כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פשוט להיות

  ארכיון

  למה לא אצביע לדב חנין

  15 תגובות   יום רביעי, 29/10/08, 01:50


  מה אתם בעצם יודעים על המועמד לראשות העיר דב חנין, מסיעת "עיר לכולנו"? לרון חולדאי, ראש העיר תל אביב יפו, יש פרופיל ציבורי מוכר וקבלות. כולם יודעים מי הוא ומה הוא יכול לעשות, מהן דעותיו ויכולותיו. בקיצור – אין לציבור בעיה לשפוט את חולדאי ולהחליט אם לתמוך בו. דב חנין לעומת זאת הוא ח"כ אלמוני. רוב מה שהמצביעים יודעים עליו, הם למדו האמצעות קמפיין באזז של כמה תומכים, שניסו לבנות מותג תחת השם "דב חנין". אבל מה אתם יודעים על יכולותיו, על דעותיו? בתור תושבת מודאגת של תל אביב, קבלו-11 סיבות שבגללן אני, באופן אישי, לא אצביע לדב חנין

   

  לא מוותרים על סוס מנצח

   זה משונה, אבל רוב תומכי דב חנין מודים שרון חולדאי עשה עבודה טובה. אי אפשר לחלוק על העובדה שתל אביב עברה מהפיכה בעשר השנים האחרונות והפכה מעיר מוכת חובות לעיר שכיף לחיות בה, שנהנית משיפוצים, בעלת תשתיות משופרות. תומכי דב חנין חושבים שאפשר לעשות דברים אפילו טוב יותר, אבל בעברו של חנין אין שום הוכחה לכך שהוא יודע לנהל גוף כה מורכב כמו עיריה. תושבים תל אביבים רבים, למשל כותב בלוג הזה, מורידים את הכובע בפני חולדאי.  

   

  איפה הניסיון?

   כשאתם מגיעים לראיון עבודה, הדבר הראשון שדורשים מכם הוא נסיון, נכון? ניהול עיר הוא עניין מסובך, מורכב וקשה. תפקיד ראש עיריית תל אביב חשוב ומשפיע יותר מרוב השרים במדינה. חולדאי הגיע לתפקיד עם ניסיון ניהולי והוכיח את עצמו כמנהל מוכשר בעיריה. לחנין יש אולי תיאוריות על ניהול עיר, אבל שום ניסיון בליישם אותן ובלנהל תקציבי ענק. אפילו אנשי שמאל מוצהרים חושבים שהמועמדות שלו היא טרנד ולא מועמדות רצינית. אל תבינו אותי לא נכון, חנין נראה לי כמו אדם מקסים, אני פשוט ממש לא מבינה מה הופך אותו למתאים להיות ראש העיר שלי.  

   

  ראשות עיר היא עניין מחייב

   דב חנין הוא אורח לרגע בעיר הזאת. רון חולדאי היה מנהל הגימנסיה לפני שנבחר. חנין אף פעם לא היה מעורב בחיי העיר ואחרי הבחירות הוא שוב לא יהיה מעורב, וכפי שהצהיר בעצמו, יחזור לכנסת ברגע שיפסיד. אם באמת היה אכפת לו מהעיר, הוא היה מתחייב לעבוד בה קשה ולאורך זמן, והיה עושה את זה עוד לפני הבחירות. תראו מה כותב על זה נסים קלדרון. אגב, כפי שצוין כאן, חנין עוד לא התחייב שאם ייבחר לראשות העיר יפרוש מהכנסת. האם הוא רוצה לשמור על כל האופציות פתוחות? אולי להשתמש במרוץ לראש עיריית תל אביב כדי למנף את המומנטום הפוליטי שלו?  

   

  הצבעת חנין, קיבלת מדואל

   אם דב חנין לא ייבחר לראש עיר, וכפי הנראה, למרות הבאז הוירטואלי, הוא לא ייבחר, הוא לא מתכנן להשאר במועצת העיריה, כפי שהבהיר. אז חנין לא ישאר שם, אבן מי כן? מספר שלוש שלו -  אהרון מדואל ישאר גם ישאר. האיש שמואשם בפלישה לשטח לא חוקי, חבר הליכוד, זה מה שיישאר מההצבעה לעיר לכולנו. ואם זו לא אחיזת עיניים, אז מה כן?  

   

  חנין בשק

   אז דב חנין כנראה שלא יהיה ראש העיר הבא של תל אביב יפו , הוא יותיר אחריו רשימת חברי מועצה שרוב מצבעיו כנראה שלא תומכים בה וספק אם הם מכירים אותה. כאילו שזה לא מספיק, חברי רשימת "עיר לכולנו" מבטיחים שלא ישבו במועצת העיר חמש שנים, אלא יתחלפו ברוטציה. נשמע טוב, נכון? דמוקרטי? אותי זה לא משכנע. ניהול עיר הוא עניין רציני, כבר אמרנו. כמו בניהול כל חברה – יש לרכוש בו מיומנות, לעשותו במסירות ולאורך זמן. יש ללמוד אותו לפני שמגיעים לתוצאות, מרוטציה כולנו נצא קרחים מכאן ומכאן. 

   

  יפו? לא צריך.

   איך דב חנין, שמתיימר לייצג את כל תושבי תל אביב יפו, ועוד מהכיוון השמאלי של המפה, שמגיע מתנועת חד"ש היהודית-ערבית, לא הבין שהוא חייב ייצוג לערביי יפו ברשימה? זה ממש מביך. יפו היא חלק אינטגרלי מהעיר, והחלק עם הכי הרבה בעיות. אי אפשר להקים ברצינות רשימת שמאל עם מועמד ליכודניק שחשוד בפלילים ובלי נציג למגזר הערבי בעיר.  

   

  ציונות זה חשוב

   ראש העיר תל אביב יפו הוא לא רק האחראי על נושאי הביוב, החינוך והתשתית. הוא גם מייצג את ישראל, בתור ראש הבירה הכלכלית והתרבותית שלה. כשהוא מארח אנשים מחו"ל, כשהוא נוסע לכנסים בעולם, כשכותבים עליו בעיתונים זרים – הוא מייצג את כולנו. מישהו שמגדיר את עצמו כלא ציוני, שמסרב לעמוד בשירת ההמנון הלאומי, לא יכול להיות בתפקיד רשמי כל כך חשוב. זה יעשה לנו נזק אדיר בעולם. אם אפילו ראש העיר של תל אביב לא ציוני, למה שהאירופאים או האמריקנים יתמכו בציונות? אם אפילו שלי יחימוביץ חושבת ככה, והיא לא בדיוק ימנית, סימן שדב חנין הוא השוליים שבשוליים. לא ראש עיר כזה יעזור לנו לשנות את תדמיתה הלאומית של תל אביב כ"בועה". וכיצד חנין מתכוון לשלב בין דעות שהביע בעבר לבין תפקודו כראש עיר? האם יקרא לפליטים לחזור לבתים שנטשו? הלוואי שזה היה אפשרי, אבל לא ממש ריאלי, כמו מועמדותו של חנין לראשות העיר.  

   

  מגדלים באוויר

   הקמפיין של חנין הוא גיבוב סיסמאות שנשמעות מצוין אך הקשר בינן לבין המציאות קלוש –  ביניהן בולטת לרעה ההתנגדות למגדלים. מגדלים הם שיטת בניה נפוצה בערים בעולם, המציאות שהיא שמתכנני העיר הטובים בעולם תומכים בבניה לגובה, וחושבים שהיא גם ירוקה וטובה לסביבה, אך הקמפיין של חנין מתנגד לה מסיבות פופוליסטיות. בואו נפריך כמה מיתוסים: בניה נמוכה יכולה לחנוק עיר יותר מבניה גבוהה, רוב המגדלים שמעוררים התנגדות אושרו לבניה לפני תקופתו של רון חולדאי. דווקא בתקופתו של חולדאי נקבע שבנייה חדשה לא תותר מערבית לאבן גבירול, בין הירקון למתחם המסילה, ובמיוחד במתחמים כמו "העיר הלבנה", אבל מה זה משנה למתנגדי חולדאי? מבחינתם, חולדאי זה רע, ללא קשר לעובדות.  

   

  הבטחות לחוד, מעשים לחוד

   אז אתם לא רוצים מגדלים, ורוצים עיר ירוקה, מהיכן יגיעו השטחים הירוקים? לא ברור. אתם לא רוצים מגדלים אבל רוצים להגדיל את מספר הדירות כך שהדיור יהיה זול יותר. איך? שאלה טובה. רוצים עיר מצליחה שמחירי הדירות בה רק יורדים – זה מנוגד לכלכלה הבסיסית, יוסטון, יש לנו בעיה. רוצים מקומות חניה אבל גם עיר שלא תומכת במכוניות, אלא בהולכי רגל. רוצים עיר לכו-לם, אבל גם ברים שכונתיים שיחרישו את אזניהם של תושבים בוגרים שגרים בדירות שמעליהם. רוצים עיר ירוקה, שתתמוך באוכלוסיות חלשות, זה עולה כסף, נכון? אז למה אתם כל כך מתים לגרש מתוכה אזרחים שמכניסים לה מיסים רבים וראש עיר שכיסה על גרעון כלכלי עצום? נראה שהמצע של "עיר לכולנ"ו עמוס הבטחות, אך ממש לא מעשי. יותר מהבטחות – הוא עמוס בחורים...  

   

  ירוק זה לא רק סיסמה

   אחת מההבטחות הנוצצות של קמפיין חנין הוא שחנין יביא לעיר מדיניות ירוקה יותר, אלא ששוב, מלים לחוד ומעשים לחוד. גם בגזרה זו עשייתו של חנין לא תמיד משכנעת בעוד שרון חולדאי, ולא משנה איזה מוניטין תרצו להצמיד לו, השיג הישגים מרשימים מאוד בתחום זה ואף זכה על כך להכרה ממומחים כמו יוסף טמיר, "מר איכות סביבה". העברת תחנת רידינג לגז טבעי, שיקום תשתיות הביוב, הפחתת זיהום האוויר, סלילת שביליי אופניים, טיפול בנושאי תחבורה ציבורית ופרטית כל אלו ירוקים מאוד. חנין, לעומת זאת, ירוק – בעיקר בכל הנוגע לנסיון הניהולי שלו.  

   

  אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה

   קמפיין התמיכה בחנין מעצבן אותי, מעצבן אותי דווקא כי הוא נתמך על ידי חברים שלי, אנשים שמגדירים את עצמם כשמאלנים, שהייתי רוצה להאמין שמתאפיינים בחשיבה עצמאית, אבל הוא לא מוכיח חשיבה כזו. זה קמפיין חלול, חנין משווק ממש כמו  ג'ינס חדש, בעזרת קליפות של רעיונות יפים שלא ברור איך אמורים לצאת אל הפועל. על דנה עדיני החולצה שלו אולי נראית מצוין, אבל זה ממש לא מעיד על כישורי הניהול שלו. מעצבן אותי שאני אמורה לתמוך בחנין, ושאתם תומכים בו, בגלל שכמה מסלבריטאי תל אביב תומכים בו ובגלל שבלוגרים החליטו שזה טרנדי. הסרטון ההוא, נו, אתם יודעים איזה, באמת מאוד יפה, אלא שהמשתתפים בו טובים בלהיות שחקנים או יפים, הם לא אנשי דעת, לא מנהלים או אנשי רוח. לעומת זאת, בחולדאי תומכים יעל דיין שהצטרפה לסיעתו, יורם קניוק, יוסף טמיר, עמי איילון, חנוך מרמרי, אבירמה גולן ד"ר תומר גודביץ' ועוד רבים וטובים. אותי הם יותר משכנעים מריקי בליך.  
  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/11/08 19:11:


   אני אמנם לא תושב תל אביב , אבל ,

   מה שקשור לתחבורה הציברית ושבילי אופניים בא בגלל סיעת הירוקים ....

   וזה שיהיה ברור ....אני יודע!

     2/11/08 16:10:

   צטט: האזרח דרור 2008-10-29 10:32:27

   חנין חבר כנסת אלמוני? בלוף. רק למי שסגור במרתף בשנים האחרונות. חנין הוא רכז הסיעה הסביבתית והעביר הרבה חוקים בכנסת - בינהם חוק אוויר נקי וחוק המזהם משלם. 

   1. חולדאי באמת עושה. מי שמכחיש את זה לוקה בעיוורון. אבל הוא מסתיר את האג'נדה שלו - שהיא חיזוק הרכב הפרטי - הקמת חניונים, אי קידום תוכנית שדרוג תחבורה ציבורית, בניית מחלפים, תקיעת נתבי התחבורה הציבורית, ריבים עם משרד התחבורה, וקידם מתחמים שמגדילים כמות נסיעות.זה רע מאוד לעיר ואפילו חולדאי מודה בזה (לדוגמה בראיון עם שלח ודרוקר). חולדאי לוקח את העיר - לכיוון שלא מתאים למאה ה-21. 

   .2 ניסיון הניהולי של חנין כולל את הניהול של חיים וסביבה  ואת הסיעה הסביבתית - הגדולה בכנסת. חולדאי מנהל את העיר בצורה בלתי דמקורטית ובלתי שקופה- כאילו זה מחנה צבאי. בשביל לנהל עיר יש את מנכ"ל העירייה - זה לא התפקיד של ראש העיר (אם כי ברור - זה עוזר). ואם חולדאי כזה מנהל מוכשר - איך זה שיש אצלו שוב ושוב פרשות שחיתות? איך זה שהוא לא מצליח לקדם את הרכבת? או את השדרוג של האוטובסים? (יעל גרמן מצליחה הרבה יותר ממנו בתחום הזה)

    3.  דב חנין אורח לרגע - שקר.  חנין תושב העיר במשך שנים רבות. הוריו גדלו בעיר. חנין מעורב במאבקים שונים - לדוגמה במאבק שכונת הארגזים וכפר שלם. רוצה לדעת מה אמרו על חולדאי חברי הכנסת בנושא זה? "

   היו”ר משה כחלון: שוחחתי פעם עם ראש עיריית תל אביב, נפגשנו במקרה בלשכת ראש עיריית חיפה, אדישות לא מעוררת כבוד."

   4.  הצבעת חנין - קיבלת חנין - שוב פעם שקר. יש פתק צהוב ופתק לבן. מי שלא רוצה את עיר לכולנו -יכול לדוגמה להצביע מרץ. מי שמרוצה מעיר לכולנו - יצביע להם.

   4. מי זוכה - בניגוד להצהרות שלך - כנראה שבסיבוב הראשון חנין מקבל לפחות 25% (כי הסקרים שהבאת מיושנים, לא מכסים אכולוסיות בלי טלפון, ובגלל שבבחירות משנה מי מגיע להצביע) - עם פחות מ-40% - חולדאי כנראה יגרר לסיבוב שני. בכל מקרה - זו לא סיבה לא להצביע חנין. 

   4. פלילים בנוסף - מי שמוטרד משחיתות  ופלילים - אם מדואל נחשד בפלילים  (אגב, לפי הכנסת, דווקא ההתנהלות של חלמיש נראית לא ממש תקינה) הוא בחברה טובה - גם חולדאי נחשד בפלילים בפרשת החניונים (שלגביה אמר שהוא "לא יודע כלום"). (ועמותת עומץ עתרה בימים האחרונים על כך). וזה בלי לדבר על הפרשה האחרונה 

   4. מי הולך? הסיעה המורחבת של עיר לכולנו כוללת כ-20 איש. הסיעה הזו היא שקובעת את מדיניות עיר לכולנו - וחנין ישאר בה גם אם לא יבחר. ואגב, מה יקרא לחולדאי אם לא יבחר? רוב הסיכויים שילך לנסות את מזלו באחד העסקים של החברים שלו.

   4. אחיזת עיניים חנין אומר לך בדיוק מה הוא הולך לעשות. מאחז עיניים זה מישהו שאומר משהו אחד ועושה משהו אחר. לדוגמה להבטיח פארק בקריית ספר ולעשות חניון. לדוגמה להגיד בספטמבר 2008, שראש עיר לא יכול לקדם תחבורה ציבורית (בעוד שיש חוק שמאפשר לו את זה בדיוק), לדוגמה שהוא בעד תחבורה ציבורית ולקדם רכב פרטי. 

   5. רוטציה - היות ומדיניות עיר לכולנו ממילא מתקיימת על ידי הסיעה המורחבת, שבה מעורבים הרבה  אנשים - והיות והם מעורבים בנושאי העיר כבר הרבה שנים - אין חשש בליבי מחוסר מקצועיות. בכל מקרה - זה סיבה להצביע מרץ ולא עיר לכולנו, לא קשור בכלל לשאלה אם להצביע דב חנין. 

   6. נציגים ליפו - קודם כל חדשות - יש ביפו גם יהודים. דבר שני - יש לעיר לכולנו נציגה מיפו. דבר שלישי - זה לא קשור לשאלה אם להצעי לחנין. ולבסוף - עיר לכולנו היא תנועה פתוחה ודמוקטרית. כל מי שרוצה יכול להצטרף. ערביי יפו בחרו לרוץ ברשימה משלהם. אי אפשר להכריח אותם להצטרף לתנועה נכון? היות והבחירות לעיר לכולנו הן דמוקרטיות - אי אפשר להבטיח בחירה של מישהו - זה בחירה של חברי עיר לכולנו, לא של חנין. אגב, איפה הנציג הערבי של חולדאי. 

   7. חנין עומד בהתקווה - ולחזור על שקר שוב ושוב לא הופך אותו לאמת. 

   האם ציונות זה קשרי הון שלטון (מוזיאון סמי עופר לדוגמה), ושחיתות? להגדיל פערים? הזנחת העתיד על ידי התעלמות מבעיות קיימות? לתמוך בנזק כלכלי של 58 מיליארד ש"ח? לעודד את התלות ברכב הפרטי  - כלומר לעודד תלות בנפט - כלומר לעודד כלכלות כמו  איראן ? זה באמת אולי סוג של ציונות -  לא שלי.

    8 מגדלים -חנין לא מתנגד למגדלים בכל מקום.  לפי אדם מזור ומתכנני 2020 - בנייה לגובה כן - אבל לא של מפלצות של 30 קומות - מעל 6-8 קומות הבנייה מתייקרת מאוד ובמיוחד מגדלי יוקרה - מתאימה למאיון העליון - וזה לא עוזר לצפיפות העירונית. דיון רחב על זה יש כאן.   ואם מגדלים זה כזה טוב - אז למה חודלאי מתבייש בהם? בקשר לטענה שזה לפני תקופתו - אפשר לראות כאן, או כאן

   9 מאיפה השטחים הירוקים - אפשר לראות בסרט  אגדה אורבנית -במקום חניונים - כמו קריית ספר - יש פארקים.

   10 חולדאי ירוק?- חולדאי לא קשור לרידינג. ירידה בזיהום אוויר - תוכיחי (בינתיים יש עליה של רכבים שנכנסים לעיר ואחוזי תמותה חריגים בגלל סרטן - בדומה לחיפה ובאר שבע). מה שבילי האופניים שלו שווים - מי שנוסע על אופניים יודע, מי שלא - יכול לראות בסרטון החמוד הבא.

   חנין לא ירוק ? שוב שקר. - אפשר לראות בערך בויקיפידה. עוסק בתחום כבר עשור לפחות - כולל ריכוז דוח "סימני חיים" של world watch , קידום המאבק בהתחממות  עולמית (עוד לפני שחולדאי ידע איך אומרים ,"גז חממה") והעברות חוקי סביבה חשובים כמו חוק אוויר נקי וחוק המזהם משלם. 

   הקמפיין התמיכה בחנין חלול -  חלול כמו הרכבת התחתית שיש מתחת לרגליים שלנו. פשוט העיתונים לא מכסים את מה שחנין אומר אלא את הצהוב - לכן כולם שמעו על הסרטון הזה -אבל על הסרטון של קורטיביה - פחות. יש לו גם סופרים ואנשי רוח שתומכים בו - דר נוח עפרון לדוגמה, וגם דרור בורשטיין

    

   כל הפוסט הזה מתעלם לגמרי מהאג'נדה העירונית של חנין. - האג'נדה של עירוניות מתחדשת. (שגם העיתונות לא מכסה).

   כאן אפשר לראות קצת על זה - מפי דב חנין עצמו. 

    

    

   הייתי שמח לראות אותך מגיבה לטענות של האזרח דרור ולעובדות שהוא מציג.

   זו הסיבה שהעתקתי אותן שוב למיקרה שפיספסת בפעם הראשונה.

   חולדאי על אישיותו ופעילותו הוא סיוט עירוני מתמשך. אסור לתת לו להמשיך ולהפוך את החיים שלם כולנו לחלום בלהות.

   צריך מחשב על כדי למנות את הסיבות שבגינם חולדאי רע לת"א והרסני לתושבים החיים בה. אפשר לקרוא על חלק מהן  בבלוג של שוקי גלילי.

   ת"א צריכה תקווה- קרן אור של שפיות אזרחית, עירונית וסביבתית, לכן העיר הזאת חייבת את דב חנין.

   ת"א קוראת לעזרה, היא מתחננת לראש עיר חדש שיציל אותה מתהום הקפיטליזם החזירי והדורסני.

   בואו לא נפקיר אותה בידיי היזמים, איילי ההון ומאסטר הבטון .

   ב 11.11 מעניקים לת"א הנשמה בקלפי ומצביעים דב חנין. יום אחרי זה כולנו נוכל לנשום לרווחה.

    

     1/11/08 03:53:

   צטט: יואב עינהר 2008-11-01 02:06:56

   אם עוד פעם אחת אני אראה את השם יעל דיין בצבע כחול, את מקבלת אדום.

    

    

   אני שמחה לבשר שהרבה יותר חשוב לי לספר על דבריה החשובים של יעל דיין מאשר לאסוף כוכבים וירטואליים.

   אגב, קראת את המאמר של יעל דיין? כי הוא מאוד מאיר עיניים ואני חושבת שחשוב שכל מי שמערכת הבחירות הקרובה מעסיקה אותו יחשף אליו.

   אשמח לשמוע את דעתך אודותיו ולדון בנושאים המהותיים שמועלים בו, עם כל הכבוד להשפעה המהותית שיש לכוכבים אדומים על חיי...

     1/11/08 02:06:
   אם עוד פעם אחת אני אראה את השם יעל דיין בצבע כחול, את מקבלת אדום.
     31/10/08 23:56:

   צטט: jello biafra 2008-10-31 15:29:17

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=695249

    

   איך אפשר להתייחס ברצינות כשכל הטוקבקיסטים בשכר של אדם שוב הם פעם תל אביבים מודאגים ופעם תושבי הרצליה שמרוצים כל כך מיעל גרמן?

   רק עוד 11 יום וכל פוליטיקת הביבים השקרית ובשכר שלכם תהיה היסטוריה רחוקה. 

   ג'לו יקר, אני מאוד שמחה שאתה נהנה מהפוסט שלי וחוזר אליו שוב ושוב, אבל אין לי כל קשר ללינק שהצבת (הכלב בתמונה נראה חמוד...)

   חבל שאתה מתעסק בתיאוריות קונספירציה במקום בנימוקים עצמם. שמות תואר כמו "פוליטיקת ביבים" שאתה משתמש בהם יוצרים רושם שאתה עושה איזו דמוניזציה קצת מוזרה לחולדאי ולצד שלו.

   מדובר באיש שעשה המון בשביל העיר הזו ובכלל בשביל המדינה הזו, איש חינוך, איש צבא. אתה לא מסכים עם חלק מהדעות שלו, בסדר, אבל ההתייחסות שלך מנותקת מעשייתו בשטח ומהעובדות לאשורן.

   אני מסמכימה אתך שחנין מבטיח הבטחות מאוד פוטוגניות, אבל יש פער בין הבטחות לבין מציאות למשל בתחום התחבורה, אני ממש ממליצה לך לקרוא על זה כאן בפוסט מרתק של ד"ר תומר גודוביץ'.

   בהזדמנות ממליצה לך לקרוא פוסט של יעל דיין על ההבדל בין הבטחות למציאות בתחום הדיור. אתה מוזמן להמשיך להקניט ולהשתמש בכינויים אבל לטובתך האישית אני ממליצה לך לבחון את העובדות ולהתמקד בטיעונים.

   ואגב, סקר "דחף" מהסופ"ש מראה ש-41% יצביעו לחולדאי ורק-24% לחנין...

     31/10/08 15:29:
   http://cafe.themarker.com/view.php?t=695249

    

   איך אפשר להתייחס ברצינות כשכל הטוקבקיסטים בשכר של אדם שוב הם פעם תל אביבים מודאגים ופעם תושבי הרצליה שמרוצים כל כך מיעל גרמן?

   רק עוד 11 יום וכל פוליטיקת הביבים השקרית ובשכר שלכם תהיה היסטוריה רחוקה. 

     30/10/08 18:26:

   את לא חייבת להתעודד.

    

     30/10/08 15:21:

   צטט: jello biafra 2008-10-30 01:13:14

   בדיוק כשחשבת שזה לא יכול להפוך מגוחך יותר, מגיע שיא חדש.

    

   ג'לו יקר

   ההתייחסות שלך לסוגיות האלו בהומור או בציניות לא ממש מעודד. מדובר בסוגיות רציניות שישפיעו על סדר היום שלך ושלי ואם הנושא אכן כל כך חשוב לך, כדאי שבאמת תחקור ותלמד גם את טענות הצד השני.

   ממליצה לך לקרוא את המאמר הזה של ד"ר תומר גודוביץ', אדם שללא ספק בחן את הנושא לעומק

    

     30/10/08 01:13:
   בדיוק כשחשבת שזה לא יכול להפוך מגוחך יותר, מגיע שיא חדש.
     29/10/08 23:06:

    לכל מי שמתכוון להצביע לדב חנין:

   1. חשוב שתדעו את כל הסיבות למה אסור, פשוט אסור להצביע לדב חנין

   2. לא יעזור לכם שומדבר תושבי תל אביב לא טיפשים ולכן הקמפיין הזה לא יצליח

   3. בימים האחרונים השקר והכזב שמכונה: דב חנין הולך ומתגלה הנה ההוכחות:

   http://www.etgar.info/he/article__268

   http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?cat=115

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1032435.html

    

    

    

    

    

     29/10/08 10:32:

   חנין חבר כנסת אלמוני? בלוף. רק למי שסגור במרתף בשנים האחרונות. חנין הוא רכז הסיעה הסביבתית והעביר הרבה חוקים בכנסת - בינהם חוק אוויר נקי וחוק המזהם משלם. 

   1. חולדאי באמת עושה. מי שמכחיש את זה לוקה בעיוורון. אבל הוא מסתיר את האג'נדה שלו - שהיא חיזוק הרכב הפרטי - הקמת חניונים, אי קידום תוכנית שדרוג תחבורה ציבורית, בניית מחלפים, תקיעת נתבי התחבורה הציבורית, ריבים עם משרד התחבורה, וקידם מתחמים שמגדילים כמות נסיעות.זה רע מאוד לעיר ואפילו חולדאי מודה בזה (לדוגמה בראיון עם שלח ודרוקר). חולדאי לוקח את העיר - לכיוון שלא מתאים למאה ה-21. 

   .2 ניסיון הניהולי של חנין כולל את הניהול של חיים וסביבה  ואת הסיעה הסביבתית - הגדולה בכנסת. חולדאי מנהל את העיר בצורה בלתי דמקורטית ובלתי שקופה- כאילו זה מחנה צבאי. בשביל לנהל עיר יש את מנכ"ל העירייה - זה לא התפקיד של ראש העיר (אם כי ברור - זה עוזר). ואם חולדאי כזה מנהל מוכשר - איך זה שיש אצלו שוב ושוב פרשות שחיתות? איך זה שהוא לא מצליח לקדם את הרכבת? או את השדרוג של האוטובסים? (יעל גרמן מצליחה הרבה יותר ממנו בתחום הזה)

    3.  דב חנין אורח לרגע - שקר.  חנין תושב העיר במשך שנים רבות. הוריו גדלו בעיר. חנין מעורב במאבקים שונים - לדוגמה במאבק שכונת הארגזים וכפר שלם. רוצה לדעת מה אמרו על חולדאי חברי הכנסת בנושא זה? "

   היו”ר משה כחלון: שוחחתי פעם עם ראש עיריית תל אביב, נפגשנו במקרה בלשכת ראש עיריית חיפה, אדישות לא מעוררת כבוד."

   4.  הצבעת חנין - קיבלת חנין - שוב פעם שקר. יש פתק צהוב ופתק לבן. מי שלא רוצה את עיר לכולנו -יכול לדוגמה להצביע מרץ. מי שמרוצה מעיר לכולנו - יצביע להם.

   4. מי זוכה - בניגוד להצהרות שלך - כנראה שבסיבוב הראשון חנין מקבל לפחות 25% (כי הסקרים שהבאת מיושנים, לא מכסים אכולוסיות בלי טלפון, ובגלל שבבחירות משנה מי מגיע להצביע) - עם פחות מ-40% - חולדאי כנראה יגרר לסיבוב שני. בכל מקרה - זו לא סיבה לא להצביע חנין. 

   4. פלילים בנוסף - מי שמוטרד משחיתות  ופלילים - אם מדואל נחשד בפלילים  (אגב, לפי הכנסת, דווקא ההתנהלות של חלמיש נראית לא ממש תקינה) הוא בחברה טובה - גם חולדאי נחשד בפלילים בפרשת החניונים (שלגביה אמר שהוא "לא יודע כלום"). (ועמותת עומץ עתרה בימים האחרונים על כך). וזה בלי לדבר על הפרשה האחרונה 

   4. מי הולך? הסיעה המורחבת של עיר לכולנו כוללת כ-20 איש. הסיעה הזו היא שקובעת את מדיניות עיר לכולנו - וחנין ישאר בה גם אם לא יבחר. ואגב, מה יקרא לחולדאי אם לא יבחר? רוב הסיכויים שילך לנסות את מזלו באחד העסקים של החברים שלו.

   4. אחיזת עיניים חנין אומר לך בדיוק מה הוא הולך לעשות. מאחז עיניים זה מישהו שאומר משהו אחד ועושה משהו אחר. לדוגמה להבטיח פארק בקריית ספר ולעשות חניון. לדוגמה להגיד בספטמבר 2008, שראש עיר לא יכול לקדם תחבורה ציבורית (בעוד שיש חוק שמאפשר לו את זה בדיוק), לדוגמה שהוא בעד תחבורה ציבורית ולקדם רכב פרטי. 

   5. רוטציה - היות ומדיניות עיר לכולנו ממילא מתקיימת על ידי הסיעה המורחבת, שבה מעורבים הרבה  אנשים - והיות והם מעורבים בנושאי העיר כבר הרבה שנים - אין חשש בליבי מחוסר מקצועיות. בכל מקרה - זה סיבה להצביע מרץ ולא עיר לכולנו, לא קשור בכלל לשאלה אם להצביע דב חנין. 

   6. נציגים ליפו - קודם כל חדשות - יש ביפו גם יהודים. דבר שני - יש לעיר לכולנו נציגה מיפו. דבר שלישי - זה לא קשור לשאלה אם להצעי לחנין. ולבסוף - עיר לכולנו היא תנועה פתוחה ודמוקטרית. כל מי שרוצה יכול להצטרף. ערביי יפו בחרו לרוץ ברשימה משלהם. אי אפשר להכריח אותם להצטרף לתנועה נכון? היות והבחירות לעיר לכולנו הן דמוקרטיות - אי אפשר להבטיח בחירה של מישהו - זה בחירה של חברי עיר לכולנו, לא של חנין. אגב, איפה הנציג הערבי של חולדאי. 

   7. חנין עומד בהתקווה - ולחזור על שקר שוב ושוב לא הופך אותו לאמת. 

   האם ציונות זה קשרי הון שלטון (מוזיאון סמי עופר לדוגמה), ושחיתות? להגדיל פערים? הזנחת העתיד על ידי התעלמות מבעיות קיימות? לתמוך בנזק כלכלי של 58 מיליארד ש"ח? לעודד את התלות ברכב הפרטי  - כלומר לעודד תלות בנפט - כלומר לעודד כלכלות כמו  איראן ? זה באמת אולי סוג של ציונות -  לא שלי.

    8 מגדלים -חנין לא מתנגד למגדלים בכל מקום.  לפי אדם מזור ומתכנני 2020 - בנייה לגובה כן - אבל לא של מפלצות של 30 קומות - מעל 6-8 קומות הבנייה מתייקרת מאוד ובמיוחד מגדלי יוקרה - מתאימה למאיון העליון - וזה לא עוזר לצפיפות העירונית. דיון רחב על זה יש כאן.   ואם מגדלים זה כזה טוב - אז למה חודלאי מתבייש בהם? בקשר לטענה שזה לפני תקופתו - אפשר לראות כאן, או כאן

   9 מאיפה השטחים הירוקים - אפשר לראות בסרט  אגדה אורבנית -במקום חניונים - כמו קריית ספר - יש פארקים.

   10 חולדאי ירוק?- חולדאי לא קשור לרידינג. ירידה בזיהום אוויר - תוכיחי (בינתיים יש עליה של רכבים שנכנסים לעיר ואחוזי תמותה חריגים בגלל סרטן - בדומה לחיפה ובאר שבע). מה שבילי האופניים שלו שווים - מי שנוסע על אופניים יודע, מי שלא - יכול לראות בסרטון החמוד הבא.

   חנין לא ירוק ? שוב שקר. - אפשר לראות בערך בויקיפידה. עוסק בתחום כבר עשור לפחות - כולל ריכוז דוח "סימני חיים" של world watch , קידום המאבק בהתחממות  עולמית (עוד לפני שחולדאי ידע איך אומרים ,"גז חממה") והעברות חוקי סביבה חשובים כמו חוק אוויר נקי וחוק המזהם משלם. 

    

   הקמפיין התמיכה בחנין חלול -  חלול כמו הרכבת התחתית שיש מתחת לרגליים שלנו. פשוט העיתונים לא מכסים את מה שחנין אומר אלא את הצהוב - לכן כולם שמעו על הסרטון הזה -אבל על הסרטון של קורטיביה - פחות. יש לו גם סופרים ואנשי רוח שתומכים בו - דר נוח עפרון לדוגמה, וגם דרור בורשטיין

    

   כל הפוסט הזה מתעלם לגמרי מהאג'נדה העירונית של חנין. - האג'נדה של עירוניות מתחדשת. (שגם העיתונות לא מכסה).

    

   כאן אפשר לראות קצת על זה - מפי דב חנין עצמו. 

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

     29/10/08 02:43:

   בקשר למגדלים

    

   תסביר לי שממש ליד נווה צדק,במקום שבו תושבי רחוב אילת יכלו לראות את העיר-מוקמת מפלצת בת 26 קומות ללא קשר למתאר הסביבתי.

    

   אני כבר לא מדבר על איזור קו החוף שחוסם את הרוח שבאה מכיוון הים לרחובות אלנבי בואכה בן יהודה ועד שנקין.

    

   אני רק מדבר על אותם מפלצות אשר קמות להם יום אחד בהחלטת ועדת תכנון תוך התעלמות מוחלטת מהעררים על הרעת תנאי המחיה של התושבים מסביב.

    

   אולי הבניה לגובה היא ירוקה.אך עם זאת ישנם יותר ויותר מגדלי יוקרה כמו מגדלי תל אביב,YOO ומגדלי גנדי,שלא נועדו לאזרחים מהמעמד הבינוני אלא לעשריון העליון-אולי אף למאיון.

    

   את המגדלים האלו חולדאי הרשה-מדיניות חסרת גבולות של בניה לגובה בדרך מרכזית כמו דרך נמיר-מה שגורם ליותר עומסי תנועה על הכביש וליותר מכוניות על הציר הראשי הזה שמהווה את הפנים של תל אביב לבאים מצפון.

     29/10/08 02:22:

   הופה אירופה!

   חשיפה ראשונה של דף המסרים המלא של הקמפיין.

   היה מרתק.

   כלומר, נורא מצחיק אבל גם להסתכל על תאונת דרכים בזמן שהיא מתרחשת זה דבר מרתק.

   ותאונת דרכים זה פחות או יותר מה שקורה לקמפיין של הבוס שלך.

   חשוב ברגעים כאלה שתהיו חזקים. 

     29/10/08 02:19:


   התומכים המרכזיים שמריצים את דב חנין לראשות תל אביב הם האנרכיסטים.

   ומיהם האנרכיסטים?

   כל התשובות לכל השאלות בפוסט הזה:

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=655023

   פרופיל

   ענת טל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות