כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אני ואחרים

  0

  ההיפותזה השלישית למוצא האדם

  63 תגובות   יום שבת, 1/11/08, 17:15

  ההיפותזה השלישית למוצא האדם
  האמת על מוצאינו  

   

   


  ההיפותזה הראשונה עוסקת בבריאת האדם ע''י אלוהים, לפי הפרשנות היהודית הדתית לנאמר בבראשית.

   

  ההיפותזה השנייה עוסקת בבריאת האדם בדרך של אבולוציה, כאשר חוקרים רבים טוענים כי הסתירות בתיאוריה הדרוויניסטית, כבר גדולות יותר מאשר התיאוריה עצמה.  סתירות אלה הולכות ומתרבות ככל שמתקדם המחקר בגנום האנושי.  בנוסף קיימים ניסויים אחרים, עכשוויים, התומכים בטענה כי לא יתכן שמוטציות אקראיות אחראיות למגוון העצום בטבע.

  בין הראשונים להעלות נושא זה, ניתן לציין את ה. ג'י מילר חתן פרס נובל לגנטיקה מ- 1946 שטען ''כי כל מוטציה תגרום אך ורק לירידה בכושר ההישרדות של המין.. אף מוטציה מעולם לא יצרה מין חדש, לכל היותר היה לה ביטוי בתוך המין עצמו, כנפיים או רגלים חזקות יותר שינוי צבע עיניים וכדומה''.

   

  ההיפותזה השלישית למוצא האדם עוסקת, בעקרון, ביכולתנו להבין ולא רק להאמין.

  בהיותנו היום בעידן טכנולוגי, יכולים אנו להבין דברים שפעם נחשבו לנסים. מדענים רבים סבורים כי רוב המיתוסים בעולם מקורם במפגש בין תרבות פרימיטיבית לבין תרבות טכנולוגית ומפותחת. כל מה שבא מהשמים היה נשגב מבינתם של הפרימיטיבים, ונחשב לאלוהי.  מאחר ואפילו לא היו להם מילים בשפתם על מנת לתאר את אשר הם רואים, הם השתמשו במושגים המוכרים להם. לדוגמא: אם זכריה רואה כנראה עב"מ בצורת גליל, הוא אומר אני רואה מגילה עפה, כאשר מגילה באה לציין גוף גלילי.   אם הם ראו רכב חלל מעופף, הדבר הכי קרוב בשפתם למשהו הנמצא בשמים ונע, היה ענן. אנו אכן מוצאים תיאורים רבים בתנ''ך על יהווה, הנע ממקום למקום על פני עב ענן ועוד.

   

  הדברים שאתם עומדים לקרוא כאן, הנם כנראה מהמסרים החשובים ביותר למין האנושי. המסר הזה נימסר כבר לפני אלפי שנים, ועדויות לו אנו מוצאים בכתבים העתיקים של כל הדתות: בקוראן בברית החדשה, ובמיוחד בתנ''ך. המסר הזה עוות, שונה, עבר מיסטיפיקציה וסולף עד לבלי הכר. היום תוכלו לקרוא מסר זה בצורה הברורה ביותר, שאינה משתמעת לשני פנים.

   

  אולם, כדי שמסר זה יובן כהלכה, הנה לפניכם מספר עובדות, וכן סיפור דמיוני לצידן:

  אך לפני קצת יותר מארבעים שנים גילו זוג חוקרים בפעם הראשונה את מבנה ה- DNA והתחלנו להבין רק אז את אבני היסוד הבסיסיות של החי והצומח.

  ב- 1973 פענחו זוג חוקרים בריטי את הצופן הגנטי של החיידק הקטן ביותר המכיל 9 גנים.

  בשנת 1997שיכפלו חוקרים סקוטים את הכבשה דולי, במקביל שיכפלו חוקרים אמריקנים קופי רזוס.

  תגלית רדפה תגלית: גילוי גן היכול להכפיל אורך חייה של תולעת, שיכפול חזירים שהושתלו בהם גנים אנושיים, כך שאיברים מהם יוכלו לשמש להשתלה בבני אדם ועוד.

  במחצית השנייה של שנת 2000, חברת סלרה מארה''ב, פיצחה את הגנום האנושי, כלומר: הושלם מיפוי כל 30 אלף הגנים שהם עצמם מורכבים מ-כשלושה מיליארד ''אותיות''.

  בינואר 2001 התבשרנו על יצירת קוף ראשון בהנדסה גנטית ועוד.

  חב' דו-פונט השוויצרית, משווקת זה מכבר מכונות, שבלחיצת כפתור, ניתן לייצר בהן DNA מלאכותי לפי דרישה.

   

  לאור ההתפתחויות המדעיות המואצות הללו, נסו לדמיין היכן נהיה עם ידע זה בעוד חמישים שנה, חמש מאות שנה, או אלף שנה. סביר להניח, שהידע והשליטה בהנדסה גנטית יהיו מושלמים, שכל המחלות יודברו, שנוכל להאריך את חיו של אדם עד לאלף שנה. נוכל לברוא מחדש את כל החיות שהיו קימות אי פעם ונכחדו, או שניברא חיות חדשות. סביר להניח שנוכל גם - לברוא אדם. יש להניח שלא יאפשרו ליצור בני אדם על כדור הארץ. לנאס"א, סוכנות החלל האמריקאית, יש זה מכבר תוכנית הנקראת ''טרה-פורמינג'' הכוללת יצירת צמחיה ואטמוספרה מתאימה על המאדים ולבסוף יצירת בני אדם במעבדות. הם גם מחפשים גן ייחודי שיאפשר לאותו אדם לצרוך מעט חמצן. אך לפני כמאה ושלושים שנה נסעו אבותינו על גבי כרכרות רתומות לסוסים, היום אנו שולחים חלליות לא מאוישות אל מחוץ למערכת השמש.

   

  בינואר 2001 התפרסם ברחבי העולם מדען ישראלי מאונ' בן גוריון בבאר שבע שהמציא דלק גרעיני חדש היכול לאפשר לנו להגיע למאדים בשבועיים במקום בתשעה חודשים. נסו לדמיין היכן נהיה עם ידע זה בעוד חמישים שנה, חמש מאות שנה, או אלף שנה. סביר להניח, שמסעות לכוכבים או גלקסיות מרוחקות יהיו דבר של מה בכך. מאחר והאיסור ''לייצר'' בני אדם על כדור הארץ יהיה בעינו, יש להניח שתוכניות כמו ''טרה-פורמינג'' יתממשו על פלנטות מתאימות ומרוחקות. דמיינו לעצמכם משלחת מדענים כזו, המגיעה לפלנטה מרוחקת שנמצאה מתאימה לפרויקט, הם יקימו אזור ניסויים, מעבדות ומגורים, אזור הניסויים יהיה בודאי מגודר בשטח די נרחב ובו יגדלו צמחים ועצים מכל הסוגים והמינים, לנוי ומאכל. הם יתחילו בניסויים ויצרו בתחילה תאים קטנים, בקטריות, צמחים, חיות מסוגים שונים ולבסוף אף יבראו בני אדם. אותם נבראים יסתובבו חופשי בתוך השטח המגודר כאשר מדעננו צופים בהם וחוקרים את התנהגותם של ''היצורים החדשים שנבראו ''בצלמם כדמותם''. כל צורכיהם יסופקו להם ללא כל מאמץ מצידם. לאחר מספר שנים של מחקר, מסיבות שונות, צוות המדענים הארצי יחליט לחזור לכדור הארץ. סביר להניח שהם לא יוכלו להשאיר את הנבראים כלואים באותו אזור ניסויים והם יוציאו אותם מהאזור המגודר, ילמדו אותם באופן בסיסי כיצד לדאוג לצורכיהם בעצמם ואף יציבו שמירה כלשהי (אלקטרונית רובוטית או אחרת), על אזור המעבדות, שמא ינסו בני האדם החדשים להיכנס פנימה. נסו לדמיין איזה סיפורים יסופרו שם סביב המדורה, סיפורים שיעברו מדור לדור על אלו שבאו מהשמים ויצרו את האדם שלבסוף ''גורש'' וניזקק לעבוד בזיעת אפיו למחייתו וכו'. הסיפור נשמע מסקרן, מדהים ומוכר לנו באופן שאין לטעות בו וכדי להסיר ספק מלבכם, אני רוצה להדגיש בצורה הברורה ביותר, הסיפור הדמיוני שקראתם ודמיינתם זה עתה כבר קרה! זה קרה כאן על כדור הארץ !!!
  ומיותר לציין שבסיפור האמיתי אנו לא היינו המדענים... !

   

  למעשה, אם תקראו שוב את התנ''ך עם ''עיניים פקוחות'' וללא האמונה האכסיומטית כי האלוהים הנו אל יחיד, כל יכול ועל טבעי, מובטח לכם שתגלו אמת אחרת. התנ''ך אינו מדבר על אלוהים כישות מטאפיזית בשום אופן, נהפוך הוא.

   

  לדוגמא:

   

  א. ''ודִבר יהוה אל משה פנים אל פנים כאשר ידבר איש אל רעהו'' שמות לג' פסוק יא'. כך לא מדברים עם ישות רוחנית, ככה מדברים עם משהו ביולוגי לחלוטין.

   

  ב. ''השער הזה סגור יהיה לא יפתח ואיש לא יבוא כי יהוה אלהי ישראל בא בו והיה סגור'' יחזקאל מד' פסוק ב', ברור כי אלוהים רוחני לא נזקק לשער על מנת להיכנס למקדש.

   

  ג. ''ויאמר יהוה אל משה הנה אנכי בא אליך בעב ענן'' שמות טו' פסוק ט', בניגוד לאנשי הדת האומרים כי האלוהים נמצא בכל מקום, כאן האלוהים ברצותו לנוע ממקום אחד למשנהו, צריך לקחת כלי רכב מעופף, שהדבר הקרוב ביותר בשפתם לתארו היה ענן.

   

  ד. ''הנה יהוה רוכב על עב קל ובא מצרים'' ישעיהו יט' פסוק א', שוב ענן, אולם כאן כדי להסביר מדוע ''ענן'' זה נע מהר יחסית לענן רגיל, הוסבר כאן ע''י המחבר כי ענן זה היה עב קל ולכן כנראה גם מהיר.

   

  ה. ההיסטוריון, יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלביוס) שהיה בן למשפחת כוהנים ידע כנראה את סוד ''מותו'' של משה, וכך הוא כותב בספרו ''קדמוניות היהודים'' ''ופתאום עמד עליו ענן והוא נעלם לתוך גיא אחד. אולם בכתבי הקודש כתב על עצמו שמת, משום פחד שמא יעזו לומר, בגלל צדקותיו הגדולות שעלה לאלוהים''. שימו לב להבחנה שעושה יוסף בן מתתיהו בין ''מת'' לבין ''עלה'' לאלוהים. כלומר לפיו, משה לא מת, אלא עלה לאלוהים, באמצעות רכב מעופף שרק נראה כענן.

   

  ו. ''יהוה איש מלחמה יהוה שמו'' שמות יה' פסוק ג', מה צריך יותר מזה, הכל כתוב, יהוה איש. אולם אם איש זה היה אל מדוע היה לו צורך להלחם, הרי הוא כל יכול.

   

  ז. ''באים מארץ מרחק מקצה השמים'' ישעיהו יג' פסוק ה'. ''מקצה השמים מוצאו ותקופתו על קצותם'' תהילים יט' פסוק ז'. קשה לדמיין תיאור טוב יותר המסביר כי האלוהים המוזכרים לאורך כל התנ''ך ברבים וגם בפסוקים אלו, מגיעים מקצה השמים, כלומר מפלנטה מרוחקת מכדור הארץ, בשום אופן אי אפשר להסיק כי מדובר באל יחיד הנמצא בכל.

   

  בספר ''האמת על האלהים'' תוכלו למצוא עוד עשרות פסוקים כאלו והסברים, המראים בוודאות שאין למעלה ממנה, כי התנ''ך מדבר על אותם חוצנים בוראים שנקראו בתנ''ך אלוהים, שבטעות הפכו אותם אבותינו הקדמונים בתיאוריהם לאלים או יותר נכון לאל יחיד ורוחני.


  ב- 13 בדצמבר 1973, קלוד ווריון שהיה מו''ל של מגזין לספורט מוטורי, מרגיש דחף עז לצאת לטיול באזור במרכז צרפת, ליד קלרמון פראן. הוא מכיר אזור זה היטב מהקיץ אולם מעולם לא ביקר בו בחורף. הוא פתח בצעידה מהירה לכיוון הר געש כבוי בשם פּואי דה לאסולה.

  בעודו מהלך הבחין, באור מנצנץ בשמים ובעצם מעופף מנמיך טוס, עד מהרה הבין כי הוא רואה צלחת מעופפת דבר שייחל לו זמן רב ולא האמין שחלומו יתגשם אי פעם. הרכב המעופף עצר במרחק 30 מטר ממנו והמשיך לרחף בגובה של שני מטר מהקרקע. כבש מדרגות ניפתח וזוג רגלים הופיע. אנחת רווחה נפלטה מפיו כשהבין שמה שהוא עומד לראות דומה ליצור אנושי. מה שנראה בתחילה כילד, התגלה עד מהרה כחוצן בגובה מטר ועשרים אנושי לחלוטין, שערו שחור ארוך וחלק, זקן קטן, עיניים שקדיות ומלוכסנות מעט. הוא נתן לקלוד להבין כי הוא מכירו היטב בלשון המעטה וכי הוא הגיע לכאן הפעם כדי לפגוש בו.

  הוא הזמינו לחללית ושואל אותו האם קרא בתנ''ך, קלוד נדהם ואמר כי רק אתמול חש צורך עז לקרא בתנ''ך ואכן קנה ספר כזה. ''בוא מחר באותה שעה והבא אתך את הספר וכלי כתיבה ואני אכתיב לך מסר אותו תעביר לעולם כולו. הם נפגשו במשך שישה ימים שעה בכל יום ולהלן המסר שהוכתב:

   

  לפני אלפי שנים, על הפלנטה המרוחקת שלנו, הגיעו אנשינו לרמה טכנולוגית ומדעית דומה לזו שתהיה על כדור הארץ בקרוב. הם התחילו לברוא צורות חיים פרימיטיביות, תאים חיים במבחנות. הם שכללו את הטכניקות שלהם והצליחו לברוא חיות קטנות ומוזרות. עד אשר קרתה תאונה שעלתה בחיי אדם והניסויים הופסקו לחלוטין. מאחר ויכולות הטיסה שלנו היו גבוהות, החליטו המדענים להמשיך בניסויים על פלנטה אחרת. הם הגיעו לכדור הארץ ומה שהם מצאו מתואר במדויק בבראשית : ''ורוח אלוהים מרחפת על פני המים'' זהו תיאור של הלוויינים שלנו שסבבו את כדור הארץ וחקרו את הרכב האטמוספרה וכו'. ''וירא אלוהים את האור כי טוב'' נבדקה עוצמת הקרינה והיא נמצאה מתאימה להתפתחות חיים. מאחר והארץ הייתה מכוסה מים, ע''י פיצוצים אטומיים רבי עוצמה שפעלו כמו דחפור ענק, גרמו לחומר מקרקעית הים להתרומם. כך נוצרה היבשה שהייתה מרוכזת במקום אחד, כפי שכבר ידוע לכם.

  שבע מעבדות ניבנו על פני כדור הארץ ומדענינו התחילו לעבוד במרץ רב והתלהבות. נבראו בתחילה תאים צמחיים מחומרים כימיים בלבד, אחר כך חיות ים קטנות וגדולות, ציפורים. אחר נבראו חיות היבשה ואז החליטו המדענים לברא אדם כמוהם ''נעשה אדם בצלמנו כדמותנו'' בראשית א פסוק כו'. אנו אלה הנזכרים בתנ''ך כאלוהים. אלוהים היא מילת רבים של אלוה, ובעברית עתיקה שפתנו, פרושה ''אלו הבאים מהשמים''. בטעות תורגמה המילה ל- GOD, DIO, DIEU וכדומה, מילים המתארות אל יחיד ורוחני.

  הצוות שהיה באזור הנקרא בפיכם ישראל היה המבריק ביותר ויצר את היצירות היפות בחי ובצומח. גם האדם אותו יצרו היה האינטליגנטי ביותר. לכן היה צורך להגביל ולתחום אותו בתוך בורות ולהרחיקו מהידע המדעי. אולם, באותו הזמן, היה צורך לחנכו במטרה למדוד את רמת האינטליגנציה שלו. בעוד כל האנושות נבראה בהנדסה גנטית, היהודים הקדמונים הנם צאצאיהם הישירים של אותם חוצנים שנוצרו ע''י זיווג עם בנות האדם ''ויראו בני האלוהים את בנות האדם כי טובות הנה ויקחו להם נשים מכל אשר בחרו'' בראשית ו' פסוק ב' . המדענים נצטוו להפסיק את הניסויים ולעזוב את הארץ.

   

  הם המשיכו לעקוב מרחוק אחר ההתפתחות האנושית. הסיבות לכך, כולל ההסבר המלא ניתן למצוא בספר ''האמת על האלוהים'' שנכתב ע''י ראל, זהו השם החדש אותו העניקו החוצנים לקלוד ווריון. כל נביאי הדתות הגדולות, היו שליחים של אותם חוצנים, שקיבלו מסרים שונים שהתאימו לזמן, לתקופה ולתרבות בה פעלו ואשר הצטוו להצפין מסרים שונים בכתובים, אשר יהיו מובנים רק בתקופתנו.

   

  מאחר והיהודים לא ביצעו את תפקידם, שהיה להפיץ את הידע האמיתי על הבוראים, שולחים הבוראים שליח נוסף שנוצר גם הוא ע''י זיווג בין חוצן אלוה לבין בת אדם - ישוע שמו (ישו). תפקידו היה להפיץ את המסרים של התנ''ך בעולם כולו. בטעות נוצרה דת חדשה, או כפי שאמר פילוסוף אחד, ''ישו בא להראות את הדרך ואנשים הביטו באצבעו''.

   

  לאחר תקופת ישו הפסיקו הבוראים כל התערבות בחיי בני האדם והמשיכו לעקוב מרחוק. ב- 6 באוגוסט 1945 כאשר נפלה הפצצה האטומית הראשונה על הירושימה, החליטו הבוראים להתערב שוב. הם הבינו כי בני האדם הגיעו לעידן המדע, עידן בו יוכלו להבין את אשר כתוב בתנ''ך ולא רק להאמין - עידן האפוקליפסה, שפירושה ביוונית גילוי או תגלית ולא במובן הנוצרי של הרס וחורבן. הם יצרו קשר עם אדם שאת שמו שינו כאמור לראל והטילו עליו שתי משימות, האחת להפיץ את המסר בכל העולם והשנייה להקים עבורם שגרירות, בישראל, בקרב צאצאיהם בני ישראל. שגרירות שתהווה אתר נחיתה מכובד, בו יקבלו את פניהם של ראשי ממשלות העולם וינחילו לנו את הידע המדעי שלהם המקדים אותנו ביותר מעשרים וחמש אלף שנים ואז תהפוך ישראל באמת ''לאור לגויים'' וזו מבחינה טכנולוגית, מאחר וסביב השגרירות יקומו מכוני מחקר, שיקבלו ידע אותו יוכלו ליישם ולהפיץ הלאה לרווחת האנושות כולה.

   

  מאחר וכל שגרירות בעולם נמצאת בסטאטוס אקסטריטוריאלי, נשלחו מספר פניות לראשי ממשלה בישראל, כולל, ראש הממשלה הנוכחי מר שרון, ובהן בקשה למתן סטאטוס אקסטריטוריאלי לשטח, שאם לא יינתן בחכירה או בכל צורה מקובלת אחרת, יירכש בכספנו. ברגע שממשלת ישראל, תחתום על הסכם כזה, ישראל תהנה משלום עד, באותו יום, יופסקו כל מעשי האיבה נגד ישראל, והיא תהפוך למרכז מדעי ורוחני לעולם כולו, לדורי דורות. 

   

   

  מה דעתכם? ואם מצאתם את זה מעניין, תעבירו לחבריכם באתר ובכלל.

   

   

  P  A  F

  דרג את התוכן:

   תגובות (57)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   זה באמת מידע חשוב מאוד תודה רבה על המידע הזה ואני גם מאמינה בדברים האלו אבל לחלק מהאנשים יהיה קשה להאמין בדברים האלו בלי הוכחות יותר מוחשיות יש כאלה שישארו איתנים באמונתם ויש כאלה שיחקרו את העניין בעצמם אני מאמינה שעם הזמן הדברים יחשפו ויצאו לאור בסופו של דבר יש לאנשים את חופש הבחירה והם אלה אשר יחליטו במה הם רוצים להאמין
     21/8/09 18:33:
   עדין  חסר  לי תשובות  לשאלות  כמו  איך  לכל  אחד  יש  את  טביעות  האצבע  היחודיות  לו  איך  אני  מבין  את  המיבנה  הריגשי  לפי  תאריך  הלידה  מדוע  הקווים  ביד  ימין  משתנים  וביד  שמאל  קבועים ?
     25/2/09 10:38:

   פתטי, פאפי.

    

   ראל דנן נפגש שישה ימים עם החיזר. בנה תנועה ענקית ומוצצת כסף למענו. לא הגיוני שיביא הוכחות על קיומו? לא עדיף שהירקרקים יעלו לשידור בפריים טיים? מה אתה מביא לי צילומים הזויים של כמה נקודות אור מטושטשות? זה המקסימום שהציויליזציה המתקדמת יכולה להביא לנו? הם בראו אותנו, מה הם צריכים את הסרטים הפתטיים האלו כדי להוכיח את קיומם.

    

   גיב מי א ברייק. תצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה כדי להמשיך להתעשר.

    

   ולא ענית לי על העובדה שעשית חתוך והדבק מחומר תעמולה באצטלה של "תאוריה" שלך. 

     25/2/09 02:18:

   צטט: fourscore 2009-02-24 13:41:28

   תגיד, פאפי:

    

   ראל דנן, שיש לו הרבה שעות-חיזר אינטימיות, יש לו איזה פוטו אופורטוניטי משותף איתו?

   אם לא אכפת לו, תגיד לו שאני מוכן להשתכנע ולהיות המטיף הגדול ביותר לתנועת הראלים, אבל לפני זה שיגיד לחיזר שיקפוץ אלי לקפה שנראה אותו בעינים, או שיביא תמונות שלו ביחד עם החיזר, או משהו.

    

   לא נראה לך מוזר שכל נסיון השכנוע של החברים הירקרקים מתמצה בפגישה עם נהג מרוצים אחד? לא יותר יעיל, עם 25 אלף שנות קדמה שלהם עלינו לשלוח עוד כמה חבר'ה לעשות תשדירי שירות?

    

    

   ועוד קצת

    

   http://www.youtube.com/watch?v=JDidNzQ12ZY 

    

    או

    

   http://www.youtube.com/watch?v=9SJvVW8s_Oc&feature=related 

    

   עם הסבר.

    

    

     25/2/09 01:53:

   צטט: fourscore 2009-02-24 13:41:28

   תגיד, פאפי:

    

   ראל דנן, שיש לו הרבה שעות-חיזר אינטימיות, יש לו איזה פוטו אופורטוניטי משותף איתו?

   אם לא אכפת לו, תגיד לו שאני מוכן להשתכנע ולהיות המטיף הגדול ביותר לתנועת הראלים, אבל לפני זה שיגיד לחיזר שיקפוץ אלי לקפה שנראה אותו בעינים, או שיביא תמונות שלו ביחד עם החיזר, או משהו.

    

   לא נראה לך מוזר שכל נסיון השכנוע של החברים הירקרקים מתמצה בפגישה עם נהג מרוצים אחד? לא יותר יעיל, עם 25 אלף שנות קדמה שלהם עלינו לשלוח עוד כמה חבר'ה לעשות תשדירי שירות?

    

   אני עוד אחזור אליך בינתיים תציץ בזה או שאתה מעדיף לחשוב שזה לא אמיתי מספיק בשבילך!

    

   http://www.youtube.com/watch?v=OGU-ddvDQlg

    

    

    

     24/2/09 13:41:

   תגיד, פאפי:

    

   ראל דנן, שיש לו הרבה שעות-חיזר אינטימיות, יש לו איזה פוטו אופורטוניטי משותף איתו?

   אם לא אכפת לו, תגיד לו שאני מוכן להשתכנע ולהיות המטיף הגדול ביותר לתנועת הראלים, אבל לפני זה שיגיד לחיזר שיקפוץ אלי לקפה שנראה אותו בעינים, או שיביא תמונות שלו ביחד עם החיזר, או משהו.

    

   לא נראה לך מוזר שכל נסיון השכנוע של החברים הירקרקים מתמצה בפגישה עם נהג מרוצים אחד? לא יותר יעיל, עם 25 אלף שנות קדמה שלהם עלינו לשלוח עוד כמה חבר'ה לעשות תשדירי שירות?

     24/2/09 10:17:

   עוד משהו:

    

   אם הויכוח שלך הוא עם אנשים שמאמינים באלוהים פרסונלי, כמו זה של הדתות המונותאיסטיות הגדולות, אז עדיף שאנשים יאמינו בכת שלך, כי היא גורמת פחות נזק ועולה פחות כסף.

    

     24/2/09 00:24:

   צטט: fourscore 2009-02-24 00:18:29

   הנה תגובתי, פאף.


   ** דבר ראשון, אילו היית הוגן, היית מציין שאתה עושה קאט אנד פייסט מאתר כת הראלים – כאן. בפעם הבאה שאתה מפיץ תעמולה של כת, לפחות תספר למאזיניך שאתה עושה את זה, ובשבסוף זה יעלה כסף לחסידים השוטים.

   בשום מקום לא כתבת שזה חומר תעמולה, ושלא אתה כתבת אותו.

    

   ** זו כת שהמנהיג שלה הוא אותו קלוד וורליון, נהג מכוניות מרוץ שלובש בגדי פלאש גורדון וזקן ארוך ולבן, שפגש את החוצן לפני כך וכך שנים (ושהיום הוא, אני מעריך, איש עשיר מאוד), ושבין השאר טענה לפני כמה שנים שהצליחה לשבט תינוק אנושי, ולא הצליחה לנפק לכך שום הוכחה, כמובן.

   ההיפותזה הראשונה עוסקת בבריאת האדם ע''י אלוהים, לפי הפרשנות היהודית הדתית לנאמר בבראשית.

     **זאת לא היפותזה. היפותזה זו תיאוריה שמאפשרת שינסו להפריך או לאשר אותה. דת בהגדרה אינה כזאת.

   כאשר חוקרים רבים טוענים כי הסתירות בתיאוריה הדרוויניסטית, כבר גדולות יותר מאשר התיאוריה עצמה.

   ** אתה יכול להביא דוגמאות לחוקרים הרבים האלו?

   בנוסף קיימים ניסויים אחרים, עכשוויים, התומכים בטענה כי לא יתכן שמוטציות אקראיות אחראיות למגוון העצום בטבע.

   *דוגמאות?

   בין הראשונים להעלות נושא זה, ניתן לציין את ה. ג'י מילר חתן פרס נובל לגנטיקה מ- 1946 שטען ''כי כל מוטציה תגרום אך ורק לירידה בכושר ההישרדות של המין.. אף מוטציה מעולם לא יצרה מין חדש, לכל היותר היה לה ביטוי בתוך המין עצמו, כנפיים או רגלים חזקות יותר שינוי צבע עיניים וכדומה''.

   ** הציטוט לא מדוייק, והוא נמצא בשימוש אצל הבריאתנים גם עם תוספת לא נכונה, וגם תוך השמטת קטעים שאומרים את ההפך. פירוט כאן

   בהיותנו היום בעידן טכנולוגי, יכולים אנו להבין דברים שפעם נחשבו לנסים. מדענים רבים סבורים כי רוב המיתוסים בעולם מקורם במפגש בין תרבות פרימיטיבית לבין תרבות טכנולוגית ומפותחת.

   ** ספר לנו על ה"מדענים" האלו. אי אפשר להגיד כזה דבר בלי לבסס אותו. כי רובנו, גם המשכילים שבינינו, לא שמעו על המדענים הרבים האלו מימיהם (חוץ מאם אתה קורא לסופר אריך פון דניקן "מדענים רבים")

   הדברים שאתם עומדים לקרוא כאן, הנם כנראה מהמסרים החשובים ביותר למין האנושי. המסר הזה נימסר כבר לפני אלפי שנים

   ** יש תימוכין להצהרה הזאת?

    ** עכשיו באה סדרת עובדות לא ממש קשורה שמסבירה שחלה התקדמות במחקר הגנטי, ושאולי עוד כך וכך שנים נוכל לייצר איזה יצור שנרצה. אולי. בינתיים היום עוד לא מבינים אפילו למה תינוקות מבחנה חולים בסרטן יותר מאנשים רגילים. סודות ההתפתחות והגנטיקה עדיין רבים מאוד מאוד מאוד, למרות מיפוי הגנים, שהוא התחלה בלבד.

     למעשה, אם תקראו שוב את התנ''ך עם ''עיניים פקוחות'' וללא האמונה האכסיומטית כי האלוהים הנו אל יחיד, כל יכול ועל טבעי, מובטח לכם שתגלו אמת אחרת. התנ''ך אינו מדבר על אלוהים כישות מטאפיזית בשום אופן, נהפוך הוא.

   ** ואם נקרא אותו, כמתבקש, כסתם מיתוסים ואמצעי שליטה בבני אדם?

     ** מכאן והלאה אתה נותן סדרה של מקורות מהתנ"ך שאפשר לפרש אותם, אולי, בצורה שמתאימה לזהות בין חיזרים לאלוהים. ההאנשה או ההחפצה של האלוהים היא דבר טבעי בדתות. זה לא קשור לחיזרים, זה קשור לדמיון המוגבל של בני האדם. בגללו גם ברוב ספרי המדע הבדיוני היצורים הם דמויי אדם במובן כזה או אחר. זה רק מעיד על מגבלות הדמיון של הכותבים.

   ונניח שאפשר להגיד שהפרשנות הזאת אפשרית. מה זה מוכיח, חוץ מזה שאפשר אולי לפרש את מה שכתוב בתנ"ך ככה?

    

   בספר ''האמת על האלהים'' תוכלו למצוא עוד עשרות פסוקים כאלו והסברים, המראים בוודאות שאין למעלה ממנה, כי התנ''ך מדבר על אותם חוצנים בוראים שנקראו בתנ''ך אלוהים, שבטעות הפכו אותם אבותינו הקדמונים בתיאוריהם לאלים או יותר נכון לאל יחיד ורוחני.

   ** בוודאות שאין למעלה ממנה? בעיני מי?

   ** עכשיו בא הסיפור על ראל (וורליון דנן) ואיך מינו אותו כנציג החיזרים האלוהים עלי אדמות ו"הם יצרו קשר עם אדם שאת שמו שינו כאמור לראל והטילו עליו שתי משימות, האחת להפיץ את המסר בכל העולם והשנייה להקים עבורם שגרירות, בישראל, בקרב צאצאיהם בני ישראל. שגרירות שתהווה אתר נחיתה מכובד, בו יקבלו את פניהם של ראשי ממשלות העולם וינחילו לנו את הידע המדעי שלהם המקדים אותנו ביותר מעשרים וחמש אלף שנים ואז תהפוך ישראל באמת ''לאור לגויים'' וזו מבחינה טכנולוגית, מאחר וסביב השגרירות יקומו מכוני מחקר, שיקבלו ידע אותו יוכלו ליישם ולהפיץ הלאה לרווחת האנושות כולה. "

   ** אוקיי. החיזרים צריכים להנחיל לנו את הידע שלהם על ידי הקמת שגרירות. אין להם דרך יותר קצרה עם כל 25 אלף שנות הקידמה שלהם עלינו.

    

   ** אם אתה מעוניין להפיץ את דבריה של כת ולגייס עוד משלמי מיסים פותים שיעשירו את מנהיגה, לפחות תעשה את זה בצורה גלויה.

    

    

    

     24/2/09 00:18:

   הנה תגובתי, פאף.


   ** דבר ראשון, אילו היית הוגן, היית מציין שאתה עושה קאט אנד פייסט מאתר כת הראלים – כאן. בפעם הבאה שאתה מפיץ תעמולה של כת, לפחות תספר למאזיניך שאתה עושה את זה, ובשבסוף זה יעלה כסף לחסידים השוטים.

   בשום מקום לא כתבת שזה חומר תעמולה, ושלא אתה כתבת אותו.

    

   ** זו כת שהמנהיג שלה הוא אותו קלוד וורליון, נהג מכוניות מרוץ שלובש בגדי פלאש גורדון וזקן ארוך ולבן, שפגש את החוצן לפני כך וכך שנים (ושהיום הוא, אני מעריך, איש עשיר מאוד), ושבין השאר טענה לפני כמה שנים שהצליחה לשבט תינוק אנושי, ולא הצליחה לנפק לכך שום הוכחה, כמובן.

   ההיפותזה הראשונה עוסקת בבריאת האדם ע''י אלוהים, לפי הפרשנות היהודית הדתית לנאמר בבראשית.

     **זאת לא היפותזה. היפותזה זו תיאוריה שמאפשרת שינסו להפריך או לאשר אותה. דת בהגדרה אינה כזאת.

   כאשר חוקרים רבים טוענים כי הסתירות בתיאוריה הדרוויניסטית, כבר גדולות יותר מאשר התיאוריה עצמה.

   ** אתה יכול להביא דוגמאות לחוקרים הרבים האלו?

   בנוסף קיימים ניסויים אחרים, עכשוויים, התומכים בטענה כי לא יתכן שמוטציות אקראיות אחראיות למגוון העצום בטבע.

   *דוגמאות?

   בין הראשונים להעלות נושא זה, ניתן לציין את ה. ג'י מילר חתן פרס נובל לגנטיקה מ- 1946 שטען ''כי כל מוטציה תגרום אך ורק לירידה בכושר ההישרדות של המין.. אף מוטציה מעולם לא יצרה מין חדש, לכל היותר היה לה ביטוי בתוך המין עצמו, כנפיים או רגלים חזקות יותר שינוי צבע עיניים וכדומה''.

   ** הציטוט לא מדוייק, והוא נמצא בשימוש אצל הבריאתנים גם עם תוספת לא נכונה, וגם תוך השמטת קטעים שאומרים את ההפך. פירוט כאן

   בהיותנו היום בעידן טכנולוגי, יכולים אנו להבין דברים שפעם נחשבו לנסים. מדענים רבים סבורים כי רוב המיתוסים בעולם מקורם במפגש בין תרבות פרימיטיבית לבין תרבות טכנולוגית ומפותחת.

   ** ספר לנו על ה"מדענים" האלו. אי אפשר להגיד כזה דבר בלי לבסס אותו. כי רובנו, גם המשכילים שבינינו, לא שמעו על המדענים הרבים האלו מימיהם (חוץ מאם אתה קורא לסופר אריך פון דניקן "מדענים רבים")

   הדברים שאתם עומדים לקרוא כאן, הנם כנראה מהמסרים החשובים ביותר למין האנושי. המסר הזה נימסר כבר לפני אלפי שנים

   ** יש תימוכין להצהרה הזאת?

    ** עכשיו באה סדרת עובדות לא ממש קשורה שמסבירה שחלה התקדמות במחקר הגנטי, ושאולי עוד כך וכך שנים נוכל לייצר איזה יצור שנרצה. אולי. בינתיים היום עוד לא מבינים אפילו למה תינוקות מבחנה חולים בסרטן יותר מאנשים רגילים. סודות ההתפתחות והגנטיקה עדיין רבים מאוד מאוד מאוד, למרות מיפוי הגנים, שהוא התחלה בלבד.

     למעשה, אם תקראו שוב את התנ''ך עם ''עיניים פקוחות'' וללא האמונה האכסיומטית כי האלוהים הנו אל יחיד, כל יכול ועל טבעי, מובטח לכם שתגלו אמת אחרת. התנ''ך אינו מדבר על אלוהים כישות מטאפיזית בשום אופן, נהפוך הוא.

   ** ואם נקרא אותו, כמתבקש, כסתם מיתוסים ואמצעי שליטה בבני אדם?

     ** מכאן והלאה אתה נותן סדרה של מקורות מהתנ"ך שאפשר לפרש אותם, אולי, בצורה שמתאימה לזהות בין חיזרים לאלוהים. ההאנשה או ההחפצה של האלוהים היא דבר טבעי בדתות. זה לא קשור לחיזרים, זה קשור לדמיון המוגבל של בני האדם. בגללו גם ברוב ספרי המדע הבדיוני היצורים הם דמויי אדם במובן כזה או אחר. זה רק מעיד על מגבלות הדמיון של הכותבים.

   ונניח שאפשר להגיד שהפרשנות הזאת אפשרית. מה זה מוכיח, חוץ מזה שאפשר אולי לפרש את מה שכתוב בתנ"ך ככה?

    

   בספר ''האמת על האלהים'' תוכלו למצוא עוד עשרות פסוקים כאלו והסברים, המראים בוודאות שאין למעלה ממנה, כי התנ''ך מדבר על אותם חוצנים בוראים שנקראו בתנ''ך אלוהים, שבטעות הפכו אותם אבותינו הקדמונים בתיאוריהם לאלים או יותר נכון לאל יחיד ורוחני.

   ** בוודאות שאין למעלה ממנה? בעיני מי?

   ** עכשיו בא הסיפור על ראל (וורליון דנן) ואיך מינו אותו כנציג החיזרים האלוהים עלי אדמות ו"הם יצרו קשר עם אדם שאת שמו שינו כאמור לראל והטילו עליו שתי משימות, האחת להפיץ את המסר בכל העולם והשנייה להקים עבורם שגרירות, בישראל, בקרב צאצאיהם בני ישראל. שגרירות שתהווה אתר נחיתה מכובד, בו יקבלו את פניהם של ראשי ממשלות העולם וינחילו לנו את הידע המדעי שלהם המקדים אותנו ביותר מעשרים וחמש אלף שנים ואז תהפוך ישראל באמת ''לאור לגויים'' וזו מבחינה טכנולוגית, מאחר וסביב השגרירות יקומו מכוני מחקר, שיקבלו ידע אותו יוכלו ליישם ולהפיץ הלאה לרווחת האנושות כולה. "

   ** אוקיי. החיזרים צריכים להנחיל לנו את הידע שלהם על ידי הקמת שגרירות. אין להם דרך יותר קצרה עם כל 25 אלף שנות הקידמה שלהם עלינו.

    

   ** אם אתה מעוניין להפיץ את דבריה של כת ולגייס עוד משלמי מיסים פותים שיעשירו את מנהיגה, לפחות תעשה את זה בצורה גלויה.

    

     23/2/09 14:43:

    


   איך לומר זאת בעדינות...

    

    

   אולי לא בעדינות:

    

   גיבוב של הבלים, ערבוב של אנקדוטות לא קשורות ולא מבוססות, והסתמכות על פסוקים ספוראדיים מאסופת ספרים עתיקה זה לא בדיוק תאוריה.
    


   ואשמח אם תבהיר מניין המסקנה שלך שתורת האבולוציה בעייתית? אמירה של איזה מדען מ1946 שהוצאה מהקשרה, אולי?

    


   וכל התיאורים הלא מדוייקים על הנדסה גנטית רק מראים שאין לך ממש מושג כמה אנחנו רחוקים מלהבין את המנגנונים הגנטיים לעומקם. אם תקרא ברצינות אולי תבין יותר. מה שכתבת זה לא יותר מערבוב חצאי עובדות ומדע בדיוני לילדים חסרי-דמיון.

    

    

   * * * *

    

    

   עדין אתה לא אבל את מי זה מעניין?!

    

    

   לפי התגובה שלך אתה כנראה מנותק מהמציאות ולא ממש יודע ומודע למתקפת החייזרים שהייתה בסוף שנת 1998 בה..
   טוב סתם, סתם זה היה רק כדי להכניס נופח משעשע לגישה ה"כאילו" רצינית והעמוקה שלך, נתחיל!

    

    

    

   כשאתה דוחה רעיון כלשהו ציין ונמק למה אתה מתכוון בלי לזרוק סתם מילים לאוויר, על איזה "אנקדוטות" אתה מדבר האם סיפור התנ"ך היה או לא היה קיים בשבילך?

    

    

   ומי אמר בכלל שזאת תיאוריה???!

    

    

   אם תקרא את תגובות האנשים כאן ושאלותיהם תוכל למצוא שבחלק מהן גם עניתי על "העקיצות" שלך.

   איזה מחקר אישי עשית בחייך כדי לומר באופן וודאי שאלה הם " גיבוב של הבלים " כדבריך?

    

    

   ואם אתה כבר מנסה להראות רמת ידע כול כך גבוהה בו ותחכים אותי ואולי גם את האחרים בידע המדעי שלך על "התיאורים הלא מדוייקים על הנדסה גנטית" כי לאחר שקראת (נראה לי שעיינת ולא קראת!) הבנת, שאין לי שום מושג אז קח פיקוד ותשכיל אותי/נו.

    

    

    

   P  A  F

     21/2/09 23:40:

   איך לומר זאת בעדינות...

   אולי לא בעדינות:

   גיבוב של הבלים, ערבוב של אנקדוטות לא קשורות ולא מבוססות, והסתמכות על פסוקים ספוראדיים מאסופת ספרים עתיקה זה לא בדיוק תאוריה.

    

   ואשמח אם תבהיר מניין המסקנה שלך שתורת האבולוציה בעייתית? אמירה של איזה מדען מ1946 שהוצאה מהקשרה, אולי?

   וכל התיאורים הלא מדוייקים על הנדסה גנטית רק מראים שאין לך ממש מושג כמה אנחנו רחוקים מלהבין את המנגנונים הגנטיים לעומקם. אם תקרא ברצינות אולי תבין יותר. מה שכתבת זה לא יותר מערבוב חצאי עובדות ומדע בדיוני לילדים חסרי-דמיון.

     19/11/08 20:12:

   צטט: cleopatra9 2008-11-19 18:30:04


   היי פאפי , שלום

    

   ראשית, תודה על החברות.חיוך

    

   נהניתי מאוד לקרוא את הפוסט

   המדהים והמעניין הזה, שכתבת.

    

   ובהחלט , המון חומר למחשבה.

    

   ציונה

    

    

   תודה לך יקירתי והולך להיות המשך מעניין.

    

     19/11/08 18:30:


   היי פאפי , שלום

    

   ראשית, תודה על החברות.חיוך

    

   נהניתי מאוד לקרוא את הפוסט

   המדהים והמעניין הזה, שכתבת.

    

   ובהחלט , המון חומר למחשבה.

    

   ציונה

    

     18/11/08 18:12:

   צטט: indianit-bar 2008-11-18 13:50:32


   מעניין ביותר.

   תודה יקירתי, המשך בקרוב לא פחות מעניין!!!

    

    

     18/11/08 18:11:

   צטט: ifat_perlman 2008-11-17 13:49:06

   בהחלט הרבה חומר למחשבה.

   אהבתי *

    

    

   תודה יקירתי, בקרוב יהיה המשך עם " פאנצ' "
     18/11/08 13:50:

   מעניין ביותר.
     17/11/08 13:49:

   בהחלט הרבה חומר למחשבה.

   אהבתי *

     15/11/08 03:46:

   צטט: אורלי פ 2008-11-14 17:25:40


   אני לא בעמדה שיכולה להכריע בין תיאוריות שונות, וממילא לא התבקשתי. הדברים שלך נשמעים לי הגיוניים, קוהרנטיים ומשכנעים. עם זאת, אני חושבת שמתבקשת תשובה לממצאים הארכיאולוגים השונים לגבי טיפוסי אדם השונים שהתפתחו פה על פני כדור-הארץ.

    

    

   אין כאן מקום, להיות "בעמדה" או "להכריע", הכול עניין, של הגיון!


   יחד עם זה אני אישית לא הייתי רוצה "לשכנע" אף אחד, הייתי מצפה שאנשים יעשו את המחקר הקטן שלהם, יתעדכנו בכל מה שקורה מסביבם בחיים, אם זה קשור במחקרי חלל, בגנטיקה ובטכנולוגיה המתקדמת של הננו- טכנולוגיה (החלקיקים המזעריים בתחום המחקר המעניין הזה) זה ל אומר שאנשים יתחילו לנבור בכול המחקרים ובתוצאותיהם (בשביל זה יש כמותי, שמביאים דברים, הניתנים לעיון בשפה פשוטה).

    

    

   ארכיאולוגיה
   לגבי ממצאי טיפוסי האדם, אשר נמצאו ונמצאים כל הזמן על ידי הארכיאולוגיה, כמו שכבר ציינתי באחת התשובות: כול מה שלימדו אותנו ארכיאולוגיה. מוטציות, בתוך המינים. מחקרים מסוגים שונים. דרך תיארוך עצמים בחומרים רדיו אקטיביים כמו פחמן 14 או אורניום 223 או אחרים ימצאו כמפספסים לא קטנים, של הזמן: עשרות שנים  מאות ואלפי שנים שלא נאמר מיליוני שנה. האם באמת אנו נופלים "לפח" אותו תמנו לנו, מדענינו, מתוך ידיעה או מתוך חוסר ידיעה שהאדם התפתח מזה מיליוני שנים ורק "עכשיו" כמעט מתחילת המאה שעברה החליט לצאת מתוך בורותו, "להמציא" את הגלגל, את כלי הירייה עם חומרי הנפץ, את המחשב, את  היכולת לטוס במטוס וגם לחלל. 
   אומר בצורה פשוטה, האדם לא קיים מיליוני שנה (כאן, בכדור הארץ, בבריאה הנוכחית) הבריאה (בתנ"ך) מציינת מספרים שונים. אי אפשר לטוס, מבלי להכיר חוקים, אווירודינמיים ואלה, לא גדלו על עצים! המחשב, נולד מתוך קידום, של הטכנולוגיה וכו' והגלגל, לא הומצא, הוא רק "התגלה". 

    

   העבר וחוסר ההבנה

   התנ"ך ציינתי? נכון, כול האירועים שקראו והתנ"ך, מספר עליהם, קראו, אך לא בצורה, שנכתבו, כי אסור לנו לשכוח, שמי שכתב את התנ"ך, פספס לא מעט, דברים, אם זה מתוך, חוסר הבנת, תיאור האירועים ואם זה, מתוך חוסר היכולת, להסביר, מה ראה. איך אדם, שחיי לפני, כארבעת אלפים שנה, יכול להסביר, את הבריאה מבלי שאינו מכיר, את המושגים, מולקולה, אטום, מבלי להבין ולהסביר "התגלות" פשוטה, של נחיתת כלי מהשמים, מבלי לפספס את ההזדמנות, תוך כדי להשתטח ארצה, מרוב פחד, בגלל שלא הכיר את היכולת, של כלי הטס באוויר, אותו "יזהה" כענן או צוללת, אותה "זיהה" כדג גדול (יונה הנביא) או את תיבת נוח, האם הייתה תיבה או ספינת חלל? על זה לא אכתוב מאומה תקראי את הסיפור הזה ותנסי לזהות בו "דברים" שונים שלא יכולים להיות הגיוניים ביחס לתיאור. אם תרצי אתן לך כיוון אחר מעניין, לאחר שתעייני במקור.
    


   בכל אופן, כל דבר הנחשב, לאב טיפוס, אינו דומה לתוצר, שיוצא "סופית" על המדף. כלומר, ראשוני האנשים, שנוצרו אכן "דומים" לקופים, כי נוצרו על פי המודל הזה, אך עם הזמן, שופרו ושודרגו למודל המוצלח, שהנו היום (אם מדברים על המושגים, של שיפור, מול הזמן, הרי מדובר בעשרת אלפים שנה, של מחקר בנושא) למי שיש ספק שילך למקורות, שם עדיין "נרמז" לגבי מהות הזמן, אם בבראשית נאמר "וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם אֶחָד" פרק א' פסוק ה'. לא מדובר על 24 שעות, שמחושבות לפי השעון שלנו, לפי  הקבלה (הזוהר) מדובר באלף שנה, ארציות. לפי הפילוסופיה שלי "האמת על האלוהים" מדובר, באלפיים שנה ארציות ולכן, יותר הגיוני שששת, ימי הבריאה, מקבילים לשניים עשר אלף שנים. תקופת חיים שבהחלט, מספיקה, ליצירת חיים ומחקרם מאשר, ששת ימי בראשית, המקבילה ל24 שעות יומיות, המסתכמים בשישה ימים, "רגילים".

    

    

   ממצאים
   מכל מקום, אם לדוגמה: החיים הנוכחיים, בכדור הארץ "ייעלמו", מסיבה כזאת או אחרת, בגלל שרשרת אירועים טבעיים  ( רעידות אדמה וכו' ) או כתוצאה מלאכותית  (מלחמת עולם) החיים ביקום, לא ייעלמו יש מיליארדי עולמות, שקיימים ואנחנו אפילו, לא מודעים להם (מרחקים ביקום וחוסר טכנולוגיה מתאימה לתקשר עימם) אך, אם כך יקרה ובעוד כחמישים אלף שנה, קדימה, יגיעו לכאן "חוצנים", ויבראו כאן חיים, אלה שיהיו כאן, בעוד אלפי שנים, אחרי בריאתם וקידומם המדעי (הבלתי נמנע) "יגלו", שרידים שלנו ויחשבו, כי מדובר באבות אבותיהם, הראשונים ואנו, מדברים על הרס הבריאה (הנוכחית) יצירת חיים (שלהם) פרק זמן, שלא עלה, על מאה אלף שנה. הרי לך, זווית חשיבה, אולי, שונה.

    

   מקווה שעניתי לך על שאלתך.

    

    

   P  A  F

     14/11/08 08:40:

   צטט: אורלי פ 2008-11-13 16:09:51


   בהמשך לדיון שלך עם הנרי פוטל, תיאוריה אמורה גם להסביר, לא רק לנבא. במדעי הטבע , אני מנחשת, זה מתרחש סימולטנית (ואמור היה להיות ככה גם במדעי החברה, אך שם, נדמה לי, תמיד זלזלו ביכולת הניבוי של התיאוריה. אני חושבת על פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה...). אבל במדעי הרוח - הסטוריה, ספרות, פילוסופיה.... - אין מקום למדידת התיאוריה על פי הפרמטר של יכולת ניבוי. אלה תיאוריות מסבירות.  עפ"י הבנתי לא לגיטימי לבחון את התיאוריה שלך על פי הפרמטר של כח ניבוי. השאלה היחידה היא האם היא מקיפה יותר, מסבירה יותר תופעות, מאשר תורת האבולוציה. אינני מתיימרת להיות מסוגלת לפסוק בין השתיים, אך כל דבריך נשמעים הגיוניים ולחלוטין מתקבלים על הדעת, ואני איני רואה מקום לתגובות מלגלגות. אם שואלים אותי, הסיפור על אלוהים הרבה פחות הגיוני...  אני הולכת איתך. אתה יכול לבנות עלי בתור צאן מרעיתך.

    

   סימנתי בכחול, מה שנראה לי כשאלה כללית, אז, אם תשאלי יותר נקודתית או שתפתחי את השאלות, אוכל להתיחס, כך יהיה יותר טוב, לא?

    

   P  A  F

     12/11/08 08:24:

   צטט: פוסט-ערס 2008-11-11 20:36:29


   מעניין מאוד

   לפחות החלקים שקראתי:)

    

   ישנם עוד, הרבה דברים, אבל, הנה תראה משהו, מעניין!

    עב"מ, אמיתי! בווידאו, מעל מרכז הסחר העולמי ( התאומים שקרסו), מה אתה אומר, על

   זה?  http://www.youtube.com/watch?v=OQVVRMcDcF4   

    

   P  A  F

     11/11/08 20:36:


   מעניין מאוד

   לפחות החלקים שקראתי:)

     8/11/08 21:31:


   נתת להם לנצח! :(

   למה שינית פונט הרי כתב בגודל 36pt זה כל כך פאף!!

   ומה אני חושבת עם חייזרים אתה כבר יודע... רק מחכה שאבא ואמא יבואו לקחת אותי...

     8/11/08 18:56:

   צטט: many, many hadrons 2008-11-08 18:06:56

   תשלח את ההורים אלי לשיחה,

    זה לא אשמתך מתוק.

   הכל טוב.

    

   מופתע נשבע לך המורה, שלחתי' מה אני יעשה' שהם לא הגיעו תמים

    

   P  A  F

    

     8/11/08 18:06:

   תשלח את ההורים אלי לשיחה,

    זה לא אשמתך מתוק.

   הכל טוב.

    

     8/11/08 12:33:


   אתה לא צריך לשכנע את המשוכנעים...

   "מרכבות האלים" מסביר את כל סיפור הבריאה באופן מדעי ביותר...

   נהניתי לקרוא חיוך*

     8/11/08 01:27:

   זה מאוד מזכיר לי את הסיינטולוגיה.

    

     7/11/08 14:17:

   צטט: ciel 2008-11-07 09:12:45

   צטט: טלי_טל 2008-11-07 08:44:42

   צטט: גילוש 6660 2008-11-06 22:40:34


   אהה...

   את זה דוקא כן קראתי,

   אבל לא הגבתי.

   בסופו של יום, זה לא משנה

   איך נוצרנו,

   משנה מה אנחנו עושים

   עם החיים שלנו :)

    

    

   קודם כל- מסכימה לגמרי עם גילוש.

    

   ולפאפי- יש לנו תכונה משותפת (טוב, נו, לפחות אחת): מדברים ה-מ-ו-ן, מבלי להגיד כלום ((-:

   אז בקיצור- בתגובתי התכוונתי לומר שכל הדיונים כאן, מדעיים או תיאולוגיים, אין בהם כדי להפריך או לאשש את עובדת קיומו של אלוהים.  אין לזה כל קשר ליצורים הירוקים הקטנים שבאו הנה פעם....
   אלוהים זה רק עניין של אמונה- לא של הוכחות..... או שאתה מאמין, או שלא.

   ואצלי, אפעס, הבטן והלב עדיין צועקים, בכל הכח: "יש אלהים"!

    

   אז אולי, בכל זאת, יש לנו חילוקי דעות?!

   נו, 'בקשה, לפחות איזה חילוק דעות קטן אחד..... ((-;

   כמו שכתבתי כבר אין לזה שום קשר עם אמונה. דרך אגב קראי את "הגילוי" של גילה (הפוסט האחרון שלה) ותביני שגם היא הגיעה לאותה תבנית בסיסית בהקשר של ה א ל ו ה י ם. יש אלוהים אך לא במובן הדאיסטי, אלה רק מילה המסבירה דבר אחר. אגב אלוהים, כל התנ"ך מלא בעדויות דיי ברורות לגבי המצאם של "אנשים" תחת התבנית המשתנה של: אל, מלאך וכו'

   בפוסט הבא אתן דוגמאות ישירות מהתנ"ך ותוכלי לשפוט, את הדברים, כשאנחנו מסכמים ומאשרים מראש שלא אני כתבתי את התנ"ך.

    

   בכל אופן  צוחק הדבר היחיד שיכול להיות ביננו הוא, חלוק תמים, לא חילוקי, דעות, אנו "כמעט" מדברים על אותו הדבר רק שאחד מתוך אמונה (את) ואחד מתוך הבנה (אני וזה לא עושה אותי יותר או פחות  אינטליגנט, אלה זאת שאלה של בחירה) 

    

   לא הבנתי "ולפאפי- יש לנו תכונה משותפת (טוב, נו, לפחות אחת): מדברים ה-מ-ו-ן, מבלי להגיד כלום ((-:"

    

   לא שמעתי אותך מדברת הרבה ולא חושב שלא אמרתי כלום! קריצה 

    

   P  A  F

    

    

   אוקיי, שוב לא הובנתי.....(סטורי אוף מיי לייף....)

    

   כמובן שאמרת הרבה, ואף עניינת- לכן אני כאן.

    

   אלא שרציתי לומר כך- ה"אנשים הירוקים הקטנים" (בין אם באו ובין אם לאו) לא קשורים לעובדת קיומו של אלוהים.  זה שקדמוניינו האמינו שאותם "אנשים-ירוקים-קטנים" הם האלוהים בעצמו, זה עניינם.  שוב- זה לא קשור לקיום האלוהים ה"אמיתי".

   ולכן- כל מה שענית לי -באריכות ובפירוט- הוא בבחינת "לדבר הרבה מבלי לומר כלום" משום שמלכתחילה לא היה צורך להסביר לי, כבר הבנתי מהמימיזמן.... ((-:

   ועוד- כנראה שלא קראת חלק מן הפוסטים הראשונים שלי (נו-נו-נו!!) שבהם דיברתי הרבה מבלי לומר דבר (לפחות לא שום דבר חשוב......).

   ועכשיו, אוי לך ואבוי לך, כבר לא תוכל לקוראם לעולם מפני שכבר מחקתי אותם הבוקר.

    

   אז בזה תם חילוק-הדעות הקטן בינינו, הא?!

    

   שבת שלום.

     7/11/08 09:12:

   צטט: טלי_טל 2008-11-07 08:44:42

   צטט: גילוש 6660 2008-11-06 22:40:34


   אהה...

   את זה דוקא כן קראתי,

   אבל לא הגבתי.

   בסופו של יום, זה לא משנה

   איך נוצרנו,

   משנה מה אנחנו עושים

   עם החיים שלנו :)

    

    

   קודם כל- מסכימה לגמרי עם גילוש.

    

   ולפאפי- יש לנו תכונה משותפת (טוב, נו, לפחות אחת): מדברים ה-מ-ו-ן, מבלי להגיד כלום ((-:

   אז בקיצור- בתגובתי התכוונתי לומר שכל הדיונים כאן, מדעיים או תיאולוגיים, אין בהם כדי להפריך או לאשש את עובדת קיומו של אלוהים.  אין לזה כל קשר ליצורים הירוקים הקטנים שבאו הנה פעם....
   אלוהים זה רק עניין של אמונה- לא של הוכחות..... או שאתה מאמין, או שלא.

   ואצלי, אפעס, הבטן והלב עדיין צועקים, בכל הכח: "יש אלהים"!

    

   אז אולי, בכל זאת, יש לנו חילוקי דעות?!

   נו, 'בקשה, לפחות איזה חילוק דעות קטן אחד..... ((-;

   כמו שכתבתי כבר אין לזה שום קשר עם אמונה. דרך אגב קראי את "הגילוי" של גילה (הפוסט האחרון שלה) ותביני שגם היא הגיעה לאותה תבנית בסיסית בהקשר של ה א ל ו ה י ם. יש אלוהים אך לא במובן הדאיסטי, אלה רק מילה המסבירה דבר אחר. אגב אלוהים, כל התנ"ך מלא בעדויות דיי ברורות לגבי המצאם של "אנשים" תחת התבנית המשתנה של: אל, מלאך וכו'

   בפוסט הבא אתן דוגמאות ישירות מהתנ"ך ותוכלי לשפוט, את הדברים, כשאנחנו מסכמים ומאשרים מראש שלא אני כתבתי את התנ"ך.

    

   בכל אופן  צוחק הדבר היחיד שיכול להיות ביננו הוא, חלוק תמים, לא חילוקי, דעות, אנו "כמעט" מדברים על אותו הדבר רק שאחד מתוך אמונה (את) ואחד מתוך הבנה (אני וזה לא עושה אותי יותר או פחות  אינטליגנט, אלה זאת שאלה של בחירה) 

    

   לא הבנתי "ולפאפי- יש לנו תכונה משותפת (טוב, נו, לפחות אחת): מדברים ה-מ-ו-ן, מבלי להגיד כלום ((-:"

    

   לא שמעתי אותך מדברת הרבה ולא חושב שלא אמרתי כלום! קריצה 

    

   P  A  F

     7/11/08 08:44:

   צטט: גילוש 6660 2008-11-06 22:40:34


   אהה...

   את זה דוקא כן קראתי,

   אבל לא הגבתי.

   בסופו של יום, זה לא משנה

   איך נוצרנו,

   משנה מה אנחנו עושים

   עם החיים שלנו :)

    

    

   קודם כל- מסכימה לגמרי עם גילוש.

    

   ולפאפי- יש לנו תכונה משותפת (טוב, נו, לפחות אחת): מדברים ה-מ-ו-ן, מבלי להגיד כלום ((-:

   אז בקיצור- בתגובתי התכוונתי לומר שכל הדיונים כאן, מדעיים או תיאולוגיים, אין בהם כדי להפריך או לאשש את עובדת קיומו של אלוהים.  אין לזה כל קשר ליצורים הירוקים הקטנים שבאו הנה פעם....
   אלוהים זה רק עניין של אמונה- לא של הוכחות..... או שאתה מאמין, או שלא.

   ואצלי, אפעס, הבטן והלב עדיין צועקים, בכל הכח: "יש אלהים"!

    

   אז אולי, בכל זאת, יש לנו חילוקי דעות?!

   נו, 'בקשה, לפחות איזה חילוק דעות קטן אחד..... ((-;

     6/11/08 22:40:


   אהה...

   את זה דוקא כן קראתי,

   אבל לא הגבתי.

   בסופו של יום, זה לא משנה

   איך נוצרנו,

   משנה מה אנחנו עושים

   עם החיים שלנו :)

     6/11/08 22:07:

   צטט: טלי_טל 2008-11-06 20:16:18


   היי פאפי,

    

   עוד כמה דברים שהייתי חייבת להוסיף, כי לא הבהרתי קודם.

    

   אני דווקא כן מאמינה באלוהים, וכן- גם בתאוריות מדעיות (לי נראה שאין סתירה).

    

   בכל אופן, גם אם נלך "לשיטתך" ונטען שחייזרים "בראו" את המין האנושי הרי שממשיכה להישאל השאלה: "ומי ברא את החייזרים"?!  וכך הלאה וכך הלאה, עד קץ כל הדורות (וקץ כל היקום).

   לאור העובדה שאין תשובה חד משמעית לשאלה "מאין בא עולם החומר, ולאן הוא הולך", לא נותרת בידי ברירה אלא להאמין באיזשהו כח עליון שאחראי לכל זה.  זה ההסבר ההגיוני, שבא מהראש, ובמקרה שלי- גם הבטן והלב צועקים ממש חזק: "יש אלוהים"!

    

   אז ככה שיש לנו כמה חילוקי דעות ((-:

    

   על כל פנים, נהניתי לקרוא, ואהבתי גם את הבדיחות "מהממפעם".

    

    

   היי פאפי,
    
   עוד כמה דברים שהייתי חייבת להוסיף, כי לא הבהרתי קודם.

    


   מה? מופתע חשבתי שהבהרנו הכול!


    
   אני דווקא כן מאמינה באלוהים, וכן- גם בתאוריות מדעיות (לי נראה שאין סתירה).

    


   יקירתי, אם קראת את אשר כתבתי אז, אולי לא הבנת? אלוהים זה לא מישהו שיושב על ענן ולידו נימצא איזה "שטן" והם יחדיו מנהלים את העולם/יקום לטוב ולרע,  פרוש המילה אלוהים מעברית עתיקה באופן מילולי זה "אלה שבאו מהשמים" ונאמר ברבים. בו נאמר לצורך העניין שטל- טל, טסה לדרום אמריקה, לאחד הג'ונגלים, שם, את משכירה מסוק ומגיעה לאזור של תושבים שלא באו במגע עם אנשים מתרבות "מפותחת" בקיצור פרימיטיביים" את יוצאת מהמסוק, ומברכת אותם לשלום (תבחרי איזה שפה שבה לך, גם כך לא יבינו אותך!) ה"הופעה" שלך תתואר יותר מאוחר כמעשה אלוהי, משהו שלא מובן ולא ניתן להסבירו בשפתם, את הפכת מאדם רגיל לאלוהים עבורם, הגעת עם ציפור רועשת (מסוק בשפתך כאשר בשפתם אין דבר כזה ולא נמצא בלקסיקון שלהם) נניח ש"עיקלו" את הופעתך מראך לבושך ואת "הציפור" הגדולה שלך, אבל, כאשר תצאי איתם לציד (מה איכפת לך תעשי חיים בדוגמה הזאת) ילידי המקום ירדפו אחר קורבנן, ינסו להרשימך בזריקת הרמחים שלהם או הכידונים הארוכים והמרשימים שלהם, אך, ללא הואיל, הקורבן, מה לעשות "זריז" ולא משתף פעולה עם לכידתו, שתביא איך לומר בעדינות, למותו כדי להפוך לארוחה טעימה וכאן שוב את, מתערבת ומערערת את הכוחות ומערבלת את השכל "הישר" שלהם, את שולפת אקדח שברשותך (הג'ונגלים מסוכנים וצריך נשק לא?) מכוונת ויורה, חבריך לציד, משתטחים מרוב פחד על האדמה, לא מבינים איך ה"מקל" הקטן שבידך הרעיש כל כך חזק ואף הפיל את הקורבן המסכן, שדוד, מת לרצפה. גם אם תיקחי אותם ותעשי להם סידרת חינוך ותנסי ללמד אותם, שזה רק אקדח, שוב בשפתך (ומקל בשפתם) לא יעזור לך באותה המידה שתזיקי להם כאשר תראי להם את הווידיאו שצלמת במשך הציד והם, המסכנים לא יבינו איך הפכו לאנשים קטנים שנכנסו לקופסה/תיבה/חבילה, הקטנה שבידך, בשפתם (המצלמה בשפתך) אין להם את האפשרות להבין בין רגע את הטכנולוגיה הפשוטה לדידך אך המסובכת עבורם, בקיצור יקירתי את שבאת רק כתיירת הפכת לאלוהים, לאנשים פשוטים וטובים שלא יכולים להבין את אשר ראו וכאשר תחזרי לציפור הגדולה שלך ותיעלמי (בדרך הביתה) ישבו האומללים סביב המדורה וידברו על האלה שבאה מהשמים ולשם חזרה כשבי מפליאה בקסמיה (האקדח, המצלמה, רשם הקול ועוד) הם ידברו על ניסים שעשית (קטלת ללא שום מאמץ בירייה אחת את קורבן הציד) ובכן לסיכום, כמו "שראית" בסיפור וכמו שאת יודעת בחיי היום יום שלך, שאין ניסים, יש פער בין תרבותיות ומאוד קל להראות לכאלה שלא חשופים לתרבות מתפתחת, כאלוהים. יכולתי להמשיך לפתח את זה בצורה יותר מתוחכמת אך נראה שאפשר להסתפק בדברים אלה!
    


   בכל אופן, גם אם נלך "לשיטתך" ונטען שחייזרים "בראו" את המין האנושי הרי שממשיכה להישאל השאלה: "ומי ברא את החייזרים"?!  וכך הלאה וכך הלאה, עד קץ כל הדורות (וקץ כל היקום).

    


   אז מה לעשות יקירתי, גם לזה יש תשובה, פשוטה.
   החיים ביקום הם אין סופיים, היקום עצמו הוא אין סופי לכן, אין התחלה ואין לו סוף, יש מיליארדים של "כוכבים" שמשות/מערכות שמש בגלאקסיה שלנו (הנקראת שביל החלב) יש מיליארדים של גלאקסיות ביקום המסה העצומה הזאת לא "בדיוק" נתפסת במוח אנושי שמנסה לתחום ולהגביל כל דבר בעולמו/ביקום בהשוואה אליו, אם מחר האנושות בכדור הארץ הייתה "נעלמת" זה לא היה מזיז לאינסוף שבשבילו כדור הארץ הינו כאטום ענק שעליו חיים יצורים. כדי להבין את האין סוף צריך להבין את המבנה שלו וכדי לרדת לעומק המורכבות, שהיא אחרי הכול, מאוד פשוטה. אז גופנו, בנוי ממיליארדים, של תאים שונים וכל תא, מורכב, ממשהו, יותר קטן אנחנו(תמיד באמצע): האדם, תא, די. אן. איי (DNA), מולקולות, אטומים, קוורקים וכן הלאה, וכן הלאה, יותר ויותר קטן (גם כשלא יראה יותר, אפילו במכשור הכי משוכלל) לאין סוף הקטן. ויש את האינסוף הגדול: שוב, אנחנו, תמיד האמצע: האדם, כדור הארץ, מערכת השמש, גלאקסיה, קבוצות של גלאקסיות, היקום וכן הלאה, וכן הלאה, לאין סוף הגדול, שאנו חלק ממנו. לדוגמה האין סוף הגדול יכול להיות יצור כלשהו או חיה או ירק בגינה, מדובר באורגן חיי, צעד אחד שיעשה ה"יצור" הענק לדידו מהלך הזה, היה כשנייה, אך לנו יעברו מאות בשנים אין ולא תהיה לנו אפשרות לתקשר עם האין סוף הגדול הזה שאולי מביט אל שמיים אחרים. בתוכנו, על אחד התאים, יותר מכך על אחד האטומים שממוקמים בתא שעל הזרת שלנו יש חיים אולי מאורגנים בחברה כמונו (לא חייבים להראות כמונו) ומסתכלים לשמיים שלהם ושואלים האם, יש אלוהים ולא יודעים כי הם נמצאים בתוך יקום ענק זה שהוא, גופנו, הם יתורו את האין סוף הענק הזה אחר מי שיצר אותם ותהיה להם את אותם תהיות שלנו יש. מי היה הראשון!   

    

    

   לאור העובדה שאין תשובה חד משמעית לשאלה "מאין בא עולם החומר, ולאן הוא הולך", לא נותרת בידי ברירה אלא להאמין באיזשהו כח עליון שאחראי לכל זה.  זה ההסבר ההגיוני, שבא מהראש, ובמקרה שלי- גם הבטן והלב צועקים ממש חזק: "יש אלוהים"!

    


   בטח כבר הבנת!


    
   אז ככה שיש לנו כמה חילוקי דעות ((-:

    


     אין לנו ולא היו לנו, תנסי לפתוח ולהרחיב את מחשבתך אל משהו יותר גדול יותר פשוט ואז תראי שהחיים יותר פשוטים ממה שמנסים "ללמד" אותנו.

    


   על כל פנים, נהניתי לקרוא, ואהבתי גם את הבדיחות "מהממפעם".

    


   כיף שנהנית לקרוא. והנה עוד בדיחה

    

    

   דוד לוי יוצא לחופשת ציד בדרום אפריקה.
   כשהוא חוזר שואלים אותו מה הוא הצליח לצוד, אז הוא עונה: "שתי ג'ירפות, פיל אחד, שלוש שואלים וחמישה דונשוטים".
   לשאלה "מה זה דונשוטים?" ענה: "נו, היצורים הנמוכים והשחורים האלה שקופצים וצועקים 'דונטשוט! דונטשוט!'

    


   P  A  F

     6/11/08 20:16:


   היי פאפי,

    

   עוד כמה דברים שהייתי חייבת להוסיף, כי לא הבהרתי קודם.

    

   אני דווקא כן מאמינה באלוהים, וכן- גם בתאוריות מדעיות (לי נראה שאין סתירה).

    

   בכל אופן, גם אם נלך "לשיטתך" ונטען שחייזרים "בראו" את המין האנושי הרי שממשיכה להישאל השאלה: "ומי ברא את החייזרים"?!  וכך הלאה וכך הלאה, עד קץ כל הדורות (וקץ כל היקום).

   לאור העובדה שאין תשובה חד משמעית לשאלה "מאין בא עולם החומר, ולאן הוא הולך", לא נותרת בידי ברירה אלא להאמין באיזשהו כח עליון שאחראי לכל זה.  זה ההסבר ההגיוני, שבא מהראש, ובמקרה שלי- גם הבטן והלב צועקים ממש חזק: "יש אלוהים"!

    

   אז ככה שיש לנו כמה חילוקי דעות ((-:

    

   על כל פנים, נהניתי לקרוא, ואהבתי גם את הבדיחות "מהממפעם".

    

     6/11/08 19:19:

   צטט: גרייס ל 2008-11-06 00:41:22

   אם אתבונן בשמיים וצלחת מעופפת תעבור אני אומר בקול גדול הללויה אני לא לבד ואולי אתפוס טרמפ לכוכב אחר לישות חדשה להויה שונה זו תהיה הרפתקאה של ממש כי כאן כבר מזמן תחושת ההבל הבלים השתלטה

    

   חיוך יקירתי, קחי כרטיס, אני מכיר הרבה אנשים שעומדים בתור ומחכים.


   P  A  F
     6/11/08 19:17:

   צטט: tedbarr 2008-11-06 10:35:55


   תאוריה מעניינת

   אך מה ההסבר של אותו ראל לבריאת העולם?

   טד

    

   שלום לך טד

    

   האם בכוונתך "לבריאת עולם", אתה מתכוון לכדור הארץ? ובכן, אם לכך התכוונת, בשאלתך אז התשובה היא, פשוטה. כדור הארץ, תמיד היה קיים! אל תשכח, שמדובר במרחקים עצומים, בין כוכבי הלכת, בתוך מערכת השמש (לפחות שלנו) כל "כוכב", שנראה בלילה בשמיים, נראה כתלוי ומאיר באורו, הקלוש וכך אנו מתייחסים, ל"כוכבים" מבלי ליחס להם, את שמם האמיתי, מערכות שמש! אם נטוס מכדור הארץ (בחללית כמובן) לכל כיוון שנרצה, אל מחוץ ממערכת השמש, שלנו, נגלה במהרה, כי כדור הארץ, הולך וקטן, עד שיעלם מעינינו, (גם, כשלא יראה יותר, בעין, אנו נדע שהוא, שם!) נחצה את מסלולי כוכבי הלכת, השונים בדרכינו החוצה, בהמשך, גם השמש שהיא כדור ענק, תלך ותקטן, עד שתהפוך במהרה, לנקודה זוהרת, כשאר הנקודות הזוהרות, בשמיים האין סופיים, מנקודת מבטינו, מערכת השמש שלנו "הפכה", לכוכב, כשאר האחרים, הנראים לנו, מכדור הארץ. נשוב לשאלתך (אני מקווה שלא התעייפת מהטיול בקוסמוס) הייתי חייב לכתוב, את הפתיח הזה, כדי להמחיש את, המרחקים העצומים, ביקום, אם מדובר במרחקים, של שנת אור או מאות, אלפים וכו' של שנות אור, מנקודת מבט אנושית, המרחקים האלה "כמעט", שלא נתפסים, מה עוד שאנו, מדברים ומחשבים בקילומטרים וביקום, מחשבים בשנות אור ( שנת-אור היא המרחק שהאור עובר במשך שנה אחת. ערכה הוא כ- 9.46 טריליון ק"מ (זה אומר... 946 ועוד 10 אפסים!). דיי מסובך, למי שרגילים לחשב, בנקודות אורך פשוטות, כקילומטרים. כדור הארץ, היה קיים ותמיד יהיה! אם כי, ניתן להבין, שהיו בו אין ספור, בריאות יותר טובות או פחות מוצלחות, אשר השמידו את עצמן או שהושמדו כתוצאה מאירועים שונים, רעידות אדמה אלימות שהשמידו את כולם או כתוצאה ישירה, של מלחמה עולמית, שגרמה להרס מוחלט. יש ולפעמים מתגלים, ממצאים, ארכיאולוגים ומשייכים אותם, לזמן "קדום", יתכן ומדובר, בממצאים השייכים, לאחת מהתרבויות שנבראו (על ידי בוראים, אחרים) ונעלמו. אותם בוראים, שבראו את הבריאה נוכחית, חיפשו ביקום, כדור לכת, שיתאים למה שחשבו בתחילה, כ"ניסוי", מבלי שידעו שדבר זה, כלומר יצירת חיים, חדשים, בפלנטה אחרת, נעשה לפניהם והם, התוצאה. כמו כן הם אינם טוענים לבעלות על כדור הארץ מאותה הסיבה! מקווה שעניתי לך על שאלתך.

    

   P  A  F

     6/11/08 10:35:


   תאוריה מעניינת

   אך מה ההסבר של אותו ראל לבריאת העולם?

   טד

     6/11/08 00:41:
   אם אתבונן בשמיים וצלחת מעופפת תעבור אני אומר בקול גדול הללויה אני לא לבד ואולי אתפוס טרמפ לכוכב אחר לישות חדשה להויה שונה זו תהיה הרפתקאה של ממש כי כאן כבר מזמן תחושת ההבל הבלים השתלטה
     5/11/08 23:16:

   אתה בהחלט צודק בקשר להמלצות הספרים - זה היה

   קצת מתנשא מצידי - התנצלותי.

   את אריך פון דניקן דווקא קראתי בתור נער (בערך לפני 25 שנה).

   אני עוד זוכר שהיה לו מושג שנקרא "טכיונים". שהם מעין חלקיקים

   שנעים במהירות הגבוהה ממהירות האור ואשר באמצעותם הוא

   סבר שאפשרי להניע חללית במהירות שעולה על מהירות האור.

   (רעיון מופרך, לדעתי, מהיכרות שטחית עם תורת היחסות.)

   אבל, בניגוד לפיזיקה, בביולוגיה מולקולארית וגנטיקה יש לי

   מושג לא רע ואני מעודכן לגמרי בתאוריות והטכנולוגיות האחרונות.

   בקשר לניבויים, איני מתכוון לנבואה, אלא תחזית של תוצאות

   ניסוי. לדוגמא, מדען המעלה סברה כי היקום מתפשט ינבא כי

   אורכי הגל הנפלטים מכוכבים יראו הסטה לאדום עקב אפקט

   דופלר. מדדו ומצאו כי אכן כך. כאשר מנדלייב הגה את הטבלה

   המחזורית, הוא ניבא כי ימצאו יסודות בעלי משקל מולקולארי

   המתאים למקומות הריקים בטבלה שלו. ואכן הם נמצאו. מנדל , אבי

   הגנטיקה, ניבא כי מזיווג אפונים בעלי תכונות מסוימות עם אפונים

   בעלי תכונות אחרות יווצרו "צאצאים" בעלי התפלגות תכונות

   מנדליאנית. העקרון הוא כי תאוריה שאינה מפיקה ניבויים

   הניתנים למדידה אינה תאוריה מדעית.  אני, בינתיים, מעדיף את

   ההסברים המדעיים למהות ואופן פעולת העולם ודרך היווצרות החיים.

   אבל שוב, יתכן ואתה צודק, 

            על החתום,

                      פורד פרפקט. 

    

     

     5/11/08 09:26:

   צטט: הנרי פוטל 2008-11-04 22:55:35

   ראשית, תאורית האבולוציה כבר מזמן אינה אותה תאוריה

   מקורית שהגו דארוין וואלאס, אלא התפתחה, עברה שינויים

   על פי הידע הגנטי והמולקולארי הרב שנצבר מאז נהגתה (אי שם

   בשנות החמישים של המאה התשע עשרה). קרא את סטפן גולד

   ("בוהן הפנדה", לדוגמא ועוד ספרים רבים אחרים) או את ריצ'ארד

   דוקינס ("השען העיוור"), כדי להבין איך מנגנוני האבולוציה כן 

   יכולים להביא לשינויים חיוביים ואף ליצור מינים חדשים. ביצורים

   חד תאיים ומפותחים פחות, רכישת תכונות חדשות ומועילות כגון

   עמידות לאנטיביוטיקה, נצפית מדי יום במעבדות מחקר.

   ועדיין, תאורית האבולוציה, כמו כל התאוריות המדעיות האחרות

   לא הוכחה ואף פעם לא תוכח כי זהו טבעה של תאוריה מדעית

   שהיא תמיד בגדר תאוריה מקובלת עד שמוצאים ראיות אחרות ואז

   משנים  אותה. תאוריה מבוססת מאוד נקראת "דוגמה". ותאורית

   האבולוציה היא אחת מהדוגמות המבוססות יותר במדע. 

   שנית, על מנת שהתיאוריה שלך תחשב מדעית באיזה שהוא קנה

   מידה, עליה לעמוד בסטנדרטים של תאוריה מדעית ובראשם

   יכולתה להפיק ניבויים אותם אפשר למדוד. מאחר ואיני רואה

   איזה שהוא סוג של ניבוי שהתאוריה שלך יכולה להפיק ובטח שאיני

   רואה דרך למדוד ניבוי שכזה, הרי שהיא תאוריה "מיותרת". אין

   הכוונה שאינה נכונה דווקא, אלא שהיא חסרת ערך מדעי.

   כמובן שאתה יכול להמשיך להאמין בה. יתכן ואפילו תצליח לשכנע

   אותי להאמין בה בתמורה לסכום כסף לא גבוה במיוחד (מספיק

   בקושי לכיסוי הוצאות נסיעתי לכוכב האם שלי...).

    

   צוחק, חוש הומור יש לך וזה טוב! מבטיח לא לשכנע, אבל, אם אוכל לממן לך חלק, מההוצאות לנסיעתך חזרה ל.. (לאן אמרת?) אה, לכוכב האם שלך נגיע לגשר נחצה אותו!

    

   לא בעיה לקרוא ספר זה או אחר שמומלץ, גם אני אוכל להציע לך, כמו "קשר העולם החיצון" או "מרכבות האלים", "עקבות מהחלל", של אריך ואן דניקן ועוד, אז, אם תקרא "תשתכנע?" הכוונה לאסוף מידע, כדי לאמת את אשר אתה מבין (לא מדובר באמונה אלא בהבנה ואלה לא משחקי מילים)  האם ה"תאוריה" חסרת ערך מדעי? ראשית זאת לא תאוריה, קרא את התנ"ך. קראו דברים שם, שנית קרא מחקרים עדכניים בביולוגיה מולקולראית, בגנטיקה, מחקרים על החלל, כן תקרא רק, אם אתה רוצה לאמת, את אשר קראת בפוסט שלי.

   ומה הייתה כוונתך ל"ניבוי", האם הכוונה, לראיית העתיד דרך נבואה? אם כן קרא שוב, כי ציינתי את תפקידם, של הנביאים, הם אלה, שדיברו על העתיד לבוא, לא מתוך, הסתכלות מיסטית, הנקראת בפינו, נבואה, אלה מתוך הדרכה, של אלה ששלחו אותם, ושציינו להם, את שעתיד להתרחש. לגבי סטנדרטים, של תאוריה מדעית, ידידי, על איזה סטנדרטים אתה מדבר? למדע יש דבר כזה?  אל תכעס, אתן לך דוגמה:

    

   כאשר מפרסמים מאמר/מחקר על גודלו של היקום! זה קצת יומרני לא? לפרסם משהו שהוא בגדר תשובה לנעלם, בכל אופן המחקר מדבר על כי גודלו של היקום, שהוא כך וכך אלפי או מיליוני שנות אור, בהמשך הם מדברים על התרחבות היקום כלומר היקום "גודל" בקיצור, כאשר גלילאו גלילאי או קופרניקוס  בחנו את השמיים עם מכשיריי הטלסקופ הראשוניים שלהם תיעדו את גרמי וקבעו כי הארץ עגולה (בניגוד לכנסיה שטענה כי הארץ שטוחה ועל כך הם שילמו ביוקר). השמיים, נבחנו מאז מופו ונקבעו כי היקום הינו גדול ומידותיו הן כך וכך מאות אלפים או מליוניי שנות אור והוא משתנה. בקיצור (בטח התעייפת או אבדת ביקום ההסברים שלי) מה שהשתנה בכל הסיפור המתמשך הזה של חקר החלל הוא, הטלסקופ! אם מדובר בטלסקופ רדיו או בנפוץ יותר, האופטי, הקידמה היא שם המשחק, היקום לא גדל (הוא אינסופי) אלא המכשור שלנו, בכדור הארץ יותר ויותר מתקדם ויותר משוכלל ולפי כך, אנחנו רואים יותר ויותר, רחוק ולכן היקום שלנו "גדל". זהו בקצרה דעתי על הסטנדרטים, של המדענים שלא בודקים היטב את המאמרים טרם יפרסמו את דעתם עליהם.

    

    

   לא בכל דבר צריך להאמין, אלה לנסות להבין, את המקור!

   "רוח רפאים אחת, לשנייה, את מאמינה בבני אדם?"

   יום טוב לך

    

   P  A  F  

     5/11/08 08:59:

   צטט: גרייס ל 2008-11-05 00:10:15

   יפה הזכיר לי את בלייד ראנר  של פיליפ ק דיק תאוריה מרתקת אני מחכה לחייזרים כבר הרבה זמן חולמת על צלחות מעופפות הרבה שנים אני כאן מחכה שבוע טוב

    

    

   יקירתי, הם כאן מתקופת התנ"ך ואף לפניה! הביטי לשמיים ואולי, תראי אחת, אך, אם תראי אז, מה זה יתן לך, השאלה מה את עושה עם התגלית/הידיעה הזאת?

    

   שבוע מצויין

    

   P  A  F

     5/11/08 08:55:

   צטט: איל מקורי 2008-11-04 11:40:48

   לי אין בעיה עם גודל הפונט, עם היעדר הפיסקאות יש לי.

    

    

   טוב המורהחיוך!  אך ,מהי תגובתך, לנושא???

    

   P  A  F

     5/11/08 00:10:
   יפה הזכיר לי את בלייד ראנר  של פיליפ ק דיק תאוריה מרתקת אני מחכה לחייזרים כבר הרבה זמן חולמת על צלחות מעופפות הרבה שנים אני כאן מחכה שבוע טוב
     4/11/08 22:55:

   ראשית, תאורית האבולוציה כבר מזמן אינה אותה תאוריה

   מקורית שהגו דארוין וואלאס, אלא התפתחה, עברה שינויים

   על פי הידע הגנטי והמולקולארי הרב שנצבר מאז נהגתה (אי שם

   בשנות החמישים של המאה התשע עשרה). קרא את סטפן גולד

   ("בוהן הפנדה", לדוגמא ועוד ספרים רבים אחרים) או את ריצ'ארד

   דוקינס ("השען העיוור"), כדי להבין איך מנגנוני האבולוציה כן 

   יכולים להביא לשינויים חיוביים ואף ליצור מינים חדשים. ביצורים

   חד תאיים ומפותחים פחות, רכישת תכונות חדשות ומועילות כגון

   עמידות לאנטיביוטיקה, נצפית מדי יום במעבדות מחקר.

   ועדיין, תאורית האבולוציה, כמו כל התאוריות המדעיות האחרות

   לא הוכחה ואף פעם לא תוכח כי זהו טבעה של תאוריה מדעית

   שהיא תמיד בגדר תאוריה מקובלת עד שמוצאים ראיות אחרות ואז

   משנים  אותה. תאוריה מבוססת מאוד נקראת "דוגמה". ותאורית

   האבולוציה היא אחת מהדוגמות המבוססות יותר במדע. 

   שנית, על מנת שהתיאוריה שלך תחשב מדעית באיזה שהוא קנה

   מידה, עליה לעמוד בסטנדרטים של תאוריה מדעית ובראשם

   יכולתה להפיק ניבויים אותם אפשר למדוד. מאחר ואיני רואה

   איזה שהוא סוג של ניבוי שהתאוריה שלך יכולה להפיק ובטח שאיני

   רואה דרך למדוד ניבוי שכזה, הרי שהיא תאוריה "מיותרת". אין

   הכוונה שאינה נכונה דווקא, אלא שהיא חסרת ערך מדעי.

   כמובן שאתה יכול להמשיך להאמין בה. יתכן ואפילו תצליח לשכנע

   אותי להאמין בה בתמורה לסכום כסף לא גבוה במיוחד (מספיק

   בקושי לכיסוי הוצאות נסיעתי לכוכב האם שלי...).

     4/11/08 16:13:
   תודהעל תשובתך המושקעת.
     4/11/08 11:40:
   לי אין בעיה עם גודל הפונט, עם היעדר הפיסקאות יש לי.
     3/11/08 23:18:

   צטט: ליילית 2008-11-03 20:44:13


   חזון אחרית הימים?

   מדע בדיוני, שנלקח קצת רחוק מדי (אם אפשר בכלל לקחת מדע בדיוני רחוק מדי..)

   יש לי רושם שהקמת עליך את כל הדתיים המאמינים..

   מפיצוח הגנום האנושי, יאפשר אולי מניעת מחלות או טיפול, אבל כל השאר.. אלוהים יודע

   (בעצם אין אלוהים, לא?)

   סחתן על ההשקעה והמאמר המורחב.

    

    

   חזון אחרית הימים?


   ממש לא, יקירתי זה קורה כבר ממזמן!


   מדע בדיוני, שנלקח קצת רחוק מדי (אם אפשר בכלל לקחת מדע בדיוני רחוק מדי..)

    

   כנ"ל!

    

    

   יש לי רושם שהקמת עליך את כל הדתיים המאמינים...

    

   טעות, על מה שאני מדבר, הם מ א מ י נ י ם! כי אם לא אז הם סותרים את האמונה שלהם.

    

   מפיצוח הגנום האנושי, יאפשר אולי מניעת מחלות או טיפול, אבל כל השאר.. אלוהים יודע
   (בעצם אין אלוהים, לא?)

    

    יש אך לא במובן הדתי,  קראי שוב את הקטע שמסביר על האלוהים!


   סחתן על ההשקעה והמאמר המורחב.

    

   תודה.

    

   P  A  F

     3/11/08 21:47:

   צטט: shabat shalom 2008-11-03 18:23:14


   קודם כל: מעניין.

   מה שאני שואל את עצמי הוא האם התגליות הללו משפיעות על האדם עצמו. זאת אומרת: אם נגיע לשלב יצירת האדם, האם התכונות האנושיות יעלמו?

   האם האדם שעבר מהפכות סביבתיות רבות מאז "יציאתו" של האדם החושב לעולם, השתנה באמת?

    

    

   קודם כל: מעניין.

   קודם כל, תודה!


   מה שאני שואל את עצמי הוא האם התגליות הללו משפיעות על האדם עצמו. זאת אומרת: אם נגיע לשלב יצירת האדם, האם התכונות האנושיות יעלמו?


   האם כאשר מפתחים תמונה היא אינה "תמונה" רק בגלל שהיא שכפול של אחרת? האם כאשר תינוק נולד הוא אינו אנושי? שכפול הוא תוצאה מלאכותית זהה לזו של התהליך הביולוגי ואינה מאבדת שום פרט, ברמת האדם, אם מדובר ברגש או בהבעת רגשות, בקליטת נתונים (מוח בריא ופעילות אורגניות תקינות) בריאות זהה לזו שהייתה לדמות הראשית. הרבה אנשים נוטים לומר כי שיכפול הוא דבר מסוכן ונותנים את הכבשה דולי כדוגמה, "דולי המסכנה מתה מכיוון שהייתה "חולה" השכפול עיוות משהו בה ולכן מתה" ובכן הכבשה דולי לא מתה, היא הומתה, התגלה לה "מחלה" רגילה בה הייתה חולה, דלקת פרקים, אלה שהמיתו אותה "שכחו" לפרסם כי אימא של דולי הייתה חולה אף היא במחלה הזאת, מה שבדרך טבעית הועבר תורשתית למשוכפלת, לכן צריך לומר לכל אלה שישר קפצו לומר ששכפול הינו מסוכן, חוסר הבנה לנושא הנו כבורות עד שיוכח אחרת. בו נאמר שכאשר ירצו לשכפל אנשים באופן רציף סביר להניח שזה לא יקרה כאן בכדור הארץ, אנו עושים זאת בכדור הארץ ואם תהיה לזה הצלחה, אז קל וחומר שכפול  חיות, למעשה השכפול הוא החלק "הקל", אם נרצה להתקדם ברמה האנושית, זאת תהיה לאחר שניצור אדם חדש, כלומר לברוא יש, מאין. ואז, רק אז נגיע לשלב בו כבר נרמז, בקבלה (הזוהר) "הבריאה הייתה שישה ימים ואתה האדם (האנושות) הבורא של היום השביעי" האם זה נכון או לא, ראה מחקרים בביולוגיה, גם מולקולארית, מחקרים בגנטיקה, בחלל הכול קשור זה בזה. הדברים האלה יקפיצו את האנושות צעד ענק קדימה, היכן נהיה עם כל הידע הזה עוד כעשר, עשרים שנה? הקידום מהיר גם אם אינו מפורסם ברבים לציבור, הרי האנושות לא נוצרה רק לחיות ולמות תחת חרב או מחלות. ברגע שדברים אלה יודברו מרב המשאבים יופנו אל האפיק החדש, מחקר החלל, שם, אנו בורים לחלוטין בכול מה שקשור למסעות בחלל, את מהירות הקול עברנו פי 40- 50 פעם אך את מהירות האור נוכל לעבור רק על ידי משאבים יותר ידידותיים לאלה שיצטרכו לעשות את המסעות האלה, כלים מחומרים אחרים שאינם מוכרים לנו כיום, זה לא בגדר בלתי אפשרי, זה אפילו בפתח, כלומר המחר/העתיד אינו כזה רחוק.

    

   האם האדם שעבר מהפכות סביבתיות רבות מאז "יציאתו" של האדם החושב לעולם, השתנה באמת?


   כול מה שלימדו אותנו ארכיאולוגיה. מוטציות, בתוך המינים. מחקרים מסוגים שונים. דרך תיארוך עצמים בחומרים רדיו אקטיביים כמו פחמן 14 או אורניום 223 או אחרים ימצאו כמפספסים לא קטנים, של הזמן: עשרות שנים  מאות ואלפי שנים שלא נאמר מיליוני שנה. האם באמת אנו נופלים "לפח" אותו תמנו לנו, מדענינו, מתוך ידיעה או מתוך חוסר ידיעה שהאדם התפתח מזה מיליוני שנים ורק "עכשיו" כמעט מתחילת המאה שעברה החליט לצאת מתוך בורותו, "להמציא" את הגלגל, את כלי הירייה עם חומרי הנפץ, את המחשב, את  היכולת לטוס במטוס וגם לחלל. 
   אני יכול להרגיע ולומר בצורה פשוטה, האדם לא קיים מיליוני שנה (כאן בכדור הארץ, בבריאה הנוכחית) הבריאה (בתנ"ך) מציינת מספרים שונים, אי אפשר לטוס מבלי להכיר חוקים אווירודינמיים ואלה לא גדלו על עצים, המחשב נולד מתוך קידום של הטכנולוגיה וכו' והגלגל, לא הומצא הוא רק "התגלה". 
   התנ"ך ציינתי? נכון כול האירועים שקראו והתנ"ך מספר עליהם קראו אך לא בצורה שנכתבו, כי אסור לנו לשכוח שמי שכתב את התנ"ך פספס לא מעט דברים אם זה מתוך חוסר הבנת תיאור האירועים ואם זה מתוך חוסר היכולת להסביר מה ראה. איך אדם שחיי לפני כארבעת אלפים שנה יכול להסביר את הבריאה מבלי שאינו מכיר את המושגים, מולקולה, אטום מבלי להבין ולהסביר "התגלות" פשוטה של נחיתת כלי מהשמים מבלי לפספס את ההזדמנות תוך כדי להשתטח ארצה מרוב פחד בגלל שלא הכיר את היכולת של כלי הטס באוויר אותו  "יזהה" כענן או צוללת אותה "זיהה" כדג גדול (יונה הנביא) או את תיבת נוח האם הייתה תיבה או ספינת חלל? על זה לא אכתוב מאומה תקרא את הסיפור הזה ותנסה לזהות בו "דברים" שונים שלא יכולים להיות הגיוניים ביחס לתיאור.

    

   P  A  F

     3/11/08 21:03:

   צטט: ciel 2008-11-03 17:01:55

   צטט: טלי_טל 2008-11-03 16:41:07


   סיפור יפה.

   מצטרפת לביקורת על גודל הפונט- זה מכביד על הקריאה.

   את הפונט עצמו ("אריאל", הלא כן?!) אני דווקא אוהבת מאד.

   אתה בהחלט לא מקורי, אך ניכר שהשקעת זמן ומאמץ במחקרון בנושא.  וגם הכתיבה קולחת.

   ובכלל- נהניתי לקרוא.

   תודה.

    

   TIMES NEW ROMAN זה סוג הפונט, רק שלא הבנתי האם זה קטן מדי או גדול מדי? הגודל הנוכחי הוא 4 בעמוד זה. כאשר אני כותב בגודל 4 מתלוננים על שלא רואים טוב. לגבי לא מקורי, לא המאתי שום דבר חדש, האם נתקלת במשהו דומה?

   תודה בכל אופן על תגובתך.

   P  A  F

    

   צודק, הפונט שמופיע כברירת מחדל בזמן הכתיבה- משתנה אח"כ לאחר, עם העלאת התגובה.  פתאום שמתי לב.

   בכל אופן- גודל הפונט שמופיע בתגובתך לתגובתי נראה לי אחלה.  הפוסט עצמו כתוב יותר בגדול וזה מעייף לקרוא כי נכנסות רק כמה מילים בשורה.  כל שתיים וחצי מילים נגמרת השורה....

   וכן, נתקלתי המון פעמים בדברים דומים אבל אני לא נוטה לזכור שמות של סופרים וספריהם.  אני זוכרת יותר את הסיפורים עצמם.  אולי תנסה בקהילה של מד"ב- בטוח יוכלו לעזור לך לאתר דברים דומים. נדמה לי שאפילו ב- 1984 יש איזכורים.  אבל שוב- אני די חלשה בשמות, עדיף לודא בקהילה הרלוונטית.

   ורק הבהרה- בעבר כבר נתקלתי כמעט בכל אחד מהרעיונות הנ"ל אבל ברור שחיבורם לכדי פוסט אחד, המנוסח ב-ד-י-ו-ק כך..... טוב- זה לחלוטין שלך!  וזה יופי שאתה מחבר את זה ככה.

   טלי-טל.

     3/11/08 20:44:


   חזון אחרית הימים?

   מדע בדיוני, שנלקח קצת רחוק מדי (אם אפשר בכלל לקחת מדע בדיוני רחוק מדי..)

   יש לי רושם שהקמת עליך את כל הדתיים המאמינים..

   מפיצוח הגנום האנושי, יאפשר אולי מניעת מחלות או טיפול, אבל כל השאר.. אלוהים יודע

   (בעצם אין אלוהים, לא?)

   סחתן על ההשקעה והמאמר המורחב.

    

     3/11/08 18:23:


   קודם כל: מעניין.

   מה שאני שואל את עצמי הוא האם התגליות הללו משפיעות על האדם עצמו. זאת אומרת: אם נגיע לשלב יצירת האדם, האם התכונות האנושיות יעלמו?

   האם האדם שעבר מהפכות סביבתיות רבות מאז "יציאתו" של האדם החושב לעולם, השתנה באמת?

     3/11/08 17:01:

   צטט: טלי_טל 2008-11-03 16:41:07


   סיפור יפה.

   מצטרפת לביקורת על גודל הפונט- זה מכביד על הקריאה.

   את הפונט עצמו ("אריאל", הלא כן?!) אני דווקא אוהבת מאד.

   אתה בהחלט לא מקורי, אך ניכר שהשקעת זמן ומאמץ במחקרון בנושא.  וגם הכתיבה קולחת.

   ובכלל- נהניתי לקרוא.

   תודה.

    

   TIMES NEW ROMAN זה סוג הפונט, רק שלא הבנתי האם זה קטן מדי או גדול מדי? הגודל הנוכחי הוא 4 בעמוד זה. כאשר אני כותב בגודל 4 מתלוננים על שלא רואים טוב. לגבי לא מקורי, לא המאתי שום דבר חדש, האם נתקלת במשהו דומה?

   תודה בכל אופן על תגובתך.

   P  A  F

     3/11/08 16:41:


   סיפור יפה.

   מצטרפת לביקורת על גודל הפונט- זה מכביד על הקריאה.

   את הפונט עצמו ("אריאל", הלא כן?!) אני דווקא אוהבת מאד.

   אתה בהחלט לא מקורי, אך ניכר שהשקעת זמן ומאמץ במחקרון בנושא.  וגם הכתיבה קולחת.

   ובכלל- נהניתי לקרוא.

   תודה.

     3/11/08 16:16:

   צטט: אחיתופל יועצים בע"ם 2008-11-03 16:06:01


   תסלח לי, זה פוסט לכבדי ראייה?

    

    

   סלחתי!  לא למה??? תמים

   P  A  F

     3/11/08 16:14:

   צטט: tal_riv 2008-11-03 15:28:46

   אתה לא מאמין באמת בנ"ל, לא?

   בודאות שאין גדולה ממנה?

   אשרי המאמין...

    

   ידידי, אין שום קשר לאמונה! אלה להבנה.

   P  A  F

     3/11/08 16:12:

   צטט: יאם 2008-11-03 14:35:24

   פאפי שלח לי חייזר

   עם הרגל בפה

    

    

    


   יאם, מתחילה להתחכם? תסתכלי בשמיים! קריצה

    

   P  A  F


   תסלח לי, זה פוסט לכבדי ראייה?

    

     3/11/08 15:28:

   אתה לא מאמין באמת בנ"ל, לא?

   בודאות שאין גדולה ממנה?

   אשרי המאמין...

     3/11/08 14:35:

   פאפי שלח לי חייזר

   עם הרגל בפה

    

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   ciel
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין