כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  שוק אינטרנט משותף עם איראן וסעודיה

  4 תגובות   יום ראשון, 8/7/07, 20:40

  הממשלה אישרה את כניסת ישראל לשוק האינטרנט המשותף עם איראן וסעודיה. בכנס דה מרקר דיברו היום דווקא על חדשנות,  מענין מה  ברק ונתניהו חושבים על העתיד הטכנולוגי של מדינת ישראל  ואיך מחנכים לחדשנות, במדינה המטילה חוקי צנזורה על האינטרנט?  

   

  חוק חסימת אתרים באינטרנט עבר היום בוועדת השרים לעניני חקיקה, משרד התקשורת תומך בצנזורה על אתרים וועדת גרונאו מכינה מתכון בלתי ידוע לעתיד התקשורת במדינת ישראל. ספינת העתיד הטכנולוגי של מדינת ישראל שטה מכח ההתמדה ולפי נקודות ציון שנקבעו לפני שנים. אהוד ברק ובנימין נתניהו, המנהיגים השחוקים של העבר, שאמורים להתמודד על ראשות הממשלה הבאה ושבשורתם לעתיד אינה ידועה, עלולים למצא את עצמם עומדים מול ספינה ששינתה כוון .

    

  העולם המערבי המפותח עוסק בטכנולוגיות של העתיד , כך למשל  סרקוזי נשיא צרפת  מקדיש את מיטב אונו ומרצו להפיכת צרפת למעצמה טכנולוגית.

   

  צרפת מובילה היום את המהפכה הטכנולוגית באירופה. ממשלת צרפת והנשיא סרקוזי נמצאים בתנופת פיתוח אדירה להפיכת צרפת למעצמה מרושתת ,חכמה ודיגיטלית. פאריז וערים נוספות מתחברים לתשתיות של סיבים אופטיים. הנשיא, ראש הממשלה ויו"ר רשות התקשורת כולם חברים ותיקים, שעסקו בנושא הסיבים האופטיים טרם הבחירות,  והיום הופכים את נושא הטכנולוגיה למשימה לאומית דחופה.

   

  אצלנו  הממשלה  עסוקה בהשרדות, חלק תוצאה של לחצים חיצוניים והרוב מתוך לחצים פנימיים. מאז ממשלתו של יצחק רבין המנוח אין לממשלה מטרות ברורות לשיפור החיים האזרחיים ולמחשבה ארוכת טווח על נושאי חינוך וטכנולוגיה. במרוצת השנים האלו התפתחה פוליטיזציה של השלטון הציבורי והשתלטות בעלי הון על אפיקים חשובים בצמיחה.

  אני לא נגד הפרטה ,אבל ההפרטות כאן נעשו ללא מחשבה לטווח ארוך ומבלי להסדיר את עתיד הענף. כך בזק הופרטה לפני שהיא השקיעה ברשת הדור הבא, ללא הפרדה בין תשתיות לשירותים כפי שזה נעשה באנגליה, ללא הקמתה של רשות תקשורת עצמאית וחזקה כפי שיש באנגליה, צרפת, ארה"ב וברובו של  העולם המערבי המפותח.

  במדינות רבות בעולם המערבי המתקדם יש רשות תקשורת חזקה שמקיימת דיאלוג שוטף עם הציבור . כך באנגליה עם OFCOM, בצרפת עם ARCEF ובארה"ב עם ה FCC.  

  הגופים הקובעים את עתיד התקשורת באנגליה,צרפת וארה"ב מנסים להבטיח  את נושא התחרותיות בשוק התקשורת , הצרכים  הטכנולוגיים של המדינה והאינטרס הצרכני. הם מקיימים אין סוף כנסים וסמינרים הפתוחים לציבור ומפרסמים חומר רב על הטכנולוגיה,  המדיניות והמטרות.

  אצלנו, וועדת גרונאו יושבת על מדוכת העתיד הטכנולוגי של מדינת ישראל והציבור מנוע מללוות את דיוניה ושיקוליה. מדי כמה ימים אנו זוכים לספין תקשורתי שמכוון לחברי הוועדה ולא יודעים למי זה מכוון ומה המטרה ועתידן של חברות בורסאיות גדולות כמו בזק, סלקום 

  ואחרות יושפע מאוד מהחלטות הוועדה. חדרי הדיונים של וועדת גרונאו רוחשים ובוחשים . חברות התקשורת משתתפות במשחק. הציבור נעדר.

  ועדת וינוגרד חויבה על ידי בית המשפט לפרסם את העדויות למרות הסתיגויות רבות ולקיחת סיכונים. בית המשפט קבע כי עקרונות הדמוקרטיה מחיבים את פרסום כל העדויות תחת מגבלות צנזורה.

  מה שנכון לוועדת וינוגרד נכון על אחת כמה וכמה לועדת גרונאו, שאינה עוסקת בסודות מדינה, אך דנה בעתידה הטכנולוגי של מדינת ישראל.

   

  אנו מצפים לשמוע את דעותיהם של ראשי המפלגות והמועמדים לראשות הממשלה הבאה. הבחירה בראש הממשלה הבא צריכה לקחת בחשבון גם את אלו שאינם עוצרים את כניסת ישראל לשוק האינטרנט המשותף עם איראן וסעודיה.    

  דרג את התוכן: