כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אנשים שהולכים בדרך הטנטרה .

  0

  על הצאקרות התנועה אנרגטית בגוף והקשר למחלות .

  1 תגובות   יום שישי , 8/8/08, 09:05

  מאמר זה נכתב על ידי לאחר חיפוש אינטנסיבי אחר תשובה לשאלה -

  כיצד מערכת זרימת האנרגייה בגוף מושפעת מחוויות היום יום -

  כיצד היא באה לידי ביטוי בחסימות אנרגטיות אשר אינן מטופלות כראוי וגורמות להתפרצות מחלות פיזיות .


   הצא'קרה הראשונה - מולהדארה (בסנסקריט ).

  גוף האדם נחלק לשבעה חלקים [ סגמנטים ] . שבעה חלקים אלה נפרדים זה מזה באמצעות קרום שריר בעל חדירות נמוכה כחלק ממנגנון טבעי להגנה שמטרתו למנוע מצב בו חוסר איזון אנרגטי בחלק אחד ישפיע על החלק הסמון לו.
  כל חלק מורכב מכמה איברים בעלי קרבה אנרגטית ותפקודית ומחובר לבלוטה אנדוקרינית אחת לפחות.
  כל חלק כזה גם קשור לצא'קרה ובנוי באופן כזה שהאנרגיה המצטברת בצא'קרה מזינה את הבלוטה הקשורה לחלק המסויים.
  כיצד מרכזי האנרגיה מחוברים לבלוטה ?
  מוליכות אלקטרומגנטית גבוהה יוצרת שדה בעל התנגדות אלקטרומגנטית נמוכה שסופגת אנרגיה בקלות .
  האנרגיה במרכזים מפיקה תדר גל עולה , מלמעלה למטה , ומכאן צבעי הצא'קרות.

  החלק הראשון - צא'קרה ראשונה - מרכז זה הוא בסיס לכל מרכזי האנרגיה משום שהוא מאפשר לאנרגיית האדמה לעלות דרך הבסיס , ממשיכה דרך עמוד השידרה עד למרכז השביעי .
  מרכז זה משפיע על הצורך והעיסוק המתמיד בהשגת מזון , קורת גג ושאר דברים חומריים , ברמה הקולקטיבית הוא מתבטא בהמשך קיום הגזע האנושי דהיינו רבייה.
  האנרגיה בבסיס היא צפופה בעלת תדר נמוך וצבעה אדום.
  פתיחות במרכז זה מעניקה לנו תחושה שאנו ניצבים עם שתי רגלינו על הקרקע , תחושה של קיום אנרגטי ופיזי מלא סיפוק יציבות ותחושה של החלטיות פנימית.
  האברים הקשורים לצא'קרה זו - כליות , דרכי השתן והבלוטות העל כליתיות , קיימת השפעה על השיניים הציפורניים והעצמות בגלל ההורמונים המופרשים מבלוטות העל הכליתיות כגון אדרנלין , נוראדרנלין וקורטיקואידית .
  קיום רצוף ומאוזן של אנרגיה בצא'קרה זו מאפשר את קיומו של החלק הפיזי. מחסור בה יוצר מחלות לדוגמא : חוסר אנרגיה בכליות שמתבטא באי ספיקה כרונית גורם להופעת אנמיה קשה.
  ברמה הרגשית יחוש האדם חוסר בטחון בעולם החומר שיביא לחיפוש אחר ביטחון חומרי . אדם כזה יחוש חוסר בטחון וחוסר סיפוק קבוע. אנשים אלה יתקשו להעניק וגם לא ידעו לקבל למרות תחושת המחסור שהם חווים.
  סוג כזה של מתח יביא לפעילות יתר של הבלוטות העל-כליתיות.
  באופן קולקטיבי - משבר של מלחמות יכול להביא לתופעות דומות כי האיום הקיומי גדול ומתמשך.
  אנשים החווים איום קיומי מתמשך לרוב חולמניים , רגישים מאד ונבהלים בקלות הם חיים במצב מתמיד של לחץ ותחושה של אי בטחון בעצמם ובאחרים .
  ברמה הפיזית - גופם קר למגע , עורם חיוור והם סובלים מבעיות בכליות ובדרכי השתן לעיתים גם מלחץ דם גבוה.

   

  המרכז השני - המרכז המיני .- סוודיסטנה .

  מרכז זה קשור לפעילות המינית ולמערכת הרבייה.
  הצא'קרה השניה צבעה כתום , תיפקודה האנרגטי משפיע על אברי הרבייה הנשיים והגבריים , האשכים הפרוסטטה שלפוחית השתן , החצוצרות השחלות והרחם.
  כאשר מרכז זה פתוח וזרימת האנרגיה חופשית הוא מקבל ומעניק אהבה מינית , רמת האנרגיה בו ואיכותה נקבעת בשלב ההתפתחות הצעיר ומסביר את הצורך במגע גופני בין הורים וילדים. חוסר איזון עקב קבלה מופחתת של אנרגיה מאחד ההורים עלול לגרום להפרעות בהתנהגות המינית .כאשר המרכז פתוח ייהנה האדם ממגע ויגיע בקלות לאורגזמה , מצבם הפתוח של המרכזים האחרים יביא לתחושת האורגזמה בגוף כולו.
  המרכז מחולק לשניים - קדמי ואחורי . חוסר איזון בין שני הקטבים תקבע איזה אנרגיה תהיה דומיננטית . אדם שלא זכה לאהבת אם בשלב הראשוני של חייו אך זכה לעודף אנרגיה גברית מאביו - יחווה עודף אנרגיה גברית בקוטב הדרומי .אדם זה כאשר יפגוש אשה שהיא בעלת עודף אנרגיה גברית - יחוש דחייה משום שהקוטביות האנרגטית של שניהם דומה. מצב זה ניתן כמובן לשינוי ותיקון ואיזון מחודש.
  כאשר המרכז מתפקד באופן סדיר וזורם מתקיים בין שניים דו שיח אנרגטי . המרכז האחורי מדרבן את האדם ליצור קשר ומעניק לו את הכוח לעשות זאת ואילו המרכז הקדמי מקבל את תחושת האנרגי בצורה של הנאה עמוקה , כך נוצר רצף של תנועה אנרגטית שנכנסת ויוצאת במקביל ובהתאמה לתנועת הגוף הפיזי .
  תנוחת שיווה -שאקטי במעשה הטנטרה היא המיקום האידאלי לחוויית זרימת האנרגיה המדוברת .זרימת האנרגיה אצל הגבר נעה בין הקוטב החיובי הדרומי המעניק אל הקוטב השלילי הדרומי המקבל של האשה. זרימת האנרגיה של האשה נעה מהקוטב החיובי הצפוני הממוקם בחזה אל הקוטב הצפוני השלילי שבחזה הגבר . אשה אוהבת מעניקה את אהבתה מאזור בית החזה וקולטת אהבה באזור אברי המין שלה .
  גבר אוהב קולט אהבה דרך החזה ומעניק דרך אברי המין שלו .זרימה אנרגטית תקינה בין אזורים מקוטבים אלה יביאו לתחושת אורגזמה אנרגטית מתמשכת בין השניים .
  מעשה האהבה הוא חיוני משום שהוא מעורר דינמיקה אנרגטית בכל הגוף כולו ומניע אנרגיה תקועה מאידך , הוא צורך כמויות אנרגיה יקרה . שיטת הטנטרה והטאו-טנטרה מאמנת את הגבר לשליטה בסוגרים מה שמאפשר לו להגיע לאורגזמה ללא פליטה טלשמר אנרגיה יקרה וחיונית .
  מעצורים מיניים מהווים טריגר לתקיעות במהלך המתואר .
  הימנעות ממין שמלווה במשבר נפוצה אצל נשים יותר מגברים . היא נובעת לרוב מביטויי אלימות והתחשבות מועטה , אלימות תוקפנות והתעללות מינית בגיל צעיר עלולים לחסום את המרכז הקדמי .
  האיברים שמקבלים אנרגיה מהמרכז המיני :
  אצל הגבר - אשכים , פין בלוטת הערמונית , השופכה , שלפוחית השתן ובלוטת הזרע.
  אצל האשה - השופכה , פי הטבעת , שלפוחית השתן הרחם השחלות והחצוצרות.
  חסימות אנרגטיות במרכז זה יביא לאפשרות של התפרצות מחלות [ כולל סרטן ] בכל אחד מאברים אלה.

   

  המרכז השלישי - מרכז מקלעת השמש - מניפורה .

  מרכז מקלעת השמש זוהר בצבע צהוב.
  מרכז זה מחולק גם כן לאזור קידמי ואזור אחורי.
  כאשר מרכז זה פתוח אנחנו יכולים לאהוב את הסובבים אותנו ולהנות מנוכחותם , אזור זה משמר את זיכרון החיים הראשוני .
  אנחנו מרגישים נינוחות בחברה וחשים מקושרים לאנושות כולה.
  האנרגיה שאנו קולטים במקלעת השמש מאנשים אחרים הופכת לאהבה ואותה אנו מעניקים להם בתמורה. מרכז זה עלול להיחסם עקב טראומה גופנית ושל סכנת חיים , סכסוך עם שכנים חברים או עמיתים .
  פגיעה בזרימה תגרום לאדם לנתק קשר עם הסביבה. הוא יעדיף להיות לבד ולהתרועע עם מעט אנשים. יעלו רגשות שלילים כמו שנאה קנאה או פחד כלפי אחרים .
  כאשר המרכז הקדמי פתוח והאחורי סגור יהיה האדם נטול דאגות בכל הנוגע לבריאותו , אך יסבול מכאבי גב או בקע בדיסקוס . כאשר המרכז האחורי פתוח והקדמי סגור יפתח האדם תגובות תוקפניות כלפי אחרים , חוסר בטחון ויחוש מנותק מסביבתו.
  חסימה בשני המרכזים הקדמי והאחורי עלול להביא להתפתחות של שילשולים עויתות מעיים , אנמיה , כיבים בכיבה , מעי רגיז , עליה ברמת הסוכר בדם וכאבי בטן עד לרמה של התפתחות סרטן בחלל הבטן.
  עודף אנרגיה רגשית משפיע גם הוא על איברים למשל : חוסר מנוחה מתמשך , בטלה מופרזת , קנאות [דתית] או קושי בעיכול משברים יסחט אנרגיה מהקיבה והתרסריון . כעס ותוקפנות משפיעים על הכבד ושלפוחית השתן.
  באופן כללי כל איבר מושפע מהיבט נפשי ספציפי ולרוב המחלה מופיעה לאחר סיום המשבר.

   

  המרכז הרביעי - מרכז הלב - עאנתה .

  המרכז הרביעי מצוי בבית החזה וצבעו ירוק .
  המרכז קשור לסביבתנו המשפחתית , למערכות היחסים שלנו עם הורינו , עם ילדנו ועם בני הזוג .
  באמצעות מרכז זה מתקיים הקשר הרגשי עם אהובנו. חילופי אנרגיה איתם מוליכים לאיזון דינמי שמעניק לנו הנאה עמוקה וכאשר אנו נפגשים האנרגיה תוססת ומתרבה ומעניקה לנו תחושה של ביטחון והגנה.
  אמהות מעניקות אהבה לתינוקן על ידי קירבה גופנית בזמן הנקה משדיהן , כאשר האם אינה מניקה נוצר לחץ בשדי האם ומצוקה אצל תינוקה . זהו משבר פרידה ראשוני נפוץ אצל אימהות. משברים של פרידה בין אמהות ותינוקיהן עלול להביא לגידול ממאיר בשדי האם.
  במרכז זה אצל הנשים נפגשות שתי סוגי אנרגיות , אחת מהשמים וצבעה לבן והשניה מהאדמה וצבעה אדום , כאשר הן נפגשות וזורמות נולד הצבע הורוד - צבע האהבה .
  כאשר המרכז פתוח - אנחנו מקבלים את אהובנו כמו שהם . זרימת האנרגיה במרכז זה פירושה אהבה ללא תנאי וללא ציפיות לתמורה . אנחנו חשים באור החיובי שזורם בגופנו ולכן קל לנו לקבל את התכונות ה"שליליות" אצל האדם מולנו .
  מרכז זה נחסם כאשר אנו חווים משבר בסביבתנו המשפחתית.
  אדם שעבר משבר מסוג זה מאבד את קשר האהבה עם משפחתו. יתקשה לאהוב וינתק את קשריו בגיל צעיר עם משפחתו. פחד שמקשר אהבה לנטישה עלול לגרום לאדם לברוח בכל פעם שאיום האהבה עולה....
  נטישה של הורים גורמת נזק בסימפונות ובשסתומי הלב . נטישה של הילדים גורמת להופעת גידולים בשדיים. חשש לנטישה של כל המשפחה תגרום למחלת ריאות.
  כאשר מדובר באובדן נשי [ אמא ]- תיווצר פגיעה באברים בצד השמאלי של הגוף.
  כאשר מדובר באובדן גברי[ אבא ] - תיווצר פגיעה באברים בצד הימני של הגוף.

   

  אלה הן ארבעת הצאקרות הראשונות , על הצאקרות  הנוספות בפרק הבא .

   

  אהבה מודעות ובריאות - קול הזמן !

   

  נמסטה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/8/08 13:58:

   תודה  יקירה

    

    נמסטה

    

    סופ"ש  נפלא

         נשיקהרגוע

   ארכיון

   פרופיל