כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  'זה קרה, זה קרה לא על הירח (סיפורים אמיתיים)

  ארכיון

  שוקולד - כל מה שרצית לדעת והתביישתה.............

  57 תגובות   יום שבת, 13/9/08, 13:22


  איזה פיספוס קולומבוס , בשנת 1502 בעת מסעו הרביע של מיודענו כריסטופר לעולם החדש הובאו לאירופה אגוזי קקאו הוא וצוותו שלא היו אניני טעם לא התרשמו מהטעם , וכך הלכה לה תהילת עולם שנייה . רק 17 שנים מאוחר יותר בשנת 1519 קיבל לידיו קרלוס החמישי מלך ספרד כמה פולי קקאו שהובאו אליו ממקסיקו , וכך החלה לה המהפכה העולמית בטעם החדש לא לפני שאנשי החצר שלו הוסיפו קמצוץ של סוכר. השוקולד פשט טעמו לכל רחבי אירופה , בנתיים משקה , ורק למי שממונם בכיסם .עד שנת 1828 היה השוקלד נוזל יקר המציאות ובשנה זו הצליח רוקח הולנדי בשם "קונדר ואן הונטר" להפריד את חמאת הקקאו מהאבקה ויצר חמאת קקאו הנמסה בקלות במים . כמו שריפה בשדה קוצים צצו פיתוחים שכללו את תוסף החלב והרי לכם השוקולד המודרני.
  עד סוף המאה ה-19 היה השוקולד מעדן בני האצולה, הוא היה יקר ואקזוטי ונוצרה סביבו הילה. מאדם פומפידור אהובתו של לואי ה-15 עיצבה לה סט ספלים מיוחד ויוקרתי לשתיית השוקולד, מוסיפים יודעי דבר שמרי אנטואנט , לא פחות ולא יותר העסיקה שוקולייטר אישי , אשר סיפק רצונותיה במשקה שוקולד מתובל במי פריחת ההדרים.
  אפשר להפליג ולספר בשבחו של השוקולד עד אין סוף, בתמצית להלן מספר פרפראות :-
  *הרבה מאמינים ששוקולד הוא אפרודיזיאק בעל יכולת לעורר מינית , מספרים על קזנובה שלא היה נכנס לבין סדיניו ללא שוקולד וגם מדאם דו בארי הוללת ידועה , הלעיטה את מאהביה בשוקולד למען הגברת אונם. * התאהבות- בשוקולד חומר הנקרא פינלתילאמין שהוא החומר הכימי שמייצר המוח בזמן התאהבות , רמות גבוהות גורמות לתחושה של משיכה ותענוג. * בשוקולד יש יותר מ 500 חומרי טעם יותר מכפול מאשר בתות שדה או בוניל. *עוד סיבה לאהבת השוקולד למעשה היותו סם טבעי, השוקולד מעלה את רמת התרכובת סרוטונין במוח , הפרשת התרכובת גורמת לתחושה נעימה ולשיפור מצב הרוח. להבדיל כמו הפרוזאק והאל.אס.די שמעלים את רמת הסרוטונין במוח. * מקסיקו, ונצואלה ואקוודור הן ככל הנראה בית הגידול המקורי של צמח הקקאו, מטעי הקקאו התפשטו דרומה בעיקר לברזיל ובסוף המאה ה-19 חצה הצמח את האוקיינוס והשתקע במערב אפריקה מאמצע המאה ה-20 ניטעו בהצלחה במלזיה ובאינדונזיה. * לסיום שוקולד היה משקה חביב על מרעילים במאה ה-18 כי בטעמו העשיר היה קל יותר להסוות את הרעל (ראו הוזהרתם)

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   meroniko
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין