כותרות TheMarker >
  ';

  בריאות

  מאמרי בריאות & רפואה משלימה: "אני לא מאמין בזה"

  0 תגובות   יום רביעי, 19/11/08, 16:44

  "אני לא מאמין בזה"

  מאת: נטלי שוינקלשטיין

  "אני לא מאמין בזה"

  חוויתם חוויה מדהימה, נרפאתם ממחלה איומה, אתם רצים לספר לחברה' והמשפט הראשון שאתם שומעים הוא "אני לא מאמין בזה" וישר אתם עונים... "מה זה הדבר ה"זה" שאתה לא מאמין בו?!" ומקבל תשובה "נו.. כל הדברים האלו..." ומוסיף תנועות עם היד שהולכות ומתרחקות כלפיי מעלה.

  "אבל הנה...היתה לי בעיה במשך חודשים שברפואה הקונבנציולית לא ידעו מה היא... חשבו שאני משוגע...כבר התחלתי להאמין בעצמי שאני פסיכי...והיום אני מרגיש מצויין. איך אתה מסביר את זה?!" ושוב....אותן טענות מן השרוול "האמנת שאתה בריא והבראת, זו לא חכמה"...

  ואני שואלת את עצמי שאלה, מה זה משנה באילו עזרים השתמשנו ומהן הסיבות בגללן הבראנו, העיקר שאנו בריאים, אנשים רבים מעדיפים להישאר חולים עם תחושה מתסכלת ולא לנסות ריפוי טבעי כי הם מאמינים שזה סתם פסיכולוגי, למרות שזה בכלל לא משנה מדוע הבראנו... העיקר התוצאה!

  כמה פעמים יצא לכם לשמוע אנשים אומרים שהם לא מאמינים ברפואה הטבעית? אולי גם אתם מהקבוצה הזו? מה עוצר את האנשים האלו לקחת פסק זמן ולחשוב, מה יש להם בעצם להפסיד?! מקסימום הם ירגישו יותר טוב...

  הרפואה הטבעית באה לתת פתרונות למחלות רבות במקום שברפואה הקונבנציונלית (שיש לכבדה) אין אפשרות. כמו כן, לרפואה הטבעית יש את היכולת שלרפואה הקונבנציונלית אין והיא להיסתכל על האדם כשלם ולא על המחלה ממנה הוא סובל, הרפואה הטבעית ההוליסטית מביאה לריפוי האדם מכל מישורי חייו ולא רק מעלימה את הסימפטומים שבגללם הגיע המטופל לרופא.

  מתי האדם הולך לרופא? כשהוא מרגיש רע, שכואב לו מאד, שמשהו מציק ולא עובר. לרפואה הטבעית מחשבה אחרת, תלמד כיצד למנוע את מחלותייך וכיצד לחזק את הנפש והגוף ולא תצטרך את הרופא.

  תמיד ישנה גם טענה מוכרת נוספת "הרבה מחקרים הוכיחו...", איזה מחקרים? על סמך מה אתה מתבסס? על כתבה בעיתון? תביא לקרוא את המחקר הזה, תן לנו לראות בעיניים מה הוא אומר...יש הוכחות חד משמעיות לריפוי ממחלות באופן טבעי, מטופלים מבריאים ממחלות, חברים באים ומספרים לכם שהם מרגישים נפלא, האם זו לא סיבה מספיק טובה להאמין?

  אז במה בעצם אנשים לא מאמינים? אולי העובדה שהם לא מודעים גורמת להם לענות תשובה מהשרוול כמגננה? הידעתם שרב התרופות מקורן בחומרים פעילים שבצמחים? ללא הטבע, ספק אם לרפואה הקונבנציולית היו אפשרויות ריפוי.

  לאור השאלות הרבות וחוסר המודעות הגיע הזמן לשים הכל "על השולחן", אנשים כן מודעים! למילה "מודעות"! היום זה טרנדי להגיד את המילה הזו...כולם יודעים שצריך לשמור על הבריאות...אך מעטים מיישמים את זה בפועל. אז בכדי באמת להעלות את המודעות אציג בפניכם את מירב הכלים שיש לרפואה הטבעית להציע על מנת להבריא ולמנוע מחלות רבות.

  נטורופתיה – הנטורופתיה היא גישה בריאותית - רפואית הוליסטית, רב- תחומית, המתבססת על שימוש מושכל ומודע המגיע ישירות כולו מן הטבע.

  הנטורופתיה מושתתת בעיקר על ידע מעמיק בתזונה על- גישותיה השונות, על הכרת צמחי מרפא, השמנים האתריים (ארומתרפיה), תמציות פרחי הבאך, רפואות אנרגטיות, ועוד.
  הנטורופת הינו מטפל בעל ידע מעמיק ברפואה מערבית: באנטומיה, בפיזיולוגיה בפתולוגיה של גוף האדם. הוא גם מכיר לעומקן מגוון של שיטות אבחון (כף הרגל, איריס העין (אירידולוגיה), בטן, לשון, שפת הגוף והפנים, ועוד). הנטורופת משלב בעבודתו גם טכניקות מתחום תרפיית המגע.

  בהיותו מרפא הוליסטי רב-תחומי, בכל עת הוא שם לנגד עיניו את הצורך בהתייחסות אישית למטופל ולמצבו הבריאותי על כל היבטיו: הגופני, הנפשי המנטלי והרוחני - אותם הוא רואה כיחידה אחת.

  רפואה סינית – הרפואה הסינית הינה תורת ריפוי הנשענת על מסורת עתיקה בת אלפי שנים. רפואה זו קושרת בתפיסתה הפילוסופית ובדרכי הטיפול שלה את רבדיו השונים של האדם - הגוף, הנפש והרוח, שיטות הטיפול בה מתבססות בעיקר על דיקור נקודות מסויימות שגורמות לפתיחה של אנרגיות חסומות, צמחי מרפא סיניים ואיבחון על פי סימפטומים חיצוניים כמו לשון, עיניים ו-ציפורניים.

  פסיכותרפיה – רפואה העוסקת בהבנת הקשר בין גוף, נפש והרוח, על כל הרבדים הקשורים בכך: הפסיכולוגי, הפיזי, האנרגטי, הנפשי, הרגשי, הרוחני, דפוסי התנהגות והמחשבה.

  איורוודה - אחת משיטות הרפואה העתיקות בעולם, הינה דרך חיים השמה לה כמטרה הגעה לאיזון והרמוניה בין גוף, נפש, חברה והיקום בכלל. המשמעות המילולית של איורוודה היא "ידע החיים" והיא עוסקת בכל תחומי החיים ומשתמשת במגוון כלים: צמחי מרפא , תזונה, אורח חיים, טיפולים מיוחדים כמו עיסויים שונים, יוגה ועוד. למעשה מכיוון שאיורוודה מעניקה עקרונות אוניברסליים ונצחיים, היא אף מאפשרת שימוש בכלים חדשים על סמך עקרונות אלה.

  הומאופתיה – הרפואה ההומאופתית מאמינה כי ניתן לטפל באדם באמצעות חומר, שאם יינתן לאדם בריא, יגרום לסימפטומים דומה לאלה של המחלה. לפי הרפואה ההומאופתית, ביצוע דילול מסויים, עם ניעור בין כל דילול, מסלק את האפקט הרעיל של החומר, בעוד תכונות החומר נשמרות בחומר המדלל (מים, סוכר או אלכוהול). התוצר הסופי בדרך כלל מהול כל כך, עד שלא ניתן להבחין בינו לבין מים, אלכוהול או סוכר טהורים. מטפלים מאבחנים על ידי התייעצות עם המטופל, המיועדת לבחון את מצבו הגופני והנפשי, כאשר שניהם נחשבים למשמעותיים לבחירת ה"רמדי" (שהיא בעצם התרופה שנרקחת עבור המטופל).

  טיפולים נוספים ידועים - יוגה, מדיטציה, אימון אישי, דימיון מודרך ועוד...

  כמו שניתן לראות, המגוון הוא רחב והאופציות לריפוי ומניעה הן רבות ומגוונות.

  מוסר ההשכל שארצה שתיקחו מן המאמר הוא: שאינך יכול לומר שאתה מודע לבריאותך ולדברים מסויימים אלא אם כן באמת בחנת את כל האופציות, למדת, חשבת וקראת על הכל ולבסוף לאחר התנסות אישית בחרת מתוך ידע לפעול בדרך המסויימת שלך, זו מודעות. והשאר הן רק הצהרות.

  כמטפלת, אני יכולה לספר על הדרך בה גיליתי את המושג "מודעות", אני טבעונית ומאמינה מאד בדרך שבחרתי בה, לפני שבחרתי בדרך זו, מאד האמנתי שצמחונות היא הדרך שלי להביע את אהבתי לכל היצוריים החיים והדרך שלי להביע כבוד ושיוויון בין בני האדם לבעלי החיים. מסתבר, שחשבתי שאני מודעת מספיק, אך הבנתי שאני בעצם כלל לא מודעת ושמודעות היא דבר אינדבדואלי שמשתנה כל יום באם מקדישים לו מספיק תשומת לב.

  כל יום אני למדה משהו חדש ומודעת לעוד ועוד דברים. היום, אני לא מצהירה שאני מודעת מספיק, כי פשוט אין מושג כזה.

  בברכה,

  נטלי שוינקלשטיין

  נטורופתית ותזונאית קלינית טבעית

  www.to-heal.com

  פרטים אודות מחבר המאמר:

  נטלי שוינקלשטיין נטורופתית ותזונאית קלינית טבעית, חברה באגודה הישריאלית לנטורופתיה ולתזונה טבעית.
  נטלי היא טבעונית ומשתפת פעולה עם עמותת אנונימוס למען זכויות בעלי חיים, מטפלת בקהל צמחוני וטבעוני ומנהלת פורום באתר הנותן מענה לשאלות בנושאי בריאות, תזונה בריאה ו-צמחונות וטבעונות.
  מייסדת, עורכת ומנהלת את אתר TO-HEAL, מנהלת בלוג מתכונים בריאים ומדריכה לבישול בריא את המטופלים, כותבת מאמרים מקצועיים בנושאי בריאות, מנחה ומנהלת באתר TO-HEAL פורום תזונה בריאה (קישור לאתר למטה), מקבלת מטופלים בקליניקה פרטית בחולון.

  מטפלת על ידי שיטות טיפול טבעיות לריפוי ממחלות רבות כגון: מחלות דרכי העיכול, מחלות נשימתיות, מחלות מערכת העצבים, מחלות מערכת השלד, כמו כן מטפלת בנשים ובגברים.

  קישור לאתר הבית:

  http://www.to-heal.com

  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/20143/אני-לא-מאמין-בזה


  תוספת שלי למאמר

   בריאות היא לא דבר מובן מאליו, כושר גופני לקוי גורם לבריאות לקויה.

   פעילות גופנית היא דרך מצויינת לשיפור איכות החיים והמצב הבריאותי .

   תזונה נכונה ודיאטה מתאימה  הם בעלי חשיבות מכרעת לבריאות תקינה.

  איש מקצוע, דיאטן הוא הכתובת לבנייה ולתיכנון תפריט דיאטה מתאים.

  מחשבון משקל, יראה לכם את טווח המשקל הרצוי. ויתריע אם אתם בעודף משקל

  תפריט דיאטה מתאים יכיל את כל אבות המזון. אבות המזון הם מרכיבי המזון החיוניים בתפריט הדיאטה שלנו.

   לסובלים מיתר לחץ דם , כאבי גב מומלץ לבצע בדיקה רפואית לפני תחילת האימונים בחדר כושר .

   

  יש להבחין בין מזון לבין צמחי מרפא, צמחי מרפא הם צמחים בעלי השפעה פיזיולוגית חזקה שעלולה לייצר גם השפעות שליליות 

  יוגה היא פעילות גופנית מומלצת, מחקרים מראים שיוגה עשויה לסייע בהורדת לחץ דם 

  גם לתפריט דיאטה יש השפעה על רמת הכולסטרול, רצוי שאיש מקצוע יתאים לכם תפריט דיאטה אישי.

  תשקיעו היום בבריאות וההשקעה תחזיר את עצמה כפליים בעתיד.

   מאמן כושר אישי מבצע אימון  אישי להצלחה.

  התחילו עוד היום לבצע פעילות גופנית, אם קשה לכם אז מאמן כושר אישי הוא פתרון בכדי להניע את התהליך.

  מאמן כושר אישי הוא שותף מלא לדרך הכושר שלכם.

   

  אז שיהיה לכם  כושר בריאות ואושר ...

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   בריאות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין