כותרות TheMarker >
  ';

  רק מחשבותי הנוירוטיות

  זהירות! בלוג זה מכיל רעיונות, מחשבות, תמונות, או סתם משפטים חסרי קשר.

  כול המחליט לצפות עושה זאת על אחריותו האישית.

  טיול עם אבא – יש דברים שלא משתנים

  18 תגובות   יום רביעי, 15/10/08, 22:16

  מרים את הטלפון, מחייג להורים,

  "מה קורה?", "הכול בסדר",

  "מה שלום אבא? לחץ הדם ירד לו?", "כן, אפילו יותר מידי. מה איתך, כבר הייתה אצל הרופא?"

  "קבעתי תור למחר, תמסרי לו ד"ש, נדבר...".

   

  רק אתמול נחתנו והדברים לא ממש ברורים, שבוע שלם אחד במחיצת השני השאירו את אותותיהם ברורים ונעלמים מ עין.

   

   עבורי המסלול היה משני עם כי הבעתי בקשה אחת, לבקר במוזיאון BMW   במינכן. בעצם גם על בחירת הרכב לא וויתרתי. לאוטובנים בגרמניה ואוסטריה מגיע הכבוד והרכב המתאים, ולנו ללא ספק את חדוות ההנאה והאדרנלין.

  את כפפת תכנון המסלול הרים אבי, שניווט אותנו למקומות עוצרי נשימה. אני שרוב הזמן הייתי אמון על ההגה, הכנסתי מדי פעם שינויים למקומות שנראו לי חובה על אף שלא היו בתכנון. לשמחתי, התברר שגם אבי העדיף לחוות ולטייל בנוף הפתוח על פני ביקור במוזיאונים (או קניות :).

   

  נחתנו עשר דקות מוקדם מהמתוכנן במינכן, עושים דרכינו מהטרמינל המרוחק והמאובטח לעבר עמדת השכרת הרכב. לאחר מספר דקות, כאשר אנו מצוידים בשלט (ללא מפתח) הנושא את האותיות הכסופות BMW   ומספר חניה, אנו יוצאים להכיר את השותף בעל הגלגלים לשבוע הקרוב.

  התלהבות קלה, הכנסת התיקים, התמודדות לשכנוע היקה הידני הזה להזיז את עצמו יחד אתנו מהחניון,  ואנו לבסוף על הדרך לזלצבורג.

   

   כבר מחוץ לעיר על סובב מינכן, עצירה ראשונה לקפה והצטיידות לדרך. ה GPS   האינטגראלי מגויס כנווט משני, ומספק את החברה בעלת הקול הנשי במסע. במהרה כישורי הניווט שלה באים לידי ביטוי והופכת לדומיננטית יותר ויותר, אך גם מושא להקנטה וצחקוקים כאשר הדברים זורמים פחות.

   

  את חניית הלילה הראשונה אנו עושים על שפת אגם קטן ומקסים, במקום בשם Fuschl Am Sea. לאחר ארוחת ערב וטיול רגלי לספיגת השלווה האין סופית הסוררת במקום, אנו עולים לחדר המרווח בצימר שלא מזמן מצאנו.

  העיפות אינה פוסחת גם עלי, ונראה שתוך שניות כבר נרדם. לרגע מרגיש משהוא מוזר, רואה את אבי מכסה אותי בסמיכה וחושב לעצמי בחיוך שלו, כנראה שיש דברים שלעולם לא משתנים.

   

   

  ''

   

   

  מתעורר מוקדם, תופס את המצלמה ובשקט יוצא לסיבוב בוקר קצר. הנוף ההררי מסביב לאגם עדיין מכוסה בעננות, מבין כול הפסגות באזור, אחת תלולה מאד וגבוהה מושכת את תשומת ליבי, גבוה, צוקי, מסתורי ומעניין (אחד המקומות "חובה"). מקום שלאחר שנצליח להגיע אלו, יראה כפסגת העולם: אגמים, נחלים, כפרים פסטורליים נשקפים וירוק אין סופי במאות גוונים.


  ''


  בארוחת הבוקר אנו מסכמים את התוכנית והכיוון הכללי להמשך היום. לאחר קפה טוב וכמה ניג'וסים על שלא אכלתי כלום, אנו מתארגנים לתזוזה.אחד הדברים הבלטי נקלטים, לפחות לחובב מים, כבישים מפוטלים, גבהים, רוח.. כמוני, הוא העושר העצום הזה באגמים, כבישים הררים, שלווה.

  לשפת אגם
  Mond Sea   כשהשמש מלטפת, אנו לוגמים בירה ואוכלים צהריים. הזמן במקומות הללו זז בקצב אחר, ומכיוון שאנו במסע עם עצמינו, אנו מסתגלים בקלות לקצב החלומי הזה. קצב שנותן לי את השהות שצריך כדי לשאול, להתעניין ולהכיר מחדש את אבי, את עצמי ואת התבגרותנו.

   

   הצימר בו העברנו את הלילה שכן בפאתי עיירה בשם Ober-Traun  , מקום שעל פניו נראה כשכוך אל, אך בעונת השלג והסקי בוודאי היה מבוקש ביותר.

  ''


  על קפה הבוקר שהיה עשוי חזק וטוב, החלטנו לעלות עם הרכבל (שני מהלכים) לפסגה בשם
  Krippenstein  , פסגה בגובה 2109 מטר, וללכת לנקודה הנקראת Five Fingers   , נקודה מרהיבה ממנה העולם נראה כשרשרת הרים אימתניים, ביניהם פרושים אגמים ונחלים, והכול חוסה במרוד עננות סמיכה. לאחר שכבר הצלחתי לשכנע את אבי שלא חדל מלהפציר שאלבש משהוא. שלא קר לי, ושאני אדם שפוי, בוגר ואחראי למעשיו, מטח גשם קצר ורטוב חידד את תחושת הגובה, המקום והניסיון.

   

   

   '' 

   

   

  עשרים דקות לאחר מכן כבר התחרדנו בשמש עם קפה של לקראת צהריים, בודקים את האפשרויות להמשך. לא פעם קרה שגררתי את אבי להליכות רגליות ארוכות ולא קלות, הרבה מעבר למה שתכנן. אך, אין ספק שעמד בכך הרבה מעבר לרבים ממחצית גילו.

   

  את שני הלילות הבאים העברנו בחדרון, קטן וצפוף על שפת אגם ב- Zell Am Sea  . ע"פ המלצת בעל הבית, אבי החליט שכדאי לשנות את סדר התוכניות של היומיים הקרובים בשל תחזית מזג האוויר.

   

  כך יצא לגמרה במקרה, מצאנו עצמינו באחד המקומות המדהימים, עולים לסיור מאגרי מים באלפים, מקום בשם Kaprun  . הצטופפנו באוטובוס שעשה דרכו במנהרות צרות ומפותלות, עד שהגענו לרכבל תחתי (נמשך על מסילות קרקעיות) ושוב קטע נסיעה באוטובוס דרך מנהרות צרות בתוך ההר. הגענו. נוף מהמם, סכרים אימתניים יוצרים מאגרי מים בערוץ.  לאחר דרך שטיילנו, טיפסנו, צילמנו ואכלנו צהריים. לקחנו שוב את סדרת ההסעות  למטה, לחניון.

   

  '' 

  ''

   

  אמנם השעה הייתה מאוחרת אך לא רצינו לוותר על מפלי המים ב Krimml  . הגענו בסביבות ארבע אחה"צ, המפל התחתון הוא המרשים והחזק מתשעת המפלים.

   

  ''

   

  התחלנו לעלות, מהר מאד התפצלנו, לי נדרש זמן מה לכוון את המצלמה ובמקרים רבים בגלל תנאי התאורה וצורת הצילום הייתי צריך להיעזר בחצובה. את קטעי ההליכה בין המפלים עשיתי בהליכה מהירה. במפל הרביעי אבי החל לרדת ואני הייתי נחוש להגיע למפל העליון. יש דברים שגדולים ממני, דברים שלא מסוגל להתכחש אליהם, לעמוד בפיתוי או באתגר שהם מציבים. העלייה למפל העליון הייתה קשה ומעייפת, עליה תלולה מאד.

  חיוך ותמונה להנצחת ההישג ואני בדרך למטה. רק בירידה מצליח לקלוט מה היה המרחק אותו עשיתי. כאשר מגיעה סוף סוף למטה פוגש את אבי בודד ולבד במקום ששעתיים וחצי קודם לכן הייתה המולת מבקרים. כמובן שהוא דאג ושלח
  SMS   שלא הייתי מודע לו כלל עד לרגע המפגש אתו.

   

  ''

   

  חזרנו, ארוחת ערב, אנו מטיילים כבר מספר ימים יחד, לא זוכר, ממש לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה בה יצא לנו לשהות אחד במחיצת השני יותר מעשר דקות בלי שמישהו יכנס או יתערב. האם אני מנצל את הזמן המיוחד הזה בצורה יעילה / נכונה?

   

  אבי שהיה מצויד במכשיר קומפקטי למדידת לחץ דם, נראה מוטרד כיוון שכבר מספר ימים המכשיר מראה על לחץ דם לא נמוך ולא מבוטל, התרופות שלקח לא ממש מצליחות להוריד את הרמה או המדידה. לבסוף כדי להוכיח לו שהמכשיר שלו לא אמין במיוחד, אני מסכים למדידת לחץ הדם שלי.
  גם אצלי המכשיר טוען שיש חריגה לא מבוטלת מתחום הנורמה. כמובן שמחזיר מייד לאבי
    “rest my case”   כיוון שאני בריא כמו שור (משהוא ראה שור אצל הרופא?).

   

   

   

  '' 

  ''

   

  אנו אורזים את הדברים ונפרדים מ Zell Am Sea  , מכוונים ל- Grossglockner  , דרך אגרה. אם ישנו מקום בעולם הראוי להכתרה "גן עדן לרוכבים" זה המקום ללא ספק. נופים מהמים, כביש משובח ולא צפוף, עשרות רבות של קילומטרים פניות ועקומות בכול וריאציה אפשרית. נוכחות הרמונית של רוכבי אופניים, רוכבי אופנועים וכמובן מכוניות, ספורטיביות וחלומיות. משום מה היום הספציפי הזה היווה את נקודת השיא עבורי, צילמתי מעל ל 130 תמונות תוך מספר שעות, המון נוף, פסגות, אופנועים, סיבובים ורוחחחח....

  ''

   

  ''

   

    

  את הישורת האחרונה אנו עושים במוזיאון BMW  בפארק האולימפי במינכן. הדבר המדהים שם הרבה מעבר לכלי הרכב, אופנועים, מכוניות ואף יכטות שהחברה מובילה שם פעילות. הוא האיכות וההתייחסות לאיכות. הרצון להמחיש להדגים ולהראות למה הבחירה במותג היא הבחירה הנכונה, כן, רגשית ורציונאלית גם יחד.

  ''

  אנו יוצאים להתאוורר ולאכול משהוא מחוץ למוזיאון, מזג האוויר סגרירי משהוא, אבי שוב מעיר משהוא על שכדאי שאלבש משהוא נוסף. חושב לעצמי, יש דברים שלא משתנים....


  זו הייתה הזדמנות ייחודית ואולי חד פעמית לבלות יותר מ עשר דקות מזדמנות, עם האדם, האיש, האבא שלי. הזדמנות שנתנה באהבה רבה ע"י אימי שהנה רגישה ואינטליגנטית להגות בצעד קטן לאחור מסע משמעותי זה.

  לתמונות נוספות

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/5/12 22:58:

   צטט: תמו'ש 2012-05-05 22:50:18

   תודה על ששתפת בחוויות עם אבא והתמונות מרהיבות ביופיין. אשרייך שזכית לביחד.

   תמו"ש תודה לך!
   אכן זכיתי, בהרבה מובנים...
   :-)

   תודה! 

     5/5/12 22:52:

   צטט: יפיתרותם 2012-05-05 19:54:01

   הפוסט הכי יפה שלך.(לטעמי האישי כמובן)

   יפית, תודה!!

     5/5/12 22:50:
   תודה על ששתפת בחוויות עם אבא והתמונות מרהיבות ביופיין. אשרייך שזכית לביחד.
     5/5/12 19:54:
   הפוסט הכי יפה שלך.(לטעמי האישי כמובן)
     5/5/12 19:10:

   צטט: *עדינה* 2012-05-05 14:47:27

   הטיול מדהים והתמונות מעלפות, והכל מתעצם נוכח החבר הנפלא לטיול - אביך. מקנאה בך, שעשית טיול כזה עם אביך. הכי מרגש הקטע שאביך כיסה אותך בלילה ... תודה ששיתפת.

   היי, תודה, המון תודה לך!!
   :-) 

     5/5/12 14:47:
   הטיול מדהים והתמונות מעלפות, והכל מתעצם נוכח החבר הנפלא לטיול - אביך. מקנאה בך, שעשית טיול כזה עם אביך. הכי מרגש הקטע שאביך כיסה אותך בלילה ... תודה ששיתפת.
     20/10/08 08:28:

   צטט: or-ly22 2008-10-19 21:38:36


   שבתי עם*

   מסע מרגש חווית עם אביך

   והוא ילווה אותך/אתכם

   לעד.  התמונות נפלאות,

   מזכרת נהדרת מזמן האיכות שלכם ביחד.

   שמחה בשבילך ואיתך.

    

   תודה אורלי, ללא ספק את צודקת. ובעיקר גם נתן בסיס מחודש לתקשורת פתוחה וכנה להמשך.

   חיוך

    

     19/10/08 21:38:


   שבתי עם*

   מסע מרגש חווית עם אביך

   והוא ילווה אותך/אתכם

   לעד.  התמונות נפלאות,

   מזכרת נהדרת מזמן האיכות שלכם ביחד.

   שמחה בשבילך ואיתך.

    

     19/10/08 19:09:

   צטט: אוריה עמרני 2008-10-19 18:53:21


   כוכב. כל הכבוד על המסע ועוד יותר על התיעוד. משהו שיישאר לך ממנו לנצח......

   המון תודה אוריה חיוך

     19/10/08 18:53:

   כוכב. כל הכבוד על המסע ועוד יותר על התיעוד. משהו שיישאר לך ממנו לנצח......
     19/10/08 10:24:

   צטט: manta ray 2008-10-19 09:10:59

   תענוג איך שאתה מצלם...ובכלל, נראה לי ש"הכנסת לשק" חתיכת חוויה.

   הלוואי עליי !

   :-)

   נטע

    

   הי נטע, כן, תודה, תודה!

    

     19/10/08 09:10:

   תענוג איך שאתה מצלם...ובכלל, נראה לי ש"הכנסת לשק" חתיכת חוויה.

   הלוואי עליי !

   :-)

   נטע

    

     18/10/08 21:06:

   צטט: reggy 2008-10-18 11:45:48

   שמחתי בשבילך על האפשרות להתחבר מחדש לאבא שלך, ממקום בוגר ונראה שמלא בסבלנות, עדינות, דאגה והכלה, על רקע הנופים עוצרי הנשימה והחוויות המקרבות וגם המשעשעות.

   מעניין לאן תקחו את זה מעכשיו?

   היי תודה  חיוך

   נראה....בלתי החלטי

     18/10/08 11:45:

   שמחתי בשבילך על האפשרות להתחבר מחדש לאבא שלך, ממקום בוגר ונראה שמלא בסבלנות, עדינות, דאגה והכלה, על רקע הנופים עוצרי הנשימה והחוויות המקרבות וגם המשעשעות.

   מעניין לאן תקחו את זה מעכשיו?

     16/10/08 12:02:

   צטט: הבדואי 2008-10-16 08:31:53

   תמונות מרהיבות וסיפור מרגש

   (גם אבא שלי עדיין מנג'ס לי מידי פעם... כנראה שיש דברים שלעולם לא ישתנו :))

   טיול מדהים בהרים ופלאי טבע מעוררים

   *

   תודה, חביבי חיוך נראה שהדרך היא פשוט לקבל זאת כך.

    

     16/10/08 11:57:

   צטט: דפ נה 2008-10-16 01:59:12

   מתרגשת ממך

   מתרגשת עבורך

   ....

   מחכה לסיפור באופן אישיחיוך
   חיבוק חם

   היי דפנל'ה, תודה רבה חיוך
     16/10/08 08:31:

    

   תמונות מרהיבות וסיפור מרגש

   (גם אבא שלי עדיין מנג'ס לי מידי פעם... כנראה שיש דברים שלעולם לא ישתנו :))

    

   טיול מדהים בהרים ופלאי טבע מעוררים

   *

     16/10/08 01:59:

   מתרגשת ממך

   מתרגשת עבורך

    

   מסע עם אבא... וואה זו מתנה מתנה

   יודעות משהו האמהות האלו הא???

   אמן עוד כמה שנים עם אחד הבנים ......

    

   מחכה לסיפור באופן אישיחיוך
   חיבוק חם

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   RoadSwimmer
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין