כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארבע דרכים להתעשר, אפילו עכשיו

  25 תגובות   יום שישי , 19/9/08, 08:06

  זה קרה לפני יותר מעשור. בחדר גדול ומרווח ישבו כ-20 עיתונאים, ובראש השולחן ישב בני גאון, מנכ"ל כור, שהיה אז איש העסקים הכי חזק ומפורסם בישראל. מסיבת העיתונאים עסקה בסוגיות הרות גורל: האסטרטגיה של הקונצרן הכי מצליח בישראל, מצב המשק, השקעות גלובליות.

  מאחר שהייתי מצוי בעסקי הביטוח, הפניתי לגאון שאלה על עניין פעוט וחסר חשיבות. בין שלל החברות הבנות והנכדות של קונצרן כור היתה חברה זעירה בשם איתוראן, שעסקה באיתור כלי רכב גנובים. החברה לא התרוממה וגאון החליט למכור אותה לקבוצת אנשי עסקים בראשות איזי שרצקי, יהודה כהנא וגדעון עזרא תמורת כמיליון דולר. מדוע מכרתם את איתוראן בסכום כה נמוך? שאלתי. גאון לא התבלבל והשיב בנימה לעגנית: "יש לך קונה במחיר יותר גבוה? אם כן, תעדכן אותי".

   

  לא היה לי קונה כזה, לכן שתקתי. חודשים ספורים אחר כך התברר ששרצקי וחבריו הביאו עמם לאיתוראן שני דברים שגאון וחבורתו לא היו יכולים להעניק לה: מיקוד עסקי והרבה עבודה קשה. לגאון היו עסקים הרבה יותר גדולים ומהותיים והחברה הקטנה דרשה תשומת לב שקונצרן גדול לא היה מסוגל לספק לה.

  לשרצקי וחבורתו זה התאים מאוד. הם הגיעו עם קשרים מצוינים בענף הביטוח, בשב"כ ובתחום החקירות, שאיפשרו להם לצקת לתוך הטכנולוגיה של איתוראן תוכן ממשי. הם מיפו את דרכי המילוט של גנבי רכב, גייסו אנשי שטח שזינקו ממיטתם באמצע הלילה בעקבות הגנבים, והצליחו בתוך זמן קצר למנוע את הגעתן של המכוניות הגנובות למשחטות בשטחים. חברות הביטוח לא היו יכולות להתעלם מההצלחה, והן התחברו לאיתוראן והזרימו לה עבודה.

  איתוראן הצליחה לאתר כלי רכב גנובים מדי לילה ולספק לחברות הביטוח ערך אמיתי, שסייע להן לשפר את רווחיותן. זה ניכר גם בשוויה של איתוראן - שזינק תוך תקופה קצרה. מאז היא עברה כמה טלטלות ושינויים, אבל הערך קיים. היא נסחרת כיום בבורסה בתל אביב בשווי של קרוב למיליארד שקל.

  מעת לעת אני נזכר בסיפור של איתוראן כשחברים ומכרים, מתייעצים אתי בשאלה "איך עושים מכה?" - כלומר, איך מרוויחים כסף, הרבה כסף. זה קצת מפתיע להפנות את השאלה למי שעוד לא הביא את המכה, אבל חייבים להיענות לאתגר. מתברר שהרבה אנשים עסוקים בשאלה הזאת. ההוכחה הטובה ביותר היא מאות אלפי האנשים שממלאים טוטו או לוטו מדי שבוע.

  המשבר הפיננסי בארה"ב שהביא לקריסה והלאמה של גופי ענק כמו ליהמן ברדרס, פאני מיי ופרדי מאק, מעורר חשש ופאניקה - אבל יזמים וציידי הזדמנויות מנצלים דווקא זמנים כאלה כדי להתעשר. אפילו בישראל יש תחושה שזה הזמן לעשות מכה, או לחטוף מכה. להמר על איזה סוס מנצח ולעשות קיצור דרך של כמה שנים בדרך אל העושר.

  יש כמובן את המודל הרגיל: תעבדו קשה הרבה מאוד שנים, תתקדמו לאט-לאט בסולם הדרגות ובסוף תגיעו למשהו. איכשהו, הרעיון הזה משעמם את האנשים שמדברים אתי.

  יש את מודל ההיי-טק: תמציאו משהו ייחודי וחדשני שיספק ערך למשתמשים, תביאו אותו לדרגה כזו שהוא יעורר עניין וסקרנות ומכרו בזמן. בני שיחי שמעו על האסטרטגיה הזאת ויש להם רעיונות טובים, רק חבל שגוגל כבר עשתה את זה לפניהם.

  לכן, אין ברירה אלא להתבונן על כמה אנשים שהביאו באחרונה את המכה. נקדים ונאמר שאין דרך לעשות מכה בלי קשרים. קרבה לשלטון, לספקי מקורות מימון, למידע רגיש ולמשאבים ציבוריים היא תנאי מקדים להתעשרות מהירה. בלעדיה, כדאי לחזור למודל הראשון והפשוט של עבודה קשה.

  קחו למשל את בוקי אורן, האיש שעומד בראש מיה - מיזם המים החדש של שרי אריסון. אורן עבד בתחום כרטיסי האשראי ובקומברס ובתפקידו האחרון היה יו"ר מקורות. כשכולם דיברו על בעיית המים המחריפה ודיקלמו ש"זה הדבר הבא" אורן חשב איך לעשות מזה כסף. הוא חיבר טרנד מדובר עם אשה נזילה מאוד ובעלת רצון עז לעשות למען תושבי כדור הארץ, וביחד הם הקימו את מיה. החברה רוכשת חברות שונות בתחומי המים ומטרתה לצמצם את היקפי הדליפות בצנרת העירונית. יש להניח שאורן קיבל חבילת מניות נאה במיזם. ללא התפקיד והקשרים במקורות הוא לא היה מגיע לזה.

  מסקנה: אם יש טרנד לוהט, אל תגידו "זה הדבר הבא". קומו וחפשו מישהו עם כיסים עמוקים שישקיע בזה.

  הערה: אם זה יצליח בוקי אורן יהיה מולטי מיליונר. אם יתברר שהמיזם לא מחזיק מים, הוא יסתפק במשכורת.

  ויש את מודל אורי שני, שמבוסס על התחברות למיליארדר שזקוק ללגיטימציה. לשני יש עבר כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת אריאל שרון, וניהול של שיכון ובינוי. לארקדי גאידמק היה הרבה כסף, תיאבון לעסקים בישראל ועניין לא פתור עם הרשויות בצרפת. גאידמק גייס את שני והעניק לו מענק חתימה של עשרות מיליוני שקלים, אך כעבור כמה חודשים החיבור הזה התנפץ ושני התפטר. השניים בדרך להתגוששות משפטית. בלי הקשרים במשרד ראש הממשלה, שני לא היה חותם על החוזה.

  מסקנה: אם יש לך שם טוב, חפש מישהו שמוכן לשלם על זה.

  הערה: מי שזקוק ללגיטימיות, נוטה לאימפולסיוויות. הרווחיות לשעת עבודה בפועל אצל גאידמק היא עצומה, בתנאי שלא מביאים בחשבון את משך ההתדיינות המשפטית.

  אפילו נוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי, עשה באחרונה מכה מסוג חדש. הוא השתלט על אי.די.בי לפני חמש שנים, לאחר שזיהה בעת ששימש ראש ועדת האשראי בבנק הפועלים את מצוקתם של הרקאנטים שביקשו למכור את החברה. לאחר כמה שנים מוצלחות בפיתוח עסקי אי.די.בי, שכללו רכישות, השבחת נכסים ותוכניות אסטרטגיות, בחודשים האחרונים עבר דנקנר לספקולציות. הוא קיבל החלטה להשקיע 3 מיליארד שקל במניות של הבנק השווייצי קרדי סוויס. שבועות ספורים אחרי ההשקעה ניצל דנקנר את העלייה בשוויה של קרדי סוויס, והוא כבר רשם רווח של 280 מיליון שקל.

  מסקנה: אם יש לך קופת מזומנים גדולה והשוק תנודתי, חבל לבזבז זמן על הקמת עסקים חדשים ומוטב להשקיע במניות ולעשות סיבוב נאה. זה יותר רווחי ויותר מרגש.

  הערה: ספוקלציה יכולה גם להפתיע לרעה. ולראייה, אם דנקנר היה מעדיף להשקיע את הסכום האמור בנפט, הוא היה מפסיד קרוב למיליארד שקל.

  איכשהו, מכל המודלים, המודל הכי מעניין הוא זה של שרצקי. בשנה הקרובה, כמה מהקבוצות העסקיות הגדולות ימכרו נכסים על מנת להשיג נזילות ולהתמקד בעסקים הגדולים יותר שלהן. אין להן זמן וראש לעסקים קטנים. זה הזמן לחכות למציאות שייזרקו לשוק, אבל רק אם אתם מוכנים לעשות את מה ששרצקי עשה באיתוראן: ללכת לישון עם ביפר, ולקום מהמיטה ב-3:00 לפנות בוקר כדי לרדוף אחרי גנבי רכב כמה דקות לפני שהם מגיעים לרמאללה. ובתנאי שיש לכם שם קשרים.

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/1/09 01:43:

   אחלה כתבה,מרתק! קראתי בשקיקה.
     7/1/09 11:00:

   כתבה נהדרת, עיניינית מאד ולא מתיפייפת (לצערי קראתי אותה רק כעת).

   מציגה ניתןח תמונת מצב ולא מתיימרת לתקן עוולות חברתיים. פשוט ניתוח תמונת מצב.
   נהניתי לקרוא.

   גילה

   www.effectiva.co.il

     19/10/08 16:33:


   כל מה שרשמת אתה צודק.

    אבל מה לעשות שלא כולם מקושרים לאנשים הנכונים. איפה האזרח הקטן??

   היום יש דרכים אחרות לייצר כסף גם ללא מימון וקשרים!!!

   אם אתה מצליח ליצור לעצמך מינוף בחיים, עשית את זה!!!

     21/9/08 14:01:

   "קשרים", "מקושרים", ""קישורים" 

   לפעמים יותר שווה מ"מוכשרים".

    

   מה לעשות: נכון.

   בעיקר כשיש את כולם...קריצה

    

   אהבתי.

     20/9/08 20:33:


   לא יודעת איך אבל האסוציאציה שעולה לי למקרא הפוסט החמדמד הזה היא ש-

    

   האפסים עושים את המיליונים.

    

   ומאחר וברור שאנחנו לא האפסים, אז נמשיך להסתפק בפירורים.

    

   שיהיה שבוע טוב

    

   שירי

     20/9/08 19:51:

   צטט: yaronct 2008-09-20 19:10:50


   ((הי סמי, רק דבר קטן מאוד - אני הייתי זה שרדף, לפי 10 שנים, במשך 3 שנים, ב-3 בלילה אחר הרכבים שנגנבו בשביל איזי שרצקי. אני הייתי זה שהלך לראמללה להחזיר את מה שלא תפסנו ומתעמת עם הפלשתינים -והחיילים של ערפאת בכדי שלא "ילאימו" את הגיפים שגנבו. אני הייתי זה שיושב במוקד ומחכה לקריאה שרכב נפרץ, נגנב, שנהג מונית נדשש, שגנרטור מורם ושולח סייר שמסתכן בירי ואש מצד הבדואים של באר שבע. אני גם מיפיתי את מפת הגניבות באזור הדרום.)
   איזי שרצקי ישן טוב בלילות. היו לו עובדים טובים. זה מה שעשה לו את העסק.

    

   אין לי ספק שהיו לו עובדים טובים. בלי עובדים טובים אי אפשר להצליח ולא משנה כמה אתה מוכשר או מקושר

     20/9/08 19:10:

   ((הי סמי, רק דבר קטן מאוד - אני הייתי זה שרדף, לפי 10 שנים, במשך 3 שנים, ב-3 בלילה אחר הרכבים שנגנבו בשביל איזי שרצקי. אני הייתי זה שהלך לראמללה להחזיר את מה שלא תפסנו ומתעמת עם הפלשתינים -והחיילים של ערפאת בכדי שלא "ילאימו" את הגיפים שגנבו. אני הייתי זה שיושב במוקד ומחכה לקריאה שרכב נפרץ, נגנב, שנהג מונית נדשש, שגנרטור מורם ושולח סייר שמסתכן בירי ואש מצד הבדואים של באר שבע. אני גם מיפיתי את מפת הגניבות באזור הדרום.)
   איזי שרצקי ישן טוב בלילות. היו לו עובדים טובים. זה מה שעשה לו את העסק.
     20/9/08 17:18:

    

    שלום סמי פרץ

   מעניין ביותר

   ואיך אני אעשה זאת? 

    

    כל טוב

   שולמית

     20/9/08 14:00:

   היי סמי, פוסט מעניין ומרתק כתבת.

   יחד עם זאת קשה לי שלא לחזור להמלצות המסורתיות ל"איך עושים מכה?".

   זה נכון, הן הרבה יותר קשות לביצוע,והדרך אליהן רצופה מכשולים[לכן

   מעט מצליחים].אך גם בתחום זה של "איך להיות עשיר" אין לדעתי קצורי דרך.

   המלוצתיי לפיכך הינן כדלקמן:

    

   א.  אתה חייב להיות יצירתי. בעולם המודרני והמתפתח,עם אמצעי תקשורת מדהימים ואינטרנט,

   חשבו כמעט על הכל.אתה צריך להיות מסוגל ל"הגיע" ל"כמעט" שעוד לא הומצא או חודש.

    

   ב.  אתה חייב להיות "מומחה" בתחומך.אתה לא חייב "תואר"[ראה ביל גייטס שניפלט מלימודיו

   האקדמיים ועבר ל"פרקטיקה"].אבל אתה חייב להיות מסוגל להתחרות עם מומחים אחרים[במיוחד

   אלו שיושבים בחברות הגדולות,במחלקות מחקר ופיתוח,מקבלים משכורות עתק, ומתכננים את

   ה"דבר הבא"]

    

   ג.  כסף.-כל פיתוח,רעיון והמצאה דורשים משאבים כלכליים ניכרים.גיוס משקיעים בשלב ראשון

    אינו משימה קלה וניתן לעיתים לשדרג את המאמצים להשגתו על ידי "קשרים" או "יכולת שיווקית

    אישית"או מזל.

    

   ד.  הדבר האחרון,אך לא פחות חשוב.אתה צריך "רוח יזמית".כלאמר אותה אמונה נאיבית בלתי

   מתפשרת שלך בעצמך שאומרת "אני יכול לעשות את הדבר הבא".

    

   אז שיהיה לכל היזמים בהצלחה.

     20/9/08 11:30:


   הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד...

    

    

   מרבה נכסים מרבה דאגה.

    

   אתה רואה סמי שאם הקב"ה היה מייעד לך את "איתוראן"היית היום הבעלים.

    

   אין גאונים כלכליים, כולם החלו מרעיון או מהון שלא הם עשו.

    

   ותאמין לי לא שווה לאבד את כל מה שאתה לא מבין היום שכל כך חשוב ואשר

    

   הוענק לך מהקב"ה תמורת הר מרשרשים.

    

   מה לוקח עימו האדם לשם..למטר על מטר.

    

   התפקיד שלך הרבה יותר יוקרתי מביטויי עושר. כי הגעת אליו בנקיון כפיים.

    

   וזה הטרנד היום.

    

   האנושות מבקשת רק דבר אחד - נקיון כפיים.

    

   טיל אחד שהתבלבל, ואין כאן כלום..

    

     20/9/08 10:16:

   צטט: eranool 2008-09-19 19:38:46

   צטט: ליאת z 2008-09-19 18:02:05

    

   האמת היא שזה אכן עצוב ביותר כי את המכה עושים מעט ואת הדרך עושים כולם. חוסר השקט שמלווה את אלה שרוצים "להביא אותה בגדול" מובילה פעמים רבות לאיבוד הדרך ובאמת שאיני מתכוונת לשום דבר רוחני אלא סתם, לחיים האמיתיים.


   "The reason they call it the American Dream is because you have to be asleep to believe it."

   - George Carlin, "Brain Droppings"

    

   (אבל בתוך תוכי גם אני רוצה מכה...)

    

    קרלין צדק.

    

   ראה עוד כמה דברים שקרלין אמר וצדק.

    

    

    

    

   And now,they are coming for your Social Security money.They want your  fuckin'  RETIRMENT money.They want it back.So they can give it to their criminal friends on Wall Street. 

   And you know something? They’ll get it . . . they’ll get it all from you.Sooner ,or later.Cause they own this fuckin' place.

    

    http://de.youtube.com/watch?v=9KVTfcAyYGg

    

    ישראל ,ארה"ב ,אותה השיטה של העברת הכספים מכיס האזרחים לכיס של הקבוצה המצומצמת.

    

   http://www.rense.com/general82/carrlin.htm

    

   אז מה נשאר ? מכירת חלומות. מי המוכרים? הפרשנים הקלקליים למינהם.

    

   http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=582825&TypeID=1&sid=126&pid=48

    

   נביאי שקר ופרשנים קלקליים .

    

    לאן נעלם הכהן הקלקלי הגדול ,נחמיה שטרסלר? מדוע לא נשמע קולו? מדוע הוא אינו יוצא נגד ההתערבות של הממשלות בשווקים? איפה האצבע המפורסמת ?

    

    

     19/9/08 21:07:

   צטט: סמי פרץ 2008-09-19 16:18:03

   צטט: kerenshemesh 2008-09-19 14:15:21

   אתה יודע מה עצוב?

   שזו משאת הנפש. הדבר האמיתי. לעשות את המכה.

   סתם כך להיות מסופק מעבודתך היומיומית נתפס כשיא הבינוניות.

   חבל.

   (ואם נחשוב טוב, נבין שתאוות הבצע הזו היא שורש ההתרסקות בארצות הברית בימים אלו)

    

   הי קרן

    

   מסכים לגמרי. המשבר בארה"ב כל כולו קשור לתאוות הבצע של וול סטריט.

    

   ולמזלנו, במקצוע שלנו אף אחד לא עושה את המכה אז אין במי לקנא. לעומת זאת בענפים אחרים כמו הייטק או שוק ההון ונדלן, מי שלא עושה את המכה הוא לא רק פרייאר לא יוצלח אלא גם מתוסכל, כי יש הרבה מסביב שעשו מכה.

    

   תחשבי על זה כך: נניח שעמיקם רוטמן דופק אקזיט מטורף ומוכר את ימי שלישי תמורת 10 מיליון דולר! איך תרגישי?

    

    

    

   LOL

   (מה שחשוב זה שככה אני יודעת שאתה שומע!)

     19/9/08 19:38:

   צטט: ליאת z 2008-09-19 18:02:05

    

   האמת היא שזה אכן עצוב ביותר כי את המכה עושים מעט ואת הדרך עושים כולם. חוסר השקט שמלווה את אלה שרוצים "להביא אותה בגדול" מובילה פעמים רבות לאיבוד הדרך ובאמת שאיני מתכוונת לשום דבר רוחני אלא סתם, לחיים האמיתיים.


   "The reason they call it the American Dream is because you have to be asleep to believe it."

   - George Carlin, "Brain Droppings"

    

   (אבל בתוך תוכי גם אני רוצה מכה...)

    

     19/9/08 18:02:

   צטט: kerenshemesh 2008-09-19 14:15:21

   אתה יודע מה עצוב?

   שזו משאת הנפש. הדבר האמיתי. לעשות את המכה.

   סתם כך להיות מסופק מעבודתך היומיומית נתפס כשיא הבינוניות.

   חבל.

   (ואם נחשוב טוב, נבין שתאוות הבצע הזו היא שורש ההתרסקות בארצות הברית בימים אלו)

    

   האמת היא שזה אכן עצוב ביותר כי את המכה עושים מעט ואת הדרך עושים כולם. חוסר השקט שמלווה את אלה שרוצים "להביא אותה בגדול" מובילה פעמים רבות לאיבוד הדרך ובאמת שאיני מתכוונת לשום דבר רוחני אלא סתם, לחיים האמיתיים.

    

   יש לי חבר טוב שתמיד משתומם על כל המנהלים סביבנו. מכירים מישהו שאינו מנהל, מרכז או אחראי למשהו אחרי גיל 35?

     19/9/08 16:18:

   צטט: kerenshemesh 2008-09-19 14:15:21

   אתה יודע מה עצוב?

   שזו משאת הנפש. הדבר האמיתי. לעשות את המכה.

   סתם כך להיות מסופק מעבודתך היומיומית נתפס כשיא הבינוניות.

   חבל.

   (ואם נחשוב טוב, נבין שתאוות הבצע הזו היא שורש ההתרסקות בארצות הברית בימים אלו)

    

   הי קרן

    

   מסכים לגמרי. המשבר בארה"ב כל כולו קשור לתאוות הבצע של וול סטריט.

    

   ולמזלנו, במקצוע שלנו אף אחד לא עושה את המכה אז אין במי לקנא. לעומת זאת בענפים אחרים כמו הייטק או שוק ההון ונדלן, מי שלא עושה את המכה הוא לא רק פרייאר לא יוצלח אלא גם מתוסכל, כי יש הרבה מסביב שעשו מכה.

    

   תחשבי על זה כך: נניח שעמיקם רוטמן דופק אקזיט מטורף ומוכר את ימי שלישי תמורת 10 מיליון דולר! איך תרגישי?

    

    

     19/9/08 16:10:

   צטט: ניצן ברזני 2008-09-19 14:07:00

   סמי הי,

   כתיבה נאה ומציגה באור הנכון את אופן ניצול ההזדמניות.

   בהחלט מסכים עם דעתך כי כיום יש  הזדמנויות למי שמוכן להשקיע הרבה זמן וקצת כסף.

   בתור מנכ"ל סטרט-אפ לשעבר אני יכול לומר שהחלום של לעשות מכה בהנפקה או מכירת חבר ורעיון, זה בערך כמו לקנות כרטיס פייס ועלול לבזבז זמן יקר כשלא יודעים מתי לעצור. כיום אני שותף בחברה המספקת שרותי מחשוב לעסקים ברמת שירות גבוהה ביותר ולכן קצב הצמיחה שלה לא רחוק מזה של חברות הזנק.

   כיום יש  מגוון רחב של הזדמנויות עסקים בתחום של שירותים ותעשייה מסורתית, אשר יכולים ליצור הכנסה נאה לאנשים ברמה כלכלית בינונית, זאת בתנאי שדוחים סיפוקים ומסתכלים על יעדים ומטרות לטווח רחוק.

    

   בברכה, ניצן

    

    

    

   ניצן

    

   אני מאוד מאמין בטיפוס איטי שכרוך בלמידה, התנסות, צבירת הישגים וכשלונות והגעה אל היעדים כשאתה בשל ומוכן אליהם. בהצלחה

     19/9/08 16:08:

   צטט: velvet 2008-09-19 11:05:05

   צטט: velvet 2008-09-19 11:04:13

   ... טקסט ולקח שלקח חשוב בצדו.

    

    

    

   דבורית

    

   תודה על הקומפלימנט ועל הסניף שפתחת כאן למח' הגהה..

     19/9/08 16:07:

   צטט: buzz web 2.0 2008-09-19 10:58:47


   כתבה מעולה...נכון לשאדם הקטן היא לא מספקת פתרונות ברי השגה....

   אומנם לא בכישרון שמו שלך וגם בכלל מצטט מהספר של רוברט קיוסקי...

   ייצרתי וידאו שמדבר על 11 דרכים להתעשרות...ושם דווקא יש כן פתח לאדם הקטן שמגיע בלי קשרים,בלי הון אבל עם חזון.

   אני מייסם את החוקים אחד לאחד...אתה שואל אם ניהיתי מיליונר ?אז לא ...אבל החלטת פרצתי את תקרת השכר..עברתי מעבודה של שעה = כסף.

   להכנסה ללא תקרה ,עם מינוף אינטרנטי ועסקי ....כשההשקעה רובה בזמן (נו מה לעשות כשאין כסף ויש רק זמן ? כמו ל90% מהאנשים)

   db

   -= כשאיכות פוגשת כמות =-

    

    

   הי

    

   היא לא מספקת פתרונות ברי השגה מיידים, אבל היא משרטטת מסלולים אפשרים בדרך לעשות את המכה.. שיהיה בהצלחה

     19/9/08 14:15:

   אתה יודע מה עצוב?

   שזו משאת הנפש. הדבר האמיתי. לעשות את המכה.

   סתם כך להיות מסופק מעבודתך היומיומית נתפס כשיא הבינוניות.

   חבל.

   (ואם נחשוב טוב, נבין שתאוות הבצע הזו היא שורש ההתרסקות בארצות הברית בימים אלו)

     19/9/08 14:07:

   סמי הי,

   כתיבה נאה ומציגה באור הנכון את אופן ניצול ההזדמניות.

   בהחלט מסכים עם דעתך כי כיום יש  הזדמנויות למי שמוכן להשקיע הרבה זמן וקצת כסף.

   בתור מנכ"ל סטרט-אפ לשעבר אני יכול לומר שהחלום של לעשות מכה בהנפקה או מכירת חבר ורעיון, זה בערך כמו לקנות כרטיס פייס ועלול לבזבז זמן יקר כשלא יודעים מתי לעצור. כיום אני שותף בחברה המספקת שרותי מחשוב לעסקים ברמת שירות גבוהה ביותר ולכן קצב הצמיחה שלה לא רחוק מזה של חברות הזנק.

   כיום יש  מגוון רחב של הזדמנויות עסקים בתחום של שירותים ותעשייה מסורתית, אשר יכולים ליצור הכנסה נאה לאנשים ברמה כלכלית בינונית, זאת בתנאי שדוחים סיפוקים ומסתכלים על יעדים ומטרות לטווח רחוק.

    

   בברכה, ניצן

    

    

     19/9/08 11:05:

   צטט: velvet 2008-09-19 11:04:13

   ... טקסט ולקח שלקח חשוב בצדו.

    

    

     19/9/08 11:04:


   מתברר שהרבה טלפונים יכולים לצלצל בשלוש לפנות בוקר.

   בהחלט טקסט ולקח חשוב בצדו.

    

     19/9/08 10:58:


   כתבה מעולה...נכון לשאדם הקטן היא לא מספקת פתרונות ברי השגה....

   אומנם לא בכישרון שמו שלך וגם בכלל מצטט מהספר של רוברט קיוסקי...

   ייצרתי וידאו שמדבר על 11 דרכים להתעשרות...ושם דווקא יש כן פתח לאדם הקטן שמגיע בלי קשרים,בלי הון אבל עם חזון.

   אני מייסם את החוקים אחד לאחד...אתה שואל אם ניהיתי מיליונר ?אז לא ...אבל החלטת פרצתי את תקרת השכר..עברתי מעבודה של שעה = כסף.

   להכנסה ללא תקרה ,עם מינוף אינטרנטי ועסקי ....כשההשקעה רובה בזמן (נו מה לעשות כשאין כסף ויש רק זמן ? כמו ל90% מהאנשים)

   db

   -= כשאיכות פוגשת כמות =-

     19/9/08 10:15:

   למי מכוון הבלוג הזה? בטוח לא לאלה שהפסידו השנה את המכנסיים.

    

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=618939

    

   תגובות אחרונות  mosheshy

    

   כדי לעשות מכה,(הרבה כסף) צריך כסף.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   סמי פרץ
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין