כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  חברת בזק: ככה יעשה לתושבי הפריפריה

  15 תגובות   יום ראשון, 24/8/08, 16:17

    כמאתיים מטר מקברו של דוד בן גוריון ראש הממשלה הראשון, חזון הפריפריה וישוב הנגב עומדים למבחן יום יום. מדרשת שדה בוקר הופכת לישוב קהילתי פורח שמאכלסים אותו חוקרי העתיד בתחומי המים, האנרגיה ואיכות הסביבה כמו גם דוקטורנטים וסטודנטים מעשרות מדינות בכל רחבי הגלוב, ועמם עשרות אוהבי הנגב. כבישים חדשים הביאו את המקום, שפעם היה חצי שעה מירוחם למרחק נסיעה של חצי שעה בלבד מבאר שבע. אנשים חדשים מבטיחים כי לנגב יש עתיד.

  מי שכנראה לא הפנים את השינוי היא חברת בזק. זוג צעיר עם חמשה ילדים התלוי חלקית בפרנסתו בשירותי האינטרנט הזמין קו אינטרנט. הקו שהותקן ביום חמישי   מיאן לתפקד. לאחר יומיים של ניסיונות ובירורים התברר כי מקור התקלה הוא בחברת בזק  ונקבע ביקור טכנאי ליום א. בעוד הזוג הצעיר תוהה מדוע לא דיווחה לו חברת בזק על הבעיה  הטכנאי מבושש לבא. בשיחה שמתקימת עם חברת בזק מתבררת טעות מצערת. ביקורי טכנאים בגולת שדה בוקר מתקימים בימי חמישי בלבד של השבוע , כי יום חמישי כי טוב.

  יום חמישי כי טוב הגיע אבל  הטכנאי שהוזמן לשעות של  0800-   1100 בבוקר מבושש לבא ומבלי שהודיע על איחור הוא מגיע רק בשעה 1300, כי בגולת שדה בוקר חברת בזק היא המלך, בהיעדר שירות של חברת הכבלים הוט (אדוני השר מדוע?).

  הטכנאי החרוץ שלא הצליח לתקן את התקלה חוזר לבירת הנגב להמשך הטיפול, כמובן מבלי לידע את הלקוחות המאוכזבים . הזוג הצעיר שכה השתוקק לקשר עם העולם הגדול, חשב לתומו שבבירת הנגב יאחדו כוחות ומדיניות הממשלה לעידוד הפריפריה ופיתוח הנגב, תמצא את ביטויה  בפתרון מהיר של התקלה .

  אך הפלא ופלא, שירותי האינטרנט נעצרו בבירת הנגב. בזק ממשיכה במדיניות העמימות שלה ולא מדווחת לזוג הצעיר מאומה.  הזוג הצעיר הידוע בשלוותו מתחיל לכעוס. בשיחה הנזעמת  הבאה עם חברת בזק מביאים לידיעת הזוג הצעיר  בשנית כי שירותי הטכנאי בגולת שדה בוקר ינתנו רק בימי חמישי בשבוע.

   עוד שבוע חלף, כבר שבועיים ללא אינטרנט והזוג הצעיר כבר מתחיל  להבין כי הפער הדיגיטלי נפער והולך  בגולת שדה בוקר. כבר  35 שנים עברו  מאז מותו של דוד בן גוריון ומדי שנה  חוזרים ראשי העם על שבועתם להפרחת השממה. הילכו השבועה עם מעשים גם יחד? 

  ביום חמישי כי טוב מגיע הטכנאי ללא הודעה על שעה מדויקת, כי חוקי הצרכנות כנראה אינם  חלים על גולת שדה בוקר והנס האלוהי גם מפגיש אותו באקרעי  עם בעלי הבית הנזעמים. גם הפעם הטכנאי חוזר לבירת הנגב ללא בשורה.

  לפני יומיים פתאום וללא הודעה מוקדמת האינטרנט מתחיל לעבוד. חברת בזק לא מדווחת, הם גם לא חושבים להתנצל בפני תושבי גולת שדה בוקר. גם זיכוי כספי על שרות ששולם  ולא סופק הם לא מציעים.

   כי כה יעשה לתושבי הגולה שבפריפריה וכל היתר דיבורים.


     

  דרג את התוכן: