כותרות TheMarker >
  ';

  אוטופיה

  פתח מילוט.
  לכאן אפשר לברוח מטרדות היום-יום.
  הרבה קפאין, מוסיקה וספרים, אבל כבר בלי אלכוהול.

  על מה הם חשבו לעזאזל - פרס האיגנובל

  58 תגובות   יום שישי , 10/10/08, 11:50

   

   

  הידד!

  It's that time of the year again , כמו שאומרים בשוודית. אנשים לובשי אפודה עם מעויינים, משקפיים עבים ושאריות שומשום בשפם הצהבהב (ניקוטין וגֵנים) מחלקים לנו את פרס נובל עם פרוס החורף; מחליטים מי השכין השנה שלום במחוזותיו, מי עשה שיעורים בכימיה, פתר משוואה מתמטית מסובכת או סתם כתב ספר ממש-ממש טוב. וכך, ליאסר ערפאת יש, וגם לשמעון פרס, לסמואל בקט ולעגנון גם, ולפרופסור צ'חנובר מהטכניון.

  כולם-כולם היו תלמידים מצטיינים של האנושות וראויים לפרס על-שם ממציא הדינמיט.

  *

  מה שהם לא יודעים, המשופמים עם המעויינים, הוא שהדבר האמיתי כבר לא מתרחש שם יותר, בתחום שיפוטם; כי הפרס המעניין יותר, המשמעותי, ואולי גם המצחיק יותר, הוא פרס האיגנובל (Ig-Nobel) - פרס שניתן על מחקרים אמיתיים לגמרי, רציניים לגמרי, כאלה שיש מאחוריהם תקציבי מחקר, שנות אדם, מאמרים, דיונים באקדמיה, טיסות לחו"ל וכנסים בבתי מלון, ובעיקר, מה שהופך את האקדמיה למה שהיא - סקרנות אנושית אינסופית. היכולת למצוא עניין בפינות הנידחות ביותר. וכאמור, הכל אמיתי ומתועד.

  הנה כמה מחקרים זוכי איגנובל מהשנים האחרונות.

   

  1997 , פרס איגנובל לביולוגיה, ניתן לפרופ' יאגיאו מביה"ח האוניברסיטאי של ציריך על מדידת גלי המוח של מטופליו כתלות בטעם המסטיק שלעסו. הנה, ככה האנושות מתקדמת עוד צעד קטן קדימה (תוך כדי לעיסה קולנית).

   

  1998, פרס איגנובל לביולוגיה מוענק לפטר פונג מפנסילווניה, על מחקר שכלל טיפול בצדפות בעזרת פרוזאק. Happy Nation .

   

   


   

   

  1999 . איגוד התקנים הבריטי מפרסם את התקן הרשמי (שישה עמודים!) להכנת כוס תה. לא שווה את פרס איגנובל לספרות ?

   

  ועוד בענייני תה, ועדיין באותה שנה: פרס איגנובל לפיסיקה מוענק מוענק לד"ר לן פישר (אנגליה) על מחקר המפרט מהי הדרך האופטימלית לטבול עוגיה בתה.

   

  שנת 2000 , פרס איגנובל לכימיה מוענק לשלושה חוקרים איטלקיים מאוניברסיטת פיזה: דונאטלה מראציטי, אלסנדרה רוסי וג'יובאני קזאנו. הנ"ל גילו שמנקודת מבט ביוכימית, התאהבות אינה שונה מהפרעת OCD - Obsessive-compulsive disorder . שווה גם את פרס האיגנובל לרומנטיקה, לו היה כזה.

   

  פרס איגנובל לפיסיקה מאותה שנה: אנדרה גיים ההולנדי ומייקל ברי האנגלי הצליחו לגרום לצפרדע לרחף באויר, בעזרת שדות מגנטיים. אני אפילו זוכר שהיה שיר שעסק בזה, מאותה השנה. בחיי.

   

   

  תמונה אמיתית מתוך המחקר

   

   

  פרס איגנובל לרפואה, וילבורד שולץ פיק ואן-אנדל ואדוארד מויארט ההולנדים.  MRI - זה התוף הגדול הזה שבודק את גוף האדם בעזרת הדמייה של תהודה מגנטית. ובכן, הנ"ל חקרו את איבריה המוצנעים של האישה בזמן משגל. במכשיר MRI . רומנטיקה עתידנית.

   

   

  בואי בובה, נצא לאיזה מסעדה טובה ואז אני יראה לך את המכשיר MRI החדש שלי

   

   

  בריאות הציבור: ג'ונתן וייאט מקבל את הפרס על מחקרו בתחום הפציעות הנגרמות מקריסת אסלות בגלאזגו, סקוטלנד.

   

  הלאה ל-2001 , והנה אחד שבאמת זכה לתהודה עולמית באותה השנה; דייויד שמידט ממסצ'וסצטס חקר מדוע הוילון באמבטיה נדבק לרגל בזמן שמתקלחים (קרה לכם פעם?) . נשמע כמו אנקדוטה מקטע הפתיחה של סיינפלד, אבל אין ספק שד"ר שמידט הרויח את פרס האיגנובל לפיסיקה ביושר.

   

  2002, פרס איגנובל לספרות. איזה כיף שיש כזה. ויקי סילברס ודייויד קריינר האמריקאים חקרו ומצאו מה ההשפעה של הדגשות-מרקר במקומות הלא-נכונים על הבנת הטקסט ע"י הקורא. האמת? דווקא מעניין.

   

  באותה שנה, פרס איגנובל למתמטיקה הוענק לשני חוקרים הודים על חישוב שטח-הפנים הכולל של עור הפילים במדינתם.

   

   


   

   

  פרס איגנובל לביולוגיה, 2003 . פרופ' מוליקר, הולנד (יש כאן הרבה הולנדים, או שזה נדמה לי?) תיעד התנהגות נקרופילית-הומוסקסואלית בקרב ברווזים. בבלייזר היו אומרים על זה - תחשבו לבד.

   

   


   

  והפרס לפיזיקה (אני ממש אוהב את הפרס הזה!) באותה שנה הוענק לקבוצה גדולה של אוסטרלים, וסליחה שאין פירוט שמות, שחקרו מה הכוח שנדרש כדי לגרור כבשה על-פני משטחים שונים.

   

  וברפואה, הפרס מוענק לכמה חוקרים אנגלים (שוב, קבוצה מכובדת) שגילו שהחלק במוח האחראי על זכרון לטווח-קצר וניווט מרחבי מפותח הרבה יותר בקרב נהגי מוניות לונדוניים מאשר זה של האזרח הממוצע. לדעתי זה מחקר מקסים ביותר, שגם מאפשר לנהג המונית לקחת אותך מנמל התעופה למלון באישון לילה בדרך הארוכה ביותר.

   

  2004 . סטיבן סטאק ממישיגן, אתה הגיבור שלי! סטאק חקר את ההשפעה של מוסיקת קאנטרי על שיעור ההתאבדויות, וזכה על כך בפרס לרפואה. אני חושב שזה מחקר שאפשר לסכם במשפט אחד - Country music sucks .

   

   הפרס בכימיה הוענק באותה שנה לאדווארד קאסלר ובריאן גטלפינגר, שניהם ממיניסוטה. השניים חקרו את מהירות השחייה של אנשים במים ובסירופ.

   

  2006 , פרס איגנובל לאקוסטיקה (ואיזה כיף שאפשר להמציא קטגוריות לפרס לפי הצורך) מוענק לקבוצת חוקרים מהארווארד וברנדייס שחקרו מדוע הצליל של חריקת ציפורן על לוח של בי"ס אינו נעים לאוזן האנושית.

   

  2007 , הפרס לתעופה (כנ"ל) מוענק למחקר שגילה, שאוגרים שטופלו בויאגרה מתאוששים מג'טלג מהר יותר מאוגרים שלא טופלו. המממ....

   

   

  פרס איגנובל לשלום הוענק למעבדת המחקר של חיל האוויר האמריקאי באוהיו, על ההצעה לפתח את ה - gay bomb , הפצצה שתגרום לחיילי האוייב להימשך אחד לשני ואולי לזנוח, ולו במעט, את מלאכת הלחימה. נשמע כמו מונטי פייתון, או מל ברוקס, אבל זה אמיתי, כמו כל המחקרים כאן . Make gay love, not war .

   

   

  הפרסים לשנת 2008, שהוענקו השבוע, היו מוצלחים במיוחד.

  מארי-כריסטין קאדייר, כריסטל ז'ובר ומישל פרנק הוכיחו שפרעושים שחיים על כלבים קופצים גבוה יותר מאלה שחיים על חתולים. אתגר קרת כבר היה כותב על זה סיפור קצר ומשונן, אבל היה יכול רק לחלום על פרס איגנובל לביולוגיה, שהוענק למחקר הזה.

   

  ג'פרי טיבר, ג'ושוע מיילר וברנט ג'ורדן גילו שרקדניות בבארים מסוג מסויים (כאלה עם עמודים ומעט בגדים, נו) מרוויחות טוב יותר בימי הביוץ שלהן. זה אפילו היה בהארץ לא מזמן, וגרר דיון רציני. פרס איגנובל לכלכלה, ללא ספק.

   

  *

   

  את הטוב ביותר השארתי לסוף, מחקר מופלא שבעצם מסכם את רוח האיגנובל, וגם מציג זוית ישראלית. פרופ' אריה אוליבן (בי"ח בני ציון, חיפה) חקר כיצד עיסוי רקטלי משפיע על הפסקת שיהוקים. זה כל-כך מופרך, כל-כך מקסים וגורם ללסת להישמט, ובעיקר מחזיר לשאלה שעומדת בבסיס המחקרים שזכו בפרס - What the fuck were they thinking about ?

   

   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (56)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/10/08 18:09:


   משהו בנימה קצת יותר רצינית. זה מזכיר לכולנו, שמנגנונים בלי משוב יוצאים משליטה - והאקדמיה אינה יוצאת דופן. על מנת להגדיל כבוד ותקציבים, האקדמיה עשתה אקסטרפולציה מהרדיפות של ימי הביניים, ומיצבה את העצמאות שלה באופן שאף לא אחד מהרהר אחריה. זה אומר בין השאר, שלאקדמיה יש זכות לקחת כספים מהציבור, אך אין לה שום מחוייבות הדדית קונקרטית (זה נכון בכל העולם המערבי). ולכן, אם משלם מיסים כלשהוא יעז להתלונן נגד מחקרים אבסורדיים, מייד ישלפו בפניו את הכרטיס האדום של "החופש האקדמי", ויסתמו את פיו בטיעון מנצח זה. (כן, כן, על ידי אותם אנשים המתיימרים להגדיר את המושג "ליברליזם".) אז אולי כדאי להזכיר מדי פעם לאנשי האקדמיה, שגם הם, ממש כמו פקידי הביטוח הלאומי, עובדי ציבור, ועל כן כדאי ורצוי שייתנו דין וחשבון על הכסף הציבורי שמופנה עבורם. ואז לא נגיע לאבסורדים כגון הפרסים לעיל.

    

     19/10/08 07:24:

   צטט: לילי טיילור (שרון) 2008-10-13 18:17:33

    

   קני רוג'רס גורם לי לרצות להטביע את עצמי בדלי של קאנטקי פרייד צי'קן ופוטטוס.

    

    

   מוסרים לי עכשיו באוזניה (של האייפוד) שהקאנטרי - פנים רבות לו, ואין דין קני רוג'רס כדין קלקסיקו, לדוגמה.

    

     15/10/08 22:43:

   צטט: שי-קום 2008-10-15 21:23:19


   הצליח לך בגדול

    

    תודה רבה !

     15/10/08 22:42:

   צטט: צב מעבדה 2008-10-15 12:55:56

   איך אפשר לדלג על החוקר (בטח הולנדי או אנגלי...) שבדק ומצא ממה עשויים הבונגלך שנאספים בפופיק. באופן לא כל כך מפתיע הוא מצא שהם עשויים בעיקר משאריות שהשתחררו מבגדים, שערות אדם ותאי עור שנפרדו מהגוף.

    

   עכשיו אפשר לאסוף את כל הבונגלך האלו ולמחזר אותם לבגד חדש. כבר ראיתי פעם בגדים עם כל מיני שערות בתוכם, אולי כבר עשו את זה :)

    

   ועל פוסט כזה נאמר מועדים בשמחה

    

   מועדים בשמחה גם לך.

   כמובן שראיתי את המחקר הזה, אבל רציתי לחוס על הנפשות הרכות של כמה קוראים כאן, בעיקר אלה שקוראים ואוכלים תוך כדי . 

    

   זה מזכיר לי שפעם מישהו עשה אנליזה מפורטת של הלכלוך שמצטבר מתחת למקשים במקלדת.  התוצאות היו ... מעניינות .

    

     15/10/08 21:23:

   הצליח לך בגדול
     15/10/08 12:55:

   איך אפשר לדלג על החוקר (בטח הולנדי או אנגלי...) שבדק ומצא ממה עשויים הבונגלך שנאספים בפופיק. באופן לא כל כך מפתיע הוא מצא שהם עשויים בעיקר משאריות שהשתחררו מבגדים, שערות אדם ותאי עור שנפרדו מהגוף.

    

   עכשיו אפשר לאסוף את כל הבונגלך האלו ולמחזר אותם לבגד חדש. כבר ראיתי פעם בגדים עם כל מיני שערות בתוכם, אולי כבר עשו את זה :)

    

   ועל פוסט כזה נאמר מועדים בשמחה

     14/10/08 20:40:

   צטט: בדלי 2008-10-13 13:35:40

   צטט: rikyc 2008-10-10 13:07:01

   צחקתי כל כך, לא יאומן.

   בהתחלה חשדתי שהמצאת הכל.

   מבחינתי הוא באמת המציא את הכל, ככה אישאר עם זה, פוסט משוגע, עמיר...

    

    

   בטח כל עורכי המחקרים המכובדים משוכנעים שהם השפויים, וכל השאר ... אתה יודע.

    

     14/10/08 20:38:

   צטט: לילי טיילור (שרון) 2008-10-13 18:17:33

    

    

   אין איזו פצצה שתהפוך ברווזים לוחמים להומואים נקרופילים?

    

    

    

   האיראנים עובדים על זה. הם או-טו-טו בנקודת האל-חזור, והברווז של גבע כבר היסטרי.


   אני כבר שנים חושדת בקשר בין דולי פרטון ובין אחוז ההתאבדויות במערב התיכון. 

   קני רוג'רס גורם לי לרצות להטביע את עצמי בדלי של קאנטקי פרייד צי'קן ופוטטוס.

    

   אין איזו פצצה שתהפוך ברווזים לוחמים להומואים נקרופילים?

    

   אכן, anshtain goes ga ga

     13/10/08 13:35:

   צטט: rikyc 2008-10-10 13:07:01

   צחקתי כל כך, לא יאומן.

   בהתחלה חשדתי שהמצאת הכל.

   מבחינתי הוא באמת המציא את הכל, ככה אישאר עם זה, פוסט משוגע, עמיר...

    

     13/10/08 10:53:

   התגלגלתי מצחוק !

   שמישהו יסביר לי אך משיגים מימון למחקר על שיא הגובה בקפיצה של פרעושים ואיך מגייסים מתנדבים לשחייה בסירופ (בכוונה לא שאלתי על המחקר האחרון).

    

     13/10/08 08:15:

   צטט: סופי. 2008-10-12 10:44:37

   רגע, אבל מה הפרס?

    

    

   כמו בתקשורת הישראלית - הקרדיט, הקרדיט ...

   מעולה!
     12/10/08 21:13:

   גדול.
   מאד אוהבת מחקרים. כמה שיותר הזוי, יותר טוב.

   אבל האמת המחקר של הgay bomb נשמע לי מדאיג.

   זה מזכיר לי את שמיכות החיידקים שהאמריקאים חילקו לאינדיאנים בזמנו.  

     12/10/08 20:52:

   צטט: סמוג 2008-10-12 20:40:23

   אכן צריך פרסים כמו איגנובל בשביל האיזון הדבר שמתחרה איתו הוא פרסי דרווין

   http://www.darwinawards.com/

    למי שלא מכיר הפרס מוענק לאנשים שהוציאו את עצמם ממאגר הגנים האנושי ע"י ידי מעשי שטות

    

    

    

    

   תודה שהזכרת. אישית אני מאוד אוהב את הפרס ע"ש סטלה - the stella awards  - לתביעות שערוריתיות .

   קרוי ע"ש סטלה אחת, אמריקאית (מן הסתם) שנכוותה מקפה במקדונלד'ס ותבעה 2.9 מיליון דולר .

   http://www.stellaawards.com/

    

    

     12/10/08 20:47:

   צטט: פלסיבו 2008-10-12 20:41:35

   נראה לי שצריך לזכות אותך בפרס איגנובל לשנת 08' בגלל המחקר המעמיק שעשית בפוסט. רק לאיזו קטגוריה אפשר לשייך את זה?...

    

    

   פרס לאלכימיה - ההוא שבאופן קבוע שורף זמן שאין לו.
     12/10/08 20:41:
   נראה לי שצריך לזכות אותך בפרס איגנובל לשנת 08' בגלל המחקר המעמיק שעשית בפוסט. רק לאיזו קטגוריה אפשר לשייך את זה?...
     12/10/08 20:40:

   אכן צריך פרסים כמו איגנובל בשביל האיזון הדבר שמתחרה איתו הוא פרסי דרווין

   http://www.darwinawards.com/

    למי שלא מכיר הפרס מוענק לאנשים שהוציאו את עצמם ממאגר הגנים האנושי ע"י ידי מעשי שטות

    

    

     12/10/08 19:45:

    

   ערב טוב.

    

   אמנם הצטרפתי ל-TheMarker כדי להצליף בכותבי הפוסטים, אבל לא יזיק לפתוח את עונת הציד בתגובה חיובית. אז תודה על הפוסט, ועל ההזדמנות לכתוב את תגובתי הראשונה.

    

   רק ברשותך כמה תוספות מועילות - נביא הדור ומצפונו ב. מיכאל הקדיש פעם את טורו ב"ידיעות" לפרס האיג-נובל. בין המחקרים הזוכים שציין היה מדריך לזיהוי ג'וקים על פי סימני המריחה שלהם על שמשת המכונית, מחקרו של אחד שאסף פרעושים מאוזני חתולים, גידל אותם באוזניו-שלו ותיאר את חוויותיו, והמאמר שעבורו כתב ב. מיכאל את טורו - זה המוכיח את שיטת ה"דילוגים" בתנ"ך. המעניין הוא שאחד התומכים הנלהבים בשיטת הדילוגים הוא לא אחר מאשר מורי ורבי פרופ' אומן (אם כי הוא איננו בין החתומים על המאמר הזוכה, אם אינני טועה). וכך זכה פרופ' אומן לכבוד הנדיר (אם לא היחיד במינו) של זכייה (בעקיפין) באיג-נובל ולאחריה זכייה בחיקוי החיוור שלו.

    

   חג שמח, ושוב תודה.

    

     12/10/08 15:27:

   במקום השלישי - הוילון באמבטיה

   במקום השני - פרוטוקול הכנת התה

     ובמקום הראשון - טבילת העוגיה בתה

    

   איזה מזל שנשארו כמה מדענים שעוסקים במה שחשוב באמת.

     12/10/08 13:39:

   צטט: עמיר 2008-10-12 09:08:37

   צטט: iris georlette 2008-10-12 09:02:05

   עד כמה שזכור לי, הפיתוח של צ'חנובר הוביל לשדרוג של תרופות לחולי סרטן.


   זה לא כזה כאילו חשוב?

    

   מאוד מאוד. בגלל זה הוא חתן פרס נובל (ולא האיגנובל) .

    

   טוב נו

   הומור מתוחכם נוסח מונטי פיינטון אף פעם לא היה הצד החזק שלי...

     12/10/08 12:58:
   "איגנובל", זה בא מאיגנורנט או איגלו?
     12/10/08 11:36:


   גאונים!!!

    

   ממש הצחיקו אותי

     12/10/08 10:44:

   רגע, אבל מה הפרס?

     12/10/08 10:20:
   LOL
     12/10/08 09:08:

   צטט: iris georlette 2008-10-12 09:02:05

   עד כמה שזכור לי, הפיתוח של צ'חנובר הוביל לשדרוג של תרופות לחולי סרטן.


   זה לא כזה כאילו חשוב?

    

   מאוד מאוד. בגלל זה הוא חתן פרס נובל (ולא האיגנובל) .

     12/10/08 09:02:

   עד כמה שזכור לי, הפיתוח של צ'חנובר הוביל לשדרוג של תרופות לחולי סרטן.


   זה לא כזה כאילו חשוב?

     12/10/08 08:41:

   צטט: flicker 2008-10-12 07:59:07

   אז אפשר להכריז על פשיטת רגל של האנושות עכשיו?

    

    

   כמובן. מזמן.
     12/10/08 08:40:

   צטט: shai.h 2008-10-12 00:00:37


   איך אומרים בשבדית very amusing indeed? באמת הגיע הזמן שיתנו את הפרסים הנחשקים באמת למחקרים אמפיריים ולא לאנשי הלופט-גשעפט כמו סופרים שמפרגנים לעולם השלישי, או חתרנים בלתי נלאים כפרס . פרס חותר אחר השלום יש אומרים 60 שנה, אולי אפילו מרגע היוולדו שזה 85. חתירה לשלום זה יפה והפרס הוא על הדרך והמאמץ. אבל לא צריך (לעתים מזדמנות יותר) להעדיף את המטרה על הדרך? המחקר על טיפול בפרוזאק בצדפות והדרך הנכונה לטבול עוגייה בכוס תה (על זה גם מגיע לדעתי גם booker) מספרים משהו אמיתי על החיים האנושיים, מלבד העובדה שכולנו רוצים שלום.

    

    

   כל אחד מהם, בדרכו, נוגע ללב ונוסך דוק של עצבות.

    

     12/10/08 07:59:
   אז אפשר להכריז על פשיטת רגל של האנושות עכשיו?
     12/10/08 07:55:

   צטט: יעקב_ רוזן 2008-10-12 00:52:53

   ומכיוון שבכל אשמים היהודים - הרי שפרס האיגנובל למחקרים שתוצאותיהם "לא ניתנות לשיחזור, או לא צריכות להיות משוחזרות" נוסד בשנות ה-70 במכון וויצמן על ידי פרופ' אלכסנדר כהן ופרופ' צבי ליפקין.
   :-)

    

   אוי, יש לי כמה מועמדים מצויינים .

     12/10/08 00:52:
   ומכיוון שבכל אשמים היהודים - הרי שפרס האיגנובל למחקרים שתוצאותיהם "לא ניתנות לשיחזור, או לא צריכות להיות משוחזרות" נוסד בשנות ה-70 במכון וויצמן על ידי פרופ' אלכסנדר כהן ופרופ' צבי ליפקין.
   :-)
     12/10/08 00:00:

   איך אומרים בשבדית very amusing indeed? באמת הגיע הזמן שיתנו את הפרסים הנחשקים באמת למחקרים אמפיריים ולא לאנשי הלופט-גשעפט כמו סופרים שמפרגנים לעולם השלישי, או חתרנים בלתי נלאים כפרס . פרס חותר אחר השלום יש אומרים 60 שנה, אולי אפילו מרגע היוולדו שזה 85. חתירה לשלום זה יפה והפרס הוא על הדרך והמאמץ. אבל לא צריך (לעתים מזדמנות יותר) להעדיף את המטרה על הדרך? המחקר על טיפול בפרוזאק בצדפות והדרך הנכונה לטבול עוגייה בכוס תה (על זה גם מגיע לדעתי גם booker) מספרים משהו אמיתי על החיים האנושיים, מלבד העובדה שכולנו רוצים שלום.
     11/10/08 22:51:

   אגב,

   פרס נובל לביולוגיה לא קיים, אלא רק לכימיה או לרפואה.

   גם פרופ' צ'חנובר שהוא רופא וביולוג קיבל את פרס הנובל שלו לכימיה.

    

   אני רואה שה'איגנובלים' מאוד יצירתיים, השאלה כמה מחקרים הזויים כאלה יש,

   כי אם מעט אז הסיכוי לקבל את הפרס הוא גדול ! ואז זו 'לא חכמה'...

   *

   זה הפרס שאני יכולה להעניק  על הפוסט הזה .

     11/10/08 22:40:


   הדברים הקטנים-גדולים...

    

   מזדהה לגבי תחושתך על המחקר שנוגע למוזיקת הקאנטרי. למשמע אותה מוזיקה גם אני מחשבת את קיצי לאחור.

     11/10/08 20:12:

   צטט: אסקלנטה 2008-10-11 13:03:00


   מדליק!

   תודה שהחזרת אותנו לעולם האמיתי, שבלעדיו אין טעם לחיינו

    

    

   שמחתי לעזור חיוך

     11/10/08 20:12:

   צטט: rikyc 2008-10-11 17:52:33


   גם גיא חג'ג' כתב על אותו נושא בעונג שבת שלו, וחושף שיש גם זוכים ישראלים.

   http://haoneg.com/oneg/462

    

    


   מצויין. גיא חג'ג' הזכיר באמת את המחקר שמשתתפים בו שני ישראלים, ולפיו תרופות פלסיבו (דמה) יקרות הינן יעילות יותר מתרופות כאלה, אך זולות. לדעתי זה מחקר רציני לגמרי שאפילו אפשר להצביע על התועלת האמיתית שלו.

    

     11/10/08 17:52:


   גם גיא חג'ג' כתב על אותו נושא בעונג שבת שלו, וחושף שיש גם זוכים ישראלים.

   http://haoneg.com/oneg/462

     11/10/08 13:28:

   כולם בקפה חושבים שיערת הדבש כותבת דוקטורט בכוורנות. טעות. המחקר שלי הוא ביערנות. חשבתי שבמדינה ובה שטחים פתוחים הרבה, וגם יערות וחורשות - והרי ידוע לכל שיערות עוד יתרגשו ויבואו עלינו בעתיד - חשוב להצמיח דור חדש של יערנים.

   האינובל הבא - שלי!

     11/10/08 13:03:


   מדליק!

   תודה שהחזרת אותנו לעולם האמיתי, שבלעדיו אין טעם לחיינו

     11/10/08 11:39:
   אח!איזה עונג שבת.
     11/10/08 11:19:

   צטט: עמיר 2008-10-11 08:46:12

   צטט: shoegazer 2008-10-10 22:14:56


   יאמי ,איזה מעדן!

   התמוגגתי מהפוסט הזה

   מציעה להעניק את הפרס גם לקפה דה מרקר על הטייטל: "איך להפוך תקלות טכניות לפיצ'ר אטרקטיבי"

    

   rage against the machine    , ולא הלהקה.

   כרגע אני אוהב את הכיתוב למעלה -

   powered by dex

   סודרו מרבית קשיי הגלישה באתר .

    

   נכון שאת הרבה יותר רגועה עכשיו ?

    

    

   ובצדק -dex -שם עם עוצמות. נוסך בי בטחון

    

     11/10/08 09:08:

   צטט: כנרת רוזנבלום 2008-10-10 12:51:11

   זוכי פרסי האיג-נובל לא חקרו נושאים מופרכים פחות מאשר חלק עצום מהמחקרים (מצאתי פעם דו"חות שמפרטים את הקרנות, עשרות אלפי דולרים כל אחת מהן, שהושקעו במחקרים שונים. מזעזע).

    

   הם פשוט ניסחו את זה קצת סנסציוני. דווקא מעניין לשחות בסירופ, ושיטות להפסקת שיהוקים, מישהו מוכרח כבר למצוא. וזה עם המרקר - לגמרי. 

    

   חלק מהעניין באיגנובל זה הניתוק המוחלט מכל תועלת נראית-לעין (למעט תקציבי המחקר והטיסות).

   גם אני ראיתי לא מעט מאמרים/מחקרים אבסטרקטיים, אבל מה לעשות, לא כולם מצחיקים כל-כך.

    

    

     11/10/08 09:05:

   צטט: אהוד-אמיר 2008-10-10 23:46:00

   הייתי מפגיש את

   "פרופ' מוליקר, הולנד (יש כאן הרבה הולנדים, או שזה נדמה לי?) תיעד התנהגות נקרופילית-הומוסקסואלית בקרב ברווזים."

   עם

   "מחקר שגילה, שאוגרים שטופלו בויאגרה מתאוששים מג'טלג מהר יותר מאוגרים שלא טופלו."


   נשמע כמו איזה ריאליטי חדש בערוץ 2 שתיכף כולם יתמכרו לו .
     11/10/08 08:46:

   צטט: shoegazer 2008-10-10 22:14:56


   יאמי ,איזה מעדן!

   התמוגגתי מהפוסט הזה

   מציעה להעניק את הפרס גם לקפה דה מרקר על הטייטל: "איך להפוך תקלות טכניות לפיצ'ר אטרקטיבי"

    

   rage against the machine    , ולא הלהקה.

   כרגע אני אוהב את הכיתוב למעלה -

   powered by dex

   סודרו מרבית קשיי הגלישה באתר .

    

   נכון שאת הרבה יותר רגועה עכשיו ?

    

    

     10/10/08 23:46:

   הייתי מפגיש את

   "פרופ' מוליקר, הולנד (יש כאן הרבה הולנדים, או שזה נדמה לי?) תיעד התנהגות נקרופילית-הומוסקסואלית בקרב ברווזים."

   עם

   "מחקר שגילה, שאוגרים שטופלו בויאגרה מתאוששים מג'טלג מהר יותר מאוגרים שלא טופלו."

   ואז מביא את

   "ההשפעה של מוסיקת קאנטרי על שיעור ההתאבדויות,"

   והופלה! כתבה עסיסית לאיזה צהובון.

   עמיר, אתה כמים במדבר.

     10/10/08 22:14:


   יאמי ,איזה מעדן!

   התמוגגתי מהפוסט הזה

   מציעה להעניק את הפרס גם לקפה דה מרקר על הטייטל: "איך להפוך תקלות טכניות לפיצ'ר אטרקטיבי" .התגובה הריקה שלי מעליי היא בכל זאת עוד תגובה. אין כזה דבר פרסום רע.

   עשרות חלונות הצ'ט שנפתחים לי בדה מרקר בכל פעם שמישהו פונה אלי בשיחה ויש לי מספר browsers פתוחים הם גם פיצ'ר. אם החלטתי לקבל אחד מהם ,אני צריכה להוכיח עמידות וקונסיסטנטיות -כנראה שבאמת אני רוצה לשוחח עם אותו בחור עם אני נדרשת להקליק "התחל השיחה" 10 פעמים. מצד שני- מספיק שאסגור אחד החלונות כדי שכולם יעופו.

   טוב, אני ארגע עכשיו.

    

    

     10/10/08 22:08:

     10/10/08 21:38:

   צטט: עמיר 2008-10-10 21:15:55

   צטט: rikyc 2008-10-10 13:07:01

   צחקתי כל כך, לא יאומן.

   בהתחלה חשדתי שהמצאת הכל.

    

    הגזמת. אין לי דמיון כל-כך פרוע ופורה. 

   אז מה, אני נותנת יותר מידי קרדיט? ;-)

    

   גם לי היה קצת קשה, להיות כל הזמן בבית במשך כל כיפור, וכשיצאנו, אמנם אחרי שבע, היה איזה שחרור.

    

     10/10/08 21:15:

   צטט: rikyc 2008-10-10 13:07:01

   צחקתי כל כך, לא יאומן.

   בהתחלה חשדתי שהמצאת הכל.

    

    הגזמת. אין לי דמיון כל-כך פרוע ופורה. 

     10/10/08 21:15:

   צטט: שרון אבני 2008-10-10 13:58:37

   מחקר איגנובלי אפשרי בתחום אסטרופיזיקה ומהירות האור - כמה מהר תראה אוטו נוסע עם יציאת כיפור. הזוכה אתמול בהרצליה. 13 שניות

    

   ענק! :-)

    

   פשוט מעולה. אתמול בדיוק מישהו תיאר באוזניי איך כל הטיפוסים האלה יושבים עם המפתח בסוויץ', מחכים לשעת ה-ש'  

    

     10/10/08 13:58:

   מחקר איגנובלי אפשרי בתחום אסטרופיזיקה ומהירות האור - כמה מהר תראה אוטו נוסע עם יציאת כיפור. הזוכה אתמול בהרצליה. 13 שניות. 

    

   ענק! :-)

     10/10/08 13:07:

   צחקתי כל כך, לא יאומן.

   בהתחלה חשדתי שהמצאת הכל.

     10/10/08 12:51:

   זוכי פרסי האיג-נובל לא חקרו נושאים מופרכים פחות מאשר חלק עצום מהמחקרים (מצאתי פעם דו"חות שמפרטים את הקרנות, עשרות אלפי דולרים כל אחת מהן, שהושקעו במחקרים שונים. מזעזע).

    

   הם פשוט ניסחו את זה קצת סנסציוני. דווקא מעניין לשחות בסירופ, ושיטות להפסקת שיהוקים, מישהו מוכרח כבר למצוא. וזה עם המרקר - לגמרי. 

     10/10/08 12:18:


   כל כך בלתי יאמן ומופרך. 

    

   שכחת את פרס האיגנובל לשלום שבו זכו השוויצרים שהעבירו חוקים האוסרים לפגוע ברגשותיהם של צמחים.

    

   מסתבר שטקס קבלת הפרסים שמתקיים בהרווארד, הוא אירוע חשוב בקהילה המדעית. מדהים. פשוט מדהים.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   עמיר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין