוע ברברי!

    

   אולי שיתחילו גם נשותיהם לצאת לעבודה, כמו שהחרדים התחילו להפנים שכדאי?

    

   ומי שרע לו - מוזמן לעבור לירדן, שם ירגיש בבית.

    

    

    

    

    

   בדיוק כמו שאצלנו יוכלתו של הפרט הבודד להשפיע על סביבתו מוגבלת מאד, כך גם אצל הפלשתינאים, ואולי הם הרבה יותר מוגבלים. סביר להניח שיש באמת רוב פלשתינאי שקט שמעוניין לחיות את חייו בשקט אבל מי שקובע את הטון הם ארגוני הטרור.

   אשר ליציאה לעבודה - איפה בדיוק? באיזה מקומות עבודה? הרי הרסנו את מעט התשתית הכלכלית שהיתה שם? ובאיזה כסף בדיוק את מעוניינת שיקימו מפעלים בעזה? ומי ישקיע שם כשכל הזמן עפים שם טילים בשני הכיוונים?

     5/7/08 07:45:

   http://www.taayush.org/new/20041231-walla.htm

    

   יעלון מינה ועדה שתבחן מדיניות הריסת הבתים.

   אלוף פיקוד המרכז לשעבר: הריסת הבתים אינה מרתיעה, אלא מעוררת רגשי נקם.גם דו"ח פנימי בצה"ל לסיכום 1,000 ימי הלחימה הראשונים שהופץ בקיץ 2003, קובע שאין הוכחות שהריסת הבתים מרתיעה, וכי מספר הפיגועים אף עלה בחודשים שלאחר יישום המדיניות החדשה.

   http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=173237&sid=126

    

   דו"ח: הרס בתי מחבלים גורם יותר נזק מתועלת
   ועדה צבאית, שמונתה ע"י הרמטכ"ל משה יעלון, קובעת כי הרס הבתים משיג הרתעה מוגבלת, אולם מעודד איבה ושנאה בקרב הפלסטינים .


   אולי הגיע הזמן שיתחילו לשקם את עצמם ולא יתבכיינו: "אכלו לי, שתו לי"???

    

   הנה, יש להם שפע אדמה פנוייה בעזה ולא ראיתי שהם מקימים שם מפעלים בעזרת התרומות הנדיבות

    

   אלא פעלים לייצור גראד!

    

   נותנים להם פרנסה בבניית הרכבת-הקלה והם מנצלים זאת לפיגוע ברברי!

    

   אולי שיתחילו גם נשותיהם לצאת לעבודה, כמו שהחרדים התחילו להפנים שכדאי?

    

   ומי שרע לו - מוזמן לעבור לירדן, שם ירגיש בבית.

    

    

    

    

     4/7/08 19:02:

   צטט: mosheshy 2008-07-04 17:53:44

   קיצונים תמיד היו,ויהיו.מה שצריך לעשות,ולא עושים,זה לצמצם את הגורמים הדוחפים לקיצוניות.לייבש את הביצה שבה צומחים הייתושים.במקום לייבש את הביצה (את הגורמים לסכסוך בין ישראל לפ'לסתינים,ולאפליה הנמצאת אצל הערבים החיים בין הישראלים),הורגים יתוש אחד(הורסים את הבית) וחושבים שזה מה שירתיע את שאר ייתושי הביצה המתרבים במהירות.

    

    

   החיים במזרח ירושלים מדכאים עד כדי יאוש.

   לאלפי ואולי עשרות אלפי אנשים יש בעיות עם תעודות ומעמד שהופכות את החיים שלהם לסיוט.

   העוני שולט בכל. וגם הצפיפות. כי בגלל הגדר המונים עברו מהגדה.

   התשתית ירודה כי מעולם לא השקענו שם באמת.

   להשיג רישיון בניה זה סיוט. סמים ובריונים משתוללים. בקיצור זה סוג של הארלם.

   לא זה לא מצדיק לקחת טרקטור ולדרוס אנשים ולהפוך אוטובוסים.

   אבל כדאי שנביא בחשבון שיש אנשים שבעיניהם זה דווקא כן מצדיק, ובעיניהם זו אפילו עסקה משתלמת.

    

     4/7/08 18:06:

   צטט: אורה לב-רון 2008-07-04 12:49:50

   צטט: shahar ilan 2008-07-03 21:04:46

   צטט: ריקי שיר 2008-07-03 20:33:43

   ואם מותר להרוס... תוך כמה זמן מותר לבנות???

   כשהנציב העליון נותן חנינה, כמדומני

    

    

   אז אין ברירה, יוחזר הנציב העליון!

   אז זהו - שממש ממש לא!!!

    

     4/7/08 17:53:

   גילה שאלה שאלה מהותית.

   "

   נראה לי שהשאלה היותר חשובה כאן היא האם יש להריסת הבית אפקט הרתעה.

   תמיד אפשר יהיה להצדיק בחוק את ההריסה, או בתקנות בטחוניות או בחוק אחר. חוקים אפשר תמיד לשנות ולהתאים.

   שוב, צריך לבדוק אם הריסת בית כזו תרתיע את המג'נון הבא לפני שישתגע ויעשה משהו כמו נהג הבולדוזר."

    

   לא נראה לי שהריסת הבית תביא להרתעה.בטוח שהריסת הבית תביא לייתר שנאה אצל בני המשפחה המרובים  שיצטרכו ללון תחת כיפת השמיים,ואצל קרובי משפחתם הרבים.

   קיצונים תמיד היו,ויהיו.מה שצריך לעשות,ולא עושים,זה לצמצם את הגורמים הדוחפים לקיצוניות.לייבש את הביצה שבה צומחים הייתושים.במקום לייבש את הביצה (את הגורמים לסכסוך בין ישראל לפ'לסתינים,ולאפליה הנמצאת אצל הערבים החיים בין הישראלים),הורגים יתוש אחד(הורסים את הבית) וחושבים שזה מה שירתיע את שאר ייתושי הביצה המתרבים במהירות.

   כמו כן אהבתי את האבחנה החדה של אורה לב רון.

   "אז אין ברירה, יוחזר הנציב העליון!"

   "זה לא השריד המנדטורי היחיד. גם הזכות לשבור שביתה בגלל מצב חירום (או שירות חיוני) הוא בריטי נטו.

   כמה נעים, אנחנו בו זמנית כובש ונכבש."

    

    

    

     4/7/08 17:47:

   צטט: אורה לב-רון 2008-07-04 12:51:15

   זה לא השריד המנדטורי היחיד. גם הזכות לשבור שביתה בגלל מצב חירום (או שירות חיוני) הוא בריטי נטו.

   כמה נעים, אנחנו בו זמנית כובש ונכבש.

    

   לטוני בלייר ממילא אין מי יודע מה הרבה עבודה בתור משכין שלום. אולי אפשר להציע לו את משרת הנציב.

     4/7/08 17:45:

   צטט: גילה_ט 2008-07-04 07:51:27

   נראה לי שהשאלה היותר חשובה כאן היא האם יש להריסת הבית אפקט הרתעה.

   תמיד אפשר יהיה להצדיק בחוק את ההריסה, או בתקנות בטחוניות או בחוק אחר. חוקים אפשר תמיד לשנות ולהתאים.

   שוב, צריך לבדוק אם הריסת בית כזו תרתיע את המג'נון הבא לפני שישתגע ויעשה משהו כמו נהג הבולדוזר.

   אז זהו שב-2005 הצבא הפסיק להרוס אחרי שועדה שלו הגיעה למסקנה שזה לא מרתיע.

   אגב, אני לא חושב שמרתיע או לא זו השאלה היחידה. מעניין (אבל לא כל כך מעשי) היה לעשות מחקר שישווה את אחוז המצטרפים לארגוני טרור מקרב אנשים שביתם נהרס בילדותם לאחוז שלהם בכלל האוכלוסיה הפלשתינאית. ההיגיון שלי אומר שההריסות ממש מספקות לארגוני הטרור את הדור הבא. לא שבלי זה לא יצטרפו ובכל זאת די ברור שלהרוס לילד את הבית זו דרך מצויינת להבטיח שנאת עד.

    

     4/7/08 12:51:

   זה לא השריד המנדטורי היחיד. גם הזכות לשבור שביתה בגלל מצב חירום (או שירות חיוני) הוא בריטי נטו.

   כמה נעים, אנחנו בו זמנית כובש ונכבש.

     4/7/08 12:49:

   צטט: shahar ilan 2008-07-03 21:04:46

   צטט: ריקי שיר 2008-07-03 20:33:43

   ואם מותר להרוס... תוך כמה זמן מותר לבנות???

   כשהנציב העליון נותן חנינה, כמדומני

    

    

   אז אין ברירה, יוחזר הנציב העליון!

     4/7/08 07:51:

   נראה לי שהשאלה היותר חשובה כאן היא האם יש להריסת הבית אפקט הרתעה.

   תמיד אפשר יהיה להצדיק בחוק את ההריסה, או בתקנות בטחוניות או בחוק אחר. חוקים אפשר תמיד לשנות ולהתאים.

   שוב, צריך לבדוק אם הריסת בית כזו תרתיע את המג'נון הבא לפני שישתגע ויעשה משהו כמו נהג הבולדוזר.

    

   יש גם עוד שאלה - לרוצח הזה יש רקורד מופלא של אונס, עישון סמים ומה לא. איך חברה לעבודות עפר נותנת לאדם כזה שופל ליד?

   לא נראה לכם שגם לחברה יש כאן חלק בענין? 

     3/7/08 21:04:

   צטט: ריקי שיר 2008-07-03 20:33:43

   ואם מותר להרוס... תוך כמה זמן מותר לבנות???

   כשהנציב העליון נותן חנינה, כמדומני

    

     3/7/08 20:33:
   ואם מותר להרוס... תוך כמה זמן מותר לבנות???
     3/7/08 20:23:

   צטט: shahar ilan 2008-07-03 19:55:14

   צטט: שפי 2008-07-03 19:13:33


   נעלבתי שאתה מופתע.

   חלק מהחשיפות שביקשת

    

   מצטער, לא הייתי מודע לשירות הממושך שלך בצבא קבע. מופתע

    

   ממושך באורך 0

   החיים מלאים בהפתעות.

     3/7/08 19:55:

   צטט: שפי 2008-07-03 19:13:33


   נעלבתי שאתה מופתע.

   חלק מהחשיפות שביקשת

    

   מצטער, לא הייתי מודע לשירות הממושך שלך בצבא קבע. מופתע

     3/7/08 19:53:

   צטט: yosiilan 2008-07-03 19:23:48

   אתה אומר שבעצם הצעת החוק הנוכחית היא מיותרת ופופוליסטית - ברור

    

   אבל אם אתה מתנגד לתקנה הנותנת כח "מוגזם" ביד כוחות הביטחון - אולי נכון להחליפה בחוקים שיפרטו מתי כן ומתי לא

    

   הרי כשמדובר ביהודים הרעיון להעניש את הילדים הקטנים או את ההורים הזקנים של רוצח רק בגלל שהוא רצח היה נראה לנו מטורף לחלוטין. איך זה שזה נראה לנו כל כך טיבעי כשמדובר בערבים? מילא, אם היתה לבנאדם מעבדה בבית שבה הוא הכין חומר נפץ, הבית ראוי להריסה. אבל האיש קם בבוקר והפעיל דחפור. מה הקשר של המשפחה שלו?

     3/7/08 19:23:

   אתה אומר שבעצם הצעת החוק הנוכחית היא מיותרת ופופוליסטית - ברור

    

   אבל אם אתה מתנגד לתקנה הנותנת כח "מוגזם" ביד כוחות הביטחון - אולי נכון להחליפה בחוקים שיפרטו מתי כן ומתי לא

     3/7/08 19:18:


   שמע, יפה. שלח את זה למזוז ברק ואולמרט.

    

   אמנון.

    

   http://israblog.nana10.co.il/534977

     3/7/08 19:13:


   נעלבתי שאתה מופתע.

   חלק מהחשיפות שביקשת

     3/7/08 19:00:

    

    

   צטט: שפי 2008-07-03 18:53:01


   יש להבדיל בין הריסת בית בשטח ישראל או בשטחים כבושים.

   התקנה שאתה מציין נוגדת את סעיף 33  באמנת ג'נבה ואת תקנה 50 לתקנות האג, שתי אלה אוסרות על הענשה קולקטיבית והענשה של מי שלא ביצע בפועל את העבירה.

    

   לטענת בגץ תקנה 119 גוברת על אמנת ג'נבה ותקנות האג כיון שמדובר במשפט מקומי, נשאלת השאלה האם שטחים כבושים כפופים למשפט מקומי,המשפט הבינלאומי גורס כי שטח כבוש אינו כפוף למשפט המקומי אלא למשפט הבינלאומי.

    

    

    

    

    

   ש-פ-י?

   אני לא יודע מה לעשות מול עוצמת הידע והבקיאות שהפגנת כאן.

   היית מושלת צבאית לפני שעברת לענייני פנסיה?

    

    

    

    

     3/7/08 18:53:


   יש להבדיל בין הריסת בית בשטח ישראל או בשטחים כבושים.

   התקנה שאתה מציין נוגדת את סעיף 33  באמנת ג'נבה ואת תקנה 50 לתקנות האג, שתי אלה אוסרות על הענשה קולקטיבית והענשה של מי שלא ביצע בפועל את העבירה.

    

   לטענת בגץ תקנה 119 גוברת על אמנת ג'נבה ותקנות האג כיון שמדובר במשפט מקומי, נשאלת השאלה האם שטחים כבושים כפופים למשפט מקומי,המשפט הבינלאומי גורס כי שטח כבוש אינו כפוף למשפט המקומי אלא למשפט הבינלאומי.

    

    

    

    

    

    

   פרופיל

   Shahar Ilan
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   פיד RSS

   ארכיון