כותרות TheMarker >
  ';

  Suicide is painless, it brings on many changes

  כמה שנאה יש שם.

  79 תגובות   יום שבת, 15/11/08, 11:23

  במהלך שיטוט בבלוגיה, קראתי תגובה של בחור ,(ייתוש - עאלק), שהגיב על "עצרת רבין" באופן בוטה, מזלזל, גזעני (ניכס את העצרת לגזע האשכנזי, שאצלו מתחלק ללבנים טובים, היקים למשל, ולבנים רעים, ה"סלאבים" כלשונו, שהם הנחותים באנשים שהוא מכיר).

  אני הגבתי לדבריו בפוסט קודם:  http://cafe.themarker.com/view.php?t=718793

  דבריו מסוכנים בעיני וראוים לדיון בפורום רחב ככל האפשר, כי עם דיעות כאלה, השנאה בין מזרחיים כמוהו, לבין "אשכנזים לבנים מערביים מזויפים", כהגדרתו, עשוי לגרור אותנו למלחמת אחים בכלום זמן.

  אני משתדל להימנע מהכללות, אבל אם תטרחו לקרוא את דבריו במלואם, תגלו שמדובר באיש די לא משכיל, בור של ממש בכל מה שנוגע לעובדות היסטוריות ודמוגרפיות. אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), אפשר של מאות אלפים ואולי יותר, הם ראויים לתשומת לב מצד כל מי שחושב שתרבות דיבור, ידע, השכלה, אתיקה, כבוד האדם ואהבת הארץ הזאת חשובים להם.

  להלן דבריו כפי שהם, ללא עריכה, בהמשך לפוסט שלי "תגובה על תגובה":

   

  " צטט: itush5 2008-11-15 00:09:11


  ערסאל יקר,

   

  קודם כל לכבוד הוא לי שאתה מצטט מדבריי.

   

  דבר ראשון-מאיפה היומרה הזאת שאתה מייחס לעצמך ולאשכנזים את הקידמה הטכנולוגיה וההשכלה,והמערביות.

   

  מהיכן היומרה הזאת שאתה חלק מאירופה המערבית-כלום לא הייתה אירופה מזרחית קיימת.

  זה מעניין התהליך הפסיכוסוציאלי של סלאבים שבין ליילה הפכו לחלק מצרפת(בלי לדעת צרפתית) או מגרמניה (בלי לדעת גרמנית-יידיש זו לא שפה).

   

  אם אתה כל כך מהמשכילים למה אתה לא פותח ספר הסטוריה ולומד למשל שרוב העם הפולני היהודי עלה לא משכיל מאיזה עיירה בשם בוצ'אצ או חלם,' שם הוא חי במציאות של קוני למל,שטייטל וכדומה ידע יידיש ופולנית.עם איזה השכלה בדיוק?

   

  בוא אני אספר לך עם איזה השכלה מזרחים עלו:יהודי מצריים-6 שפות וקולג',רוב יהודי מרוקו דוברי צרפתית וספרדית,יהודי פרס שגם כן למדו באליאנס,יהודי סוריה וכמובן יהודי עירק דוברי האנגלית ורואי החשבון והבנקאים.

   

   נשמע מדבריך כאילו היטלר גרם לעיכוב בדוקטורט של יהודי מזרח אירופה "המשכילים". בוא אני אספר לך על העיכוב בתואר של סבא שלי ששלט 6 שפות,והשלים את תואר בארץ שהיה לבטח יותר משכיל מרוב הפולנים הגזענים שעלו לארץ,יוצאי עיירות שכוחות אל בפולין ומזרחה משם.

   

  שוב על איזו נאורות והשכלה אתה מדבר? אה שכחתי אשכנזי זה כבר משכיל,אין צורך להוכיח!.בילט אין.

  זה הכל מנגנון הבנייתי ומשוכלל שיצר דימוי נחות למזרחים על שום צבעם.

   

  בוא אני אספר לך את הסיפור המזרחי שלי חתיכת פלצן,האשכנזים דאגו "להפגיר",מלשון פיגור, את האוכלוסייה המזרחית על מנת ליצור להם עבדים על מנת לפצות על נחיתותם התרבותית,לכן הם השתלטו על הנכסים,האדמות והמוסדות ומאז הם שולטים בכולם כמריונטה,הפכו את ילדי המשכילים המזרחים למפגרים עם רצון-ככה זה עם תקצוב דיפרנציאלי גזעני,בתי ספר עיוניים לעומת בתי ספר מקצועיים.

   

  ואת ילדיהם דאגו לשלוח לגימנזיום.מאוד פשוט ולכן אתה יושב לך ומשתין עלינו בקשת של שלום,ערכים,עצרת רבין אבל אתה גזען קטן ועלוב שחושב שמרוקו זה מופלטה וערבים זה חומוס-דור הוריך דאג למחוק את תרבותנו וכבודנו ככה שאולי זה מה שנשאר.

   

  טוב עשו דודיי סבתי שעלו לצרפת במקום למקום העלוב הזה עם אנשים מכוערים וצרים.

   

  אז אתה בא וקורא לי מפגר?הרצחת וגם ירשת?

   

  מעניין שהאשכנזים ייקים  הם פחות פלצניים-חלקם ממשפחתי.

   

  אשכנזים באו מדרעק לדרעק,מזרחים באו ממקום טוב ומכבד לסוג של שואה תרבותית.

   

  במרוקאית יש מילה שאין לה תרגום בעברית-פשאלה!

   

  ולהלן כמה הערות לאיש היקר הזה:

   

  ראשית ידידי המלומד, בדיון אקדמי, שהוא די רחוק מהדיון שאתה מנהל אתי, משתמשים במושגים (קונספט), לצורך הפשטה ויעילות הדיון. כך למשל, העולם המערבי, בדיון בהקשר היסטורי, תרבותי כולל את כל ארצות מזרח אירופה גם כן (הפרדה שאתה עושה בין יהודים סלאבים ליהדות המערבית האמיתית כדברך, כלל לא קיימת בשום דיסציפלינה מדעית ואו פופולרית שאני מכיר לצערי), כך למשל, קופרניקוס , 1494-1543, שהיה פולני גוי, אשר פיתח את המודל ההליוצנטרי , לפיו כוכבי הלכת סובבים סביב השמש, והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח. (אגב, אני חושש שזו תיאוריה שעדיין לא תופסת בחצרו של הנביא עובדיה, שם הכל עוד סובב סביבנו, כלומר סביב הגברים שבינינו, והאלוהים הזכרי שהמצאנו), וקופרניקוס העביר את חייו ויצר בארץ סלאבית מובהקת.

  נניח ברוסיה המפגרת, שגם היא שייכת לעולם הסלאבי, כתבו כמה סופרים ספרים שנכללים היום בפנתיאון של הספרות העולמית, כך למשל גוגול, טולטסטוי, דוסטויבסקי, גורקי ועוד כמה סופרים זניחים, שממש, אבל ממש לא הצליחו להשיג את ההישגים הספרותיים של הסופרים המרוקאים של המאה ה - 19 ותחילת המאה ה - 20.

  ובסוף אותו מאה, וגם במזרח אירופה, כתבו ביאליק, שלום עליכם, מנדלה מוכר ספרים ועוד כמה גמדים ספרותיים, בניגוד ליוצרי הענק של יהדות מרוקו בתקופה זו ואחרי זה: (.........................עליך לכתוב את שמם, אני לצערי לא כל כך מכיר אותם).

  בערך באותה עת קם לו יהודי הונגרי (ההונגרים לא סלאבים, ההונגרים שייכים למשפחת העמים ה"פינית אוגרית" על פי השיוך הלינגוויסטי - בלשני), תיאודור הרצל שמו, אשר ללא פועלו, סבך האקדמאי, היה יכול להשלים את לימודיו האקדמיים בארץ הולדתו מרוקו, ואתה ידידי הבלתי מלומד, היית יכול לבוא למלך הנעור של המרוקאים בטענות, על ענייני הקיפוח שלך וכאלה.

  מלינובסקי, פולני נוסף, הניח את הבסיס למדעי האנתרופולוגיה, שאילו טרחת לעיין בספריו, יתכן שהיית מגלה שהעולם מתנהל קצת שונה מן החומר הרעיל שעליו גדלת.

  (ובהקשר זה ידידי, לצטט מדבריו של האנתרופולוג "בובליל", הנך עושה זאת למרבה הגרוטסקה, לא יחשב בעיני כציטוט אקדמי)

  כמו כן אני מזמין אתך לבדוק את מרבית הטענות שלך בדבר חלוקה מגמתית של תלמידים אשכנזים, (אגב, כאן הזמן לומר לך ידידי, שבעיני כל היהדות שמוצאה מארצות המערב, היא יהדות אשכנזית, זו ההכללה שאני, ורוב הציבור משתמש בה, ולמעשה אין לה קשר לחלוקה המקבילה במסורת היהודית) לבין תלמידים מזרחיים, לפיו האשכנזים נותבו לגימנסיות, או לבתי ספר אליטיסתיים ומזרחיים לבתי ספר מקצועיים פשוט אינה נכונה.

  אגב כולה מדובר בבתי ספר תיכוניים רגילים למדי (הגמנסיות), ומספרם היה ספור וחסר משמעות.

   

  מרבית האשכנזים המשוקצים שלך למדו בבתי ספר תיכוניים "פשוטים", ללא התואר הזה שמפריע לך בעיקר בגלל העדר ידע ובורות בכל תחום שאליו אתה מפליג בדיון שלך.

  אגב, ידידי היקר והנאור, אני באופן אישי התחלתי את צעדי בארץ במעברה, כמו אבותיך. אחרי זה מסיבות אידיאולוגיות, הורי בחרו להצטרף לקיבוץ, שם אני גדלתי, ולראשונה שמעתי שהעם הזה מחולק לספרדים ואשכנזים, בדרכי לסיירת, בטירונות בצנחנים, מבחור מרוקאי, שליווה את ההבחנה המשכילה הזאת בראסייה שפספסה את ראשי במעט בגין קיפוח מצטבר, כי לפני זה כלל לא ידעתי על קיומו של האיש הזה, שגם נעלם אחר כך.

  מאחר ובתקופה זאת, בקיבוצים החרימו (בצדק), את מבחני הבגרות, נאלצתי לאחר השלמת לימודי בתיכון, לעשות בגרות אקסטרנית.

  באוניברסיטה ממנתי את לימודי מעבודות מזדמנות, הקיבוץ או המדינה לא עזרו לי באגורה שחוקה, שכן השתייכתי לאוכלוסיה הבהירה יותר של עמנו, והמלגות היו בעיקר נחלת חברים כמוך.

  אגב, ספר לי היכן עשו יהודי מרוקו בהרי האטלס את השכלתם, ש"האשכנזים דאגו "להפגיר"",, זה ממש מעניין אותי, כי לפי מיטב ידיעתי, מוסדות אקדמיים מובילים אין שם יותר מדי גם בימים אלה.

  אודה לך ידידי הכעוס משו, אם תשכיל אותי ותספר לי על הישגים גדולים של התרבויות המזרחיות , נניח באלף השנים האחרונות.

  אשמך לשמוע על מדענים מרוקאים או צפון אפריקאים, שתרמו במשהו לאפשרות הטריוויאלית שיש לך ברגעים אלה להשתמש במחשב ובאינטרנט, שהם המצאות של הטכנולוגיה המערבית המודרנית, או בין ממציאי הטכנולוגיות שמאפשרים שידורי טלוויזיה, שמספקים שופר לפילוסוף שלך בובליל, להשמיע את הגיגיו באופן שירעיל את מוחם של המוני עמישראלים.

  אודה לך אם תמציא לי שמות של זוכי נובל מיהדות המזרח. אשכנזים יש כמה, אפילו בארץ שלי, שאני מכבד, למרות שאני חלוק על לא מעט דברים שקורים כאן, ומה לעשות ידידי, הם גם קצת קשורים אליך ולתרבות הלוונטינית הזאת שאתה מנסה להנחיל לכולנו.

  אגב אם ישראל היא: "מקום ... עלוב זה עם אנשים מכוערים וצרים", למה שלא תארוז את מטלטלך, ותעבור למקום שיש בו אנשים דומים לך, שתרגיש במחיצתם הרבה יותר נוח ופחות מנוכר.

  אני באופן אישי מוותר עליך.

  דרג את התוכן:

   תגובות (70)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/11/08 21:04:

   צטט: itush5 2008-11-20 16:37:43


   היי וורי,

   אני שמח על הכנות שלך זה לא ברור מאליו בחברה אשר תשמר את הססטוס שלה בכל מחיר.

   לגביי ישראלים בחו"ל, רבים שאני מכיר מסתדרים שם ולא ממש כולם חוזרים,אפשר להמשיל את העיר שאני בא ממנה לעיר מגולחת-חצי שכבה שלי בספרדארה"באנגליהאוסטרליה ולפי הפייסבוק הם עדיין שם ומתחתנים והכל אולי לא הכי עשירים כרגע אבל הם מאושרים עד הגג.משהו בביטוי העצמי שלהם פתוח יותר.

    

   זה מעניין מבחינה סוציולוגית,אם הייתה פה מציאות יותר שוויוניתפחות גזענית האם יותר אנשים היו נשארים או עוזבים?,כי כמו שאמרת גם אשכנזים (ובוא נקרא להם בשמם השיווקי:מהנדסיםמרציםרופאים) עוזבים לחו"ל...אז אולי כל אחד רוצה לקפוץ מדרגה מהמקום שבו הוא נמצא.

    

   אפשר להציע לך חברות?  "כי מהמקום שבו אנו מסכימים יצמחו כרי דשא ומרבדי שלווה"

    

   הנה התרומה שלי למיזוג גלויות, עשיתי את היומית שלי, הלללויה!

     20/11/08 20:58:

   צטט: itush5 2008-11-20 12:48:16


   ערסאל,

   אני מתייחס לטרמינולוגיה שלך:

    

   לשרוד,ישימות,מודל,פרקטיות,נחיתות מספרית,אובדן,שרידות,יכולות,מיומנויות,עתיד,עבא,כף המאזניים.

    

   אתה ממש אסטרטג של העם היהודי ומרשה לעצמך לקחת חסות גם על המזרחים.

    

   אל תגן עליי מפני הערבים,כי בוא אני אגיד לך משהו,אני קצת ערבי בעצמי,הוריי דוברים ערבית,אנוכי סבתותיי ודודיי.

    אל תגן עליי מפני עצמי,אל תיצור לי אוייב.

   אתה האוייב והכובש הזר במזרח התיכון,אני תמיד הייתי מידל איסטרנ ואז אתה באת והפגרת אותנו הפכת אותנו לעילגים,אלימים,פושעים עם שאיפות נמוכות.

   ואז אתה רוצה שנתאחד,תגיד לי אתה מוכן להתאחד עם מי שפגע בך? עם מי שאנס אותך?

     

   באתם עם השפה המוזרה הזאת "שפה צברית" כי היה לכם כל כך רע בבורות השטייטעלכית.

    

   לנו העברית הייתה לכתבי קודש והפכתם אותה לזילות יומיומית-ותראה מה יצרתם-עם של מטומטמים דוברי עברית ועוד שפה מאונגלזת.עם של כובשים,הפכתם אותנו לאוייבים נגד עצמנו.

    

   על איזה איחוד אתה מדבר כשאתה מפנה את פניך כשאתה פוגש בי כאינטלקטואל מזרחי עם דיעות מזרחיות.

   כשאתה מוכן לדבר איתי רק כשאני עם תודעת עבד,מסכים בצורה פרואקטיבית עם דיעותיך,בלי שתרמוז אפילו,מעריץ שלך,מעריץ את הסיפור שלך שעלית מארצות מערביות ומשכילות רק כי אתה לבן.

    

   על איזה איחוד אתה מדבר שהמוני מזרחים ישראלים צעירים בורחים מפה לארצות אחרות וטובות יותר כי פה הם יכולים לשבת במשבצת "פותח עסק".

    

   איזה עתיד אתה מבטיח לי-ההבטחה הייתה אצלך או נגנבה על ידך-עליך האחריות לתקן-בידך המשאבים המוסדות והקשרים, כי אתה יושב למשל בבתי המשפט ובאוניברסיטאות ולא נותן לאחיי להתקבל בתירוצים של כסף ופסיכומטרי.

    

   אתה ראש הממשלה ושרת החינוך שלא גדלו במצוקה ועדיין חושבים במונחים של תירבות.

    

   על איזה איחוד אתה מדבר?

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   התגובה שלי: אני לא לגמרי בטוח שראוי להשקיע בכופר הזה שמציג את עצמו כאינטלקטואל מזרחי.הוא קצת מזכיר לי את השוטרים היהודים בגטו וורשה, גם אצלם הייתה הזדהות בילטראלית, קצת לנאצים וקצת ליהודים.אצל האיש הזה זה הרבה לאחיו הערבים וכלום לנו, יהודי אירופה. אנחנו " יצרנו-עם של מטומטמים דוברי עברית ועוד שפה מאונגלזת" (השיבושים במקור),  אני גם לא זוכר מתאי זיינתי אותך בתחת?("ואז אתה רוצה שנתאחד,תגיד לי אתה מוכן להתאחד עם מי שפגע בך? עם מי שאנס אותך?") זה היה במסיבה אצל מומו, או אולי בגל החשמל לפני שחולדאי ה"אוסט יודן" הזה הפך אותה לפנינה ארכיטקטונית.אתה האדון הבלעדי לסטראוטיפים? : " אתה ראש הממשלה ושרת החינוך שלא גדלו במצוקה ועדיין חושבים במונחים של תירבות". מאיפה המידע על עברי ואיך חייתי. האם היותי אירופי הופך אותי לקפיטליסט נצלן עושק עלובי חיים כמוך?מה זה המשפט הזה בעברית, אינטלקטואל שלי: "באתם עם השפה המוזרה הזאת "שפה צברית" כי היה לכם כל כך רע בבורות השטייטעלכית".  אתה אומר לי: " אל תגן עליי מפני עצמי,אל תיצור לי אויב". כלומר החמס הם חברים שלך, תהיה נחמד, תבקש מהם להפסיק לשלוח לאחים שלך בשדרות "קופסאות שימורים מתפוצצות", זה לא נחמד להם שם. אתה אומר: "לנו העברית הייתה לכתבי קודש והפכתם אותה לזילות יומיומית".למה אתה מתכוון אינטלקטואל שלי (אגב, ממש ניסוח אינטליגנטי), הורדנו את המחיר שלה, הפכנו אותה לזלזל, עטפנו בדפיו "פיש אנד צ'יפס", נוסך הבריטים? " איזה עתיד אתה מבטיח לי-ההבטחה הייתה אצלך או נגנבה על ידך-עליך האחריות לתקן-בידך המשאבים המוסדות והקשרים, כי אתה יושב למשל בבתי המשפט ובאוניברסיטאות ולא נותן לאחיי להתקבל בתירוצים של כסף ופסיכומטרי". גם משפט מאוד רציונאלי, עם כל כללי התחביר והדקדוק, שפו. (אגב על פסיקים ומילות חיבור שמעת") שמע, הצעתי לך בדואר הפנימי להפסיק להתבזות, אני חוזר על זה בגלוי, התגובות שלך לא ממש מכובדות, גם קצת סתומות, או שתתפשר או שתידום, זה יטיב עם שנינו. 

    

     20/11/08 20:23:

   צטט: וורי 2008-11-20 12:34:52


   יותר ויותר אני משתכנע ששנירע צודק בגישתן לגזעני אשכנז נוסח ערסאל הטרחן המייגע שמסרב להפנים שהדרך שהוא רואה את התרבות הערבית היא אירופוצנטרית גזענית ובעיקר לא מתוחכמת. בוא אני יספר לך על משהו שמרוקאית מוסלמית אמרה לי פעם: היא אמרה לי אתם הציונים הרסתם את מרוקו אז שאלתי אותה כמובן למה והיא ענתה לקחתם לנו את יהודי מרוקו שהיו המלח של הממלכה, התבלין ומשהם הם הלכו מרוקו לא נראית אותו הדבר. תתחיל להפנים ערסאל: יש תרבות ערבית שהיא תרבות עצומה שאתה לא מסוגל להכיל ושהיהודים הערבים תרמו לה המון ולמעשה יש לנו זהב בידיים גם אם אנחנו עדיין לא מודעים לכך.

    

   תעשה טובה למרוקאית הזאתי, תחזיר לה את הזהב שאבד לה, אפשר שאנחנו בכל זאת נסתדר כאן בלי כל הזהב ונסתפק בברזל חלוד של "האוסט יודן".

     20/11/08 18:04:

   בכיף למה לא? איך עושים את זה?
     20/11/08 16:37:


   היי וורי,

   אני שמח על הכנות שלך זה לא ברור מאליו בחברה אשר תשמר את הססטוס שלה בכל מחיר.

   לגביי ישראלים בחו"ל, רבים שאני מכיר מסתדרים שם ולא ממש כולם חוזרים,אפשר להמשיל את העיר שאני בא ממנה לעיר מגולחת-חצי שכבה שלי בספרד\ארה"ב\אנגליה\אוסטרליה ולפי הפייסבוק הם עדיין שם ומתחתנים והכל אולי לא הכי עשירים כרגע אבל הם מאושרים עד הגג.משהו בביטוי העצמי שלהם פתוח יותר.

    

   זה מעניין מבחינה סוציולוגית,אם הייתה פה מציאות יותר שוויונית\פחות גזענית האם יותר אנשים היו נשארים או עוזבים?,כי כמו שאמרת גם אשכנזים (ובוא נקרא להם בשמם השיווקי:מהנדסיםמרציםרופאים) עוזבים לחו"ל...אז אולי כל אחד רוצה לקפוץ מדרגה מהמקום שבו הוא נמצא.

    

   אפשר להציע לך חברות?  "כי מהמקום שבו אנו מסכימים יצמחו כרי דשא ומרבדי שלווה"

     20/11/08 14:17:

   כמו שכתבתי לך מקודם ייתוש בדברים מסוימים אני מסכים איתך ובדברים אחרים פחות(בקשר לערס אל אני בהחלט איתך) אבל יש משהושאני חייב לתקן אותך: זה לא רק מזרחים עוזבים אלא גם אשכנזים ומזרחים ובתור מישהו שמטייל בעולם ורואה את המצב הכלכלי שיש כיום אני מבטיח לך שרובם ככולם יחזרו כמו עכברושים לישראל. חוץ מזה העובדה שאתה עובר לגולה לא מבטיחה לך כלום ומרבית הסיכויים שתאכל שם הרבה חרא לכן מבחינתי הדבר הנכון הוא לשלב ידיים ולהוציא את המדינה מהבוץ בשבילנו ולמעננו.
     20/11/08 12:48:


   ערסאל,

   אני מתייחס לטרמינולוגיה שלך:

    

   לשרוד,ישימות,מודל,פרקטיות,נחיתות מספרית,אובדן,שרידות,יכולות,מיומנויות,עתיד,עבא,כף המאזניים.

    

   אתה ממש אסטרטג של העם היהודי ומרשה לעצמך לקחת חסות גם על המזרחים.

    

   אל תגן עליי מפני הערבים,כי בוא אני אגיד לך משהו,אני קצת ערבי בעצמי,הוריי דוברים ערבית,אנוכי סבתותיי ודודיי.

    אל תגן עליי מפני עצמי,אל תיצור לי אוייב.

   אתה האוייב והכובש הזר במזרח התיכון,אני תמיד הייתי מידל איסטרנ ואז אתה באת והפגרת אותנו הפכת אותנו לעילגים,אלימים,פושעים עם שאיפות נמוכות.

   ואז אתה רוצה שנתאחד,תגיד לי אתה מוכן להתאחד עם מי שפגע בך? עם מי שאנס אותך?

     

   באתם עם השפה המוזרה הזאת "שפה צברית" כי היה לכם כל כך רע בבורות השטייטעלכית.

    

   לנו העברית הייתה לכתבי קודש והפכתם אותה לזילות יומיומית-ותראה מה יצרתם-עם של מטומטמים דוברי עברית ועוד שפה מאונגלזת.עם של כובשים,הפכתם אותנו לאוייבים נגד עצמנו.

    

   על איזה איחוד אתה מדבר כשאתה מפנה את פניך כשאתה פוגש בי כאינטלקטואל מזרחי עם דיעות מזרחיות.

   כשאתה מוכן לדבר איתי רק כשאני עם תודעת עבד,מסכים בצורה פרואקטיבית עם דיעותיך,בלי שתרמוז אפילו,מעריץ שלך,מעריץ את הסיפור שלך שעלית מארצות מערביות ומשכילות רק כי אתה לבן.

    

   על איזה איחוד אתה מדבר שהמוני מזרחים ישראלים צעירים בורחים מפה לארצות אחרות וטובות יותר כי פה הם יכולים לשבת במשבצת "פותח עסק".

    

   איזה עתיד אתה מבטיח לי-ההבטחה הייתה אצלך או נגנבה על ידך-עליך האחריות לתקן-בידך המשאבים המוסדות והקשרים, כי אתה יושב למשל בבתי המשפט ובאוניברסיטאות ולא נותן לאחיי להתקבל בתירוצים של כסף ופסיכומטרי.

    

   אתה ראש הממשלה ושרת החינוך שלא גדלו במצוקה ועדיין חושבים במונחים של תירבות.

    

   על איזה איחוד אתה מדבר?

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

     20/11/08 12:34:

   יותר ויותר אני משתכנע ששנירע צודק בגישתן לגזעני אשכנז נוסח ערסאל הטרחן המייגע שמסרב להפנים שהדרך שהוא רואה את התרבות הערבית היא אירופוצנטרית גזענית ובעיקר לא מתוחכמת. בוא אני יספר לך על משהו שמרוקאית מוסלמית אמרה לי פעם: היא אמרה לי אתם הציונים הרסתם את מרוקו אז שאלתי אותה כמובן למה והיא ענתה לקחתם לנו את יהודי מרוקו שהיו המלח של הממלכה, התבלין ומשהם הם הלכו מרוקו לא נראית אותו הדבר. תתחיל להפנים ערסאל: יש תרבות ערבית שהיא תרבות עצומה שאתה לא מסוגל להכיל ושהיהודים הערבים תרמו לה המון ולמעשה יש לנו זהב בידיים גם אם אנחנו עדיין לא מודעים לכך.
     20/11/08 12:11:
    

   שמע, אני לא שופט היסטורי (אגב גם לא היסטרי).

    

   המודל האירופי קצת יותר ישים מחצרו של שליט המוגולים.

    

   אני מנסה להיות פרקטי.

    

   אנחנו צריכים לשרוד כאן.

    

   אם נשתווה עם הסביבה שלנו, הנחיתות המספרית תגרום לאובדן שלנו.

    

   השרידות שלנו תלויה ביכולות משופרות שלא היו בחצרו של המוגול הגדול, ואפילו לא בפס שבמרוקו.

    

   אלה היכולות של הטייס שלנו בקוקפיט של ה - F16, שאם הוא יגדל ויתחנך כמו הטייס הסורי, אללה הוא עכבר, כלומר הלך עלינו.

    

   מדובר במיומניות שיש היום בעולם המערבי, שאין היום בקרב שכנינו.

    

   העבר לא מעניין, המודל הוא עכשווי, העתיד שלנו מוטל על כף המאזניים.

    

   אין זמן לרגשי הנחיתות שלך ולניסיונות אתניים פולקלוריסטים של יפי נפש שהקשר בנם למציאות מתחיל בסטרטוספרה

    

   את המימונה תחגוג, אין בעיה, אבל למה להכריח אותי להיות שותף לחגיגות שלך.

    

    

     20/11/08 10:46:


   אם לך יש דוקטורת ידידי, המערכת האקדמית שלנו צריכה להדאיג אותנו, על קציני צהל אידיוטים בריבוע תמיד ידעתי.

    

    

     20/11/08 09:59:

   ערסאל, למרות שברור שדיון אתך לא מפרה אף אחד, בכל זאת אחזור לנקודת בהתחלה - אני מסב את תשומת ליבם של קוראים וקוראות אינטיליגנטים (וגם שלך, במחשבה שניה) לעובדה שמכתבי הראשון עוסק בדיוק בכשל שבו נפלת שוב, ושבגללו אני שב ומאשים אותך בגזענות: העובדה שאתה בוחר לזהות נאורות ודמוקרטיה עם "מערביות" ו"אירופיות" ו"לוונטיניות" עם עריצות ודיכוי. אתה בוחר שלא לזהות את אירופה עם הנאציזם, הפוגרומים המאורגנים, האינקויזיציה, תורות הגזע - תוצרים אירופיים מובהקים. אתה בוחר לשכוח ולהשכיח איים ושיאים של נאורות ומחשבה חופשית רב תרבותית ורב דתית באנדלוס המוסלמית, בבגדד של הכליפים הגדולים, בפס, בפרס, בחצרו של אכבר, המוגול ההודי, הסובלנות של ג'נג הה (CHENG HO) האדמירל הסיני-מוסלמי.

   במלים אחרות ופשוטות: אתה בוחר לזהות את ה"אירופיות" עם הישגיה הקרובים ללבך, ולהתעלם מפשעיה, ולזהות "מזרח" מדומיין עם תופעות אנושיות מסלידות, ולהתעלם מתרומתו - כדי להאדיר קטגוריה מלאכותית של "אירופה" כנעלה תרבותית באופן אוטומטי, כדי לקשור את היהודים האירופים בדרך זו ל"נאורות אירופיות" למרות שגם אצלם - כמו בכל חברה אנושית - היו תקופות ואזורים של נחשלות מחפירה, ובאותה עת להשפיל ולהגחיך (כפי שעשית לדמעות אמהות ולכאב אנושי אותנטי) את המזרח על יהודיו וערביו, וכך להצדיק את האתנוקרטיה האשכנזית במזרח התיכון

    

   לרוניאלי ואחרים/ות: מלותי האחרונות הן המלצה על ספר, שכתבה מומחית דוקא ליהודי פולין (עליהם הדוקטורט שלה, ובמקרה אביה הוא השגריר שם) - "ואדי סאליב: הנפקד והנוכח" מאת פרופ' יפעת וייס. אולי הוא יזעזע קמעא את השקפת עולמך, כפי שהוא תרם להדרדרותי - התחלתי כקצין ודוקטור, מאושכנז וחילוני לתפארת השקר של "אינטגרציה", ואסיים כנראה את חיי כלוחם אתני מריר ובודד (נכוןף וורי!), המסרב לשרת בצבאכם-שאינו-צבאו, ושמתעקש לספור מזרחים בעבודה, במערכת החינוך, ובעמדות הכח, שהשקיע עצמו במסורות היהודיות-מזרחיות, ושבז ללגלוג של הערסאלים מכל ליבו

    

     20/11/08 09:56:

   אני רק לא מבין מה רע במלחמת אחים ?

   אני כבר מת שיותר לי לחנוק בידיים חשופות את כל המתנחלים, המזרחיים, האשכנזים היקים והאחרים ומעל כולם לחנוק את הסלאבים והמרוקנים...

   אחרי שאני אגמור לחנוק את כולם ובגלל שאני כל כך אוהב לחנוק אבל כבר לא נישאר לי את מי, אני אחנוק את עצמי עד שאגמור לפרפר והכל כעונש על זה שקראתי את הדיון הפסאודו אקדמי שלכם כאן...בזמן שבזבזתי על הקריאה, יכולתי לחנוק אפילו אנשים לא יהודים שאולי זה לא כל כך כיף, אבל שאין וויסקי בן 12, שותים אחד בן 8

     20/11/08 09:05:

   ערסאל ידידי, על פניו נדמה שאתה כמובן צודק.

   אבל במחשבה שניה, יש לי השגות לגבי חלק מהדברים שכתבת.אני מסכימה שהדמוקרטיה מאפשרת פלורליזם והתפתחות טכנולוגית וגם מוסרית.השאלה שלי, האם אתה בטוח כל כך שהפלורליזם קיים באמת בעולם המערבי כפישהיינו רוצים? האם אתה בטוח שהעולם הערבי או ה"לוונטיני" כהגדרתך, חף מכל היבטחיובי אנושי? האם אתה בטוח שלא נעשות עוולות לא פחות מזוויעות בעולם בשם ה"נאורות"והפלורליזם? החברה המערבית רחוקה בעיני מלהיות מוסרית או שוויונית. נכון, כפי שציינתאין שוויון באף תרבות. ואצלנו? השחיתות השלטונית מאפיינת תרבות לוונטינית? כמה אחוזים של נושאי תפקידים ממשלתיים , פוליטיקאים , וכו' הם יוצאי עדות המזרח לעומת יוצאי עדות אשכנז?השחיתות והרוע קיימים בכל מקום, ובנתיים הקדמה הטכנולוגית לא ייצרה יתרון ערכי ומוסרי.נשים כיום עדיין נאבקות לשוויון , ועדיין מתמודדות עם תפקידים מסורתיים ומולם תפקידים מוספיים,החברה הדמוקרטית המערבית ייצרה גם היא את משוואות הזוועה שלה. אתה מוזמן למשל לעיין בפוסטים של מצדה  http://cafe.themarker.com/view.php?t=657506

   ותראה שהמצב של הנשים כיום עגום וקשה לא פחות מחברות לא דמוקרטיות .

   תתפלא אירן שנחשבת למדינה המסוכנת ביותר לנו ולעולם, בתוך המשטרים החשוכים שלה, חבויים גם

   שורשים של השכלה ודעת, ואזרחיה לא כולם שטניים ומושחרים. אמנים מדהימים כמו הקולנוען

   אורסטמי מייצרים קווים שונים לדמותה כמו בסרטיו המאלפים בעיני- "פריחת הדובדבן " למשל,

   איש מדהים בשם כורש והדטי , הבעלים של חנות הצילום "האחים יוגנד" בתל אביב הוא דוגמא לאדם

   שהייתי שמחה לראות בו גיבור תרבות הרבה יותר מאשר צבר ושפרה מהאח הגדול :

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=732400

   ובנתיים הכלכלה העולמית המושתת כויכול על ערכים מערביים מייצרת שליטה של תאגידי ענק

   ופוליטיקאים מושחתים, וערכים קפיטליסטיים שיוצרים הבדלי מעמדות המחזירים אלינו את תופעת העבדות

   ואוכלוסיות מדוכאות ועניות לא פחות משום משטר כזה או אחר. הכל בכסות נאה של על'ק פלורליזם ...

   לכן, אני חושבת שכן, לאמץ את ערכי הדמוקרטיה והקדמה מחד , ומאידך לחבור ביחד לשיח תרבותי אמיתי,

   בו יוצרים מארג של קרבה והדברות, ומאמצים את הטוב שבכל תרבות ותרבות, ונלחמים נגד העוולות שיש

   בכל חברה. האדם המערבי בנתיים הורס את כדור הארץ באופן שיטתי, מכחיד את יערות הגשם, יוצר מחלות

   מערביות חדשות והורס את ההתנהלות הטבעית של כוחות הטבע. הגזענות על כל רבדיה היא אם כל חטאת.

   הסחר בנשים בארץ ובעולם מתקיים גם ולא פחות בעולם ה"מערבי" התרבותי.... הכחדה של עמים נעשתה

   בתוך שלטון שנבחר בדרך דמוקרטית ועם אג'נדה מושכלת כויכול, איצטלה של רציונל.

   כאן בארץ מתנחלים ומשיחיים למיניהם באים במידה מרובה מתרבויות מערביות והשנאה ההדדית פושה בין כל

   הרבדים של החברה האנושית. אתה מאד צודק שמעולם לא היה שוויון כל שהוא. זה לא אומר שלא רצוי

   לשאוף לכך. אנשים לא נולדים שווים, אז מה? הטענה שלך שאי אפשר לשנות את זה היא קיצונית, פסימית,

   ולא מאפשרת תקווה לאנושות. ובגלל זה אני מתעקשת: עזבו , מזרחים ואשכנזים, כולנו בני עם אחד.

    
     20/11/08 00:44:
   ל איזה, דיאלוג תרבותי את מדברת?:

    

   כמו זה למשל: (ראה מעלייך,פנינים של אחד בן זמרה שמו : ).

    

   "אני אכן שמדינת ישראל תכיר בפשעיה ותבקש סליחה

    

   כמדינה

    

    

   על גניבת תינוקות

   על ניסויים בבני אדם

   על גניבת כסף

   על גניבת רכוש

   על גניבת דעת

   על שיכנוע לעליה באמצעים פסולים

   על מניעת עבודה מדורות שלמים

   על מניעת השכלה באופן שיטתי

   על דיכוי ועל גזענות של המישטר

    

    

    

   ולא, כל הדברים האלה אינם חדשים, הם כולם מתועדים, ועוד הרבה ייצא אם יפתחו אל כל הארכיונים.

    

   כל עוד זה לא יקרה שאיש לא יתלונן על גזענות נגד אשכנזים, זה לעג לרש". 

    

    מאיזה תרבות הדברים האלה נגזרים, זו של ההוביטס?

    

   אגב, לוונטיני זו לא קללה, זה מושג גיאוגרפי, ראי הגדרה בוויקפדיה:

    

   The Levant (IPA: /lə'vænt/) is a term that traditionally describes the Eastern Mediterranean at large, but can be used as a geographical term that denotes a large area in Western Asia, roughly bounded on the north by the Taurus Mountains, on the south by the Arabian Desert, and on the west by the Mediterranean Sea, while on the east it extends into Upper Mesopotamia

    

   המחנה המשותף של המדינות שנמצאות באזור הזה, למעט שלנו, שהם משטרים לא דמוקרטיים, (לבנון בעיתית במובן זה, לכאורה דמוקרטית, למעשה סוג של אנרכיה ללא שלטון מרכזי אפקטיבי).

   מאפיינים נוספים הם רמות תל"ג נמוכות, תעשיה מפגרת, אחוז גבהה של אנאלפביתים, חוקים המבוססים על קודים דתיים ארכאים, משטר מלוכני או סמי מלוכני, בו השלטון עובר בירושה בתוך משפחה ספציפית,  שחיתות ברמות גבוהות בממסד השלטוני ועוד כמה דברים שאני לא ממש מאחל לנו (על אף שלצערי, המגמות האלה התחילו לחלחל לתוכנו).

   בניגוד למציאות הזאת, נניח באנגליה יש דמוקרטיה די ותיקה, תל"ג גבוה, הפרדה בין הדת למדינה, שחיתות ברמות נסבלות, ממשלה נבחרת בבחירות דמוקרטיות, תעשיה משגשגת וכולי.

   מה היית רוצה שיהיה כאן, המודל האנגלי או הסורי.

   האנגלים שייכים לעולם המערבי, הסורים נניח , ללוונטיני, כל המדינות באזור שמוגדר כלוונטיני דומות לסוריה, האם כמוהן את רוצה לנתב את המדינה שלנו.

   אמנם אנחנו באזור הלוונט, אבל התמזל מזלנו, וקבלנו הזדמנות להתחיל מהתחלה, והתחלנו על פי המודל המערבי. זה די הצליח לנו, המשטר כאן עדיין דמוקרטי, יש לנו תעשיה לא רעה בכלל, טכנולוגיה מתקדמת, תל"ג יחסית גבוה, אקדמיה שהייתה פעם ממש טובה, היום קצת ברגרסיה אבל עדיין נסבלת, אילו פרמטרים את רוצה שנעתיק משכננו הלוונטינים?

   את המשטר האוטוריטארי?

   את החוק הארכאי?

   את חווי החיים האטרקטיבי של הפלאח במצרים?

   את המילה הנשית?

   את גדיעת הידיים של הסעודים?

   את היחס לנשים במרבית המדינות האלה?

   את הספרות המפוארת?

   את השיטות החקלאיות שנהוגות על גדות הנילוס?

   את הקולנוע הערבי המפואר?

   את התיאטרון הערבי?

   את התרבות הפוליטית של הסורים נניח?

   את זו של הסעודים?

   את העדר מעמד הביניים בחלק מן הארצות האלה?

   את הלוחמנות של החיזבאללה?

    

   כן, אני בהחלט מעדיף את המודל האירופי.

   שיטת המשפט הסעודית ממש שקולה לזו הנהוגה באנגליה או בצרפת או גרמניה נניח. האם לא מתלווה לזה יתרון מוסרי, אתי.

   אין יתרונות לשום אוכלוסיה?

    

   נניח רמת החיים זה לא סוג של יתרון?

    

   וזה קשור קצת לתל"ג, וגם לתיעוש וטכנולוגיה.

    

   חופש הדיבור הוא יתרון?

    

   כי אם כן זה נעדר במרבית ארצות הלוונט, אבל ערך חשוב באירופה המשוקצת.

    מאיפה הקביעה בדבר מיעוט העוולות כאן לעומת שאר העולם, תבדקי את הפרסומים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אולי זה יפתיע אותך, אנחנו לא ממש כוכבים בעניין זה.

    אני לא מזלזל באינטליגנציה שלך, אם זאת אני סבור שאת עושה מעקפים לעובדות שלא מתאימות לתבניות האידיליות במקצת שיצרת בטיעונים שלך.

    

   בני אדם לא שווים. הם לא נולדו שווים, וכל מסגרת חברתית שניסתה להיות שוויונית נכשלה כשלון גדול, בכל תקופה ובכל מיקום גיאוגרפי.

    

   המערב בשלב זה של העשיה ההסטורית מתקדם יותר טכנולוגית, מדעית, תרבותית ופוליטית מן העולם השלישי. הקדמה הזאת מביאה הרבה ברכה לאנשים שחיים שם, מי לא שמח לחיות ברמת חיים סבירה ולא להיות רעב כל הזמן נניח.

    

   לפני אלף שנים, הערבים הובילו בחלק מן הפרמטרים.

    

   הם יכולים להגיע לזה בעוד זמן, ואז אני אמליץ לשאוף להדמות אלהם.

    

   כמו שהם נראים היום, אני מעדיף את האירופים. 

    

    

    

    

    

    

     19/11/08 23:17:

   צטט: ערסאל 2008-11-19 21:22:51


    

    

   למגיבים שחושבים שיש כאן דיאלוג של מי גדול יותר, אני מבהיר שמבחינתי זה לא  זה, לצורך הוכחת העניין, אני מצהיר באופן ברור וחד משמעי שהזין שלי קטן מן הממוצע, מה לעשות אלה החיים. ערסאל ידידי, אני מתפלאה עלייך. אני רואה עצמי חברה שלך למרות שאני לא מסכימה איתך, וגם קצת מסתייגת

   מהדרך שאתה בוחר להגיב לפעמים, אבל עכשיו אני קצת נעלבת. אתה מזלזל באינטליגנציה שלי?

   הרי ברור לך, היות ואינך טיפש, שהזיין כאן הוא מטאפורה ל"אגו". ולפי הדרך שאתה בוחר

   להגיב, אין לי ספק, שהאגו שלך לא קטן בכלל.

    

   אני היית סבור שהפוסט הזה נועד לנהל דיאלוג תרבותי על פניה של מדינתנו בעתיד. דיאלוג תרבותי?

   בפרמטרים של איזה תרבות? ה"לוונטינית" כהגדרתך? ה"אירופאית"? בכל מקרה, דיאלוג

   תרבותי כפי שאני תופסת את המושג , אין כאן. מצטערת.

    

   האם אנחנו רוצים מדינה לוונטינית נוסך סוריה, מצרים ואו אולי ערב הסעודית, עם כל הקדמה, החופש והנאורות ששולטים שם, או שאנחנו רוצים להדמות למדינות המערב, כמו בריטניה נניח, או אולי דנמרק (אוי לא, הם לא ממש מתים על המזרח, נלך על שבדיה במקום).

    

   אני גם סבור שהסיכוי היחיד שלנו לשרוד מול אויבנו, (הלוונטיניים, מה לעשות, זה הכינוי הקולקטיבי של העמים שחיים באזור), הוא בזכות היתרון האתי - מוסרי והטכנולוגי שלנו. כאן ידידי, אני ממש ממש ממש חולקת

   עליך: יתרון אתי מוסרי? "שלנו"? מי ה"אירופאים"? תוכיח יתרון כזה בבקשה. בנתיים אני

   לא מוצאת יתרון אתי ומוסרי לשום קבוצת אוכלוסיה כזו או אחרת. לגרמנים להזכירך, היתה

   טכנולוגיה מתקדמת... רוע צרוף קיים בכל חברה אנושית.

    

   אני חושש ששני המאפיינים האלה לא ממש דומיננטיים בקרב שכנינו. נכון, אבל לא ממש דומיננטיים גם

   בקרבנו. כמות העוולות האתיות והמוסריות המתרחשות כאן לא פחותה מכמות העוולות האתיות

   והמוסריות המתרחשות בכל החברה האנושית.

    

   אם היתוש, שכיב מרע ועוד מיני בישין, רוצים להפוך את המדינה הזאתי ללוונטינית, צריך לקחת בחשבון את התוצאה של המעשה הזה.

    

   לעניות דעתי, התוצאה של הפיכת המדינה לעוד ישות לוונטינית, (לרבות המאפיינים שמתלווים לקיומן של ישויות כאלה, אותם סקרתי מקודם), תהיה ההכחדה שלנו בכלום זמן.

    

   הפעם הפתרון הסופי עשוי להיות סופי לגמרי, שכן בניגוד לאמצע המאה הקודמת באירופה, כאן קצת חירבשנו את העניין עם השליטה בשטחים, ההפליה של ערביי ישראל ודיכוי המתמשך של שכנינו עם כל התופעות המחליאות שהו יוצר עבורנו.ולדעתך ערביי ישראל הם לוונטינים או "אירופאים"? איך ומדוע נוצרה ההפליה והדיכוי? אני חוששת שהאמירות שלך כאן מבלבלות וסותרות, אבל כלל האמירות שלך יוצרות

   אנטגוניזם לא פחות מהאנטגוניזם שיוצרות האמירות של ייתוש וחבריו.

     19/11/08 21:22:

    

   אני מודה, אין ברירה, צריך להכות על חטא, אז כך:

    

   את היום שלי אני מתחיל בארוחת בוקר שכוללת, חביתה העשויה מאשכי ילדים יוצאי עדות המזרח, שאני נוהג לצוד אותם בבת ים. (את החלקים הפחות שווים, אני מוכר לאשכנזים בהרצליה פיתוח, אגב, המחיר על הפנים. הקונים שלי מתלוננים שאיכות הבשר ירדה בזמן האחרון, להורים, דיר בלק, נא לשפר את הדיאטה).

    

   לקינוח אני שותה שיקוי לחיזוק האון שלי, העשוי מדם של עוברים מזרחיים, שרופאים חברים שלי "מפילים" במרמה בבית חולים שיבא {ע"ש הרופא שעשה ניסויים בילדי עולים מארצות המזרח (ראה תגובה של אחד המגיבים הפטריוטים מקודם)}.

    אני יודע זאת בוודאות, שהרי אני סיפקתי לו את הנשים בהריון, הכל בוצע באיצטלא של ניסוי בפוריות האישה התימנייה. המחקר פורסם בניו אינגלנד, זכה לתגובות מעורבות.

    

   בערך בשעה 10.00, אני יוצא לציד, בבת ים כאמור. בדרך כלל אני צד שניים שלושה עוללים, לא צריך להגזים, נכון אני אשכנזי אבל לא בהכרח גרידי. (אגב, את עבודות הקצבות מבצע עבורי קצב ממוצא מזרחי, אני משלם לו גרושים).

   בשעה אחת אני הולך לנוח, עד השעה שלוש וחצי לערך. איגור, החבר הרוסי שלי אוסף אותי בהאמר, ואנחנו יוצאים לנתיבות לדרוס כמה סבתות מזרחיות בסביבות הקבר הקדוש של הבאבא.

    

   אנחנו שוטפים את האוטו אצל מומו באופקים, השרות שם ממש בסדר. אני עושה איתו ברטר, שלושה בקבוקי שיקוי על שטיפה פנים חוץ.

    

   טוב, אז זה לא בדיוק מה שאני עושה, אבל יש כאן אחד מאסופת הבורים המתלהמת הזאתי שמדבר לעניין?

   לא נראה לי.

    

   למגיבים שחושבים שיש כאן דיאלוג של מי גדול יותר, אני מבהיר שמבחינתי זה לא  זה, לצורך הוכחת העניין, אני מצהיר באופן ברור וחד משמעי שהזין שלי קטן מן הממוצע, מה לעשות אלה החיים.

    

   אני היית סבור שהפוסט הזה נועד לנהל דיאלוג תרבותי על פניה של מדינתנו בעתיד.

    

   האם אנחנו רוצים מדינה לוונטינית נוסך סוריה, מצרים ואו אולי ערב הסעודית, עם כל הקדמה, החופש והנאורות ששולטים שם, או שאנחנו רוצים להדמות למדינות המערב, כמו בריטניה נניח, או אולי דנמרק (אוי לא, הם לא ממש מתים על המזרח, נלך על שבדיה במקום).

    

   אני גם סבור שהסיכוי היחיד שלנו לשרוד מול אויבנו, (הלוונטיניים, מה לעשות, זה הכינוי הקולקטיבי של העמים שחיים באזור), הוא בזכות היתרון האתי - מוסרי והטכנולוגי שלנו.

    

   אני חושש ששני המאפיינים האלה לא ממש דומיננטיים בקרב שכנינו.

    

   אם היתוש, שכיב מרע ועוד מיני בישין, רוצים להפוך את המדינה הזאתי ללוונטינית, צריך לקחת בחשבון את התוצאה של המעשה הזה.

    

   לעניות דעתי, התוצאה של הפיכת המדינה לעוד ישות לוונטינית, (לרבות המאפיינים שמתלווים לקיומן של ישויות כאלה, אותם סקרתי מקודם), תהיה ההכחדה שלנו בכלום זמן.

    

   הפעם הפתרון הסופי עשוי להיות סופי לגמרי, שכן בניגוד לאמצע המאה הקודמת באירופה, כאן קצת חירבשנו את העניין עם השליטה בשטחים, ההפליה של ערביי ישראל ודיכוי המתמשך של שכנינו עם כל התופעות המחליאות שהו יוצר עבורנו.
     19/11/08 19:36:

    לרוניאלי: מול מחבל אנחנו פתאום שוים, אה? שיויון במוות ובפחד אינני רוצה, אלא ביומיום ובתרבו. כל פעם שאנחנו שרים את הפיוט העצוב שלנו "למה הקץ", למלים של ר' רפאל ענתבי, יהודי חלבי, ולמנגינה של עבד אל רחים מסלוב, מלחין ערבי דגול אני מבין: אני יהודי ערבי, ותרבותי ערבית, אני חש סולידריות עם ערבים מדוכאים (וסולד מערבים מדכאים ורצחניים), ורואה בהם בני ובנות ברית במאבק בקולוניאליזם האירופי ובשליחיו. אז ביי

    

    

    

     אם היית קורא את כל דבריי כאן בפוסט הזה, היית שם לב מן הסתם , שדיברתי כל הזמן על כך שאנחנו

     שווים ביום יום.  יתרה מזאת, אפילו התעקשתי שאנחנו בני אותו עם, אותה דת, אויבים משותפים, וגורל עכשוי זהה.

      אולי שמת לב, אבל בחרת במכוון להתעלם.

      אתה טוען שאתה יהודי ערבי, ותרבותך ערבית. אתה סולד מערבים מדכאים ורצחניים וחש סולידריות עם ערבים מדוכאים.

       גם אני. אני נצר לתרבות מערבית, אירופאית. אני חשה סולידריות עם אירופאים מדוכאים, וסולדת מאירופאים מדכאים

       ורצחניים. בסיכומו של דבר, מה שאני אומרת, זה שכולנו בני אדם, חיים על אותו הכדור, ואם נרחיב את האמפטיה שלנו

       כלפי בני אדם באשר הם אדם, יש לנו סיכוי להלחם בבני אדם מדכאים ורצחניים, ולחיות באחווה עם בני אדם טובים

       ויצרניים. הדוגמא שהבאתי של המחבל, באה לחדד את הרעיון, שאני ואתה חיים באותה מדינה, שנינו יהודים, ושנינו חולקים גורל משותף. מחבל ערבי, מעניין את האם אמא שלו שאתה בא מתרבות ערבית. הוא ירצח אותך בלי לחשוב פעמיים,

   ובלי להתחשב בסולידריות שלך לערבים. ממש כמו שהנאצים הגרמניים לא ממש התענינו מה הרקע הסוציואקונומי של יהודי

   כזה או אחר, אם הוא משכיל או לא, אם הוא ממערב אירופה או ממזרחה. לכן הסולידריות האמיתית שלך צריכה להיות

     כלפי עם ישראל, כלפי היהודים באשר הם, וגם כלפי בני אדם טובים וחפים, מכל הדתות, והצבעים. אני חושבת שהאמירה

      שלך לגבי הסולידריות שלך כלפי יהודים "ערבים" מנכיחה את היותך אתה עצמך גזען.

    

     19/11/08 18:18:

   לערסאל: הקמה של בית דין וירטואלי לסכסוכים וירטואלים בין דמויות וירטואליות זה רעיון גאוני (בודאי יחסית לאשכנזי חיוך). אני זוכר במעורפל תביעת דיבה ריאלית שהגישה מישהי בשנות התשעים על אונס וירטואלי במשחק מחשב קיבוצי...

   וורי ואחרים: אתה כל הזמן מבלבל בינינו (טוב כל השחורים נראים אותו דבר). גם אתם לא עור לבנבן אחד - בשעה שערסאל פוטר כעלילת דם "חטיפת תינוקות" מספרת לנו אשתו של הטריפוליטאי סיפור מכמיר לב על חטיפה מאשכנזים (אז זה קרה, רק לא על בסיס אתני, אה?). ביחד זה נשמע כמו הבדיחה על ההוא שהשאיל לשכנו כד וכשהוא בא לקבל אותו חזרה השכן אמר: ראשית, מעולם לא השאלתי לי כד. ושנית, החזרתי לך את הכד מזמן. לדבריך: לא דיברתי אתך, וגם לא איימתי (חוץ מהאופן שקיומם של אנשים הגונים ובעלי מצפון התובעים שיויון מאיים על האנשים הרעים שמנצלים אותם). לטעמי עמדתך היא ההגונה מכולם, אם הבנתי אותה אז אתה אומר שבוצעו עוולות וקיפוח, ואולי אפילו על ידי בני קבוצה אתנית אחת, אבל מכיוון שהקורבנות היו מכל הקבוצות אין אשמה ואחריות קולקטיבית אלא אישית. עם עמדה כזו ראוי להדיין (אבל לא על חשבון הבלוג של ערסאל המסכן).

   בניגוד לבן זמרה אינני מחפש בקשות סליחה. איך זה נעשה בדרום אפריקה- חקר האמת, סליחה, פיוס - למדתי כאן http://www.kedma.co.il/index.php?id=2109&t=pages

    לרוניאלי: מול מחבל אנחנו פתאום שוים, אה? שיויון במוות ובפחד אינני רוצה, אלא ביומיום ובתרבו. כל פעם שאנחנו שרים את הפיוט העצוב שלנו "למה הקץ", למלים של ר' רפאל ענתבי, יהודי חלבי, ולמנגינה של עבד אל רחים מסלוב, מלחין ערבי דגול אני מבין: אני יהודי ערבי, ותרבותי ערבית, אני חש סולידריות עם ערבים מדוכאים (וסולד מערבים מדכאים ורצחניים), ורואה בהם בני ובנות ברית במאבק בקולוניאליזם האירופי ובשליחיו. אז ביי

    

    

     19/11/08 17:04:

   תמיד הם ימציאו איזה "כולם סבלו" לצד "בעל טריפוליטאי נורא מצליח" כדי לרמות את עצמם ואת האחרים.הברירה היחידה היא מאבק אתני - בדרכי שלום, כמו קינג, או בדרכים אחרות, כמו מלקולם אקס....

    

     יקירי, אני בטוח שלא מרמה את עצמי. הבעל שלי "נורא מצליח" מהרבה בחינות , ומבחינות אחרות ממש ממש

     לא מצליח.

     אין לי עניין להכנס איתך לויכוח של מי סבל יותר... בהבט הזה אני חוששת שהשורשים הפולניים שלי,

     נצר לניצולי שואה שאיבדו את כל משפחתם לוקחים בגדול....

     מאבק אתני? השתגעת? למה? לא חסר לנו מלחמות עם שכנינו הערבים? אתה רוצה לעשות בשבילם את העבודה?

      אם אני הפולניה ואתה המורקאי נמצא עצמינו חלילה מחר מול מחבל, אתה לא תחשוב פעמיים. אתה לא תחשוב

      על ההסטוריה המשותפת שיש בה הרבה כאב ומרירות, אלא על ההסטוריה המשותפת לנו כיהודים, ועל היותנו

      בני אדם. אתה תגן עליי ואני עלייך!

      כשהבאתי את בעלי כדוגמא, זו לא היתה דוגמא למוצלחות שלו כנצר לעדה מזרחית, אלא דוגמא לכך שהתערבבנו כבר.

      שכבר לפני ארבעים שנה האינטגרציה הזו התאפשרה כמו אצלי בשכונת ילדותי. שזה שאנחנו כולנו יהודים, שותפים

      לגורל, ושותפים למדינה, צריך להיות הנר לרגלינו, ולא מלחמת אגו מטופשת בעלת שורשים גזעניים.

      אתה רוצה לאמר שאשכנזים הם גזעניים? ומזרחיים לא? אני אומרת שבכולנו קיימת גזענות, ולכולנו הכלים וכיום לרובנו

      גם הנכונות להוקיע אותה מתוכנו. הילדים שלי הם לא מזרחיים ולא אשכנזים. הם גם וגם. הרבה מחבריהם

      כאלה. כל האנלוגיה שכתבת למעלה לאשה שמתלוננת במשטרה זו דמגוגיה בגרוש.

    

     19/11/08 15:12:
   לבן זמרה: זה יפה שאתה מתלבט בינך לבין עצמך אם תסלח לנו או לא אבל אני באמת לא זוכר שאני מתכנן או חייב או צריך להתנצל לפניך. אשכנזים כקולקטיב לא חייבים לך שום סליחה ובין אם אתה סולח ובין אם לא זה ממש לא מעניין אותי. אם הממסד פגע במזרחים אז בבקשה שיכיר בזה ויפצה אותם אני בכול מקרה לא מתנצל על דברים שלא עשיתי ובטח לא משפחתי. דרך אגב הנבזות של האשכנזים(מסוימים צריך לומר) הביאה לתגובת נגד של נבזות של מזרחים(גם מן הסתם לא כולם) מה שמביא לנבזות של אשכנזים וחוזר חלילה, אם אתה רוצה להמשיך כך אין שום בעיה ככה זה יהיה אבל אני מאמין שרוב המזרחים כמו רוב האשכנזים מאסו בזה.
     19/11/08 15:07:

   לשנירע: לא מגיע לך שום סליחה "מאשכנזים" מגיע לך סליחה מאנשים בממסד שפגעו במזרחים. מעבר לכך שכול מזרחי מקצועי אוהב להשתמש במילה "פריווליגיות" זה הבל הבלים וחוץ מקומץ אשכנזים שהשתלטו על העוגה בצורה לא הוגנת, הרבה אשכנזים מן המניין אכלו פה הרבה חרא כמו גם די די טי ואפילו גניבת תינוקות כמו שמספרת מישהי למעלה.
     19/11/08 15:06:

   אני אכן שמדינת ישראל תכיר בפשעיה ותבקש סליחה

    

   כמדינה

    

    

   על גניבת תינוקות

   על ניסויים בבני אדם

   על גניבת כסף

   על גניבת רכוש

   על גניבת דעת

   על שיכנוע לעליה באמצעים פסולים

   על מניעת עבודה מדורות שלמים

   על מניעת השכלה באופן שיטתי

   על דיכוי ועל גזענות של המישטר

    

    

    

   ולא, כל הדברים האלה אינם חדשים, הם כולם מתועדים, ועוד הרבה ייצא אם יפתחו אל כל הארכיונים.

    

   כל עוד זה לא יקרה שאיש לא יתלונן על גזענות נגד אשכנזים, זה לעג לרש. 

    

    

   (והשטויות של בקשת הסליחה של ברק באמת קצת מצחיקים)

    

    

   זה מה שאני מפה, אחר כך , לפי כנות הדברים ונכונות לשינוי (מודה ועוזב ירוחם) אשקול אם לסלוח לאשכנזים או לא. וזה אכן נתון לשיקול דעתי כנפגע! ולא להחלטה שלכם מתי אסלח ומתי לא.

    

   בינתיים במקום זה אתם מנהלים מסע הסתה (בעזרת הרבה מזרחים) נגד הקורבנות!

     19/11/08 15:04:

   אתה לא מאיים על אף אחד שנירע ויותר מזה חוץ משתיים וחצי תמהונים שום מזרחי לא ייצא איתך לשום מאבק אז תמשיך לקשקש בזנב.
     19/11/08 14:59:

   לבן זמרה ואחרים/אחרות: בכל שיחה עם האנשים האלה, שמספרים לך על זה ש"כולם" סבלו ו"כולם" יכולים להצליח (אבל רק מיעוט יצא עם ההון, הקרקעות, והכוח הפוליטי, חהחהחה) אני מרגיש בסוף כמו אשה (או גבר) שהיתה קורבן לתקיפה מינית, באה לתחנת משטרה להתלונן, ושם יושבים כמה שוטרים שמנים וחזיריים, שכל הקטע משעשע אותם, העובדות הנוראות מצחיקות אותן ("גם לי היה יום רע, מותק"), כשגם הכתבנית החרופה מצטרפת להסתלבטות, והמעמד כולו הוא שחזור של אטימות, אלימות, טמטום, גסות, ורוע. עכשו, למתלוננת (המכונה "בכיינית" במסגרת הקטעים שהחזירים מריצים) יש שתי אפשרויות - להמשיך לנסות את החבורה גם בנכונות גירסתה, גם בהכרח להגיש תלונה, ולקוות לאמפטיה. או להבין שתקוותה להבנה כבר לא תתממש, והיא יוצאת לתכנן מהלכים אחרים נגד המתעללים בה - בתחנת המשטרה ומחוצה לה גם יחד.

    

   מעט מאוד לבנים יכלו להבין ולהזדהות עם המאבק השחור בארצות הברית, ועוד פחות מזה בדרום אפריקה. קשה להאמין שבאתנוקרטיה הישראלית תמצא האליטה השלטת בקרבה - למעט קומץ בעלי מצפון - את גדלות הנפש להבין את מקור זכויות היתר שלה על חשבון המנוחשלים, או את כאבם - או אפילו ללמוד עובדות שהוסתרו מפניה. תמיד הם ימציאו איזה "כולם סבלו" לצד "בעל טריפוליטאי נורא מצליח" כדי לרמות את עצמם ואת האחרים.הברירה היחידה היא מאבק אתני - בדרכי שלום, כמו קינג, או בדרכים אחרות, כמו מלקולם אקס....

    

     19/11/08 14:30:
   גם ברק ביקש סליחה לא מכבר
     19/11/08 13:10:


   דרך אגב, זכור לי שבגין ז"ל, ביקש סליחה מעולי עדות המזרח בנאומיו לפני ואחרי שנבחר לרה'מ,

   וזה היה בתחילת שנות ה80 נדמה לי.... מאז ועד היום עברו יותר מעשרים שנה... ואתה עדיין בוכה?

     19/11/08 12:53:


   לבן זמרא,

   אני מבינה שיש לך צורך עמוק בבקשת סליחה מהאשכנזים.

   הראיה שלך החד צדדית והגזענית, מאד מקוממת.

   ממי אתה רוצה לקבל סליחה? ועל מה בדיוק?

   בעלי הטריפוליטאי, הוא מהנדס במקצועו. ראש צוות בחברת היי טק.

   משפחתו ברחה מלוב ב67 כשהמלך אפשר להם לצאת באישון לילה, בזמן הפרעות

   של הערבים . שכנים שאיתם גדלו, ואיתם חלקו חיים.

   הם ברחו לאיטליה, והגיעו אחרי כמה זמן לארץ. בערך לפני 38 שנים.

   כעולים חדשים הם קיבלו דירה של סוכנות, (קיבלו!!!) ולא היו צריכים לשלם משכנתא.

   הם לא ידעו מילה בעברית, אבל בנחישות למדו, וחינכו את ילדיהם לאהבת הארץ, ולנתינה,

   והשקיעו בהם בעיקר בכל מה שקשור ללימודים. כסף לא היה כמעט לאף אחד.

   אבל כולם חיו באחווה ובצניעות. אני גדלתי באותה שכונה שבה גדל בעלי. חבריי ללימודים

   ולחיים היו מכל קשת הארצות. היתה לי חברה גרוזינית, וחברה תימניה, וחברה פולניה, וחברה

   רוסיה. השכנים לבניין שבו גדלתי, ישבו ביחד במקלטים במלחמת יום כיפור, אני הייתי בת חמש.

   האבות שלנו לחמו ביחד. האמהות חלקו ביחד פחדים וחרדות , מתכונים למאכלים, סיפורים מבית,

   ובעיקר הרבה הרבה אהבה למולדת.

   כולנו למדנו באותו בית ספר, וכולנו היינו חברים.

   היו בשכבה שלנו ילדים מקסימים וחכמים, והיו ילדים "קשים" ופחות חכמים בלשון המעטה.

    מקסימים וחכמים היו מכל קשת הארצות, ומרושעים וחסרי בינה מכל קשת הארצות.

   הרבה דברים איומים נעשו בארץ, אבל גם דברים טובים.

   בסופו של דבר, אנחנו עם אחד, ויש לנו את אותם אויבים. יש לנו הרבה יותר משותף מהשונה.

   וכמו שוורי כתב כאן, אם ננסה ללכת קדימה ביחד, ונחלוק ביחד ביתרונות ובמתנות היפות של כל עדה,

   אז יהיה לנו הרבה יותר קל להתמודד עם העוולות שקורות כאן, ועם המלחמות שמתרגשות עלינו.

   אם אתה נורא נורא זקוק לסליחה, כדי להרגיש צודק, ולהרגיש שאתה יכול לחבור אלינו האשכנזים

   כחלק מאותו עם, אז הנה- סליחה! סלחת? חברים?

     19/11/08 12:23:

   קצת נמאס

    

    

   האתר הזה ואתר רשימות הולך ומתמלא אשכנזים שמסיטים נגד מזרחים שכואבים את הגזענות שמופעלת כלפיהם מאז שנות החמישים.

    

   אני כבר מתחיל לשאות את עצמי אם אתם מכינים פוגרום למרוקאים. הרי בלי זה לא תהיו ממש אירופאים. צריך להרוג כמה יהודים לפני שהופכים ממש לאירופאים ורצוי אחרי שתיית בירה.

    

    

   הסיפור ברור למדיי, אם מישהו יורה על מישהו אחר הוא רוצח אבל אם מישהו רץ אחרי מישהו שירה עליו ומקלל את אימא שלו הוא פשוט בן אדם נורמאלי. זה ההבדל, האשכנזים ירו והמזרחים עכשיו מקללים. זה דבר נורמאלי. וגם בריא. לכולם.

    

   ורצוי כבר שנעלה על השולחן דיון רציני על מה היה (גזזת, חטיפות ילדים, גניבת רכוש וכן הלאה) ונדבר על זה. אחר כך להבין איך זה משפיע על האנשים היום.

    

   רק אחר כך נוכל להתקדם ולעבור דף.

    

   אבל בלי התמודדות השד האשכנזי ירדוף אותנו עוד הרבה שנים.

    

   תפסיקו לפחד, אשכנזים, ותראו שאפשר לדבר על זה, לבקש סליחה וגם לקבל סליחה. 

     19/11/08 11:08:

   לייתוש עוד משהו: אמרת שפרס נובל הוא פרס שאירופים מעניקים לאירופים על פי קריטריונים פנימיים, למרות שאתה מגזים יש מידה לא מבוטלת של צדק בדבריך ואני אומר לך שאפו. גם הטענה שלך שאירופה עשירה בגלל שהיא ניצלה עמים שלמים היא נכונה רק בצורה חלקית משום שיש באירופה הרבה דינמיות והתפתחות תעשייתית שהביאה לשגשוג הכלכלי, אבל בגדול אין ספק שאתה צודק.
     19/11/08 11:02:

   ייתוש אמרת כמה דברים נכונים ועם זאת קשקשת הרבה שטויות מאיפה נתחיל: קודם כול יש משהו בדבריך שבנוער הנרות יש אספקט דוחה של הווי האשכנזי ואני מסכים איתך בזה אבל אני מציע לך לשכוח שגם בהווי המזרחי יש דברים דוחים ומסלידים ומן הסתם כמזרחי אתה מודע להם טוב ממני. בקשר לעלאק זלזול שלך ביהודים הפולנים אתה מתגלה כאן בכול טיפשותך משום שלא רק שהיו המון יהודים פולנים בערים הגדולות(הרבה מעבר לשיעורם באוכלוסיה) גם יהודים שגרו בשטייטל ברובם היו משכילים וידעו לפחות4 שפות(יידיש, עברית,פולנית , וגרמנית) ובוא אני יחדש לך עוד משהו יהודים בשטייטלים היו הרבה יותר משכילים ברובם מכפרי דני או הולנדי או בריטי ככה שיוצא שאתה קשקשן . עכשיו ההצעה שלי היא שבמקום שהמזרחים יסתכלו על האספקטים הדוחים של האשכנזים והאשכנזים יעשו אותו הדבר עם המזרחים יש להתחיל להסתכל על הדברים הטובים בכול קבוצה(וכן בכול קבוצה יש דברים טובים וזה כולל גם את הערבים בישראל שיש כלפיהם זלזול גורף) ולנסות לאמץ פחות ראייה סטיגמטית וגזענית שבסוף יום פוגעת בכולנו.
     19/11/08 10:12:

   לוורי- מסכימה עם כל מילה!

    הויכוח שבדיון כאן, הוא בעיני יותר אמוציונאלי מאשר מושכל. הדיון האינטלקטואלי מחפה על התלהמות הדדית מיותרת לחלוטין.גזענות זה סוג של תופעה אנושית מותנית. היא קיימת בכולנו ברמות שונות, והסיבות לה הן תלויות תרבות, והקשרים פסיכולוגים וסוציולוגים, ובעיקר קשורותלתפיסת האינדיוידום את עצמו בתוך מארג של קבוצות. הכוח של ישראל הוא גם המכשלה. דהיינו- עם המורכב מקיבוץ גלויות. היה לנו מן הסתם הרבה יותר קל לחיות כאן, אם כולנו היינו כמקשה אחת, באים מרקע זהה, ומשבט אחד. מעניין שמלכתחילה היהדות היתה מורכבת משבטים, ומזרמים שונים.אני תמיד טוענת שזה שירת את העם שלנו לצרכי השרדות על הצד הטוב ביותר, משום שרב גוניות מאפשרת התפתחות של תודעה, ומחשבה. אמנם כח האחווה של השבט הוא כח לא מבוטל, אבל הוא הרבה פעמים מוביל לחשיבהעדרית ומכאן להתפתחות איטית . הפוריטניות וההתנהלות העדרית בכלל לא מאפיינת דווקא את עדות המזרח או המערב.היא מאפיינת בעיקר קבוצות הנתונות להתנהגות והתנהלות דתית. היחס המפלה, והמתעלל לנשים למשל, קיים גם בתרבות המזרחית וגם בתרבות האשכנזית,ואפשר לראות את זה בעיקר בתוך קבוצות המחוברות לתיאולוגיה.אצל האשכנזים הדתיים החרדים, נשים חיות חיים אומללים לא פחות מאשר אצל הדתיים המזרחים.לעומת זאת, חברה משכילה, גם אם היא ייצרנית, לא תמיד מצליחה להיות גם אנושית וטובה.ההתגוששות שיש כאן בניסיון לבדוק לאיזה קבוצה יש יותר "נאורות" , ולמי יש יותר יתרונותקוגניטיביים תלויי תרבות מוצא היא התגוששות מיותרת ומתלהמת.מי שהקים את המדינה היו כל העולים, וכולם כאחד הגיעו לכאן תשושים ועייפים, רעבים, ומוכיטראומות. בעקבות הקושי נעשו כאן דברים איומים ונוראיים כמו גם דברים מופלאים.דרך אגב, לא רק תינוקות מעדות המזרח נחטפו , סבתא שלי ילדה תינוקת בריאה בביח בארץ בסוף שנות החמישים, והיתה כמסוממת במשך שבועיים, וזוכרת הכל מעורפל, אך פתאום אמרו לה שהתינוקת חלתה ומתה. לימים כשניסינו לברר מה קרה שם, קיבלנו מסמכים מזויפים מביח' ראשי בארץ, כמו גם תעודת פטירהמפוברקת (בדוק) +ציון שהתינוקת נולדה בכלל בביח' אחר. לא נמצא עד היום שום קבר.התברר לנו שהיו מקרים של גניבת תינוקות גם של אשכנזים כמו סבתא שלי שתחיה, שהיא ממוצא פולני.הרוע והסיאוב הוא לא רק מנת חלקה של קבוצה ספציפית כזו או אחרת, כמו גם נאורות וקוגניציה.ביום שנדע להפסיק עם ההתגוששות האין סופית הזו, ונסכים להתערבב ביחד כעם אחד, ולשתף ביתרונותהיחסיים התרבותיים של כל מוצא , להתחלק בהם, ונתעלה מעל דעות קדומות ובדלנות טבעית, נוכל ביחד להתגבר על כל האויבים שלא מבית. 
     19/11/08 09:36:


   ערסאל,

    

   אתה מומשל למאמין בדת,שמסרב להתיר את אחיזתו הנוראית משקר ובעיקר מחוסר מוסר.

    

   בוא תלמד משהו על אירופאים-הם המציאו לעצמם פרס נובל,קבעו לו קריטריונים פנימיים ומן הסתם מעניקים אותו לעצמם.

   כדיי שכמוך יהנו מריח הנפיחות של עצמם.

   כך גם לגביי מבחני איי קיו-אשר מן הסתם קובעים שהם חכמים יותר מהאדם השחור- http://booksefer.net/catalog.php?id=18081. מיתוס האיי קיו /ג'פרי בלום.

    

   דבר שני-את כל העושר כביכול האירופאי,שאתה מתעקש לייחס גם למזרח אירופה(גם אני גם אני),הושג על ידי כיבוש,שיעבוד ורצח של עמים אחרים ושחורים.

    

    דבר שלישי-אין לי שנאה כלפיך-אני זועק על חוסר צדק ובעיקר כועס ומאוכזב מהפתוס שאתה מפגין.

    

   דבר רביעי-אך אתה משיג שאינני משכיל,לא שזה משנה כי ברמת המטאפורה מזרחי הוא לא משכיל.אשכנזי נחשב מלומד רק על שום צבע עורו,גם אם אדיוט גמור,שוב כי את הסמכות לקבוע ולדון להשכלה יצרו אשכנזים שמעדיפים להעדיף רק עצמם בכל.או כמו שהמרצה (אתה תציע:הדימיונית) שלי אמרה:מזרחי עם השכלה שווה לאשכנזי בלי השכלה ברמת הסטטוס והדימוי החברתיים.

    

   דבר חמישי-חשוב לך שיהיו מזרחים מפגרים עם רצון,(וכמטאפורה ללבנים שרוצים בתוך תוכם שיהיו שחורים מפגרים) על מנת שאתה כאדם לבן תוכל להמשיך להתבשם מנפיחותיך,כי זה מאוד יחסי כל העניין זה של סטטוס.חלוקת משאבים,מלחמה על משאבים וסטטוס.

    

   דבר שישי-למרות הכל אני מעריך אותך על כך שאתה לא מפחד להישמע מכוער, שקרן וטיפש כי ככה האמת והגועל הלבן נחשפים-בארה"ב באופן מואץ יותר ומוצלח,כמו שבארה"ב שנים השלטון נתפס ע"י איריים פה זה על ידי פולנים,מזרח אירופאים עם השכלה בגרוש-פרס רבין,שמיר.

    

   האמת כואבת אני יודע,בתור אדם לבן אדם תמותג כתוקפן,אופרסור,מדכא ובעל פריווילגיות ע"ח אחרים,אתה עכשיו בשלב ההכחשה\כעס,לגלות שמזרחים הגיעו ארצה משכילים יותר והפכו על ידי משפחתך המורחבת למפגרים בעלי רצון לפתוח עסק.

    

   דבר שביעי-לרחל,רייצ'ל-תודה שחשפת את צביעותך לאחר ניהול התכתבות מנומסת בדואר האישי-זאבה בעור של כבשה.

   שוב כמטאפורה למיתוס האם היהודיה והגזענית מסתבר שמתבכיינת על השואה,אבל בסתר מעריצה את התרבותיים מגרמניה.

    

   אני מבין שאת כועסת ומפחדת מאובדן הססטוס המעמדי שלך,את מגלה שאין מתנות חינם (כי אתה אשכנזי).

   אני ממליץ לטמטום שלך את הספר "אוריינטליזם" לאדוארד שריד.

    

    

     19/11/08 09:03:

   אני חושב שניר שאתה צריך לצאת מהסרט שלך רוב האשכנזים לא חושבים שבגלל שהם באו מאירופה הם גאונים גדולים כמו שרוב המזרחים היום בכלל לא מתביישים במוצאם. ההבחנה שלך שלך שעגנון ומיצקביץ הם תרבות ועירית לינור היא לא נראית ברורה וגם בהולנד צרפת ושאר המדינות המערביות היו יוצרים בינוניים אין פה שום דבר חדש. אני לא בא להעלות על נס את עליונותם של האשכנזים כי אני לא מאמין בה אבל אני בוודאי לא מאמין בנחשלותם, ויותר מזה גם הראייה הפרימיטיבית של ישראלים את מזרח אירופה כנחותה היא משעשעת במקרה הטוב ופתטית במקרה הרע(זה תופס  כמובן גם לגבי העולם הערבי שיש בו יצירות גדולות אבל הציבור הישראלי הן המזרחים והן האשכנזים דוחים אותו).
     19/11/08 08:10:


   שנירע נגד ערסאל?

    

   תביעה מעניינת של שתי ישויות ווירטואליות, אולי בבית משפט ווירטואלי, אבל את גזר דינך, על כל ההשמצות תקבל בבית הדין של החיים דווקא. (אילו היית מזדהה בשם, ואילו אני והציבור שאני משתייך אליו לא היה  מי שהושמץ כאן ולא להפך, אפשר שאפשרות התביעה אמנם הייתה קיימת, אבל על עלילות דם תובעים את אלה שנפגעים ידידי, וזו מערכת של הרבה מאוד אנשים שתרמו את חייהם כדי לקלוט במדינה הזאתי נבלים כמוך, ושל מי שהחדירו בך את השקרים ואת כל האוולת).

    

   אתה ושכמוך ילמדו יום אחר (אני חושש שהיום הזה לא ממש רחוק, לצערי), מי חי במדינה הזאת בזכותו של מי.

    

    

    

     19/11/08 07:51:

   צטט: וורי 2008-11-19 00:56:55


   לשניר רפה השכל שלום כול כך הרבה שטויות כמו שכתבת לא ראיתי הרבה זמן ובוא נתחיל עם ההשוואות המטומטות שעשית שמראות לנו בדיוק מה הרמה שלך, אתה אומר ואני מצטט מה לעשות שמחפוז יותר טוב מעירית לינור שלכם וואלה יופי  מטומטם אפשר לחשוב מי זאת עירית לינור, אבל ההשוואה האמיתית היא מחפוז מול עגנון עכשיו הויכוח הוא קצת יותר בעייתי נכון חבריקו? בוא נמשיך עם ההשוואה המטומטת קצת פחות שלך של דרוויש עם חיים חפר יכול גאון הדור שדרוויש יותר מוכשר אבל איפה הוא ואיפה יהודה עמיחי?. בוא נעבור להבלים האחרים שלך הזילזול באוסט יודן מה רפה שכל כמוך יודע על פולין למשל? האם קופרניקוס הוא קוטל קנים? או אולי הפיזיקאי הגדול שיינדיצקי? ומה עם אדם מיצקביץ? האם אתה יודע שיותר ממיליון יהודי פולין היו עירוניים  והיוו נדבך חשוב בבורגנות הפולנית? האם אתה מודע לכך שהיה חוסר פרופורציה מוחלט בין מספר הרופאים היהודים לשיעורם באוכלוסיה? ואולי אתה מזלזל במקרה בברית המועצות, שזה די מוזר בהתחשב בכך שהיא נתנה לעולם אנשים כמו דוסטויבסקי וטולסטוי ולא נדבר על יהודים כמו קפיצה ואיגור תם(מדענים שזכו בפרס נובל בהנחה ומוחך הרופס לא ידע זאת) וסופרים כמו בוריס פסטרנק(יהודי גם כן) ולא צריך להזכיר כמובן שיהודי ברית המועצות היו האוכלוסיה המשכילה ביותר במדינה האדירה הזאת.כמובן שאין להכיבר מילים על יהודי מערב אירופה ככה שיוצא שאתה די תם וקצת מטומטם שלא על מה הוא מדבר בכלל(מאפיין מובהק של טימטום). ודבר אחרון שאלת אימא האם אפשר כבר לבכות? זה קצת מוזר כם אני לא טועה אתם עושים זאת 60 שנה ולא נראה שאתם בדרך להפסיק.

   תודה על התמיכה, כבר חשבתי שאני לא בסדר שניסיתי להעמיד אותם על מקומם, וקבלתי בקורת שנסתה להביא אותי לרמתם.

    

   כמה מרנין שיש עוד משהו שהאוולת הזאת של שלושת החברים (הם לא שניים בשיח אגב), הרגיזה אותו.

    

    

    

     19/11/08 05:19:

   ערסאל - "חטיפה" כותבים ב-ט, (לא "חתיפה", אני מוריד לך עוד שתי נקודות). זה נורא פשוט: אם תאשים אותי בעלילות דם ותשים בפי דברים שלא אמרתי אני אתבע אותך. תתווכח עם דברי כמה שאתה רוצה, אבל לא עם השמצות מומצאות. מצחיק שאתה מביא את אל-חוואריזמי - כשהזכרתי כאן אותו כאן לראשונה לא שמעת עליו וכינית אותו בזלזול אבו-חמסה. בכל התייחסותי אליו כתבתי מוסלמי חוץ מהאחרונה. נכון הוא פרסי, הוא כתב בפרסית ובערבית ובודאי היה חלק מהמרחב התרבותי הערבי-מוסלמי הנאור ששלט אז, ושירת מלך ערבי משושלת ערבית. אםפ זו הטעות העובדתית היחידה שמצאת אצלי מצבך רע מאוד.

    

   מחאה ומאבק אינה בכיינות - לא אצל מרטין לותר קינג, ולא אצל אובמה, מנדלה, או בן הרוש. והכי מצחיק - התרבות האשכנזית, שבכיינות ורחמים עצמיים (מוצדקים, אגב) הם סימן ההיכר שלה ("שמיים בקשו רחמים עלי", "הכוכבים רימו אותי", שירת יידיש), שעושה שימוש ציני ובכייני בזכר השואה כדי לתבוע מונופול על להיות-קורבנות אפילו מ"דור שלישי" (איזה מושג בכייני ומעוות), שסבורה שזקן נכה זכאי לקצבה רק אם הוא מ"שם", שמייללת כל הזמן "העולם כולו נגדנו" - לתרבות כזו יש את החוצפה להאשים את מנושליה בבכיינות

    

   וורי - יש כאן דבר נורא מוזר. טענתי היתה ונותרה כי הרעיון להתייחס לקטגוריה גאוגרפית כמו אירופה כתו תקן תרבותי שמבטיח איכות, ולהתלות במוצא אירופי כדי לשכנע את עצמך ואחרים שאתה "נעלה" ו"נאור" ולכן לתבוע ולקבל זכויות יתר - זו שטות מוחלטת. והנה אתה מסכים עתי (בעילגות): ההשוואות שהבאתי היו התרסה כנגד מדרגי תרבויות (בפרט כשהם מגלים בורות משוועת כלפי התרבות אותה הם מדרגים כ"נחותה"). אתה הוכחת בדיוק את דברי - עגנון ומחפוז עומדים יחד במחנה ענקי הרוח, כמו גם מיצקביץ ודרוויש, ואילו לינור ודומיה נמצאת בצד הזבל הספרותי כמו אלפי יוצרים מסוגה ומרמתה, מאירופה, אסיה, אפריקה, אמריקה... זה שלא הבנת את דברי לא מפריע לעובדה שחיזקת אותם. תודה

     19/11/08 00:56:

   לשניר רפה השכל שלום כול כך הרבה שטויות כמו שכתבת לא ראיתי הרבה זמן ובוא נתחיל עם ההשוואות המטומטות שעשית שמראות לנו בדיוק מה הרמה שלך, אתה אומר ואני מצטט מה לעשות שמחפוז יותר טוב מעירית לינור שלכם וואלה יופי  מטומטם אפשר לחשוב מי זאת עירית לינור, אבל ההשוואה האמיתית היא מחפוז מול עגנון עכשיו הויכוח הוא קצת יותר בעייתי נכון חבריקו? בוא נמשיך עם ההשוואה המטומטת קצת פחות שלך של דרוויש עם חיים חפר יכול גאון הדור שדרוויש יותר מוכשר אבל איפה הוא ואיפה יהודה עמיחי?. בוא נעבור להבלים האחרים שלך הזילזול באוסט יודן מה רפה שכל כמוך יודע על פולין למשל? האם קופרניקוס הוא קוטל קנים? או אולי הפיזיקאי הגדול שיינדיצקי? ומה עם אדם מיצקביץ? האם אתה יודע שיותר ממיליון יהודי פולין היו עירוניים  והיוו נדבך חשוב בבורגנות הפולנית? האם אתה מודע לכך שהיה חוסר פרופורציה מוחלט בין מספר הרופאים היהודים לשיעורם באוכלוסיה? ואולי אתה מזלזל במקרה בברית המועצות, שזה די מוזר בהתחשב בכך שהיא נתנה לעולם אנשים כמו דוסטויבסקי וטולסטוי ולא נדבר על יהודים כמו קפיצה ואיגור תם(מדענים שזכו בפרס נובל בהנחה ומוחך הרופס לא ידע זאת) וסופרים כמו בוריס פסטרנק(יהודי גם כן) ולא צריך להזכיר כמובן שיהודי ברית המועצות היו האוכלוסיה המשכילה ביותר במדינה האדירה הזאת.כמובן שאין להכיבר מילים על יהודי מערב אירופה ככה שיוצא שאתה די תם וקצת מטומטם שלא על מה הוא מדבר בכלל(מאפיין מובהק של טימטום). ודבר אחרון שאלת אימא האם אפשר כבר לבכות? זה קצת מוזר כם אני לא טועה אתם עושים זאת 60 שנה ולא נראה שאתם בדרך להפסיק.
     18/11/08 23:39:

   לא הצלחתי להתאפק, השטויות של האיש הזה בלתי נסבלים לגמרי:

    

   את העלילות על חתיפת גופות, ניסויים רפואיים וכו. לא מצאתי ראויים לתגובה, הבורות שלו לעומת זאת בהחלט ראויה לתגובונת: (אגב, עלילותיו קצת מזכירים עלילות דם של ימי חושך בכל מיני מקומות בעולם, אשר שימשו בסיס לפרוגרומים שעשו כל מיני נשמות טובות באבותינו).

    

   הוא אומר: "מושג האלגוריתם הומצא על ידי איש מדע ערבי, מה יש"

    

   והעובדות הן:

    

   שאת האלגוריטם המציא :

    

   "Khwarizmi (Mohammad ebne Mūsā Khwārazmī ) and He was a Persian "

    

   כלומר , ממציא האלגברה היה פרסי, והפרסים אינם ערבים, ואף פעם גם לא היו כאלה.

     18/11/08 19:34:

   לרוניאלי: מדובר באי הבנה, המלצתי על ספר לאחד המגיבים שכינה עצמו "אי של אי שפיות". את כמובן שפויה מאוד בעיני (עובדה שאת מעדיפה חריימה: איך תמיד דיון על תרבות מדרדר לקולינריה כשמגיעים ל"עולם השלישי"). וכל הכבוד לחיילים ששוכבים עכשו בבוץ. לאחר/ת: כמובן שאנשים מדברים כדי לשכנע ולהשתכנע (או לפחות ללמוד וללמד) גם כשהטונים עולים. למה לאבד תקווה? אני בהחלט מקווה ומתפלל לאלוהים שמישהו או מישהי, בעקבות העובדות שמניתי (ושאשמח להפנות לסימוכין שלהן לכל ספקן/ית בהודעה פרטית), יאמרו לעצמם: רגע, רגע, לא היינו מודעים בכלל ש... נערכו ניסיונות רפואיים קטךניים בחולי גזזת מבני עדה מסויימת, ששיעור בעלי ההשכלה העל תיכונית בקרב עולי עיראק עלה אבסולוטית על מספרם ביישוב הקולט, שהמעברות היו רחוקות מלהיות "סלאח שבתי" - עם שוטר בשער שמנע יציאה לא מאושרת בשעות הערב, שהפערים האתנים בחינוך אינם מצטמצמים כלל זה שלושה דורות, שמשנתם של שני פרופסורים חתני פרס ישראל לחינוך שקבעו שילדים מרוקאים הם מפגרים ושטופי זימה, והמליצו על הפרדתם מאמם - נלמדת ומיושמת עדיין, ואפילו - כן אפילו - שמושג האלגוריתם הומצא על ידי איש מדע ערבי, מה יש

    

   ומעל הכל - שהעובדות הללו (רק על קצה המזלג, יש כל כך הרבה), והסתרתן השיטתית, עשויות לזעזע, להכאיב, לעורר מחשבות ופרשנויות ביקורתיות (שונות מהתעמולה בה הוזנו, זה לא בושה לחשוב לפעמים אחרת) גם על מבצעיהן וגם על מכחישיהן וגם על מי שהרויח מהן, דוקא אצל אנשים ש"הצליחו" כביכול, כמוני באתנוקרטיה שבניתם

    

   יש לבתיה גור ז"ל ספר בסדרת הבלש שלה בשם "רצח בדרך בית לחם". יש בו תאור ספרותי מצמרר ומכמיר לב של אשה, שהרשויות מבשרות לה שבתה התינוקת נפטרה. כשהיא מתעקשת לקבור אותה, היא מקבלת קופסת קרטון עם ה"גופה". כשהיא מתעקשת לפתוח אותה, וגוברת על התנגדות ה"שליטים", היא מוצאת בקופסה צרור בגדים ישנים.... לא חלמנו את זה, גבירותי ורבותי מכחישי אסוננו, המכיריםאת מושג האמפטיה רק כשהם תובעים אותו לעצמם. תתביישו

    

     18/11/08 17:29:


   הרשה לי הערה צדדית קלה.

    

   ה"ה קופרניקוס טולסטוי דוסטויבסקי וגורקי- אינם מבני עמנו, ומוטב שלא ננכס את הישגיהם לעצמנו.

   גם ההונגרים המפוארים והאנטישמים שהצליחו להביא את ד"ר הרצל מההתבוללות אל החזון הלאומי היהודי - אינם יעולים להוות דוגמא או טענה בויכוח [המיותר לטעמי לחלוטין] שאתה מנהל עם הבובליל התורן שלך.

   אתה מעלה בדעתך שתשכנע אותו? תשנה את דעתך בגלל משהו שהוא יכתוב?

    

    

     18/11/08 17:20:
   מסכנים את חייהם כמובן, סליחה, דיסגרפיה קלה...
     18/11/08 17:18:

   לגברת שנשואה לטריפוליטאי - מגיעה לך מדליה. ובעקבות דבריך גם ובעיקר לבעלך! כה לחי! אי של אי שפיות: שאלות החשובות זוכות לתשובה מעניינת בספרו של ג'ארד דיאמונד "רובים, חיידקים, ופלדה" שיצא בעם עובד

    

    

    

    

    

   אי של אי שפיות?

   בנתיים בתוך כל חילופי הערס, הנאצות, והפגנת ה"שלי יותר גדול משלך"... האינפנטילי שיש כאן, הכוללת

   כמיטב המסורת הגברית הטיפוסית- מלחמת כוח מטופשת שמוטב לה שיאבד עליה הקלח מזמן, וחילופי דברים

   איומים מתנשאים, וגזעניים שאין הדעת סובלת,

   בנתיים אם כן, אני מיישמת בחיי האישיים את השפיות האפשרית .

   ילדיי דרך אגב, הם מזרחים או אשכנזים? שחורים או לבנים? דור רביעי לניצולי שואה או דור רביעי לניצולי

   פרעות 67 בלוב בעקבות המלחמה כאן? דרך אגב, בקידוש של יום שישי שהייתי נוכחת בימי ילדותי בבית סבי הפולני ז"ל,

    נאמרו מילות התפילה הפלא ופלא- אחת אחת זהות למילות התפילה בבית חמי הטריפוליטאי ז"ל...

    ההבדל היחיד המרגיז בשבילי הוא שהחריימה הטריפוליטאי ממש , אבל ממש הרבה יותר טעים לי מהגפילטע פיש.

   ראבק, ילדים, תתעוררו! החיילים שנמצאים עכשיו בחזית ומסכנים למען שניכם את חייכם, ולמעני ולמען כולנו,

   הם נצר למרוקאים, פולנים, רומנים, תימנים, צ'רכסים, אתיופים, תורכים, רוסים, אמריקאים, עיראקים,

   ועוד ועוד....

   אני אוהבת אתכם. אולי באמת אני לא שפויה.

     

    

     18/11/08 12:16:
   אגב, יש לכתוב "אנלפביתיים" ולא "אנלפבטים". אני מוריד לך שתי נקודות
     18/11/08 12:15:

   טוב, זה לא בושה לא לדעת. זו בושה להיות יהיר. הערך באנגלית אומר שאוסט-יודן היה כינוים של יהודי מזרח אירופה. הוא אומר גם שתעמולה אנטישמית כוונה כנגד אוכלוסיה זו. הוא כמובן אינו אומר, ואינו יכול להגיד, שזהו מונח שנטבע או זוהה עם תעמולה אנטישמית ונאצית, מכיוון שכתביהם של הרצלף נורדאו, ואחרים מלאים במונח זה.... בכלל, שווה לעשות חיפוש לפני שמתרברבים, או לקורא איזה ספר (הדבר המרובע הזה, מכיר? נניח "רקוויאם גרמני". גם בצכתבי קפקא למקס ברוד מופיע באוסט-יודן כציון נייטרלי). פרופסור אבינרי, למשל, משתמש במונח הזה כמייצג לא אנטישמי חלילה כאן

   http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=14663

    

   את הכפפה שלי לא הרמת. בניסיון הראשון שלך לברר עובדות שגית באופן מביך. את ה"דיון" "סגרת" בנסיונות נאצה פתטיים (פיגור סביבתי טיפוסי?). אני די בטוח שיש לכם פתגם כזה: זה לא בושה לטעות, זה בושה להודות

    

    

    

     18/11/08 12:02:


   תגובה קצרה ובהחלט אחרונה לנודניק מעלי:

    

   להלן הגדרה שנלקחה מיד ושם (מוסד זניח בהקשר של השואה).

    

   היא אומרת כך, ה"איסט יודן" (מושג שחוזר בכל תגובה של המגיב הזה), הם:

    

   Ostjuden - The reference is to Jews who migrated from Eastern Europe, particularly Poland, to Germany. Anti-Semitic propaganda in the period of the German Empire and the Weimar Republic was directed against these Jews.

    

   זה אמנם באנגלית, אבל היא די מובנת.

    

   תרגום יעלה לך כסף.

    

   באופן כללי, אני לא מגיב לך יותר, אני לא מוצא הצדקה לכך, השינאה והבורות הפכו אותך לסתום,דו שיח עמך  בלתי הולם לגמרי. (בסטנדרטים האנלפבטיים שלי).

     18/11/08 09:33:

   תשמע, יש בספר משלי קטע כזה שאפשר לקרוא לו פרדוקס הכסיל: בפסוק אחד כתוב "אל תען כסיל כאוולתו פן תדמה לו רק אתה", ובפסוק שאחריו: "ענה כסיל כאוולתו פן יהיה חכם בעיניו". אני לא מוצא בדברי כלל שנאה, אלא חשיפה כואבת של עובדות לא נעימות שהושכחו, הודחקו, וגומדו, לצד השאלה הנוקבת, למה הן מוכחשות, מודחקות, מגומדות. זה מתחיל בבניית דימוי (מדומיין ומנוגד לעובדות היסטוריות, שחלקן הזכרתי) של נחשלות הומוגניות בכל קהילות יהודי המזרח, עובר דרך כינונו של דימוי של "עליונות אירופית משכילה ונאורה" גם לצאצאי האיסט-יודן, ומסתיים באי ידיעה שחצנית דוקא של החברה הישראלית ומנגנוניה.

    

   עכשו אני נותן לך אתגר: על כל עובדה לא נכונה בדברי אני תורם 100 ש"ח לארגון החביב עליך (קו-קלוקס-קלאן?). על כל עובדה שסברת שהיא לא נכונה והראיתי לך שהיא נכונה, אני מתנצל כאן ובהודעה פרטית לכל מי שצפה בבלוג. אה? סתם, לדוגמה, נפתח באיסט-יודן, מושג של הרצל, נורדאו, והיהדות המרכז אירופית בכלל, שאין כל קשר בינו ובין גבלס והיטלר (ששנאו ולא הפרידו בין יהודים ממזרח אירופה, מערב אירופה, יוון, או טוניס. בניגוד לך) - הרמיזה שלך היא על גבול ההשמצה הבלתי חוקית, אבל אנחנו בחינוך עסקינן. עוד דוגמה (גם לתערובת של בורות ויהירות המאפיינת את דבריך): הניסויים הרפואיים חסרי האחריות והרשלניים לא בוצעו בתימנים, ושום ועדה לא ביטלה אותם כ"שמועה" -להפך, המדינה מפצה את קורבנותיה על פי חוק. עיין בויקיפדיה העברית בערך "גזזת" ובמראי המקום המדעיים בו. תראה שהקלילות הלא חיננית שבה פטרת טרגדיה נוראה של אנשים אינה במקומה (ובהחלט מסבירה זעם, עבור מי שחזר לא מזמן מהלוייה של וד קורבן הניסוים האלה - רביעי במספר - במשפחה). וכו וכו וכו

    

   לגברת שנשואה לטריפוליטאי - מגיעה לך מדליה. ובעקבות דבריך גם ובעיקר לבעלך! כה לחי! אי של אי שפיות: שאלות החשובות זוכות לתשובה מעניינת בספרו של ג'ארד דיאמונד "רובים, חיידקים, ופלדה" שיצא בעם עובד

    

    

    

    

     18/11/08 09:10:

    

   הי רונית, אני מצטער, לא אשמתי, החברים האלה לא קרו את כל הפוסט, נטפלו לקטע אלגורי שמסומן בצהוב, (ומוסבר מיד בהמשך כי התוכן הוא אלגורי, אבל הם לא הגיעו להסבר כלל מתוך שטחיות שמאפיינת אנשים שמחפשים ערוצים לשפוך את השנאה שלהם בכל פורום), והפליגו למשא של הכפשות גזעניות כלפי חלקים שונים של היהדות האירופית, שמתבססים בחלקם על אמירות ששאלו מגבלס והיטלר (ה"איסט יודן" למשל), ומפגינים בורות בקשר לעובדות היסטוריות אלמנטאריות וחוסר הבנה בסיסי של הקשר שלהן לתהליכים הסטוריים.

    לא מפתיע אותי קיומם של אנשים בורים, תמיד הנחתי שיש כאלה, למרות שבחיי היום יום שלי לא התחככתי בהם יותר מידי עד היום.מה שכן הפתיע אותי, זה השנאה החשוכה והבלתי מרוסנת שהאנשים האלה חשים כלפי "האשכנזיות", ויוצאי אירופה המזרחית, ה"פרימיטיבית", כהגדרתם, ש"פיגרו", מינוח של אחד מהם, את יוצא צפון אפריקה בכוונה תחילה ואף עשו בהם ניסויים רפואיים אגב רציחתם השיטתית, (גם זה מופיע באחת התגובות). האיש הזה כמובן מתכוון למעשים שונים שעשה הממסד האשכנזי ביהודי תימן, טענות שנבדקו על ידי מספר רב של וועדות חקירה, (היית חבר באחת מוועדות החקירה הממשלתיות בעניין זה). הדבר הזה אינו נכון באופן מוחלט, מעולם לא בוצע ניסוי רפואי בתימנים שעלו לארץ, הטענה כל כך מופרחת, שאין טעם לדון בה (למרות שבזמנו בדקתי אותן לעומק, ומצאתי שהם להדם, נדה קשקוש מוחלט חסר בסיס לגמרי).

    

     18/11/08 02:02:

   אני קוראת את חילופי הדברים הנאמרים כאן, בשקיקה מחד, ועם מעט קבס מאידך...

   אני מתארת לעצמי, שהתגובה שלי היא אמנותית. פוסטמודרניסטית(כמובן שגם רגשית)

   . אפשר לראות גם את כל הדיון כאן ככזה. "הנמוך והגבוה בכפיפה אחת", הכל מתערבב כאילו

   היה זה עוד סיפור פרי עטו של אתגר קרת נניח.

   השקיקה שלי אל מול תחושת הקבס, השעשוע שהטקסטים שלכם יצרו בי, לעומת האימה והכאב.

   הדיון המושכל שלכם, אל מול הנאצות וההפלצות.

   הצורך שלי להעיר ולהאיר לכל אחד מכם ולהגיב דעתי, לעומת הבחירה שלי ללכת לשתות קפה,

   אני, נצר לניצולי שואה, פולניה, נשואה לטריפוליטאי.

     17/11/08 23:14:


   לשנירע(ל),פאנקי נוד,וליתוש הביצות:  אם אכן האדם הלבן,כולל היהודי "הלבן",שולט ברוב העולם,כבר מימים ימימה.

   ומפאת עובדה זו,מותיר את האדם "השחור" בצורה כזו או אחרת של נחשלות קבועה,ולאורך מאות שנים מקבע מוסכמות גלובליות בעלות גוון "לבן" שבתורן מקבעות מוסכמות ("סטיגמות") מגה-תרבותיות כגון "ההשכלה האירופית" מול "הבערות ונחשלות המזרח",בין אם זה סינים צהובים או מרוקאים עם סכין (ושלט רחוק, לקאדילק החדשה שקנה על חשבון אשתו והילדים, ולמטען חבלה).

   אז אם כן,למה? איך קרה שהאדם "הלבן" השתלט על העולם,אלוהים (ההמצאה הגרועה בהיסטוריה) החליט?

   בשביל לבנות תשובה הולמת לכך צריך לגשת די אחורה בזמן,ולהתקדם עם העובדות קדימה,עד שמגיעים ל:   חארות שמטנפים את המין האנושי. יש מיליונים רבים של כאלו,אבל אתם גרועים פי כמה:אתם יהודים,וישראלים.וגם אני.לכן אתם אויבים גדולים למדינה ולעם הרבה יותר מאשר הגויים (והמתנחלים)...אתם האסון והסיוט המתגשם של החלום:מדינת ישראל.מדינה טובה לכל אזרחיה.

     17/11/08 11:38:

   אני שב ומפרסם פה מילה במילה את מה שכתבתי לך במקום אחר. לא היית מסוגל להבין את זה שם, ואין סיבה להניח שתבין זאת כאן. אבל אולי כמה מקוראיך יחשבו שוב על "אמיתות" בדויות ועל האינטרסים שהן משרתות - 

    

   כל פעם מדהים אותי מחדש האופן המחוצף והפתטי שבו חבורה של אשכנזים די מטומטמים (אולי מספיק בעצם להגיד אשכנזים) יודעים ומתגאים ולוקחים בעלות מובנת-מאליה על הקידמה, הנאורות, התרבות והטכנולוגיה ה"אירופיות" רק בגלל שהם צאצאים של (בדרך כלל) קהילות יהודיות מזרח אירופיות נחשלות (בודאי יחסית לבגדד, חלב, קזבלנקה, או אלכסנדריה - בכל קנה מידה "מערבי"!), ורק מפני שמישהו שרטט פעם קטגוריה גאוגרפית מלאכותית למדי שנקראת "אירופה", המכילה בטעות את הסבתא האנאלפבתית שלהם מהכפר ליד מינסק וגם במקרה את ניוטון, איינשטיין, בטהובן, או שייקספיר.

    

   מה לעשות שנגיב מחפוז סופר גדול מעירית לינור "שלכם", ואבן סינה רופא גדול מד"ר שיבא "שלכם" (שביצע ניסויים רפואיים מיותרים וקטלניים בחולי גזזת בני עדה מסויימת אחת), ומחמוד דרויש משורר גדול מחיים חפר שלכם, וכל האינטרנט "שלכם" לא היה אפשר בלי האלגוריתם, שהומצא ונקרא על שם המוסלמי הנחות אל-חוואריזמי. למעשה, קשה אפילו להגדיר אתכם בלי הסיפרה שהעניקו מתמטיקאים ערבים ל"אירופה" הברברית - "אפסים"...

    

   בקיצור, גם הנסיון לדרג תרבויות על פי למי-יש-יותר-גדול, ובודאי הניסיון לקשור אותן אוטומטית לאיזור גאוגרפי, מעיד על רגשי הנחיתות האוסט-יודן המובהקים שלכם -  נכון, באמת אין שום רגע בהיסטוריה שבו עלתה רמת התרבות במינסק על זו של בגדד, אלכסנדריה, איסטנבול, סלוניקי, פס. בכל הקריטריונים ("מזרחי" או "מערבי", "דתי" או "חילוני" – והמרכאות אמורות לבטא את הבוז המוחלט שלי לחלוקות האלה) – במספר הצגות התיאטרון, שיעור הרופאים באוכלוסיה, כמות הספרים הנדפסים, ידע בהנדסה, מה לא... אבל בכל זאת, לא צריך להתבכיין כל כך הרבה - בער מינסקאי בוגר שבע שנות לימוד בשם בן גוריון הוא שזה שהורה על העלאת יהודי עיראק (ששיעור בעלי ההשכלה העל-תיכונית בקרבם עלה אבסולוטית על שיעורם ביישוב החלוצי בפלסטינה), וחתם בשמם על ויתור על אזרחות ורכוש. אז ניצחתם...

    

   ותוספת אחרונה - נדמה לי שברוך בנאסרף תרם קצת יותר לאנושות מאיזה יוגוסלבי-מתחזה-להונגרי בור וחם מזג בשם תומי למפל (בעברית: יוסף לה-פיד). טוב, אולי לא שמעתם על בנאסרף, שהוריו החכמים התעלמו מהתעמולה הציוניסטית ולקחו אותו הרחק מכאן ומאנשים כמוכם, רק כדי לקבל פרס נובל לרפואה בשנת 1980 (תשאלו בויקיפדיה העברית, בורים). אתם לא אשמים, זה רק החינוך שקיבלתם, נחשל וירוד ומתנשא. מסכהים

    

     17/11/08 10:24:

   צטט: ערסאל 2008-11-16 22:18:24

   תגובה לתגובה מעלי:

    

   Wonderful, you miserable wretch, it seems you know to "cut" and "paste", but your knowledge is not good enough to apply that specific knowledge in any rational context

   You took that paragraph from

     http://www.answers.com/topic/enlightenment

   The paragraph used is: "Origins", it deals respectively with the origin of the concept as well as supplies a kind of introduction to the subject's historical origin, a topic that is completely not relevant to our former discussion

   If you continue reading, especially if you are capable to understand the text you used, you will see that; "the long-term impact of the Enlightenment" was the "altering of the social and political expectations of Europeans" which changed "the social and political landscape to be seen in Europe".

   These tendencies above are directly related to "the hopes and aspirations" created by "Enlightenment"

   וכעת נחזור לשפת הקודש.

    

   כלומר, אילו טרחת לעיין באופן יסודי במאמר (שנחתך מאתר פופולארי למדי, אבל מילא, ראה לינק למעלה), היית מגלה שהתוכן הרלוונטי לעניינינו מופיע כמה שורות אחרי הקטע שהדבקת באורך אקראי בתגובתך, והוא אומר בגדול שהמפה הפוליטית של כל אירופה השתנתה בעקבות השינויים שנוצרו בתודעה הקולקטיבית של אזרחי היבשת כתוצאה מעידן ההשכלה והרעיונות החדשים שהיא החדירה לדיון הציבורי ולשיח האינטלקטואלי של התקופה. (וזה היה בדיוק הטיעון שלי, בדוק אותי בבקשה).

    אגב, מ"אקדמאי לאקדמאי", בדרך כלל מקובל לציין את המקורות שאתה משתמש בהם בטיעונים המושכלים שלך. הדבר הזה נועד כידי שזולתך (זה שבדרך כלל מעניין את קצה התחת שלך), ידע איך להתייחס אליהם, (במקרה זה המקורות אמנם לא נגזרו מן המשובחים שבמקורות האקדמיים, אבל מאחר ולצורך הדיון עמך, אני השתמשתי במקורות דומים, אנחנו השתווינו), וגם כדי שאפשר יהיה לבדוק את הרצינות שלך בבחירת קטע הרלוונטי, עניין שכשלת בו, שכן הקטע הזה מופיע רק בהמשך המאמר כאמור.בהצלחה יתירה בעתיד.   

    

    

     16/11/08 18:58:
   Origins:

   In a long-term perspective, the Enlightenment can be regarded as the third and last phase of the cumulative process by which European thought and intellectual life was "modernized" in the course of the early modern period. Its relation to the two earlier stages in this process—Renaissance and Reformation—was paradoxical. In a sense, the Enlightenment represented both their fulfillment and their cancellation. As the neoclassical architecture and republican politics of the late eighteenth century remind us, respect and admiration for classical antiquity persisted throughout the period. Yet the Enlightenment was clearly the moment at which the spell of the Renaissance—the conviction of the absolute superiority of ancient over modern civilization—was broken once and for all in the West. The Enlightenment revolt against the intellectual and cultural authority of Christianity was even more dramatic. In effect, the Protestant critique of the Catholic church—condemned for exploitation of its charges by means of ideological delusion—was extended to Christianity, even religion itself. At the deepest level, this is what Kant meant by "emancipation from self-incurred tutelage": the Enlightenment marked the moment at which the two most powerful sources of intellectual authority in Europe, Greco-Roman and Judeo-Christian, were decisively overthrown, at least for a vanguard of educated Europeans.

   What made this intellectual liberation possible? The major thinkers of the Enlightenment were in fact very clear about the proximate origins of their own ideas, which they almost invariably traced to the works of a set of pioneers or founders from the mid-seventeenth century. First and foremost among these were figures now associated with the "scientific revolution"—above all, the English physicist Isaac Newton, who became the object of a great cult of veneration in the eighteenth century. Hardly less important were thinkers who are more typically classified as "philosophers" today, including the major figures of both the rationalist and the empiricist traditions—René Descartes, Baruch Spinoza, and Gottfried Wilhelm Leibniz on the one hand, Francis Bacon, Thomas Hobbes, and John Locke on the other. Similarly honored were the founders of modern "natural rights" theory in political thought—Hugo Grotius, Hobbes, Locke, and Samuel Pufendorf. These thinkers did not see themselves as engaged in a common enterprise as did their successors in the Enlightenment. What they did share, however, was the sheer novelty of their ideas—the willingness to depart from tradition in one domain of thought after another. Nor is it an accident that this roster is dominated by Dutch and English names or careers. For the United Provinces and England were the two major states in which divine-right absolutism had been successfully defeated or overthrown in Europe. If the ideological idiom of the Dutch Revolt (1568–1648) and the English Revolutions (1640–1660, 1688) remained primarily religious, their success made possible a degree of freedom of thought and expression enjoyed nowhere else in Europe. The result was to lay the intellectual foundations for the Enlightenment, which can be defined as the process by which the most advanced thought of the seventeenth century was popularized and disseminated in the course of the eighteenth.

    

    

   "ויקיפדיה" אלק. התואר שלי באנגלית, דביל. 


   ומה בכלל אתה יודע על ההסטוריה של המחשבה הפוליטית, אנטישמי קטן ועלוב שכמותך?  

    

   "ספירה" זה (האדום זה דוגמא לשימוש שממחישה בדיוק את מה שאתה עושה בפוסט הזה ובחיים שלך בכלל)

    

   4. the place or environment within which a person or thing exists; a field of activity or operation: to be out of one's professional sphere. 

    

   באנגלית. בעברית נהוג להשתמש בזה באופן הזה או במובן של ספירה אלוהית, שטח או תחום מסויים שבו מתגלה פן מסויים של האלוהות.

    

   אבל זה לא יעזור לך, הידע הזה, כי אתה אדיוט.  

     16/11/08 18:14:
   אגב, מה זה ספירה?
     16/11/08 18:13:

   צטט: funky boy 2008-11-16 11:50:23

   ו-אלוהים, כמה מטומטם אתה - גם כשכותבים לך, אדום על גבי לבן, שהאנלייטנמנט קדם לאביב העמים במאה שנה, ושהוא תוצר כמעט בלעדי של הספירה דוברת האנגלית, אתה ממשיך לטעון שהשניים קרו סימולטנית, "בכל היבשת". חוץ משונא אדם אנטישמי ומבחיל אתה גם אדיוט פשוט, שזה די משעשע, האמת. 

    

   The Age of Enlightenment or The Enlightenment is a term used to describe a phase in Western philosophy and cultural life centered upon the eighteenth century, in which Reason was advocated as the primary source and basis of authority. Developing in Germany, France, the Netherlands and Britain, the movement spread through much of Europe, including Russia and Scandinavia.

    

    

   וויקפדיה

    

    

   אתה ממש צודק ,אמנם השפה הרשמית בסוף המאה ה -18בגרמניה היא אנגלית, כך גם בהולנד, זה נכון לגבי רוסיה ובטח בכל מדינות סקנדינביה.

   שמע, אתה אמנם לא משכיל במיוחד, אבל לחהשתמש בגוגל, גם בבון יכול.

   אני במקומך היית מפסיק לנסות, אתה מתבזה בכל תגובה, אולי תנסה להתעלות מעל המגבלות האישיות שלך ותדום.

    

    

     16/11/08 11:50:
   ו-אלוהים, כמה מטומטם אתה - גם כשכותבים לך, אדום על גבי לבן, שהאנלייטנמנט קדם לאביב העמים במאה שנה, ושהוא תוצר כמעט בלעדי של הספירה דוברת האנגלית, אתה ממשיך לטעון שהשניים קרו סימולטנית, "בכל היבשת". חוץ משונא אדם אנטישמי ומבחיל אתה גם אדיוט פשוט, שזה די משעשע, האמת. 
     16/11/08 11:45:

    

   אין טעם לענות לך בצורה מסודרת כי אתה ממילא לוקח את הדברים לאן שהקונוטציות החולניות שלך בוחרות.

    

   עיקרו של דבר, בנאדם ששוגה בהערצה עיוורת, מתבטלת, סימביוטית, אל ה"תרבויות הגדולות" שראו בו, למצער, אבק אדם, ואת מי שפועלם הגדול ביותר במאה ה20 היה להשמיד שליש מהעם שלו - זו מעורר פלצות, ומזעזע בעיניי.

    

   ואם אותו אדם משתמש בהערצת הכלב השוטה הזאת כדי להצדיק את השינאה החולנית שלו כלפי אחיו האמיתיים, בשר מבשרו, שאיתרע גורלם להיות בגלות זו או אחרת - זה שפל המדרגה האנושי, והצגה מאלפת של התהומות אליהם יכול להגיע מי שויתר על שכל ישר ועל רגש אנושי פשוט לטובת תמהיל מטורף של רגשי עליונות וחרחור מדנים. 

   פיזית אני מרגיש גועל להיות בקירבת הדף המתועב הזה, שלא לומר האישיות המרקיבה שלך. תודה לאל שאנשים כמוך הולכים וכלים מהעולם. 

    

     16/11/08 11:12:
   התגובה שלי הפעם בבורדו, והיא בהחלט סופית: (שחור וכחול זה FUNKY BOY)  צטט: funky boy 2008-11-15 18:52:39

    צטט: ערסאל 2008-11-15 17:55:43 תגובתי ל - FUNKY BOY

   אנוכי באדום, הוא בשחר: 

    

    אתה רוצה להשוות את שיעור האנאלפביתיות, התיעוש, ההתפתחות הפילוסופית והאומנותית בתחום ההשפעה הסלאבי לעומת מערב אירופה?נראה לי מיותר לחלוטין, אבל אם זה ממש ממש חיוני לך להוכיח שפולין וצרפת זה אותו דבר, או שרומניה ואיטליה זה אותו דבר, אני אשמח לאסוף נתונים ולהוכיח לך שאלה דברי הבל. כמה שאלות מינוריות, ככה, לעידוד חשיבה:

    

    כסיל יקר שלי, רומניה, הונגריה במזרח אירופה, שנהם לא נמנים אל משפחת העמים הסלאבים. (לא נורא, יחסית לאנלפבת, אתה לא רע

   .  

   אמרתי  תחום ההשפעה הסלאבי, ולא כפי שציטטת, באיוולת אופיינית.

    

   מה זה בדיוק "תחום השפעה סלאבי", באיזה דיסציפלינה מדעית נוצר הקונספט, לאיזה סוג של השפעה הכוונה, ישירה, בילטראלית, דיפוזית WHATEVER? אגב, כדאי שתדע ידידי, שהאחרון שהשתמש בקונספט הזה, שמו היה גבלס, זה האיש הצולע, נמוך הקומה שהתאבד ביחד עם היטלר.  (וזה לא ההתנסחות היחידה שלך, שמזכירה את שנהם).

     

   1 - למה מנגנון ההשמדה הנאצי הוקם כולו במזרח אירופה?

     

   מנגנון ההשמדה הנאצי התחיל עם תושבי גרמניה עצמה, בהתחלה הם הלכו על המפגרים (מזל של לא נולדת שם, היה הולך עליך).

    

   לא אמרתי "איפה הוא התחיל" אלא "איפה הוא התבסס" אתה מעוות, כהרגלך. מנגנון ההשמדה הנאצי התבסס על רגשות האיבה כלפי היהודים והפרימיטיביות של תושבי מזרח אירופה (בנוסף לריכוז ולתנאים הטבעיים). 

    מנגנון ההשמדה הנאצי התחיל באופן רשמי ב"וועידת ואנזה" . הוועידה התכנסה ב -  20/01/1942 בפרבר ברלינאי בשם זה, והוחלט בה על "הפתרון הסופי", והיא מתייחסת לכל יהודי אירופה, ללא הבדל של לאום" .

   אני מצטט משורת הפרוטוקול של הוועידה: "תוך כדי הביצוע המעשי של הפתרון הסופי, אירופה תיסרק ממערב למזרח. יש להתחיל בשטח הרייך", כלומר דווקא מזרח אירופה בעדיפות שנייה, בדיוק הפוך מטענתך.

    

   2 - למה המהפכה הקומוניסטית הגיעה רק למזרח אירופה (עוד לפני מלחמת העולם)?

     

   באיזה ממדינות מזרח אירופה היה משטר קומוניסטי לפני מלחמת העולם השנייה? (אף אחת, ידען שלי, ממש אף לא אחת).

    

   לא אמרתי "היה משטר קומוניסטי" אלא "הגיעה המהפכה". רואים שלא כתבת חיבור אקדמי מימיך. בהונגריה למשל, עלו הקומוניסטים לשלטון כבר בשנת 20, אם כי לזמן קצר. ברומניה הקומוניסטים היו חזק מאוד בתמונה החל מאמצע שנות ה-20. כשהרוסים השליטו את המשטר שלהם במזרח אירופה הם הסתמכו, ברוב המקרים, על כוחות קיימים, דהיינו מפלגות קומוניסטיות מקומיות ומזדהים מקומיים.

    

   התנועה הקומוניסטית החזקה ביותר בראשית המאה העשרים הייתה במערב אירופה דווקא. אחת הסיבות לעלית הנאצים לשלטון הוא התחזקותם של הקומוניסטים במדינה זו בשנות העשרים של המאה הקודמת. כך היה גם בצרפת ובאיטליה.

    

   אגב, על מלחמת האזרחים בספרד שמעתה, מלחמה קטנה וזניחה וממש חסרת משמעות היסטורית, על מה היא בעצם התנהלה?  במלחמה זו נלחמו הרפובליקנים, (ה"רפובליקנים" ייצגו מבחינה פוליטית מגוון של דעות, החל באנשי מרכז שתמכו בדמוקרטיה פרלמנטרית, ועד אנרכיסטים וקומוניסטים שתמכו בשינוי מהפכני בחברה הספרדית - ויקפדיה), נגד הלאומנים (פשיסטים), של פרנקו). דווקא במזרח אירופה הקומוניסטים לא היו דומיננטיים, למעט אפיזודה קצרה בהונגריה בראשותו של BELA KUN, בשנות העשרים של המאה, (אגב הוא היה יהודי סלאבי מפגר, ראה ביוגרפיה).

     

   3 - למה התל"ג במזרח אירופה נמוך עד כדי כך  שדרושים תעלולים חשבונאיים לכלול את הארצות האלה באיחוד האירופאי?

     כי הסובייטים רוקנו את המדינות האלה מכל המשאבים שהיו להם בעת ששלטו שם עד סוף המאה העשרים.

   אגב, התל"ג בהונגריה נניח הוא 16,600$ ב – 2007, במרוקו ב - 2006, הוא  $5,249.

    

   לא. כי הן מנוונות, מושחתות, ומוכות פשע מאורגן. מרוקו לא קשורה לעניין, מלבד הצורך הפבלובי שלך להפגין שינאה.

    

   מדינות מזרח אירופה הופקרו לגורלם בוועידות ילטא ופוטסדאם בעיקר בגלל חולשת המערב לעמוד כנגד לחציו של סטאלין, שתבע לעצמו את כל המדינות שהוא כבש מידי הנאצים. מעת זו ואילך, כל מדינות מזרח אירופה, למעט יוגוסלביה של טיטו, (מדינה סלאבית, היחידה שלחמה בהצלחה בנאצים במהלך הכיבוש והודות לכך הצליחה גם לשמר עצמאות יחסית במהלך הכיבוש הסובייטי, כיף), הפכו לגרורות של הסובייטים. המשאבים של כל המדינות האלה נשאבו לברית המועצות, והן נותרו בחוסר כל, מרוששות ועניות. מעת שחרורם מעול הסובייטים, החלה פריחה כלכלית במרבית המדינות האלה (למעט יוגוסלביה ובולגריה), אני מאחל באופן אישי שתל אביב תגיע לרמות הארכיטקטורה הניקיון, הסדר והתחזוקה של בודפסט נניח).

    

    4 - למה פוגרומים המשיכו לקרות רק במזרח אירופה,עמוק לתוך המאה ה20?

     

   ומה עושים עמוק בתקופתנו בעיראק, אירן, מסג' מדי בוקר ליהודים המקומיים?

    

   והקשר לדיון הוא? 

    

   אתה לא אוהב מסג', אני כן, הנה זה שייך מותק.

    

   5 - איפה צ'אוצ'סקו המערב אירופאי?

     

   למה זה שייך בדיוק, רודנים יש עדיין במזרח התיכון, בעזרת אנשים עם אמונות כמו היתוש, עוד מעט יהיו

   גם לנו.

    

   זה שייך כי זה עניין תרבותי. תרבות דמוקרטית היא דבר חדש למזרח אירופה. אם קשה לך, אני אסביר עוד קצת.

    

   ואיזה משטרים היו במרבית מדינות מזרח אירופה בין שתי מלחמות העולם, גאון שלי, משטרים פאודליים. על תרבות דיברת, אז כך:

    

   על בלה ברטוק שמעתה, מלחין הונגרי זניח.

    

   זולטן קודאי, (כנ"ל).

    

   פרדריק שופין, מלחין פולני, זניח לגמרי.

    

   איגור סטרווינסקי, מלחין נשכח מרוסיה.

    

   דימיטרי שוסטקוביץ', עוד שרבטן מרוסיה.

    

   סרגיי רחמנינוב, עוד משרבט מוזיקה סתמי מרוסיה.

    

   מרק שאגל, צייר בקרנות רחוב (היה יהודי, ועוד מן השטטל העלוב לדברך).

    

   בלט בולשוי, מוסקבה. (ממרכזי התרבות הדומיננטיים בעולם).

    

   תיאטרון מרינסקי, בפטרבורג. (כנ"ל).

    

   ואיזה משטר קדם לקומוניסטים ברוסיה, ידידי המלומד, על  אלכסנדר קרנסקי שמעת?

     

   6 - איפה השטאזי המערב אירופאי? 

     

   כי משטרת מצרים הם ממש עדיני נפש. אגב, ידידי, השטזי (ומקביליו), נכפה על כל הגרורות של הסובייטים במזרח אירופה.

    

   שוב: תרבות דמוקרטית היא דבר חדש למזרח אירופה. אם קשה לך, אני אסביר עוד קצת.

    

   יכולתי להמשיך כך עד הבוקר.

    

   ראה סעיף קודם. התשובה שם.

    

   תמשיך כי הנייר סובל הכל, עובדות היסטוריות סובלניות קצת פחות, אבל מעגלים פינות, נוסח הלוונטין, אתה יודע

   .

   זה לא נייר, ואתה מסכן.

    

   אני אמנם מסכן, שכן אני נושא בדרכון ישראלי כמוך.

     

   אם היה לך מושג באומנות הייתי יכול לדבר איתך על איך נראה אוונגרד רוסי בשנים שאימפרסיוניזם היה בשיא פריחתו במערב, אבל חוששני שזה יהיה בזבוז מילים.

     

   גם בשבדיה במערב אירופה, הציור לא שגשג משו, גם לא באיטליה בעת זו, אגב, אתה קצת עושה דייסה מזרמים באומנות, האימפרסיוניסטים ציירו ב - 1865 - 1880 , האוונגרד הרוסי מאוחר בהרבה ושיאו ב – 1930 בלבד. כלומר השוואה שעניינה בכלום, כמו כל מה שאתה כותב כאן. (הוא גם מתייחס לכל סוגי האמנות, ולא רק ציור, למד להעתיק בוויקפדיה).

     

   מי דיבר על שגשוג? אתה כבר סובל מדימנציה, בגילך המתקדם?  דיברתי על אומנות כביטוי להלכי רוח לאומיים שונים. האוונגרד הרוסי התחיל בשליש האחרון של המאה ה19.

    

   אז אמנות זה "הלכי רוח", אולי אתה חולה רוח? ואני לתומי חשבתי שאמנות זה משהו טיפה יותר ריאליסטי, גשמי, כמו ציור, ספר, פסל, מחזה, משהו שאנחנו רואים בדרך כלל בעין.

     

   צ'כיה היא מרכז אירופה.

     

   האומנם, איפה ומי קבע את הגבול, בבקשה אסמכתא.

    

   קטעים איתך. 

    

   אמנם כן, כבר אמרתי שנודות תוקעים בעזרת התחת, לחשיבה צריך גם את המוח, אני חושש שאתה מתקשר באמצעות התחת שלך בדרך כלל. אגב הבעיה העיקרית בעניין זה, שהאפקט העיקרי (הריח), לו עובר במדיום הזה שלנו. חשוב על זה ידידי, שנים רבות תצטרך להשקיע, כדי להגיע לרמות של ידע והשכלה שנחוצות לניהול וויכוח אינטלקטואלי. (זו אגב נחלתם של אינטלקטואלים, לא ניראה לי שנולדת כזה).

       ה"אימפריה" האוסטרוהונגרית שלך קרסה בדיוק מהסיבות האלה - ניסיון טיפשי לשלב בין המערב המפותח למזרח הנחשל, חדור האמונות הטפלות - והאנטישמי בצורה אלימה (הייתי מדבר איתך, שוב, על "איש ללא תכונות" של מוזיל, אבל שוב זה יהיה גבוה מידי בשבילך).

    

    

   האימפריה האוסטרו-הונגרית כשלה בעקבות הפסד במלחמת העולם הראשונה, הסיבות להפסד מורכבות, אבל אין להן קשר לקישור שציינת.

    

   האימפריה הזאת הגיעה לסוף דרכה הרבה לפני המלחמה, ולמעשה היא אף פעם לא תפקדה כממלכה אורגנית אחת.

    

   "ממלכה אורגנית", על משקל מזון אורגני נניח, מאיפה הקרצת את הקונספט הזה, פרימיטיב מצוי שכמוך? 

    

    סבא שלי היה מספיק חכם לא לעצבן את הערבים עד כדי כך שיעשו לו שואה, גאון.

     

   שואה היתה אחת, כופר שכמוך, בזו שהיית נספו כל משפחתי, מנייאק, הסבא שלך היה אידיוט, ולא סיכן

   איש לכן נתנו לו לעשות טרולולו בנחת.

    

   בלי להתייחס לרפש שיוצא מהמקלדת שלך, המשפט שלי היה אומלל ומוטב היה לולא בא לאוויר העולם.

      נכון, אבל לא מספיק. רק על זה אינך ראוי למקום בטריבונה של יהדות העולם, מי שמזלזל בששת המיליונים, והופך אותם לפלטפורמה להערות סרקסטיות, אינו ראוי להשתייך לקהל הישראלי, שנבנה וקיבל לגיטימציה בזכות קורבנם. לא מגיע לאנשים כמוך ליהנות ולו במילימטר מין הקורבן האולטימטיבי של קורבנות השואה וצאצאם. אם זה היה בידי, היית מקיא אותך מקהלנו.

   לך לכל הרוחות איש עלוב נפש, ומשפחתי שהושמדה כמעט כולה בשואה, תתחשבן איך באחרית הימים.

    

    לגבי מספרם של אנשים שחושבים כמו האיש ההוא - לא חושב שהוא עולה בהרבה על מספרם יוצאי מזרח אירופה שהביאו איתם לארץ את האנטישמיות ושינאת השונה, לצערי. ראה מקרה "רייצ'ל", שמגיבה ממש כאן.

      אני לא שונא אותך, רק בז לך, אישי היקר, על שעלבת בשישה מיליון קורבנות, שכל אחד מהם ראוי שתסגוד לו, ולו רק כדי להודות להם על החיים הנוחים יחסית במדינה הזאתי שהוקמה בזכותם, ולא בזכות אבותיך.

    לא עלבתי באף אחד, ואתה לא קובע מה הוקם בזכות מי. 

    

   ראה למעלה, סעיף קודם, כופר עלוב נפש.

     

   מה אתה יודע על "ההשכלה" בכלל? ה"השכלה" שאתה מדבר עליה היא ריאקציה מזרח אירופאית מאוחרת מאוד ל"enlightenment" ולרומנטיסיזם של מערב אירופה.

     

   האם ידעת כסיל מצוי וחסר שכל, כי באביב העמים, תוצאה אחת מיני רבות של תקופת ההשכלה של סוף המאה ה- 18, תחילת ה – 19, לקחו חלק הפולנים וההונגרים ביחד עם הצרפתים נניח, ONTIME , ולא באיחור (בכלל, מה זה המושגים האלה?). (יש גם את תקופת ההשכלה היהודית, והיא באמת תגובה קצת מאוחרת, אבל גם היא מתאפיינת במרכז ובמזרח אירופה דווקא).

    

   מה קשור אביב העמים לכל הסיפור? ומה זה בדיוק "לקחו חלק"? פולנים הונגרים וצרפתים ביחד? רק אם הם נתקעים באותה מעלית באו"ם, או הוכנסו לתוך פיסקה אחת מבולבלת ונעדרת הגיון מינימלי על ידי הדיוט מגשש באפילה כמותך.

    הקשרים רציונאליים זה לא כוס התה שלך. הקש לא בלקסיקון שלך. "אביב העמים הוא שם כולל לגל של מהפכות לאומיות במרכז אירופה ובמערבה בין השנים 1848 ועד 1849. אמנם, לטווח הארוך הוו המהומות גורם חשוב ומרכזי בהתהוות אירועים רבים במהלך שאר המאה ה-19. כ-30 שנה לאחר מכן החל התהליך של איחוד איטליה, מדינות גרמניה אוחדו תחת אוטו פון ביסמרק והונגריה זכתה באוטונומיה, עם הקמת האימפריה האוסטרו-הונגרית. מכאן שאביב העמים הווה חלק הרה-גורל וזירוז של המהלך, ולא תוצאתו".

   והנה הקשר:

    

   PETER GAY, הסטוריון, לא מצפון אפריקה אמנם, אבל נחשב עדיין, טוען כי:

   "The Enlightenment is held to be the source of critical ideas, such as the centrality of freedom, democracy and reason as primary values of society. This view argues that the establishment of a contractual basis of rights would lead to the market mechanism and capitalism, the scientific method, religious tolerance, and the organization of states into self-governing republics through democratic means. In this view, the tendency of the philosophes in particular to apply rationality to every problem is considered the essential change. From this point on, thinkers and writers were held to be free to pursue the truth in whatever form, without the threat of sanction for violating established ideas. However, the Romanticism movement that originated in the second half of the 18th century had argued that the Enlightenment had elevated reason to the unwarranted status of a new authority"

   אמנם באנגלית, אבל כמי שמתיימר לדיון ברמות כאלה, לא יזיק לך שימוש בשפה נוספת, (הרי אמרת כי צפון אפריקאי ממוצע דיבר שש ספות מינימום). ה – NEW AUTHORITY, זה בדיוק מה שחיפשו המהפכנים של אביב העמים. אירוע סימולטני בכל היבשת כאמור.

    

    דברת דברי להג ובלע, בתגובה למישהו, ומילא שאין לך את הידע - זה נסלח - אין לך את ההגינות להודות שהרחקת לכת ושטעית. לכן אני, בצדק, מרגיש נעלה לשכמותך - מוסרית, אינטלקטואלית, רוחנית - מכל בחינה שהיא.

    

    ושישפטו הקוראים, אתה ידידי בשחור, ואני באדום, ואחר כך נחפש את מי שיצטרך לאכול את הכובע. 

      

   עדיין מרגיש נעלה לך. ובלי לערב עדות, תולעת ולא איש, חרפת אדם ובזוי עם זה לגמרי אתה. ממש ראה את הנולד, הלבנטיני הזה, דוד המלך. 

     עדיין אני אומר, שישפטו הקוראים, הפעם אני בבורדו, אתה בשחור, כמה אירוני.
     15/11/08 23:12:

   בזמן שדנתם באבותיכם

   אני הייתי בסרט נפלא עם ריצ'רד גיר האחד והיחיד

   שיהיה שבוע נפלאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

     15/11/08 18:52:

    

   צטט: ערסאל 2008-11-15 17:55:43

   תגובתי ל - FUNKY BOY

   אנוכי באדום, הוא בשחר: 

    אתה רוצה להשוות את שיעור האנאלפבתיות, התיעוש, ההתפתחות הפילוסופית והאומנותית בתחום ההשפעה הסלאבי לעומת מערב אירופה?נראה לי מיותר לחלוטין, אבל אם זה ממש ממש חיוני לך להוכיח שפולין וצרפת זה אותו דבר, או שרומניה ואיטליה זה אותו דבר, אני אשמח לאסוף נתונים ולהוכיח לך שאלה דברי הבל. כמה שאלות מינוריות, ככה, לעידוד חשיבה:

    כסיל יקר שלי, רומניה, הונגריה במזרח אירופה, שנהם לא נמנים אל משפחת העמים הסלאבים. (לא נורא, יחסית לאנלפבת, אתה לא רע.

    

   אמרתי  תחום ההשפעה הסלאבי, ולא כפי שציטטת, באיוולת אופיינית.

    

   1 - למה מנגנון ההשמדה הנאצי הוקם כולו במזרח אירופה?

    

   מנגנון ההשמדה הנאצי התחיל עם תושבי גרמניה עצמה, בהתחלה הם הלכו על המפגרים (מזל של לא נולדת שם, היה הולך עליך).

   לא אמרתי "איפה הוא התחיל" אלא "איפה הוא התבסס" אתה מעוות, כהרגלך. מנגנון ההשמדה הנאצי התבסס על רגשות האיבה כלפי היהודים והפרימיטיביות של תושבי מזרח אירופה (בנוסף לריכוז ולתנאים הטבעיים). 

    

   2 - למה המהפכה הקומוניסטית הגיעה רק למזרח אירופה (עוד לפני מלחמת העולם)?

    

   באיזה ממדינות מזרח אירופה היה משטר קומוניסטי לפני מלחמת העולם השנייה? (אף אחת, ידען שלי, ממש אף לא אחת).

   לא אמרתי "היה משטר קומוניסטי" אלא "הגיעה המהפכה". רואים שלא כתבת חיבור אקדמי מימיך. בהונגריה למשל, עלו הקומוניסטים לשלטון כבר בשנת 20, אם כי לזמן קצר. ברומניה הקומוניסטים היו חזק מאוד בתמונה החל מאמצע שנות ה20. כשהרוסים השליטו את המשטר שלהם במזרח אירופה הם הסתמכו, ברוב המקרים, על כוחות קיימים, דהיינו מפלגות קומוניסטיות מקומיות ומזדהים מקומיים.  

    

   3 - למה התל"ג במזרח אירופה נמוך עד כדי כך  שדרושים תעלולים חשבונאיים לכלול את הארצות האלה באיחוד האירופאי?

    כי הסובייטים רוקנו את המדינות האלה מכל המשאבים שהיו להם בעת ששלטו שם עד סוף המאה העשרים.

   אגב, התל"ג בהונגריה נניח הוא 16,600$ ב – 2007, במרוקו ב - 2006, הוא  $5,249.

   לא. כי הן מנוונות, מושחתות, ומוכות פשע מאורגן. מרוקו לא קשורה לעניין, מלבד הצורך הפבלובי שלך להפגין שינאה

    

    4 - למה פוגרומים המשיכו לקרות רק במזרח אירופה,עמוק לתוך המאה ה20?

    

   ומה עושים עמוק בתקופתנו בעיראק, אירן, מסג' מדי בוקר ליהודים המקומיים?

   והקשר לדיון הוא? 

    

   5 - איפה צ'אוצ'סקו המערב אירופאי?

    

   למה זה שייך בדיוק, רודנים יש עדיין במזרח התיכון, בעזרת אנשים עם אמונות כמו היתוש, עוד מעט יהיו גם לנו.

   זה שייך כי זה עניין תרבותי. תרבות דמוקרטית היא דבר חדש למזרח אירופה. אם קשה לך, אני אסביר עוד קצת.

    

   6 - איפה השטאזי המערב אירופאי? 

    

   כי משטרת מצרים הם ממש עדיני נפש. אגב, ידידי, השטזי (ומקביליו), נכפה על כל הגרורות של הסובייטים במזרח אירופה.

   שוב: תרבות דמוקרטית היא דבר חדש למזרח אירופה. אם קשה לך, אני אסביר עוד קצת.

    

   יכולתי להמשיך כך עד הבוקר.

    

   תמשיך כי הנייר סובל הכל, עובדות היסטוריות סובלניות קצת פחות, אבל מעגלים פינות, נוסח הלוונטין, אתה יודע.

     זה לא נייר, ואתה מסכן.

    

    

   אם היה לך מושג באומנות הייתי יכול לדבר איתך על איך נראה אוונגרד רוסי בשנים שאימפרסיוניזם היה בשיא פריחתו במערב, אבל חוששני שזה יהיה בזבוז מילים.

    

   גם בשבדיה במערב אירופה, הציור לא שגשג משו, גם לא באיטליה בעת זו, אגב, אתה קצת עושה דייסה מזרמים באומנות, האימפרסיוניסטים ציירו ב - 1865 - 1880 , האוונגרד הרוסי מאוחר בהרבה ושיאו ב – 1930 בלבד. כלומר השוואה שעניינה בכלום, כמו כל מה שאתה כותב כאן. (הוא גם מתייחס לכל סוגי האמנות, ולא רק ציור, למד להעתיק בוויקפדיה).

    

   מי דיבר על שגשוג? אתה כבר סובל מדימנציה, בגילך המתקדם?  דיברתי על אומנות כביטוי להלכי רוח לאומיים שונים. האוונגרד הרוסי התחיל בשליש האחרון של המאה ה19. 

    

   צ'כיה היא מרכז אירופה.

    

   האומנם, איפה ומי קבע את הגבול, בבקשה אסמכתא.

   קטעים איתך.  

     

   ה"אימפריה" האוסטרוהונגרית שלך קרסה בדיוק מהסיבות האלה - ניסיון טיפשי לשלב בין המערב המפותח למזרח הנחשל, חדור האמונות הטפלות - והאנטישמי בצורה אלימה (הייתי מדבר איתך, שוב, על "איש ללא תכונות" של מוזיל, אבל שוב זה יהיה גבוה מידי בשבילך).

    

   האימפריה האוסטרו-הונגרית כשלה בעקבות הפסד במלחמת העולם הראשונה, הסיבות להפסד מורכבות, אבל אין להן קשר לקישור שציינת.

   האימפריה הזאת הגיעה לסוף דרכה הרבה לפני המלחמה, ולמעשה היא אף פעם לא תפקדה כממלכה אורגנית אחת.

    

    סבא שלי היה מספיק חכם לא לעצבן את הערבים עד כדי כך שיעשו לו שואה, גאון.

    

   שואה היתה אחת, כופר שכמוך, בזו שהיית נספו כל משפחתי, מנייאק, הסבא שלך היה אידיוט, ולא סיכן איש לכן נתנו לו לעשות טרולולו בנחת.

   בלי להתייחס לרפש שיוצא מהמקלדת שלך, המשפט שלי היה אומלל ומוטב היה לולא בא לאוויר העולם. 

    

    לגבי מספרם של אנשים שחושבים כמו האיש ההוא - לא חושב שהוא עולה בהרבה על מספרם יוצאי מזרח אירופה שהביאו איתם לארץ את האנטישמיות ושינאת השונה, לצערי. ראה מקרה "רייצ'ל", שמגיבה ממש כאן.

    

   אני לא שונא אותך, רק בז לך, אישי היקר, על שעלבת בשישה מיליון קורבנות, שכל אחד מהם ראוי שתסגוד לו, ולו רק כדי להודות להם על החיים הנוחים יחסית במדינה הזאתי שהוקמה בזכותם, ולא בזכות אבותיך.

     לא עלבתי באף אחד, ואתה לא קובע מה הוקם בזכות מי. 

    

   מה אתה יודע על "ההשכלה" בכלל? ה"השכלה" שאתה מדבר עליה היא ריאקציה מזרח אירופאית מאוחרת מאוד ל"enlightenment" ולרומנטיסיזם של מערב אירופה.

    

   האם ידעת כסיל מצוי וחסר שכל, כי באביב העמים, תוצאה אחת מיני רבות של תקופת ההשכלה של סוף המאה ה- 18, תחילת ה – 19, לקחו חלק הפולנים וההונגרים ביחד עם הצרפתים נניח, ONTIME , ולא באיחור (בכלל, מה זה המושגים האלה?). (יש גם את תקופת ההשכלה היהודית, והיא באמת תגובה קצת מאוחרת, אבל גם היא מתאפיינת במרכז ובמזרח אירופה דווקא).

   מה קשור אביב העמים לכל הסיפור? ומה זה בדיוק "לקחו חלק"? פולנים הונגרים וצרפתים ביחד? רק אם הם נתקעים באותה מעלית באו"ם, או הוכנסו לתוך פיסקה אחת מבולבלת ונעדרת הגיון מינימלי על ידי הדיוט מגשש באפילה כמותך.

    

    דברת דברי להג ובלע, בתגובה למישהו, ומילא שאין לך את הידע - זה נסלח - אין לך את ההגינות להודות שהרחקת לכת ושטעית. לכן אני, בצדק, מרגיש נעלה לשכמותך - מוסרית, אינטלקטואלית, רוחנית - מכל בחינה שהיא.

    ושישפטו הקוראים, אתה ידידי בשחור, ואני באדום, ואחר כך נחפש את מי שיצטרך לאכול את הכובע.    

    

   עדיין מרגיש נעלה לך. ובלי לערב עדות, תולעת ולא איש, חרפת אדם ובזוי עם זה לגמרי אתה. ממש ראה את הנולד, הלבנטיני הזה, דוד המלך.  

    

     15/11/08 18:40:

   צטט: ערסאל 2008-11-15 17:55:43

   תגובתי ל - FUNKY BOY

   אנוכי באדום, הוא בשחר: 

    אתה רוצה להשוות את שיעור האנאלפבתיות, התיעוש, ההתפתחות הפילוסופית והאומנותית בתחום ההשפעה הסלאבי לעומת מערב אירופה?נראה לי מיותר לחלוטין, אבל אם זה ממש ממש חיוני לך להוכיח שפולין וצרפת זה אותו דבר, או שרומניה ואיטליה זה אותו דבר, אני אשמח לאסוף נתונים ולהוכיח לך שאלה דברי הבל. כמה שאלות מינוריות, ככה, לעידוד חשיבה:

    

   איש יקר שלי, רומניה, הונגריה במזרח אירופה, שנהם לא נמנים אל משפחת העמים הסלאבים. 

     

   1 - למה מנגנון ההשמדה הנאצי הוקם כולו במזרח אירופה?

    

   מנגנון ההשמדה הנאצי התחיל עם תושבי גרמניה עצמה, בהתחלה הם הלכו על המפגרים (מזל שלא נולדת שם, היה הולך עליך).

    

   2 - למה המהפכה הקומוניסטית הגיעה רק למזרח אירופה (עוד לפני מלחמת העולם)?

    

   באיזה ממדינות מזרח אירופה היה משטר קומוניסטי לפני מלחמת העולם השנייה? (אף אחת, ידען שלי, ממש אף לא אחת).

    

   3 - למה התל"ג במזרח אירופה נמוך עד כדי כך  שדרושים תעלולים חשבונאיים לכלול את הארצות האלה באיחוד האירופאי?

    כי הסובייטים רוקנו את המדינות האלה מכל המשאבים שהיו להם בעת ששלטו שם עד סוף המאה העשרים.

   אגב, התל"ג בהונגריה נניח הוא 16,600$ ב – 2007, במרוקו ב - 2006, הוא  $5,249.

    

    4 - למה פוגרומים המשיכו לקרות רק במזרח אירופה,עמוק לתוך המאה ה20?

    

   ומה עושים עמוק בתקופתנו בעיראק, אירן, מסג' מדי בוקר ליהודים המקומיים?

    

   5 - איפה צ'אוצ'סקו המערב אירופאי?

    

   למה זה שייך בדיוק, רודנים יש עדיין במזרח התיכון, בעזרת אנשים עם אמונות כמו היתוש, עוד מעט יהיו גם לנו.

     

   6 - איפה השטאזי המערב אירופאי? 

    

   כי כוחות הבטחון במצרים הם ממש עדיני נפש. אגב, ידידי, השטזי (ומקביליו), נכפה על כל הגרורות של הסובייטים במזרח אירופה.

     

   יכולתי להמשיך כך עד הבוקר.

    

   תמשיך כי הנייר סובל הכל, עובדות היסטוריות סובלניות קצת פחות, אבל מעגלים פינות, נוסח הלוונטין, אתה יודע.

     

   אם היה לך מושג באומנות הייתי יכול לדבר איתך על איך נראה אוונגרד רוסי בשנים שאימפרסיוניזם היה בשיא פריחתו במערב, אבל חוששני שזה יהיה בזבוז מילים.

    

   גם בשבדיה במערב אירופה, הציור לא שגשג משו, גם לא באיטליה בעת זו, אגב, אתה קצת עושה דייסה מזרמים באומנות, האימפרסיוניסטים ציירו ב - 1865 - 1880 , האוונגרד הרוסי מאוחר בהרבה ושיאו ב – 1930 בלבד. כלומר השוואה שעניינה בכלום, כמו כל מה שאתה כותב כאן. (הוא גם מתייחס לכל סוגי האמנות, ולא רק ציור, למד להעתיק בוויקפדיה).

    

   צ'כיה היא מרכז אירופה.

    

   האומנם, איפה ומי קבע את הגבול, בבקשה אסמכתא.

     

   ה"אימפריה" האוסטרוהונגרית שלך קרסה בדיוק מהסיבות האלה - ניסיון טיפשי לשלב בין המערב המפותח למזרח הנחשל, חדור האמונות הטפלות - והאנטישמי בצורה אלימה (הייתי מדבר איתך, שוב, על "איש ללא תכונות" של מוזיל, אבל שוב זה יהיה גבוה מידי בשבילך).

    

   האימפריה האוסטרו-הונגרית כשלה בעקבות הפסד במלחמת העולם הראשונה, הסיבות להפסד מורכבות, אבל אין להן קשר לקישור שציינת.

     

    סבא שלי היה מספיק חכם לא לעצבן את הערבים עד כדי כך שיעשו לו שואה, גאון.

    

   שואה היתה אחת, כופר שכמוך, בזו שהיית נספו כל משפחתי, הסבא שלך היה אידיוט, ולא סיכן איש לכן נתנו לו לעשות טרולולו בנחת.

     

    לגבי מספרם של אנשים שחושבים כמו האיש ההוא - לא חושב שהוא עולה בהרבה על מספרם יוצאי מזרח אירופה שהביאו איתם לארץ את האנטישמיות ושינאת השונה, לצערי. ראה מקרה "רייצ'ל", שמגיבה ממש כאן.

    

   אני לא שונא אותך, רק בז לך, אישי היקר, על שעלבת בשישה מיליון קורבנות, שכל אחד מהם ראוי שתסגוד לו, ולו רק כדי להודות להם על החיים הנוחים יחסית במדינה הזאתי שהוקמה בזכותם, ולא בזכות אבותיך.

      

   מה אתה יודע על "ההשכלה" בכלל? ה"השכלה" שאתה מדבר עליה היא ריאקציה מזרח אירופאית מאוחרת מאוד ל"enlightenment" ולרומנטיסיזם של מערב אירופה.

    

   האם ידעת כסיל מצוי וחסר שכל, כי באביב העמים, תוצאה אחת מיני רבות של תקופת ההשכלה של סוף המאה ה- 18, תחילת ה – 19, לקחו חלק הפולנים וההונגרים ביחד עם הצרפתים נניח, ONTIME , ולא באיחור (בכלל, מה זה המושגים האלה?). (יש גם את תקופת ההשכלה היהודית, והיא באמת תגובה קצת מאוחרת, אבל גם היא מתאפיינת במרכז ובמזרח אירופה דווקא).

     

    דברת דברי להג ובלע, בתגובה למישהו, ומילא שאין לך את הידע - זה נסלח - אין לך את ההגינות להודות שהרחקת לכת ושטעית. לכן אני, בצדק, מרגיש נעלה לשכמותך - מוסרית, אינטלקטואלית, רוחנית - מכל בחינה שהיא.

    ושישפטו הקוראים, אתה ידידי בשחור, ואני באדום, ואחר כך נחפש את מי שיצטרך לאכול את הכובע.      

    

    


     15/11/08 15:58:

   צטט: funky boy 2008-11-15 14:53:30

   צטט: rachel~~ 2008-11-15 13:04:50

   צטט: funky boy 2008-11-15 12:25:57

    

   ואתה יותר טוב ממנו?

   "אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), של מאות אלפים ואולי יותר," (שגיאת הכתיב במקור)

    

   הנתון הסטטיסטי הזה מאיפה בדיוק? מהלמ"ס? הנה אתה מפגין דעות קדומות וסטריאוטיפים, ועוד בפוסט שמתיימר להשתמש בטיעונים רציונליים למיגור דעות כאלה בדיוק. יפה לך.  

    

   ו "והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח"

    

   עם צורת ההבטאות המטופשת הזאת אתה מרחיק מעצמך גם אנשים מרוקאים, נגיד כמוני, שלעולם לא מדברים על "קיפוח", והם, אפעס, קצת יותר משכילים והרבה יותר חכמים - לא "מהאשכנזים" אלא ממך.

    

   ושתי הערות קונקרטיות:

    

   1 - לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות.

    

   2 - להתגאות בפועלם של "גרמנים" ו"פולנים" ש"המציאו את ההוא" ו"הניחו את הבסיס" לזה, בהתחשב בפיתרון שהם מצאו לבעיה שאבותיך היו בעיניהם  - מעורר אי נוחות. הייתי מציע להנמיך ווליום בנקודה הזאת.

    

   וברמה הרגשית, למי שמדבר כמוך יש לי רק דבר אחד להגיד [בניגוד גמור לנטיה הטבעית שלי] - היי, אני לא יודע אם סבא שלי הלך לבית ספר בכלל, אבל היה לו מספיק שכל לעבור את הגולה ולהישאר בחיים, עם כל משפחתו. 

    

    מלחמת אחים? רק בראש שלך.

    

    

    

    

    

    

    איזה גולה בדיוק סבא שלך עבר ולמה היה צריך שכל לעבור את הגולה במרוקו

   הרי כולם היו שם בחצר המלך לא? והיו להם משרתים וזהב לרוב

    

    

   אני מקווה בשבילך - באמת בשבילך - שיום אחד תשכילי להבין כמה טיפשות הפגנת כאן, וכמה קטנה יצאת.

    הו באמת  איזו דמגוגיה... איזו רטוריקה ממש כמו השירים הנוגעים ללב שלך פכככככככככככככ 

   אני עדיין מחכה לתשובה כמה שכל היה צריך סבא שלך כדי לעבור את הגולה ההיא

    במרוקו

   סבא שלי לעומת זאת היה צריך לדאוג איך בדיוק הוא מבריח את המשפחה שלו ממקום למקום ואיך לדאוג

   לעוד פת לחם כדי לשרוד.

     15/11/08 14:53:

   צטט: rachel~~ 2008-11-15 13:04:50

   צטט: funky boy 2008-11-15 12:25:57

    

   ואתה יותר טוב ממנו?

   "אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), של מאות אלפים ואולי יותר," (שגיאת הכתיב במקור)

    

   הנתון הסטטיסטי הזה מאיפה בדיוק? מהלמ"ס? הנה אתה מפגין דעות קדומות וסטריאוטיפים, ועוד בפוסט שמתיימר להשתמש בטיעונים רציונליים למיגור דעות כאלה בדיוק. יפה לך.  

    

   ו "והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח"

    

   עם צורת ההבטאות המטופשת הזאת אתה מרחיק מעצמך גם אנשים מרוקאים, נגיד כמוני, שלעולם לא מדברים על "קיפוח", והם, אפעס, קצת יותר משכילים והרבה יותר חכמים - לא "מהאשכנזים" אלא ממך.

    

   ושתי הערות קונקרטיות:

    

   1 - לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות.

    

   2 - להתגאות בפועלם של "גרמנים" ו"פולנים" ש"המציאו את ההוא" ו"הניחו את הבסיס" לזה, בהתחשב בפיתרון שהם מצאו לבעיה שאבותיך היו בעיניהם  - מעורר אי נוחות. הייתי מציע להנמיך ווליום בנקודה הזאת.

    

   וברמה הרגשית, למי שמדבר כמוך יש לי רק דבר אחד להגיד [בניגוד גמור לנטיה הטבעית שלי] - היי, אני לא יודע אם סבא שלי הלך לבית ספר בכלל, אבל היה לו מספיק שכל לעבור את הגולה ולהישאר בחיים, עם כל משפחתו. 

    

    מלחמת אחים? רק בראש שלך.

    

    

    

    

    

    

    איזה גולה בדיוק סבא שלך עבר ולמה היה צריך שכל לעבור את הגולה במרוקו

   הרי כולם היו שם בחצר המלך לא? והיו להם משרתים וזהב לרוב

    

    

   אני מקווה בשבילך - באמת בשבילך - שיום אחד תשכילי להבין כמה טיפשות הפגנת כאן, וכמה קטנה יצאת.
     15/11/08 14:41:

   צטט: ערסאל 2008-11-15 12:54:50

   צטט: funky boy 2008-11-15 12:25:57

    

   ואתה יותר טוב ממנו?

   "אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), של מאות אלפים ואולי יותר," (שגיאת הכתיב במקור)

    

   הנתון הסטטיסטי הזה מאיפה בדיוק? מהלמ"ס? הנה אתה מפגין דעות קדומות וסטריאוטיפים, ועוד בפוסט שמתיימר להשתמש בטיעונים רציונליים למיגור דעות כאלה בדיוק. יפה לך.  

    

   ו "והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח"

    

   עם צורת ההבטאות המטופשת הזאת אתה מרחיק מעצמך גם אנשים מרוקאים, נגיד כמוני, שלעולם לא מדברים על "קיפוח", והם, אפעס, קצת יותר משכילים והרבה יותר חכמים - לא "מהאשכנזים" אלא ממך.

    

   ושתי הערות קונקרטיות:

    

   1 - לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות.

    

   2 - להתגאות בפועלם של "גרמנים" ו"פולנים" ש"המציאו את ההוא" ו"הניחו את הבסיס" לזה, בהתחשב בפיתרון שהם מצאו לבעיה שאבותיך היו בעיניהם  - מעורר אי נוחות. הייתי מציע להנמיך ווליום בנקודה הזאת.

    

   וברמה הרגשית, למי שמדבר כמוך יש לי רק דבר אחד להגיד [בניגוד גמור לנטיה הטבעית שלי] - היי, אני לא יודע אם סבא שלי הלך לבית ספר בכלל, אבל היה לו מספיק שכל לעבור את הגולה ולהישאר בחיים, עם כל משפחתו. 

    

    מלחמת אחים? רק בראש שלך.

    

    

    

    

    

    

   ראשית לאיוולת:

    

   אם זאת, זאת התניה, כלומר עם "א". (יכולת לפרש גם כסמיכות, כלומר עם עין, אבל זה לא ממש פוגם ברציו של הפוסט שלי).

    

   לגבי "כפכפי החלל", נסחפתי, אתך הסליחה, אתה ממש צודק.

    

   אתה: "לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות".

   האמנם, בדת למשל, נניח הקתוליות. איטליה, צרפת, שתי מדינות זניחות, קתוליות גם כן, (בדיוק כמו פולין, צכיה, והונגריה נניח).

   פוליטית, על האימפריה הזניחה האוסטרו-הונגרית שמעת, לא משהו מיוחד, אבל הם שלטו בשליש מאירופה (מזרח ומערב) תקופה קצרה של 51 שנים, אבל מה זה במונחים הסטוריים. (לפני זה שלטו ההבסבורגים האוסטרים פחות או יותר באותו איזור, עם כל המשתמע).

    

   על ההשכלה, ידידי שמעת, היא תנועה משותפת פאן אירופית

    

   הידעת למשל כי הרכבת התחתית הראשונה בעולם, הוקמה במזרח אירופה דווקא.

    

   האם שמעת פעם על מקומה של צ'כיה בראשיתה של התעשיה המודרנית.

    

   האם ננהג כמו היטלר, ונבטל את כל ההישגים של הגרמנים בשל מה שעשו לנו?

    

   אגב, סבך, ממי בדיוק היה צריך להתחמק במרוקו. (למיטב ידיעתי, הגרמנים לא ממש הצליחו להפעיל את מדיניות ההשמדה שלהם באיזור זה, למעט מתי מעט, בלוב או בתוניס).

   אם היו מצליחים, אני כלל לא בטוח, שהיה לי דין דברים איתך, אבל זו היפותזה.

    

   לגבי מספרם של המזרחים שחושבים כמו האיש שעמו החלפתי תגובות לפניך, אין לי מספרים סטאטיסטיים, כי מרוב תקינות פוליטית איש לא יבדוק את הנתון הזה.

    

   אני יכול רק להניח, וזה מה שכתוב שם.

    

    

    

   אתה רוצה להשוות את שיעור האנאלפבתיות, התיעוש, ההתפתחות הפילוסופית והאומנותית בתחום ההשפעה הסלאבי לעומת מערב אירופה?נראה לי מיותר לחלוטין, אבל אם זה ממש ממש חיוני לך להוכיח שפולין וצרפת זה אותו דבר, או שרומניה ואיטליה זה אותו דבר, אני אשמח לאסוף נתונים ולהוכיח לך שאלה דברי הבל. כמה שאלות מינוריות, ככה, לעידוד חשיבה:

    

   1 - למה מנגנון ההשמדה הנאצי הוקם כולו במזרח אירופה?

   2 - למה המהפכה הקומוניסטית הגיעה רק למזרח אירופה (עוד לפני מלחמת העולם)?

   3 - למה התל"ג במזרח אירופה נמוך עד כדי כך  שדרושים תעלולים חשבונאיים לכלול את הארצות האלה באיחוד האירופאי?

    4 - למה פוגרומים המשיכו לקרות רק במזרח אירופה,עמוק לתוך המאה ה20?

   5 - איפה צ'אוצ'סקו המערב אירופאי? 

   6 - איפה השטאזי המערב אירופאי? 

    

   יכולתי להמשיך כך עד הבוקר. 

    

   אם היה לך מושג באומנות הייתי יכול לדבר איתך על איך נראה אוונגרד רוסי בשנים שאימפרסיוניזם היה בשיא פריחתו במערב, אבל חוששני שזה יהיה בזבוז מילים.

    

   צ'כיה היא מרכז אירופה.

    

   ה"אימפריה" האוסטרוהונגרית שלך קרסה בדיוק מהסיבות האלה - ניסיון טיפשי לשלב בין המערב המפותח למזרח הנחשל, חדור האמונות הטפלות - והאנטישמי בצורה אלימה (הייתי מדבר איתך, שוב, על "איש ללא תכונות" של מוזיל, אבל שוב זה יהיה גבוה מידי בשבילך).

    

    סבא שלי היה מספיק חכם לא לעצבן את הערבים עד כדי כך שיעשו לו שואה, גאון.

    

    לגבי מספרם של אנשים שחושבים כמו האיש ההוא - לא חושב שהוא עולה בהרבה על מספרם יוצאי מזרח אירופה שהביאו איתם לארץ את האנטישמיות ושינאת השונה, לצערי. ראה מקרה "רייצ'ל", שמגיבה ממש כאן. 

    

   מה אתה יודע על "ההשכלה" בכלל? ה"השכלה" שאתה מדבר עליה היא ריאקציה מזרח אירופאית מאוחרת מאוד ל"enlightenment" ולרומנטיסיזם של מערב אירופה. 

    

    דברת דברי להג ובלע, בתגובה למישהו, ומילא שאין לך את הידע - זה נסלח - אין לך את ההגינות להודות שהרחקת לכת ושטעית. לכן אני, בצדק, מרגיש נעלה לשכמותך - מוסרית, אינטלקטואלית, רוחנית - מכל בחינה שהיא.

    

   שבת שלום. 

    

    

    

    

    

    

    

     15/11/08 13:04:

   צטט: funky boy 2008-11-15 12:25:57

    

   ואתה יותר טוב ממנו?

   "אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), של מאות אלפים ואולי יותר," (שגיאת הכתיב במקור)

    

   הנתון הסטטיסטי הזה מאיפה בדיוק? מהלמ"ס? הנה אתה מפגין דעות קדומות וסטריאוטיפים, ועוד בפוסט שמתיימר להשתמש בטיעונים רציונליים למיגור דעות כאלה בדיוק. יפה לך.  

    

   ו "והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח"

    

   עם צורת ההבטאות המטופשת הזאת אתה מרחיק מעצמך גם אנשים מרוקאים, נגיד כמוני, שלעולם לא מדברים על "קיפוח", והם, אפעס, קצת יותר משכילים והרבה יותר חכמים - לא "מהאשכנזים" אלא ממך.

    

   ושתי הערות קונקרטיות:

    

   1 - לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות.

    

   2 - להתגאות בפועלם של "גרמנים" ו"פולנים" ש"המציאו את ההוא" ו"הניחו את הבסיס" לזה, בהתחשב בפיתרון שהם מצאו לבעיה שאבותיך היו בעיניהם  - מעורר אי נוחות. הייתי מציע להנמיך ווליום בנקודה הזאת.

    

   וברמה הרגשית, למי שמדבר כמוך יש לי רק דבר אחד להגיד [בניגוד גמור לנטיה הטבעית שלי] - היי, אני לא יודע אם סבא שלי הלך לבית ספר בכלל, אבל היה לו מספיק שכל לעבור את הגולה ולהישאר בחיים, עם כל משפחתו. 

    

    מלחמת אחים? רק בראש שלך.

    

    

    

    

    

    

    איזה גולה בדיוק סבא שלך עבר ולמה היה צריך שכל לעבור את הגולה במרוקו

   הרי כולם היו שם בחצר המלך לא? והיו להם משרתים וזהב לרוב

     15/11/08 12:54:

   צטט: funky boy 2008-11-15 12:25:57

    

   ואתה יותר טוב ממנו?

   "אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), של מאות אלפים ואולי יותר," (שגיאת הכתיב במקור)

    

   הנתון הסטטיסטי הזה מאיפה בדיוק? מהלמ"ס? הנה אתה מפגין דעות קדומות וסטריאוטיפים, ועוד בפוסט שמתיימר להשתמש בטיעונים רציונליים למיגור דעות כאלה בדיוק. יפה לך.  

    

   ו "והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח"

    

   עם צורת ההבטאות המטופשת הזאת אתה מרחיק מעצמך גם אנשים מרוקאים, נגיד כמוני, שלעולם לא מדברים על "קיפוח", והם, אפעס, קצת יותר משכילים והרבה יותר חכמים - לא "מהאשכנזים" אלא ממך.

    

   ושתי הערות קונקרטיות:

    

   1 - לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות.

    

   2 - להתגאות בפועלם של "גרמנים" ו"פולנים" ש"המציאו את ההוא" ו"הניחו את הבסיס" לזה, בהתחשב בפיתרון שהם מצאו לבעיה שאבותיך היו בעיניהם  - מעורר אי נוחות. הייתי מציע להנמיך ווליום בנקודה הזאת.

    

   וברמה הרגשית, למי שמדבר כמוך יש לי רק דבר אחד להגיד [בניגוד גמור לנטיה הטבעית שלי] - היי, אני לא יודע אם סבא שלי הלך לבית ספר בכלל, אבל היה לו מספיק שכל לעבור את הגולה ולהישאר בחיים, עם כל משפחתו. 

    

    מלחמת אחים? רק בראש שלך.

    

    

    

    

    

    

   ראשית לאיוולת:

    

   אם זאת, זאת התניה, כלומר עם "א". (יכולת לפרש גם כסמיכות, כלומר עם עין, אבל זה לא ממש פוגם ברציו של הפוסט שלי).

    

   לגבי "כפכפי החלל", נסחפתי, אתך הסליחה, אתה ממש צודק.

    

   אתה: "לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות".

   האמנם, בדת למשל, נניח הקתוליות. איטליה, צרפת, שתי מדינות זניחות, קתוליות גם כן, (בדיוק כמו פולין, צכיה, והונגריה נניח).

   פוליטית, על האימפריה הזניחה האוסטרו-הונגרית שמעת, לא משהו מיוחד, אבל הם שלטו בשליש מאירופה (מזרח ומערב) תקופה קצרה של 51 שנים, אבל מה זה במונחים הסטוריים. (לפני זה שלטו ההבסבורגים האוסטרים פחות או יותר באותו איזור, עם כל המשתמע).

    

   על ההשכלה, ידידי שמעת, היא תנועה משותפת פאן אירופית

    

   הידעת למשל כי הרכבת התחתית הראשונה בעולם, הוקמה במזרח אירופה דווקא.

    

   האם שמעת פעם על מקומה של צ'כיה בראשיתה של התעשיה המודרנית.

    

   האם ננהג כמו היטלר, ונבטל את כל ההישגים של הגרמנים בשל מה שעשו לנו?

    

   אגב, סבך, ממי בדיוק היה צריך להתחמק במרוקו. (למיטב ידיעתי, הגרמנים לא ממש הצליחו להפעיל את מדיניות ההשמדה שלהם באיזור זה, למעט מתי מעט, בלוב או בתוניס).

   אם היו מצליחים, אני כלל לא בטוח, שהיה לי דין דברים איתך, אבל זו היפותזה.

    

   לגבי מספרם של המזרחים שחושבים כמו האיש שעמו החלפתי תגובות לפניך, אין לי מספרים סטאטיסטיים, כי מרוב תקינות פוליטית איש לא יבדוק את הנתון הזה.

    

   אני יכול רק להניח, וזה מה שכתוב שם.

    

    

    

    

    

    

     15/11/08 12:25:

    

   ואתה יותר טוב ממנו?

   "אם זאת, מאחר ולפי דעתי, דעותיו מייצגות ציבור מקופח (בעיני עצמו), של מאות אלפים ואולי יותר," (שגיאת הכתיב במקור)

    

   הנתון הסטטיסטי הזה מאיפה בדיוק? מהלמ"ס? הנה אתה מפגין דעות קדומות וסטריאוטיפים, ועוד בפוסט שמתיימר להשתמש בטיעונים רציונליים למיגור דעות כאלה בדיוק. יפה לך.  

    

   ו "והניח את הבסיס לאסטרונומיה המודרנית שאפשרה לאסטרונאוט המרוקאי הראשון, להניח את כפכפי החלל שלו על הירח"

    

   עם צורת ההבטאות המטופשת הזאת אתה מרחיק מעצמך גם אנשים מרוקאים, נגיד כמוני, שלעולם לא מדברים על "קיפוח", והם, אפעס, קצת יותר משכילים והרבה יותר חכמים - לא "מהאשכנזים" אלא ממך.

    

   ושתי הערות קונקרטיות:

    

   1 - לכרוך ביחד את מזרח ומערב אירופה זה קשקוש. סוציודמוגרפית, דתית, אומנותית והסטורית מדובר בשתי יחידות נפרדות.

    

   2 - להתגאות בפועלם של "גרמנים" ו"פולנים" ש"המציאו את ההוא" ו"הניחו את הבסיס" לזה, בהתחשב בפיתרון שהם מצאו לבעיה שאבותיך היו בעיניהם  - מעורר אי נוחות. הייתי מציע להנמיך ווליום בנקודה הזאת.

    

   וברמה הרגשית, למי שמדבר כמוך יש לי רק דבר אחד להגיד [בניגוד גמור לנטיה הטבעית שלי] - היי, אני לא יודע אם סבא שלי הלך לבית ספר בכלל, אבל היה לו מספיק שכל לעבור את הגולה ולהישאר בחיים, עם כל משפחתו. 

    

    מלחמת אחים? רק בראש שלך.

    

    

    

    

    

     15/11/08 11:56:


   הוא איש כאוב שהורעל במשך שנים על ידי אנשים שראה בהם אוטוריטה.

    

   השאלה הגדולה, אם יש בכלל אפשרות להעמיד אותו על הטעות ולגרום לו לראות את המציאות עם פחות תסכול ושינאה כלפנו.

     15/11/08 11:53:

   הוא המיץ של הזבל
     15/11/08 11:52:

   הוא כוכב.
     15/11/08 11:31:

   הוא הגיע גם אלי לפוסט על רבין

   ארכיון

   פרופיל

   ערסאל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין