כותרות TheMarker >
  ';

  קידום אתרים מקצועי

  קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש, למה צריך את זה ?

  0

  לא צריך להיות גאון... צריך לחשוב נכון - חלק 2

  38 תגובות   יום שבת, 20/9/08, 23:08

  הדרך לפסגה 

  הדרך לפסגת התוצאות במנועי חיפוש כגון גוגל מורכב משני אלמנטים עיקריים וחשובים: אופטימיזציה נכונה של דפי האתר ובניית מערך קישורים באופן מושכל. 

  אופטימוס פריים ! 

  כשאני מדבר על אופטימיזציה של דפי האתר אני מתכוון להפוך את דפי האתר לנוחים ובהירים יותר עבור הגולש. כך למשל לאתר אינטרנט כמה מרכיבים חשובים:  

  שם האתר או שם המתחם (Domain Name) – הכוונה היא לכתובתו של האתר, כתובת האתר היא למעשה שם הזיהוי של האתר http://www.sitename.co.il. זהו השם הייחודי של האתר והוא זה שמבדיל בין אתר אחד למשנהו.

  צריך לחשוב על שם שיספק מידע על השירות שלכם, על ההתמחות שלכם. שם שיהיה כמה שיותר רלוונטי למילות החיפוש שמקלידים הגולשים אך הוא צריך לשמור על ייחודיות מסוימת.  כותרת הדף (Title) – זוהי השורה הכחולה שרואים בכל דף אינטרנט, כמו  גם בכל יישום אחר (office, למשל). חשבו על זה:  כאשר אתם כותבים מסמך ב-word הדרך היחידה שתוכלו למצוא אותו שוב קשורה לכותרת שתתנו לדף זה. אנחנו מתבקשים לציין את שם הדף ביישומים כגון word  כאשר ברצוננו לשמור דף זה או אחר. המשמעות של כותרת דף היא חשובה.

  כאשר מדובר בדף אינטרנט, קיימת חשיבות גדולה למתן כותרת לדף. רק כך יוכל הגולש לחזור אל דף שעניין אותו. אלמנט זה גם מבדיל בין דף לדף בתוך האתר ומאפשר ניווט מהיר בתוכו.  מכירים את זה שכמה חלונות פתוחים אצלכם במחשב, דף אחד מסתיר את השני ? איך חוזרים במקרה כזה לדף שביקרתם בו לא מכבר ? דרך התבוננות בכותרות הדפים הפרוסות לפנינו. הכותרת יכולה ללמד אותנו על נתיב הדף: יש לרשום תחילה את שם האתר ולאחריו את שם הדף. כלומר אם האתר שלי עוסק ב-שיש למטבחים ולעסק שלי קוראים שיש ובניו ואני רוצה להוסיף דף על שיש מיוחד כותרת הדף צריכה להיות שיש ובניו – שיש מיוחד.  

  התוכן הוא המלך..... 

  ניהול תוכן האתר - כאשר מדובר בתוכן קיימת גם חשיבות לניהול נכון של תוכן האתר ברמה האסטרטגית. ממש כשם שאמא שלי הייתה מבקשת ממני לסדר את החדר מדי שבוע ("כי באים אורחים וזה לא יפה שהחדר ככה... "), כך גם מנועי החיפוש מבקשים מאיתנו לסדר את האתר שלנו, כי באים גולשים וזה לא יפה ככה. ובדיוק כמו שאמא שלי לא הייתה מרוצה כאשר לקחתי את כל הבלגאן והכנסתי אותו לארון בחופזה כך גם מנועי החיפוש – מבקשים מאיתנו, בלע האתרים, לערוך סדר הגיוני ויעיל, סדר שמטרתו – טובת הגולש.

   גם אמא שלי אמרה לי בסופו של דבר שדחיסת הבלגן לארון, איננה יעילה – בסופו של דבר לא אוכל למצוא דברים שאני זקוק להם. הסדר שמנועי החיפוש דורשים באתר גם הוא קשור לשליפה מהירה ולגלישה נוחה. כמו בחדר כך גם באתר. דברים שאני עושה בהם שימוש תכוף צריכים להיות גלויים יותר, נגישים יותר. אם עכשיו חורף אז אין צורך בבגדי הקיץ, לא ? אפשר לאחסן אותם למעלה בארון. אותו דבר באתר – אם האתר מוכר מתנות לאירועים ומוצרי קידום מכירות ועכשיו הסתיימה עונת האירועים – עליי להבליט את הדפים באתר שלי שנוגעים  למוצרי קידום המכירות, עליי להדגיש אותם, לצאת במבצעים עם מוצרים אלו וכו' ולאחסן למעלה את המתנות לאירועים.  

  כמו שאנחנו מרעננים את המלתחה שלנו מדי עונה כך גם האתר שלנו – צריך רענון. יש צורך לעדכן את התוכן שלו ולהתאימו לשינויים שבעולם – גם בעולם האינטרנט יש אופנות, מודה וממש כמו באופנה – יש גם קלאסיקות שאף פעם לא מכזיבות. כתיבת תוכן לאינטרנט – כאשר כותבים לאתר יש לעמוד בכמה כללים חשובים: פסקאות קצרות וממצות, כותרות סקסיות וקצרות המדורגות בסדר יורד. כותרת ראשית שונה מכותרת משנית. כותרת ראשית תקבל ערך HTML-י הנקרא H1, בעוד שכותרת משנית תקבל את הערך ה- HTML-י המכונה H2 וכן הלאה. בצורה כזו יודע הגולש כיצד להתמצא בטקסט, בתוכן, שכן ערכים אלו משפיעים באופן ישיר על גודל הכותרת הנראית לגולש.

   H1 משמעו כותרת גדולה יותר ויזואלית, H2 זוהי כותרת הנראית לגולש כקטנה יותר מן הבחינה הויזואלית וכן הלאה. זה שהעלנו את בגדי הקיץ למעלה בארון, זה לא אומר שלא נרצה להשתמש מדי פעם באיזו גופיית קיץ יפה מתחת לאיזה סוודר חורפי. אנחנו צריכים להקפיד על נגישות מסוימת עבור כל דפי האתר (נגישות בגדי הקיץ גם בחורף). איך עושים את זה ? התשובה היא: קישורים פנימיים. צריך להקפיד כי יהיה ניתן להגיע לכל דפי האתר, לפופולאריים יותר ולפופולאריים פחות, מדפים נוספים באתר. יש צורך לייצר קשרים תוכניים בין דפי האתר. וזו לא משימה קשה במיוחד כאשר מדובר באתר נישה למשל. אתר טוב אמור לכלול דפי תוכן רבים שיש ביניהם קשר טקסטואלי טבעי, המביא להרמוניה. דף אחד יכול וצריך להורות על מידע נוסף הנמצא בדף אחר באתר, מידע משלים למשל. 

   

  נשבץ ביטוים אלה בכותרות ובפסקאות בצורה הרמונית וקולחת. ניתן להבליט ביטוים או מילות מפתח אלו ורצוי שמילות המפתח הללו יופיע בתחילת הפסקה ובסיומה של כל פסקה. חשוב להבהיר כי כל ביטוי עומד בפני עצמו. אם האתר שלנו עוסק, כאמור, ב"עבודה בחו"ל" ואנחנו גם מוכרים שירות המכונה "עבודה בארה"ב", אזי נקצה למילת המפתח החדשה דף משלה – דף נחיתה מיוחד זה ייועד לגולשים שחיפשו את הביטוי הספציפי יותר - "עבודה בארה"ב".

  מה קשור ? 

  הצלחה עסקית לא פעם הולכת יד ביד עם קשרים נכונים. אם יש לך את הקשרים הנכונים אתה יכול להגיע רחוק, מבלי ללמוד 7 שנים באוניברסיטה. קשרים בעולם האינטרנט מכונים "קישורים". הכוונה כאן היא למושג "קישורים יוצאים" או "קישורים נכנסים". אז מה הם אותם קישורים נכנסים ויוצאים ? הדרך הכי טובה לתאר קישורים היא על ידי שימוש במושג מן המערכת הפוליטית. קישורים משולים בעיני להצבעת אמון. כאשר אני, בעל אתר, מוציא קישור לאתר Y זה אומר למעשה לגולשים המטיילים להם באתרי – כי אני מצביע אמון באתר נוסף וכי אני ממליץ לגולשים שבאתר שלי לבקר בזמנם הפנוי, כמובן, גם באתר Z. אתר נוסף  (Z) זה צריך להיות בעל רלוונטיות לאתר שלי.

  אין טעם להטריד גולשים שחיפשו "שערים חשמליים" והגיעו לאתר שלי המציע קניית שערים חשמליים במידע אודות צימרים למשל. לא לשם כך הם נכנסו לאתר שלי ולאינטרנט ברגע נתון זה. הם הקליקו במנוע החיפוש את המילים "שערים חשמליים" והם רוצים מידע בנושא זה. אם אשים באתר שלי קישור לאתר צימרים, לא אציע להם מידע רלוונטי עבורם או מידע משלים ולכן קישור כזה לא יהיה נבון. עליי לחפש החלפת  קישורים רלוונטיים עבור הגולשים שלי, עליי לחפש קישורים מאתרים המציעים מידע, שירותים או מוצרים הנוגעים לנושא של האתר שלי. כאשר מדובר על קישורים יש תורה שלמה לבניית מערך קישורים נכון.

  המצב האידיאלי הוא מצב שבו הרבה אתרים שולחים קישורים אליי ואני לא מחזיר להם. אבל רק אתרים סמכותיים במיוחד, כגון אתרי ממשלה, זוכים לפריבילגיות שכאלה. על פי רוב קישורים דורשים הדדיות. אתה נותן קישור ומצביע בכך אמון לאתר אחר והאתר בתורו מחזיר קישור אל האתר שלך ומצביע אמון באתר שלך – זוהי החלפת קישורים הדדית. תורת הקישורים אומרת כי יש מדרג של קישורים המדורגים בהתאם לאיכותם. כך למשל קישור היוצא מתוך טקסט נחשב לאיכותי יותר מקישור היוצא מתוך דף המכונה "דף קישורים", דף שיועד להחלפת קישורים בלבד. כמו כן, ככל שקישור יצא מן החלק הגבוה יותר של דף אינטרנט – כך הוא יחשב לאיכותי יותר. כלומר אם נקבל קישור מתוך הפסקה הראשונה של מאמר יהיה זה קישור איכותי יותר מכזה שיוצא מחלקו התחתון של דף האינטרנט או  מן הפסקה האחרונה של מאמר. 

  אם אתה שם – אתה קיים ! 

  נוכחות ברשת – האינטרנט מציע מגוון רחב של פלטפורמות פרסום חינמיות, בנוסף לפלטפורמות שעולות כסף. כיום תוכלו לדאוג לנוכחות האתר שלכם ברשת באמצעות מגוון אתרים נוספים באמצעות שיתוף פעולה הדדי. תוכלו לפרסם מאמרים שלכם בחינם באתרי מאמרים. תוכלו לפרסם מאמרים שלכם באתרים רלוונטיים או לערוך החלפת מאמרים הדדית ביניכם לבין אתרים אחרים תוך שאתם דואגים לשתול קישורים אליכם מתוך אותם מאמרים. קישורים אלו יובילו, כמובן, לאתרכם.

  דרך נוספת לדאוג לנוכחות ברשת היא על ידי רשימת האתר שלכם לאינדקסים. כיום יש לא מעט אתרים המכונים "אינדקס עסקים". אתרים אלו מאפשרים רישום חינמי של האתר שלכם לאינדקס. זוהי עוד דרך להראות נוכחות ברשת האינטרנט.

   

   דרך נוספת היא על ידי יצירת שיתופי פעולה בין אתרים, החלפת באנרים בין אתרים או החלפת טפסים בין אתרים.דרך נוספת להראות נוכחות של אתר ברשת הא על ידי פתיחת בלוג. בלוגים אלו הם פלטפורמות חינמיות, גם כן, המאפשרות פתיחת "אתר" אישי. הבלוג שלכם יכול לשמש אתכם לפרסום חינמי של השירות או המוצר שלכם ברשת- תנסו, זה קל ופשוט.  אז זה נכון שאנחנו לא יודעים הכול ורב הנסתר על הגלוי, אבל כל מה שצריך בדרך למעלה זה הגיון בריא ושכל ישר. כמו שאתם רואים ואמרתי בהתחלה -

  לא צריך להיות גאון... כל מה שצריך זה  -  לחשוב נכון !  

  דרג את התוכן:

   תגובות (37)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/12/08 20:42:

   לחשוב נכון בסביבה נכונה!
   תודה, מאד מועיל
     21/10/08 16:32:

   אז מצאתי את הזמן והשקט,ישבתי וקראתי את שני החלקים, כשלא הבנתי קראתי שוב.

   עכשיו יש לי מושג בסיסי על קידום אתרים בגוגל,על אופטימיזציה של אתרים ,על קישורים(שהם בעצם קשרים) ועל מיקומם בדף או בפסקה -דבר שהופך אותם לרלוונטים יותר.

   על השכל הישר שלך ועל קישורי הכתיבה המעולים שלך.

   כתבת, הסברת, הבאת דוגמאות( מהבית של אמא ועוד כמה..) והכי חשוב- דיברת הגובה העיניים.

   תודה שפתחת לי עוד ערוץ. 

   אני חייבת לציין שלמרות שמעולם לא התעניינתי בנושאים האלה, אוליי מחוסר רלוונטיות עיסקית שלי לנושא (בינתיים),  הידע כאן הוא מאד מאד רלוונטי גם לחיי היומיום.כמובן לכל גולש באינטרנט ,ובמיוחד למכורה כמוני -תמיד כדאי לדעת יותר.

   אז תודה שטרחת להסביר.

   דברת))*

     25/9/08 15:06:

   כל מה שצריך זה לחפש נכון.

   הבאת לפה סקירה נהדרת,

   מנועי חיפוש בעיקר גוגל משרתים אותי כמעט בכל תחומי החיים

   אינפורמציה-מידע,נתונים,מקורות,זה איכות חיים.

     25/9/08 14:47:


   לא סומכים על ההפקה הישראלית. מקרטני

    

   דרישת שלום מהחיפושית.

     24/9/08 03:55:

   עצות מעולות.

   המרדף האין סופי אחרי גוגל...

   רשמתי.

   תודהחיוך

   ש.ש

     23/9/08 01:05:

   לשנה טובה ומתוקה


    


   חסן בק:

   מתוך אוסף 100 לתל אביב, ע"י שאול נמרי.

   (קיבלתי רשות)!!!

   מצריח מסגד זה ,נורו אזרחים תמימים במלחמת הקוממיות,

   יפו ניכבשה לאחר מכן ע"י כוחותינו.

   המסגד שופץ ע"י ועד הוואקף,

   ומוסיף צבע ואופי ליפו ,

   יפו כעיר נמל  בים התיכון ,

   אספה תרבויות רבות,

   הרבה לפני שהגיע לכאן האיסלם.

   "יפה יפו"
     22/9/08 20:37:

   תודה רבה

   מאד מעניין


   החכמתי! עכשיו אני יודעת למי אפנה כשארצה לבנות אתר.

   וברצינות תהומית, יפה איך שאתה מצליח להפיח רוח בחומר שהוא חור שחור עבור רבים ולהסביר להדיוטות איך הדברים עובדים.

   תודה.

   תמר.

     22/9/08 13:44:

   מעניין מאוד
     21/9/08 16:11:


   האם זהו א.ב.ג.ד.ה.ו. יהושע החדש שמתגלה לנו כאן בקפה?

    

   קבל כוכב...

     21/9/08 11:54:


   כוכב*

   ירקון חטיבת הגשר.

   קראתי והתרשמתי.

   חייב לחזור ולשנות בחומר...

   יעזור לי להתפתח.

   האם תוכל לפענח ענין

   "פלייליסט" כתגובה לפוסט.

   תבדוק בבקשה בפוסט שלי.

   תודה מלב:)
     21/9/08 09:25:

   עם הפרעות קשב כמו שלי אני ממש צריכה ריכוז וזמן שקט כדי לקרוא.

   לפי התגובות כאן זה מוצלח מבטיחה להתאמץ כי הזמנת אותי ואולי אלמד משהו...

   יום טוב ושבוע נפלא

   דברת:))

     21/9/08 09:12:

   צטט: israelsky 2008-09-21 08:38:33


   יפה כתבת אם כי אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך בנוגע למה מה שכתבת בהתחלה על שם המתחם. אין לו שום השפעה על האופטימיזציה של האתר בעבור מנועי החיפוש. כלומר: אין ערך מוסף לדומיין xyz.co.il על פני abc.co.il

   אולי התכוונת שהוא מועיל מהיבטי מיתוג ובידול ממתחרים....

    

    

   אגב פאבל, אופטימיזציה לגולש חשובה לא פחות.

     21/9/08 09:08:

   צטט: mick9 2008-09-21 00:38:55

   אהבתי  את  הלשון  הציורית

   ואת  משל  האתר  ל'חדר'

   ואת  רעיון  העונתיות  באתר

   אני  גם  מיישמת  באתר  שלי

   אתה  כותב  מצויין

   איזה  כיף  לקרוא  אותך

   http://www.hamaor.biz

    

   איזה כיף שאת קוראת אותי. תודה על הפירגון חיוך

    

     21/9/08 09:04:

   צטט: מכור פאן 2008-09-21 07:56:00


   מתומצת וכתוב פשוט טוב.

   אם אתה מוכר רק שירותי קידום כדאי שתשקול גם כתיבת תכנים.

    

   (-:

   גם אתה לא רע בכלל.

    

     21/9/08 09:01:

   צטט: אישון 2008-09-21 01:19:00


   ומתי נדבר על "ג'ומלה "?

   בקרוב חיוך

    

     21/9/08 08:49:

   צטט: israelsky 2008-09-21 08:38:33


   יפה כתבת אם כי אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך בנוגע למה מה שכתבת בהתחלה על שם המתחם. אין לו שום השפעה על האופטימיזציה של האתר בעבור מנועי החיפוש. כלומר: אין ערך מוסף לדומיין xyz.co.il על פני abc.co.il

   אולי התכוונת שהוא מועיל מהיבטי מיתוג ובידול ממתחרים....

    

   לגבי קישורים חיצוניים, לצערי בגוגל.ישראל אין עדיין אכיפה בכל הנוגע לבניית מערך קישורים חיצוניים. נכון לעכשיו גם קישור מאתר צימרים שיפנה לאתר בנושא רכב יקבל חשיבות גבוהה...

    

   אולי התכוונת שהוא מועיל מהיבטי מיתוג ובידול ממתחרים....

   בדיוק הכוונה

     21/9/08 08:45:
   שיהיה לך אחלה שבוע!!!!!
     21/9/08 08:38:


   יפה כתבת אם כי אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך בנוגע למה מה שכתבת בהתחלה על שם המתחם. אין לו שום השפעה על האופטימיזציה של האתר בעבור מנועי החיפוש. כלומר: אין ערך מוסף לדומיין xyz.co.il על פני abc.co.il

   אולי התכוונת שהוא מועיל מהיבטי מיתוג ובידול ממתחרים....

    

   לגבי קישורים חיצוניים, לצערי בגוגל.ישראל אין עדיין אכיפה בכל הנוגע לבניית מערך קישורים חיצוניים. נכון לעכשיו גם קישור מאתר צימרים שיפנה לאתר בנושא רכב יקבל חשיבות גבוהה...

     21/9/08 07:56:


   מתומצת וכתוב פשוט טוב.

   אם אתה מוכר רק שירותי קידום כדאי שתשקול גם כתיבת תכנים.

    

   (-:

     21/9/08 07:51:

   איך אני גרועה במחשבים אשמח אם תוכל לעזור לי

   שנה טובה ומבורכת.

     21/9/08 01:31:


   לא צריך להיות גאון... כל מה שצריך זה  -  לחשוב נכון !  

    

   במשפט אחד סכמת אלפי מילים.

   כתבת יפה אלקטרו.  רגוע 

     21/9/08 01:19:

   ומתי נדבר על "ג'ומלה "?
     21/9/08 01:15:

   לשבוע טוב: 

   תודה על מאמר

     21/9/08 01:12:


   כמו קודמיי,יודעת את הכתובת שלך,במידה ואזדקק לה

   תודה ושבוע טוב

     21/9/08 00:38:

   אהבתי  את  הלשון  הציורית

   ואת  משל  האתר  ל'חדר'

   ואת  רעיון  העונתיות  באתר

   אני  גם  מיישמת  באתר  שלי

   אתה  כותב  מצויין

   איזה  כיף  לקרוא  אותך

   http://www.hamaor.biz

    

     21/9/08 00:26:

   אהבתי

   כוכב

     21/9/08 00:07:

   תודה על האינפורמציה....צוחק
     20/9/08 23:43:

   מסכימה בעניין שלא צריך להיות גאון

   מחשבה נכונה יוצרת סביבה קלה לתוצאות נכונות .

   שנה טובה

     20/9/08 23:40:

   אגב עברה החצי שעה

    

     20/9/08 23:39:


   כל כך נכון!

    

   עכשיו אני כמעט גאוןחיוך

     20/9/08 23:39:

   צטט: שרית א. 2008-09-20 23:36:34


   עכשיו אני יודעת למי לפנות כשתהיה לי שאלה בסוגיית מחשבים וכדו'....

   אכלת אותה מותק!קריצה

    

    

   אני מכיר אותו אישית והוא רחוק מלהיות מותק

   הוא מותק מותק קריצה

     20/9/08 23:36:


   עכשיו אני יודעת למי לפנות כשתהיה לי שאלה בסוגיית מחשבים וכדו'....

   אכלת אותה מותק!קריצה

     20/9/08 23:31:


   יפהה...

   שבוע קסום

   קיםקים

     20/9/08 23:30:


   לא חשוב מה אתה רוצה,חשוב מה נכון!!!

   תוספת לסיכום שלך

   יפה כתבת

   תודה

   ושנה טובה

   תמיד

   באהבה

   ארכיון

   פרופיל

   אלקטרו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין