כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אחריות חברתית - איכות חיים - למען הדור הבא !

  ♥ פעילות למען צדק חברתי ♥ איכות חיים ◄ אחריות חברתית ◄ ערבות הדדית ◄ טוהר המידות ◄שיתופי פעולה למען הדור הבא ♥ חברה + סביבה + בריאות = קיימות = הישרדות ♥ הבה נלכד את השורות ונקח את גורלנו בידינו ►

  0

  שוויון בפני החוק ? צנזורה על יגאל עמיר

  39 תגובות   יום ראשון, 2/11/08, 11:29
  יש ראיות לכאורה המלמדות כי
  ליגאל עמיר היו שותפים לביצוע הרצח המתועב.
  שותפיו* מסתובבים חופשיים ולא מתראיינים...
  הצביעות נחלת המנצלים לרעה את הכח שניתן בידם!
   

  תגובות המבקרים בבלוג של רון קרייטלר - "ציונות מעשית" - מעידות על השבר הגדול בעם
  ועל חוסר הבנה של המצב לאשורו.

  סבורני שכל עוד יגאל עמיר נשפט כמו כל רוצח אחר, הוא ראוי לאותו יחס שנותנים לאדם המורשע בדין
  בנסיבות דומות. כל עוד החוק בישראל קובע שהגבלת חירותו של אדם, לא כוללת את הגבלת חופש הדיבור
  צריך היה לאפשר גם לרוצח נתעב כמו יגאל עמיר את חופש הדיבור.
   
  יחד עם זאת אם הוטלו על יגאל עמיר הגבלות ע"י השב"ס אסור היה לו להפר אותן ואם הוא הפר את
  ההגבלות שהוטלו עליו מגיע לו עונש. אני גם בדעה שאם יגאל עמיר התראיין בניגוד להוראת השב"ס
  חובה על התקשורת לא לשדר את הראיון שנעשה ללא רשות. אבל למה מלכתחילה התנהגו אליו
  בצורה שונה מאשר לאסירים אחרים?
       
  הסיבה האמיתית להתנגדות גורמי השלטון לאפשר ראיון עם יגאל עמיר היא

   

  חוסר הנכונות לחשוף את העובדה כי ליגאל עמיר היו שותפים
  לביצוע הרצח המתועב. שותפיו עדיין מסתובבים חופשיים
  !
   
  כמו רון קרייטלר אני גם מסכים לטענה שבית המחוקקים שלנו רופס, כאשר הוא מקל על מרצחים כולל
  (אך לא רק) מחבלים ערבים, שידיהם מגועלות בדם וזוכים לחנינה מוקדמת.
   
  לסיכום, אבירי שלטון החוק לא מעוניינים לקיים את ערכי הדמוקרטיה השוויונית. דבר זה מתבטא
  בין היתר גם בפעילויות אחרות שלהם. הצביעות הזו היא לא נחלת השמאל או הימין,
  אלא של כל מי שכח רב מדי ניתן בידיו והוא מנצל את הכח לרעה
  .

   

  נוכל לשנות את המצב, רק אם נלכד את השורות!

  ___________________________________________________

  צטט: רון קרייטלר 2008-11-02 09:22:30


  די להתעלק על יגאל עמיר

   
  האיש רצח, הורשע ובצדק מרצה מאסר עולם! על כך אין איש חולק, אבל מדוע למנוע ממנו את אותן זכויות שניתנות לשאר הרוצחים? אילו קמו מחוקקים והציעו להחיל עונשים חמורים יותר על כל רוצחי ישראל, הייתי מברך על כך, אבל המחוקקים שלנו דווקא משתדלים להקל על פושעים. אפילו מחבלים ערבים שידיהם מגועלות בדם זוכים לחנינה מוקדמת. לא כן יגאל עמיר. עליו אפילו אוסרים להתראיין לתקשורת. ואני תוהה מדוע.
   
  החוק אינו אוסר על עבריינים להתראיין. אפילו על מורדכי ואנונו, שלגביו נטען שהוא נוצר סודות איומים, לא אסרו להתראיין, ובצדק כי החוק בישאל קובע שעונש המאסר נועד אך ורק להגביל את חירותו של אדם, לא את חופש הדיבור, גם לא את חופש התעסוקה. למשל, מותר לאסיר לסחור במניות, ולתפעל עסק מחוץ לבית הכלא, ראה מקרה נמרודי. הכל מותר לאסיר לעשות, זולת להתהלך חופשי, אבל בישראל של שנת 2008 החוק אינו שווה לכולם. יש אסירים שנהנים מן החוק הכתוב ביניהם נמנים מחבלים, ורוצחי ילדים, וישנו אסיר אחד ויחיד, שלגביו קיים חוק מיוחד.
   
  החוק המיוחד לא עבר תהליך חקיקה, ומשום כך אינו שריר ולמעשה אינו תקף כלל וכלל. החוק הזה מופעל אך ורק לגבי יגאל עמיר. עליו אסור להתראיין. ממנו ניסו למנוע את זכות ההתייחדות. וזאת על אף שברוב המדינות דווקא מקלים על אסירים פוליטיים. מקובל שרוצחים מטעמים אידאולוגיים זוכים להערכה ולהקלות שכן ברור שהם פעלו מתוך מניע אידיאולוגי.
  משום מה יגאל עמיר לא מוגדר אסיר פוליטי, והרושם הוא "שכנופיית שלטון החוק" פשוט נוקמת בו על שרצח את יקיר ליבם. מעניין כיצד היו נוהגים אילו הוא רצח מנהיג ימני? מעניין אם גם אז הם היו מסבירים שקיים הבדל בין רצח של איש מן הישוב לבין רצח של ראש ממשלה.
   
  ובכן, יש לי חדשות בשבילכם, אין הבדל בין רצח לרצח. כל האנשים שווים, ועל כן אין שום הצדקה להפלות בין מי שרצח ראש ממשלה לבין מי שרצח אזרח מן השורה. זה וגם זה רשאי להשתחרר כעבור ריצוי שליש מתוקפת מאסרו, כי בדמו של ראש ממשלה, אפילו אם הוא איש שמאל, ואפילו שהוא שייך למפלגת העבודה ההסטורית, לא זורם דם כחול.
   
  תמוהה בעיני שאבירי שלטון החוק שכחו את ערכי הדמוקרטיה השוויונית, שכחו מהן זכויותיו של אסיר פוליטי, ונותנים ביטוי להשקפות הפוליטיות האישיות שלהם. די לצביעות! די להתנשאות המטופשת של השמאל

  -סוף ציטוט-

  ___________________________________________________

   


  * הערות מאוחרות שלי (ד.ט.)

  בתכתובת פרטית הביע בפני יגאל שתיים את תמיהתו, מדוע לא חשפתי את זהותם של "השותפים" לפשע.

   

  הגבתי לו (בתכתובת פרטית) כי זהותם המדוייקת של "השותפים" עדיין אינה ידועה לי. אך בידי ראיות, לכאורה, מתוך חומר החקירה שנאסף במשפטו של יגאל עמיר, שיש בו כדי להוכיח שהוא לא פעל לבדו בזירה.

  לא מדובר בזוטי דברים או בראיות שוליות. אפרסם את החומר שבידי בהקדם האפשרי.

   

  פרסום הממצאים החלקיים שבידי החל (כאן בקפה) בפוסט הבא, שיש בו קצה חוט המלמד כי יגאל עמיר לא פעל לבדו בזירת הרצח,  רצח יצחק רבין ז"ל - שאלות שנותרו ללא מענה!

  __________________________________________________________

  אשמח לתגובות ענייניות

  הפוסט הקודם:
  מלחמת יום כיפור - חשיפה או עוד סיפור?  

  הפוסט הבא: היום שלאחר ליל הבדולח

  דרג את התוכן:

   תגובות (33)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/8/09 22:29:

   בשנות השבעים יצחק רבין היה אחראי על מכירת הנשק לארגנטינה, מדינה בעלת שלטון דיקטטורי צבאי, החונטה. במקרה את אבא שלי העלימו שם (כשהייתי בן שנה חצי, מעולם לא הכרתי אותו) ועוד הרבה יהודים.

    

   משלחת של יהודים הגיעה מארגנטינה לישראל עד יצחק רבין והתחננה להפסיק את מכירת הנשק והידע הצבאי לארגנטינה ובעצם לעזור ליהודים לברוח לארץ (לא מזכיר לכם את השואה?).

    

   רבין סירב. הכסף היה גדול וטוב. להזכירכם, ארגנטינה, מדינה מושחתת, מלאה בנאצים. אמיתיים, של פעם. עד היום היא מקלט להם. בברילוצ'ה.

    

   בגין היחידי שהיה מוכן לעזור ליהודים למרות שרובם היו שמאלנים כמו אבא שלי ולא היו קהל בוחריו הטבעי!

    

   כשרצחו את רבין בכיתי. האמנתי בשלום והאמנתי שהוא נרצח בידי הקיצוניים. אחרי שראיתי את התוכנית על הנעדרים והצד של ישראל (מכירת נשק, שליחת חיילים לאמן את החיילים הפאשיסטים הארגנטינאים והכל בניצוחו של יצחק רבין) בעסק הוצאתי את ראשי מחלון הבית וצרחתי, לא אכתוב מה צרחתי מהחלון ...הרגשתי בגידה עמוקה. רבין בגד בי. אני הייתי חייל בצבא בשנות אוסלו 93-96, תמיד הערכתי את יצחק רבין כחייל והאמנתי בו.

    הרגשתי בגידה עמוקה, אני משרת בצבא שמנוהל ע"י אדם, רבין, שמכר נשק לאנשים שעינו ורצחו את אבא שלי ושמקום קבורתו לא התגלה עד היום. מישהו מסוגל להבין? 

   כל משפחתי נקרעה וסבלה והאיש, יהודי ישראלי לא נקף יד ולהיפך. עזר לנאצים להרוג יהודים בארגנטינה.

    

   ובנוסף, כמה אנשים מתו בגלל תהליך אוסלו? כמה שלום יש לנו עכשיו בזכות יוזמת שלום שהונחתה מלמעלה ושהעמים לא היו מוכנים לקבל אותה? האם באמת התהליך שרבין החל באוסלו הביא להתקדמות בנושא השלום?

    

   אני לא טוען שרצח זה טוב, ואדרבא רצח של ראש ממשלה! אבל מאז שראיתי את התוכנית ואני יודע עוד פרטים על הנושא, רצח רבין ויגאל עמיר לא מעסיקים אותי יותר.

    

   האיש יצחק רבין ומשפחתו מאוסים בעיני. גם את זה מותר לומר והרצח לא הפך אותו לקדוש בעיני.

    

   האיש יגאל עמיר נבלה סרוחה ובאושה ואני לא מצדיק את הרצח. אך אני נגעל מתופעת העדר והרביניזציה ושנאת החינם שמחנה השמאל פיזר לכיוון אנשי האמונה שרבים מהם אינם שותפים כלל לרצח.  בגלל סיבות אלו גיליתי שאינני יכול עוד לסבול את מחנה השמאל ושיניתי את דעותיי.

    

    ההסתה של השמאל לכיוון השני הייתה דוחה באותה מידה כמו ההסתה של הימין נגד רבין.

    

   מישהו מבין מה אני כותב?

     8/11/08 17:53:

   בככר לידי הבית "חוגגים" הערב 13 שנה להרצחו של רבין.

    

   יגאל עמיר אינו גיבור שצריך ללמוד את מורשתו או "ללמוד" אותו. זו צביעות לומר כי זכות הציבור לדעת. אפשר לחוקרים ולמדענים לתת לחקור אותו לצורך עבודות מחקר שיפורסמו בכתבי עת מקצועיים ולא בכלי תקשורת המוניים תאבי פרסום ורייטינג.

    

   בזמן שיתפנה מוטב ללמד מורשות של גיבורים אמיתיים שבחייהם הצילו אחרים (מחר יוקרן סרט בערוץ אחד על חנה סנש)ויש עוד יבורים עלומים שיצרו המלחמות והפיגועים בעשרות השנים האחרונות שמוטב להביא עוד ועוד את סיפוריהם וללמוד אותם.

     5/11/08 11:53:

   צטט: גלוי 2008-11-04 18:26:20

   עוד שנה עברה.....היום זה בר-מצווה...חצי מגילו של הרוצח/פטריוט (מחק את המיותר) בערב הארור ההוא...

   מובא כאן קישור לוידאו המציג פרטים חדשים (ישנים) המפענחים את התעלומה הגדולה ונותנים מימד אחר לפרשת הרצח של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל...

   מומלץ לאנשים חושבים המוכנים להקדיש מעט זמן לחקירה עמוקה של פרטים הסותרים את הגרסא הרשמית של ועדת שמגר שחקרה את האירועים הרלוונטיים...

    

   תודה נועם, על הדברים ועל הקישורים לפוסט שלך בו מוצגת הקדמה לסרט "תיק לא פתור" על רצח רבין.

     4/11/08 19:30:

   תגובה ל- עמירם ג 2008-11-04 18:03:44


    
   א. אני מסכים כי טרם השלמנו עם עוצמת ההלם מרצח ראש הממשלה.

   ב. אינני רואה כיצד חוסר ההשלמה הנ"ל מהווה גורם לשאלה, האם היו שותפים למעשה הרצח?

   לטעמי אלו שתי סוגיות נפרדות.

   ג. אם יש ראיות לכאורה כי מי שהורשע בדין היו לו שותפים לביצוע הרצח, מדוע לא הועמדו לדין?

   מי מנסה לברוח מהאמת ומדוע?

   ד. אינני מוכן לקבל את הטענה "שגם במדינת חוק, החוק אינו שווה תמיד לכולם ויש שווים יותר ושווים פחות." העקרון של שוויון בפני החוק הינו ערך עליון בעיני. אם יש מצבים שונים, יש מקום להגדירם בחוק. רוצה לומר, החוק בישראל עדיין לוקה בחסר.

   ה. הדוגמה שהבאת לעניין חטיפתו של בעל תפקיד בדרג גבוה לעומת גלעד שליט אינה במקומה. אולי צריך שהחוק יגדיר כיצד מטפלים בנושא חטופים. לעניין זה כתבתי פוסט העומד בפני עצמו "עקרונות חילופי שבויים". שם התמקדתי בהבדל בין פדיון שבויים חיים לבין פדיון גופות. לדאבוני גם בסוגיה ההיא אין אחידות דעים וגם בכך יש כדי להוכיח שהחוק בישראל לוקה בחסר.

   ו. אין ספק שאתה צודק באומרך כי "על מנת להבטיח בכל זאת שמירה על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק יש להפעיל גם בקורת עצמית של כולנו." לטעמי אין אמירה זו רלוונטית לעניין הראיון עם יגאל עמיר.

   אם אין בראיון הבעת דעה, אלא מסירת עובדות או העלאת שאלות הנוגעות לעניין שבעובדה, אין סיבה שלא לאפשר את הראיון. אדרבא, דע את האויב, שידבר, שנשמע, שנדע ושלא נשכח!  


     4/11/08 18:03:

   מעניין לראות שאחרי כל השנים שעברו מאז הרצח עדיין אנחנו כאן דנים ושואלים האם היו שותפים ליגאל עמיר? האם צודק העונש שקיבל? האם צריך להתיחס אליו ככל רוצח?? ועוד ועוד...  כל השאלות הללו רק מראות כי עדיין לא השלמנו עם עוצמת ההלם מרצח ראש ממשלה!!!! ומכאן אני מבין שכנראה למרות כל הכותבים אשר מנסים לומר כי רצח הוא רצח ואין זה משנה מי הנרצח עדיין כפי הנראה יש הבדל! אני סבור שעלינו להבין שגם במדינת חוק, החוק אינו שווה תמיד לכולם ויש שווים יותר ושווים פחות. אני יודע שבודאי רבים יתקוממו על דברי אלו אבל רק לצורך המחשה שישאל כל אחד את עצמו האם יתיחס באותה מידה עם חלילה יחטף על ידי מי מאויבנו שר בממשלה או כל אדם בעל תפקיד בכיר האם היחס יהיה שווה ליחס לגלעד שליט החטוף??

   לכן צריך להבין שגם במדינה דמוקרטית ככל שתהיה במידה וינתן חופש מוגזם לכל. המדינה תהפוך לאנרכיה!!!

   על מנת להבטיח בכל זאת שמירה על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק יש להפעיל גם בקורת עצמית של כולנו. יגידו כל המצדדים בראיונות עם הרוצח מה שיגידו אבל לדעתי עלינו להפסיק להקשיב להם, לא לתת במה למי שפועל נגד החוק וככל שפעולתו פוגעת יותר בחוק ובכולנו יש למנוע ממנו כל במה אפשרית!!!

     3/11/08 18:59:

   צטט: think smart 2008-11-03 16:19:19

   דורון אתה פשוט צודק.וזה מעציב לראות כמה אנשים מאבדים את חוש החשיבה שלהם כשמזכירים את רצח רבין. (אולי זה היה נעדר עוד קודם?).ואני לא מדבר על הסילופים או השטויות המגמתיות שכותבים טלטלבו'אים למיניהם.לדוגמה - אתמול ראיתי את ה"דמוקרטיה הישראלית" במיטבה. כנס לחקר רצח רבין על כל התהיות הרבות שמסביב לפרשה עם חוקרים ופרופסורים רציניים.ברגע האחרון הכנס בוטל - כי איימו על מנהלי האולם. באורך פלא, היו שם עשרות שוטרים כדי לפזר את "ההפגנה הלא חוקית" שנוצר במקום.עברו למגרש בסביבה, מיקמו מסך וניסו לתת הרצאה אך המשטרה החרימה את המקרן ומחשבו האישי של פרופסור מלומד מאוניברסיטת באר שבע. (את המחשב אגב לא החזירו לו בכל מיני טענות משונות).ערוץ 2 היו שם אך אני בספק אם יתנו לזה כיסוי מסיבות מובנות.המסקנה פשוטה: כנראה שיש דברים מסריחים פה שאנשים עם כוח עושים הכל כדי למנוע מהציבור לדעת. וכל הבורים שלא רוצים לשאול ולא רוצים לדעת הם הסכנה הגדולה ביותר שיש פה לשלטון החוק . עוד נקודה: איפוה היו הצבועים היפי-נפש כשרואיינו באהדה מרצחים נתעבים כמו ברגוטי, ערפט וכו'. 

   "ואני לא מדבר על הסילופים או השטויות המגמתיות שכותבים טלטלבו'אים"  - ה"טלטלבואים" למיניהפ מבקשים ממך לתת הסבר ענייני איפה סילפתי בדברים שלי שכתבתי כאן. אתה חוצפן חסר תקנה! אני הייתי בהפגנות האלה! עם כל הכבוד לך

   הטלטלבואים האלה הם לא בורים, והם בעד זכות הציבור לדעת. לדעת במדוייק!מה רבנים חשוכים אומרים בחדרי חדרים כשטיפת מוח אינטנסיבית

    

     3/11/08 16:19:
   דורון אתה פשוט צודק.וזה מעציב לראות כמה אנשים מאבדים את חוש החשיבה שלהם כשמזכירים את רצח רבין. (אולי זה היה נעדר עוד קודם?).ואני לא מדבר על הסילופים או השטויות המגמתיות שכותבים טלטלבו'אים למיניהם.לדוגמה - אתמול ראיתי את ה"דמוקרטיה הישראלית" במיטבה. כנס לחקר רצח רבין על כל התהיות הרבות שמסביב לפרשה עם חוקרים ופרופסורים רציניים.ברגע האחרון הכנס בוטל - כי איימו על מנהלי האולם. באורך פלא, היו שם עשרות שוטרים כדי לפזר את "ההפגנה הלא חוקית" שנוצר במקום.עברו למגרש בסביבה, מיקמו מסך וניסו לתת הרצאה אך המשטרה החרימה את המקרן ומחשבו האישי של פרופסור מלומד מאוניברסיטת באר שבע. (את המחשב אגב לא החזירו לו בכל מיני טענות משונות).ערוץ 2 היו שם אך אני בספק אם יתנו לזה כיסוי מסיבות מובנות.המסקנה פשוטה: כנראה שיש דברים מסריחים פה שאנשים עם כוח עושים הכל כדי למנוע מהציבור לדעת. וכל הבורים שלא רוצים לשאול ולא רוצים לדעת הם הסכנה הגדולה ביותר שיש פה לשלטון החוק . עוד נקודה: איפוה היו הצבועים היפי-נפש כשרואיינו באהדה מרצחים נתעבים כמו ברגוטי, ערפט וכו'. 
     3/11/08 12:25:

   צטט: פה גדול 2008-11-03 10:23:41

   צטט: taltalbo 2008-11-03 10:19:18

   צטט: פה גדול 2008-11-03 09:24:50


   מהיכן ברור שהיו לו שותפים ?

   ההיפך , מכל הראיונות שהיו איתו וממה שהעלו החקירות הבחור פעל לבד מתוך אמונה שבמעשיו ימנע את המשך תהליך השלום שהיה מבחינתו לא רצוי ואסון .

   אני לא רואה ביגאל עמיר בחור עם בעיה נפשית אלא פושע שביצע פשע חריג , העונש ותנאי מאסרו צריכים להיות כאלו שישקפו את חריגות מעשיו ולצערי זה לא קורה .

    

   שותפים=הכוונה לרבנים, לפוסקי הלכה, לאנשים סביבו שראו ורואים בצעד שלו דרך הגיונית. כשרב נותן פיסקת פולסא דנורא על אדם הוא נותן את ברכת הדרך, במובן זה הוא שותף לדבר עבירה. שותף לפאקינג רצח!

   כשפוליטיקאי מעודד אלימות כלפי איש ציבור ומלבה את היצר הזה (שהוא מייסודו לא יצר בעיני אלא מחלה בחוסר איזון כימי במוח אולי), הוא שותף! אפילו שותף בכיר!

    

    

   איזה פוליטיקאי עודד אלימות או ליבה את היצר ?

    

   תיזכר בהפגנה שהיתה בכיר ציון לפני הרצח

   כשביבי עמד על המרפסת עם כל ראשי הימין (כולל אריאל שרון)

   ושלטיי ההפגנה עם המראים את רבין עם כפייה ערפאת על ראשו ותחתיהם הכותרת "רבין רוצח, רבין בוגד"

   ופוסטרים של רבין במדי S.S

   תיזכר, "פה גדול"! תיזכר!

   תיזכר איך ביבי נופף בידו למפגינים שקראו בקול מתלהם "רבין רוצח"

   זה מספיק ליבוי יצרים בעיניך?

   ומה לגבי ההפגנה המפורסמת בצומת רעננה עם ביבי ובני בגין? כשמפגיניהם נושאים ארון קבורה וחבל תליה

   תיזכר בזה "פה גדול"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!תיזכר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   אני זוכרת!

     3/11/08 11:59:

   צטט: maicha 2008-11-03 10:46:53


   אני מסכימה לגמרה שצריך להתייחס ליגאל עמיר כמו לכל רוצח אחר. צריך לתת לו להתראיין בדיוק כפי שנותנים לרוצחים אחרים. וכבר הסברתי בבלוג שלי בנושא, מדוע לא רק מותר לתת לו להתראיין אלא חשוב לעשות זאת.

    

   מאיה, תודה.

   קראתי בעיון רב ואני מסכים עם דבריך כפי שנרשמו  בבלוג שלך

     3/11/08 11:49:

   תגובה ל- עמנואל בר 2008-11-03 10:32:00

    

    


   עמנואל, תודה על תגובתך.

   איני מזדהה לא עם ימין ולא עם שמאל, אלא מנסה למצוא איזון עד כמה שהדבר אפשרי

   בין

     ערכי מוסר,

   לבין

     חוק יבש

   ולבין

     רגש.

   בבניין הארץ ננוחם כולנו חיוך    

     3/11/08 11:44:

   צטוט חלקי: פה גדול 2008-11-03 10:23:41

   צטט: taltalbo 2008-11-03 10:19:18

   צטט: פה גדול 2008-11-03 09:24:50


   מהיכן ברור שהיו לו שותפים ?

   . . .  

    

   שותפים=הכוונה לרבנים, לפוסקי הלכה, לאנשים סביבו שראו ורואים בצעד שלו דרך הגיונית. . . .


    

    

   איזה פוליטיקאי עודד אלימות או ליבה את היצר ?

    

   כוונתי בפוסט זה לא היתה לשותפים העקיפים, אלא לשותפים ישירים ללוגיסטיקה של מעשה הרצח.

   מקווה שיעלה בידי לגייס את כל החומר, לעבור עליו מיחדש ולהגיב בצורה תמציתית שתבהיר, למה התכוונתי באומרי, שותפים למעשה הרצח.

    

    

     3/11/08 11:41:

   תגובה ל- taltalbo 2008-11-03 10:19:18

   תגובה ל- taltalbo 2008-11-03 10:22:23


    

    
   טלי תודה על תגובותיך.

   אוי לנו אם לא היה לנו רגש. טוב שגם הרגש מנחה את מעשינו ותגובותינו.

   אלא שכמו בכל דבר בחיים צריך איזון בין הרגש והרציונל.

     3/11/08 11:37:

   צטט: היען 2008-11-03 10:02:04

   הצביעות הזו היא לא נחלת השמאל או הימין, אלא של כל מי שכח רב מדי ניתן בידיו והוא מנצל את הכח לרעה.

   זו תמצית כל המצב, אנו חיים בחברה שהצביעות בה רבה היא.

   בכל תחום הצביעות היא מורת הדרך, היא המנחה והיא המנתבת.

   וזה פוגע בכל תחום בנו בבטחון ובכלכלה, בצבא ובחברה האזרחית.

   כל עוד לא נדע ולהבין ולהפנים את זה אנו בסכנה אמיתית לשבר כללי.

    

    תודה על התגובה. ארשה לעצמי להדגיש את דבריך:

    

   הצביעות היא מורת הדרך, היא המנחה והיא המנתבת.

    

   כל עוד לא נדע ולהבין ולהפנים את זה אנו בסכנה אמיתית לשבר כללי!

    

     3/11/08 11:33:

   תגובה ל- רחמיאן 2008-11-03 09:32:21

    

    

    לעו"ד אפרים רחמיאן, שלום.

    

   תודה על תגובתך הממצה והמפורטת. איני מצטט אותה כאן, כדי לקצר בפורמט התגובה.

   אכן יש הבדל בין האמת המשפטית
          לבין
   * האמת העובדתית (הוספתי)
   * האמת המוסרית, ערכית
   * הנורמות, הכללים.

   לטעמי חברה מתוקנת צריכה לשאוף שיהיה קשר בין חוק ומוסר עד כמה שהדבר ניתן.

   אני גם מסכים לחלוטין עם אמירתך על הנשיא לשעבר בביהמ"ש העליון, אהרן ברק, שהכניס אקטיביזם שיפוטי ואין כיום וודאות משפטית לגבי החוקים.

   כחברה מתוקנת אנחנו צריכים לשאוף לכך שהחקיקה תשקף עד כמה שאפשר את ערכי הזמן והמקום ולא להכניס שינויים במערכת המשפט ללא סמכות.

   גם אני מעריך ומוקיר את השר דניאל פרידמן שקמו לו (משום מה) מתנגדים רבים.

   הלוואי שנוכל להשפיע על המערכת בכיוון של יותר פתיחות לחשיבה במקום בכפייה חשיבתית המופעלת בצורה צינית על ציבור.

   כפי שכתבת אחת הבעיות של המערכת היא עצימת העיניים = אכיפה סלקטיבית שמשמעותה, למעשה, ביצוע העבירה.

   צריך הרבה אופטימיות ורצון טוב.

   ישר כח בדרכך כשליח ציבור!

    

     3/11/08 11:19:

   צטט: פה גדול 2008-11-03 09:24:50


   מהיכן ברור שהיו לו שותפים ?

    

   ההיפך , מכל הראיונות שהיו איתו וממה שהעלו החקירות הבחור פעל לבד מתוך אמונה שבמעשיו ימנע את המשך תהליך השלום שהיה מבחינתו לא רצוי ואסון .

    

   אני לא רואה ביגאל עמיר בחור עם בעיה נפשית אלא פושע שביצע פשע חריג , העונש ותנאי מאסרו צריכים להיות כאלו שישקפו את חריגות מעשיו ולצערי זה לא קורה .

    

    

   מהיכן ברור שהיו לו שותפים? - ר' תשובתי לאיתמר.

   המסקנה שלי מתוך כלל החומר שהגיע לידי היא שהבחור לא פעל לגמרי לבד. יחד עם זאת הבחור גם היום מנסה לטשטש ולבלבל אותנו.

   כמוך, אני סבור שיגאל עמיר פושע קר דם ללא "בעיה נפשית". לכן עליו לשאת בעונש. אבל במדינת חוק (לכאורה) חייב להתקיים שוויון בפני החוק, דבר אש אינו מתקיים במקרה זה.

     3/11/08 11:13:

   צטט: איריתה@ 2008-11-03 08:22:22


   ברור לי שיש הרבה דברים שאיננו יודעים.

   רב הנסתר על הנגלה.

    

   תודה איריתה.

   זו כמובן הסיבה, לדעתי, מדוע מן הראוי שהנושא ילובן עד שנגיע לחקר האמת.

    

    

    

     3/11/08 11:10:

   צטט: y2work 2008-11-03 08:10:53

   זה שיגאל אמיר עבר על ההגבלות של השב"ס זו בעייה שלו ושלהם. הוא בטח ישפט על זה.

   וזה שהתקשורת השיגה ראיון בכל דרך שמתחשק לה זה גם בסדר כי זה תפקידה של התקשורת.

    

   ולדעתי צריך וחשוב לשדר את זה. לא בגלל שמעניין ואתי מה הוא אומר. אלא בדיוק כפי שאני חושב שצריך לשדר חומר על היטלר ושאר אנשים כאלה.

    

   דע את אויבך. זה אחד הדברים הכי חשובים לטעמי.

    

   שידבר. שנשמע. שנדע ולא נשכח.

    

   יריב, תודה על תגובתך.

    

   זה שיגאל אמיר עבר על ההגבלות של השב"ס זו לא רק בעיה שלו, אלא גם בעיה של כולנו, כאשר מדובר בראיון המכוון לציבור הרחב.

   זה שהתקשורת השיגה ראיון בכל דרך שמתחשק לה זה לא בסדר לדעתי. אמנם תפקידה של התקשורת לחשוף דברים המוסתרים מעיני הציבור. אבל, יש אמות מידה שעל התקשורת לקיימן.

   אבל, בעולמנו המתוסבך מותר לשדר פרסומות גלויות וסמויות שמלמדות אותנו שמותר לשקר ולגנוב בתחבולות ואז גם אדם נאור כמוך מתחיל להאמין ש"מותר" לתקשורת הכל.

   יחד עם האמור לעיל אני סבור, כמוך, שצריך וחשוב לשדר את vראיון עם יגאל עמיר ולשמוע מה יש לו לומר. מי שזה לא מעניין אותו שלא יאזין ומי שזה מעניין אותו יאזין ויפנים.

   כן, בהחלט, דע את אויבך, שידבר. שנשמע. שנדע ולא נשכח! 

     3/11/08 11:03:

   צטט: Danniel 2008-11-03 07:43:48


   דורון,

   תודה על הזמנתך לחשוב ביחד על סוגיה חשובה זו.

   אך נדמה לי שהקדמת קצת לכתוב. כתבת: "אפרסם את החומר שבידי בהקדם האפשרי". אולי אחרי שתפרסם אותו נוכל להבין למה התכוונת כשיחסת ל"ברוני התקשורת" ול"כנופיית שלטון החוק" את מה שיחסת כאן.

   כרגע אנחנו יודעים שעם הרוצח יגאל עמיר ניסו להחמיר במיוחד, לעומת רוב הרוצחים האחרים. זה נכון, זאת עובדה. ויש לזה תומכים ומתנגדים, שחלוקתם על פי רוב (אבל לא תמיד) דומה לחלוקת הדעות הפוליטיות בין ימין לשמאל. אך לגבי פרשנותך לכך, אמתין בסבלנות לפרסום החומר שבידך.

    

   דניאל, תדה על תגובתך. 

    

   הגם שחלפו שנים רבות הסוגיות שטרם באו על פתרונן הן רבות.

    

   החומר שבידי אינו בלעדי. אני מאמין שהוא מצוי גם ברשות "ברוני התקשורת" ובוודאי ברשות רשויות החוק.

   ר' תגובתי לעיל, לאיתמר.

    

   אין ספק שמנסים להחמיר עם יגאל עמיר יותר מאשר עם כל רוצח אחר. העוקץ שבדברי כוון לומר:

   עמיר הורשע ולכן מונעים ממנו את חופש הדיבור (בניגוד לחוק היבש)
   כדי למנוע הפללתם של אחרים שנמנעו מלשפוט אותם.

   הם חופשיים אך ממלאים את פיהם מים.

   שהרי כל מילה שתצא מפיהם עלולה להסגיר אותם.
   והמבין יבין.

    

     3/11/08 10:54:

   צטט: איתמר פרחי 2008-11-03 01:48:19

   יגאל עמיר הוא רוצח מתועב כפי שכל רוצח אחר הוא מתועב, מגיע לו את אותן הגבלות ואותו חופש כפי שכל אסיר זכאי לקבל.

    

   באשר לרמיזות שלך כאילו היו לו שותפים אני בכלל לא חושב שהן במקום או קשורות. אני מאמין לרשויות החוק עד שהוכח אחרת וחושב שזה מזיק לפזר רמיזות כאילו ואחרות אלא אם באמת יש לך ראיות. אם יש לך ראיות אני מבקש בכל לשון של בקשה שתפנה איתן אל רשויות החוק או לפחות לעיתון רציני עד אז הן בגין שמועות מזיקות ואני לא חושב שזה ראוי.

    

    

    

   איתמר, תודה על תגובתך.

    

   מדובר

    

   א. בעדות מומחה שנמסרה בכתב ונחתמה בשעתו על ידי פקד ברוך גלדשטיין. מעדות זו עולה כי בזירת הרצח נמצאו שני אקדחים. מתוך שלל העדויות (איני חייה לבדוק את כל החומר לפרטי פרטים) עולה כי יגאל עמיר השתמש רק באחד מהם. אם נכון הדבר, אין מנוס מהמסקנה שהיה אדם נוסף שאחז בנשק והשתמש בו בזירת הרצח.

    

   ב. אינני מבין כיצד הנושא של "שמפניה" טוטא מתחת לשטיח והייתי רוצה לקבל הסברים מניחים את הדעת.

    

   ג. ועדת שמגר "הרשיעה" חד-משמעית רק את יגאל עמיר, בטרם נפתח משפטו. הנראה לכם תקין ששופט בדימוס של בימ"ש עליון יכריע בסוגיה בטרם החל משפט פלילי בבית משפט מחוזי?

    

    לאור האמור לעיל, קשה לי להאמין לרשויות החוק, לפחות בנושא זה. 

    

   לפנות לרשויות החוק בנושא זה משול בעיני כמו לתת כוסות רוח למת.

    

   כל העיתונים הרציניים דשו בנושאים הללו וקִמבנו כל מה שרק אפשר. 

    

     3/11/08 10:46:

   אני מסכימה לגמרה שצריך להתייחס ליגאל עמיר כמו לכל רוצח אחר. צריך לתת לו להתראיין בדיוק כפי שנותנים לרוצחים אחרים. וכבר הסברתי בבלוג שלי בנושא, מדוע לא רק מותר לתת לו להתראיין אלא חשוב לעשות זאת.
     3/11/08 10:32:

   לדורון טל:

   קראתי בתשומת לב את הפוסט שלך, והנה אני מוצא, כי השקפתך הגורסת כי היה צריך לתת לרוצח ההוא את זכות-הדיבור (הערה: בזאת אתה שותף לאש-השמאל גדעון לוי ולשורה ארוכה של כתבים ועורכים בתקשורת (רובם, בהשקפתם הפוליטית, מהמרכז שמאלה) - נתמכת על חופש-הדיבור הניתן גם לעבריינים, לרבות רוצחים. והרי אתה במשפט הבא, תומךל בשירות בתי הסוהר שהעניש את המרואיין דווקא בשל הראיון. ובכן, זה מופרך. הדמוקרטיה הישראלית אינה תומכת בחופש-הדיבור של כל מי שנענש במאסר בפועל - יהא רוצח או גנב-בפרוטה. הרי מטרת נמאסר בפועל היא הרחקה מהחברה - מדוע תינתן לו פריבילגיה הנוגדת מטרה זו?

   מעבר לזה, אתה זכאי לטעון לסיפוק רצונך/סקרנותך לראות/לשמוע את יגאל עמיר. שכחת את זכות הציבור לדעת.

   ולטענה נוספת: כמה משותפיו מסתובבים חופשיים. ייתכן שאתה צודק. אבל בעניין זהות "המסתובבים חופשיים" אתה טועה. לא השמאל זיכה מראש את אותם רבנים (ואחרים, כנאמר ממה שפורסם בראיון שלא שודר) שהסיתו, בגלוי במרומז, בהגדרות, שכולם ברחו מהם אחרי הרצח, של דין מוסר וכו' (גם זאת לפעמים במרומז ובגלגול-עיניים). האנשים הללו חייבים, לדעתי, לזכות את עצמם מחשד של שותפות - לפחות במתן גיבוי אידיאולוגי, מוסרי ודתי למעשה הרצח. וראה זה פלא: איש לא דורש מהם זאת. ובטח, תודה, שזה לא השמאל.

   ולמר קרייטלר - בנו של פסיכולוג דגול:

   יצחק רבין - מעבר להיותו "יקיר לבם" של בני משפחתו, ידידיו וכל מי שאהב אותו ורצה בו בעמדת "מנווט" - היה גם ראש הממשלה הנבחר של ישראל. עמיר לא רצח את "יקיר לבם" - אלא את ראש ממשלת ישראל. במדינת ישראל רשאי גם היום לבחור - בקלפי, לא בכדור אקדח - את יקיר לבו.

   וגם - עד כמה שזכור לי, וענונו לא התראיין ברשות לאורך תקופת מאסרו-בפועל - ברשות. וגם לאחר שיחרורו, כאשר אכן התראיין, בניגוד להגבלות החוקיות שהוטלו עליו, הוא נשפט והורשע.

   ובבניין הארץ ננוחם כולנו. :)

    

     3/11/08 10:23:

   צטט: taltalbo 2008-11-03 10:19:18

   צטט: פה גדול 2008-11-03 09:24:50


   מהיכן ברור שהיו לו שותפים ?

   ההיפך , מכל הראיונות שהיו איתו וממה שהעלו החקירות הבחור פעל לבד מתוך אמונה שבמעשיו ימנע את המשך תהליך השלום שהיה מבחינתו לא רצוי ואסון .

   אני לא רואה ביגאל עמיר בחור עם בעיה נפשית אלא פושע שביצע פשע חריג , העונש ותנאי מאסרו צריכים להיות כאלו שישקפו את חריגות מעשיו ולצערי זה לא קורה .

    

   שותפים=הכוונה לרבנים, לפוסקי הלכה, לאנשים סביבו שראו ורואים בצעד שלו דרך הגיונית. כשרב נותן פיסקת פולסא דנורא על אדם הוא נותן את ברכת הדרך, במובן זה הוא שותף לדבר עבירה. שותף לפאקינג רצח!

   כשפוליטיקאי מעודד אלימות כלפי איש ציבור ומלבה את היצר הזה (שהוא מייסודו לא יצר בעיני אלא מחלה בחוסר איזון כימי במוח אולי), הוא שותף! אפילו שותף בכיר!

    

    

   איזה פוליטיקאי עודד אלימות או ליבה את היצר ?
     3/11/08 10:22:

   דורון היקר

   מעריכה מאוד את הדברים שכתבת כאן

   אתה אדם אינטלקטואל. מעמיק. שומר חוק

   ורואה בדמוקרטיה ערך עליון.

   ישנם פרשנים טובים ממני שמצויים בעניי חוקה, חוק ומשפט

   ויתכן וכל הדברים שאתה אומר פה נכונים ביחס לרוצח הוא רוצח באשר הוא רוצח

   וצריכים לחול כל החוקים באופן שווה על כל רוצח באשר הוא.

   אלא שכיוון שרצח רבין היווה זעזוע חסר תקדים ושינה תכליתית

   את פני ההסטוריה שלנו ואת החשיבה כאן, נכנס אליו אלמנט אחר.

   אלמנט זה קרוי= רגש.

   יתכן ואתה צודק ורגש זה מהווה סכנה לדמקורטיה.

   אך אלו הם פני הדברים.

   אני לא רואה בכך פסול. אולי כי גם אצלי הרגש שולט.

     3/11/08 10:19:

   צטט: פה גדול 2008-11-03 09:24:50


   מהיכן ברור שהיו לו שותפים ?

   ההיפך , מכל הראיונות שהיו איתו וממה שהעלו החקירות הבחור פעל לבד מתוך אמונה שבמעשיו ימנע את המשך תהליך השלום שהיה מבחינתו לא רצוי ואסון .

   אני לא רואה ביגאל עמיר בחור עם בעיה נפשית אלא פושע שביצע פשע חריג , העונש ותנאי מאסרו צריכים להיות כאלו שישקפו את חריגות מעשיו ולצערי זה לא קורה .

    

   שותפים=הכוונה לרבנים, לפוסקי הלכה, לאנשים סביבו שראו ורואים בצעד שלו דרך הגיונית. כשרב נותן פיסקת פולסא דנורא על אדם הוא נותן את ברכת הדרך, במובן זה הוא שותף לדבר עבירה. שותף לפאקינג רצח!

   כשפוליטיקאי מעודד אלימות כלפי איש ציבור ומלבה את היצר הזה (שהוא מייסודו לא יצר בעיני אלא מחלה בחוסר איזון כימי במוח אולי), הוא שותף! אפילו שותף בכיר!

     3/11/08 09:32:


   קראתי באופן כללי את שכתבת, ואני משיב לך כעו"ד וכאדם פרטי.

    

   יש הבדל בין האמת המשפטית- הנורמות והכללים
   לבין האמת המוסרית, ערכית.

   שאלות רבות עלו על נושא: חוק ומוסר- ואין קשר בין הדברים.
   לצערי, מנסים להכניס את כללי המוסר האישי, בהשלכה על החוק שהוא קבוע לכולם.
   יחד עם זאת, הנשיא המכובד בביהמ"ש העליון מא ברק- הכניס אקטיביזם שיפוטי ואין כיום וודאות משפטית לגבי החוקים.
   אמת, החקיקה לא תמיד משקפת ואו ערכית ברוח הזמן והמקום, אך בכדי לשנות זאת יש לשנות את החקיקה ולא להכניס שינויים במערכת המשפט ללא סמכות. ראה: השר פרידמן שאני מעריך ומוקיר את פועלו, יושרו, חוכמתו ובקיאותו.
   נקודה נוספת לציון- כי אין מספיק סובלנות וחשיבה בתקשורת, אלא יותר ניסיון של כפייה מתוך אמונה שחשיבתם היא צודקת ללא עוררין! ראה: ההתמודדות בקדימה ו"האקטיבזם" של התקשורת בקביעת עובדה כי ציפי לבני נצחה בגדול. העובדות מדברות של כך הם פני הדברים וכי רבים מהאזרחים החשובים במדינה, כפי שהם חושבים (תקשורת, פוליטיקה, שופטים וסתם עסקנים עם "קשרים" ודילים)

   לסיכום: אני סבור כי אין מספיק פתיחות לחשיבה אלא יותר בכפייה חשיבתית של ציבור קטין ומצומצם בעל קשרים ודילים מעוותים.

   זו דעתי האישית כפי שאני חושב ומרגיש, גם מתוך ניסיון חיים וקשיים לא מבוטלים באמון בערכת המשפט, ובעסקנים למינהם.
   כפי שכתבת גם אני סבור כי ישנם פושעים נוספים. בחוק העונשין נכתב:מחדל, עצימת עיניים= למעשה ביצוע העבירה.

   הרבה תקווה לעתיד טוב יותר, מחשבה וכבוד לזולת.
   אגב- אני רואה במקצוע שלי כשליח ציבור, לעשות באמונה ובמסירות (וכללי האתיקה) עבודתי נאמנה.
   אני מאמין, כי שליח ציבור צריך לעשות עבודתו גם בהתנדבות, וכך אני מתנדב בתחום הנזיקין (גוף) בוועדות בביטוח הלאומי ואחרים.

   אפרים

     3/11/08 09:24:


   מהיכן ברור שהיו לו שותפים ?

   ההיפך , מכל הראיונות שהיו איתו וממה שהעלו החקירות הבחור פעל לבד מתוך אמונה שבמעשיו ימנע את המשך תהליך השלום שהיה מבחינתו לא רצוי ואסון .

   אני לא רואה ביגאל עמיר בחור עם בעיה נפשית אלא פושע שביצע פשע חריג , העונש ותנאי מאסרו צריכים להיות כאלו שישקפו את חריגות מעשיו ולצערי זה לא קורה .

     3/11/08 08:22:


   ברור לי שיש הרבה דברים שאיננו יודעים.

   רב הנסתר על הנגלה.

     3/11/08 08:10:

   זה שיגאל אמיר עבר על ההגבלות של השב"ס זו בעייה שלו ושלהם. הוא בטח ישפט על זה.

   וזה שהתקשורת השיגה ראיון בכל דרך שמתחשק לה זה גם בסדר כי זה תפקידה של התקשורת.

    

   ולדעתי צריך וחשוב לשדר את זה. לא בגלל שמעניין ואתי מה הוא אומר. אלא בדיוק כפי שאני חושב שצריך לשדר חומר על היטלר ושאר אנשים כאלה.

    

   דע את אויבך. זה אחד הדברים הכי חשובים לטעמי.

    

   שידבר. שנשמע. שנדע ולא נשכח.

     3/11/08 07:43:


   דורון,

   תודה על הזמנתך לחשוב ביחד על סוגיה חשובה זו.

     אך נדמה לי שהקדמת קצת לכתוב. כתבת: "אפרסם את החומר שבידי בהקדם האפשרי". אולי אחרי שתפרסם אותו נוכל להבין למה התכוונת כשיחסת ל"ברוני התקשורת" ול"כנופיית שלטון החוק" את מה שיחסת כאן.

     כרגע אנחנו יודעים שעם הרוצח יגאל עמיר ניסו להחמיר במיוחד, לעומת רוב הרוצחים האחרים. זה נכון, זאת עובדה. ויש לזה תומכים ומתנגדים, שחלוקתם על פי רוב (אבל לא תמיד) דומה לחלוקת הדעות הפוליטיות בין ימין לשמאל. אך לגבי פרשנותך לכך, אמתין בסבלנות לפרסום החומר שבידך.

     3/11/08 01:48:

   יגאל עמיר הוא רוצח מתועב כפי שכל רוצח אחר הוא מתועב, מגיע לו את אותן הגבלות ואותו חופש כפי שכל אסיר זכאי לקבל. 

    

    באשר לרמיזות שלך כאילו היו לו שותפים אני בכלל לא חושב שהן במקום או קשורות. אני מאמין לרשויות החוק עד שהוכח אחרת וחושב שזה מזיק לפזר רמיזות כאילו ואחרות אלא אם באמת יש לך ראיות. אם יש לך ראיות אני מבקש בכל לשון של בקשה שתפנה איתן אל רשויות החוק או לפחות לעיתון רציני עד אז הן בגין שמועות מזיקות ואני לא חושב שזה ראוי.

    

    

     2/11/08 23:08:

   צטט: דרך הצבע 2008-11-02 20:01:43


   אותי באופן אישי מקומם שנותנים במה לרוצח נתעב כמו יגאל עמיר,

   וממהרים לסקר ולדווח על כל פעילות שלו, התייחדותו עם אהובתו.......

   וכל שאר ההטבות שניתנות לו, יפה יהיה אם לא יסקרו מעלליו.... ויוקיעו אותו,

   וימק בכלא כל חייו.

   אמן

   אסתי

    
   אסתי, תודה על תגובתך. אני מסכים עם כל מילה שכתבת.

    

   גם אותי מקומם שמנסים לתת למי שהורשע בדין וטרם ריצה את עונשו במה לפרסום ציבורי. החובה מוטלת על המחוקק!

   אבל, משלא חוקקו חוקים המגבילים את חופש הדיבור, אין סיבה חוקית למנוע מאסיר כמו יגאל עמיר לשאת את דברו.

   העוקץ בפרשה מסויימת זו הוא, שעמיר עלול לחשוף מידע שיעמיד גורמים שלטוניים מסויימים באור שלילי או מגוחך ומזה הם מפחדים.

   זו ככל הנראה גם הסיבה שכמה מברוני התשקורת נופפו בחומר שברשותם, ביודעם שהגופים הנ"ל יתנגדו נחרצות לפרסום הראיון.

   בפוסט דלעיל הבעתי דעתי לעניין, עזות המצח של יגאל עמיר שהתראיין חרף המגבלות שהוטלו עליו. על כך כמובן מגיע לו עונש. זאת ועוד, אין זה מן הראוי שהתקשורת תפרסם חומרים שנתקבלו בניגוד לדין.

   יובהר כי אין לראות בפוסט שלי תמיכה במעשיו של יגאל עמיר, אלא קריאת תיגר על חוסר שוויון בפני החוק, על רפיסותה של הכנסת, ועל עלי התאנה המכסים על ערוותה של הרשות המבצעת.
   והמבין יבין.

    


     2/11/08 20:01:


   אותי באופן אישי מקומם שנותנים במה לרוצח נתעב כמו יגאל עמיר,

   וממהרים לסקר ולדווח על כל פעילות שלו, התייחדותו  עם אהובתו.......

   וכל שאר ההטבות שניתנות לו, יפה יהיה אם לא יסקרו מעלליו.... ויוקיעו אותו,

   וימק בכלא כל חייו.

   אמן

   אסתי

   פרופיל

   חיפוש | עזרה?

   שינוי/איזון חברתי-כלכלי