כותרות TheMarker >
  ';

  תראו לאן הגענו

  להוציא קיטור, להתחבר לעולם, לאמץ גישה פרדוקסאלית לחיים, ולנסות לראות את נקודות העיוורון הרבות ביקום הזה, כדי שנוכל לשפר אותו ביחד ולהתאשר בדרך לשם.

  מדי פעם גם אפרסם פה מאמרים מקצועיים יותר ודעה אישית בנושאי יעוץ, שיווק, פמיניזם, יזמות בתחילת דרכה, צרכנות, אחריות חברתית, איכות סביבה ומה שביניהם.

  תבורכנה תגובותיכם/ן ...

  תגיות

  JDate ורשתות חברתיות אחרות

  24 תגובות   יום שבת, 20/9/08, 20:26

  אני מודה.

  רשתות חברתיות הן לא דבר מסובך עבורי. הן כלי לתקשורת בין אישית באינספור רמות שונות שאני לא יכול לא להנות מהן בכ"כ הרבה מימדים שונים, בתוך הרשת ומחוצה לה, המגדירה עבורי באופן אישי, את ה- essence של עולם ה-web2.0.

  לכן, זה גם לא היה מסובך לפתוח פרופיל חדש, נוסף בעוד רשת, אולי הידועה מכולן, JDate. יכול באמת להיות שאם זה היה מסובך יותר לא הייתי עושה את זה, אבל בשלב רדיפת הפשטות של חיי והפתיחות לדברים חדשים, הסקרנות הרגה את החתול. 

   

  הופתעתי מההבדלים והדמיון בינה לבין רשתות אחרות בכל כך הרבה דברים, שנשאבתי פנימה, פחות בשביל הדייט, ויותר כי הייתי פשוט מוקסם ומרותק בו זמנית מכל הדברים שניתן ללמוד משיטוט ברשת החדשה הזו, עבורי. 

   

  הרשת הוירטואלית כולה מלאה ברשתות מובילות של תוכן משתמשים. יש את LinkedIn ו-Facebook, בארץ נמצא את ישראבלוג וקפה דה מרקר, תפוז, בשותף, וכמובן Jdate, כפיות, cupid ועוד רבים רבים. בוידאו יש את youtube ואני מאוד אוהב את TED . אני חושב שהייתי אפילו מכניס להגדרה הרחבה הזו אפילו את פרויקט רשימות. 

  ולמה?

  לכל רשת, יש לכאורה את המוקד שלה, זה שמתחיל בשמה, במיצוב שהיא בחרה לעצמה בעולם השיווק הוובי, את נקודות הבידול שלה, ואת הטכנולוגיה והעיצוב שמייחדים אותה. אבל... התקשורת בין אנשים בסופו של דבר, היא אותה תקשורת, ואנשים הם אותם אנשים. ולכן, התכנים האישיים, והתגובות אליהם, הרגשונים, הסרטונים, התמונות והמוסיקה דומים בהכרח לקשרים מחוץ לרשת הוירטואלית - עסקיים, רומנטיים, חבריים, לימודיים - או שהם מקיימים מראש קשרים חיצוניים לרשת - בתוכה. כל מי שחי את הבלוגוספירה מכיר את האינטראקציה שיש בין מערכת התגובות לבין המיילים האישיים, ולעיתים גם הטלפון והחיים בחוץ. לחברים או משפחה או קולגות שמדברים איתך על הדברים שכתבת. וגם אם נזניח לרגע את הצ'טים, הברכות, שיתוף הקבצים, הניוזלטר וכו', עדיין נגיע לעולם רב מימדי מגוון ומרתק שכבר מזמן אי אפשר להחיל עליו מערכת כללים יחידה טכנולוגית או תרבותית. 

   

  וכך, למרות שכל רשת מנסה לדבוק בייחודיות שלה, המשתמשים הם שמגדירים את המהות שלה והופכת את רוב הרשתות לדומות במובנים רבים. כך, נמצא אנשים שמוצאים עבודה במענה לבלוגים אישיים, רומנטיקה בקפה דה מרקר או קשרי משפחה בלינקדאין. עוד נמצא בכל אחת מהרשתות תתי קבוצות ייחודיות. כך לדוגמה, קפה דה מרקר ממוצבת לכאורה במקום עסקי מאוד, אבל אני לא מכיר בחורה שפתחה שם פרופיל ולא ספגה הטרדות על ימין ועל שמאל, לפחות בהתחלה. לחלופין, שליחים של הסוכנות בארה"ב משתמשים באופן יומיומי בפייסבוק כדי לתקשר עם חניכי יהדות התפוצות - שכבר לא מחזיקים לעיתים אפילו כתובת מייל.

   

  ואם אנחנו מדברים על תקשורת, אז ברור שגם שם, היא יכולה להיות זהירה, מכבדת ומעמיקה או שטחית, פוגענית ומתלהמת. מה שהופך רשת חברתית לכזו או אחרת לדעתי הם שני דברים עיקריים: הפחות משמעותי בעיני הוא הממשק הטכנולוגי והעיצוב, ואילו המשמעותי הוא אוכלוסיית המשתמשים. לכן, תוכלו לראות לעיתים גם ברשתות מקצועיות שיחות שטחיות לחלוטין בגיבוב מעליב שלא מצדיק אפילו מצמוץ. ובאותה מידה תוכלו לפגוש צ'טים תהומיים בעומקם ושת"פים עסקיים או מציאת עבודה, ברשתות שחרתו על דגלן תרבות אינסטנט בלתי מתפשרת. 

   

  כמו שכבר הבנתם מהאורך, אני לא מחובבי האינסטנט, אלא מעדיף אומנות מילים שבה חווים לעומק את הטקסט. והרי לכם בכל זאת, תובנות מרכזיות שעלו לי מהחשיפה החדשה שלי לרשת JDate והקווים המקבילים בינה לבין עולם כולו:

   

  הטכנולוגיה

   

  אין ספק שלממשק המשתמש ולאוסף השאלות ששואלים יש משמעות רבה המייצרת את ההבדלים בין האתרים. הופתעתי מאוד לגלות שבכל הפרופיל של JDate יש רק 5 מקומות שניתן למלא בהם טקסט חופשי. כל השאר בנוי כ- checkbox ולא משאיר פתח אישי. גם במקומות האישיים רק 1 מתוך 5 הם באופן מוחלט על האדם עצמו. הראשון, "על עצמי" מאפשר לכתוב טקסט חופשי שאותו פוגש/ת הקורא/ת לראשונה. אולם, קשה להאמין שאנשים יכתבו בו דברים שונים מקלישאות שכן הוא דלת הכניסה לרושם הראשוני עם פוטנציאל האהבה לחיי נצח (אם להתרשם מסיסמאות האתר) והרי לרושם ראשוני מקבלים רק הזדמנות אחת. האחרים, אם כי מרתקים - ואאסוף את הפנינים עבורכם לפוסט אחר - שואלים מהי לדעת בעל העמוד הפגישה הראשונה המושלמת, מערכת יחסים מוצלחת, ומה למדתי ממערכת יחסים קודמת. בסוף גם שואלים את מי היינו רוצים להכיר. אתם חושבים שיש אנשים שבאמת חושבים שיש לכך רק תשובה אחת שניתן לתמצת לשתי שורות. 

     

  ניתן לתהות, האם האופן שבו האתר בנוי לא מייצר בו שטחיות שבלונית לעייפה. לא משאיר פתח לאמירה אישית, כמובן שאין בו מערכת בלוגים או שיתוף תמונות. השאלות מכוונות למכנה המשותף הנמוך ביותר לעיתים שאותו אנשים לא יפחדו לשים בפרופיל שלהם ושגם אם יתכוונו אליו במלוא עוזם, זה עלול להיתפס כעוד אחת מקלישאות הסלפסטיק. 

  בנוסף, ישנה מערכת שלמה למשלוח כרטיסים או קריצות - להזמין אדם לצאת, לדרינק, לקפה וכו' וכו', עם מקום להוסיף תוכן אישי. זו היתה יכולה להיות אנקדוטה חביבה בנוסף להתכתבות או שיחה להיכרות. אבל הרוב משתמשים בה לקשר ראשוני בלבד ללא הודעה אישית עד כי אני מתחיל לתהות אם ההגנות של המשתמשים כ"כ גדולות עד שהם נאלמים דום בפני השפה. הרי המדיום הוא עדיין טקסטואלי/ויזואלי בעיקרו. גם כששולחים ככה קורות חיים הסיכוי שלהם להיקלט קטנים בהרבה.

   

  אהבה, אותו דבר יומרני שהאתר מנסה ליצור עבור אנשים, היא דבר עמוק, מרגש, שחובק את כל החושים ונותן לך להיעלם בהם, כאילו אין בעולם דבר. ניתן לתהות אם יוצרי האתר באמת חשבו שהדרך להזין את זה היא בהתקשרות שטחית. אולי בגלל זה יש פער גדול בין מה שהאתר מנסה לשדר - אהבה, רומטינקה, זוגיות - לבין האופן שבו הוא נתפס בציבור (המשתמשים הותיקים שיצא לי לשוחח איתם מבין מכרי) - כ"שוק בשר"? 

   

  השיווק

   

  אחד הדברים הבולטים היא השתקפות התפיסה העסקית של הרשת בה יש לך פרופיל. התפיסה המקובלת בעולם ה- web2.0 היא ללא ספק זו של השיתוף. שיתוף של הכל - של תוכן, סרטים, זכויות, מידע, בעלות, כסף, השפעה וכל מה שאפשר לחשוב עליו. זוהי תפיסה שהופכת יותר ויותר מקובלת כמובן גם בעולם העסקי הרגיל וגם בעולם העמותות.

   

  פייסבוק היא הדוגמה הקיצונית הבולטת לכך בעוד קפה דה מרקר ניסו לשמור את הזכויות על התכנים ומשתמשים לקידום העסק העיתונאי של הארץ ודה מרקר. ככל שהתפיסה הזו יותר בולטת בקרב הנהלת הפורטל יש יותר מקום בפרופיל לציין קישורים למקומות אחרים ולשתול בו תוכן מרשתות אחרות. הלוגיקה משתלמת למי שמייצר את התוכן ו"פוגעת" במי שלא. לטעמי, אין שיווק ממוקד לקוח יותר ממוקד מזה. לעומת זאת, אם תקחו לדוגמה את לינקדאין, יש בה מקום יחסית מצומצם לקישורים ולא ניתן לקיים בה תקשורת עם כל אחד אלא אם מקפידים על מערכת כללים יחסית נוקשה לפי רמות הקרבה של החברים ומטרות ההתקשרות. 

   

  ב-JDate לעומת זאת, לא ניתן לשים קישור לשום מקום אפילו אם רוצים. אם שמים כתובת מייל או קישור, המערכת מכניסה רווח ב-URL כדי שמי שתעתיק אותה לא תוכל להגיע לקישור אלא אם תמחק את הרווח. קודם כל, יש בזה משהו שמזלזל מאוד במשתמשים. רווח? נו בחייכם.

   

  שנית, זה מרדד עוד יותר את המחשבה. כמו שאהבה היא דבר רחב וגמיש עם מליון מימדים ותחושות, כך כל תקשורת בין אנשים בהתאם למידת הקשר. בעבודה, בלימודים, בתחביבים, במערכות הבריאות והרווחה והפוליטיקה ועוד. קישורים מאפשרים לאדם להרחיב את הפרופיל שלו בעיני הקוראים ומהווים עוד חלון להיכרות אמיתית. אם מישהי באמת מתעניינת בי, היא תמשיך ותקרא בבלוג שלי, תראה תמונות ואז גם תתכתב במייל, בצ'ט וכו'. משחק מקדים במיטבו. למה לחסום בפניה את האפשרות להתרשם ממי שאני באמת, לפחות בעולם הוירטואלי? 

   

  חסימת הקישורים מרדדת את ההתקשרות לרמה שאין כדוגמתה. היא גם מזכירה לי את התנהלות החברות הסלולריות היום או של בזק לפני עשור. שחשבו שאם נחזיק את הלקוח בביצים והוא ישאר איתנו, זה כנראה אומר שהוא נאמן. אולי זו הסיבה שקפה דה מרקר ופייסבוק הם דוגמה לאתרי ההיכרויות של העתיד.

   

  בנוסף, עם המודעות הגוברת לאלימות מינית בין בני זוג, ולאלימות בכלל, הייתי מצפה לראות דווקא הרחבה של המרחב הוובי המוגן לפני שצריך לקפוץ למיים העמוקים. זו הזדמנות ב-SWOT של הפורטל שעדיין לא גילו שם כנראה.

   

   

  לסיכום - אפשר לומר הרבה על רשתות חברתיות או אתרי היכרויות ועל הידע שעובר בהן, אבל בסופו של דבר, תקשורת היא תקשורת היא תקשורת. וצריך לאפשר לה להתקיים במרחב האמיתי או הוירטואלי, אם רוצים שהיא תשגשג... 

   

  אותי, אם אתם רוצים למצוא, פשוט תגגלו "בעז קפסוטו" או תכתבו מייל מכאן. גם לטלפון ניתן להגיע באתר HRD אם באמת רוצים. הרושם הוובי הראשוני שלי מספיק רחב, אני מקווה, אבל גם בו תהיו בטוחים שרואים רק את קצה הנפש והמחשבה קריצה.

   

  אני כנראה אמשיך לשהות בכל הרשתות שלי במקביל, התמורות שהיו לי מכך בחיים בחוץ גדולות מכדי שאחשוב אפילו לוותר...   צוחק

   

  שנה טובה נשיקה

   

   


  תוספת מאוחרת - לא יכולתי שלא לשים את הקישור לדודה מלכה שמאוד הצחיק אותי כבר בזמנו...

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=49084

  תבלו

   


   

  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/11/09 15:25:

     
   תודה נשמה.

   מרוב מחסור אני מבין שהיית צריכה לפצות בגודל ;-)

   ?!

     9/11/09 18:46:


   בועז,

   אתה תותח על!!!

   איך שאתה כותב....

   איך שאתה כותב...

   איך שאתה כותב...

   נותרתי חסרת מילים.

     4/1/09 13:42:

   צטט: מיא 2009-01-04 00:00:14

   צטט: בעז קפסוטו 2009-01-03 23:42:49

   צטט: מארגן הטיולים בקפה 2009-01-03 04:45:46

   יופי של כתבה, ניתוח אנליטי ומדויק של הדומה והשווה בין הרשתות. ניתוח מדויק ומסקנה שגויה, בעיקר של מיא. קל מאוד לקטול את ג'יי-דייט. בעיקר על ידי אנשים ממורמרים שלא נתנו סיכוי לאהבה וקל להם להאשים את הטכנולוגיה.... מבחן השורה התחתונה קובע שאלפי זוגות קבועים, חתונות וילדים נוצרו באתר זה. אני אישית מכיר חלק גדול מהם, אני אישית אחד מהם חיוך

   נ.ב. מיא? ממורמרת?

    I care to differ

   (מהתרשמותי בלבד כמובן)

    

    

    פחחחח - מצאת מי שלא נותנת סיכוי לאהבה. שם מדדו אותי על המשקל ופסלו אותי תוך שנייה בגלל הגיל - וכאן או בחיים מתחילים איתי כל העולם וחמותו, כי יש אפשרות להתרשם ממני ולא רק מהנתון האימתני של הגיל הקשיש.ג'יידייט זה בדיוק אנטי אהבה. חתונה - אולי. ממתי חתונה זה אהבה? חתונה זה התמסדות.

    

    

   חבל שאי אפשר לככב תגובות :)

    

     4/1/09 00:00:

   צטט: בעז קפסוטו 2009-01-03 23:42:49

   צטט: מארגן הטיולים בקפה 2009-01-03 04:45:46

   יופי של כתבה, ניתוח אנליטי ומדויק של הדומה והשווה בין הרשתות. ניתוח מדויק ומסקנה שגויה, בעיקר של מיא. קל מאוד לקטול את ג'יי-דייט. בעיקר על ידי אנשים ממורמרים שלא נתנו סיכוי לאהבה וקל להם להאשים את הטכנולוגיה.... מבחן השורה התחתונה קובע שאלפי זוגות קבועים, חתונות וילדים נוצרו באתר זה. אני אישית מכיר חלק גדול מהם, אני אישית אחד מהם חיוך

   נ.ב. מיא? ממורמרת?

    I care to differ

   (מהתרשמותי בלבד כמובן)

    

    

    פחחחח - מצאת מי שלא נותנת סיכוי לאהבה. שם מדדו אותי על המשקל ופסלו אותי תוך שנייה בגלל הגיל - וכאן או בחיים מתחילים איתי כל העולם וחמותו, כי יש אפשרות להתרשם ממני ולא רק מהנתון האימתני של הגיל הקשיש.ג'יידייט זה בדיוק אנטי אהבה. חתונה - אולי. ממתי חתונה זה אהבה? חתונה זה התמסדות.

    

     3/1/09 23:42:

   צטט: מארגן הטיולים בקפה 2009-01-03 04:45:46

   יופי של כתבה, ניתוח אנליטי ומדויק של הדומה והשווה בין הרשתות. ניתוח מדויק ומסקנה שגויה, בעיקר של מיא. קל מאוד לקטול את ג'יי-דייט. בעיקר על ידי אנשים ממורמרים שלא נתנו סיכוי לאהבה וקל להם להאשים את הטכנולוגיה.... מבחן השורה התחתונה קובע שאלפי זוגות קבועים, חתונות וילדים נוצרו באתר זה. אני אישית מכיר חלק גדול מהם, אני אישית אחד מהם חיוך

   נ.ב. מיא? ממורמרת?

    I care to differ

   (מהתרשמותי בלבד כמובן)

    

    

     3/1/09 23:40:

   צטט: מארגן הטיולים בקפה 2009-01-03 04:45:46

   יופי של כתבה, ניתוח אנליטי ומדויק של הדומה והשווה בין הרשתות. ניתוח מדויק ומסקנה שגויה, בעיקר של מיא. קל מאוד לקטול את ג'יי-דייט. בעיקר על ידי אנשים ממורמרים שלא נתנו סיכוי לאהבה וקל להם להאשים את הטכנולוגיה.... מבחן השורה התחתונה קובע שאלפי זוגות קבועים, חתונות וילדים נוצרו באתר זה. אני אישית מכיר חלק גדול מהם, אני אישית אחד מהם חיוך

   וואו איך העילית את הפוסט מהאוב... טוב נו אני יודע שהוא מככב בעמוד הראשי שלי :)

   אני חייב להודות שאחרי 4 חודשים שם, יש הרבה תוספות שאני יכול להוסיף לפוסט... העיקרית שבהן היא שאין שום סיבה לשלם או לשהות שם כשאפשר לעשות הכל בחינם במודלים עסקיים אחרים כמו בקפה או בפייסבוק והכל יותר מעמיק ומאפשר יותר תקשורת בין אנשים... בסופו של דבר, גם שם מי שנותן לעצמו להיות יכול היה לעשות את זה גם ברשתות פחות מוגבלות/מגבילות...

    

   תודה על הפרפקטיבה - גם אני מכיר כמה, כולל חתונה או שתיים...

     3/1/09 04:45:
   יופי של כתבה, ניתוח אנליטי ומדויק של הדומה והשווה בין הרשתות. ניתוח מדויק ומסקנה שגויה, בעיקר של מיא. קל מאוד לקטול את ג'יי-דייט. בעיקר על ידי אנשים ממורמרים שלא נתנו סיכוי לאהבה וקל להם להאשים את הטכנולוגיה.... מבחן השורה התחתונה קובע שאלפי זוגות קבועים, חתונות וילדים נוצרו באתר זה. אני אישית מכיר חלק גדול מהם, אני אישית אחד מהם חיוך
     25/10/08 12:07:

   צטט: לולה של היום 2008-10-25 00:12:49


   רשומה מעולה בועז.

   אכן רשת חברתית היא כלי טוב בעולם של קשרים חברתים ופרסום רב

    

   תודה חיוך

   אני מוצא ברשתות הרבה יותר תועלת והנאה מאשר נזק.

    

     25/10/08 00:12:


   רשומה מעולה בועז.

   אכן רשת חברתית היא כלי טוב בעולם של קשרים חברתים ופרסום רב

     23/9/08 08:00:

   אני חושב שיכל להיות מעניין ביותר להסתכל על הג'יידייט בתור עוד רשת חברתית רגילה...

   לכל אחד/ת בג'ידייט יש 2-3 חברים שלא שם. אולי שם היהלומים הנדירים... ?

     23/9/08 05:50:
   וואלה? אני לא מצאתי אפילו יהלום נדיר אחד.
     22/9/08 22:12:

   צטט: limbole 2008-09-22 17:09:06

   והערת נחמה לסיום -

   עם הזמן מפתחים עין וכישרון לברור את היהלומים.

   היו לי שתי מערכות יחסים באמצעות האתר, ורק מי שמכיר אותי יכול להעריך את ההישג.

   הפעם תורי להנהן כמו כלב על הדשבורד של אוטו-בנסיעה...

   כמה שכתבתי, שסטוצים זה בכרטיס ממול, לא התייחסו לזה. מהסיבה הפשוטה שכנראה לא קראו כלום ממה שכתבתי אחרי הגיל.

   ובהחלט מצאתי יהלומים נדירים

   (היית חייבת להזכיר לי את זה??)

     22/9/08 17:09:

   הו, מעניין...

   אני מהרשומים והמכחישים (אם ראיתם אותי שם, זה רק נדמה לכם) ואני יכולה להשמיץ את האתר שעות כמו כולם, ויש על מה. 

   ולכן אני מביאה כאן דווקא את הצד השני -

   ראשית, התעלמת מהעובדה שג'י דייט (כממשיכו הישיר של קופידון) הכי ותיק בשטח.

   מדובר במשהו כמו שבע שנים, אם אני לא טועה, ולכן כל נושא השיתוף זר לו.

   מי שעקב אחרי האתר בשנים האלה שם לב שלא היו כמעט שינויים בפורמט שלו, ואני גם מבינה למה (ראה המהומה שקמה בפייסבוק עם שינוי הממשק).

   שנית וחשוב ביותר - המודל העסקי של האתר.

   כפי שהזכירה~S~, האתר מתבסס על העובדה שכדי ליצור קשר בין שני אנשים, לפחות אחד מהם חייב להיות מנוי משלם.

   ולכן התפתח כל עניין הקריצות וה-j carsd שהבאת, כדי למשוך אנשים לתקשר ולפתות אותם לקנות מנוי.

   שלישית, יצאת מנקודת הנחה שכולם נכנסים לשם לחפש אהבה ולא כך הוא. התפתח שם שוק זמין מאוד (ומסתבר, מבוקש מאוד) של סטוצים.

    

   והערת נחמה לסיום -

   עם הזמן מפתחים עין וכישרון לברור את היהלומים.

   היו לי שתי מערכות יחסים באמצעות האתר, ורק מי שמכיר אותי יכול להעריך את ההישג.

   אבל שוב, אם שואלים - אני אכחיש חיוך

    

   בהצלחה ותודה למיא על הקישור...

     22/9/08 13:41:
   מתחברת אליהם...כמובן...היום אני בדיסלקציה חמורה...אולי בגלל הדפרסיה.
     22/9/08 13:37:


   מיא..מיא...את הולכת להבעיר אש בשדה.

   לגבי הגידייט, אני לא הולכת להשמיץ אותו, הייתי חברה בו {לדעתי יש לי עדיין כרטיס שם למרות שלא נכנסתי לאתר יותר משנתיים}, מהחודש הראשון שלו ברשת. היו לי דייטים מוצלחים ומוצלחים פחות.

   אהבה של ממש לא מצאתי שם..אולי בגלל שאני איומה?

   אחלה פוסט.

   החיים האמיתיים עדיין עושים לי את זה בגדול.

   הוירטואליה זה כיף אם לוקחים את זה במינון הנכון ומבקרים מי נכנס לך לסלון הוירטואלי ממש כמו בחיים, לא הייתי רוצה לחלוק עם אנשים שאני לא מתחברת עליהם.

     22/9/08 13:37:

   צטט: מיא 2008-09-22 13:07:59

   מה שהעליב אותי באופן ספציפי היתה העובדה שפצצת מין מהלכת כמוני נמדדה שם לפי פרמטר אחד - הגיל.

    

   נמושות בני 50 הודיעו לי כשהייתי בת 40, לאחר גירושיי, ולתומי נרשמתי לאתר-הגיהנום הזה, שאני מבוגרת מדיי בשבילם, כי הם נושאים עיניהם לבנות ה-30 ולא לנשים "כבויות" בגילי ואני מצטטת, ולעומת זאת עלמים בני 65 הציעו לי בטוב טעם סטוצים חד פעמיים, כי כידוע גרושות נואשות הן מטבען. ואם אני נשמעת ממורמרת זה כי אני ממורמרת. 

    

   ולא שיש לי משו נגד גיל הזהב. רוב חבריי מהחיים, לא מהאינטרנט, היו מבוגרים ממני בשנים רבות, אבל נבחרו בזכות מעלותיהם, ללא קשר לגילם.

    

   למזלי לחבר הנוכחי שלי בן ה-22 יש הרבה חושומור ואנחנו צוחקים הרבה ביחד על התקופה האפלה ההיא - זאת כשאנחנו פוסקים לרגע מהפעילות הגופנית האהובה עלינו שתופסת לנו זמן רב, כי כידוע קשישות בגילי כבר כבויות ולוקח המון זמן להבעיר אותן... 

    

   עכשיו אני מרגיש זקן ממש... באסה!

     22/9/08 13:27:


   חחחחחחחחחחחח מיא, שיחקת אותה.

    

   בן 22 במקום המתפוררים בני ה-55.

    

   ועכשיו לאין-עלייך היומי: אין עלייך!

     22/9/08 13:22:
   ברוררררררר!
     22/9/08 13:16:

   צטט: מיא 2008-09-22 13:07:59

   מה שהעליב אותי באופן ספציפי היתה העובדה שפצצת מין מהלכת כמוני נמדדה שם לפי פרמטר אחד - הגיל.

    

   נמושות בני 50 הודיעו לי כשהייתי בת 40, לאחר גירושיי, ולתומי נרשמתי לאתר-הגיהנום הזה, שאני מבוגרת מדיי בשבילם, כי הם נושאים עיניהם לבנות ה-30 ולא לנשים "כבויות" בגילי ואני מצטטת, ולעומת זאת עלמים בני 65 הציעו לי בטוב טעם סטוצים חד פעמיים, כי כידוע גרושות נואשות הן מטבען. ואם אני נשמעת ממורמרת זה כי אני ממורמרת. 

    

   ולא שיש לי משו נגד גיל הזהב. רוב חבריי מהחיים, לא מהאינטרנט, היו מבוגרים ממני בשנים רבות, אבל נבחרו בזכות מעלותיהם, ללא קשר לגילם.

   הם היו גם אצלך, כל העלמים האלו??!!

   חשבתי שאני מיוחדת...

   כל הצעירים פשוט חששו שתתפוררי להם בידיים

    

     22/9/08 13:12:

   אם אתה כותב טלפון או מייל בג'ידייט, זה הופך למשחק כדורגל:

   קודם כל כרטיס צהוב (כלומר אזהרה חביבה)

   אחר כך כרטיס אדום (כלומר סגירת הפרופיל, ונא לפנות למשרדינו...)

   ואחר כך זמן-פציעות

   וכל זה כי זה אתר בתשלום, ואם היית יכול לרשום טלפון- מה יניע אותך לשלם?

   הולכת לגגל אותך   (-:

     22/9/08 13:07:

   מה שהעליב אותי באופן ספציפי היתה העובדה שפצצת מין מהלכת כמוני נמדדה שם לפי פרמטר אחד - הגיל.

    

   נמושות בני 50 הודיעו לי כשהייתי בת 40, לאחר גירושיי, ולתומי נרשמתי לאתר-הגיהנום הזה, שאני מבוגרת מדיי בשבילם, כי הם נושאים עיניהם לבנות ה-30 ולא לנשים "כבויות" בגילי ואני מצטטת, ולעומת זאת עלמים בני 65 הציעו לי בטוב טעם סטוצים חד פעמיים, כי כידוע גרושות נואשות הן מטבען. ואם אני נשמעת ממורמרת זה כי אני ממורמרת. 

    

   ולא שיש לי משו נגד גיל הזהב. רוב חבריי מהחיים, לא מהאינטרנט, היו מבוגרים ממני בשנים רבות, אבל נבחרו בזכות מעלותיהם, ללא קשר לגילם.

    

   למזלי לחבר הנוכחי שלי בן ה-22 יש הרבה חושומור ואנחנו צוחקים הרבה ביחד על התקופה האפלה ההיא - זאת כשאנחנו פוסקים לרגע מהפעילות הגופנית האהובה עלינו שתופסת לנו זמן רב, כי כידוע קשישות בגילי כבר כבויות ולוקח המון זמן להבעיר אותן... 

     22/9/08 12:40:

   צטט: מיא 2008-09-22 12:17:00

   לא מבינה באינטרנט ולא מבינה במחשבים או בטכנולוגיה בכלל, אבל ג'יידייט זה עלבון לאינטליגנציה ועלבון לאהבה. לא פחות.

    

   הי מיא ותודהעלהתגובה, אנינושםמתגובות

    

   אני חושב שמה שמעליב את האינטיליגנציה ואת האהבה היא האופן שבו אנשים משתמשים בכלי יות רמאשר הכלי עצמו.

   אם מתייחסים לזה כחלק מהמכלול ויודעים מתי ואיך ליצא את הדברים החוצה לאותו עולם רחב, הוא עוד טיפה בוירטואליה שמעשירה את המימדים בסופו של דבר...

    

   שנהטובה

    

     22/9/08 12:17:
   לא מבינה באינטרנט ולא מבינה במחשבים או בטכנולוגיה בכלל, אבל ג'יידייט זה עלבון לאינטליגנציה ועלבון לאהבה. לא פחות.

   ארכיון