כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  אולימפיאדה ברשת: לונדון לא מחכה לנו

  0 תגובות   יום ראשון, 31/8/08, 16:26

  האם נראה שידורים ישירים בהיי דפינישין ובמחירים סבירים באולימפיאדת לונדון 2012. מר אלן בניו-ג'רסי בארה"ב משלם 40$ לחודש לחברת הכבלים  ומקבל חבילה של 100 ערוצי טלוויזיה ו 25 ערוצי היי דפינישין.  אם הוא גולש ב DSL  ומתחייב לשנה הוא יכול לקבל רוחב פס של 7.1 מגה ולשלם רק  לחצי שנה  43 דולר לחודש (החצי השני חופשי). בדרך כלל זה כולל שיחות ללא הגבלה בטלפון הקווי ברחבי ארה"ב.  

   

  לפני כשנתיים כתבתי את המאמר "התקשורת נעה במהירות האור , השוק הישראלי נע על גב הצב. עברו שנתיים ויותר, וועדת גרונאו סימה את עבודתה, ושר התקשורת אריאל אטיאס הכריז: "מהירות הגלישה ברשת שזמינה כיום לצרכן היא מבישה".  בזק שהתחיבה להתקין את רשת הדור הבא אמנם עושה את הפעולות הנחוצות ברמה השלדית של תשתית התמסורת. היא פועלת להחלפת המרכזיות הישנות במרכזיות תוכנה ומשפרת את מערכת ניהול הרשת והבקרה, אבל אין שום פעילות שיווקית להפעלת חבילות תקשורת לצרכן. ולמה?

  כי לא ניתן לספק חבילות תקשורת כשיש הפרדה מבנית ולבזק לא כדאי לספק טלוויזיה דרך רשת הפס הרחב (IPTV) כל עוד היא מחזיקה ברשת הלווין YES.
  לבזק גם לא כדאי להשקיע בתשתיות הפס הרחב לצרכן (ACCESS) אם היא אינה מספקת פס רחב לצרכי טלוויזיה. היא הרי לא מתכוונת להשקיע בתשתיות לצרכן, שינוצלו על ידי מתחרותיה.

  רק הוצאת הבעלות על רשת הלווין ייס מידי בזק תיצור תמריץ אמיתי למתן שירותי טלויזיה ואינטרנט בפס רחב באמת. התחרות האמיתית על שירותי טלוויזיה לצרכן צריכה להתנהל בין רשתות הכבלים, הלווין וחברות הטלפוניה. תחרות משולשת כזו נמנעת בישראל בגלל החזקתה של ייס בידי בזק.

  כדאי לשר התקשורת למצא פתרון לסוגיית החזקת ייס בידי בזק. בניגוד לאזרחי המדינות המתקדמות,  אזרחי ישראל לא זכו לראות שידורים ישירים בהיי דפינישין מאולימפיאדת ביג'ין, האם הם יחכו עד לאולימפיאדת לונדון? האוצר מנסה לתת פתרונות מהירים אבל לשר יש וועדות ופתרונות אחרים.

  בטל

  דרג את התוכן: