כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  להחזיר את בני ה 45 פלוס לתעשיית הידע

  11 תגובות   יום רביעי, 27/6/07, 09:30

  כנס רעננה הפך את נושא המשאב האנושי לבעיה העיקרית  שעלולה לעצור את צמיחת ההי-טק והתעשיות עתירות הידע. לחיים שני מנכ"ל נייס חסרים מנהלים שיודעים לעשות עסקים .  אלישע  ינאי מתריע ממחסור חמור במהנדסים ,  שר התקשורת קורא להחזיר את המוחות הביתה, ח"כ לשעבר מלי פולישוק קוראת להפוך את משרד החינוך לממונה על משאבי האנוש של המדינה, ושרת החינוך משוועת לכוח הוראה מתקדם.

   

  כולם דיברו על הכשרת מהנדסים צעירים, אף אחד לא דיבר על השבת בני ה 45 פלוס בחזרה לענפי המדע, הטכנולוגיה והניהול. מדובר באלפים רבים של מהנדסים, אנשי שווק ומכירות שרובם אינו עוסק במקצוע וחלקם עזב את הארץ.

   

  ישראל היא ארץ אוכלת בוגריה שאינה מאפשרת כמעט לבני ה 45 פלוס להמשיך לעבוד במקצועם.

  בחברת הי-טק גדולה שאני מכיר נמצאים בהנהלה הבכירה רק שני אנשים שעובדים בחברה למעלה מ 4 שנים.

   

  תעשיית הידע היא גל אבנים הנבנה שכבה אחר שכבה. הוצאת אבנים מהבסיס עלולה לגרום לגלישת ערמת האבנים ולבניית מסד ידע חדש. תעשיית הידע הישראלית בונה מסד נתונים חדש מדי תקופה בעקבות עזיבת בני ה 45 פלוס. בני ה 45 פלוס נפלטים אצלנו יותר מאשר בחברות הי-טק בין לאומיות ומכאן שמדינת ישראל מפתחת מחסור חמור יותר בהצבר ידע וניסיון מאשר המתחרים.

   

  המאה אלף אנשי מקצוע החסרים לנו על מנת להכפיל את צמיחת תעשיית ההי-טק שלנו בעשר השנים הבאות, נמצאים בקרב פורשי הענף המסתובבים אי שם בארץ ובניכר.

  מהנדס ומנהל בהי-טק  מתחיל להראות תוצאות כשהוא מגיע לגיל 30. בגיל 45 הוא מגיע בדרך כלל  לשיא המשכורת ואז הוא הופך לסחורה יקרה ומשומשת ונזרק בדרך כלל החוצה בנימוקים של פיטורי יעול. אני מוכרח לציין שרוב קיצוצי היעול נעשים על בסיס אישי ובדרך כלל ללא קשר עם תרומת העובד לחברה. מינוי מנהל צעיר הוא תמיד סמן לפיטורי יעול, כי בן ה 40 המצוי אינו חכם דיו על מנת ללמוד ולהתמודד עם מבוגרים ממנו.

   

  למהנדס/מנהל מעל גיל 45 נותרו עוד 22 שנות עבודה לפחות. במקום להשקיע בחזרת הבוגרים לעבודה יצרנית מתחילה החברה במירוץ לגיוס מהנדסים צעירים וחסרי ניסיון עסקי . את התוצאות רואים בסופו של דבר בחוסר היכולת של החברות לצמוח . כך לאט לאט קטן מספר החברות הגדולות וההון האנושי שנצבר בישראל עובר לחברות הענק.

   

  1500 מהנדסים נוספים בשנה שווים מיליארד דולר תוספת הכנסה לשנה עבור התעשיות עתירות הידע, את חלקם הגדול אפשר למצוא בקרב הפורשים.

  דרג את התוכן: